Switch to full style
נושא נעול

יחסי בלאט וההנהלה

30 דצמבר 2013, 23:23

שלום שי,

רציתי לדעת מה דעתך על היחסים של דיוויד בלאט והנהלת מכבי, בעיקר עם החלק הצעיר של ההנהלה מכיוון שמצטיירת בתקשורת תמונה שאין דם רע בין ההנהלה הותיקה לבלאט.

כל בן אדם שעזב את המועדון מסיבות כאלה ואחרות אומר שפדרמן ג'וניור היה שמח לראות את בלאט בחוץ וחותר תחתיו בעקביות אבל בגלל שלבלאט יש חוזה לא קטן, הוא עדיין במכבי.
מצד שני, גם דיוויד בלאט וגם ג'וניור מנסים למכור לנו שוב ושוב (ללא הצלחה אני מוכרחה לומר) שהכל בסדר ויחסי המאמן עם ההנהלה הם כמו בכל מועדון אחר.

איך מועדון כמו מכבי אמור להתנהל בצורה שקטה ולהגיע להישגים כשהמאמן והבעלים לא משדרים על אותו גל והבעלים בכלל לא רוצה את המאמן במועדון אבל לא מוכן לעשות שינויים בגלל היבטים כלכליים?

יש תחושה כאילו המאמן היחידי שיכול להצליח במכבי הוא אחד בלי עמוד שידרה שייתן לדני פדרמן להיות הג'נרל מנג'ר של המועדון כי הוא כבר אמר שכל העניין במערך הסקאוטינג החדש (והכושל) הוא שגם להנהלה תהיה מילה מקצועית בהחתמת השחקנים.

Re: יחסי בלאט וההנהלה

07 ינואר 2014, 22:07

הכינוי זה מפרק בחברים, לא?

דעתי על מערכת היחסים בין בלאט לבין ההנהלה היא שמדובר בשערוריה שאין כדוגמתה.
נדמה לי שגם כתבתי, לפני תחילת העונה, שמכבי חייבת לפטר את בלאט. ולא, לא בגלל הכדורסל, אלא בגלל שככה זה לא יכול לעבוד.
בית שמחולק בתוך עצמו לא יוכל לעמוד לאורך זמן.
אי אפשר לטשטש את חוסר האהבה (ואני הכי עדין שיש) בין בלאט לבין מי מבכירי ההנהלה, וככה זה יכול להיות להימשך. בטח שלא במערכת כמו מכבי תל אביב.
אם הם לא יכולים להסתדר - והם לא, פרידה היא הפתרון ההגיוני היחידי.

בכל מקרה, עם בלאט או בלעדיו, לא יזיק למכבי, לעניות דעתי, שידוד מערכות בכל הקשור להיררכיה המקצועית. פדרמן ג'נרל מנג'ר? ניקולה GM? אחלה. תכריזו, תצהירו, תבהירו מהן הסמכויות - ותתקדמו.

07 ינואר 2014, 22:11

האוזמן כתב:הכינוי זה מפרק בחברים, לא?

נדמה לי שגם כתבתי, לפני תחילת העונה, שמכבי חייבת לפטר את בלאט. ולא, לא בגלל הכדורסל, אלא בגלל שככה זה לא יכול לעבוד.
אי אפשר לטשטש את חוסר האהבה (ואני הכי עדין שיש) בין בלאט לבין מי מבכירי ההנהלה, וככה זה יכול להיות להימשך. בטח שלא במערכת כמו מכבי תל אביב.

בכל מקרה, עם בלאט או בלעדיו, לא יזיק למכבי, לעניות דעתי, שידוד מערכות בכל הקשור להיררכיה המקצועית. פדרמן ג'נרל מנג'ר? ניקולה GM? אחלה. תכריזו, תצהירו, תבהירו מהן הסמכויות - ותתקדמו.

שי,
אתה בפורום קטן וצנוע... יש כאן איזה 20-30 גולשים סה"כ... אתה יכול לדבר בשמות :bigsmile2

לא שאנחנו לא יודעים, אבל זה אף פעם לא אושש ע"י מקור עיתונאי רשמי.

ד"א, אני חושב שרוב הפורום, אם לא כולו, היה מעדיף שההיפרדות תהיה בראש ובראשונה מאדון דני, ורק אח"כ מדייויד.

07 ינואר 2014, 22:13

האוזמן כתב:הכינוי זה מפרק בחברים, לא?

:D Indeed

לא קצת הזוי שסטיבי וונדר יכול לראות את התיעוב שיש בין בלאט לבין כמה חברים מההנהלה ועדיין הם מנסים למכור לנו שהכל נורמטיבי? על מי הם מנסים לעבוד ובשביל מה? בשביל שקט מקצועי? כי אני חושבת שלא היה דבר כזה במכבי לפחות שנתיים

ד''א, אם ג'וניור יכריז על עצמו כג'נרל מנג'ר אז באמת שאבדנו לא שזה באמת ישנה את העובדה שהוא כבר עושה את זה עכשיו
איזה כישורים יש לו בדיוק בשביל להיות ג'נרל מנג'ר בקבוצת כדורסל?
שחקנים וסוכנים מספרים עליו סיפורי זוועות, אנחנו רואים את השחקנים שהוא ''הסכים'' להחתים כי הוא הסכים לזה גם מקצועית וגם כלכלית, אבל באמת העיקר שהוא יכול לשלוף את ''מודל אולימפיאקוס'' מתי שנוח לו

כל חבלי הלידה בזמן שהוא לומד את התפקיד מוציאים לנו את הנשמה

07 ינואר 2014, 22:40

קודם כל, אני לא מקור עיתונאי רשמי או עיתונאי בכלל.
בשביל הדברים האלה יש את ורד כהן או גרינוולדיקו שישנים, לדעתי, בפחים מחוץ למשרדו של שמעון בבית רסקו.
למרות זאת, הם יכולים להכחיש מכאן ועד שם, אבל זה לא פחות ממגוחך.
אני אומר בצורה ברורה שהבעיות בין הצדדים אמיתיות לחלוטין וההכחשות - לא.
לא מכיר מספיק את דני כדי לחוות דעה ולא משוכנע שלהיות GM דורש תואר שלישי במדעי הגרעין, אבל עצם מינויו של GM רשמי ובעל סמכויות החלטה רשמיות זה כבר התקדמות.
לגבי המינוי הפרסונלי, אפשר לחשוב על כמה מועמדים מתאימים מתוך המערכת ומחוצה לה, לא?

07 ינואר 2014, 22:52

האוזמן כתב:קודם כל, אני לא מקור עיתונאי רשמי או עיתונאי בכלל.
בשביל הדברים האלה יש את ורד כהן או גרינוולדיקו שישנים, לדעתי, בפחים מחוץ למשרדו של שמעון בבית רסקו.
למרות זאת, הם יכולים להכחיש מכאן ועד שם, אבל זה לא פחות ממגוחך.
אני אומר בצורה ברורה שהבעיות בין הצדדים אמיתיות לחלוטין וההכחשות - לא.
לא מכיר מספיק את דני כדי לחוות דעה ולא משוכנע שלהיות GM דורש תואר שלישי במדעי הגרעין, אבל עצם מינויו של GM רשמי ובעל סמכויות החלטה רשמיות זה כבר התקדמות.
לגבי המינוי הפרסונלי, אפשר לחשוב על כמה מועמדים מתאימים מתוך המערכת ומחוצה לה, לא?

זה העניין, שיכול להיות לו תואר שלישי במדעי הגרעין ועדיין לא יהיה לו שום קשר לעמדת ה-GM במועדון כדורסל
יש הבדל בין להיות בעלים לבין להיות ג'נרל מנג'ר שאמור לקחת החלטות מקצועיות בקשר לעתיד הקבוצה

מה הוא יודע איזה שחקנים יתאימו לקונספציה של הקבוצה חוץ מבחינה תקציבית?

תסתכל על העמדה הזאת ב-NBA ותראה שאולי לאף אחד אין שם תואר שלישי במדעי הגרעין, אבל יש להם הבנה של המשחק כי הם היו בפנים ולא אבא שלהם הוא הבעלים של המועדון
דני איינג' והבוסטון סלטיקס
בוב מיירס והגולדן סטייט ווריורס
לארי בירד והאינדיאנה פייסרס
אר.סי ביופורד והסן אנטוניו ספרס

שיהיה בעלים, מכבי זאת חברה פרטית ואנחנו לא יכולים לעשות עם זה כלום, אבל אין לו שום יכולת לקחת החלטות מקצועיות בקשר לקבוצה והוא צריך להבין את הגבול הזה

07 ינואר 2014, 22:54

מה, חסר איזה כוכב עבר או איש כדורסל עם יכולות ניהוליות שיכול לקחת את התפקיד הזה?
אסור לשכוח גם שאותו אדם צריך להיות מסוגל לעבוד מול מאמן שהוא בדר"כ לא חסר אגו לגמרי, ולצערי בארץ ובאירופה בכלל אין מסורת כזאת
של GM ומאמן, כמו בNBA.

07 ינואר 2014, 23:12

לא מדויק. מודל המנהל המקצועי או ה GM באירופה הוא מודל נפוץ.
אני חושב ששחקן עבר גדול ונבון, דוגמת ניקולה, מתאים לאייש את הנישה הזאת.

07 ינואר 2014, 23:15

האוזמן כתב:לא מדויק. מודל המנהל המקצועי או ה GM באירופה הוא מודל נפוץ.
אני חושב ששחקן עבר גדול ונבון, דוגמת ניקולה, מתאים לאייש את הנישה הזאת.

אני מתקשה לראות את המאמנים של מכבי מקבלים הנחתות והוראות מדני פדרמן.
אפילו בין איש מקצוע ותיק ומכובד כמו צביקה לבין טירון צעיר כמאמן כמו קטש, לא התקיים שיתוף פעולה שכזה.
אז או שיביאו מאמן שיסכים לקבל את השיטה הזאת, או שיביאו GM שגם למאמן דעתן לא תהיה בעיה לקבל את סמכותו.

אני לא רואה כרגע את אחד משני הדברים קורה

07 ינואר 2014, 23:18

אני חושב שהציוות של צביקה וקטש היה נטול סיכוי מלכתחילה. אסור לאפשר למאמן שרוצה לאמן לקבל תפקיד של מנהל. זה יוצר חשדנות טבעית והגיונית.
המאמן חייב לדעת את מקומו, אבל גם לדעת שהמחליף הפוטנציאלי שלו לא מתפקד כמנכ"ל או מנהל מקצועי בקבוצה.

וכן, הכל שאלה של הגדרות ברורות, ובחירה נכונה של אנשים.

07 ינואר 2014, 23:23

האוזמן כתב:אני חושב שהציוות של צביקה וקטש היה נטול סיכוי מלכתחילה. אסור לאפשר למאמן שרוצה לאמן לקבל תפקיד של מנהל. זה יוצר חשדנות טבעית והגיונית.
המאמן חייב לדעת את מקומו, אבל גם לדעת שהמחליף הפוטנציאלי שלו לא מתפקד כמנכ"ל או מנהל מקצועי בקבוצה.

וכן, הכל שאלה של הגדרות ברורות, ובחירה נכונה של אנשים.

זה נכון.
אני אישית לא בטוח שזה המודל היחיד שיכול לעבוד (הרי פיני עשה את זה כמו גדול גם בלי GM על הראש), אבל אם כבר הולכים על זה, אז כדאי
שכל המערכת תהיה מיושרת בכיוון הזה.
נושא נעול