המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

ישראל סיימה את דרכה ביורובאסקט

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ישראל סיימה את דרכה ביורובאסקט

הודעהעל ידי הצופה » 06 ספטמבר 2017, 08:07

הקמפיין בכלל לא כישלון. אם מחשיבים את משחקי ההכנה, אנחנו במאזן חיובי
הצופה

הודעהעל ידי אבי » 06 ספטמבר 2017, 08:55

הקמפיין לא מהווה אכזבה, בגלל שלא היו שום ציפיות מהנבחרת.
בסה"כ מדובר על אוסף של שחקנים מאד בינוניים (למעט האוול) שתקשורת הספורט המחרידה כאן עשתה להם יח"צ מפנק.
הייתי מופתע אם הם היו עולים שלב.
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי אחדשיודע » 06 ספטמבר 2017, 09:07

מדובר בכישלון גדול (אכזבה או לא - זה כבר כ"א יחליט לעצמו). נקודה.
ה-"כישלון" מגיע מעצם העובדה שסימנו מטרה ולא עמדו בה.
ה-"גדול" בגלל שזה קורה בישראל, בבית.

זה שהנבחרת בנויה משחקנים בינוניים במקרה הטוב (פלוס שחקן משלים ב-NBA), לא אומר שום דבר.
בבית, היו חייבים להעפיל לשלב הבא. גם אם מביני העניין לא ציפו מהנבחרת הזאת ליותר מידי.
אחדשיודע

הודעהעל ידי reuelc » 06 ספטמבר 2017, 09:31

גם האוול הוא שחקן בינוני מאוד, הוא בלט כי הוא פשט מילא את הוואקום ששחקני הנבחרת הגרועים יצרו.
סמל אישי של המשתמש
reuelc

הודעהעל ידי felix_r » 06 ספטמבר 2017, 12:01

אין לי תלונות לשחקנים. על אף שנכשלו ולא עלו שלב, הם נתנו את הכל על המגרש.

יש לי טענות קשות למאמן. עזבו רגע את השיטה משנת אנטיוכוס, עליה דיברנו לא מעט. איך יכול להיות, שהבן אדם מאמן את הנבחרת טורניר שני, והוא עדיין לא למד לנהל סגל שחקנים? פשוט סירב לשתף את הספסל בשני המשחקים הראשונים. עד שכל העולם ואחותו לא ירדו על אדלשטיין בתקשורת, הוא לא שיתף את טימור ובלייזר... וכאשר הוא עשה לעצמו טובה וכן שיתף אותם, ראינו כולנו שהם תורמים הרבה.

לא מנצל בצורה מקסימאלית את הדברים המעטים שכן יש לו בסגל. לא ראיתי אפילו תרגיל אחד, שהנבחרת משחקת בשביל שון דוסון. אז בשביל מה אתה מביא אותו ופותח איתו בחמישיה אם אתה לא בונה עבורו תרגילים?

שוב, כמו באליפות הקודמת, ארז מביא שחקנים שלא מתכוון להשתמש בהם (הלפרין וכדיר). בשביל מה זה טוב לעזאזל? אם הלפרין כבר זקן מדי, בשביל מה אתה מביא אותו? תביא את זוסמן, שלפחות יספוג מהאווירה, גם אם לא ישחק (והוא כן יכול לשחק)...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 06 ספטמבר 2017, 12:12

אכן, מסכים עם רוח הדברים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי shayD » 06 ספטמבר 2017, 12:40

ארז הוכיח בשנה האחרונה שהוא מאמן אמצע טבלה בליגת על ולא יותר. (איש רגיש ונחמד, וזה לצערי לא מספיק בשביל להיות הישגי).
למות או לכבוש את ההר.
סמל אישי של המשתמש
shayD

הודעהעל ידי RomanR » 06 ספטמבר 2017, 12:53

האוזמן (כיף שהביאו לו טור קבוע ללא מעצורים, כרגע) קוטל את אדלשטיין שמתעסק בשטויות ושם את "הכדורסל היפה" כחלק העיקרי לפני התוצאות.
בנוסף, חושב שקטש הוא האדם המתאים לתפקיד.

http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/A ... 50650.html
סמל אישי של המשתמש
RomanR

הודעהעל ידי felix_r » 06 ספטמבר 2017, 13:17

RomanR כתב:האוזמן (כיף שהביאו לו טור קבוע ללא מעצורים, כרגע) קוטל את אדלשטיין שמתעסק בשטויות ושם את "הכדורסל היפה" כחלק העיקרי לפני התוצאות.

טור מצוין. את רוב הדברים על הכדורסל של אדלשטיין, ועל מה צריך להיות בעתיד, אמרנו כאן בעצמנו, רק שהאוזמן כתב את זה בצורה יפה יותר.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אבי » 06 ספטמבר 2017, 13:44

RomanR כתב:האוזמן (כיף שהביאו לו טור קבוע ללא מעצורים, כרגע) קוטל את אדלשטיין שמתעסק בשטויות ושם את "הכדורסל היפה" כחלק העיקרי לפני התוצאות.

גם כותב דברי אמת על החוק הרוסי. נדיר בתקשורת שלנו. אני מופתע שארלה וייסברג או אלי סהר עוד לא התחילו עם ההסתה הרגילה שלהם נגד השחקנים הזרים / מתאזרחים.
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי felix_r » 06 ספטמבר 2017, 14:26

הינה הטור של אהרל'ה. עוד לא קראתי

https://sports.walla.co.il/item/3095004
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 06 ספטמבר 2017, 14:32

השחקנים שלקחו יותר מ-2 זריקות במשחק מעבר לקשת:
כספי 26% (4/15), פניני 33% (4/12) ומקל 9% (1/11). אחוזי גבינה לבנה.

מעט מידי זריקות, אבל בר טימור מוביל את הנבחרת באחוזים ל-3 (3/5 - 60%).
עם קשר או בלי קשר, הוא השחקן היחידי בנבחרת עם מדד +/- חיובי (פלוס 11 בסה"כ).
אחדשיודע

הודעהעל ידי אחדשיודע » 06 ספטמבר 2017, 14:47

felix_r כתב:הינה הטור של אהרל'ה. עוד לא קראתי

https://sports.walla.co.il/item/3095004

זה כישלון מקצועי, כי ישראל מסיימת את היורובאסקט עם ניצחון אחד על הפרקט (וגם אם תגבור הערב על אוקראינה, זה הרי יהיה אך ורק בשביל הצוברי'ז ובשביל אלה שיעזו לטעון כי "יש סיבה לגאווה, איך הצלנו את כבודנו ונלחמנו כמו ספורטאים גם כשלא היה לנו על מה לשחק". אה-הא). והרי נבחרות מארחות אמורות, בדרך כלל, להוציא מעצמן טיפה יותר ממה שהן שוות.

זה כישלון שיווקי, כי במשך 20 חודשים ידעו כולם ש"הענקים מאירופה מגיעים לתל אביב" - ובכל זאת, ישראל מסיימת את היורובאסקט כשרק לאחד מחמשת משחקיה נמכרו כל הכרטיסים. עד היום לא החליטו באיגוד הכדורסל מה יותר חשוב: למזער נזקים כלכליים מהעלות העצומה של הפרויקט ולמקסם רווחים מהמכירות, או להבין שיהא המחיר אשר יהא, המטרה החשובה באמת היא שלא יישאר כיסא אחד מיותם ברחבי יד אליהו. כשאוהדים התרעמו, אנשי האיגוד העדיפו לאטום אוזניהם ולהתנצח איתם בפייסבוק. יהיה מי שיטען להגנתו שהתבוסה לאיטליה, ואחריה התבוסה לליטא, פגעו במכירת הכרטיסים; בפועל, לא היה צריך להישאר כרטיס בקופה כבר לפני חודשים רבים. אליפות אירופה בישראל, ולא נמצאה אפילו הרבבה שתמצא לנכון למלא את ההיכל?

וזה כישלון ארגוני, כי בשעה שמיטב המוחות שיש לכדורסל הישראלי התקבצו כדי לעמוד במשימה הלאומית, עולות לא מעט שאלות מטרידות:

* אף שלעולם לא תתקבל תשובה ברורה, יש להציף את השאלה הבוערת: האם העובדה שנבחרת ישראל הופיעה לראשונה בלי שחקנים ממכבי תל אביב היא תוצאה של צירוף מקרים אובייקטיבי או שעמד מאחוריה משהו שקשור למערכות היחסים העכורות בין ראשי המערכות המקצועיות של שני הגופים? ואם שיקולים פוליטיים ואישיים השתרבבו פנימה, מי מהצדדים הוא זה שגרם למצב הזה? האם באמת נעשה הכל כדי שכרם משעור, מלך הריבאונדים של ליגת העל (לא רק בין המקומיים, אלא בין כל השחקנים כולם) יהיה בנבחרת? בשלושת ההפסדים הקריטיים, ישראל הפסידה 136:75 במאבק על הכדורים החוזרים. כלומר, 65 אחוזים מהריבאונדים נפלו לידי היריבות.

* אם שחקני הספסל היו כל כך טובים וראויים במהלך תקופה ההכנה המוצלחת, כיצד ייתכן שהם לא קיבלו אפילו קצה קצהו של אמון במהלך משחקי האליפות? למה מתייחסים לשחקנים בני 24 ו-25 כ"ילדים", בזמן שבמדינות אחרות (וגם בישראל, בעבר) זה הגיל בו הם כבר אמורים לכבוש את העולם, לטרוף את הפרקט ולהפוך לכוכבים?

* לאור העובדה שהפכנו לנבחרת השלשות כמעט הכי גרועה ביבשת, איך ייתכן שהקלעי הטוב בסגל, יותם הלפרין, לא שיחק אפילו שנייה אחת בשני המשחקים האחרונים ועומד עדיין על אפס נקודות בטורניר? ולאן נעלמו ההסברים/תירוצים למיעוט הדקות שלו בהכנה, כאילו "אנחנו מודדים את זמן הפרקט שלו כדי לשמור אותו למשחקים החשובים באמת"?

* והאם המנהל המקצועי של הנבחרות, פיני גרשון, יכול להתהדר בהישג המרשים של העתודה, עם מדליית הכסף בכרתים - ולהחביא קיץ רדוף כישלונות בכל שאר הגזרות, כשהנבחרת הבוגרת נתקעת בין המקום ה-17 ל-24, הקדטים מסיימים במקום ה-11 והנוער נשאר בדרג ב'?
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 06 ספטמבר 2017, 14:48

מדוייק, כואב, וצפוי.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי RomanR » 06 ספטמבר 2017, 14:51

גם אהרל'ה וגם האוזמן צודקים לגביי שחקני מכבי - שיקולים זרים הרחיקו אותם מהאליפות, לא בטוח שזה היה משנה, אבל אולי היו משחקים מעט יותר שחקנים.
בר טימור אמר שבהארכה הם נפלו מהרגליים. שנזכיר לו שלגאורגיה היה סגל קצר של 6-7 שחקנים והם לא התלוננו שהם נופלים מהרגליים?
סמל אישי של המשתמש
RomanR

הודעהעל ידי אחדשיודע » 06 ספטמבר 2017, 15:11

RomanR כתב:גם אהרל'ה וגם האוזמן צודקים לגביי שחקני מכבי - שיקולים זרים הרחיקו אותם מהאליפות, לא בטוח שזה היה משנה, אבל אולי היו משחקים מעט יותר שחקנים.

סביר להניח שכן היה משנה. כי כשהאוול נקלע לבעיית עבירות כמעט בכל משחק ומתקשה באופן כללי לשמור על שחקנים בצבע, אפילו שגב היה יכול לעזור קצת. לגבי משעור, אין לי ספק בכלל שהיה יכול לתרום (כי אם גם ככה אף אחד לא מסוגל לקלוע בנבחרת, לפחות היה שיפור בריבאונד). טיוס כנראה אפילו לא נשקל ע"י אדלשטיין, בגלל מאורעות העבר, ונראה לי שאם השיקולים היו מקצועיים נטו (ולא ענייני אגו טיפשיים של האיגוד/מאמן) - הוא היה מגויס לנבחרת.
אחדשיודע

הודעהעל ידי jol9 » 06 ספטמבר 2017, 17:40

מעתיק את החלק הרלוונטי גם לכאן:

אילמלא התעלות בלתי מוסברת והיחנקות עוד יותר בלתי מוסברת מול הגרמנים, היינו עכשיו במאזן 0-4 מבזה, שהיה
מייצג טוב יותר את הרמה של הנבחרת הזאת, שבנויה מכספי, מהאגו של מקל, מכמה נגרים חביבים ומהרבה שחקנים ששיאם (הלא מפואר במיוחד) כבר הרחק מאחוריהם, ומונהגת על ידי מאמן היסטרי ואוברייטד בטירוף.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 06 ספטמבר 2017, 17:54

felix_r כתב:אין לי תלונות לשחקנים. על אף שנכשלו ולא עלו שלב, הם נתנו את הכל על המגרש.

יש לי טענות קשות למאמן. עזבו רגע את השיטה משנת אנטיוכוס, עליה דיברנו לא מעט. איך יכול להיות, שהבן אדם מאמן את הנבחרת טורניר שני, והוא עדיין לא למד לנהל סגל שחקנים? פשוט סירב לשתף את הספסל בשני המשחקים הראשונים. עד שכל העולם ואחותו לא ירדו על אדלשטיין בתקשורת, הוא לא שיתף את טימור ובלייזר... וכאשר הוא עשה לעצמו טובה וכן שיתף אותם, ראינו כולנו שהם תורמים הרבה.

לא מנצל בצורה מקסימאלית את הדברים המעטים שכן יש לו בסגל. לא ראיתי אפילו תרגיל אחד, שהנבחרת משחקת בשביל שון דוסון. אז בשביל מה אתה מביא אותו ופותח איתו בחמישיה אם אתה לא בונה עבורו תרגילים?

שוב, כמו באליפות הקודמת, ארז מביא שחקנים שלא מתכוון להשתמש בהם (הלפרין וכדיר). בשביל מה זה טוב לעזאזל? אם הלפרין כבר זקן מדי, בשביל מה אתה מביא אותו? תביא את זוסמן, שלפחות יספוג מהאווירה, גם אם לא ישחק (והוא כן יכול לשחק)...

מסכים לגמרי.

אוסיף רק ששמעתי את דייויד בלאט מדבר ברדיו (נדמה לי עוד לפני ההפסד לגיאורגיה), ובין השורות ובאופן דיפלומטי, מבקר את
בחירת השחקנים, בדומה למה שכתבת.
כלומר, מה זה "אין קלעים"? יש קלעים, רק שהם לא הוזמנו, וכשהוזמנו הם יובשו על הספסל (יבזורי בפעם הקודמת והלפרין עכשיו).
מה זה "אין גבוהים ואין ריבאונד", עם השחקנים שהוזמנו, היה ברור שזה יהיה המצב, ובכל זאת אדון אדלשטיין לא חשב אולי
לנסות להרחיב את הרוטציה בקו הקדמי, והזמין את מוכר השווארמה כדיר.

בסופו של דבר המאמן הזה הרג את ההזדמנות הבלתי חוזרת הזאת, לתת הופעה טובה בבמה המרכזית של הכדורסל באירופה, עם
הכדורסל המיושן והלא יעיל שלו, ועם הזימונים שלו.

לזכותו של אדלשטיין עומד דבר אחד - מי שעשה נזק גדול יותר ממנו לכדורסל הישראלי זאת המנהלת עם החוקים שלה, שגרמה
לכך, שהיצע השחקנים מלכתחילה הוא כמעט אפסי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי אחדשיודע » 07 ספטמבר 2017, 10:10

אחורי הקלעים באיגוד הכדורסל מתרחשים דברים. אחד מהם הוא כניסתו בכל הכוח של עמוס פרישמן לעובי הקורה בנוגע לנבחרת ישראל. יו"ר הוועדה המקצועית היה יותר פסיבי ולמד את התפקיד במהלך השנה הראשונה שלו, אך היה בכל אימוני הנבחרת הבוגרת בארץ, ויהיה חלק פעיל בסיכום הקמפיין, "הייתה תקופה אחת עד היום, ומהיום תהיה תקופה אחרת. מסוף הקמפיין אני אהיה הרבה יותר מעורב, עד היום ישבתי ולמדתי. הייתי סגן מנהל האגף המקצועית, הייתי בכל האימונים של הנבחרת, אני יודע הכל. כבודו של פיני גרשון במקומו מונח, הוא אוטוריטה המקצועית, הוא דבר מדהים באיגוד הכדורסל, אין קשר בין הדברים", אמר פרישמן אתמול לוואלה! ספורט.

יו"ר הוועדה המקצועית סיפר על תהליך קבלת ההחלטה של מי יהיה מאמן הנבחרת הבא, "תוך שבועיים או שלושה נשב והכל יהיה מסודר, יש ועדה מקצועית, נשב עם הצוות, ואחרי זה עם הוועדה המקצועית, נפיק את הלקחים והמסקנות. לא יכול להגיד אם עד סוף ספטמבר יהיה מאמן, אבל אני מניח שזה יקרה תוך שבועיים או שלושה, כבר בנובמבר יש לנו שני משחקים. פיני ואני נקבל את ההחלטה בצורה משותפת, פיני לא מקבל החלטות לבד, אני יו"ר ועדה מקצועית, וכל החלטה תעבור דרכי ואחר כך דרך הועדה המקצועית".

על הכישלון בטורניר הוסיף שחקן העבר של הפועל תל אביב: "המטרה הייתה להעפיל לשלב השני, יכול להיות שהצבנו לעצמנו מטרה שהייתה גבוהה מדי. בוא נהיה אמיתיים, יכול להיות שהמטרה גבוהה מדי, אבל לא עמדנו במטרה שעמדנו, במבחן התוצאה לא עלינו לשלב השני. אפשר לקרוא לזה באיזה שם שרוצים. לא עמדנו במטרה שהצבנו לעצמנו. אי אפשר לשים את האצבע על נקודה אחת של מה לא עבד. זאת קבוצה כדורסל, עם צוות מקצועי, מאמן, שני עוזרי מאמן, סקאוט, מאמן כושר, פיזיותרפיסט, לא הצלחנו. בשני המשחקים הראשונים לא הצלחנו להציג את מה שהיינו צריכים להציג. בשיא הכנות, אנחנו צריכים לשבת עם הצוות המקצועי שהיה בקמפיין לשמוע מה יש להם לומר, להפיק לקחים ולהסיק מסקנות".

באיגוד הכדורסל צפויים להודיע בקרוב כי כרם משעור, ג'ייק כהן וייתכן שגם איתי שגב יועמדו לדין משמעתי על אי הגעתם לאימוני הנבחרות השונות, כשפרישמן מבטיח שלאחר העמדתם לדין הוא יגיב על כל הנושא בצורה נרחבת.

https://sports.walla.co.il/item/3095197

יש יותר עלוב מזה?
אחדשיודע

הודעהעל ידי RomanR » 07 ספטמבר 2017, 10:13

הסקת מסקנות מפוארת של איגוד הכדורסל, בוא נשחק במשחקי אגו ונרחיק שחקנים מהיורובאסקט ואז נעמיד אותם לדין אחרי שנתבזה. צריך להעמיד לדין את אלה ששיחקו, לא את אלה שלא היו.
מעניין, אגב, אם השחקנים היו מועמדים לדין אם היו משחקים במגדל, או בכל קבוצה אחרת שלא קוראים לה מכבי תל אביב
סמל אישי של המשתמש
RomanR

הקודםהבא

חזור אל יורובאסקט EuroBasket 2017

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־7 אורחים