המשחק הקרוב: עירוני רמת גן נגד מכבי Playtika ת"א, 24 במאי, שישי, 14:00

דייויד בלאט

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: דייויד בלאט

הודעהעל ידי LIAV10 » 19 אוקטובר 2013, 15:20

למה אתה כ״כ בטוח שגודס לא יגיע להצלבה?
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי MTA2311 » 19 אוקטובר 2013, 15:27

LIAV10 כתב:למה אתה כ״כ בטוח שגודס לא יגיע להצלבה?

אם גודס יגיע להצלבה וייקח אליפות בעונה הראשונה שלו כמאמן ראשי, אז כנראה שפדרמן צודק והוא אכן ראוי להיות המאמן.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי LIAV10 » 19 אוקטובר 2013, 15:37

MTA2311 כתב:
LIAV10 כתב:למה אתה כ״כ בטוח שגודס לא יגיע להצלבה?

אם גודס יגיע להצלבה וייקח אליפות בעונה הראשונה שלו כמאמן ראשי, אז כנראה שפדרמן צודק והוא אכן ראוי להיות המאמן.

בסך הכל גודס מאמן טוב לפי דעתי, די הצליח בראשון (זוכר משחק שמכבי הובילו ב-20 והפסידו לו), ירושלים הלוזרים היו הכי שפויים תחת גודס.
הבעיה שהצלבה זה לא מספיק בשביל האוהדים ומגיע לנו להיות באנקר בפיינל פור כמו צסק״א וברצלונה וזאת כבר אשמת ההנהלה ולא המאמן מי שזה לא יהיה.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 אוקטובר 2013, 15:45

MTA2311 כתב:שטויות.
סגל ארוך זאת התעקשות של בלאט. דני פדרמן דיבר על כך כבר כמה פעמים, ובלאט לא טורח להכחיש.

בלאט מיצה את עצמו במכבי. הקבוצה תחתיו מציגה כדורסל טיפש ומכוער כבר יותר מדי זמן. נכון, תנאי העבודה שלו רחוקים מלהיות אופטימאליים, אבל זה לא תירוץ.
עניין האלטרנטיבה מטריד גם אותי. לא בטוח שעונה אחת של התפרקות תחת גודס, לא עדיפה למערכת על פני עוד X עונות בינוניות ומשעממות שנגמרות בהצלבה תחת בלאט. זה לפחות ישים קצת לחץ גם על ההנהלה.

אז איך אתה מסביר, שמאז שפדרמן השתלט על מכבי, כל שנה יש למכבי סגל ארוך מלא בשחקנים בינוניים, ולא משנה מי אימן את קבוצה באותה עונה? כל המאמנים טיפשים?
ההנהלה מכתיבה למאמן את התנאים, והמאמן בונה את הקבוצה לפי אותם תנאים. כנראה עד שהאוהדים לא יבינו זאת, וימשיכו לקנות מנויים, לא ישתנה כלום.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 19 אוקטובר 2013, 15:59

ידוע שבלאט עובד בשיטה של סגל רחב ורוטציות רחבות. זאת האידיאולוגיה שלו, וכשנציגי הבעלים אומרים בפירוש שזה המצב, והמאמן לא מכחיש, כנראה שזאת האמת.

כמו שאמרתי קודם, תנאי העבודה שבלאט מקבל הם לא אופטימאליים, אבל זה ממש לא מוריד ממנו אחריות. רע לך? אתה לא מקבל את מה שאתה רוצה? קום ולך.
חוץ מזה, הסגלים שנבנו פה בשנים האחרונות הם לא מדהימים, אבל עדיין אפשר להפיק מהם כדורסל הרבה יותר איכותי ממה שאנחנו רואים אצל בלאט.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 אוקטובר 2013, 17:13

MTA2311 כתב:ידוע שבלאט עובד בשיטה של סגל רחב ורוטציות רחבות. זאת האידיאולוגיה שלו, וכשנציגי הבעלים אומרים בפירוש שזה המצב, והמאמן לא מכחיש, כנראה שזאת האמת.

כמו שאמרתי קודם, תנאי העבודה שבלאט מקבל הם לא אופטימאליים, אבל זה ממש לא מוריד ממנו אחריות. רע לך? אתה לא מקבל את מה שאתה רוצה? קום ולך.
חוץ מזה, הסגלים שנבנו פה בשנים האחרונות הם לא מדהימים, אבל עדיין אפשר להפיק מהם כדורסל הרבה יותר איכותי ממה שאנחנו רואים אצל בלאט.

בלאט לא אדם טיפש. הוא יודע שכדי להצליח, צריך להביא שחקנים טובים, ובשיטה של סגל רחב זה לא אפשרי, כל עוד אין לך את הכסף של צסק"א או ברצלונה.
הדברים שבלאט או הבעלים אומרים לתקשורת, שווים לקליפת השום. הם אומרים את מה שהם רוצים שנדע. בלאט אמר גם שהוא רצה את מורן רוט במכבי, וכולנו יודעים שרוט הונחת על בלאט.
לבלאט יש חוזה אם אני לא טועה עם תום העונה הנוכחית. הוא לא קם והולך, כי הוא מקבל כסף ממכבי. ברגע שהחוזה יסתיים הוא יעזוב וזו עובדה מוגמרת.
חוץ מזה, לא ענית על השאלה שלי. אם אתה כל כך בטוח שזו אידיאולוגיה של בלאט, איך זה שכל מאמן שעבר פה מאז הקדנציה של השושלת, גם בנה סגלים ארוכים? זאת אידיאולוגיה של ההנהלה!
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 19 אוקטובר 2013, 17:50

בלאט לאורך הקריירה מדבר על סגל רחב כהכרחי להצלחה. אני זוכר ציטוט שלו מלפני שנתיים-שלוש על כל שהוא מעוניין בסגל של 12 שחקנים בכירים כמו בנבא. גם זה שווה לקליפת השום? לא נראה לי. גם בעונת האדריאטית היה ויכוח תקשורתי בין בלאט להנהלה על סגל כמות השחקנים בסגל. מדובר בדברים ידועים לכל, אין פה על מה להתווכח.

למה נבנו פה סגלים ארוכים גם לפני בלאט? קודם כל, לא בכל העונות נבנו פה סגלים ארוכים, ולא עברו פה יותר מדי מאמנים. יכול להיות שיש עוד כמה אנשים בעולם ששותפים לדעה של בלאט. ההנהלה לא רוצה סגלים ארוכים, כי כמעט תמיד הם יעלו יותר כסף בסופו של דבר.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי LIAV10 » 19 אוקטובר 2013, 18:01

MTA2311 כתב:בלאט לאורך הקריירה מדבר על סגל רחב כהכרחי להצלחה. אני זוכר ציטוט שלו מלפני שנתיים-שלוש על כל שהוא מעוניין בסגל של 12 שחקנים בכירים כמו בנבא. גם זה שווה לקליפת השום? לא נראה לי. גם בעונת האדריאטית היה ויכוח תקשורתי בין בלאט להנהלה על סגל כמות השחקנים בסגל. מדובר בדברים ידועים לכל, אין פה על מה להתווכח.

למה נבנו פה סגלים ארוכים גם לפני בלאט? קודם כל, לא בכל העונות נבנו פה סגלים ארוכים, ולא עברו פה יותר מדי מאמנים. יכול להיות שיש עוד כמה אנשים בעולם ששותפים לדעה של בלאט. ההנהלה לא רוצה סגלים ארוכים, כי כמעט תמיד הם יעלו יותר כסף בסופו של דבר.

זה לא נכון, אתה יודע איזה טרור היו עושים להם אם היו 4 זרים בינוניים?
צמצום השחקנים לא יגרום להבאת שמות, הכי הרבה זה שבמקום רייס היו מביאים את בובי בראון.
בראון, יוגב, היקמן, לאנדסברג, סמית', פניני, אליהו, טיוס, ג'יימס, סמית', 2 ילדים.
משהו כזה, לא יותר.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי MTA2311 » 19 אוקטובר 2013, 18:04

LIAV10 כתב:
MTA2311 כתב:בלאט לאורך הקריירה מדבר על סגל רחב כהכרחי להצלחה. אני זוכר ציטוט שלו מלפני שנתיים-שלוש על כל שהוא מעוניין בסגל של 12 שחקנים בכירים כמו בנבא. גם זה שווה לקליפת השום? לא נראה לי. גם בעונת האדריאטית היה ויכוח תקשורתי בין בלאט להנהלה על סגל כמות השחקנים בסגל. מדובר בדברים ידועים לכל, אין פה על מה להתווכח.

צמצום השחקנים לא יגרום להבאת שמות, הכי הרבה זה שבמקום רייס היו מביאים את בובי בראון.
בראון, יוגב, היקמן, לאנדסברג, סמית', פניני, אליהו, טיוס, ג'יימס, סמית', 2 ילדים.
משהו כזה, לא יותר.

לא ממש הבנתי איך זה סותר את מה שאמרתי
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי LIAV10 » 19 אוקטובר 2013, 18:05

MTA2311 כתב:
LIAV10 כתב:

משהו כזה, לא יותר.

לא ממש הבנתי איך זה סותר את מה שאמרתי

קראתי עוד פעם ואין לי מושג מה רציתי ממך.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי MTA2311 » 19 אוקטובר 2013, 18:07

:)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי roy1000 » 19 אוקטובר 2013, 18:09

אני חושב שפשוט יש כוונה להוציא את כל התקציב שמוקצה לשחקנים, אבל מצד שני, לא רוצים לצאת פראיירים ולהוציא יותר מדי על שחקן בודד, ולכן אחרי שממלאים את החמישיה בשחקנים כמו רייס והיקמן שעולים חצי מליון דולר, אין מה לעשות עם השאר אז מחתימים את נעימי וכהן וטיוס. כלומר, מבזבזים על שחקנים שלט צריך פשוט כי נשאר עודף מרייס.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 19 אוקטובר 2013, 22:00

שמואל1 כתב:
MTA2311 כתב:ידוע שבלאט עובד בשיטה של סגל רחב ורוטציות רחבות. זאת האידיאולוגיה שלו, וכשנציגי הבעלים אומרים בפירוש שזה המצב, והמאמן לא מכחיש, כנראה שזאת האמת.

בלאט לא אדם טיפש. הוא יודע שכדי להצליח, צריך להביא שחקנים טובים, ובשיטה של סגל רחב זה לא אפשרי, כל עוד אין לך את הכסף של צסק"א או ברצלונה.
הדברים שבלאט או הבעלים אומרים לתקשורת, שווים לקליפת השום. הם אומרים את מה שהם רוצים שנדע. בלאט אמר גם שהוא רצה את מורן רוט במכבי, וכולנו יודעים שרוט הונחת על בלאט.
לבלאט יש חוזה אם אני לא טועה עם תום העונה הנוכחית. הוא לא קם והולך, כי הוא מקבל כסף ממכבי. ברגע שהחוזה יסתיים הוא יעזוב וזו עובדה מוגמרת.
חוץ מזה, לא ענית על השאלה שלי. אם אתה כל כך בטוח שזו אידיאולוגיה של בלאט, איך זה שכל מאמן שעבר פה מאז הקדנציה של השושלת, גם בנה סגלים ארוכים? זאת אידיאולוגיה של ההנהלה!

אני חושב שגם אתה וגם אור צודקים.

מצד אחד ברור שפדרמן הוא האיש הדומיננטי בבניית הקבוצה, ומבחינתי הוא נושא ברוב האשמה. מצד שני, אי אפשר לנקות את בלאט כל הזמן.
אני תומך ותמכתי בו לאורך כל הדרך, אבל להתעלם מהפגמים והבעיות זה לא נכון. ואם הדעה המוקדמת שלי סותרת את המציאות הנוכחית, אז אני צריך לשנות את איך שאני רואה את המציאות
או לעדכן את הדעה המוקדמת שלי.

מה שאור אומר זה נכון. לבלאט יש חלק גם בבניית הקבוצה וגם בכדורסל הבינוני שהיא מציגה.
האם ההנהלה מכריחה את בלאט להביא לקבוצה רק גאנרים חסרי מצפון לקו האחורי? מה היה רע עם פארמר?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 19 אוקטובר 2013, 22:45

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:
קודי כתב:עם כל האהבה לבלאט, ואני מאוד אוהב ומעריך אותו, ניהול המשחק שלו ביום חמישי היה זוועתי. הוא שוב השתמש ברוטציה ארוכה מדי, כאילו ששחקנים לא יכולים לשחק יותר מחמש דקות רצוף, וקטע את הרצף של שחקנים שהיו חמים. הוא שיתף ברבע הראשון 10 שחקנים וטיוס עלה בתחילת הרבע השני כשחקן ה-11. אין משהו שאפילו דומה להיררכיה ולכן פתאום פניני החלש עולה מהספסל לפני לנדסברג שהיה השחקן הכי טוב במשחקי ההכנה. גם החילופים היו מתוזמנים רע: רייס הוחלף דווקא אחרי שנתן סוף סוף כמה דקות טובות ומיד אחרי שנתן פנימה מסירה טובה לסופו (כנראה חילוף מהבית) וסופו הושאר פעמיים יותר מדי דקות ברצף על המגרש והיה עייף מדי, מה שפגע בהגנה שלו וגרם לו לבצע עבירות.
לא ברור לי למה בלאט לא מסמן את שמונת השחקנים המובילים: אוחיון, היקמן, לנדסברג, אינגלס, סמית׳, בלו, סופו וג׳יימס - ואת היתר משתף רק כשיש בעיה נקודתית או בעיית עבירות/פציעה של אחד מהשחקנים המובילים. אחת הסיבות ששחקן כמו ג׳יימס הצטיין בעונה שעברה היתה הבטחון שהיה לו והשנה, בתחנת הרכבת של החילופים, ברור שיהיה לו הרבה יותר קשה לבוא לידי ביטוי. אני חושב שבלאט פשוט לא יודע לנהל בצורה טובה סגל כל כך ארוך ומוטב היה שהיו מצמצמים לו את הסגל הזה, מה שהיה גם מעלה את איכות השחקנים. אין שום סיבה שיהיו למכבי 12-13 שחקנים מובילים - מספיק 10 כאלה (5 זרים ו-5 ישראלים).

תראה, לצערי לא רק אתה, גם אני וגם אחרים כאן, מתחילים לאט לאט לראות את הפגמים של דייויד עולים ומשתלטים על הדברים הטובים.
אם אתה לא מסתדר עם סגלים ארוכים, אז למה לעזאזל אתה דורש מההנהלה להחתים עוד ועוד שחקנים? ולמה הקבוצה כל שנה ושנה מתחילה את העונה ומתקנת מיד או קצת אחרי תחילת העונה?

כמובן שגם הגנת החילופים שלו והחילופים הבעייתיים הן גם שתי נקודות לרעתו.

מצד שני, אני לא רואה כרגע מאמן, ברמות השכר של דייויד ומטה שיכול לקחת ספינה כזאת כמו מכבי, עם ההנהלה שלה, ולנווט אותה באופן שקט יחסית לאורך העונה, עם די מעט משברים,
עד כמה שאפשר.
סה"כ התקופה של בלאט מאופיינת בכדורסל לא מבריק, אבל ביעילות גבוהה יחסית גם בזירה המקומית וגם ביורוליג. אני לא בטוח שתחת גודס, הקבוצה לא תתפרק פתאום, כמו שקרה עם קטש
ועם אפי. גם העונה של ספאחיה אופיינה בתקופה לחוצה, שבה מכבי כמעט ונתנה למגדל לקחת דאבל היסטורי.

זה החשש שלי.

מתי תבינו כבר? לא בלאט בונה את הקבוצה! אם זה היה תלוי בבלאט, הוא היה בונה סגל קצר עם שחקנים איכותיים.
מי שעומד מאחורי בניית הקבוצה והפילוסופיה של סגל ארוך עם שחקנים בינוניים, הוא דני פדרמן.
פדרמן למעשה מכתיב לבלאט את התנאים, ובלאט צריך להתמודד עם התנאים הבלתי אפשריים האלו ולבנות סגל ארוך כשהוא מקבל גג 500 אלף דולר לשחקן.
זאת המציאות, והיא לא תשתנה כשיבוא לכאן מאמן אחר, בן אם זה יהיה גיא גודס או בראד גרינברג או אפילו פיני גרשון.

הרי לא סתם לב, שמאז השושלת, מכבי בונה כל שנה ושנה סגלים עם אותן הבעיות? וכמדומני בלאט לא היה המאמן בכל השנים האלו. זו פשוט פילוספיית בניית הקבוצה של ההנהלה, והיא לא הולכת להשתנות כל עוד אנחנו האוהדים נמשיך
כמו עיוורים לקנות מנויים ולמלא את ההיכל. הכסף נכנס, ופדרמן צוחק כל הדרך אל הבנק.

:worship
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי חנו'ש » 19 אוקטובר 2013, 22:56

אני עם יוני בעניין.
הבניות הגרועות בשנים הקודמות בהחלט יכולות להיות מיוחסות יותר לפדרמן מאשר לבלאט (גם בזכות העובדה שבלאט היה עסוק עם נבחרת רוסיה)
אבל העונה זה מרגיש שבלאט היה הרבה יותר מעורב ושזה הרבה יותר קבוצה בצלמו ובדמותו.
גם רואים שהוא הרבה יותר נלהב ובטוח בסגל הזה מבעבר, כמובן שלנו לא ברור למה, אבל זה נובע בעיקר מהעובדה שבלאט אחראי לסגל.

אין ספק שמדובר בשילוב קיצוני של ערבוב מחלקת הסקאוטינג הכושלת של דני פדרמן, בחירות מקצועיות לא טובות של בלאט (שכבר מזמן שבר את הסטיגמה שיצאה לו כבעל טביעת עין מעולה לשחקנים לפני פריצה שבאה מתוך ההנחה שהוא היה האחראי המרכזי לבניית השושלת) וירידה חדה באיכות הכישרון המקומי.
כשמוסיפים את כל זה לתקציב העלוב שרק יורד מידי שנה, מקבלים תמהיל מאוד מאוד עצוב....
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי rc4991 » 19 אוקטובר 2013, 23:53

חנו'ש כתב:אני עם יוני בעניין.
הבניות הגרועות בשנים הקודמות בהחלט יכולות להיות מיוחסות יותר לפדרמן מאשר לבלאט (גם בזכות העובדה שבלאט היה עסוק עם נבחרת רוסיה)
אבל העונה זה מרגיש שבלאט היה הרבה יותר מעורב ושזה הרבה יותר קבוצה בצלמו ובדמותו.
גם רואים שהוא הרבה יותר נלהב ובטוח בסגל הזה מבעבר, כמובן שלנו לא ברור למה, אבל זה נובע בעיקר מהעובדה שבלאט אחראי לסגל.

אין ספק שמדובר בשילוב קיצוני של ערבוב מחלקת הסקאוטינג הכושלת של דני פדרמן, בחירות מקצועיות לא טובות של בלאט (שכבר מזמן שבר את הסטיגמה שיצאה לו כבעל טביעת עין מעולה לשחקנים לפני פריצה שבאה מתוך ההנחה שהוא היה האחראי המרכזי לבניית השושלת) וירידה חדה באיכות הכישרון המקומי.
כשמוסיפים את כל זה לתקציב העלוב שרק יורד מידי שנה, מקבלים תמהיל מאוד מאוד עצוב....

לדעתי זה בגלל שאין לו כל להנהלה והוא רק רוצה שהשנה כבר תעבור אז עדיף שהיא תעבור בלי חיכוכים(כנ"ל ההנלה לגבי בלאט)
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 19 אוקטובר 2013, 23:55

במה שונה בניית הסגל השנה משנים שעברו? אותו דבר במהות. גם השנה כמו שנים שעברו, כנראה שגם בלאט וגם ההנהלה בנו את הסגל ביחד, כשכל אחד מושך לכיוונים שלו. הבעיה לא תמיד בבניית הסגל, לי באופן אישי יש בעיה עם צורת המשחק של בלאט, יש שחקנים שהוא פוסל על סף ויש שחקנים שהוא מחזיק מהם בצורה כמעט עיוורת ויש עוד. בכללי אני פשוט לא נהנה מהקבוצה כשבלאט הוא המאמן כבר כמה שנים.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי MTA2311 » 20 אוקטובר 2013, 07:04

toja27 כתב:במה שונה בניית הסגל השנה משנים שעברו? אותו דבר במהות. גם השנה כמו שנים שעברו, כנראה שגם בלאט וגם ההנהלה בנו את הסגל ביחד, כשכל אחד מושך לכיוונים שלו. הבעיה לא תמיד בבניית הסגל, לי באופן אישי יש בעיה עם צורת המשחק של בלאט, יש שחקנים שהוא פוסל על סף ויש שחקנים שהוא מחזיק מהם בצורה כמעט עיוורת ויש עוד. בכללי אני פשוט לא נהנה מהקבוצה כשבלאט הוא המאמן כבר כמה שנים.

זה נכון לגבי כל מאמן, בכל מקום בעולם.
לא זאת הבעיה שלו
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי roy1000 » 20 אוקטובר 2013, 10:08

toja27 כתב:במה שונה בניית הסגל השנה משנים שעברו? אותו דבר במהות. גם השנה כמו שנים שעברו, כנראה שגם בלאט וגם ההנהלה בנו את הסגל ביחד, כשכל אחד מושך לכיוונים שלו. הבעיה לא תמיד בבניית הסגל, לי באופן אישי יש בעיה עם צורת המשחק של בלאט, יש שחקנים שהוא פוסל על סף ויש שחקנים שהוא מחזיק מהם בצורה כמעט עיוורת ויש עוד. בכללי אני פשוט לא נהנה מהקבוצה כשבלאט הוא המאמן כבר כמה שנים.

אני חושב שיש קונצנזוס שבלאט מיצה את עצמו במכבי. הוא יקר מדי ביחס לתקציב של הקבוצה, ההנהלה לא רוצה אותו והוא נראה יותר עצבני ויותר סובל משנה לשנה. הגיע הזמן לפרידה וככל הנראה שזה נכון למכבי למנות מאמן שמתאים לסדר הגודל של הקבוצה במתכונת הנוכחית (גודס).
roy1000

הודעהעל ידי toja27 » 20 אוקטובר 2013, 12:57

MTA2311 כתב:

זה נכון לגבי כל מאמן, בכל מקום בעולם.
לא זאת הבעיה שלו

כן זה נכון, רק שאני לא מסכים עם החלטות שלו. מעבר לכך, בלאט הוא עקשן בצורה מדהימה וזה לא בהכרח מתייחס לכל מאמן.
למשל: מורן רוט של שנה שעברה. להגיד את האמת, אני אף פעם לא ממש אהבתי אותו לפני שהגיע לתל אביב ולא אהבתי את ההחתמה שלו. אבל אחרי שהוא חתם, הוא חתם. וזאת עובדה שבלאט היה צריך והיה יכול להתמודד איתה בצורה בונה יותר. נעזוב לשניה שבתחילת העונה הוא צורח, לדעתי , בלי שום פרופורציה על רוט על כך שהוא לקח שתי שלושות(או משהו כזה)במשחק נגד ראשון והחטיא אותן (סמית לא עושה את זה?), ואומר לו" you play with us or against us?" (למה להיכנס בבן אדם באגריסביות כזאת?), נעזוב את זה, אבל אז במשחק מול פנרבחצ'ה כשרוט קיבל את פירורי הדקות שלו, הוא הראה שהוא יכול לתרום בקבוצה. לא היה לנו רכז בעונה שעברה, לא היקמן ולא אוחיון עשו את עבודתם בתחום הזה, אבל רוט היה, הוא יכל להביא קצת יותר היגיון והרמוניה למשחק. אבל הוא לא קיבל את המקום שלו, הוא עדיין המשיך לקבל את פירורי הדקות. אני שוב אומר, שבהתחלה לא אהבתי את ההחתמה שלו אבל עם הזמן הצלחתי לשנות את דעתי על חשיבות השחקן לקבוצה.
מביאים לך שחקן שאתה לא רוצה, אבל עכשיו הוא אצלי בסגל. "מה אני עושה? האם אני אתן לו לשחק ככה ,בסוף, בעיקר למראית העין שיראו שהוא בכל זאת משחק קצת, ואם הוא לוקח על עצמו יותר מדי אז אני ישר אעמיד אותו במקומו.זה באמת לא השחקן שאני רוצה, למה הביאו אותו בלי לכבד את הרצון שלי? אני המאמן בסופו של דבר! לעזאזל איתם." או "שאני אכניס אותו ,ככה, לסוף ואני אעמיד אותו ישר במקום אם הוא לוקח זריקה אחת יותר מדי(כי ככה החלטתי מהתחלה) אבל אולי בכל זאת נראה איפה הוא יכול לתרום לי. אולי בכל זאת הוא יכול לתרום לי ולקבוצה? הוא כבר אצלי בסגל אז ננסה לתת לו את ההזדמנות שמגיעה לו".
החלטות "קטנות" כאלה משפיעות על עונה. לא מתכוון להגיד בכרח שההחלטה הספיציפית הזאת משפיעה על עונה. אבל זה היה משדרג אותה ואת המאמן.

בוא נתן לך דוגמא נוספת, שהיא פחות קשורה לעקשנות אבל כן קשורה בצורה כזו או אחרת לפתיחות השכל.
דיווין סמית. שחקן שאהבתי מהתחלה. שומר, נותן גג מטורף פה, שלושה חשובה שם וסה"כ שחקן שמאוד בריא לקבוצה. אבל מה, בגלל שסמית עושה הגנה(דרך אגב לא משהו יוצא מן הכלל כמו המוניטין שיצא לו),מתאמץ, מבצע את מה שהמאמן מבקש ממנו בד"כ ומוסיף גם נקודות אז סמית הפך להיות המלך של הקבוצה. פתאום הוא נהפך להיות הגו טו גאיי. התפקיד הבריא של סמית זה לבוא בתור back up להתקפה, כמו שהיה לפני שנתיים כשפארמר וסופו בהתחלה, ולאנגפורד והנדריקס בהמשך. ואז סמית מגיע ככוח נוסף. דבר שני, סמית לא משפר את הקבוצה במשחק הקבוצתי. במובן הזה הוא לא שונה בכלל מהיקמן. הכוונה בזה שהם לא משפרים את המשחק הקבוצתי היא שאין להם ממש רגש להרמוניה ומה שגורם להרמוניה בקבוצה ובמשחק שלה(כשחקנים כמובן שהם מביאים הרבה תרומה לקבוצה בכל מיני אספקטים). סמית שכינויו הוא "הפרופסור" הוא בכלל לא פרופסור. למשל בעונה שעברה היו לו 1.6 אס' למשחק ל28 דקות משחק.זה שחקן עם הרבה פוזישנים למשחק, הכדור נמצא הרבה בידיים שלו והוא במעמד מנהיג,ו1.6 אסיסטים למשחק זה מה שהוא מייצר בעמדה 3 שהיא העמדה שמביאה הכי הרבה אס' אחרי עמדה 1(בד"כ). למה? כי כשהוא מקבל את הכדור הוא או זורק או מוסר לצד. אני לא זוכר למשל שהוא מוסר לשחקנים בתנועה או חותך הרבה בעצמו(התנועה ללא הכדור היא אספקט חיוני בהתקפה זורמת ויצירתית). כמה פעמים ראית את סמית מוסר לback door? כמו אליהו למשל, אני לא זוכר בכלל. אליהו דרך אגב, הוא שחקן שגם נע נהדר ללא כדור וגם יודע למצוא שחקנים בתנועה. הוא דוגמא למישהו שמביא התקפה יצירתית וזורמת(אני יודע שאליהו הוא נושא טעון רגשית כאן בפורום אז אני מבקש שהוא לא יהיה כאן האישיו).לאחרונה אני גם לא זוכר את סמית מתאמץ למסור פנימה לגבוהים כמו במשחק האחרון. והוא כשחקן פינה אמור לעשות את זה יותר מכולם(ביחד עם עמדה 2 אולי). קיצור יוצר משחק סטטי. בתור מאמן אתה צריך לזהות את זה ולהתייחס לזה. אבל כיוון שסמית נעול אצל בלאט כשחקן goody goody אז אין התייחסות. ויכול להיות שזה סתם קשקוש, וזה לא קשור בכלל לסמית אלא לכך שבלאט בעצמו לא מזהה שההתקפה שלו הרבה פעמים סטגנטית. לא יודע.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־14 אורחים