המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

מכבי מול פאנאתנייקוס - משחק אחד על הגביע 08.05.11

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מכבי מול פאנאתנייקוס - משחק אחד על הגביע 08.05.11

הודעהעל ידי jol9 » 09 מאי 2011, 09:46

אורי כתב:גם היום אני לא משוכנע שפאו היא הקבוצה הכי טובה האירופה. לדעתי ברצלונה טובה יותר למרות תוצאות רבע הגמר.
מה שכן היא הציגה משחק הגנה מדהים, ודיאמנטידיס הוא בחירה סופר מוצדקת לתואר שחקן השנה ביורוליג. שחקן לא הכי מוכשר בעולם, שהגיע לאן שהגיע בזכות עבודה קשה והבנת כדורסל ברמות הכי גבוהות שיש. גם בטיסט הוא אולי האנדרייטד הכי גדול שיש. שחקן עילאי פשוט. מישהו זוכר את תחילת הקדנציה שלו בפאו? היה שחקן משלים ותו לא. פשוט שחקן מופלא וחלום של כל מאמן.

אני מסכים לגבי דיאמנטידיס ובטיסט. לא בטוח שלדיאמנטידיס הגיע להיות שחקן ההגנה של השנה, אבל שחקן השנה ביורוליג הוא בוודאות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 09 מאי 2011, 09:53

הכבוד הזה קשור למס' שנים שמשחקים ביורוליג תחת כותרת שחקן מוביל בקבוצת צמרת . למכבי לא היו מחליפים בקן אחורי בכלל . אם משהו כאן היה כותב שמכבי תפסיד בגמר היורוליג היו יורד עליו כל הפורום ובצדק . אם ברסא יותר חזקה מפאו היא לא היתה מפסידה לה בהצלבה בתוצאה 3:1 . ברסא יותר מוכשרת אבל השנה ככל הנראה פאו הכי טובה בשלב הזה של העונה . הבסא זה הפסד אלא חזרה לקופליאדה .....
טיקי חוזר

הודעהעל ידי michael » 09 מאי 2011, 09:55

הסיכום שלי :
טל לא היה במשחק בכלל והנסיון שלו להטבע לסל סטייל ג'ורדן לא היה במקום וגרם לנזק.
אני לא רואה אותו ממשיך במכבי בעונה הבאה.
ליאור אליהו היה ביום גרוע ביותר וכדורים פשוטים כולל צעד וחצי לא נכנסו לו. זה היה עצוב לראות את זה אבל זה יכול לקרות לכל שחקן.
סופו הוא נכס גדול (תרתי משמע) לקבוצה - אבל דיויד בלאט היה חייב לזכור שכמי ששיחק ביוון שנים אובראדוביץ מכיר אותו היטב ויודע את כל התרגילים ואת כל הטריקים איך להוציא אותו מאיפוס ומהמשחק.
מצ'באן - חסר ניסיון למעמדים כאלה. אני מאמין שהוא עוד יתרום רבות בהמשך.
פארגו - כנ"ל. שחקן מעולה אבל חסר לו ניסיון במעמדים גדולים. בעונה הבאה שלו בשאיפה שישאר במכבי הוא יתן יותר.
הנדריקס - אני לא מאמין שהוא ישאר לשנה הבאה. מכבי יכולה למצוא יותר טוב ממנו.
בלו - הופיע לפיינל פור, נתן עונה טובה. מכבי חייבת לשמור אותו.
בורשטין , יניב גרין, שארפ , פרקינס - הספסל של מכבי שאיננו.
פניני ואיידסון - שחקנים של משחקים גדולים. את ההוכחה קיבלנו בפיינל פור הזה. חייבים להשאיר אותם.

דיויד מאמן טוב אבל נראה שאובראדוביץ עשה לו בית ספר.
ההרגשה היתה שדיויד היה כמו מאמן ריאל ששיחק מול מכבי במשחק הקודם.
חוסר אונים.
דיויד בעונה הבאה ישפר את הקבוצה ואני מאמין שיגיע איתה צעד אחד רחוק יותר.

לגבי השלשות של מכבי - כולנו יודעים שמכבי היא לא קבוצת שלשות קלאסית וזה לא משחקה הרגיל.
שאלתי את עצמי במהלך המשחק האם השלשות האלה הן לא למעשה רק בגלל שמכבי לא מצליחה לבצע את התרגילים שלה ולייצר התקפה נורמלית בגלל ההגנה היוונית הטובה או בגלל השטף שנקטע בשמירה טובה ?
לגבי שטף המשחק - אובראדוביץ האיט בחוכמה רבה את קצב המשחק , מכבי לא רצה כמו שהיא יודעת. היוונים שלטו בקצב.

מעניין שבעקבות המשחק מול ריאל דווקא מהעונשין חל השיפור המתבקש אבל זה לא הספיק הרבה בגלל האחוז המזעזע מ ה- 2.
Stop the BDS - Fighting together against the NEW Anti-Semitism
סמל אישי של המשתמש
michael

הודעהעל ידי אורי » 09 מאי 2011, 10:07

אגב מעניין אם אידסון מסוגל לשחק ככה לאורך עונה שלמה, שימו לב שדווקא פציעתו של פרקינס גרמה לשינוי אצלו והוא הרבה הרבה יותר אסרטיבי. עם זאת צריך להישאר בפרופורציות, ולזכור שבמשך עונה שלמה הוא נע בין משחקים טובים לבין משחקים בהם הוא לא היה קיים, בעיקר בטופ 16 ובהצלבה.
אורי

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 09 מאי 2011, 10:11

בריטאס לפני שנתיים הוא היה שחקן מוביל כל העונה . ביתה להם בעיה והוא שיחק בכלל רכז .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי jol9 » 09 מאי 2011, 10:13

michael כתב:הסיכום שלי :
טל לא היה במשחק בכלל והנסיון שלו להטבע לסל סטייל ג'ורדן לא היה במקום וגרם לנזק.
אני לא רואה אותו ממשיך במכבי בעונה הבאה.
ליאור אליהו היה ביום גרוע ביותר וכדורים פשוטים כולל צעד וחצי לא נכנסו לו. זה היה עצוב לראות את זה אבל זה יכול לקרות לכל שחקן.
סופו הוא נכס גדול (תרתי משמע) לקבוצה - אבל דיויד בלאט היה חייב לזכור שכמי ששיחק ביוון שנים אובראדוביץ מכיר אותו היטב ויודע את כל התרגילים ואת כל הטריקים איך להוציא אותו מאיפוס ומהמשחק.
מצ'באן - חסר ניסיון למעמדים כאלה. אני מאמין שהוא עוד יתרום רבות בהמשך.
פארגו - כנ"ל. שחקן מעולה אבל חסר לו ניסיון במעמדים גדולים. בעונה הבאה שלו בשאיפה שישאר במכבי הוא יתן יותר.
הנדריקס - אני לא מאמין שהוא ישאר לשנה הבאה. מכבי יכולה למצוא יותר טוב ממנו.
בלו - הופיע לפיינל פור, נתן עונה טובה. מכבי חייבת לשמור אותו.
בורשטין , יניב גרין, שארפ , פרקינס - הספסל של מכבי שאיננו.
פניני ואיידסון - שחקנים של משחקים גדולים. את ההוכחה קיבלנו בפיינל פור הזה. חייבים להשאיר אותם.

דיויד מאמן טוב אבל נראה שאובראדוביץ עשה לו בית ספר.
ההרגשה היתה שדיויד היה כמו מאמן ריאל ששיחק מול מכבי במשחק הקודם.
חוסר אונים.
דיויד בעונה הבאה ישפר את הקבוצה ואני מאמין שיגיע איתה צעד אחד רחוק יותר.

לגבי השלשות של מכבי - כולנו יודעים שמכבי היא לא קבוצת שלשות קלאסית וזה לא משחקה הרגיל.
שאלתי את עצמי במהלך המשחק האם השלשות האלה הן לא למעשה רק בגלל שמכבי לא מצליחה לבצע את התרגילים שלה ולייצר התקפה נורמלית בגלל ההגנה היוונית הטובה או בגלל השטף שנקטע בשמירה טובה ?
לגבי שטף המשחק - אובראדוביץ האיט בחוכמה רבה את קצב המשחק , מכבי לא רצה כמו שהיא יודעת. היוונים שלטו בקצב.

מעניין שבעקבות המשחק מול ריאל דווקא מהעונשין חל השיפור המתבקש אבל זה לא הספיק הרבה בגלל האחוז המזעזע מ ה- 2.

אני לא כ"כ ראיתי איזה בית ספר עשה השועל לדייויד. אין מה להשוות את הנוקאאוט של דייויד בחצי הגמר למאמן ריאל.
סה"כ כמו שחביב אמר - הפסדנו לקבוצה טובה ועמוקה יותר שיש לה יותר כשרון ונסיון במעמדים האלה. דייויד עשה את כל מה שהוא יכול ולא ראיתי שהוא היה חסר אונים.
האילתור של דייויד היה דוקא השלשות כי הוא ראה שזה הולך ושאר הדברים פחות הולכים, וזה בסדר גמור. בחצי השני הוא ניסה לשחק הרבה יותר פנימה, וגם זה היה נכון, וצרה היא
שפתאום הם התחילו לקלוע, ונגד זה אין הרבה מה לעשות.

לגבי הנדריקס - אתמול הוא היה רע, אבל בחצי הגמר הוא היה מצויין. הוא שחקן טוב מאוד, ואני לא חושב שמכבי בקלות יימצאו מישהו טוב ומתאים ממנו. אם מכבי כן תעשה תהליך של חיפוש אחר שחקן כזה, אז כדאי לנסות להביא לכאן גבוה שיכול להיות גבוה פותח בפני עצמו במכבי ולא שחקן משלים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי ankram » 09 מאי 2011, 10:38

זה היה משחק של פאו לאורך כל הדרך , גם אם המשחק היה נערך שנתיים הם היו מנצחים אותו , כי פשוט יש להם יותר מדי כלים.
כמה פאולים של ילד מפגר של סופו הרגו לנו את האופצייה לשחק איתו , ליאור החטיא כמה לייאפים , ואידסון אחרי רבע ראשון מהסרטים , בעיקר נעלם.
מכבי נכשלה כשלון חרוץ בבין 2 של דיאמנטידיס ובאטיסט , הם קיבלו מהמהלך הזה לייאפים , שלשות לאופציה השנייה ובעיקר העמידו אותנו חסרי אונים. מהלך טוב של פאו ומבוצע היטב , אבל לא יכול להיות מהלך שאיןלו תשובה , זה לא שפאו המציאו משהו חדש , פה לצוות המקצועי יש יד בהפסד .

עם זאת , שאפו על עונה מופלאה , כמו עונת 99 , כולי תקווה שהשנים הטובות שבאו אחרי העונה ההיא , יחזרו.

להחתים את בלאט ל 8 שנים , מאמן ואדם יוצא דופן.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 09 מאי 2011, 10:57

שוב כל הדיבורים והססמאות על נסיון....
פארגו היה דוקא לא רע. הסיבה שהוא התקשה בכלל לא היתה קשורה לנסיון, אלא לעבודה שלא היה מי שיעזור לו בהובלת הכדור (וזה לא באשמת אף אחד) ופאו ידעו לנצל היטב את המחסור במובילי כדור במכבי והפעילו על פארגו לחץ.
סופו דוקא כן מנוסה במעמדים כאלו. הסיבה שהוא היה חלש נבעה בעיקר מעייפות ומהעבודה שהוא הסתבך בבעית עבירות בשלב מוקדם של המשחק. לצערינו, גם השופטים לא בדיוק עזרו לו.
מצ'באן כל העונה לא בדיוק הבריק ובגמר (שדוקא היה משחק סביר עבורו) הוא עשה פחות או יותר מה שהוא עשה כל העונה.
אידסון היה טוב מאוד, למרות שהוא לעולם לא היה במעמדים האילו וגם אליהו (שדקוא כן מנוסה במעמדים מסוג זה) היה טוב, אך פשוט סבל מחוסר מזל ולא קיבל הרבה קרדיט מהמאמן. גם הנדריקס היה בסה"כ סביר.
דוקא השחקן המנוסה ביותר, טל בורשטיין, היה גרוע מאוד והזיק למכבי.

לנסיון או חוסר הנסיון של מכבי, אין שום קשר להפסד.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי אורי » 09 מאי 2011, 11:06

ליאור היה טוב? פארגו היה טוב? הסטטיסטיקה לא מספרת הכל, הם היו מאוד חלשים, בעיקר ליאור. פארגו לפחות ניסה(וחסרונו של פרקינס בהחלט הזיק לו).
אגב ליאור עם שתי החטאות לייאפים שהוא קולע בעיניים עצומות, ידיים קשורות ובאמצעות המצח בלבד. זה היה מוזר וכואב, דווקא כשאחת ההחטאות יכלו להוריד את ההפרש ל-4 אם אני זוכר היטב, ולמנוע את הריצה של פאו.
אורי

הודעהעל ידי גיא » 09 מאי 2011, 11:10

יוני החכמה בגמר היא לנצח "קבוצות טובות ועמוקות" ממך. זה לא אני אמרתי - אמר את זה רלף קליין.

עשה את זה רלף קליין מול ווארזה ב- 77, עשו את זה האמריקאים מול הרוסים ב-80 בהוקי קרח, עשו את זה יוקון מול דיוק ב 1999. יש לא מעט דוגמאות.

לדעתי פשוט מכבי לא הגיע במצב המנטאלי האופטימאלי על מנת לעשות דבר כזה אתמול.
גיא

הודעהעל ידי jol9 » 09 מאי 2011, 13:39

גיא כתב:יוני החכמה בגמר היא לנצח "קבוצות טובות ועמוקות" ממך. זה לא אני אמרתי - אמר את זה רלף קליין.

עשה את זה רלף קליין מול ווארזה ב- 77, עשו את זה האמריקאים מול הרוסים ב-80 בהוקי קרח, עשו את זה יוקון מול דיוק ב 1999. יש לא מעט דוגמאות.

זה ברור. בגלל זה כולנו חשים תחושה של אכזבה, אבל זה לא מוריד מההישגים של הקבוצה לאורך העונה, את זה שהיא נתנה בראש לקבוצות ספרדיות שנמצאות בצמרת הטבלה
ולזה שהיא עם סגל צנוע מאוד עשתה את כל הדרך אל הגמר.

אני באופן אישי מאוד מרוצה בעיקר מזה שהקבוצה הזאת פשוט עשתה לי כיף בימי חמישי. היה כיף לראות את המשחקים שלה, בשונה מקבוצת אלן אנדרסון למשל.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי גיא » 09 מאי 2011, 14:10

jol9 כתב:
גיא כתב:יוני החכמה בגמר היא לנצח "קבוצות טובות ועמוקות" ממך. זה לא אני אמרתי - אמר את זה רלף קליין.

זה ברור. בגלל זה כולנו חשים תחושה של אכזבה, אבל זה לא מוריד מההישגים של הקבוצה לאורך העונה, את זה שהיא נתנה בראש לקבוצות ספרדיות שנמצאות בצמרת הטבלה
ולזה שהיא עם סגל צנוע מאוד עשתה את כל הדרך אל הגמר.

אני באופן אישי מאוד מרוצה בעיקר מזה שהקבוצה הזאת פשוט עשתה לי כיף בימי חמישי. היה כיף לראות את המשחקים שלה, בשונה מקבוצת אלן אנדרסון למשל.

זה בטוח.
גיא

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 09 מאי 2011, 14:27

קודם כל, אני מאוד מסכים עם יוני לגבי ההנאה שהקבוצה הזאת סיפקה. העונה הזאת היתה עונה מאוד כיפית ואפילו רומנטית אם תרצו, בגלל זה כולנו מאוכזבים.

עוד נושא שלא הועלה כאן, זה נושא האינטנסיביות.
לצערנו, אנו שוב עדים לכמה הליגה הישראלית פוגעת במכבי. למכבי היה קשה להתרגל לפיזיות והאגרסיביות של פאו וגם המשחק מול ריאל מדריד לא סיפק הכנה לכך.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חנו'ש » 09 מאי 2011, 14:31

חביב אורנג'ד כתב:קודם כל, אני מאוד מסכים עם יוני לגבי ההנאה שהקבוצה הזאת סיפקה. העונה הזאת היתה עונה מאוד כיפית ואפילו רומנטית אם תרצו, בגלל זה כולנו מאוכזבים.

לצערנו, אנו שוב עדים לכמה הליגה הישראלית פוגעת במכבי. למכבי היה קשה להתרגל לפיזיות והאגרסיביות של פאו וגם המשחק מול ריאל מדריד לא סיפק הכנה לכך.

אני חושבת שהדרך היחידה להיות מוכנים לאינטנסיביות של פאו זה לשחק בליגה היוונית, כי גם הליגה האדריאטית לא תספק לנו את רמת האינטנסיביות של קבוצה כמו פאו.
ומן הסתם בליגה היוונית אנחנו לא נשחק... :roll:
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי jol9 » 09 מאי 2011, 14:47

חביב אורנג'ד כתב:קודם כל, אני מאוד מסכים עם יוני לגבי ההנאה שהקבוצה הזאת סיפקה. העונה הזאת היתה עונה מאוד כיפית ואפילו רומנטית אם תרצו, בגלל זה כולנו מאוכזבים.

הבעיה היא דווקא בשיטה של היורוליג. בעניין האינטנסיביות, למכבי רוב השנים לא היתה שום הכנה בארץ. הבעיה היא שהיורוליג הוא סוג של הכלאה מוזרה של כל מיני ליגות מענפים שונים.
הליגה הזאת הייתה צריכה לעבור לסדרות גם כן, ולהיות רציפה. ההפסקה הזאת בין סדרות ההצלבה, לפיינל פור, פוגעת בקבוצות ומביאות אותן במצב לא אידיאלי לאירוע השיא.

אבל זה ניחה. קודם כל שהליגה הזאת תחזור לסדרות, אח"כ נדבר על היורוליג.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי אבי » 09 מאי 2011, 14:49

מסכים.
בנוסף לסיבה שציינת הליגה הישראלית פוגעת במכבי גם בכך שבגלל ההגבלה על מספר הזרים משחקים בה כל מני ישראלים שלא מתאימים לשחק ברמות הגבוהות של היורוליג. רק לחשוב איך היה נגמר הגמר אם במקום בורשטיין היה משחק שחקן זר איכותי...
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 10 מאי 2011, 05:33

לפי נותונים שפרסמו למכבי היה רייטינג של 27.5 אחוזים בכל אחד ממהמשחקים ובשיא הגיע ל34 , אם להחשב בשעת המשחק ושמס' לא כולל את מי שצפה בHD זה המון .
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/239/ ... 478&loc=30
זה מצויין מבחינת גיוס הספונסרים .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי אבי » 10 מאי 2011, 11:07

טיקי חוזר כתב:לפי נותונים שפרסמו למכבי היה רייטינג של 27.5 אחוזים בכל אחד ממהמשחקים ובשיא הגיע ל34 , אם להחשב בשעת המשחק ושמס' לא כולל את מי שצפה בHD זה המון .
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/239/ ... 478&loc=30
זה מצויין מבחינת גיוס הספונסרים .

27.5% ? זה כלום לעומת אחוזי הצפייה המדהימים בליגת קופל. ברור לכולם שאם נעזוב את ליגת קופל ונשחק רק ביורוליג אז העניין שמעוררת מכבי ירד פלאים...
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 10 מאי 2011, 12:53

אתה יודע מה זה בימינו ריטינג 27.5 אחוז וזה לא כולל HD שזה עוד 5-8 אחוזים נוספים ...מה עוד שחלק ממשפחות היו בכלל בגמר עצמו כמונו לדוגמה וגם שעה היתה צוקדמת יחסית .
מעניין הוא שככל הנראה לפאו יש פיזיות יוצאת מן הכלל כדווקא ריאל כולל כל כוכבים שלה ומשחק בליגה ספרדית התלוננה על פיזיות של מכבי .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי אורי » 10 מאי 2011, 12:56

ולא לשכוח שהמשחק נערך לקראת כניסת יום הזיכרון, ובשעה לא הכי נוחה.
אורי

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־28 אורחים