המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד באסקוניה, 16 באפריל, שלישי, 20:00

מה שהיה-נצחונות על ויטוריה והפציעה של פרקינס

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

מה שהיה-נצחונות על ויטוריה והפציעה של פרקינס

הודעהעל ידי ביבו » 05 אפריל 2011, 14:09

קצת לדבר על מה שכבר היה בזמן נפילת הפורום.
העליה לפיינל-פור:
הישג מדהים מעבר לציפיות של רובנו בשלבים הראשונים של העונה
בלי ספק יש לנו קבוצה של גברים וווינרים מהטובות(גם אם לא מהמוכשרות)שנראו כאן.
כל הקבוצה הגיעה לסידרה במוכנות שיא החל מהצוות המקצועי וכן כמעט כל השחקנים
פארגו נתן סידרה ברמת נ.ב.א-פשוט מושלם.(להחתים מיד)
בלו כנראה קורא כאן בפורום ורצה לסתום כמה פיות-פשוט מושלם.
הנדריקס הגיע גם הגיע והוא ממתין להתנצלות של פליקס-בשני המשחקים השינוי התרחש
כשהנדריקס נכנס(גם במשחק שסופו היה טוב)
על איידסון נמשיך לרדת והוא ימשיך לקבל יותר דקות מכולם.
ואחרון חביב אחד שמתישהו יהיה הקפטן שלנו(כנראה אחרי טל)-גיא פניני הווינר הגדול מכולם.

הפציעה של פרקינס:
בלי ספק הסיפור העצוב של השנה קודם כל כי המנהיג והשחקן שנתן לקבוצה יותר מכולם
מושבת לתקופה ארוכה ביותר ואין לדעת באיזנה כושר יחזור מהפציעה .
דבר שני כי בלעדיו יהיה הרבה יותר קשה בפיינל-פור וגם בגביע קופל אנחנו בבעיה רצינית -קבוצה ללא גארדים.
בלאט מבין את זה ונקווה שיעשה את ההתאמות בצורה טובה. בראיון בספורט-5- בלאט אמר כי טעה כשלא החתים גארד נוסף
בלי קשר למצ'באן ואמר כי בסגל צריכים להיות 13-14 שחקנים.
לדעתי מכבי צריכה לממן לפרקינס את כל השיקום ולהחתים אותו במידה שיחזור במצב סביר
לכמה שיותר זמן.
בנוסף צריך כמה שיותר מהר להחתים את פניני ובלו ולהתחיל לחשוב על העונה הבאה.
יותם יבוא במקום שארפ ככל הנראה, צריך מחליף לפרקינס ולנסות בכל הכח להחתים את
פארגו ואיידסון. בנוסף צריך להביא במקום גרין את שון ג'ימס או סנטר אחר שבלאט מעדיף(ולשקול השאלה)
ואחרי כל זה צריך גארד נוסף-נראה לי שעדיף ישראלי(שייר,אוחיון,רוט)
ודבר אחרון כדאי להחתים את לנדסברג מחיפה ולהשאיל לקבוצה שמשחקת באירופה.
ביבו

Re: מה שהיה-נצחונות על ויטוריה והפציעה של פרקינס

הודעהעל ידי JasonWilliams12 » 05 אפריל 2011, 16:17

אין ספק ששנה הבאה צריך להביא את שון במקום גרין (שצריך להיות בנגריה כרגע) להביא זר בעמדה 2 קלעי + יותם במקום שארפ
להשאיר את פארגו ושחורצי זה חובה להעיף את אידסון המעפן הזה ולהביא 3 מהNBA במידה ותהיה שביתה ולחכות שפרקינס התותח יחזור ורק שיחזור כמו שצריך :D
סגל לעונה הבאה:
מקאלב הלפרין
לאנגפורד לאנסברג
סאן אמטריו פניני
אליהו בלו מצ'באן
שחורצי בורוסיס הנדריקס

לשחרר את סמית' אוחיון בורשטיין ופאפס!!!
סמל אישי של המשתמש
JasonWilliams12

הודעהעל ידי jol9 » 05 אפריל 2011, 16:21

אכן עברו עלינו שבועיים מלאי פעילות. שני ניצחונות גדולים על קאחה בבית, פציעה קשה מאוד של פרקינס שקרוב לליבם שלכולנו, ההגעה לפיינל פור והסיכוי שלא נוכל לשחק בו...

נראה לי שקצת קשה לחזור ולדבר על כל מה שהיה, וצריך להתרכז במה שהולך להגיע - חודש בלי כדורסל תחרותי, ובעיקר היומיים הקרובים בהם תתקבל ההחלטה הסופית לגבי הפיינל פור.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 06 אפריל 2011, 21:29

אני חושב שהסידרה הזאת הראתה לנו מי הם השחקנים הבאמת חשובים במכבי.
עם כל המחמאות שניתנו פה לפרקניס ואידסון ועם כל הדיבורים על הגנה ולחימה, מה שבסופו של דבר קובע במעמדים האילו זה הכשרון.
ג'רמי פארגו הראה את הגדולה בלהיות שחקן התקפה מגוון שיודע לסדר לעצמו מצבים ובד בבד, להיות שחקן קבוצתי, מנהיג ושחקן הגנה טוב.
אין ספק שפארגו הוא הMVP של הסידרה הזאת ומכבי חייבת לצאת מגדרה על-מנת להשאירו לעוד עונה (אם לא יותר).

קרדיט גדול מגיע גם לבלו, הנדריקס ופניני שידעו להתעלות בדיוק כאשר היה צריך.
גיא פניני הוכיח שלא צריך להיות גו-טו-גאי בשביל להופיע למשחקים גדולים והראה שהוא שחקן לא פחות טוב ומגוון מלא מעט זרים שנחתו פה.

מילים טובות גם מגיעות לאליהו וסופו, שגם במשחקים הפחות טובים שלהם, עדיין היו טובים והוו פאקטור משמעותי בנצחונותיה של מכבי.

מי שאכזב, היה צ'אק אידסון, שממשיך במגמת הירידה שלו וכמעט כרגיל, לא מופיע למשחקים גדולים.
התרומה שלו בנצחונות של מכבי בסדרה, היתה צנועה מאוד ובחלק מהזמן, מכבי נראתה טוב יותר כאשר הוא היה דוקא על הספסל.
אני עדיין לא מבין מדוע יש כאן הסכמה כה גורפת לגבי כך שצריכים להשאירו כאן לעוד עונה. לדעתי, הוא לא אמור להיות כזה באנקר וצריכים לשקול היטב את מועמדותו.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי misha » 06 אפריל 2011, 22:15

אני מסכים אתך לגבי אידסון. לדעתי צריך לבדוק מה יהיו האלטרנטיבות בקיץ.
לא יודע למה התכוונת לגבי פרקינס. הוא היה בסדר ב2 המשחקים ששיחק, משחקים שהיו פחות טובים מבחינת מכבי. אי אפשר לזלזל בתרומה שלו, אין הרבה שחקנים שנותנים את מה שהוא נותן.
----------------------

http://www.youtube.com/watch?v=hU8D7XEv ... r_embedded

קליפ יפה שמסכם את הסדרה.
תמונה תמונה

"לכל שחקן יש את הגאווה שלו ומה שמביא לי את הגאווה זה לא הדקות או הנקודות אלא הניצחון"
~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

הודעהעל ידי Natural » 06 אפריל 2011, 22:20

השאלה היא, למה איידסון, שלפני שהגיע למכבי היה בנוסף לשחקן הגנה טוב ואול-ארוונד פלייר מבטיח היה גם שחקן התקפי טוב, מפחד לזרוק במכבי.
שיחטיא, שיעשה איירבולים, אבל שיזרוק. הוא מסיים משחקים עם 3-4 זריקות בכל המשחק, אם לא פחות. זה כאילו אתה משחק עם שחקן אחד פחות בהתקפה.
עם כל ההערכה הרבה שיש לי למה שהוא עושה מסביב, אתה לא יכול להיות כזה פלופ התקפי, ולפחד.
כשהוא רוצה הוא יכול, הבעייה היא שלא תמיד זה בא לו בטוב.
לא בטוח שיש מה לעשות עם זה, מדובר בעונה שנייה רצופה שהדבר הזה בא לידי ביטוי ללא שיפור, מה שגם הוא לא נעשה צעיר יותר מיום ליום...
Natural

הודעהעל ידי DELEK » 06 אפריל 2011, 22:40

אני מקווה שהבנתם בסידרה הזאת למה אני ממש לא מתלהב מאיידסון-שחקן פחדן שבורח מהכדור ומתחיל לקלוע נקודות רק שהמשחק גמור
DELEK

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 06 אפריל 2011, 22:40

אני חלילה לא ממעיט בערכו של פרקינס, אבל נראה שבכל זאת מכבי מסתדרת בלעדיו. אני לא בטוח שהיינו יכולים להגיד אותו דבר, אם חלילה פארגו היה חסר.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי misha » 06 אפריל 2011, 22:46

עוד לא שיחקנו מספיק משחקים כדי להגיד שאנחנו מסתדרים בלעדיו. אין לי ספק שעוד נרגיש את זה בטווח הארוך. זה לא שיש לנו שפע של גארדים ופארגו לא תמיד יהיה בכושר כזה טוב.
תמונה תמונה

"לכל שחקן יש את הגאווה שלו ומה שמביא לי את הגאווה זה לא הדקות או הנקודות אלא הניצחון"
~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

הודעהעל ידי Natural » 06 אפריל 2011, 22:56

DELEK כתב:אני מקווה שהבנתם בסידרה הזאת למה אני ממש לא מתלהב מאיידסון-שחקן פחדן שבורח מהכדור ומתחיל לקלוע נקודות רק שהמשחק גמור

זה מעבר לסדרה, זה לאורך מרבית המשחקים העונה.
אתה רואה שיש לו את זה, שהוא מבין את המשחק, יודע מה לעשות, והוא באמת עושה כמעט הכל - חוץ מלזרוק, כאילו הוא מפחד שאם הוא יזרוק יתמוטט העולם.

לגבי פרקינסף רק הזמן יגיד איך מכבי מסתדרת בלעדיו.
אל תשכחו שבנוסף לכך שפארגו נתן תצוגות שיא, קיבלנו את פניני משום מקום ולבלו התחממה הידית, מה שלא קרה לשניהם הרבה פעמים העונה.
כשאתה מסתכל על מצבת הגארדים, אתה צריך לקוות שהיכולת של פניני ובלו, שהם בכלל פורוורדים, תמשיך להיות כמו שהייתה בסידרה מול טאו ובמשחק האחרון בפרט, אחרת אתה תמצא את עצמך בברוך רציני, כאשר הגארד הנורמלי היחיד שלך כרגע זה פארגו. אה ולא, בורשטיין לא נחשב. אולי איידסון יתעורר גם...
Natural

הודעהעל ידי DELEK » 07 אפריל 2011, 02:41

Natural כתב:
DELEK כתב:אני מקווה שהבנתם בסידרה הזאת למה אני ממש לא מתלהב מאיידסון-שחקן פחדן שבורח מהכדור ומתחיל לקלוע נקודות רק שהמשחק גמור

אתה רואה שיש לו את זה, שהוא מבין את המשחק, יודע מה לעשות, והוא באמת עושה כמעט הכל - חוץ מלזרוק, כאילו הוא מפחד שאם הוא יזרוק יתמוטט העולם.

הוא לא זורק כי אין לו יכולת קליעה-האחוזים שלו משלוש ממש מזעזעים,יכולת החדירה שלו רעה מאוד ומה נשאר לו לעשות?למסור! בגלל זה הוא נחשב "חכם" למרות שהוא לא. שאתה לא זורק לסל אתה מוסר ואז נוצרת לך סטס' אסיסטים יפה מאוד ואז נוצרת התחושה שהוא חכם..

בדיוק כמו שמוליק ברנר-הבן אדם נגר אין לו קליעה וחדירה אז מה שיש לו לעשות זה למסור ואז נוצרת התחושה שהוא "שחקן חכם" או מחפש את החבר במקום את הסטס' של עצמו

איידסון זה עבודה בעיינים-בלוף גדול והוא עוד דורש העלאה בשכר על הכלום שהוא נתן לנו השנה...
DELEK

הודעהעל ידי yzafrir » 07 אפריל 2011, 05:29

DELEK כתב:
Natural כתב:

הוא לא זורק כי אין לו יכולת קליעה-האחוזים שלו משלוש ממש מזעזעים,יכולת החדירה שלו רעה מאוד ומה נשאר לו לעשות?למסור! בגלל זה הוא נחשב "חכם" למרות שהוא לא. שאתה לא זורק לסל אתה מוסר ואז נוצרת לך סטס' אסיסטים יפה מאוד ואז נוצרת התחושה שהוא חכם..

בדיוק כמו שמוליק ברנר-הבן אדם נגר אין לו קליעה וחדירה אז מה שיש לו לעשות זה למסור ואז נוצרת התחושה שהוא "שחקן חכם" או מחפש את החבר במקום את הסטס' של עצמו

איידסון זה עבודה בעיינים-בלוף גדול והוא עוד דורש העלאה בשכר על הכלום שהוא נתן לנו השנה...

לא כל מסירה נחשבת אסיסט , ובכל זאת הוא מוסר הרבה אסיסטים במשחק.....כולכם חושבים שהוא אפס וכשלון אבל כבר שנתיים רצוף שהוא השחקן שמשחק הכי הרבה דקות במכבי . מה גם פיני וגם דיויד מנסים לתת לו צ'אנס גם בשלב כזה מאוחר ? או שאולי הם מבינים שכדורסל זה לא לקלוע לסל ויש הרבה דברים מעבר....יש לי רק שם אחד להגיד לכם , הנפלד !!!
לגבי השכר , גם אני חושב שלא מגיע לו שיעלו לו את השכר אבל האמת שאני בטוח שהוא יסכים להישאר גם בלי זה....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי DELEK » 07 אפריל 2011, 06:27

yzafrir-אתה באמת מאמין למה שרשמת?
DELEK

הודעהעל ידי yzafrir » 07 אפריל 2011, 06:40

DELEK כתב:yzafrir-אתה באמת מאמין למה שרשמת?

מה יש פה להאמין ? שהוא משחק הכי הרבה דקות בקבוצה ?
אני פשוט מאוד מעריך את התרומה שלו שלא באה לידי ביטוי רק בנקודות ורואה המון דברים אחרים כמו למשל שתי המסירות , ריבאונד וחטיפה בדקות האחרונות במשחק השני שהביאו את הניצחון למרות שאחרים מעדיפים להתמקד בזה שמי שקלעו היו בלו ואליהו....
מה שאני שמח שגם דיויד וגם פיני יודעים להעריך את השחקן הזה ואת התרומה שלו .
הנקודה הכי חשובה שלי כלפיו זה שהתפכחתי והבנתי שהוא כבר לא אותה מכונת התקפה שהיה בריטאס וכבר אין לו את האתלטיות שהייתה לו לפני 3-4 שנים . לגבי קליעה זה הרבה יותר עניין של בטחון אבל כמו שאמרתי זה לא הדבר הכי חשוב אצלו...
אני פשוט לא מצפה ממנו לדברים שהוא כבר לא יכול לעשות ובניגוד לשחקן שהיה פה פעם (אלן אנדרסון) הוא גם לא מזיק לקבוצה כשלא הולך לו בקליעה .
ואגב , אנדרסון הסרטן הרס גם את ברצלונה ואני מחכה לראות אותו עם הפרצוף תחת בהמשך העונה שלהם בליגה.....
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי jol9 » 07 אפריל 2011, 07:09

חביב אורנג'ד כתב:אני חושב שהסידרה הזאת הראתה לנו מי הם השחקנים הבאמת חשובים במכבי.
עם כל המחמאות שניתנו פה לפרקניס ואידסון ועם כל הדיבורים על הגנה ולחימה, מה שבסופו של דבר קובע במעמדים האילו זה הכשרון.
ג'רמי פארגו הראה את הגדולה בלהיות שחקן התקפה מגוון שיודע לסדר לעצמו מצבים ובד בבד, להיות שחקן קבוצתי, מנהיג ושחקן הגנה טוב.
אין ספק שפארגו הוא הMVP של הסידרה הזאת ומכבי חייבת לצאת מגדרה על-מנת להשאירו לעוד עונה (אם לא יותר).

קרדיט גדול מגיע גם לבלו, הנדריקס ופניני שידעו להתעלות בדיוק כאשר היה צריך.
גיא פניני הוכיח שלא צריך להיות גו-טו-גאי בשביל להופיע למשחקים גדולים והראה שהוא שחקן לא פחות טוב ומגוון מלא מעט זרים שנחתו פה.

מילים טובות גם מגיעות לאליהו וסופו, שגם במשחקים הפחות טובים שלהם, עדיין היו טובים והוו פאקטור משמעותי בנצחונותיה של מכבי.

מי שאכזב, היה צ'אק אידסון, שממשיך במגמת הירידה שלו וכמעט כרגיל, לא מופיע למשחקים גדולים.
התרומה שלו בנצחונות של מכבי בסדרה, היתה צנועה מאוד ובחלק מהזמן, מכבי נראתה טוב יותר כאשר הוא היה דוקא על הספסל.
אני עדיין לא מבין מדוע יש כאן הסכמה כה גורפת לגבי כך שצריכים להשאירו כאן לעוד עונה. לדעתי, הוא לא אמור להיות כזה באנקר וצריכים לשקול היטב את מועמדותו.

חביב, יש הבדל בין להתעלות במשחק אחד (מכריע ככל שיהיה), כמו שעשה גיא, לבין להיות יציב ויעיל לאורך כל העונה. זה עדיין חסר לו.

לגבי פארגו והכשרון - אז פארגו יצא כמו גדול מהמשבר שלו, ומהרגע שפרקינס נפצע, הוא פשוט היה גדול. עדיין פרקינס הוא שחקן מרכזי במכבי, ולטעמי היה השחקן מס' 1 שלה העונה.
אסור לזקוף את הניצחון רק לזכותו של פארגו, כי בעצם מה שהביא את הניצחונות, היתה ההגנה שהולידה התקפה. פארגו היה נפלא בדקות שלמכבי לא הלך במשחק הקבוצתי,
אבל כשמכבי לחצה על הגז, אז כולם היו טובים ולא רק הוא.

דווקא הנדריקס הראה, עד כמה לעמים לחימה ורצון חשובים לא פחות מהכשרון, כשסופו היה די חלש במשחק האחרון, הנדריקס פשוט שינה את המשחק לחלוטין והיה העוגן ההגנתי שעזר לבסוף לפתוח את הפער ולברוח.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי DELEK » 07 אפריל 2011, 07:27

yzafrir כתב:

אני פשוט מאוד מעריך את התרומה שלו שלא באה לידי ביטוי רק בנקודות ורואה המון דברים אחרים כמו למשל שתי המסירות , ריבאונד וחטיפה בדקות האחרונות במשחק השני שהביאו את הניצחון למרות שאחרים מעדיפים להתמקד בזה שמי שקלעו היו בלו ואליהו....
הנקודה הכי חשובה שלי כלפיו זה שהתפכחתי והבנתי שהוא כבר לא אותה מכונת התקפה שהיה בריטאס וכבר אין לו את האתלטיות שהייתה לו לפני 3-4 שנים . לגבי קליעה זה הרבה יותר עניין של בטחון אבל כמו שאמרתי זה לא הדבר הכי חשוב אצלו...
אני פשוט לא מצפה ממנו לדברים שהוא כבר לא יכול לעשות ובניגוד לשחקן שהיה פה פעם (אלן אנדרסון) הוא גם לא מזיק לקבוצה כשלא הולך לו בקליעה .
ואגב , אנדרסון הסרטן הרס גם את ברצלונה ואני מחכה לראות אותו עם הפרצוף תחת בהמשך העונה שלהם בליגה.....

איידסון הולך ונעלם ככל שהעונה מתקדמת..רק תסתכל על הסטיסטיקה שלו משלב הבתים ועד עכשיו.. הבן אדם קיזז את ממוצע הנקודות שלו בחצי

בנוסף ברגע החשוב של העונה בהצלבה הוא חירבן במכנס

אני אישית לא רואה סיבה להשאיר אותו ובטח לא בסכומים שהוא רוצה.. אם הוא רוצה שישאר בתמורה ל 500 הוא לא שווה יותר מזה

אגב זה אתה בתמונה?
DELEK

הודעהעל ידי yzafrir » 07 אפריל 2011, 11:08

DELEK כתב:
yzafrir כתב:

איידסון הולך ונעלם ככל שהעונה מתקדמת..רק תסתכל על הסטיסטיקה שלו משלב הבתים ועד עכשיו.. הבן אדם קיזז את ממוצע הנקודות שלו בחצי

בנוסף ברגע החשוב של העונה בהצלבה הוא חירבן במכנס

אני אישית לא רואה סיבה להשאיר אותו ובטח לא בסכומים שהוא רוצה.. אם הוא רוצה שישאר בתמורה ל 500 הוא לא שווה יותר מזה

אגב זה אתה בתמונה?

אז זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר לגבי איידסון , הוא שחקן שהסטטיסטיקה שלו לא תמיד מסבירה את מה שהוא עושה בפועל , הוא מתחיל מהלכים שמובילים לסל בסוף , הוא שומר מצויין וחוטף (לאורך כל העונה ) , הוא לוקח ריבאונדים , הוא מניע כדור טוב בהתקפה העומדת....הוא עושה דברים שלא תמיד רואים בסטטיסטיקה....
כן זה אני בתמונה...למה ?
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 אפריל 2011, 12:50

לגבי החשיבות של השחקנים, אני טענתי ואמשיך לטעון, שחשיבותו של פרקינס הוערכה יתר על המידה. פרקינס בהחלט היה הדלק של מכבי העונה ובורג משמעותי בהגנה, אבל העובדה שהוא שחקן התקפה מוגבל ולא כשרוני מספיק היו לעיתים בעוכריה של מכבי.
אליהו סופו וכמובן, פארגו הם השינוי המרכזי במכבי של העונה. כל אחד מהשלושה האילו יכול ליצור סל כמעט בכל פעם שהוא מקבל כדור (ולא סתם שלושת אילו הם הקלעים המובילים של מכבי).
פארגו הוא השחקן הכשרוני ביותר בקו האחורי של מכבי וגם מוביל את מכבי בנקודות ואסיסטים (גם מצבו בתחום הרבאונדים והחטיפות הוא טוב מאוד).
ללא פארגו, אני לא רואה איך היינו עוברים את הסדרה הזאת ולדעתי הוא השחקן החשוב ביותר בסגל כיום.

בנוגע לפניני, אני לא חושב שהבעיה היתה חוסר יציבות, אלא בעיקר חוסר בטחון והעובדה שהוא לא זכה למספר רב של דקות וגם לא תופקד תמיד בעמדה הטבעית שלו (למרות שעכשיו הוא הסתגל משהו לעמדה מס ' 2).
בכל מקרה, פניני לא רק שלא התבלט רק במשחק אחד, אלא נתן סדרה פשוט מצויינת. אם רוצים להשוות, אז פניני רשם מספרים טובים יותר משל אידסון בסדרה הזאת, גם בתחום הנקודות, גם בתחום הרבאודנים וגם ברנקינג.

לגבי שאלת אידסון.
כבר שנתיים שמדברים פה על שחקן חכם שעושה דברים של כל אחד שם לב אליהם. מסוג השחקנים שרק "חכמים" יכולים להבין כמה הם טובים.
אבל הגיע הזמן שמישהו יצעק שהמלך הוא עירום.
אין ספק, שאידסון הוא שחקן טוב שהיה מצליח להשתלב בהרבה קבוצות, אבל בסופו של דבר, מדובר בשחקן טוב ותו לא שלא מספק למכבי את כל מה שהיא אמורה לקבל משחקן מוביל בעמדה מס' 3 ונוטה להעלם ברגעים המכריעים.
משלב הטופ 16 ועד עכשיו, אידסון נמצא בתהליך של צניחה חופשית ואפילו באספקטים שאמורים להיות לחם חוקו (אסיסטים ורבאונדים) הוא נחלש.
בסדרה הזאת ראינו איזה הבדל עצום יש בינו ולבין שחקן כמו גיא פניני.
פניני הראה שכשנותנים לו אחריות, הוא יקח אותה בשני ידיים ויחזיר ובגדול.
כמו אידסון, גם פניני הוא לא גו-טו-גאי (או גו-טו-גיא במקרה הזה), אבל בניגוד לאידסון הוא פשוט לא מפחד לקחת אחריות. פניני אגב, לא נפל מאידסון בסדרה הזאת גם בתחומים שאידסון אמור להיות בהם המוביל. פניני הפעיל מצויין את הגבוהים (לדעתי, טוב יותר מאידסון), חילק אסיסטים (שוב, יותר מאידסון) ועזר בריבאונד ובהגנה לא הרבה פחות טוב ממה שאידסון עזר.
מבחינת נקודות ורנקינג, אידסון סיים במקום האחרון מתוך סגל השחקנים הבכיר של מכבי בסדרה הזאת (זאת כאשר הוא זוכה למספר הרב ביותר של דקות). רק מצ'באן, בורשטיין, שארפ ולבנובסקי, תרמו פחות.
הנתונים האילו, ממש לא מאירי פנים בנוגע להמשך דרכו כאן.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי Mta_atic » 07 אפריל 2011, 16:28

חביב אורנג'ד כתב:לגבי החשיבות של השחקנים, אני טענתי ואמשיך לטעון, שחשיבותו של פרקינס הוערכה יתר על המידה. פרקינס בהחלט היה הדלק של מכבי העונה ובורג משמעותי בהגנה, אבל העובדה שהוא שחקן התקפה מוגבל ולא כשרוני מספיק היו לעיתים בעוכריה של מכבי.
אליהו סופו וכמובן, פארגו הם השינוי המרכזי במכבי של העונה. כל אחד מהשלושה האילו יכול ליצור סל כמעט בכל פעם שהוא מקבל כדור (ולא סתם שלושת אילו הם הקלעים המובילים של מכבי).
פארגו הוא השחקן הכשרוני ביותר בקו האחורי של מכבי וגם מוביל את מכבי בנקודות ואסיסטים (גם מצבו בתחום הרבאונדים והחטיפות הוא טוב מאוד).
ללא פארגו, אני לא רואה איך היינו עוברים את הסדרה הזאת ולדעתי הוא השחקן החשוב ביותר בסגל כיום.

בנוגע לפניני, אני לא חושב שהבעיה היתה חוסר יציבות, אלא בעיקר חוסר בטחון והעובדה שהוא לא זכה למספר רב של דקות וגם לא תופקד תמיד בעמדה הטבעית שלו (למרות שעכשיו הוא הסתגל משהו לעמדה מס ' 2).
בכל מקרה, פניני לא רק שלא התבלט רק במשחק אחד, אלא נתן סדרה פשוט מצויינת. אם רוצים להשוות, אז פניני רשם מספרים טובים יותר משל אידסון בסדרה הזאת, גם בתחום הנקודות, גם בתחום הרבאודנים וגם ברנקינג.

לגבי שאלת אידסון.
כבר שנתיים שמדברים פה על שחקן חכם שעושה דברים של כל אחד שם לב אליהם. מסוג השחקנים שרק "חכמים" יכולים להבין כמה הם טובים.
אבל הגיע הזמן שמישהו יצעק שהמלך הוא עירום.
אין ספק, שאידסון הוא שחקן טוב שהיה מצליח להשתלב בהרבה קבוצות, אבל בסופו של דבר, מדובר בשחקן טוב ותו לא שלא מספק למכבי את כל מה שהיא אמורה לקבל משחקן מוביל בעמדה מס' 3 ונוטה להעלם ברגעים המכריעים.
משלב הטופ 16 ועד עכשיו, אידסון נמצא בתהליך של צניחה חופשית ואפילו באספקטים שאמורים להיות לחם חוקו (אסיסטים ורבאונדים) הוא נחלש.
בסדרה הזאת ראינו איזה הבדל עצום יש בינו ולבין שחקן כמו גיא פניני.
פניני הראה שכשנותנים לו אחריות, הוא יקח אותה בשני ידיים ויחזיר ובגדול.
כמו אידסון, גם פניני הוא לא גו-טו-גאי (או גו-טו-גיא במקרה הזה), אבל בניגוד לאידסון הוא פשוט לא מפחד לקחת אחריות. פניני אגב, לא נפל מאידסון בסדרה הזאת גם בתחומים שאידסון אמור להיות בהם המוביל. פניני הפעיל מצויין את הגבוהים (לדעתי, טוב יותר מאידסון), חילק אסיסטים (שוב, יותר מאידסון) ועזר בריבאונד ובהגנה לא הרבה פחות טוב ממה שאידסון עזר.
מבחינת נקודות ורנקינג, אידסון סיים במקום האחרון מתוך סגל השחקנים הבכיר של מכבי בסדרה הזאת (זאת כאשר הוא זוכה למספר הרב ביותר של דקות). רק מצ'באן, בורשטיין, שארפ ולבנובסקי, תרמו פחות.
הנתונים האילו, ממש לא מאירי פנים בנוגע להמשך דרכו כאן.

אני לא כ"כ מסכים עם מה שאתה אומר.
גם העובדות שסופו לא יודע לשמור פיקנרול ושההגנה של אליהו נראית כמו מגרש משחקים היו בעוכריה של מכבי.
אף אחד לא אומר שהם אוברייאיטד בגלל זה.
אין שחקן שאין לו חסרונות, מה שחשוב הוא שיווצר תלכיד קבוצתי שידע לחפות אחד על החסרונות של השני בהצלחה.

פרקינס הוא לא הגארד האולטימטיבי בהתקפה, אין על כך עוררין.
אממה, שכדורסל זה משחק שמכיל בתוכו המון אספקטים כמו אסיסטים, חטיפות, ריבאונדים וגם דברים שלא נמדדים בסטטיסטיקה.
פרקינס הוכיח שהוא שחקן מצויין, חי את המשחק ויודע לעשות נקודות כשצריך. כשאתה מסתכל על כל החבילה שאתה מקבל בפרקינס, אתה מבין שמדובר בשחקן די נדיר.

לגבי אידסון - הדבר היחיד שאידסון הוכיח בשנתיים שלו במכבי הוא חוסר יציבות.
אי אפשר לומר עליו שום דבר באופן גורף כי יש לו משחקים מצויינים ויש לו משחקים שהוא נרדם על המגרש.
לגבי הפחד מלקיחת אחריות - להזכירך הוא זה שקלע שלשה מכרעת בז'לגיריס והוא זה שחטף כדור אחרון ברגעים האחרונים של משחק 2 בויטוריה.
ולא עולה לי כ"כ לראש, אבל אני בטוח שיש עוד כמה מקרים כאלה שהוא נתן אחלה רגעים גם במאני טיים.
למרות חוסר היציבות, אני עדיין לא חושב שצריך להחליף אותו במישהו אחר כי אין הרבה שיתנו מה שהוא נותן (גם אם זה לא הכי הרבה).

לסיכום רק אזכיר, שהמשחקים היחידים העונה בהם שיחקנו בלי פרקינס הם שני משחקי בית מול קאחה ומשחק ליגה.
מאף אחד מהמשחקים אי אפשר להסיק בשום אופן שאפשר להסתדר טוב בלי פרקינס.
קאחה שיחקה מולנו עם סגל מאד חסר, מול קהל ביתי מטורף ואחרי משחקים ונסיעות שהתישו אותה.
לגבי משחק הליגה - אין אפילו מה לדבר...
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 אפריל 2011, 17:59

להגיד שכדורסל הוא משחק שיש בו הרבה אספקטים זאת קלישאה שחוקה שקל לקנות אותה.
זה אולי נשמע לא בוגר לומר זאת, אבל האספקט החשוב ביותר במשחק הוא הקליעה.
בסופו של דבר, הקבוצה שמנצחת את המשחקת זאת הקבוצה שקולעת יותר ולאו דוקא זאת שמורידה יותר רבאונדים או חוטפת יותר.
אתה מוזמן לבדוק בהפסדיה של מכבי העונה ולראות שברובם היא הובילה בריבאונד ובחטיפות ובחלקם גם באסיסטים ובחיסמות וכאמור, בכל זאת הפסידה.

יתרה מזאת, השחקנים הגודלים ביותר בכל הזמנים (הן באירופה והן באנ.בי.אי) היו שחקנים התקפה טובים.
קח לדוגמא את הוד קדושתו שאראס. אחד משחקני ההגנה הגרועים ביותר שהיו פה, התקשה לשמור, נחן בתנועת רגליים כבדה ואפילו שחקנים איטיים גברו (ועדיין גוברים) עליו בכדרור.
אני בטוח שאם תבקש מאנשים מביני עניין לבחור את חמישיית השחקנים הגדולים ביותר שאי-פעם שיחקו באירופה, אתה תראה ששמו של שאראס מופיע שם הרבה יותר פעמים מאשר שמם של שחקנים כמו דיאמנטידיס או פרקינס (ובצדק).
זאת גם הסיבה מדוע שחקנים כמו אליהו וסופו הם שחקנים כה חשובים למכבי של העונה. בעונה שעברה היו כאן שחקנים שענו לשם לאמזה ופישר שלדעת רבים היו שחקני הגנה טובים, ותראה לאן הם הובילו את מכבי.
כנראה שבורות בהגנה, עדיפים על נגרים וההבדל הוא אפילו די מהותי.

לגבי זה שמכבי התקשתה מול מכבי חיפה בגלל חסרונו של פרקינס, זאת באמת טענה הזויה. אני לא באמת מאמין שאתה חושב שרק בבגלל שמכבי שיחקה בלי פרקינס, מכבי נראתה כמו שהיא נראתה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot], Jazzman, מרסר ו־28 אורחים