המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

מה שהיה-נצחונות על ויטוריה והפציעה של פרקינס

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מה שהיה-נצחונות על ויטוריה והפציעה של פרקינס

הודעהעל ידי yzafrir » 12 אפריל 2011, 14:48

חביב אורנג'ד כתב:כל ההשואה הזאת בין אידסון לשחקנים אחרים היא מיותרת. למכבי יש הרבה שחקנים שתורמים ברבאונד, אסיסטים וחטיפות ולא רק בגלל אידסון היא טובה באספקטים הללו.
למכבי יש רבאונדר אדיר כמו ריצ'י הנדריקס שלמרות שהמספרים שלו הם לא חריגים, הוא רבאונדר טוב יותר מאידסון וגם שחקנים כמו פניני ובלו יודעים לתרום באספקטים שאידסון טוב בהם. שוב, למכבי יש מספיק שחקנים (כבר בסגל הנוכחי) שיוכלים לחפות (ולעיתים אף להתעלות) על חסרונו של אידסון ולא על תרומתו של אידסון ברבאונד, בחטיפות או באיסיסטים מכבי תקום או תיפולץ
מכבי של השנה חלשה בנושא הקליעה והחדירות די בגלל אידסון. אז אידסון לוקח רבאודנים וחוטף? זה באמת מצויין, אבל יש עוד שחקנים שיכולים לעשות זאת. את התרומה של ג'רמי פארגו בקליעה, חדירה ויצירת נקודות, אין עוד מישהו שיכול לספק וזה חסרון משמעותי בהרבה מזה של מחסור בשחקן שעוזר בהגנה וברבאונד (וכאמור, למכבי לא חסרים שחקנים כאלו).
אגב, פארגו הוא גם הקלע המוביל של מכבי, גם מוביל את מכבי באסיסטים, גם מדורג שני בחטיפות וגם יודע לעזור בריבאונד. למה אף אחד לא אומר עליו שהוא מגוון ויודע לעזור בדברים הקטנים?
כנראה בגלל שהיכולת ההתקפית שלו מסתירה גם את העבודה השחורה שהוא עושה, בדיוק כמו שה"גוון" של אידסון מסתיר את העובדה שהוא שחקן התקפה חלש ובסופו של יום, שחקן טוב ותו לא.

אתה מצחיק , אני כל הזמן אומר לך שההשוואה לשחקנים אחרים מיותרת כי גם ככה כולם בסגל שלנו וחל חשוב מהפאזל...נראה לי שמה שבכי מפריע לך זה שאתה מרגיש שלא נונים מספיק קרדיט לפארגו...אז רק בשבילך , פארגו שחקן ענק !!!!!! ומגוון !!!!!
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 12 אפריל 2011, 18:06

asafb96 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:כל ההשואה הזאת בין אידסון לשחקנים אחרים היא מיותרת. למכבי יש הרבה שחקנים שתורמים ברבאונד, אסיסטים וחטיפות ולא רק בגלל אידסון היא טובה באספקטים הללו.
למכבי יש רבאונדר אדיר כמו ריצ'י הנדריקס שלמרות שהמספרים שלו הם לא חריגים, הוא רבאונדר טוב יותר מאידסון וגם שחקנים כמו פניני ובלו יודעים לתרום באספקטים שאידסון טוב בהם. שוב, למכבי יש מספיק שחקנים (כבר בסגל הנוכחי) שיוכלים לחפות (ולעיתים אף להתעלות) על חסרונו של אידסון ולא על תרומתו של אידסון ברבאונד, בחטיפות או באיסיסטים מכבי תקום או תיפולץ
מכבי של השנה חלשה בנושא הקליעה והחדירות די בגלל אידסון. אז אידסון לוקח רבאודנים וחוטף? זה באמת מצויין, אבל יש עוד שחקנים שיכולים לעשות זאת. את התרומה של ג'רמי פארגו בקליעה, חדירה ויצירת נקודות, אין עוד מישהו שיכול לספק וזה חסרון משמעותי בהרבה מזה של מחסור בשחקן שעוזר בהגנה וברבאונד (וכאמור, למכבי לא חסרים שחקנים כאלו).
אגב, פארגו הוא גם הקלע המוביל של מכבי, גם מוביל את מכבי באסיסטים, גם מדורג שני בחטיפות וגם יודע לעזור בריבאונד. למה אף אחד לא אומר עליו שהוא מגוון ויודע לעזור בדברים הקטנים?
כנראה בגלל שהיכולת ההתקפית שלו מסתירה גם את העבודה השחורה שהוא עושה, בדיוק כמו שה"גוון" של אידסון מסתיר את העובדה שהוא שחקן התקפה חלש ובסופו של יום, שחקן טוב ותו לא.

שוב אתה עושה את זה
למכבי יש הרבה שחקנים שתורמים באסיסטים ריבאונדים וחטיפות, ואידסון הוא המצטיין בזה, אז למה אתה שוב אומר שמכבי יכולה להסתדר בלעדיו בדברים האלו? אפשר להגיד בדיוק את אותו הדבר על פארגו ופרקינס, למה דווקא על אידסון?
כל אחד נותן את הדברים שלו, אי אפשר להחזיק 10 סקוררים בקבוצה, פארגו דואג לנקודות ולאסיסטים, אידסון ופרקינס נותנים חטיפות ריבאונד ואסיסטים, אפשר גם להגיד שמכבי חלשה בקליעה והחדירה בגלל פרקינס (שקולע באחוזים פחות טובי םמשל אידסון ל3), אז למה דווקא אתה מאשים את אידסון?
פארגו הוא החוטף ה3 במכבי, אידסון חוטף העונה 2.5 כדורים, פארגו 1.1, זה הבדל די גדול. אז פארגו נותן למכבי נקודות, הוא ואדיסון מוסרים את אותו מספר האסיסטים, ואידסון חוטף הרבה יותר ומוריד יותר ריבאונדים, למה להאשים את אידסון שהוא לא פארקר?

נכון מאוד, בנושא של אסיסטים, חטיפות, הגנה ורבאונד למכבי אין שום תלות באף שחקן לרבות אידסון ולכן, התלות שיש למכבי באידסון היא רחוקה מלהיות משמעותית.

התמונה שאתה מצייר, לפיה מכבי צריכה להלשים עם העובדה שיש רק שחקן אחד בקו האחורי שתפקידו לקלוע, היא די מדאיגה. זאת לא רק העובדה שדברים כאלו אופיינים לקבוצות קטנות, אלא הרבה בגלל שמכבי תפתח תלות בפארגו. במכבי לא יכולים לקחת כמובן מאליו שפארגו יחזור על אותן הצגות כמו שהוא עשה בסדרה מול ויטוריה וסביר להניח שבפיינל-פור קבוצות כבר ידעו לשמור את פארגו הרבה יותר טוב. אם פארגו לא יקבל עזרה משאר השחקנים בקו האחורי, מצבינו עשוי להיות עגום.
שוב, אם אידסון לא יהיה על המגרש, למכבי יהיו את השחקנים שידעו לעזור ברבאונד, לתת הגנה ולחלק אסיסטים. לא בטוח שלמכבי תהיה תשובה למקרים שפארגו או פניני לא יהיו על המגרש או לחילופין, לא יהיו ביום קליעה טוב. את הדבר הזה אידסון בפירוש היה אמור לספק.

אני לא יודע איפה ראית שהאשמתי את אידסון בכך שהוא לא אנתוני פארקר. להפך, לפי מה שזכור לי, אמרתי שאני לא מצפה מאידסון להיות גו-טו-גאי, אבל אני בפירוש מצפה ודורש ממנו להוות איום ממשי יותר בהתקפה ולהראות יותר מסירות.
באמת צריכים להיות אנתוני פארקר בשביל לקלוע ביותר מ29% מחוץ לקשת? באמת צריכים להיות איזה פנומן בשביל לקלוע ביותר מ68% מהקו(אחד האחוזים הנמוכים ביותר של גארד ביורוליג)?זאת באמת דרישה מוגזמת לדעתך, ששחקן מוביל בקבוצה כמו מכבי יקח שלשה כאשר הוא פנוי ולא יברח בכוח מהכדור?
יודע מה? יש שחקן במכבי שעושה את כל הדברים האילו וקוראים לו גיא פניני. הוא לא שחקן מוביל, בטח שלא גו-טו-גאי, בטח ובטח לא אנתוני פארקר, אבל הוא קולע באחוזים טובים, מגיע למשחקים גדולים, מראה מסירות יוצאת דופן ואפילו עוזר בהגנה ובריבאונד וגם מוסר לא רע בכלל.

דבר נוסף, למה אסור לדרוש ממכבי לחפש שחקן כמו אנתוני פארקר?
בתור אוהד מכבי, אני בהחלט דורש שהקבוצה תחפש את השחקנים הטובים ביותר (במסגרת התקציב כמובן) ולא תסתפק בשחקן שמראש היא יודעת שהוא מוגבל.
אם מכבי מצליחה לאתר שחקן טוב יותר שהוא גם בהישג יד, למה לא ללכת עליו?
הסתפקות בבינוניות, היא תכונה שאופיינית לקבוצות אחרות.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yzafrir » 12 אפריל 2011, 18:30

חביב אורנג'ד
דבר בשמות . צריך למצוא שחקן כזה ושחקן כזה...זה לא עובד ככה , לא כל פעם אתה זוכה בפיס כמו שקרה השנה עם פארגו .
אני מסכים איתך שאיידסון צריך לזרוק יותר בהתקפה ולקבל בטחון , העניין שאתה משליך את זה על חוסר יכולת ואני מבין את זה שזה עניין של חוסר בטחון . ראיתי אותו מספיק שנים באירופה מאז שטראסבורג בשביל להבין שזה עניין של חוסר בטחון אבל בהחלט יש לו את זה והאמת בשלב הראשון הוא גם הראה את זה .
יותר חשוב לגביו זה לבדוק מה הביא לירידה הזאת ? אולי בעיות מחוץ למגרש ? אולי פשוט נעלב שאחרי כזאת פתיחת עונה אף אחד לא ישב איתו על חידוש חוזה אלא ישר רצו לפרקינס ופארגו...?? ירידה כזאת נובעת מחוסר ביטחון ויכול להיות שהשילוב של כמה דברים שקורים ויקרו בפגרה יגרמו לביטחון שלו לחזור....

מה שאני כן מסכים זה שאיידסון לא צריך לקבל חוזה משודרג גם בגלל הירידה בסטטיסטיקה שלו ( חובת ההוכחה עליו ) וגם ובעיקר בגלל הגיל....כמובן שאם יתעקש אז לא תיהיה ברירה ויחפשו לו מחליף . אם זה נכון יהיה מבחנה מקצועית ? תלוי מאוד מה ימצאו ....
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 12 אפריל 2011, 18:39

yzafrir כתב:חביב אורנג'ד
דבר בשמות . צריך למצוא שחקן כזה ושחקן כזה...זה לא עובד ככה , לא כל פעם אתה זוכה בפיס כמו שקרה השנה עם פארגו .
אני מסכים איתך שאיידסון צריך לזרוק יותר בהתקפה ולקבל בטחון , העניין שאתה משליך את זה על חוסר יכולת ואני מבין את זה שזה עניין של חוסר בטחון . ראיתי אותו מספיק שנים באירופה מאז שטראסבורג בשביל להבין שזה עניין של חוסר בטחון אבל בהחלט יש לו את זה והאמת בשלב הראשון הוא גם הראה את זה .
יותר חשוב לגביו זה לבדוק מה הביא לירידה הזאת ? אולי בעיות מחוץ למגרש ? אולי פשוט נעלב שאחרי כזאת פתיחת עונה אף אחד לא ישב איתו על חידוש חוזה אלא ישר רצו לפרקינס ופארגו...?? ירידה כזאת נובעת מחוסר ביטחון ויכול להיות שהשילוב של כמה דברים שקורים ויקרו בפגרה יגרמו לביטחון שלו לחזור....

מה שאני כן מסכים זה שאיידסון לא צריך לקבל חוזה משודרג גם בגלל הירידה בסטטיסטיקה שלו ( חובת ההוכחה עליו ) וגם ובעיקר בגלל הגיל....כמובן שאם יתעקש אז לא תיהיה ברירה ויחפשו לו מחליף . אם זה נכון יהיה מבחנה מקצועית ? תלוי מאוד מה ימצאו ....

עם זה אני מסכים ואפילו אמרתי, שהסיבה המרכזית שבגללה כדאי להשאיר את אידסון היא העדר אלטרנטיבה ברורה.
אני מודה שאינני מתמצה בשוק השחקנים ולא יודע מי יכול להיות מועמד ראוי.
אני יודע שלכמבי יש מאמן שיודע להביא שחקנים וששוק השחקנים באירופה משתנה חדשות לבקרים.

אני מאוד לא אוהב לעסוק במלפפונים ובכל מיני דיונים תיאורטיים, אבל אני נוטה להאמין שקיים שחקן יותר טוב מאידסון, אותו מכבי יכולה להביא.
שוב, אני לא מתיימר להבין יותר מדי בדברים האילו, אבל לדעתי שחקן כמו קייל וויבר יכול להיות אופציה נהדרת לעמדה מס' 3.
נערך לאחרונה על ידי חביב אורנג'ד בתאריך 12 אפריל 2011, 19:06, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי ran » 12 אפריל 2011, 19:03

אני הייתי מהתומכים האדוקים של אידסון.
לדעתי, אם לא נותנים לו להוביל את הקבוצה וזה אומר להתחיל התקפות ולבנות אותן אז חבל על הזמן ועדיף להביא שחקן אחר לעמדה שלו.
האמת שחשבתי בשנה שעברה שפיני הוא הבעיה בכך שלא נותן לאידסון לנהל את ההתקפות. אבל אם השנה גם בלאט לא נותן לו אז כנראה שחסר לו משהו ברמות הגבוהות באמת...
ran

הודעהעל ידי yzafrir » 12 אפריל 2011, 19:04

חביב , ברור שקיים שחקן יותר טוב שמכבי יכולה להביא אבל אף אחד לא יכול להבטיח שימצאו כזה כבר בשנה הבאה ויכול להיות לנו הרבה וויליאמסים , וביופורדים למינהם...עדיף להשאיר את אידסון לעוד עונה שתיים ואז להתחיל לשבור את הראש . מכבי לא יכולה להביא מניות בטוחות בכמה מליוני יורו לעונה אז עדיף לשמור את ההימורים לעונה אחרת שבא גם ככה נצטרך להקים שושלת חדשה (אם יתנו לסגל הזה להמשיך את מה שהתחיל...)
וויבר כבר לא ניראה לי בתווך המחירים שמכבי מדברת עליהם...
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי yzafrir » 12 אפריל 2011, 19:11

ran כתב:אני הייתי מהתומכים האדוקים של אידסון.
לדעתי, אם לא נותנים לו להוביל את הקבוצה וזה אומר להתחיל התקפות ולבנות אותן אז חבל על הזמן ועדיף להביא שחקן אחר לעמדה שלו.
האמת שחשבתי בשנה שעברה שפיני הוא הבעיה בכך שלא נותן לאידסון לנהל את ההתקפות. אבל אם השנה גם בלאט לא נותן לו אז כנראה שחסר לו משהו ברמות הגבוהות באמת...

איידסון הוא כמו אישה שהסקס איתה הוא לא משהו עם עליות וירידות , אבל בכל שאר הדברים היא טובה , היא מבשלת מעולה , דואגת לך ואתה מרגיש בטוח איתה עד כדי כך שאתה מפחד לדעת מה יקרה אם היא תעזוב .
ברור שיש נשים שהסקס איתם יכול להיות הרבה יותר טוב והם גם יהיו טובות בכל השאר , רק שאתה לא מכיר כאלו ועד שתימצא אחת כזאת יכולים לעבור עליך הרבה שנים קשות...לכן אולי עדיף להישאר איתה ופשוט לדעת לספק את עצמך בדרך קצת שונה איתה ( אורגיה...)...
סליחה על הגסות אבל אני מניח שבשעה כזאת ילדים מתחת לגיל 16 ישנים כבר... :D
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי ran » 12 אפריל 2011, 19:23

yzafrir כתב:
ran כתב:אני הייתי מהתומכים האדוקים של אידסון.

איידסון הוא כמו אישה שהסקס איתה הוא לא משהו עם עליות וירידות , אבל בכל שאר הדברים היא טובה , היא מבשלת מעולה , דואגת לך ואתה מרגיש בטוח איתה עד כדי כך שאתה מפחד לדעת מה יקרה אם היא תעזוב .
ברור שיש נשים שהסקס איתם יכול להיות הרבה יותר טוב והם גם יהיו טובות בכל השאר , רק שאתה לא מכיר כאלו ועד שתימצא אחת כזאת יכולים לעבור עליך הרבה שנים קשות...לכן אולי עדיף להישאר איתה ופשוט לדעת לספק את עצמך בדרך קצת שונה איתה ( אורגיה...)...
סליחה על הגסות אבל אני מניח שבשעה כזאת ילדים מתחת לגיל 16 ישנים כבר... :D

גדול!!! :worship
ran

הודעהעל ידי בנימין נעמן » 12 אפריל 2011, 20:52

אצל אידסון זה עניין של ביטחון נטו.
אני מקווה שבפיינל פור הוא יצליח למצוא אי שם את הביטחון שלו ויחזור להיות מה שהיה בשלב הראשון.
אידסון+ביטחון=שחקן של מליון דולר
אידסון-ביטחון=שחקן של 300K-500K
סמל אישי של המשתמש
בנימין נעמן

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־80 אורחים