המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

ת'רד דיכאון הטופ 16

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ת'רד דיכאון הטופ 16

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 דצמבר 2012, 19:04

שחף כתב:אני די מסכים עם רוי בקשר להיקמן ותומס. היקמן יכל להגיע בקלות לקבוצות שיש להם כסף בארץ כמו מכבי חיפה וירושלים. אין לו רזומה יותר מרשים מג'ייקוב פולן של ירושלים. תומאס הוא פח מוחלט. זר ברמה של מרכז טבלה בליגה שלנו. זה גם הרמה שהוא ישחק בה אחרי שהוא יעזוב את מכבי. סמית' זה סיפור קצת אחר, אבל אני לא מתלהב ממנו יותר מידי. הוא עדיין שחקן מאוד חד מימדי התקפית ואתמול ראינו את זה מצויין. בקיצור, אני לא אבכה אם אף אחד מהזרים חוץ מפלאניניץ' לא ישאר פה. ממש לא.

ולפארגו היה רזומה הרבה פחות טוב משל פולן.
בינתיים היקמן נותן סטטיסטיקה מצויינת, וגם אם אני לא אוהב אותו( בכלל), זה לא משנה את העובדה שלא תהיה לו בעיה להשיג חוזה ביורוליג אחרי שהוא יעזוב את מכבי. נקווה שהוא באמת יעזוב בסוף העונה, ונוכל לבדוק את זה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שחף » 28 דצמבר 2012, 19:07

ולסבתא שלי היה רזומה פחות טוב משניהם. מה זה משנה מה היה הרזומה של פארגו?
הוא שחקן טוב מהיקמן, והגיע לפה בגיל 23. היקמן כמה שנים מסתובב באירופה ואף אחד חוץ מאבי אבן לא חשב שהוא איזה מציאה גדולה. בינתיים היקמן נראה כמו ווישנייבסקי לעשירים או משהו כזה.
שחף

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 דצמבר 2012, 19:33

מי דיבר על רזומה, אני או אתה?? משום מה היה לך מאוד חשוב לציין מה הרזומה שלו ביחס לפולן .
יש עובדות בחיים, והעובדות הן שגם אם אתה לא אוהב אותו, המספרים שלו מצויינים . עם מספרים כאלה גם אתה היית מקבל חוזה בקבוצת יורוליג
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שחף » 28 דצמבר 2012, 20:01

דיברתי על הרזומה שלו בהקשר לזה שהוא יכל לנחות גם בירושלים(לא, המספרים שלו לא טובים בהרבה מפולן). אתה לקחת את זה לכיוון שגם פארגו לא הגיע לכאן עם רזומה מרשים. זה נכון, אבל אין לזה שום קשר למה שכתבתי, מה גם שפארגו היה צעיר ממנו ב-4 שנים כשהוא הגיע למכבי, ולכן ההשוואה שלך לא נכונה. אני לא זוכר הרבה שחקנים שנחתו ביורוליג בפעם הראשונה בגיל הזה והפכו לכוכבים גדולים. ועדיין, היקמן נותן מה שהוא בערך שווה(250K). מישהו פה אמר דבר נכון שהנפילה האמיתית זה לוגאן, כי כל צוות הסקאוט המהולל יכל לראות אותו משחק מולנו בשנתיים האחרונות.
שחף

הודעהעל ידי עידן » 28 דצמבר 2012, 20:35

אני בספק שעם התקציב שלה, מכבי תמצא שחקן יותר טוב מסמית'...
עידן

הודעהעל ידי jol9 » 28 דצמבר 2012, 21:02

לגבי העונה הבאה, אני לא הייתי רוצה לראות כאן את היקמן בשום אופן. הוא שחקן חביב, ששווה את הכסף שמשלמים לו ואף יותר מכך, אבל אני לא מצליח להתחבר אליו ולסגנון שלו,
במיוחד בהתקפה.
גם ללוגאן, תומאס וכמובן מדלי אין מקום במכבי בעונה הבאה.

יש לי דילמה בנושא הסנטרים. אני לא רוצה שלושה סנטרים. זה לא עובד, ותמיד יש אחד שיוצא מהרוטציה.
העונה יש למכבי הזדמנות לבחון היטב את פלאניניץ' ולהכין אותו לקראת העונה הבאה.
אני חושב שג'יימס ופלאניניץ' יכולים לסגור יפה את עמדה 5.

לעמדה 4 לא הייתי מביא שום מחליף, ואולי מחזק את הקו האחורי עם טיוס שיכול לשחק גם 4 וגם 5.

עמדה 3 גם היא תעלומה בעיניי. סמית' הוא שחקן טוב, אבל בעונה הבאה המחיר עליו יקפוץ למעלה, וצריך לחשוב מה עושים.
פניני נמצא בירידה חדה, ויכול להיות שהוא קצת מיצה את עצמו במכבי.
לאנדסברג אולי צריך לקבל את ההזדמנות כשלוש מחליף של סמית' או של זר במקום סמית' (או של כספי).

בעמדה 1 הייתי רוצה לראות את אוחיון ממשיך לקבל את המפתחות, כשהוא משחק ליד גארד זר ברמה גבוהה, שיכול גם לרכז בעת הצורך.
את הלפרין או את נעימי הייתי מביא כגארד שלישי מהספסל, שיכול לשחק בשתי העמדות.

אני מסכים עם רוי, שמכבי צריכה לרדת מעניין הזרים הנגריים שעולים מהספסל. זה לא עובד, ולא נחוץ, והעמדה היחידה שאפשר וצריך להחזיק בה שחקן זר על הספסל, היא עמדה
5, בה אין ישראלים בכלל.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי מכביסט24 » 28 דצמבר 2012, 21:47

מצחיק שיש כאן כאלה שרוצים להעיף מפה את הזרים היחידים העונה שראויים ללבוש צהוב - סמית' וג'יימס.. מילא סמית' שאני מבין שהמשחק שלו אתמול יכול לקצר לאנשים קצת את הזיכרון, אבל ג'יימס? הבנאדם עשה קפיצה אדירה ביכולת שלו השנה, מוביל את היורוליג בלא מעט מדדים, שווה הכי הרבה "כסף" בפנטזי ליג בעמדה שלו ומראה נאמנות חסרת פשרות למועדון (אם להאמין לציטוט שלו מוואלה).. אז יאללה, בואו נזרוק אותו רק כי הוא יעלה לנו קצת יותר מס בעונה הבאה.. אבל מצד שני נשמיץ את פדרמן על הקמצנות שלו שמביאה לכאן כל מיני תומאסים ולוגאנים..
אני גם לא מאמין לקישקוש הזה שטיוס יוכל לתת למכבי לא פחות מג'יימס.. אתם בעצמכם אומרים ובצדק שתומאס הוא זר ליגה בינוני, אז על סמך מה אתם מתלהבים משחקן שפרץ באותה ליגה? אז נכון הוא נותן עונה לא רעה בקאנטו הקטנה ושאפו לו על כך, אבל לנו יש כבר שחקן מוכח ביד שאוהב את המועדון ואף הצהיר שהוא מוכן להשאר כאן בכל מחיר, אז למה לוותר עליו? בשביל עוד הימור? כי טיוס יהיה הימור. הוא עוד שחקן חדש שמגיע למערכת לחוצה. ולא, הוא לא יתן לנו בדיוק את מה שג'יימס נותן.. הוא חוסם פחות טוב, קלעי עונשין גרוע, ריבאונדר בינוני ועם 9 נק' מדד בלבד בממוצע וכל זה על סמך הסטטיסטיקה שלו מהיורוליג השנה.
אה שכחתי, הוא ישראלי.. שזה בעצם היתרון היחיד שלו..

שורה תחתונה, אם אתם רוצים המשכיות אמיתית, ג'יימס וסמית' הם לא הכתובת לתלונות. אני מצפה מהנהלת מכבי לסגור איתם חוזים יפים כבר השנה ולבנות יחד איתם קבוצה טובה ומאוזנת יותר.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
מכביסט24

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 דצמבר 2012, 23:16

jol9 כתב:לגבי העונה הבאה, אני לא הייתי רוצה לראות כאן את היקמן בשום אופן. הוא שחקן חביב, ששווה את הכסף שמשלמים לו ואף יותר מכך, אבל אני לא מצליח להתחבר אליו ולסגנון שלו,
במיוחד בהתקפה.

יש לי דילמה בנושא הסנטרים. אני לא רוצה שלושה סנטרים. זה לא עובד, ותמיד יש אחד שיוצא מהרוטציה.

לעמדה 4 לא הייתי מביא שום מחליף, ואולי מחזק את הקו האחורי עם טיוס שיכול לשחק גם 4 וגם 5.

עמדה 3 גם היא תעלומה בעיניי. סמית' הוא שחקן טוב, אבל בעונה הבאה המחיר עליו יקפוץ למעלה, וצריך לחשוב מה עושים.
לאנדסברג אולי צריך לקבל את ההזדמנות כשלוש מחליף של סמית' או של זר במקום סמית' (או של כספי).

בעמדה 1 הייתי רוצה לראות את אוחיון ממשיך לקבל את המפתחות, כשהוא משחק ליד גארד זר ברמה גבוהה, שיכול גם לרכז בעת הצורך.

אני מסכים עם רוי, שמכבי צריכה לרדת מעניין הזרים הנגריים שעולים מהספסל. זה לא עובד, ולא נחוץ, והעמדה היחידה שאפשר וצריך להחזיק בה שחקן זר על הספסל, היא עמדה
5, בה אין ישראלים בכלל.

קשה לי מאוד לראות את מכבי מוותרים על שחקן כמו היקמן שנותן תפוקה סטטיסטית מצויינת, ב300 אלף דולר. גם אם ההשפעה שלו על הקבוצה היא במקרה הטוב אפסית, וברע שלילית. פדרמן לא מחפש יותר מזה.

טוב.. אם לא יביאו מחליף לעמדה 4 זה באמת יחייב את בלאט לתת לליאור את כמות הדקות שהיית רוצה שהוא יקבל, אבל בהתחשב בזה שבלאט חשב העונה שהוא צריך לבזבז 850 אלף דולר על כביכול מחליף לליאור, אני לא רואה את זה קורה. הייתי שמח אם היו מביאים תואם תומאס כמחליף לליאור, אבל יכול מאוד להיות שבלאט לא יסתפק אפילו בזה.

הסיטואציה של סמית' זהה לזאת של ג'יימס מבחינתי. המחיר של שניהם יעלה, וההנהלה תצטרך להחליט עד כמה חשוב לה לראות המשכיות. אני באופן אישי חושב שאף אחד מהם לא קריטי.

פניני לא ברמה של מכבי כבר הרבה מאוד זמן, והגיע הזמן להפנות את הסכום הנכבד שהוא מקבל לשחקן שמסוגל לתרום גם ביורוליג.

אם יוגב יישאר במכבי הוא בוודאות יהיה הרכז הראשון. אחרי שנתיים שהוא תפקד ככזה, אין סיכוי שההנהלה שההנהלה תשפוך סכום כסף רציני על העמדה הזאת, וחבל. מדובר ברכז שני מצויין, ולא יותר. בכל זאת, לפי מה שאתה אומר יש לנו מאמן מהטובים באירופה, את אחד מהפורוורדים הכי טובים באירופה, ורכז ראשון מצויין. אני נוטה להגיד שאם זאת הייתה המציאות לא היינו מנהלים דיון על הסגל של שנה הבאה בסוף דצמבר.

קבוצת כדורסל טובה צריכה קודם כל רכז ראשון מצויין, (יוגב לא יכול להיות יותר רחוק מההגדרה הזאת) וסנטר מצויין( עוד מוקדם לקבוע אם פלניניץ כזה).
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 29 דצמבר 2012, 01:07

שחף כתב:דיברתי על הרזומה שלו בהקשר לזה שהוא יכל לנחות גם בירושלים(לא, המספרים שלו לא טובים בהרבה מפולן). אתה לקחת את זה לכיוון שגם פארגו לא הגיע לכאן עם רזומה מרשים. זה נכון, אבל אין לזה שום קשר למה שכתבתי, מה גם שפארגו היה צעיר ממנו ב-4 שנים כשהוא הגיע למכבי, ולכן ההשוואה שלך לא נכונה. אני לא זוכר הרבה שחקנים שנחתו ביורוליג בפעם הראשונה בגיל הזה והפכו לכוכבים גדולים. ועדיין, היקמן נותן מה שהוא בערך שווה(250K). מישהו פה אמר דבר נכון שהנפילה האמיתית זה לוגאן, כי כל צוות הסקאוט המהולל יכל לראות אותו משחק מולנו בשנתיים האחרונות.

יש לזה קשר ישיר למה שאתה כתבת. בדיוק כמו שהיקמן יכל לנחות בירושלים גם פארגו היה יכול להגיע לירושלים. וגם פרקינס, אז? זה טיעון לא נכון, ולא רלוונטי.
רק בעולם שלך 13 נקודות, 3 ריבאונדים, 3 אסיסטים, 2 חטיפות ומדד 15 שווים 250 אלף דולר. הלוואי שזה היה המצב, כי אז גם מכבי הייתה יכולה להחתים שחקנים שנותנים סטטיסטיקה מצויינת ביורוליג.
יכול להיות שהוא לא מתאים למכבי, והוא בטח לא כוכב גדול, אבל הוא שווה הרבה יותר מ250 אלף דולר, ואתה תראה את זה שנה הבאה לפי ההצעות שהוא יקבל אם הוא ימשיך לתת את המספרים האלה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 29 דצמבר 2012, 08:19

מכביסט28 כתב:מצחיק שיש כאן כאלה שרוצים להעיף מפה את הזרים היחידים העונה שראויים ללבוש צהוב - סמית' וג'יימס.. מילא סמית' שאני מבין שהמשחק שלו אתמול יכול לקצר לאנשים קצת את הזיכרון, אבל ג'יימס? הבנאדם עשה קפיצה אדירה ביכולת שלו השנה, מוביל את היורוליג בלא מעט מדדים, שווה הכי הרבה "כסף" בפנטזי ליג בעמדה שלו ומראה נאמנות חסרת פשרות למועדון (אם להאמין לציטוט שלו מוואלה).. אז יאללה, בואו נזרוק אותו רק כי הוא יעלה לנו קצת יותר מס בעונה הבאה.. אבל מצד שני נשמיץ את פדרמן על הקמצנות שלו שמביאה לכאן כל מיני תומאסים ולוגאנים..
אני גם לא מאמין לקישקוש הזה שטיוס יוכל לתת למכבי לא פחות מג'יימס.. אתם בעצמכם אומרים ובצדק שתומאס הוא זר ליגה בינוני, אז על סמך מה אתם מתלהבים משחקן שפרץ באותה ליגה? אז נכון הוא נותן עונה לא רעה בקאנטו הקטנה ושאפו לו על כך, אבל לנו יש כבר שחקן מוכח ביד שאוהב את המועדון ואף הצהיר שהוא מוכן להשאר כאן בכל מחיר, אז למה לוותר עליו? בשביל עוד הימור? כי טיוס יהיה הימור. הוא עוד שחקן חדש שמגיע למערכת לחוצה. ולא, הוא לא יתן לנו בדיוק את מה שג'יימס נותן.. הוא חוסם פחות טוב, קלעי עונשין גרוע, ריבאונדר בינוני ועם 9 נק' מדד בלבד בממוצע וכל זה על סמך הסטטיסטיקה שלו מהיורוליג השנה.
אה שכחתי, הוא ישראלי.. שזה בעצם היתרון היחיד שלו..

שורה תחתונה, אם אתם רוצים המשכיות אמיתית, ג'יימס וסמית' הם לא הכתובת לתלונות. אני מצפה מהנהלת מכבי לסגור איתם חוזים יפים כבר השנה ולבנות יחד איתם קבוצה טובה ומאוזנת יותר.

שכחת לציין שטיוס ממוסה כמו ישראלי, ולכן מבחינת עלויות אין לו יתרון על ג'יימס.
אני הייתי רוצה לראות את טיוס כגבוה הרביעי במכבי, אבל לא כמחליפו של ג'יימס.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 29 דצמבר 2012, 08:32

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:לגבי העונה הבאה, אני לא הייתי רוצה לראות כאן את היקמן בשום אופן. הוא שחקן חביב, ששווה את הכסף שמשלמים לו ואף יותר מכך, אבל אני לא מצליח להתחבר אליו ולסגנון שלו,
במיוחד בהתקפה.

5, בה אין ישראלים בכלל.

קשה לי מאוד לראות את מכבי מוותרים על שחקן כמו היקמן שנותן תפוקה סטטיסטית מצויינת, ב300 אלף דולר. גם אם ההשפעה שלו על הקבוצה היא במקרה הטוב אפסית, וברע שלילית. פדרמן לא מחפש יותר מזה.

טוב.. אם לא יביאו מחליף לעמדה 4 זה באמת יחייב את בלאט לתת לליאור את כמות הדקות שהיית רוצה שהוא יקבל, אבל בהתחשב בזה שבלאט חשב העונה שהוא צריך לבזבז 850 אלף דולר על כביכול מחליף לליאור, אני לא רואה את זה קורה. הייתי שמח אם היו מביאים תואם תומאס כמחליף לליאור, אבל יכול מאוד להיות שבלאט לא יסתפק אפילו בזה.

הסיטואציה של סמית' זהה לזאת של ג'יימס מבחינתי. המחיר של שניהם יעלה, וההנהלה תצטרך להחליט עד כמה חשוב לה לראות המשכיות. אני באופן אישי חושב שאף אחד מהם לא קריטי.

פניני לא ברמה של מכבי כבר הרבה מאוד זמן, והגיע הזמן להפנות את הסכום הנכבד שהוא מקבל לשחקן שמסוגל לתרום גם ביורוליג.

אם יוגב יישאר במכבי הוא בוודאות יהיה הרכז הראשון. אחרי שנתיים שהוא תפקד ככזה, אין סיכוי שההנהלה שההנהלה תשפוך סכום כסף רציני על העמדה הזאת, וחבל. מדובר ברכז שני מצויין, ולא יותר. בכל זאת, לפי מה שאתה אומר יש לנו מאמן מהטובים באירופה, את אחד מהפורוורדים הכי טובים באירופה, ורכז ראשון מצויין. אני נוטה להגיד שאם זאת הייתה המציאות לא היינו מנהלים דיון על הסגל של שנה הבאה בסוף דצמבר.

קבוצת כדורסל טובה צריכה קודם כל רכז ראשון מצויין, (יוגב לא יכול להיות יותר רחוק מההגדרה הזאת) וסנטר מצויין( עוד מוקדם לקבוע אם פלניניץ כזה).

יש לנו פאוור מצויין, שאין שום סיבה לחפש מישהו שיחליף אותו, כמו שבזמנו לא חיפשו מחליפים להנפלד, ג'מצ'י וקטש.
יש לנו רכז ראשון צעיר מצויין, שעוד לומד, וזאת תהיה טעות גדולה להביא מישהו על המקום שלו.
יש לנו מאמן מצויין, שעושה ועשה טעויות, אבל בגדול הוא עושה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

כל אלה לא מספיקים בשביל להפוך את הקבוצה לאחת הטובות באירופה, כי פרט להם יש לנו חבורה בינונית מאוד, ואנדראצ'יברית.
השחקן היחיד שבאמת אין לי שום ביקורת כלפיו הוא שון ג'יימס, שנותן מעל ומעבר העונה הזאת.

לגבי המבנה - נראה לי שכולנו רואים כאן את מה שדייויד לא מצליח לראות (אתה רואה, גם לי יש ביקורת עליו) בהקשר להיקמן. אחלה שהוא שחקן האסל, חוטף טוב וחודר טוב.
כמו שאמרת, ואני מסכים לחלוטין, ההשפעה שלו על המשחק הקבוצתי של מכבי, היא רעה מאוד - הוא מחזיק המון בכדור, אבל לא רואה מהלך אחד קדימה, ואפשר להגיד שהוא היה
הארכיטקט הראשי של ההפסד שלשום, בדקות הנוראיות של מכבי בפתיחת הרבע השלישי.

חוץ מזה, באמת קשה לי לראות מה מכבי תיקח מהעונה הזאת קדימה. לג'יימס יהיה ביקוש רב באירופה, גם לסמית' כנראה יציאו הצעות לא רעות.
פלאניניץ' סגור, אבל בלי שהוא ייקבל הזדמנות אמיתית, ונראה מה הוא שווה, אז גם בעונה הבאה מכבי תביא שלושה גבוהים, שינגסו אחד בדקות ובביטחון של השני.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שחף » 29 דצמבר 2012, 10:28

יוני, אפשר עוד להתווכח לגבי אליהו, אבל אוחיון???? הסדרה מול פאנאתנייקוס עיוורה פה כמה אנשים ואני חושב שאתה אחד מהם. האיש לא רכז ראשון ביורוליג בשום קבוצה ששואפת ללכת רחוק, בעיני. תשאל את עצמך אם אוחיון מסוגל להגיע לרמה של דיאמנטידיס, או, אם נהיה צנועים יותר, של ג'רמי פארגו. אני חושב שלא. הוא לא שובר הגנות במהירות שלו, אין לו קליעה מדהימה מבחוץ והוא לא איזה פיק אנד רולר ברמה של שאראס או פאפאלוקאס. אני חושב שגם אתה די החזקת בדעה הזאת במהלך הקיץ. לא עוד איזה שחקן ב-300-400K שאולי יהיה טוב ואולי לא.

העונה של שון ג'יימס דומה להחריד ל...עונה של דיאור פישר. גם הוא עשה מספרים יפים מאוד מול קבוצות עם סנטרים גרועים כמו ציבונה(26 נקודות) ואפילו מול ברצלונה. אף אחד לא חשב שזה מספיק טוב להיות סנטר פותח במכבי. אני עדיין חושב שהבלוף יתגלה כשג'יימס יפגוש קווים קדמיים יותר רציניים. כמו ג'אוואי ולורבק, או החבר'ה של פנר. אני חושב שמול הקבוצות האלה גם אתה תבין למה זה לא טוב, וזה יקרה אני מניח כבר במשחק הביתי מול ברצלונה, כשליאור יטוס לספסל אחרי שלורבק ינקנק אותו כמה פעמים בלואו פוסט. אני לא חושב שהתקפית הוא ברמה של קטש(מלך הסלים של היורוליג באחת העונות), ג'מצ'י, או שהיכולות ההתקפיות שלו ברמה כזאת שהוא מקביל ליכולות ההגנתיות של נדב. אגב, נדב שיחק ליד אחד הסנטרים הכי דומיננטיים התקפית ששיחקו במכבי, מה שעזר לו מאוד בקטע הזה. צריך לשקול טוב מה עושים איתו. אני מסכים שמכבי צריכה שני סנטרים. אבל בעלות של החוזים שלו ושל שרמדיני מכבי יכולה למצוא אולי מישהו טוב יותר.
שחף

הודעהעל ידי jol9 » 29 דצמבר 2012, 11:39

שחף כתב:יוני, אפשר עוד להתווכח לגבי אליהו, אבל אוחיון???? הסדרה מול פאנאתנייקוס עיוורה פה כמה אנשים ואני חושב שאתה אחד מהם. האיש לא רכז ראשון ביורוליג בשום קבוצה ששואפת ללכת רחוק, בעיני. תשאל את עצמך אם אוחיון מסוגל להגיע לרמה של דיאמנטידיס, או, אם נהיה צנועים יותר, של ג'רמי פארגו. אני חושב שלא. הוא לא שובר הגנות במהירות שלו, אין לו קליעה מדהימה מבחוץ והוא לא איזה פיק אנד רולר ברמה של שאראס או פאפאלוקאס. אני חושב שגם אתה די החזקת בדעה הזאת במהלך הקיץ. לא עוד איזה שחקן ב-300-400K שאולי יהיה טוב ואולי לא.

העונה של שון ג'יימס דומה להחריד ל...עונה של דיאור פישר. גם הוא עשה מספרים יפים מאוד מול קבוצות עם סנטרים גרועים כמו ציבונה(26 נקודות) ואפילו מול ברצלונה. אף אחד לא חשב שזה מספיק טוב להיות סנטר פותח במכבי. אני עדיין חושב שהבלוף יתגלה כשג'יימס יפגוש קווים קדמיים יותר רציניים. כמו ג'אוואי ולורבק, או החבר'ה של פנר. אני חושב שמול הקבוצות האלה גם אתה תבין למה זה לא טוב, וזה יקרה אני מניח כבר במשחק הביתי מול ברצלונה, כשליאור יטוס לספסל אחרי שלורבק ינקנק אותו כמה פעמים בלואו פוסט. אני לא חושב שהתקפית הוא ברמה של קטש(מלך הסלים של היורוליג באחת העונות), ג'מצ'י, או שהיכולות ההתקפיות שלו ברמה כזאת שהוא מקביל ליכולות ההגנתיות של נדב. אגב, נדב שיחק ליד אחד הסנטרים הכי דומיננטיים התקפית ששיחקו במכבי, מה שעזר לו מאוד בקטע הזה. צריך לשקול טוב מה עושים איתו. אני מסכים שמכבי צריכה שני סנטרים. אבל בעלות של החוזים שלו ושל שרמדיני מכבי יכולה למצוא אולי מישהו טוב יותר.

אוחיון כרגע לא ברמה של הרכזים שהזכרת, ואולי גם לא יהיה, אבל אין איזשהו חוק שמחייב קבוצה להחזיק שחקן כזה בשביל לזכות ביורוליג או להגיע לפיינל פור ולגמר.
צריך להבין שאוחיון הוא שחקן צעיר, ומכבי יכולה לפתח אותו בשביל שיהיה לה רכז יורוליג מקומי וטוב.
מה שמנחה אותי בעניין הזה זה שאני לא רוצה שחקנים זרים בתפקידים שבהם יש לי כבר ישראלים טובים, וכל זה בכדי שההשקעה תהיה על פחות זרים ושיהיו יותר איכותיים.

לגבי ג'יימס - אני חושב שהוא שונה מפישר. שחקן חזק ואגרסיבי יותר, הרבה יותר מוכשר בהגנה, וגם בהתקפה.
יכול להיות שזה לא יספיק, אבל אני לא רואה את מכבי מתמודדת על סנטר טוב ממנו בקיץ.

ולגבי ליאור - מאוד יכול להיות שאתה צודק, אבל שוב, אין שום הגיון להביא PF מוביל כשכבר יש לך אחד כזה בקבוצה, שהוא גם שחקן יקר.
אם לא מרוצים מליאור (ולדעתי זה לא המצב), אז שיחכו לסיום החוזה שלו, ויביאו שחקן טוב ממנו.
אני רק מזכיר שהפאוור היחיד שהיה טוב מליאור מאז עזיבתו של באסטון את מכבי, היה מוריס, שנחת כאן די במקרה וגם ברח אחרי עונה אחת.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 29 דצמבר 2012, 13:45

jol9 כתב:
שחף כתב:יוני, אפשר עוד להתווכח לגבי אליהו, אבל אוחיון???? הסדרה מול פאנאתנייקוס עיוורה פה כמה אנשים ואני חושב שאתה אחד מהם. האיש לא רכז ראשון ביורוליג בשום קבוצה ששואפת ללכת רחוק, בעיני. תשאל את עצמך אם אוחיון מסוגל להגיע לרמה של דיאמנטידיס, או, אם נהיה צנועים יותר, של ג'רמי פארגו. אני חושב שלא. הוא לא שובר הגנות במהירות שלו, אין לו קליעה מדהימה מבחוץ והוא לא איזה פיק אנד רולר ברמה של שאראס או פאפאלוקאס. אני חושב שגם אתה די החזקת בדעה הזאת במהלך הקיץ. לא עוד איזה שחקן ב-300-400K שאולי יהיה טוב ואולי לא.

אוחיון כרגע לא ברמה של הרכזים שהזכרת, ואולי גם לא יהיה, אבל אין איזשהו חוק שמחייב קבוצה להחזיק שחקן כזה בשביל לזכות ביורוליג או להגיע לפיינל פור ולגמר.
צריך להבין שאוחיון הוא שחקן צעיר, ומכבי יכולה לפתח אותו בשביל שיהיה לה רכז יורוליג מקומי וטוב.
מה שמנחה אותי בעניין הזה זה שאני לא רוצה שחקנים זרים בתפקידים שבהם יש לי כבר ישראלים טובים, וכל זה בכדי שההשקעה תהיה על פחות זרים ושיהיו יותר איכותיים.

לגבי ג'יימס - אני חושב שהוא שונה מפישר. שחקן חזק ואגרסיבי יותר, הרבה יותר מוכשר בהגנה, וגם בהתקפה.

ולגבי ליאור - מאוד יכול להיות שאתה צודק, אבל שוב, אין שום הגיון להביא PF מוביל כשכבר יש לך אחד כזה בקבוצה, שהוא גם שחקן יקר.
אם לא מרוצים מליאור (ולדעתי זה לא המצב), אז שיחכו לסיום החוזה שלו, ויביאו שחקן טוב ממנו.
אני רק מזכיר שהפאוור היחיד שהיה טוב מליאור מאז עזיבתו של באסטון את מכבי, היה מוריס, שנחת כאן די במקרה וגם ברח אחרי עונה אחת.

אתה חושב שבלאט הבין את זה, אחרי הכישלון עם קיינר מדלי?
לא חושב שיש מישהו בפורום שחושב שצריך לבזבז כסף על עמדה שיש בה כבר שחקן כל כך יקר( שנוי במחלוקת, אבל יקר). נראה שהיחיד שלא מאמין בליאור עד כדי כך זה בלאט.
לגבי אוחיון, יש לך דוגמאות לקבוצות שהגיעו לגמר היורוליג, או זכו בתואר עם רכז ברמה של אוחיון? ניסיתי לחשוב ולא מצאתי. הוא שחקן מאוד בינוני, וכל עוד הוא יהיה הרכז המוביל שלנו, לא נגיע רחוק.
ג'יימס הוא השחקן הפחות חשוב כרגע. הפוטנציאל שלו מוגבל, וידוע מראש. צריך להתעסק בפלניניץ' ובמה שהוא מסוגל לתת לנו. לג'יימס אפשר למצוא מחליפים בקלות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שחף » 29 דצמבר 2012, 13:59

יוני, אז למה ברצלונה לא חושבת ככה? כלומר, למה היא לא משחקת עם ויקטור סאדה בתור רכז פותח? ולמה צסק''א לא משחקת עם קאון בתור הסנטר הפותח שלה? השאלה המהותית ביותר במקרה של יוגב היא האם הוא שחקן חמישייה בזכות וואקום(כלומר אין מישהו טוב ממנו כרגע שאפשר לשחק איתו בתור שחקן חמישייה) והאם בקבוצה אחרת הוא היה פותח בחמישייה. אני מניח שברוב הקבוצות ברמה שמכבי רוצה להיות בה התשובה היא שלילית. במקרה של ליאור זה קצת שונה, בעיקר משתי סיבות: המגבלות הכספיות של מכבי בגלל החוזה שלו וההצע המוגבל של שחקנים שיש בעמדה הזאת.
שון ג'יימס לא ממש פיזי או יותר אגרסיבי מפישר. הוא לא ממש נתקל עדיין השנה בסנטרים שמסוגלים להראות את זה. ייתכן שהוא שחקן קצת יותר טוב, בעיקר התקפית, אבל ההבדל הוא לא מהותי מאוד. אני מניח שמול חבר'ה כמו מייק באטיסט וג'אוואי אתה תראה את זה באופן יותר ברור. לפישר היה גם גו טו מוב מול הסנטרים האלה- הקליעה שלו מחצי מרחק. לג'יימס אין את זה, ומול קבוצות שיש להן בשר בצבע ולא איזה תרח זקן כמו תומאס רס הוא יתקשה מאוד לסיים כי אין לו את הגודל או הטכניקה בשביל זה. השאלה המהותית היא האם במכבי יבינו אחרי העונה הזאת שאי אפשר להמשיך להתעסק בחרטה, להחתים שחקנים על 200K ולקוות שייצא מהם הפארגו או המוריס הבא. אם לא, חבל לנו על הזמן, ואנחנו נמשיך לראות קבוצות משעממות כמו זו הנוכחית שמעבירות את החשק לראות משחקים, עם שון ג'יימס או בלי.
שחף

הודעהעל ידי jol9 » 29 דצמבר 2012, 14:18

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

לא חושב שיש מישהו בפורום שחושב שצריך לבזבז כסף על עמדה שיש בה כבר שחקן כל כך יקר( שנוי במחלוקת, אבל יקר). נראה שהיחיד שלא מאמין בליאור עד כדי כך זה בלאט.
לגבי אוחיון, יש לך דוגמאות לקבוצות שהגיעו לגמר היורוליג, או זכו בתואר עם רכז ברמה של אוחיון? ניסיתי לחשוב ולא מצאתי. הוא שחקן מאוד בינוני, וכל עוד הוא יהיה הרכז המוביל שלנו, לא נגיע רחוק.
ג'יימס הוא השחקן הפחות חשוב כרגע. הפוטנציאל שלו מוגבל, וידוע מראש. צריך להתעסק בפלניניץ' ובמה שהוא מסוגל לתת לנו. לג'יימס אפשר למצוא מחליפים בקלות.

אני לא חושב שבלאט לא מאמין בליאור. אני כן חושב שבלאט אוהב שיש לו הרבה שחקנים בשביל לבסס את פילוסופיית המשחק שלו, רק שהוא עצמו כבר צריך להבין
שעדיף לו פחות שחקנים אבל שיהיו יותר איכותיים.
בכסף של מדלי למשל, היה אפשר להשאיר כאן את לאנגפורד.

היו קבוצות שלא היה להן גארד ברמת טופ יורוליג. למשל ברצלונה עם ויקטור סאדה בחמישייה לפני שלקחה את רוביו מבדאלונה.
גם במכבי הגדולה שיחק גארד שאיננו טוב בהרבה מאוחיון כיום, ובטח ממה שאוחיון יוכל להיות עוד שנתיים (בורשטיין).

בוא נגיד שאם מכבי מביאה שחקן ברמה של ג'ורדן פארמר, אז אוחיון בהחלט יכול לשחק לצידו כרכז פותח, בקבוצה שיכולה להגיע לפיינל פור ואף מעבר לכך.

לגבי ג'יימס - שוב מתחיל הקרנבל-פסטיבל של "ל-X אפשר למצוא מחליפים בקלות"...
ראינו איזה יופי של מחליפים הגיעו לסופו, לבלו ולהנדריקס...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 29 דצמבר 2012, 14:25

שחף כתב:יוני, אז למה ברצלונה לא חושבת ככה? כלומר, למה היא לא משחקת עם ויקטור סאדה בתור רכז פותח? ולמה צסק''א לא משחקת עם קאון בתור הסנטר הפותח שלה? השאלה המהותית ביותר במקרה של יוגב היא האם הוא שחקן חמישייה בזכות וואקום(כלומר אין מישהו טוב ממנו כרגע שאפשר לשחק איתו בתור שחקן חמישייה) והאם בקבוצה אחרת הוא היה פותח בחמישייה. אני מניח שברוב הקבוצות ברמה שמכבי רוצה להיות בה התשובה היא שלילית. במקרה של ליאור זה קצת שונה, בעיקר משתי סיבות: המגבלות הכספיות של מכבי בגלל החוזה שלו וההצע המוגבל של שחקנים שיש בעמדה הזאת.
שון ג'יימס לא ממש פיזי או יותר אגרסיבי מפישר. הוא לא ממש נתקל עדיין השנה בסנטרים שמסוגלים להראות את זה. ייתכן שהוא שחקן קצת יותר טוב, בעיקר התקפית, אבל ההבדל הוא לא מהותי מאוד. אני מניח שמול חבר'ה כמו מייק באטיסט וג'אוואי אתה תראה את זה באופן יותר ברור. לפישר היה גם גו טו מוב מול הסנטרים האלה- הקליעה שלו מחצי מרחק. לג'יימס אין את זה, ומול קבוצות שיש להן בשר בצבע ולא איזה תרח זקן כמו תומאס רס הוא יתקשה מאוד לסיים כי אין לו את הגודל או הטכניקה בשביל זה. השאלה המהותית היא האם במכבי יבינו אחרי העונה הזאת שאי אפשר להמשיך להתעסק בחרטה, להחתים שחקנים על 200K ולקוות שייצא מהם הפארגו או המוריס הבא. אם לא, חבל לנו על הזמן, ואנחנו נמשיך לראות קבוצות משעממות כמו זו הנוכחית שמעבירות את החשק לראות משחקים, עם שון ג'יימס או בלי.

תראה, אי אפשר לנתק את המציאות מהדיונים שלנו.
ברור שבמצב אידיאלי, מכבי היתה מביאה לכאן שחקני על בכל העמדות. אבל נכון לעכשיו, זה לא קורה ולא יקרה.

אתה באמת רוצה שאיזה היקמן כזה יגיע לכאן על תקן רכז ראשון? גם אם יש לא מעט שחקנים טובים יותר מיוגב ביכולת הסקורינג, אין הרבה מדי כאלה ביכולת הריכוז, ניהול המשחק וראיית המשחק.
יוגי עדיין לא הגיע קרוב למיצוי הפוטנציאל שלו, ויהיה חבל לבזבז את הפוטנציאל הזה על הספסל, בשביל איזו גרסה חיוורת יותר או מוצלחת יותר להיקמן ולוגאן.

הסוף של הפוסט שלך הוא מאוד נכון בעיניי ואנחנו מדברים על זה כאן לא מעט.
חביב למשל מאמין בכל ליבו שזאת הגישה הנכונה, ושאין שום צורך בהמשכיות. שתמיד אפשר להביא לכאן שחקן בשלושה שקלים, אם הוא בגיל הנכון, וברמת הכשרון הדרושה,
ועומד בפני פריצה.
אז הנה, אפילו שחקן מוצלח יחסית לעלות שלו כמו היקמן, הוא פשוט שחקן לא מספיק טוב בעבור התפקיד אותו הוא ממלא במועדון.
וכאמור היקמן הוא עוד רכש מוצלח.

הגיע הזמן להפסיק לשחק בקקי ולהתחיל להיות מקצוענים בכל מה שקשור בבניית קבוצה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 29 דצמבר 2012, 14:29

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

אני לא חושב שבלאט לא מאמין בליאור. אני כן חושב שבלאט אוהב שיש לו הרבה שחקנים בשביל לבסס את פילוסופיית המשחק שלו, רק שהוא עצמו כבר צריך להבין
שעדיף לו פחות שחקנים אבל שיהיו יותר איכותיים.
בכסף של מדלי למשל, היה אפשר להשאיר כאן את לאנגפורד.

היו קבוצות שלא היה להן גארד ברמת טופ יורוליג. למשל ברצלונה עם ויקטור סאדה בחמישייה לפני שלקחה את רוביו מבדאלונה.
גם במכבי הגדולה שיחק גארד שאיננו טוב בהרבה מאוחיון כיום, ובטח ממה שאוחיון יוכל להיות עוד שנתיים (בורשטיין).

בוא נגיד שאם מכבי מביאה שחקן ברמה של ג'ורדן פארמר, אז אוחיון בהחלט יכול לשחק לצידו כרכז פותח, בקבוצה שיכולה להגיע לפיינל פור ואף מעבר לכך.

לגבי ג'יימס - שוב מתחיל הקרנבל-פסטיבל של "ל-X אפשר למצוא מחליפים בקלות"...
ראינו איזה יופי של מחליפים הגיעו לסופו, לבלו ולהנדריקס...

אתה חושב שזה מקרי שהשחקן הכי יקר העונה הגיע דווקא לעמדה של ליאור? לא הייתה לו שום בעיה להשאיר את עמדה 1 כל כך פרוצה, אבל דווקא לעמדה של ליאור הוא הביא את הזר הכי יקר בקבוצה. אין הוכחה יותר טובה מזאת.

לברצלונה ההיא היה את לאקוביץ' שגם אם אף פעם לא רציתי אותו, הוא עולה על אוחיון בכמה דרגות טובות, ובמכבי בורשטיין אף פעם לא היה הרכז הראשון\מוביל\יחיד. דיברתי על קבוצות שהגיעו להישגים עם שחקן כמו אוחיון בתור הרכז הראשון שלהם. בוא נגיד שאם מכבי מביאה שחקן כמו ג'ורדן פארמר, אין לי בעיה שגם אתה תשחק כרכז לידו. אתה לא באמת מאמין שיגיע למכבי שחקן כזה.

בוא אני אתן לך כמה דוגמאות לשחקנים גבוהים מהסוג של ג'יימס שראינו פה בשנים האחרונות: הנדריקס, פישר, מוריס( 2 רמות מעל כולם, אבל אותו סוג של שחקן). כולם גבוהים אמריקאיים שחורים שהגיעו לפה ונתנו בערך את אותה התפוקה. אם יש שחקן שאין שום בעיה להחליף, והרשימה שנתתי מוכיחה את זה, זה ג'יימס.
נערך לאחרונה על ידי MTA2311 בתאריך 29 דצמבר 2012, 16:43, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי NY boy » 29 דצמבר 2012, 15:03

ברור, כי אם זה היה כל כך קל להחליף את שון ג'יימס אז הוא לא היה מקבל הצעות של מיליון דולר בסוף השנה. והרי זה מה שהוא יקבל.

בו נזכור לאן הנדריקס או פישר הלכו. 2 מהקבוצות הכי עשירות באירופה!!! זה אומר בדיוק על המצאי והאופציות שיש בשוק.

מכבי ניסתה השנה להביא שחקנים שאמורים להיות טובים מג'יימס, ניסתה את זה עם שארמדיני ועם תומאס ואנחנו רואים את התוצאות.

שחקן בינוני ועלוב כמו שלדן וויליאמס (ששון ג'יימס התעלל בו) היה עכשיו על המדף בפנר שרצתה לרכוש אותו ולשחרר את באטיסט המהולל (ובגלל שלא הצליחו להפטר ממנו העיסקה כנראה נפלה).

שון ג'יימס אחרי העונה שנתן ביורוליג השנה יהיה סביר להניח אחד הגבוהים הכי מבוקשים באירופה. אם היה כל כך קל להביא שחקנים ברמה הזאת כנראה שהוא לא היה כזה מבוקש כמו שהוא ככל הנראה הולך להיות.

אנשים פה מחכים בקוצר רוח לנפילה של ג'יימס בטופ 16 בשביל להגיד "אמרנו לכם שנגד סנטרים טובים הוא לא יצליח" אבל האבסורד והדבר ההזוי הוא כשאם וכאשר זה לא יקרה והוא ימשיך בהתקדמות ויתן טופ 16 ברמה שהוא משחק בחודשיים האחרונות אז בחלומות שלנו יהיה אפשר להשאיר אותו כנראה ורק שם. אנחנו נראה אותו מעופף לאיזה ברצלונה, צסק"א או ריאל בקיץ ולא נבין איך זה קרה שוב.
NY boy

הודעהעל ידי MTA2311 » 29 דצמבר 2012, 15:11

היה כל כך קל להחליף את פישר בהנדריקס, ואת הנדריקס בג'יימס שגם לג'יימס נוכל למצוא תחליף . טוב מאוד שההנהלה לא בזבזה סכומי כסף עצומים בשביל להשאיר פה שחקנים אפורים כמו פישר והנדריקס, וגם ג'יימס לא שונה מהם. אתה מוכן לבזבז מיליון דולר על שחקן בינוני כמו ג'יימס? זה שחקן שיכול להוביל את מכבי? הוא שובר שוויון בצורה כלשהי?
נערך לאחרונה על ידי MTA2311 בתאריך 29 דצמבר 2012, 17:04, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], liran ו־155 אורחים