המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

אידסון עוזב את מכבי וסגר בבארסה

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: אידסון עוזב את מכבי

הודעהעל ידי אורי » 01 יוני 2011, 09:55

felix_r כתב:חבל מאוד.
לדעתי, היה חשוב יותר להשקיע באיידסון, מאשר בפארגו.
את פארגו אף אחד לא היה חוטף למכבי מסיבה אחת פשוטה: קבוצות הדרג הראשון באירופה לא אוהבות רכזים אמריקאים. בשנה שעברה היו הרבה דיבורים על כך שכל אירופה רוצה את פרקינס, בסוף אף אחד לא לקח אותו. אותו הדבר היה קורה גם עם פארגו. הינו מצליחים להשאיר אותו גם ב 750-800 אלף, ואת ההפרש מהמיליון היה צריך להפנות להגדלת ההצעה לאיידסון.

אני לא בטוח בכלל שזו הסיבה. יש גם את עיניין הקיצוצים שעושות הקבוצות הבכירות ביבשת(שמעתי על היווניות, וכמובן על צסק''א), דבר שיגרום להן לחשוב לפני שהן שופכות סכומים גדולים מאוד.
אורי

הודעהעל ידי felix_r » 01 יוני 2011, 10:06

אורי כתב:
את פארגו אף אחד לא היה חוטף למכבי מסיבה אחת פשוטה: קבוצות הדרג הראשון באירופה לא אוהבות רכזים אמריקאים. בשנה שעברה היו הרבה דיבורים על כך שכל אירופה רוצה את פרקינס, בסוף אף אחד לא לקח אותו. אותו הדבר היה קורה גם עם פארגו. הינו מצליחים להשאיר אותו גם ב 750-800 אלף, ואת ההפרש מהמיליון היה צריך להפנות להגדלת ההצעה לאיידסון.

אני לא בטוח בכלל שזו הסיבה. יש גם את עיניין הקיצוצים שעושות הקבוצות הבכירות ביבשת(שמעתי על היווניות, וכמובן על צסק''א), דבר שיגרום להן לחשוב לפני שהן שופכות סכומים גדולים מאוד.

מי סיפר לך את האגדה על הקיצוצים בצסקא?
הם נפלו העונה לא בגלל איזה קיצוצים, אלא בגלל שהתעקבו יותר מדי עם סגל זקן מדי.
זה כמו שאם מכבי היתה משאירה עד הים את שאראס, וויצ'יץ' ובאסטון, גם מכבי היתה נראית ככה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי asafb96 » 01 יוני 2011, 10:09

אם כבר מחפשים SF ויש שביתה, אולי כספי..
אם גם ההגבלה של 4 זרים בליגה תיכנס לתוקף, יכול מאוד לעזור
asafb96

הודעהעל ידי yzafrir » 01 יוני 2011, 10:16

felix_r כתב:
אורי כתב:

מי סיפר לך את האגדה על הקיצוצים בצסקא?
הם נפלו העונה לא בגלל איזה קיצוצים, אלא בגלל שהתעקבו יותר מדי עם סגל זקן מדי.
זה כמו שאם מכבי היתה משאירה עד הים את שאראס, וויצ'יץ' ובאסטון, גם מכבי היתה נראית ככה.

לא אם היית שואל את שמואל :D

בכל מקרה יש גבול לכמה שמכבי הייתה צריכה להשקיע בהשארת צ'אק שבכל זאת הבחור בן 31 ואין ספק שהוא בירידה בקריירה שלו , ומה שמכבי הייתה מוכנה לתת לו רחוק מאוד מאוד מאוד ממה שהוא יקבל בקבוצה אחרת ( ואני לא חושב שהוא שווה את הסכומים האלו , בטח לא למכבי..)
לגבי פארגו והרכזים האמריקאים , צסקא שנים נסמכה על גארדים אמריקאים וכך גם סיינה בתקופה של מקינטייר ואפילו השנה עם מקאלב , גם לפאו יש רכז אמריקאי (קאלאטיטיס) ....אם השחקן הוא טוב אז לא משנה לקבוצות הצמרת מאיפה הוא. משהו שכן אפשר להגיד זה ששחקנים שדומים בסגנון לפארגו אפשר למצוא יותר ובמחיר סביר רק שלא בטוח כמה הם יתאימו לקבוצה .

אני סומך על דיויד בעניין המחליף לצ'אק ובניית הסגל בכלל....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי yzafrir » 01 יוני 2011, 10:18

asafb96 כתב:אם כבר מחפשים SF ויש שביתה, אולי כספי..

ואם השביתה תימשך רק חודש או חודשיים ? כל השחקנים שחתומים על חוזה מחוייבים לחזור....
לא הייתי בונה על השביתה מבחינת החתמת שחקנים מה NBA...
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי asafb96 » 01 יוני 2011, 10:27

yzafrir כתב:
asafb96 כתב:אם כבר מחפשים SF ויש שביתה, אולי כספי..

ואם השביתה תימשך רק חודש או חודשיים ? כל השחקנים שחתומים על חוזה מחוייבים לחזור....
לא הייתי בונה על השביתה מבחינת החתמת שחקנים מה NBA...

לא בונים על סגל של 12 שחקני NBA, סך הכל שחקן 1...
גם אם תגמר השביתה ושחקנים יחזרו, למכבי יהיו מספיק שחקנים, בונים פה על סגל של 15 שחקנים, וגם 14 יספיקו
פניני, בלו, לנדסברג ובורשטיין יכולים לסגור את העמדה גם אם כספי יעזוב, כל אחד יתן עוד כמה דקות
תאמין לי, אם תהיה שביתה, מכבי לא הקבוצה היחיד שתחתים שחקן NBA
asafb96

הודעהעל ידי cannon » 01 יוני 2011, 10:52

לפי ספורט5:
א. מכבי הציעו לו 1.2 מליון דולר לעונה.
ב. הוא הולך לקבל 1.5 מליון יורו לעונה בקבוצת יורוליג אחרת ולהיות האמריקאי היקר ביותר ביורוליג.

מכבי נתנו הצעה יפה. הוא קיבל חוזה חלומי. אין מה לעשות...
cannon

הודעהעל ידי Mta_atic » 01 יוני 2011, 10:53

ספורט 5 מביא דברים שאמר אידסון לאחר ההודעה:

אידסון: יש לי רק הערכה עצומה למכבי, שנתנה לי להרגיש בבית

"ארגון ענק, ותמיד יהיה. לאן שלא אלך, לא אפגוש קהל כזה".
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/A ... 00912.html

אין ספק שההודעה עושה את הפרידה לקשה יותר.
מעריך מאד את אידסון על התגובה הזאת ועל כך שהוא יודע להכיר תודה,
בעיקר לאור העובדה ששחקנים כמו דיאור פישר, דאגו לשחרר תגובות נוסח "עוד לא שיחקתי במועדון גדול כמו ריאל מדריד".
נערך לאחרונה על ידי Mta_atic בתאריך 01 יוני 2011, 11:08, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי barker8 » 01 יוני 2011, 11:07

אוףףף חייבים מהר לעשות התרמה בין כל ההוהדים ולהשאיר אותו. דחווווף :sad1
barker8

הודעהעל ידי עמיר לונ » 01 יוני 2011, 11:11

עמיר לונ
חבר כבוד

הודעהעל ידי yzafrir » 01 יוני 2011, 11:23

האמת , עם כל הצער שהשחקן הזה עוזב , אני אוהב את ההרגשה הזאת של הסקרנות למצוא שחקן חדש שיכנס לנעליים שלו .
בסופו של דבר זה יכול לרענן את הסגל ואפילו לצאת טוב יותר . (באותה מידה כמובן אפשר להתרסק אבל נקווה לטוב...)

מה שכן , אני לא בטוח שמקצועית מבחינתו זו החלטה טובה כי לא בכל מקום יקבלו בכזאת קלות את המשחקים הפחות טובים שלו ולא כל מאמן יראה את הדברים הטובים אצלו כמו שדיויד ראה . בגיל שלו זה לא קל להצליח ולעמוד בציפיות של מועדון גדול ...
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי felix_r » 01 יוני 2011, 11:30

yzafrir כתב:האמת , עם כל הצער שהשחקן הזה עוזב , אני אוהב את ההרגשה הזאת של הסקרנות למצוא שחקן חדש שיכנס לנעליים שלו .
בסופו של דבר זה יכול לרענן את הסגל ואפילו לצאת טוב יותר . (באותה מידה כמובן אפשר להתרסק אבל נקווה לטוב...)

מה שכן , אני לא בטוח שמקצועית מבחינתו זו החלטה טובה כי לא בכל מקום יקבלו בכזאת קלות את המשחקים הפחות טובים שלו ולא כל מאמן יראה את הדברים הטובים אצלו כמו שדיויד ראה . בגיל שלו זה לא קל להצליח ולעמוד בציפיות של מועדון גדול ...

עזוב, אתה לא הבנת עד היום, שהוא השחקן שהחזיק על עצמו את כל שיטת המשחק של מכבי.
לא רק שהוא היה השחקן שהחזיק את ההגנה הקבוצתית של מכבי (כי בניגוד לפרקינס ופארגו, איידסון קורא נהדר את המהלכי ההתקפה של היריבות צעד אחד קדימה), הוא גם היה השחקן, שידע להפעיל הכי טוב את סופו בהתקפה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 01 יוני 2011, 11:35

אנחנו לא יכולים לרוץ אחרי כל ההוצאות שקבוצות אחרות מוכנות לשלם ואנו חיים עם זה . כולי תקווה שבמכבי כן יש אופציות חלופיות .
באמת נמתיון להוצאות ונראה מה יהיה .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי asafb96 » 01 יוני 2011, 11:41

felix_r כתב:
yzafrir כתב:האמת , עם כל הצער שהשחקן הזה עוזב , אני אוהב את ההרגשה הזאת של הסקרנות למצוא שחקן חדש שיכנס לנעליים שלו .

מה שכן , אני לא בטוח שמקצועית מבחינתו זו החלטה טובה כי לא בכל מקום יקבלו בכזאת קלות את המשחקים הפחות טובים שלו ולא כל מאמן יראה את הדברים הטובים אצלו כמו שדיויד ראה . בגיל שלו זה לא קל להגוד להצליח ולעמוד בציפיות של מועדון גדול ...

עזוב, אתה לא הבנת עד היום, שהוא השחקן שהחזיק על עצמו את כל שיטת המשחק של מכבי.
לא רק שהוא היה השחקן שהחזיק את ההגנה הקבוצתית של מכבי (כי בניגוד לפרקינס ופארגו, איידסון קורא נהדר את המהלכי ההתקפה של היריבות צעד אחד קדימה), הוא גם היה השחקן, שידע להפעיל הכי טוב את סופו בהתקפה.

לדעתי ההערכה לאידסון קצת מוגזמת, די בגלל הפציעה של פרקינס והפיינל פור הטוב שהיה לו
אידסון ללא ספק שחקן מצוין, יודע להפעיל את סופו (אבל ממש לא היחיד) וקורא מהלכים בהגנה.
אבל צריך לזכור שעד הפציעה של פרקינס, כולם אמרו ללא ספק, שפרקינס מחזיק את ההגנה של מכבי
אידסון שחקן שקורא מהלכים מצוין בהגנה, אבל שומר אישי די בינוני, בניגוד לפרקינס שמצטיין בשני התחומים האלו
רק לתזכורת, אחרי המשחק מול ברצלונה, כולם פה ירדו עליו, אמרו שאנדרסון עשה לו בת ספר בהגנה ובהתקפה, שהוא שחקן בינוני, וחבל שוויתרו על אנדרסון, אבל עכשיו הוא הפך לפורוורד הטוב באירופה...
אידסון ללא ספק שחקן טוב, חכם מאוד, מפעיל מצוין את סופו, חוטף מצוין, אבל ממש לא משהו שלא ראינו פה מעולם. גם לאידסון יש את החסרונות שלו, וצריך לזכור את זה שהוא אחד השחקנים הכי לא יציבים שיש, יהיה בן 32 בעונה הבאה, ושחקן התקפי בינוני. שחקן טוב, אבל לא מישהו ששווה 1.5 מיליון יורו לעונה
asafb96

הודעהעל ידי מכביסט24 » 01 יוני 2011, 14:02

איזה יום מתסכל..
יש הרבה אנשים שלא באמת יודעים מה אידסון היה בשביל מכבי, בשביל החיבור הקבוצתי, ההגנתי, החברתי..
אני יודע שאין ואקום בכדורסל ושלכל שחקן כמעט יש מחליף, אבל אין לי בכלל ספק שצ'אק יחסר לנו בעונה הבאה. אני מאוד מקווה שבלאט ימצא את השחקנים הנכונים לחפות על חסרונו ואני בכוונה אומר שחקנים ולא שחקן אחד מכיוון שלצ'אק יש איכויות כדורסל שקשה למצוא בשחקן אחד ובטח במחירים שמכבי מוכנה לשלם..
לגבי העזיבה עצמה והמניעים שלה, בהתחלה הרגשתי קצת כעס ובגידה, אבל לאט לאט עיכלתי והבנתי ששחקן בגיל 30 חייב קודם כל לדאוג לכלכלתו ושהצד המקצועי פחות חשוב, מה גם שהוא הולך לקבוצת יורוליג אחרת ולא "יורד ליגה" בעצם.. אם הוא אכן הולך לקבל 1.5 יורו לעונה, אני לא מכיר אחד שהיה מרשה לעצמו לדחות הצעה כזאת. נכון שזה כואב בגלל שזו מכבי, אבל מבחינת צ'אק הוא עשה עסקה נהדרת לו ולמשפחתו וזה הכי חשוב.
בהצלחה צ'אקי ותודה על הכל! שחקן ענק.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
מכביסט24

הודעהעל ידי מקאדו » 01 יוני 2011, 14:26

טיקי חוזר כתב:כי הנהלת מכבי החליטה על תג מחיר מסויים וזה זכותה . מכבי ככל הנראה לא מוכנה לשלם 1.4 מיליון דולר מטו לעונה לשחקן הזה . זה הכל .

צודק , חוץ מזה שעם כל הכבוד הוא לא שווה סכומים גבוהים יותר ממה שמכבי הציע , אפשר לימצוא שחקנים טובים לא פחות בכסף הזה , לדעתי עם כל הכבוד ( וייש כבוד ) ועם הידיעה שהוא שחקן טוב הוא גם קצת אוברייטד , רק לפניי כמה שבועות השחקן שכולם מהללים עכשיו היה דיי אפרורי לא יציב וממש לא מנהיג , שוב הוא שחקן טוב אבל לא כזה שמכבי צריכה לצאת מגידרה בשביל להשאיר אותו , יבוא מחליף לא פחות טוב אני כמעט משוכנע , מכבי כבר איבדה שחקנים יותר טובים וחשובים והמשיכה הלאה והצליחה , לדעתי את 2 השחקנים החשובים ביותר סופו ופארגו היא הצליחה להשאיר בתוספת הישראלים המצויינים בלו , ליאור , ופניני בהחלט אפשר לדבר על המשכיות ודוקא ריענון מסוים לא יזיק לדעתי.
מקאדו

הודעהעל ידי קודי » 01 יוני 2011, 14:29

לטעמי מדובר במכה קשה למכבי. אמנם אין אדם שאין לו מחליף, אבל גארד בגובה של אידסון, שתורם בכל האספקטים ועם חוכמת משחק כמו של אידסון - בהגנה ובהתקפה כאחד - לא מאמין שבלאט יוכל למצוא. אני לא מכיר יותר מדי שחקנים באירופה, למעט אולי דיאמנטידיס ושישקאוסקס של לפני שנתיים-שלוש, שיכולים לשחק ברמות הגבוהות בעמדות 1-3 - גם בהתקפה וגם בהגנה. שחקן כזה מאפשר למאמן לשנות את סגנון המשחק של הקבוצה ולהתגבר על העובדה שאין בקבוצה קלעים גדולים. אגב, הפריחה הגדולה של אידסון הגיעה רק אחרי ההפנמה של בלאט (בלית ברירה בשל פציעתו של פרקינס) שבתפקיד הסמול פורוורד אידסון שחקן טוב אבל היתרון הגדול שלו הוא בעמדות הגארד. למרות מה שכולם חושבים, אידסון הוא סמול פורוורד טוב וקומבו גארד מצויין, ברמות הכי גבוהות באירופה. ברגע שהוא הפך למוביל כדור ולשחקן שהכל עובר דרכו, הוא הראה את יכולותיו הענקיות, שבאו לידי ביטוי בעיקר קודם לכן בעונתו האחרונה בריטאס שם תיפקד כרכז.
אני מבין לחלוטין את אידסון, שגם כך פיספס לפני שנתיים חוזה גדול בגלל שמיהר לחתום במכבי לפני תום העונה ועכשיו מדובר על האפשרות האחרונה בקריירה שלו לחוזה ענק. לא חושב שאף אחד היה נוהג אחרת ממנו וצריך לקבל את עזיבתו באכזבה אבל גם בהבנה ובאהבה. אין לי אלא לאחל לו רק טוב.
אי ההצלחה להשאיר את אידסון מעמידה את כל הכדאיות של ההשתתפות בליגה האדריאטית בסימן שאלה גדול, מאחר שאם בסופו של דבר גם פארגו יחמוק באמצעות סעיף ה-NBA שלו אז בשביל מה נכנסו להרפתקה הזו? בשביל להביא את יותם הלפרין? אם יצליחו להשאיר את כל הסגל (למעט אידסון) כולל פרקינס ולהוסיף אליו את הלפרין, ג'יימס וגארד/סווינגמן נוסף ברמה גבוהה, אז אולי ההרפתקה הזו תשתלם. הבעיה היא שקשה לי מאוד להאמין שזה יקרה - בינתיים פארגו חתם עם אופציית יציאה ל-NBA, אידסון עזב, פרקינס מתנדנד עם נטייה לעזוב, בלו ופניני עוד לא חתמו, ג'יימס חתם לעונה אחת בלבד ואני גם לא רואה את הגארד/סווינגמן שמכבי תשלם עליו סכומים גבוהים, בדיוק כפי שלא הסכימה לשלם כך על אידסון שהוא שחקן מוכח ברמות הגבוהות ביותר.
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי קודי » 01 יוני 2011, 14:31

מקאדו כתב:
טיקי חוזר כתב:כי הנהלת מכבי החליטה על תג מחיר מסויים וזה זכותה . מכבי ככל הנראה לא מוכנה לשלם 1.4 מיליון דולר מטו לעונה לשחקן הזה . זה הכל .

צודק , חוץ מזה שעם כל הכבוד הוא לא שווה סכומים גבוהים יותר ממה שמכבי הציע , אפשר לימצוא שחקנים טובים לא פחות בכסף הזה , לדעתי עם כל הכבוד ( וייש כבוד ) ועם הידיעה שהוא שחקן טוב הוא גם קצת אוברייטד , רק לפניי כמה שבועות השחקן שכולם מהללים עכשיו היה דיי אפרורי לא יציב וממש לא מנהיג , שוב הוא שחקן טוב אבל לא כזה שמכבי צריכה לצאת מגידרה בשביל להשאיר אותו , יבוא מחליף לא פחות טוב אני כמעט משוכנע , מכבי כבר איבדה שחקנים יותר טובים וחשובים והמשיכה הלאה והצליחה , לדעתי את 2 השחקנים החשובים ביותר סופו ופארגו היא הצליחה להשאיר בתוספת הישראלים המצויינים בלו , ליאור , ופניני בהחלט אפשר לדבר על המשכיות ודוקא ריענון מסוים לא יזיק לדעתי.

לא תמצא שחקן מוכח ברמה הזו במחיר כזה, אלא רק הימור של בלאט שיכול להצליח ויכול גם לא.
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 01 יוני 2011, 14:41

לעונה הבאה לפניני יש חוזה בתוקף , רוצים פתוח אותו ולשדרג את השכר שלו זה מה שהוא (פניני ) אמר בחמשיות בפירוש . הוא גם מאמין בטוח שימשיך במכבי לפי דבריו . עפ בלו יש סיכום לשנתיים .
לפי התנהלות הNBA העניין השביטה לא תסגר עד 1/7 אז השנה לפראגו אין סיכוי כל כך גדול להגיע לשם וזאת הסיבה שהוא חתם . הרי היה ברור שגם אחרי הצתרפות לאדריאטית מכבי לא ישלם 1.5 מיליון דולר נטו לאף אחד .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי קודי » 01 יוני 2011, 14:54

טיקי חוזר כתב:לעונה הבאה לפניני יש חוזה בתוקף , רוצים פתוח אותו ולשדרג את השכר שלו זה מה שהוא (פניני ) אמר בחמשיות בפירוש . הוא גם מאמין בטוח שימשיך במכבי לפי דבריו . עפ בלו יש סיכום לשנתיים .
לפי התנהלות הNBA העניין השביטה לא תסגר עד 1/7 אז השנה לפראגו אין סיכוי כל כך גדול להגיע לשם וזאת הסיבה שהוא חתם . הרי היה ברור שגם אחרי הצתרפות לאדריאטית מכבי לא ישלם 1.5 מיליון דולר נטו לאף אחד .

אני לא אומר שהיה צריך לשלם סכומים כאלה לאידסון, אני רק אומר שכל המהלך הזה נועד לשמר את הסגל הנוכחי, כשכבר עכשיו די ברור שלפחות 2/3 מהקו האחורי לא יהיה כאן וגם השליש הנותר מוטל בספק. לגבי פניני - הבנתי שיש לו חוזה לעוד עונה עם אופציית יציאה בתשלום ואילו עם בלו הכל מסוכם אולי אבל עד שזה לא חתום זה לא סגור. די ברור לי ששני האחרונים ישארו כאן, אבל מאחר שאתה לא תמצא באירופה כוכבים גדולים גם במיליון דולר אז סביר ששוב ילכו על מציאות שבלאט ינסה לדלות ולכן לא ברור אם כל המהלך של האדריאטית היה באמת נחוץ.
מעבר לכך - אפשר לראות כבר באופק את הבעיה שתהיה בקיץ הבא עם שחקני הקו הקדמי, כשסופו, הנדריקס וג'יימס יסיימו חוזה.
קודי

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עידן, שמואל1 ו־164 אורחים