המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

אידסון עוזב את מכבי וסגר בבארסה

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: אידסון עוזב את מכבי

הודעהעל ידי yzafrir » 01 יוני 2011, 05:34

אני מבין את איידסון לחלוטין וחושב שהוא עשה החלטה נכונה כלכלית . מקצועית אני לא בטוח שזו החלטה נכונה אבל בגילו הוא צריך יותר להסתכל על הצד הכלכלי .
מבחינת מכבי ברור שזו מכה רצינית אבל כמו שכבר כתבו פה יש מחליפים שאפשר להביא רק תלוי מה אנחנו רוצים. אין ספק שאפשר להביא לפה שחקן שמבחינה התקפית יהיה טוב מאיידסון אבל למצוא שחקן בעמדה הזאת עם החוכמה שלו יהיה קצת יותר קשה ולכן אולי עדיף באמת למצוא שחקן התקפי טוב יותר אבל פחות מגוון ואת השחקן החכם והאחראי לחפש לעמדה 2 .... התוספת של הלפרין תיהיה משמעותית יותר ואני חושב שגם שייר יכול לבוא בחשבון לסגל....
בנוגע למחליפים לעמדה 3 , סאמי מאיה יכול להתאים כמו גם שמות שעלו שנים קודמות כמו מאט וולש ...שניהם שחקנים די מגוונים ויכולים להיכנס לנעליים שלו , בנוסף יש את ג'יימס וויט שנתן עונה מדהימה באיטליה רק שממנו נקבל פחות מבחינת חוכמת המשחק אבל בהמון אספקטים אחרים הוא עולה על איידסון ...

לאנגפורד חתם לעוד שנתיים ביותר מ-2 מליון יורו לעונה כך שהוא אבוד ( והוא ממש לא דומה לאנדרסון !!! ) , שישקא זקן ובטוח תיהיה קבוצה שתסכים לשלם לו יותר , קארול הוא לא 3 והוא יכול להגיע בלי קשר למחליף לאיידסון...פארקר ? אני אשמח אם כן אבל לא יהיה עצוב אם לא יבוא...
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי Mta_atic » 01 יוני 2011, 06:49

yzafrir כתב:אני מבין את איידסון לחלוטין וחושב שהוא עשה החלטה נכונה כלכלית . מקצועית אני לא בטוח שזו החלטה נכונה אבל בגילו הוא צריך יותר להסתכל על הצד הכלכלי .
מבחינת מכבי ברור שזו מכה רצינית אבל כמו שכבר כתבו פה יש מחליפים שאפשר להביא רק תלוי מה אנחנו רוצים. אין ספק שאפשר להביא לפה שחקן שמבחינה התקפית יהיה טוב מאיידסון אבל למצוא שחקן בעמדה הזאת עם החוכמה שלו יהיה קצת יותר קשה ולכן אולי עדיף באמת למצוא שחקן התקפי טוב יותר אבל פחות מגוון ואת השחקן החכם והאחראי לחפש לעמדה 2 .... התוספת של הלפרין תיהיה משמעותית יותר ואני חושב שגם שייר יכול לבוא בחשבון לסגל....
בנוגע למחליפים לעמדה 3 , סאמי מאיה יכול להתאים כמו גם שמות שעלו שנים קודמות כמו מאט וולש ...שניהם שחקנים די מגוונים ויכולים להיכנס לנעליים שלו , בנוסף יש את ג'יימס וויט שנתן עונה מדהימה באיטליה רק שממנו נקבל פחות מבחינת חוכמת המשחק אבל בהמון אספקטים אחרים הוא עולה על איידסון ...

לאנגפורד חתם לעוד שנתיים ביותר מ-2 מליון יורו לעונה כך שהוא אבוד ( והוא ממש לא דומה לאנדרסון !!! ) , שישקא זקן ובטוח תיהיה קבוצה שתסכים לשלם לו יותר , קארול הוא לא 3 והוא יכול להגיע בלי קשר למחליף לאיידסון...פארקר ? אני אשמח אם כן אבל לא יהיה עצוב אם לא יבוא...

מאט וולש הוא אופציה טובה (בעיקר בגלל העובדה שהוא זול), יכול לשחק על עמדה 2 ו-3.
שיחק אצל בלאט באריס, ובלאט רצה אותו למכבי בעונה שעברה, כך שהוא יודע בדיוק מה יקבל ממנו.

אני מעדיף שפארקר לא יחזור למכבי.
כמו שהוא אמר, יש לו רק זיכרונות טובים ממכבי ועדיף שזה ישאר ככה.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי עפר » 01 יוני 2011, 06:52

לא נעים אבל לא נורא.
בעמדה 3 יש לנו שחקן שהוכיח עצמו ברמות הגבוהות - פניני.
צריך לצרף אליו את דן גרונפלד מבני השרון. ישראלי שלא חתום באף קבוצה כגיבוי. עקב הצפיפות בעמדות 4-5 (אליהו,סופו,הנדריקס,מצ"בן,ג"ימס) בלו ישחק גם כן ב 3 , הגיבוי הרביעי ל3 יהיה של בורשטיין. הכסף שיתפנה מאידסון יספיק לגורנפלד וגם לשחקן של 1-2 שישחק לצידו של פארגו.
כלומר בעמדות 1-2 פארגו, הלפרין, שחקן זר, פרקינס או שחקן זר במקומו וכמובן ניתן לתגבר עקב 3 הליגות בעוד ישראלי אוחיון שבכל מקרה מתכננים להחתים. כך שכל העמדות מגובות בשחקנים טובים ומחליפים טובים.
עפר

הודעהעל ידי er79 » 01 יוני 2011, 06:57

ועדיין, לפניני ובלו חסרים תכונות שהיו לאידסון, חטיפות וראיית משחק. חסר שחקן שישלים את הפאזל הזה.
er79

הודעהעל ידי עפר » 01 יוני 2011, 07:14

er79 כתב:ועדיין, לפניני ובלו חסרים תכונות שהיו לאידסון, חטיפות וראיית משחק. חסר שחקן שישלים את הפאזל הזה.

זה נכון, קשה עד בלתי אפשרי למצא מחליף לשחקן מגוון כמוהו אבל צריך לזכור שלאורך רוב העונה הוא לא פגע מ ה 3 ואולי בזה ניתן יהיה לקזז חלק מהחסרון הזה.
מה גם שהכסף שיחסך ילך לשחקן טוב בעמדות 1-2
עפר

הודעהעל ידי cannon » 01 יוני 2011, 07:15

במצב שנותר, חובה על ההנהלה להחתים את פרקינס על חוזה שישביע את רצון שני הצדדים (אולי ללכת לקראתו עוד קצת בחוזה המתנה את חזרתו לכושר מלא אחרי הפציעה). הסיבות:
1. נסו להזכר מה היתה התפוקה של אידסון כשפרקינס היה כשיר. התפוקה היתה נמוכה בהרבה ולולא פרקינס היה נפצע, קשה לי להאמין שאידסון היה מקבל את ההצעות שהוא מקבל עכשיו כי הוא היה פחות בולט באותה תקופה שפרקינס שיחק.
2. פרקינס הוא מנהיג. מנהיגות לא היתה חלק מהתכונות של אידסון שהיה ללא ספק שחקן חשוב, אבל בהנחה שפארגו ופרקינס נשארים, אזי שחקנים כמו מאט וולש או סמי מחייה יכולים להשתלב יפה בשיטה של מכבי ולהכנס למשבצת שאידסון מילא לצד פרקינס ופארגו.

אם בהנהלה היו מאמצים את ההבנה של חוזים ארוכי טווח כמו שעשו עם אליהו ומצ'באן, אז שחקנים כמו אידסון היו זוכים להארכת חוזה כבר בסוף העונה שעברה. כנ"ל גם נכון לגבי סופו שבודאות של מליון אחוז לא יהיה פה אחרי העונה הבאה...
cannon

הודעהעל ידי refael » 01 יוני 2011, 07:20

למה לא לשים את פניני ב3 ? לפי דעתי הוא הוכיח שהוא מתאים לשחק ביורוליג בחמישיה כך גם יתפנה כסף להשקיע בעמדה 2 .
תמונה
refael

הודעהעל ידי עמיר לונ » 01 יוני 2011, 07:22

באתר הפייסבוק של המועדון נרשם:
Maccabi Tel Aviv Basketball בפייסבוק כתב:צ'אק אידסון הודיע דרך סוכנו כי לא ימשיך במכבי אלקטרה ת"א והודה על שנתיים נפלאות במועדון. השחקן טרם החליט איפה ישחק בעונה הקרובה.
עמיר לונ
חבר כבוד

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 01 יוני 2011, 07:29

במקרה של איידסון הוא לא היה מוכן לחתום ליותר משנתיים . תבדקו אבל יש שחקנים של קבוצה אחד , כולל זרים ויש שחקנים שכל עוד יש אפשרות לשדרג שכר הם ינצלו את זה וזה זכותם . בפועל איידסון כל שנתיים החליף קבוצה . מה עוד שבמקרה שלו הוא כבר בן 30 ועתיד כלכלי חשוב לו מאוד . הוא סגנון של מוריס וזה לגיטימי , לא כולם פרקר ודרחק שארפ . אם הוא היה רוצה הוא היה כבר חתום בדיוק כמו פראגו . פראגו מאוד רוצה NBA והבנתי שמי שהמציץ לו להמשיך במכבי זב האח שלו שנתן לו דוגמא של פארקר שאחרי שנזרק לNBA אבל הצליח במכבי חזר לשם בדלת הראשית . מה עוד שאין הרבה מאמנים באירופה שיתנו גיבוי כזה ממאמן שמקבלים אצל בלאט , הרי מובן לכולם שהעונה היו שחקנים שמאוד השתפרו בגלל המאמן כולל אלו שרוב הפרשנים כבר קברו אותם .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי refael » 01 יוני 2011, 07:47

עוד פעם הנהלת מכבי נפלה הרי היא הצטרפה לאדריאטית בשביל כסף לא ? לשמר את הסגל ? בפועל הצליחו להשאיר רק את פארגו שאני מניח שהיו יכולים להציע לו את המליון גם בלי להצטרף לעוד ליגה .
היו צריכים להשאיר כולה את אידסון ופארגו.
סופו חתום
אליהו חתום
הנדריקס חתום
גיימס -חתום כולה 300 אךף
פניני יחתום על חוזה 500 אלף לא כזה יקר
פארגו מיליון
פרקינס 400
טל חתום
מאצבן חתום

אז אני שואל למה ??
תמונה
refael

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 01 יוני 2011, 07:53

כי הנהלת מכבי החליטה על תג מחיר מסויים וזה זכותה . מכבי ככל הנראה לא מוכנה לשלם 1.4 מיליון דולר מטו לעונה לשחקן הזה . זה הכל .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי Mta_atic » 01 יוני 2011, 07:55

6 לב צהוב כתב:עוד פעם הנהלת מכבי נפלה הרי היא הצטרפה לאדריאטית בשביל כסף לא ? לשמר את הסגל ? בפועל הצליחו להשאיר רק את פארגו שאני מניח שהיו יכולים להציע לו את המליון גם בלי להצטרף לעוד ליגה .
היו צריכים להשאיר כולה את אידסון ופארגו.
סופו חתום
אליהו חתום
הנדריקס חתום
גיימס -חתום כולה 300 אךף
פניני יחתום על חוזה 500 אלף לא כזה יקר
פארגו מיליון
פרקינס 400
טל חתום
מאצבן חתום

אז אני שואל למה ??

לפי דבריך, ג'יימס, פניני ופארגו לבד מגרדים את ה-2 מיליון דולר.
מה עם עוד שחקנים שתצטרך להביא (מחליף לפרקינס + שחקנים שיעבו את הסגל)?

חוץ מזה, אני מאמין שמכבי לא תכניס את עצמה להרפתקה עם חוזי ענק ליותר משנה,
כשיודעים שאם נושא האדריאטית לא יעלה יפה יצטרכו לפרוש ממנו בשנה הבאה.
במקרה הזה, מכבי לא רוצה למצוא את עצמה פתאום בחובות לשחקנים עם חוזה של מעל מיליון יורו.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי yiffy » 01 יוני 2011, 08:06

איזה באסה......
צ'אק היה שחקן נפלא. אני חושב שאנשים לא יודעים לשקלל ולהעריך כמה חשובות היו החטיפות שלו, כמה קריטיים היו האסיסטים וגם הסלים ה"זולים" שלו בליאפ חופשי מתחת לסל, הרבה פעמים סתם כי הוא חתך נכון לסל. אני אתגעגע מאוד. הוא משאיר חור גדול מאוד, ויהיה קשה למצוא שחקן שנותן את כל מה שהוא נותן.

המועמד מבחינתי הוא מאט וולש. הוא שחקן הרבה פחות מגוון מאיידסון, אבל יותר אתלטי ויותר סקורר. בנוסף, הוא עשה רושם של בחור עם אופי לא רע בכלל.
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי אורי » 01 יוני 2011, 08:06

אני חושב שאידסון נתן עונות די בינוניות שנשכחו מעט עם הפיינל פור הענק שלו. אני חושב שבלאט יביא שחקן טוב יותר, ויתן לפראיירית אחרת לתת לו פאקינג 3 מיליון יורו(!?!?)לשתי עונות.
אורי

הודעהעל ידי yzafrir » 01 יוני 2011, 08:41

הדברים שצ'אק עושה הרבה פעמים לא רואים אותם בסטט' . כל ההכנסות כדור לסופו לא נרשמות לו כאס' כי סופו עשה מהלך של חפירה שהביא לסל אבל המשמעת הטאקטית של איידסון בכלל איפשרה את המהלך . לא סתם הוא השחקן ששיחק הכי הרבה דק' גם שכביכול מבחינה סטט' זה לא נראה ששיחק טוב . זה בגלל הדברים הקטנים שהוא היה עושה .
לגבי מחליף , אני לא חושב שצריך לחשוב על שחקן אחר שיביא את המכלולו שצ'אק הביא אלא על כמה שחקנים בכמה עמדות . להביא גארד חכם עם יכולת מסירה והגנה טובה ולהביא 3 עם יכולת קליעה אפילו טובה יותר ואתלטיות טובה יותר משל איידסון אבל לא עם חוכמת המשחק של איידסון . ביחד הם משלימים לחבילה אחת טובה .

זה מזכיר לי את התקופה שקטש עזב את מכבי , בסופו של דבר הביאו את מקדונאלד שיחד עם שפר ואחר כך עם פארקר הביא הרבה יותר ממה שקטש הביא וסביר שהם לא היו מגיעים למבי אם קטש היה נשאר...
אני סומך על בלאט שידע למצוא את השחקן ( או החבילה המתאימה) המתאים במקום צ'אק...
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי where is the love? » 01 יוני 2011, 08:48

אני מקווה שמכבי ישאירו את פרקינס, לפחות שיהיה לנו חלק מההגנה החזקה משנה שעברה....
תמונה

אנחנו מכבי ואנחנו יוצאים לקרב ומי שאתנו אתנו !!!! אז המון בהצלחה!!!
where is the love?

הודעהעל ידי חנו'ש » 01 יוני 2011, 08:53

yzafrir כתב:הדברים שצ'אק עושה הרבה פעמים לא רואים אותם בסטט' . כל ההכנסות כדור לסופו לא נרשמות לו כאס' כי סופו עשה מהלך של חפירה שהביא לסל אבל המשמעת הטאקטית של איידסון בכלל איפשרה את המהלך . לא סתם הוא השחקן ששיחק הכי הרבה דק' גם שכביכול מבחינה סטט' זה לא נראה ששיחק טוב . זה בגלל הדברים הקטנים שהוא היה עושה .
לגבי מחליף , אני לא חושב שצריך לחשוב על שחקן אחר שיביא את המכלולו שצ'אק הביא אלא על כמה שחקנים בכמה עמדות . להביא גארד חכם עם יכולת מסירה והגנה טובה ולהביא 3 עם יכולת קליעה אפילו טובה יותר ואתלטיות טובה יותר משל איידסון אבל לא עם חוכמת המשחק של איידסון . ביחד הם משלימים לחבילה אחת טובה .

זה מזכיר לי את התקופה שקטש עזב את מכבי , בסופו של דבר הביאו את מקדונאלד שיחד עם שפר ואחר כך עם פארקר הביא הרבה יותר ממה שקטש הביא וסביר שהם לא היו מגיעים למבי אם קטש היה נשאר...

אני לא בטוחה שזה מה שכדאי לעשות.
עצוב שצ'אקי עוזב, ובגלל שהוא היה שחקן מרכזי וחשוב לקבוצה הזו שלשמחתנו שומרת על המשכיות, אני הייתי מעדיפה לראות את מכבי משקיעה את הכסף שתכננו לתת לצ'אקי בשחקן אחד טוב שיוכל להחליף אותו, ושיהיה בהרבה מובנים דומה לצ'אקי. ולא לחלק את הכסף בין כמה שחקנים בינוניים שכל אחד מביא אספקט אחד.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי yzafrir » 01 יוני 2011, 09:08

חנו'ש כתב:
yzafrir כתב:הדברים שצ'אק עושה הרבה פעמים לא רואים אותם בסטט' . כל ההכנסות כדור לסופו לא נרשמות לו כאס' כי סופו עשה מהלך של חפירה שהביא לסל אבל המשמעת הטאקטית של איידסון בכלל איפשרה את המהלך . לא סתם הוא השחקן ששיחק הכי הרבה דק' גם שכביכול מבחינה סטט' זה לא נראה ששיחק טוב . זה בגלל הדברים הקטנים שהוא היה עושה .

אני לא בטוחה שזה מה שכדאי לעשות.
עצוב שצ'אקי עוזב, ובגלל שהוא היה שחקן מרכזי וחשוב לקבוצה הזו שלשמחתנו שומרת על המשכיות, אני הייתי מעדיפה לראות את מכבי משקיעה את הכסף שתכננו לתת לצ'אקי בשחקן אחד טוב שיוכל להחליף אותו, ושיהיה בהרבה מובנים דומה לצ'אקי. ולא לחלק את הכסף בין כמה שחקנים בינוניים שכל אחד מביא אספקט אחד.

את כנראה לא הבנת למה התכוונתי . צ'אק הביא המון אינטיליגנצית משחק + הגנה טובה אבל הקליעה שלו היתה בינונית וגם האתלטיות שלו לא מה שהייתה פעם . הבעיה ששחקנים עם אינטיליגנצית משחק כמו של צ'אק קשה מאוד למצוא . ואם יש כאלו אז או שהם יקרים מידי למכבי (כמו צ'אק עצמו ) או שיש להם גם מה שיש לצ'אק בראש וגם עוד יכולות ואז הם משחקים ב NBA (כמו פארקר בזמנו שעד היום לא ברור לי מה הוא חיפש פה כלכך הרבה זמן...) .
אני אומר שאפשר לעמדה 3 להביא שחקן שהוא קלעי יותר טוב ויותר אתלט יותר טוב אבל במחיר שמכבי מחפשת סביר שיהיו לו חסרונות בתחום האינטיליגנציה לעומת צ'אק . ובעמדה 2 לחפש שחקן שישלים את החסר מבחינת אינטיליגנציה וניהול משחק ....כלומר שחקנים שיכפו על החסרונות האחד של השני ובסופו של דבר יתנו חבילה אחת טובה.

אם דיויד יצליח לשים יד שוב פעם על איזה פארק צעיר או אפילו סוג של צ'אק זה יהי מדהים אבל קשה למצוא כאלו במחיר סביר .
הסיבה שהשם וולש ומאיה עלו זה בגלל שהם אולי טיפה מזכירים אותו אבל אי אפשר להגיד שהם מניה בטוחה להחלפת צ'אק ושיודעים בדיוק מה הם יתנו לקבוצה . בסכומים האלו זה תמיד הימור....
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי felix_r » 01 יוני 2011, 09:11

חבל מאוד.
לדעתי, היה חשוב יותר להשקיע באיידסון, מאשר בפארגו.
את פארגו אף אחד לא היה חוטף למכבי מסיבה אחת פשוטה: קבוצות הדרג הראשון באירופה לא אוהבות רכזים אמריקאים. בשנה שעברה היו הרבה דיבורים על כך שכל אירופה רוצה את פרקינס, בסוף אף אחד לא לקח אותו. אותו הדבר היה קורה גם עם פארגו. הינו מצליחים להשאיר אותו גם ב 750-800 אלף, ואת ההפרש מהמיליון היה צריך להפנות להגדלת ההצעה לאיידסון.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי חנו'ש » 01 יוני 2011, 09:13

צפריר,
אני מבינה מה אתה אומר ויכול להיות שאתה צודק, פשוט הייתי מעדיפה לנסות לשמור כמה שיותר על המבנה הכללי של הקבוצה כך שגם אם שחקן חשוב עוזב המבנה יישמר.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־167 אורחים