המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

בורשטיין מפציץ

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בורשטיין מפציץ

הודעהעל ידי Mta_atic » 09 יוני 2011, 06:32

אני לא חושב ששחקן נמדד על פי הפיקים במשחק ספציפי או בפיינל פור.
למה לדעתך שחקן שהתעלה בפיינל פור תרם יותר משחקן שנתן ממוצע נקודות יפה וסולידי לאורך עונות שלמות?
העובדה שטטיסטיקת הקריירה של בלו טובה משל טל לא רלוונטית לדיון משום שאני מדבר אך ורק על העונות במכבי,
ולא על השאלה מי שחקן טוב יותר בכללי .
מה גם שבלו עשה את הדאבל פיגרס שלו בלה-מאן ובבנטון, שם היה שחקן מפתח בקבוצה די אנמית ושיחק הרבה יותר דקות משחק מטל [שקיבל בממוצע משהו כמו 20 דקות].

לגבי דרק,
לא בדקתי את הסטטיסטיקה שלו מלפני עונת 2000/1.
יכול להיות שהיא גובהה יותר משל טל (ויכול להיות שלא), אבל ההשוואה ביניהם באה אך ורק להעלות מעט את קרנו של טל.

מדברייך מצטיירת תמונה לפיה רק בגלל שבורשטיין היה שותף לחלק לא מבוטל של הישגיה של מכבי, מכבי צריכה לתת לו תמיכה בלתי מסוייגת ולענות לכל דרישותיו.
אולי תופתע, אבל אני דוקא מסכים איתך כאן ואני כן חושב שהגישה הזאת נכונה. שחקן שנתן הרבה, צריך לקבל הרבה, אבל עד גבול מסוים.
לא סביר, שאחרי שלוש עונות בהן טל בכלל לא מהווה פקטור במכבי, מכבי תתן לו שנתיים נוספות לעשות זאת (וזאת מבלי בכלל להזכיר את נושא השכר). [b]במה יועילו השנתיים האילו?
[/b]

תרשה לי להבהיר את הדברים -
אני לא יודע מה הובן מדבריי, אבל זה ממש לא מה שאני חושב.
לא דיברתי על תמיכה בלתי מסוייגת בטל (כן על דברים מסויימים שהם מעבר למה ששחקן אלמוני מקבל).
גם אני חושב שיש גבולות.
הטענות שלך בדבר החוזה של טל גורמות לי להזכיר שוב -
הטענות האלה ,מוצדקות ככל שיהיו, אמורות להגיע להנהלה ולא לשחקן.
מה טל אשם שקיבל פנייה לחזור למכבי? מה הוא אשם שקיבל הצעה בגובה הזה?
דיוויד בלאט אמר בעצמו שאחת ההחלטות הראשונות שלו כשהגיע לקבוצה הייתה להחזיר את טל.

לגבי נושא השכר - אני חושב שחלק מזה נובע מהמנטליות שהקבוצה הנהיגה.
עבור קבוצות בדרג של מכבי (למעט מכבי עצמה), שכר של 500K זה ממש בוטנים.
לא צריך לעשות מזה עושק, ובטח ובטח שלא צריך להפוך את טל לשחקן עם אופי לא צנוע כאילו מדובר בשחקן עם נשמה של אוליגרך.
מבחינתו, הדרישה הייתה סבירה בייסח לקריירה שלו, וביחס לשכר המשולם במועדונים ברמה של מכבי.

מצטער, אבל גם מהאמירה הזאת אני מסתייג.
גם בין יניב גרין לג'רמי פארגו מפרידים לא מעט תארים ואיפלו שחקנים כמו ציון קובה ודיויד שטרנלייט השיגו יותר תארים מאנדרסון, אבל זה בכלל לא רלונטי. אני גם מכיר שחקנים שיודעים כקבלני תארים (ע"ע וויל סולומון), שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה לראות כאן.
שחקן לא נמדד רק לפי התארים שהוא השיג , אלא בראש ובראשונה בכישרון, ביכלות, בכושר ובאופי.

תרשה לי להבהיר את עצמי שוב -
ההשוואה בין התארים של טל לאלן לא באה להדגיש את העובדה שטל שחקן מעוטר יותר/טוב יותר,
אלא להראות את הדברים בהקשר הקבוצתי והתרומה למכבי.
לטל יש הרבה תארים עם הקבוצה הזו, ולהשוות אותו לשחקן כמו אנדרסון שכל מה שיש באמתחתו
זה מוניטין רע בכל הקשור לקבוצה, זה העוול עליו דיברתי.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

Re: בורשטיין מפציץ

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 09 יוני 2011, 10:14

הבאתי את הדוגמאות של דריק ובלו לא בכדי להצביע על פיק רגעי, אלא בכדי לציין שלגבי שני שחקנים אילו אין שום ספק בכל הנוגע לתרומתם (בעבר הקרוב או הרחוק).
אני בטוח שכל אחד מהם תרם לכל הפחות תרומה המשתווה לזאת של בורשטיין (ולפי דעתי, תרומתם של כל אחד מהם אף התעלתה מזאת של טל) ואני גם משכונע שרוב אוהדי מכבי ירצו מאוד לראות את השניים האילו משחקים כאן גם בעונה הבאה.
עצם העובדה שהשארתו של בורשטיין במכבי צריכה להיות מתורצת על-ידי דברים שקרו בעבר הרחוק ומצטיירת תמונה בה תרומתו של בורשטיין מוטלת בספק או מתעורר מצב בו לכאורה, האוהדים שכחו את תרומתו של בורשטיין (ואני חלילה לא חושב כך), מביאה את מעמדו של בורשטיין למצב מאוד בעייתי ועגום.
אני לא דורש מבורשטיין להראות כל עונה שהוא שחקן גדול או משמעותי ואני אפילו לא דורש ממנו להתעלות במשחקים בודדים, אבל בשלושת העונות האחרונות במכבי, בורשטיין לא הוכיח את עצמו, לא הראה מדוע הוא שחקן חשוב למערכת ובטח שלא הצדיק את השארתו ואת השכר הגבוה אותו הוא מקבל.
אגב, בורשטיין בעצמו מצדיק את חשיבותו למכבי בעונות האחרונות במקרים די ספיציפיים (אותו גמר קופל-פור ואותה חצי עונה בתקופת ספחיה). אפילו מדבריו לא משתמע שהוא שחקן בעל חשיבות יוצאת דופן למערכת או שחקן חשוב שנותם תפוקה משמעותית בכל משחק נתון או לאורך תקופה מסויימת.
אני שוב שואל, אם אילו הדברים בשנים האחרונות, מדוע להמשיך את המצב הקיים לעוד שתי עונות?

אני מסכים שצריכים להפנות גם ביקורת להנהלה ובגלל זה אני חושב שההנהלה צריכה לשחרר את בורשטיין.
אם לבורשטיין קיים סעיף שחרור או השאלה בחוזה, הרי שבורשטיין גם הסכים לכך וניצולו של סעיף מסוג זה, לא אמור לפגוע בכבודו של בורשטיין ובטח שלא להשפילו.

לגבי נושא השכר, אני לא מסכים.
בורשטיין הרוויח העונה 600K (בדולרים) ברוטו, דבר המהווה את שכר הברוטו החמישי (או אפילו הרביעי) בגודלו במכבי של העונה.
בעונות בה מכבי מתקשה להחתים או להשאיר זרים (וגם ישראלים) בגלל פערים כספיים, אז די ברור שחוזה מסוג בפירוש מהווה נטל כלכלי, במיוחד כאשר הוא הולך לשחקן אשר תרומות המקצועית היא די זניחה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־62 אורחים