המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

בורשטיין מפציץ

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בורשטיין מפציץ

הודעהעל ידי בעל זבוב » 07 יוני 2011, 17:28

Holiday_Armadillo כתב:
בעל זבוב כתב:רק תזכורת:
בשנתיים שבורשטיין לא היה כאן, 2008 (פציעה) וב-2010 (ספרד), לא לקחנו את הצלחת של קופל.
בשנת 2009, בורשטיין התאושש מהפציעה והיה נהדר בגמר מול חיפה.

שוב,זה שבורשטיין לא היה בשנים האלה לא אומר שבגללו הפסדנו צלחת..
כמו שזה לא אומר שבגללו זכינו בגביעי אירופה

ציינתי עובדות.
עם בורשטיין לקחנו הכל, בלעדיו, אכלנו חצץ.
בעל זבוב

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 יוני 2011, 17:31

בעל זבוב כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
בעל זבוב כתב:רק תזכורת:
בשנתיים שבורשטיין לא היה כאן, 2008 (פציעה) וב-2010 (ספרד), לא לקחנו את הצלחת של קופל.
בשנת 2009, בורשטיין התאושש מהפציעה והיה נהדר בגמר מול חיפה.

שוב,זה שבורשטיין לא היה בשנים האלה לא אומר שבגללו הפסדנו צלחת..
כמו שזה לא אומר שבגללו זכינו בגביעי אירופה

ציינתי עובדות.
עם בורשטיין לקחנו הכל, בלעדיו, אכלנו חצץ.

בסדר אבל גם אפשר להגיד שעם רגב פנאן זכינו בכל התארים ואז ברגע שהוא לא התלבש יותר על הספסל של מכבי אז התחלנו להפסיד..
יש סטטיסטיקות יבשות ויש דברים שמעבר..
אם מסתכלים על זה מבחינת עובדות-כן,כשבורשטיין לא היה,הפסדנו
אם מסתכלים מעבר,אני בספק אם הוא היה משנה משהו
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי בעל זבוב » 07 יוני 2011, 17:33

לדעתי, אם בורשטיין היה כאן בשנה שעברה, היינו מנצחים את חובב הסנוקר.
בעל זבוב

הודעהעל ידי אבי » 07 יוני 2011, 17:35

בורשטיין לא ראוי להיות קפטן. כשהסתיימה הקדנציה הקודמת שלו במכבי ומכבי סירבה לשלם לו את הסכומים השערורייתים שהוא דרש, בורשטיין השתמש בחברים שלו בתקשורת כדי לתקוף את מכבי. אני בכלל לא מדבר על כך שהוא גם שיסה את עיתונאי החצר שלו בלימונד המסכן שבסך הכל אמר, בצדק, שאם בורשטיין יקבל מליון דולר לעונה אז לו מגיע לקבל 2. איש מאד בעייתי וגם לא שווה את הכסף שהוא מקבל. נמצא במכבי רק בגלל החוק הרוסי וההגבלה על מספר הזרים (עוד חיסרון של ההשתתפות בליגת קופל).
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי felix_r » 07 יוני 2011, 17:39

תנו קצת כבוד לשחקן ישראלי בעל 3 זכיות ביורוליג.
אז נכון, הוא לא תורם כל כך הרבה על המגרש, כמו שהינו רוצים ממנו, אבל לפי ראיונות עם השחקנים האחרים של מכבי, בורשטיין מאוד מקובל בקרב השחקנים, ומקבל מהם הרבה כבוד. לדעתי זהו דבר חשוב ביותר לתפקיד הקפטן.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 יוני 2011, 17:44

בעל זבוב כתב:לדעתי, אם בורשטיין היה כאן בשנה שעברה, היינו מנצחים את חובב הסנוקר.

מה?!
נראה לך באמת שבורשטיין היה עושה את ההבדל בין ה''קבוצה''(תסלחו לי אבל זה לא היה קבוצה)שהייתה לנו פה שנה שעברה לבין קבוצה שהייתה לוקחת אליפות? אפילו בצחוק לא הייתי אומרת דבר כזה
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yzafrir » 07 יוני 2011, 19:33

מוזר שכולם שוכחים שפעם הפועל ירושלים הציעה לו חוזה בסכום גדול יותר ממכבי והוא העדיף להישאר צהוב....אף אחד לא חולק על זה שלפניני מגיע בעתיד להיות הקפטן אבל שיחכה יפה בתור כי קודם טל צריך להיות....

ואני בטוח שאם טל היה פה שנה שעברה אז היינו גם עוברים את פרטיזן ולוקחים את הפיינלפור בהליכה ...NOT !!!!
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי אבי » 07 יוני 2011, 20:13

yzafrir כתב:מוזר שכולם שוכחים שפעם הפועל ירושלים הציעה לו חוזה בסכום גדול יותר ממכבי והוא העדיף להישאר צהוב....אף אחד לא חולק על זה שלפניני מגיע בעתיד להיות הקפטן אבל שיחכה יפה בתור כי קודם טל צריך להיות....

ואני בטוח שאם טל היה פה שנה שעברה אז היינו גם עוברים את פרטיזן ולוקחים את הפיינלפור בהליכה ...NOT !!!!

לא מדוייק. מכבי הציעו לבורשטיין חוזה נמוך, ירושלים פנתה אליו עם הצעה גבוהה יותר, בורשטיין ניהל איתם מו"מ ובסוף המעבר שלו לי-ם נפל כי מכבי העלתה את הסכום בהצעה שלה. אם מכבי לא הייתה נענית לדרישות של בורשטיין הוא היה כבר משחק בי-ם.
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 יוני 2011, 20:37

yzafrir כתב:מוזר שכולם שוכחים שפעם הפועל ירושלים הציעה לו חוזה בסכום גדול יותר ממכבי והוא העדיף להישאר צהוב....אף אחד לא חולק על זה שלפניני מגיע בעתיד להיות הקפטן אבל שיחכה יפה בתור כי קודם טל צריך להיות....

אני ממש לא חושב שהדוגמא הזאת רלונטית.
גניבת שחקן בכיר ממכבי, היתה חלומו הרטוב של העבריין דני קליין ובעבר הוא כבר הציע הצעה מפתה מאוד לנדב הנפלד (בערך סכום כפול ממה שהוא הרוויח במכבי) ובזמנו, היו גם שמועות שהוא גייס כספים והציע הצעה גם לעודד קטש.

כל שחקן בכיר אותו ניסה העבריין דני קליין לקחת ממכבי, סירב להצעתו ונשאר, ובורשטיין הוא ממש לא היחיד. צריכים לזכור שאין שום סיבה ששחקן בכיר ממכבי ירצה לשחק במגדל גם בשביל הצעה קצת יותר טובה מבחינה כספית. אין פלא שעד היום קליין הצליח להחתים ממכבי רק שחקנים שהיא זרקה.

דבר נוסף, בורשטיין היה מאוד קרוב להפועל ירושליים ושני הצדדים היו מרחק צעד מחתימה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי קובי » 07 יוני 2011, 22:12

מה אפשר לומר בראיון שכזה לטובתו בכל זאת ? תמיד טוב לשדר הצלחה, גם כשלא אלו הדברים על פני השטח.

בכל אופן, כולנו ראינו מה היה השנה עם טל שלא הצליח להתרומם, גם בסגל עם קו אחורי מדולל מאוד. לדעתי, דיוויד בלאט התאכזב בענק השנה מההחתמה הראשונה שלו בקיץ, ולמזלו, זה לא עלה לו, בזכות עונה פשוט מופלאה של פרקינס ופארגו.
אני חושב גם שהנהלת מכבי מכים על חטא בחוזה הגבוה יחסית וארוך הטווח (3 שנים) שנתנו לטל בקיץ, במסגרת "החזרת הציביון".

הייתי מציע לטל להישאר צנוע בשלב זה של הקריירה, בטח ובטח שאתה מחזיק בחוזה לעוד שנתיים במכבי תל אביב.
אנשי המקצוע בענף אינם עיוורים, בטח שלא כשמדובר במכבי שנבחנת בעדשה מיקרוסקופית לאורך כל העונה. דיי בלבחון ולהשוות את הפרשנות האוהדת של כספי כפרשן סוג ג' לגבי בורשטיין בפיינל פור היורוליג העונה, מול הפרשנות המסוייגת (מפאת הכבוד והחברות, אני מניח) של אדלשטיין לגבי חוסר ההשתלבות של טל, למרות חסרונה של הקבוצה בגארדים.

על דבר אחד מציטוטי הראיון המרכזיים שהביא חביב אני יכול להסכים עם בורשטיין, וזה שמכל השחקנים, מלבד דרק, הוא המתאים ביותר להיות הקפטן, מבחינת הנסיון במכבי, הרזומה, וככל הנראה גם באופיו (מאוד אהוד ע"י השחקנים הישראלים).

אני מעריך את בורשטיין מאוד על השגיו ותרומתו לנבחרת ישראל ולמכבי בעבר. לדאבוני, הוא עבר פציעות וקריירה לא פשוטה, והיום הוא כבר לא מתאים לרמות הגבוהות, עם כל הצער שבדבר.
יחד עם זאת, אם הוא כבר פה ונשאר ליתרת החוזה, אין מתאים ממנו לתפקיד הקפטן, וכל בחירה אחרת תהיה סטירת לחי מצלצלת בפניו של טל, על אף שבעיניי, מבחינה מקצועית, היה בכלל עדיף להשאילו (או שבמסגרת החוקים החדשים של קופל, אולי צריך לשקול זאת מחדש ככיסוי תחת ישראלי נוסף =\ )...
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 יוני 2011, 23:23

קובי, אני מסכים עם רוב דבריך, רק שיש כאן נקודה אחת שאנחנו לא שמים אליה לב.
בורשטיין כולה בן 31. בגיל זה רוב השחקנים נמצאים בשיאם או רק במעט אחריו (ולעיתים גם לפניו). שחקן כמו דריק למשל, נתן עונה טובה מאוד בגיל זה, וזאת כידוע, עוד לפני נס ז'לגיריס ועונת ספחיה, שהיתה עונת השיא שלו ביורליג מבחינה אישית.
בורשטיין הובא העונה למכבי לא רק בגלל שהוא שחקן ישראלי, לא בגלל שהוא אמור להיות סמל וגם לא משום שהוא "שחקן חשוב לחדר ההלבשה".
השיקול להחתמת בורשטיין היה בראש ובראשונה מקצועי; מדובר כאמור בשחקן לא צעיר, אך גם לא זקן, בעל נסיון עשיר ביורוליג ובמכבי, הוא הגיע לאחר עונה יחסית טובה בספרד ולפחות למראית עין, נראה היה שהוא חוזר לכושרו ושכיום, הוא הגארד הישראלי הטוב ביותר שהיה בהישג יד בקיץ האחרון.
יתרה מכך, בורשטיין הוחתם העונה לתפקיד בכיר יותר מבעבר (וגם קיבל שכר ההולם זאת) וכפי שכתבת, היה חלק מסגל עם קו אחורי מדולל מאוד.
אוסיף, שגם כאן דיברו בקיץ על כך שבורשטיין צפוי או עשוי היה להיות שחקן חמישיה, ובורשטיין בעצמו אמר באחד הראיונות עמו בקיץ שבמכבי בונים עליו כשחקן מוביל העונה.

כעולה מהדברים הנ"ל, די ברור שבורשטיין הובא בכדי לתת תפוקה מקצועית משמעותית וכאמור, היו לו את כל התנאים לעשות זאת (במיוחד לאחר פציעתו של פרקינס).
אי-לכך, אני חושב שאת הצלחתו של בורשטיין העונה, צריכים לאמוד קודם כל בפרמטרים מקצועיים וכאן, אי-אפשר לחמוק מהעובדה שבורשטיין התגלה ככשלון צורם שלמזלינו, לא הזיק או פגע בהצלחותיה של מכבי העונה (ואני באמת מאמין שמדובר כאן בעניין של מזל).

כל הדיבורים לפיהם בורשטיין הוא סמל (ואני מסתייג מאוד ממתן תואר שכזה לשחקן כמו בורשטיין. לעניות דעתי, סמל זה תואר שניתן פעם בדור ולשחקנים בודדים בלבד) או שבורשטיין הוא שחקן חשוב התורם בחדר ההלבשה או שצריכים לכבד אותו רק בגלל מה שהוא עשה בעבר, הם דיבורים שבאים להסתיר את כשלונו המקצועי של בורשטיין. אני גם נוטה להאמין שאם בורשטיין היה מצליח העונה במכבי, הדברים האילו כלל לא היו עולים.
בכל מקרה, אני לא רואה את הדברים האילו כרלוונטים בכלל. כפי שציינתי קודם, בורשטיין רק בן 31 והוא בפירוש לא בשלב של הקריירה בו ניתן להזניח את תפקידו המקצועי ולייחס לו מעמד של סמל או של שחקן בעל תפקיד של מנהל או מנהיג.
צריכים גם לזכור שבשלושת העונות האחרונות של טל במכבי, הוא לא היווה פקטור משמעותי מבחינה מקצועית ולא סביר שניתן להזניח תרומה מקצועית של שחקן בן 26 בלבד למשך כל-כך הרבה עונות.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yzafrir » 08 יוני 2011, 11:58

לדעתי עושים עניין גדול מידי מנושא הקפטן .
לטל נותרו עוד שנתיים לחוזה שדי בטוח שאלו השנתיים האחרונות במכבי ואולי גם בקריירה . מגיע לו לסיים את הקריירה כקפטן הקבוצה בא עשה את רוב שנותיו כשחקן ולא חשוב אם זה בתור שחקן משמעותי (כי ברור שלא ) או מחמם ספסל .
פניני יכול לחכות שנתיים והאמת שהם חברים ממש טובים (פניני אליהו וטל יושבים תמיד יחד בטיסות ומבלים בחול ביחד..) וגם פניני יסכים שקודם טל צריך להיות קפטן .
אני מאוד יופתע אם ההנהלה לא תיתן לו את התפקיד.
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי Mta_atic » 08 יוני 2011, 18:28

חביב אורנג'ד כתב:
Mta_atic כתב:חיכיתי שיהיה מי שירים את הכפפה ויפתח אשכול מתלהם על הדברים בורשטיין.

א. הראיון היה איתו ועליו, אז למה שלא ידבר על עצמו ועל העונה והיכולת המקצועית שלו? (רק העונה היה ראיון עם ליאור שדיבר על כך שהוא רואה את עצמו
כאחד משחקני ה-4 הטובים באירופה, מישהו טרח להתווכח על הצניעות של ליאור?)

ב. אני מכבד את דעתו לגבי הקפטן, לא חושב שהיה צריך להוציא את זה מהפה (ובטח על במה כזו), אבל זה ממש לא מלמד על חוסר צניעות.
אנשים פשוט סופרים לטל את השנתיים האחרונות בקריירה.
זה הוגן ששחקן ששיחק פה 10 שנים, הגיע לכל מעמד אפשרי עם הקבוצה ולקח איתה גביעי אירופה, מדינה ואליפויות,
יהיה פחות רלוונטי לתפקיד קפטן משחקן שמשחק פה שנתיים (פניני) ונתן פליאוף ופיינל פור מצויינים? החלקתם על הראש?

ג. מעולם לא ראיתי אוהדים שכ"כ שונאים שחקן שנתן כ"כ הרבה לקבוצה שלהם.
לדעתי זה זול לצטט ראיונות שלו ולעשות לו ניתוח אישיות כאילו מדובר בבר רפאלי.

א.אני גם לא זוכר שחקן שכמעט בכל פעם שהוא רואיין הוא התיחס בעיקר על עצמו וידע לפרגן לעצמו כל-כך הרבה.
אפילו שחקנים אנוכיים כמו אלן אנדרסון לעולם לא אמרו משפטים כמו "שיחקתי מצויין" "הייתי שחקן בולט בליגה (כלשהי)" ו"הייתי השחקן הכי בולט (במשחק נתון כלשהו)".

ב. מעולם לא ראיתי שחקן של מכבי שאומר על עצמו שהוא צריך להיות קפטן או שהוא חושב כך. כל הקפטנים האחרונים של מכבי (לרבות דריק, גור ונדב). אדרבא, העובדה ששחקנים אילו לעולם לא דיברו על עצמם יותר מדי בתקשורת ולעולם לא אמרו דבר על תפקיד הקפטן, היא זאת שחיזקה את מעמדם, הפכה אותם לשחקנים אהודים וכפועל יוצא, הביאה להחלטה למנותם לקפטנים.

ג. אתה מצייר תמונה לפיה בורשטיין הוא גורם קרדינלי להצלחותיה של מכבי ועל כן, כל האוהדים צריכים להתעלם מהכל ולשבח אותו על פועלו בשנים שעברו (ויש לציין שעברו הרבה שנים מאז). בפועל, בורשטיין היה שחקן די משני במכבי הגדולה של אמצע העשור הקודם והחלק של בורשטיין בהצלחותיה של מכבי של אז, הוא די זניח ביחס לחלק של שחקנים כמו שאראס, שארפ, פארקר, ניקו ואחרים (אפילו הייתי אומר, שחלקו של שלף השקט בהצלחותיה של מכבי באותה עונה, הוא גדול יותר מזה של בורשטיין).
יתר מזאת, גם אם באמת בורשטיין היה שחקן כה גדול, הוא לעולם לא היה הצטייר וגם לא היה שחקן לוחמני, "שחקן נשמה" או שחקן שהיה בעל קשר מיוחד עם האוהדים.
אני חושב שההנהלה והאוהדים נתנו הרבה כבוד לבורשטיין במהלך השנים, גם בעונות הן הוא לא היה פקטור מקצועי חשוב (והיו הרבה עונות כאלו).

אני גם לא יודע איפה אתה רואה פה שנאה.
דבריי לא נכתבו מתוך שנאה אליו, אלא מביקורת.
אני חושב ששחקן שבאופן שיטתי מדבר הרבה על עצמו בראיונות, התבטא בעבר נגד מכבי, פעמיים רצה לעזוב את הקבוצה (ופעם אחת גם הצליח), דרש מספר פעמים שידרוג בשכרו (וקיבל אותו, גם כשברמה המקצועית לא בדיוק הגיע לו) וכיום, הוא מהווה נטל כלכלי על מכבי, יזכה לביקורת ואפילו לסלידה.

אני לא מבין מדוע דברים שקרו לפני מספר לא קטן שנים, הופכים את בורשטיין לחסין מביקורת.
אני מזכיר שרק בשנה שעברה, היה כאן שחקן שכונה "בלתי עציר" (אלן אנדרסון), ובאותו ערב שמכבי הפסידה את האליפות לגליל, הוא כבר היה על הטיסה היתה. על אף שאנדרסון היה גורם מקצועי חשוב מאוד במכבי של הוענה שעברה, הרבה מאוד ביקרו את מהלך זה ובצדק.
אני לא חושב שאף אחד חסין מביקרות, בטח לא בורשטיין.

חביב, תרשה לי להבהיר את עצמי:

אני לא חושב אפילו לרגע שטל בורשטיין חסין מביקורת.
גם לי יש הרבה מאד ביקורת להעביר עליו, וכתבתי למעלה שלדעתי האמירה לגבי הקפטן היא טעות, ולא הייתה צריכה להאמר.

מה שאני כן אומר - יש דרך להעביר ביקורת.
בינתיים, בכל הנוגע לבורשטיין - לא מדובר בביקורת אלא בהשפלה.
בורשטיין זוכה לקיטונות של בוז בפורום הזה.
מציעים לעשות איתו ועם עוד 2 שחקנים טרייד תמורת לנדסברג (לדעתי זו השפלה).
מדברים עליו כאילו הוא איזה תככן ושודד, בעוד בקרב השחקנים והמאמנים הוא זכה וזוכה להערכה עצומה.

גם אני לא הסכמתי ולא מסכים עם הדרישות הכספיות שהיו לו.
אבל מי אמר שאסור לו לבקש? זה ביזנס, תן לבנאדם להתפרנס.
אם יש טענות לגבי החוזה - צריך לפנות בטענות רק להנהלה.
שחקן לא אשם שהוא מקבל שכר בגובה מסויים כל עוד ההנהלה אישרה את זה. אם הוא לא שווה את הדרישה שלו אף אחד לא ישלם לו אותה.

לא אמרתי, וגם איני חושב שבורשטיין הוא "הגורם" להצלחתה של מכבי,
אבל בשונה מחלק מגולשי הפורום אני חושב שהוא כן גורם משמעותי.
הדיון לגבי חלקו של בורשטיין בהצלחות של מכבי גובל בתחום התיאורטי.
אני לא יודע מה היה קורה אם לא היה בקבוצה, מה שאני יודע בוודאות זה שהוא לקח 3 גביעי אירופה עם מכבי ועוד כמה גביעי מדינה ואליפויות.
הוא שיחק על המגרש, הוא עשה נקודות - אל תקחו לאנשים את הקרדיט על פירות עמלם.

להזכיר את בורשטיין ואנדרסון באותה נשימה זה עוול משווע,
לאנדרסון יש הד קייס חשוך מרפא במקרה הטוב.
לטל יש בעיות ביחסי ציבור במקרה הרע. בבקשה אל תשווה בין השניים.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 יוני 2011, 20:08

אני לא רואה כאן שום השפלה.
מכבי נתנה לבורשטיין כבוד ששמור רק ליחידי סגולה.
מכבי החתימה את בורשטיין בקיץ בו הוא רצה לעזוב אותה, שילמה לו על שלוש עונות מלאות (ומשכורת מכובדת) כאשר ברובן, הוא היה פצוע ולא תרם הרבה, וגם הואהדים תמיד היו לצדו של בורשטיין.

גם העונה מכבי די התאמצה בשביל בורשטיין.
בכדי להחתים אותו, מכבי נאלצה לזרוק את לימונד (שהיה חתום לעוד שתי עונות), לשלם לו פיצויים ולהכניס את היד עמוק לכיס, ולהציע לבורשטיין את הסכום השני בגבוהו שקיבל שחקן ישראלי של מכבי העונה (כל זאת, בכלל בלי להזכיר את התנהלותו של בורשטיין בקיץ בו עזב ואת הדברים שהוא אמר על מכבי).

כל הפעולות שמכבי עשתה כלפי בורשטיין מצביעות באופן חד משמעי על כבוד והערכה רבה.
גם היחס שבורשטיין קיבל מהאוהדים תמיד היה אוהד ומחבק, וזאת על אף שהיו לא מעט סיבות לסלוד מדברים שבורשטיין עשה או אמר.
אבל זהו, הגיעו מים עד נפש, עם כל הכבוד והערכה, אי אפשר להמשיך לשלם סכומי עתק לשחקן שמגיל 26 אינו פוגע, שבשלושת העונות האחרונות שלו במכבי התרומה שלו היא זניחה וכל זאת, כשהוא סה"כ שחקן יחסית צעיר.
מכבי נתנה לבורשטיין הרבה כבוד, הערכה וכסף, אבל הגיע הזמן להפרד.
שחרורו ו/או השאלות הם מהלכים כשרים מבחינה ניהולית ונכונים מבחינת מקצועית. גם אם המהלכים האילו יפגעו בכבודו של טל, עדיין מדובר באחד השחקנים שזכו לכבוד יוצא דופן מכל המערכת הנקראת מכבי תל-אביב ואני גם בכלל לא בטוח שיבושו על הספסל לעוד שתי עונות תוסיף לו הרבה כבוד.( ליניב גרין זה לא בדיוק עזר.)

אני בכלל לא מבין את הביטוי "צריך להתפרנס".
גם דיויד בלו, דריק שארפ וגיא פניני צריכים להתפרנס, ואף אחד מהם לא הרוויח כמו בורשטיין העונה.
אז נכון, צריכים להפנות את האצבע לכוון ההנהלה שנותנת כאלו סכומים לשחקן כה מוגבל, אבל דרישת הסכומים המופקעים האילו היתה כולה של בורשטיין, ובקיץ זאת בפירוש לא היתה הפעם הראשונה בה בורשטיין דרש סוכמים גובהים במיוחד (שאינם תואמים את יכולתו) והערים קשיים בהבאתו.
דרישות השכר הגבוה, ההתפארות ביכולותיו בתקשורת, העזיבה לספרד ודברי הביקורת שהשמיע בורטשיין על מכבי באותו קיץ, משלימות תמונה די עגומה לגבי צניעותו, מסירותו ואופיו של בורשטיין. זאת גם מבלי לציין בכלל, שחלק מהאמירות שנאמרו ע"י בורשטיין בראיון בוואן היו פשוט לא נכונות או אולי אפילו שקרים.
אי-לכך הייתי מסתייג מאוד ממתן התואר "סמל" לשחקן כזה ואני אפילו יכול להבין אוהדים שסולדים ממנו.

אני גם לא מבין למה לערבב את הישגיו של בורשטיין בעבר למה שקורה היום.
גם בלו ודריק הביאו את מכבי לגביעי אירופה, פיינל-פורים ולהשגים מרשימים, כל זאת כאשר מבחינה מקצועית הם תרמו יותר מבורשטיין ואף אחד מהם לא מתבטא כמוהו וכאמור, גם לא מרוויח כמוהו.
שוב, בורשטיין נתן הרבה למכבי ובאמת שאי-אפשר לקחת את מה שהוא עשה ונתן, אבל צריכים לדעת גם מתי להפסיק.
גם כשבורשטיין ירד מגדולתו, מכבי זכרה אותו וכיבדה אותו, אבל גם לדברים האילו יש גבול. אחרי כל-כך הרבה זמן בו הוא לא היה פקטור משמעותי ובד בבד, היווה נטל כלכלי, צריכים לומר לו יפה שלום ולהפרד. אני מזכיר שמכבי יכלה לעשות זאת גם לפני חמש עונות, אבל בחרה שלא.

אני רק מזכיר לך, שבת'רד אחר, אתה העלת את דריק ובורשטיין באותה נשימה ולכן, החלטתי גם אני להשוות את בורשטיין לשחקן אחר.
נערך לאחרונה על ידי חביב אורנג'ד בתאריך 08 יוני 2011, 20:28, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי קובי » 08 יוני 2011, 20:25

חביב אורנג'ד כתב:קובי, אני מסכים עם רוב דבריך, רק שיש כאן נקודה אחת שאנחנו לא שמים אליה לב.
בורשטיין כולה בן 31. בגיל זה רוב השחקנים נמצאים בשיאם או רק במעט אחריו (ולעיתים גם לפניו). שחקן כמו דריק למשל, נתן עונה טובה מאוד בגיל זה, וזאת כידוע, עוד לפני נס ז'לגיריס ועונת ספחיה, שהיתה עונת השיא שלו ביורליג מבחינה אישית.
בורשטיין הובא העונה למכבי לא רק בגלל שהוא שחקן ישראלי, לא בגלל שהוא אמור להיות סמל וגם לא משום שהוא "שחקן חשוב לחדר ההלבשה".
השיקול להחתמת בורשטיין היה בראש ובראשונה מקצועי; מדובר כאמור בשחקן לא צעיר, אך גם לא זקן, בעל נסיון עשיר ביורוליג ובמכבי, הוא הגיע לאחר עונה יחסית טובה בספרד ולפחות למראית עין, נראה היה שהוא חוזר לכושרו ושכיום, הוא הגארד הישראלי הטוב ביותר שהיה בהישג יד בקיץ האחרון.
יתרה מכך, בורשטיין הוחתם העונה לתפקיד בכיר יותר מבעבר (וגם קיבל שכר ההולם זאת) וכפי שכתבת, היה חלק מסגל עם קו אחורי מדולל מאוד.
אוסיף, שגם כאן דיברו בקיץ על כך שבורשטיין צפוי או עשוי היה להיות שחקן חמישיה, ובורשטיין בעצמו אמר באחד הראיונות עמו בקיץ שבמכבי בונים עליו כשחקן מוביל העונה.

כעולה מהדברים הנ"ל, די ברור שבורשטיין הובא בכדי לתת תפוקה מקצועית משמעותית וכאמור, היו לו את כל התנאים לעשות זאת (במיוחד לאחר פציעתו של פרקינס).
אי-לכך, אני חושב שאת הצלחתו של בורשטיין העונה, צריכים לאמוד קודם כל בפרמטרים מקצועיים וכאן, אי-אפשר לחמוק מהעובדה שבורשטיין התגלה ככשלון צורם שלמזלינו, לא הזיק או פגע בהצלחותיה של מכבי העונה (ואני באמת מאמין שמדובר כאן בעניין של מזל).

כל הדיבורים לפיהם בורשטיין הוא סמל (ואני מסתייג מאוד ממתן תואר שכזה לשחקן כמו בורשטיין. לעניות דעתי, סמל זה תואר שניתן פעם בדור ולשחקנים בודדים בלבד) או שבורשטיין הוא שחקן חשוב התורם בחדר ההלבשה או שצריכים לכבד אותו רק בגלל מה שהוא עשה בעבר, הם דיבורים שבאים להסתיר את כשלונו המקצועי של בורשטיין. אני גם נוטה להאמין שאם בורשטיין היה מצליח העונה במכבי, הדברים האילו כלל לא היו עולים.
בכל מקרה, אני לא רואה את הדברים האילו כרלוונטים בכלל. כפי שציינתי קודם, בורשטיין רק בן 31 והוא בפירוש לא בשלב של הקריירה בו ניתן להזניח את תפקידו המקצועי ולייחס לו מעמד של סמל או של שחקן בעל תפקיד של מנהל או מנהיג.
צריכים גם לזכור שבשלושת העונות האחרונות של טל במכבי, הוא לא היווה פקטור משמעותי מבחינה מקצועית ולא סביר שניתן להזניח תרומה מקצועית של שחקן בן 26 בלבד למשך כל-כך הרבה עונות.

חביב, אני לא מאמין שטל לא רוצה להצליח בכוונה, או שהוא מרחם על עצמו, או תופס מעצמו "שחקן על-מנהיג כל יכול".
אז נכון, הוא "רק" בן 31, ויש אינספור דוגמאות של שחקני כדורסל מצליחנים בגילו, קל וחומר בעמדות הגארד. יחד עם זאת, כל מקרה לגופו. אני חושב שבמקרה של טל, זה לא שהוא לא רוצה, אלא הוא פשוט לא מסוגל. הוא לא אותו השחקן שהיה מבחינה פיזית מאז הפציעה הקשה אותה עבר, דבר שמקשה עליו בהובלת הכדור כנגד גארדים זריזים ו\או אתלטים לאורך זמן, כמו גם בחדירה. כמו כן, את הקליעה שלו הוא לא שיפר, והיא איננה יציבה, כפי שהייתה לאורך רוב הקריירה שלו. כל זה עוד לפני שהוספנו את בלאי הגיל הנוכחי.

בוודאי שהביאו את בורשטיין קודם כל בשביל הפן המקצועי. יתרה מזאת, המקרה של טל היה גם מיוחד, מכיוון שמכבי, בהכללה, לא נוטה להחזיר שחקנים שעזבו\הועזבו. מלבד זאת, הוא היה ההחתמה הראשונה בסגל העונה, והיו לו כל התנאים להצלחה עם הרכב בעל קו אחורי מדולל, ובשלהי העונה עם קו אחורי סופר מדולל. אבל הוא פשוט לא נכנס לקצב, ונדחק בדקות המשחק שלו ביורוליג.
אני, אגב, משוכנע שבלאט רצה להעניק לו את עמדת הישראלי הפותח (לצד פרקינס), כשפארגו שהוחתם כברירת מחדל, אחרי מקרה הלב המצער של טורנס, הוחתם. אבל טל, לא רק שנשאר הרבה מאחורי הצמד פ"פ, אלא אפילו לא הצליח להתברג ככלי חשוב במערך הלוחמני של הצהובים העונה.

אני לא מאמין שטל עיוור או טיפש עד כדי כך שהוא משלה את עצמו שהייתה לו עונה טובה. דיי במבט חטוף על דקות המשחק היורדות שלו לאורך עונת היורוליג, והסטטיסטיקה העלובה, כדי להבין בקלות שעונה טובה זו בטוח לא הייתה. גם לא בינונית.
אז טל משדר עסקים כרגיל, הצלחה, ורצון להיות קפטן הקבוצה הבא.

לגבי עמדת הקבוצה, ההנהלה והצוות המקצועי - צריכים להיות בעניין הזה קורקטיים והוגנים - אם טל נשאר בסגל העונה הבאה ומממש את יתרת חוזהו (עוד כשנתיים), אין מתאים ממנו לתפקיד הקפטן. יתרה מזאת, וכפי שאמרתי בפוסט הקודם, אני חושב שכל החלטה אחרת תהיה סטירה מצלצלת בפניו של טל (בכל זאת השחקן עם הרזומה הגדול ביותר במכבי, בעל הנסיון הרב ביותר והמוערך ביותר בקרב הישראלים), ולכן החלטה אחרת תוביל פשוט לשחקן ממורמר על ספסל הקבוצה. דבר שמעבר לפגיעה האישית בו, תהווה גם פגיעה בקבוצה עצמה מאחורי הקלעים.

בעיניי המסקנה היא ברורה: אם יש מישהו בצוות המקצועי שחושב שטל צריך להיות שם מבחינה מקצועית בעונה הבאה (ואני חושב שזה יכול לקרות רק בגלל חוקי קופל וההשתתפות ב-3 מסגרות בעונה הבאה), אז תפקיד הפקטן צריך להיות מוענק לטל, במידה ודרק פורש.
אחרת, עדיף להיות הוגנים עם טל, וגם לטובת המערכת, ולהשאילו לקבוצה אחרת.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי חנו'ש » 08 יוני 2011, 20:45

חביב, אני לא חושבת שמכבי זרקה את לימונד בגלל טל, היא זרקה אותו כי הוא לא התאים ולא היה שום סיבה נראית לעין להשאיר אותו.
לא הכל צריך להפיל על טל.

אני אישית מסכימה עם קובי בעניין.
אגב, זכור לי שאחרי ששלף עזב את מכבי היתה התלבטות בהנהלה בין דריק לבורשטיין לגבי סרט הקפטן שאני מניחה שניתן בסוף לדריק גם מהסיבה שהיה מבוגר יותר ומתוך הנחה שלטל עוד יהיה אופציה להיות קפטן אחרי דריק.

לכו תדעו, אולי דריק יחסוך לכולם את הדילמה ולא יפרוש לפני טל.... ;)
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 יוני 2011, 21:08

קובי, שוב אני מסכים עם רוב דבריך, אך יש לי כמה סייגים.

קודם כל, אני גם חושב שהבעיה של בורשטיין היא ביכולת ולא ברצון. עם זאת, אני מצפה משחקן מקצועי שידע להכיר ביכולותיו, קל וחומר, כאשר מדובר בשחקן מנוסה שיכולתו בעונותיו האחרונות ביורוליג היתה די ברורה וקשה היה לתת לה הגדרות אחרות מלבד - חלשה.
גם שחקן כמו דריק לעולם לא התרבב ביכולתיו, ידע לשמור על צניעות ולעולם לא דרש סכומים גבוהים.
אפשר גם להתבונן בשחקן כמו דורון ג'מצ'י, שעל אף שהיה חתום לעונה נוספת במכבי, העדיף לפרוש משום שהרגיש שהוא אינו מסוגל לתרום יותר מבחינה מקצועית.

עם בורשטיין המצב שונה.
לפחות לפי התנהגתו, נראה שהוא מאמין שהוא סוג של כוכב או שחקן-על.
לפי הראיונות עמו, נשמע שבורשטיין כאן בשביל להשאר והעובדה שהוא כבר זמן רב (לפחות 3 עונות) אינו פקטור אמיתי במכבי, אינה מטרידה אותו בכלל.
מבחינתו, אין שום בעיה להמשיך לחמם את הספסל עוד שתי עונות ולקבל סכומים מופקעים, אך בפועל, הדבר אינו מוסיף לו כבוד וגם פוגע בקבוצה.
נראה שהעבודה שלפני 7 שנים בורשטיין היה חלק ממכבי הגדולה של אז, משמשת לבורשטיין כיום מעין חסינות המאפשרת לו להתנהל כפי שהוא מתנהל.

אז סה"כ, לא כל שחקן צריך להיות כוכב וזה בסדר גמור לקבל כסף ולא לתרום הרבה ברמה מקצועית, אבל מה שקורה עם בורשטיין הוא באמת קצת מוגזם.
בורשטיין סגר עכשיו שנה שלישית מלאה במכבי, בה הוא לא היה גורם משמעותי מבחינה מקצועית ולדעתי, זה בפירוש יותר מדי זמן (וזה עוד מבלי לדבר על הכסף).
במה יועילו שנתיים נוספות במצב הזה? לא הגיע הזמן לחתוך?

לגבי סוגיית הקפטן, גם כאן יש בעיתיות שעוד לא התיחסו אליה.
אם מכבי תלך על קונספט של סגל ארוך (ומסתמן שכך יהיה), לא מן הנמנע שבורשטיין לא יתלבש למשחקי היורוליג.
קפטן הוא שחקן אשר חייב לטול חלק במשחק, כך שגם אם מכבי תעניק לבורשטיין את תפקיד הקפטן, היא תצטרך למצוא קפטן אחר למשחקי היורוליג.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חנו'ש » 08 יוני 2011, 21:47

בדקתי את העניין הזה של כמה הוא היה יותר פקטור השנה מלפני שנתיים מבחינה סטטיסטית ביורוליג.
מסתבר שלפני שנתיים הוא היה מקבל כ-17 דקות בממוצע ביורוליג בעוד העונה הוא קיבל רק כ-13. חוץ מזה הממוצעים היו די זהים וכמובן שעלובים.

לפעמים נראה כאילו יש לבורשטיין הרגשה שפיני לא העריך אותו ולא סמך עליו בניגוד לבלאט שסכן סומך עליו, אבל העובדות היבשות מראות אחרת.
אני לא יודעת מה היו היחסים האישיים בין בורשטיין לפיני (ואני מנחשת שכמו עם רוב השחקנים הם לא היו מדהימים...), אבל מבחינה מקצועית, למרות מה שבורשטיין חושב, פיני היה המאמן שהכי סמך עליו במכבי. הוא זה שהביא אותו בגיל 20 למכבי ונתן לו תפקיד מרכזי כבר בעונתו הראשונה, והוא זה שסמך עליו כשחקן חמישייה בקבוצה הגדולה של אמצע העשור עם כ-23 דקות משחק (כמעט זהה לדקות המשחק של באסטון בזמנו), שזה גם טיפה יותר מהשנתיים הקודמות עם בלאט כמאמן.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי Mta_atic » 08 יוני 2011, 21:57

חביב אורנג'ד כתב:אני לא רואה כאן שום השפלה.
מכבי נתנה לבורשטיין כבוד ששמור רק ליחידי סגולה.
מכבי החתימה את בורשטיין בקיץ בו הוא רצה לעזוב אותה, שילמה לו על שלוש עונות מלאות (ומשכורת מכובדת) כאשר ברובן, הוא היה פצוע ולא תרם הרבה, וגם הואהדים תמיד היו לצדו של בורשטיין.

גם העונה מכבי די התאמצה בשביל בורשטיין.
בכדי להחתים אותו, מכבי נאלצה לזרוק את לימונד (שהיה חתום לעוד שתי עונות), לשלם לו פיצויים ולהכניס את היד עמוק לכיס, ולהציע לבורשטיין את הסכום השני בגבוהו שקיבל שחקן ישראלי של מכבי העונה (כל זאת, בכלל בלי להזכיר את התנהלותו של בורשטיין בקיץ בו עזב ואת הדברים שהוא אמר על מכבי).

כל הפעולות שמכבי עשתה כלפי בורשטיין מצביעות באופן חד משמעי על כבוד והערכה רבה.
גם היחס שבורשטיין קיבל מהאוהדים תמיד היה אוהד ומחבק, וזאת על אף שהיו לא מעט סיבות לסלוד מדברים שבורשטיין עשה או אמר.
אבל זהו, הגיעו מים עד נפש, עם כל הכבוד והערכה, אי אפשר להמשיך לשלם סכומי עתק לשחקן שמגיל 26 אינו פוגע, שבשלושת העונות האחרונות שלו במכבי התרומה שלו היא זניחה וכל זאת, כשהוא סה"כ שחקן יחסית צעיר.
מכבי נתנה לבורשטיין הרבה כבוד, הערכה וכסף, אבל הגיע הזמן להפרד.
שחרורו ו/או השאלות הם מהלכים כשרים מבחינה ניהולית ונכונים מבחינת מקצועית. גם אם המהלכים האילו יפגעו בכבודו של טל, עדיין מדובר באחד השחקנים שזכו לכבוד יוצא דופן מכל המערכת הנקראת מכבי תל-אביב ואני גם בכלל לא בטוח שיבושו על הספסל לעוד שתי עונות תוסיף לו הרבה כבוד.( ליניב גרין זה לא בדיוק עזר.)

אני בכלל לא מבין את הביטוי "צריך להתפרנס".
גם דיויד בלו, דריק שארפ וגיא פניני צריכים להתפרנס, ואף אחד מהם לא הרוויח כמו בורשטיין העונה.
אז נכון, צריכים להפנות את האצבע לכוון ההנהלה שנותנת כאלו סכומים לשחקן כה מוגבל, אבל דרישת הסכומים המופקעים האילו היתה כולה של בורשטיין, ובקיץ זאת בפירוש לא היתה הפעם הראשונה בה בורשטיין דרש סוכמים גובהים במיוחד (שאינם תואמים את יכולתו) והערים קשיים בהבאתו.
דרישות השכר הגבוה, ההתפארות ביכולותיו בתקשורת, העזיבה לספרד ודברי הביקורת שהשמיע בורטשיין על מכבי באותו קיץ, משלימות תמונה די עגומה לגבי צניעותו, מסירותו ואופיו של בורשטיין. זאת גם מבלי לציין בכלל, שחלק מהאמירות שנאמרו ע"י בורשטיין בראיון בוואן היו פשוט לא נכונות או אולי אפילו שקרים.
אי-לכך הייתי מסתייג מאוד ממתן התואר "סמל" לשחקן כזה ואני אפילו יכול להבין אוהדים שסולדים ממנו.

אני גם לא מבין למה לערבב את הישגיו של בורשטיין בעבר למה שקורה היום.
גם בלו ודריק הביאו את מכבי לגביעי אירופה, פיינל-פורים ולהשגים מרשימים, כל זאת כאשר מבחינה מקצועית הם תרמו יותר מבורשטיין ואף אחד מהם לא מתבטא כמוהו וכאמור, גם לא מרוויח כמוהו.
שוב, בורשטיין נתן הרבה למכבי ובאמת שאי-אפשר לקחת את מה שהוא עשה ונתן, אבל צריכים לדעת גם מתי להפסיק.
גם כשבורשטיין ירד מגדולתו, מכבי זכרה אותו וכיבדה אותו, אבל גם לדברים האילו יש גבול. אחרי כל-כך הרבה זמן בו הוא לא היה פקטור משמעותי ובד בבד, היווה נטל כלכלי, צריכים לומר לו יפה שלום ולהפרד. אני מזכיר שמכבי יכלה לעשות זאת גם לפני חמש עונות, אבל בחרה שלא.

אני רק מזכיר לך, שבת'רד אחר, אתה העלת את דריק ובורשטיין באותה נשימה ולכן, החלטתי גם אני להשוות את בורשטיין לשחקן אחר.

לא דיברתי על השפלה מצד הקבוצה אלא מצד האוהדים (פה בפורום).

אתה שוב חוזר על המנטרה של החוזה הגבוהה שלו, ואני שוב אומר:
זכותו של שחקן לדרוש איזה מחיר שהוא רוצה.
נקודת ההשקה בין רצון החשקן לרצון המועדון מולידה חוזה. אין פה שום מהלך חד צדדי,
ולכן אין מה לבוא לבורשטיין בטענות על החוזה!
מבחינתי זה אפילו לא נושא לוויכוח ואין מה להאשים פה את טל בשום צורה.

שחרור והשאלה הם מהלכים חוקיים, אין לי בעיה איתם כל עוד השחקן והמועדון מרוצים.
גם את ניקולה, שהיה בשר מבשרו של המועדון הזה, שיחררו.
אני מדבר על הדרך. הבעיה מתחילה בהצעות מגוחכות נוסח מכירת חיסול מלוות ברצח אופי לשחקן. לזה אני קורא השפלה.

כשאני אומר "צריך להתפרנס" כוונתי לומר שזכותו לדרוש את דרישות השכר שלו,
וזכות ההנהלה להחליט אם זה מתאים לה או לא.
אבל זו לא זכותו של אף אחד להיכנס לבורשטיין לכיס ולשפוט אותו על החוזה שלו,
כאילו הוא הצמיד אקדח לרקה של שמעון ופדרמן.

לגבי הבעיות של בורשטיין בתקשורת - בחלק גדול מהמקרים מדובר בדברים מינוריים לחלוטין.
כתבתי בהודעה הקודמת - יש לבן אדם בעיה ביחסי ציבור, אין מה לעשות. אבל לא צריך לנפח את זה מעבר למימדים האמיתיים.
לגבי העזיבה לספרד:
גם ליאור אליהו עזב את מכבי לויטוריה מסיבה כספית פרופר.

"גם בלו ודריק הביאו את מכבי לגביעי אירופה, פיינל-פורים ולהשגים מרשימים, כל זאת כאשר מבחינה מקצועית הם תרמו יותר מבורשטיין ואף אחד מהם לא מתבטא כמוהו וכאמור, גם לא מרוויח כמוהו".
תרשה לי להגיב על הטענה הזו:

גם לדרק שארפ וגם לבלו סטטיסטיקה נחותה מזו של בורשטיין ביורוליג.

הסטטיסטיקה הכלל עונתית של בורשטיין ביורוליג עומדת על:
7.1 נק', 2.8 ריב', 0.9 חט ו-1.9 אס'

הסטטיסטיקה של דרק עומדת על:
6.3 נק', 1.3 ריב', 0.9 חט', ו-0.9 אס'

לגבי הסטטיסטיקה של בלו -
לא דליתי את הסטטיסטיקה הכלל עונתית שלו במכבי,
אבל בשביל לתמצת הבאתי את הרנקינג:
בעונות 2002-2003 ו- 2003-2004 הרנקינג של בלו היה 4.5.
באותם שנים הרנקינג של בורשטיין עמד על 7.8 ו-8.9 בהתאמה.

בשנתיים האחרונות בלו העמיד רנקינג של 7.2 ו- 6.6 (העונה).
עדיין לא מתקרב לבורשטיין "בגדולתו".

לסיום,
ההשוואה בין דרק שארפ לטל בורשטיין, רחוקה כרחוק מזרח ממערב מהשוואה בין טל בורשטיין לאלן אנדרסון.
השוואה בין טל לאלן פירושה:
9 אליפויות מדינה, 7 גביעי מדינה ו-3 גביעי אירופה לעומת אגו נפוח וסוציומטיות.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 יוני 2011, 23:30

ברשותך, אעשה קצת סדר בדבריי.

לגבי בלו ודריק, אולי התרומה הכלל עונתית שלהם נחותה משל בורשטיין, אבל מבחינת מניות בהישגים מצבם הוא לכל הפחות טוב כשלו.
דריק העלה כמעט לבדו את מכבי לפיינל ב2004 עם אותו נס מפורסם ובאותו פיינל-פור, השחקן הבולט של מכבי היה בלו (אז בלות'נטל) שנתן משחק פשוט פנטסטי בחצי הגמר.
גם בשני הפיינל-פורים האחרונים בהם השתתפה מכבי, בלו בא מפוקס והיה גורם משמעותי מאוד בעליה לגמר.
חוץ מגמר הסופרו ליג ואולי אותו משחק גמר אומלל בקופל-פור (שגם בהם בורשטיין לא היה השחקן המצטיין), אני לא זוכר מתי בורשטיין ידע להתעלות במשחקים מכריעים ולתת תרומה משמעותית בהשגת תארים.
אגב, סטטיסטיקת הקריירה של בלו היא טובה מזאת של בורשטיין וכמו כן, בורשטיין גם לעולם לא סיים ולו עונה אחת ביורוליג עם ממוצע נקודות בדאבל פיגרס, בניגוד לדריק ובלו.
גם ההשואה בין המספרים של שארפ לבורשטיין היא לא כ"כ אמינה, שהרי דריק משחק במכבי הרבה יותר זמן מבורשטיין והוא נמצא בגיל בו בורשטיין כנראה כבר לא ישחק כדורסל. אם תעשה חישוב סטטטיסטי ביחס לגילאים של השניים, תראה שדריק גובר על טל בהליכה.
כמו כן, הסטטיטסטיקה שהצגת אינה כוללת את העונות שלפני הצטרפותה של מכבי ליורוליג במתכונתה החדשה ב2001 (בעונת הסופרוליג למשל, דריק קלע יותר מפי שתיים מטל).

בכל מקרה, אני לא חושב שכל מה שכתוב בפיסקה הקודמת הוא רלונטי ואני לא בעד שנייחס משמעות רבה לדברים שנעשו בעבר (הרחוק או הקרוב).
כפי שטענתי קודם, בורשטיין תרם רבות למכבי וגם קיבל על כך הכרה רבה.
יתרה מזאת, מאז שחלה ירידה דרסטית ביכולות של בורשטיין, מכבי בכל זאת רצתה בו ובכך, חלקה לו כבוד רב.

מדברייך מצטיירת תמונה לפיה רק בגלל שבורשטיין היה שותף לחלק לא מבוטל של הישגיה של מכבי, מכבי צריכה לתת לו תמיכה בלתי מסוייגת ולענות לכל דרישותיו.
אולי תופתע, אבל אני דוקא מסכים איתך כאן ואני כן חושב שהגישה הזאת נכונה. שחקן שנתן הרבה, צריך לקבל הרבה, אבל עד גבול מסוים.
לא סביר, שאחרי שלוש עונות בהן טל בכלל לא מהווה פקטור במכבי, מכבי תתן לו שנתיים נוספות לעשות זאת (וזאת מבלי בכלל להזכיר את נושא השכר). במה יועילו השנתיים האילו?
גם אם אותן שתי עונות יוסיפו כבוד לבורשטיין (ואני בספק אם באמת כך יהיה), הדבר ישים ללעג את האוהדים וההנהלה. לתת לשחקן להשלים חמש עונות בהם הוא נמצא על תקן אויר, זה לא דבר שהנהלת מכבי או אוהדיה רוצים לראות וזה גם לא שמדובר כאן בשחקן נשמה גדול או סמל ברמתו של דריק שארפ.

לגבי נושא השכר, אני לא נכנס כאן לכיסו של בורשטיין, רק מציין עובדה שאינה אופיינית לשחקן המכונה "סמל". שחקנים שבאמת מזוהים עם המועדון בו הם משחקים, לא יטו לעזוב אותו מהר, לא ידרשו סכומים מופקעים ובטח ובטח שלא יבקרו את המועדון בתקשורת (במיוחד כאשר אותו מועדון חלק להם הרבה כבוד).
נושא השכר הוא רק חלק מהתנהלות כללית של בורשטיין, המציירת אותו כשחקן לא צנוע, לא מסור ובטח לא כשחקן המצדיק את התואר "סמל" ולכן העלתי את נושא זה.

ליאור אליהו לעולם להתיימר להיות סמל של מכבי וגם אף-אחד לא טען כך. הוצעה לו הצעה מפתה מספרד והוא הלך אליה.
אגב, אליהו בעצמו אמר שכל הנושא היה כסף ושההצעה של מכבי היתה רחוקה מאוד מזאת של ויטוירה, אבל בד בבד, לא ביקר את מכבי. יתרה מזאת, אליהו הצהיר שהוא רוצה להישאר במכבי במידה וזאת תתן לו הצעה שנמוכה עד 30% מזאת של ויטוריה, אך דבר זה לא קרה.

השוואה בין טל לאלן פירושה:
9 אליפויות מדינה, 7 גביעי מדינה ו-3 גביעי אירופה לעומת אגו נפוח וסוציומטיות.

מצטער, אבל גם מהאמירה הזאת אני מסתייג.
גם בין יניב גרין לג'רמי פארגו מפרידים לא מעט תארים ואיפלו שחקנים כמו ציון קובה ודיויד שטרנלייט השיגו יותר תארים מאנדרסון, אבל זה בכלל לא רלונטי. אני גם מכיר שחקנים שיודעים כקבלני תארים (ע"ע וויל סולומון), שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה לראות כאן.
שחקן לא נמדד רק לפי התארים שהוא השיג , אלא בראש ובראשונה בכישרון, ביכלות, בכושר ובאופי.

העובדה שבאמתחתו של בורשטיין ישנם מספר לא מובטל של תארים, לא הופכת אותו באופן מיידי לסמל או לשחקן עדיף על שחקנים פחות מנוסים.
צריכים גם לזכור שבורשטיין היה שחקן של מכבי לאורך רוב הקריירה שלו, ואין פלא איפוא, שהוא זכה בתארים רבים.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־118 אורחים