המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

"לא רוצה לקלקל את הזיכרונות"

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

"לא רוצה לקלקל את הזיכרונות"

הודעהעל ידי misha » 15 יוני 2011, 04:48

ראיון של אהרל'ה ויסברג עם פארקר מ"ישראל היום":

רק טבעת אליפות באן.בי.אי חסרה כדי להפוך את הקריירה של אנתוני פארקר למושלמת. זו הסיבה שבגללה נחת בקליבלנד אבל הנטישה של לברון ג'יימס הפכה את הקאבלירס לקבוצה נטולת שאיפות. עכשיו כשאי.פי וגם קינג ג'יימס נותרו בידיים ריקות ניצב הזר הגדול בתולדות מכבי ת"א על פרשת דרכים.

ביום ראשון הקרוב יחגוג פארקר את יום הולדתו ה-36 והפרישה מכדורסל מעולם לא נראתה מוחשית יותר. "אני רוצה לשחק עוד עונה אחת לפני שאפרוש אבל לא נראה לי שאוכל להמשיך אם תפרוץ שביתה ממושכת באן.בי.אי" אומר פארקר בראיון מיוחד ל"ישראל היום."

ולמה שלא תסיים את הקריירה במכבי ת"א?

"הזיכרונות שלי ממכבי מושלמים ואני לא רוצה לעשות שום דבר שעלול לקלקל אותם. מה שהשגנו כקבוצה היה מדהים. עלינו לפיינל פור בכל עונה וזכינו בכל התארים בישראל. במכבי הגעתי לשיא הקריירה שלי."

אתה רואה את עצמך משחק בקבוצה אחרת באירופה?

"אני לעולם לא אומר 'לעולם לא' אבל לא חושב שאפנה לכיוון הזה."

בלית ברירה פארקר כבר מרגיש את היום שאחרי תליית הנעליים. "אני לא רואה את עצמי פונה לאימון כי מאמנים עובדים קשה יותר משחקנים והמשפחה שלי כבר הקריבה מספיק לאורך השנים" הוא מסביר ומוסיף "אבל אני אוהב את הכדורסל ולא רוצה להתנתק ממנו. אני מקווה להשתלב בתפקיד ניהולי באחת מקבוצות האן.בי.אי או להפוך לפרשן בטלוו זיה."

אחרי שמונה עונות 443 משחקים ו4111 נקודות שצבר בקריירת האן. בי.אי שלו פארקר כבר ראה הכל. גם המאורעות המפתיעים בפלייאוף האחרון - מההדחה המוקדמת של הלייקרס ועד האלי ות ההיסטורית של דאלאס - לא הפילו אותו מהכיסא. "לא הופתעתי אבל בהחלט התרגשתי לראות הכל" הוא טוען. "מה שקרה טוב לליגה ולקהל. בסדרות פלייאוף בניגוד לפיינל פור הקבוצה הטובה יותר בדרך כלל מנצחת בסופו של דבר."

אנתוני אשתו תמי ושני בניהם ממתינים לסיום שנת הלימודים בקליבלנד לפני שישובו לביתם בפלורידה. קשה לומר שתושבי העיר הזילו דמעה כשהכוכב בדימוס לברון טואטא בבושת פנים מסידרת הגמר ביחד עם ההיט.

יש בעיר שמחה לאיד כלפי לברון?

"מבחינת האנשים כאן לברון הוא כמו בוגד. תנסה לדמיין את הספורטאי הכי פופולרי בישראל שבאמצע הקריירה יפסיק לשחק בנבחרת ויעבור לייצג מדינה יריבה. זה מה שהתושבים בקליבלנד מרגישים בנוגע ללברון. הוא נולד וגדל כאן. האוהדים ראו בו אחד משלהם ומבחינתם הוא פשוט נטש אותם."

אם היית במצבו היית עובר למיאמי?

"אני לא יכול להכניס את עצמי לנעליו. זה לא שהוא עבר על החוק זכותו לעבור קבוצה ולקבל את ההחלטה הכי טובה בעיניו אבל הוא צריך גם לדעת להתמודד עם ההשלכות של מעשיו. דבר אחד בטוח לא הייתי מודיע את זה בדרך שבה הוא בחר לעשות זאת - בתוכנית מיוחדת ומסתורית בשידור חי בטלוויזיה. אם תשאל אותו נראה לי שגם הוא יגיד לך שהוא מתחרט על הדרך." לא נשאר כלום בקאבס אחריו.

ניצחתם ב-19 משחקים לאורך העונה כולה.

"העונה האחרונה היתה הקשה ביותר שעברתי בקריירה והיא סחטה ממני הרבה. עברנו הרבה שינויים ופציעות ושום דבר לא הלך אבל מצאתי גם צדדים חיוביים. בדרך כלל כשקבוצות נקלעות לדינמיקה של הפסדים מתחילים חילופי האשמות בין האנשים אבל זה לא קרה לנו. השתפרנו כל הזמן וראיתי איך אנחנו גדלים וצומחים. לצערי זה לא ממש בא לידי ביטוי בתוצאות."

ועכשיו כשאיום שביתה מרחף מעל הליגה תהיה נהירה של כוכבים לאירופה?

"אני לא חושב. יהיו כמה שחקנים בכירים שיעשו את המעבר בטח האירופאים אבל אני לא מאמין שהכוכבים הגדולים באמת יעשו את זה. אין הרבה קבוצות ביורוליג שיכולות לעמוד בסכומים שהם רוצים."

"נהדר לראות את הים הצהוב של מכבי. בבקשה תעלו תמונות מברצלונה. הלוואי שיכולתי להיות שם איתכם"! כך כתב פארקר בשורת הסטטוס שלו בפייסבוק בזמן הפיינל פור האירופי . גם דיוויד בלאט היה בוודאי שמח אם האקס המיתולוגי יכול היה לסייע לקבוצתו בגמר היורוליג מול פנאתינייקוס. הוא שומר על קשר רציף עם חבריו מהשושלת ההיא דריק שארפ ניקולה וויצ'יץ' ושרונאס יאסיקביצ'יוס ומבקש להעביר מסר: "תגיד ליניב גרין שיתקשר."

בחמש עונותיו בצהוב זכה פארקר בחמש אליפויות בחמישה גביעי המדינה ובשלושה גביעי אירופה והוביל את הקבוצה להופעה בגמר ובחצי גמר היורוליג ולניצחון חוץ היסטורי בטורונטו. אבל כשהוא נזכר בתקופת הזוהר בצהוב הוא לא מצליח לברוח מתחושת ההחמצה. "אני עדיין מדמיין את הגמר האחרון מול צסק"א מוסקבה. היינו רחוקים ניצחון אחד מזכייה שלישית ברציפות ביורוליג ואני לא יכול שלא לחשוב 'מה היה קורה אילו.' כנראה הם פשוט היו טובים יותר מאיתנו."

רק בחודש שעבר הצליחה מכבי להחזיר לידיה את הדאבל הישראלי בפעם הראשונה מאז שפארקר עזב אותה ב.2006- "וואו זה לקח הרבה זמן" מודה אי.פי "אבל אני שמח שדייב הוא שהחזיר את הקבוצה לטופ הוא המאמן הכי טוב שהיה לי בקריירה. בניסיון הראשון שלו במכבי הוא לא קיבל מספיק קרדיט וזה תמיד הטריד אותי. רציתי שהוא יצליח ועקבתי אחריו גם כשאימן בקבוצות כמו סנט פטרסבורג ואריס סלוניקי. השנה הוא קיבל סוף סוף צ'אנס אמיתי וזו רק ההתחלה. הוא ידאג להשאיר את מכבי ברמות הגבוהות."

מכבי חזרה לליגה האדריאטית ותשתתף בעונה הבאה ב-80 משחקים בדומה לקבוצת אן.בי.אי.

"אני לא אוהב את ההחלטה הזאת למרות שאני מבין ממה היא נובעת. לא קל להופיע בשלוש מסגרות שונות בשבוע והצרות האמיתיות ייגרמו בגלל הנסיעות הבלתי פוסקות. זה קשה יותר מהאן.בי.אי. כאן לפחות יש לנו מטוס משלנו ואנחנו נשארים באותה מדינה בלי לעבור ביקורת דרכונים בכל פעם מחדש. דיוויד כבר היה בסרט הזה והוא יודע מה מצפה לו."

דריק שארפ יהפוך בגיל 40 למעין מאמן-שחקן. אתה מסוגל לדמיין את מכבי בלעדיו?

"רק משוגע לא ירצה להשאיר אותו במערכת. דריק ראה שחקנים באים והולכים ומאמנים באים והולכים ושוב באים ושוב הולכים ורק הוא נשאר כל הזמן. הכרתי אותו כשהגעתי לת"א לפני עשר שנים והוא היה בקבוצה עוד הרבה לפניי. הוא צבר כל כך הרבה ניסיון וידע והקבוצה צריכה לפעול על פי מה שהוא ירצה ויחליט."

פארקר מעיד על עצמו שהוא גם קצת ישראלי. בנו השני נולד בארץ ואי.פי עצמו אומר: "אני מרגיש כמו שגריר של ישראל." לדבריו "אני נתקל כל הזמן בישראלים וכבר למדתי לזהות אותם לפי המבטא. אני רואה אותם בעיקר בקניונים ובכל פעם מחדש זה מחזיר אותי לימים הגדולים."

איך מצבה של ישראל נראה מהצד?

"עד היום אני לא ממש אחד שמסתכל מבחוץ. נקודת המבט שלי היא עדיין של מישהו שחי שנים ארוכות בישראל. אין ספק שבראייה העולמית הקרבות עם הפלשתינים לא נראים הוגנים בגלל שישראל מדינה חזקה ומתוחכמת. אבל אני תמיד מסביר לאנשים איך הרגשתי בטוח בת"א ושהמציאות אינה דומה למה שרואים בחדשות. היו כאלה שהשתכנעו לבקר בארץ אחרי שדיברו איתי."

שמעת על העימות המתוקשר בין הנשיא האמריקני לראש ממשלת ישראל?

"אני יכול להבין למה דברי הנשיא עוררו סערה בישראל. ברור לכולם שהגעה לשלום תדרוש ויתורים אבל ככל שהזמן עובר זה רק הולך ונהיה קשה יותר כי השנאה מחריפה. אבל אני אופטימי אני מאמין שהעמים התעייפו מכל המלחמות ושהדור הצעיר שצומח יהיה מוכן למצוא את הפתרון."

ויש ישראלי אחד שפגשת לאחרונה עומרי כספי.

"אני כל כך גאה בו. הוא מביא הרבה כבוד לישראל והוכיח למה הוא מסוגל. בקבוצה כמו סקרמנטו יש המון עליות ומורדות ועומרי הצליח להשתפר עם הזמן. חוץ מזה שגם הוא מספר 18 כמוני. הח"י הזה הולך פה חזק."

:worship :worship :worship :worship :worship
תמונה תמונה

"לכל שחקן יש את הגאווה שלו ומה שמביא לי את הגאווה זה לא הדקות או הנקודות אלא הניצחון"
~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

Re: "לא רוצה לקלקל את הזיכרונות"

הודעהעל ידי refael » 15 יוני 2011, 05:49

אחד ויחיד! AP AP AP AP AP אין דברים כאלה
תמונה
refael

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 15 יוני 2011, 06:23

בן אדם פשוט קלסה . נראה לי שחקנים ואנשים כאילו יש פעם בכמה דורות . יודע לעריך ולכבד , לא מחפש רק כסף אלא גם מסורת . אין דברים כאילו , באמת . :worship :worship :worship :worship :worship :worship :worship :worship
טיקי חוזר

הודעהעל ידי yzafrir » 15 יוני 2011, 07:12

יותר מיזה שהוא היה שחקן גדול , הוא היה בן אדם גדול .....

הבנתי שהוא שותף באיזה חברה קטנה לציוד ספורט , הייתה כתבה על זה ב-ESPN פעם....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי JasonWilliams12 » 15 יוני 2011, 08:14

פשוט כואב הלב שהאוהדים לא יכלו להיפרד ממנו כמו שנפרדנו משארס :cry3 :crybaby
תישאר תישאר תישאר..... :insist
אין מילים פשוט שחקן גדול הכי טוב שנחת פה ואישיות מדהימה עוד יותר...
הנה קליפ יפה על פארקר איזה חמוד הוא שהוא שר עם האוהדים :dance3
http://www.youtube.com/watch?v=GtHSTnQm ... re=related
סגל לעונה הבאה:
מקאלב הלפרין
לאנגפורד לאנסברג
סאן אמטריו פניני
אליהו בלו מצ'באן
שחורצי בורוסיס הנדריקס

לשחרר את סמית' אוחיון בורשטיין ופאפס!!!
סמל אישי של המשתמש
JasonWilliams12

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 15 יוני 2011, 08:52

כל הכבוד. :worship :worship
בניגוד לשחקנים אחרים מאותה שושלת, פארקר יודע להגיד מתי די.
נוסף על כך, הוא מתנהג בצניעות יוצאת דופן ובכל ראיון מתגלה כאיש ענו ונעים הליכות (טל בורשטיין - צא ולמד!).
זה יהיה עצוב לראותו פורש, אבל כולנו יודעים שזה הצעד הנכון.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי קובי » 15 יוני 2011, 09:25

תמיד נשמע כאדם מדהים. שחקן ענק. היה כיף גדול לצפות בו כשחקן, ותמיד תענוג לשמוע אותו מתראיין ומדבר בצניעות האופיינית לו.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי where is the love? » 15 יוני 2011, 09:52

שחקן ענק ובן אדם מדהים, אנתוני פארקר פשוט חוויה של אדם, לא רק כשחקן כדורסל.
באשר לכדורסל שחקן שזכה כאן בהכל שלא הלך אחרי הכסף הגדול, וכמובן לב ענק!!!!
זרים וישראלים ואחרים, לטעמי השחקן הכי טוב שהיה במכבי !
תמונה

אנחנו מכבי ואנחנו יוצאים לקרב ומי שאתנו אתנו !!!! אז המון בהצלחה!!!
where is the love?

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־144 אורחים