המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

איפה הגידול בתקציב שהבטיחו לנו

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: איפה הגידול בתקציב שהבטיחו לנו

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 17 יולי 2011, 20:52

asafb96 כתב:
קובי כתב:יש לי שאלה קטנה רק: מי הבטיח ?

:o
בדיוק באתי לכתוב את זה
מי אמר שתקציב יגדל משמעותית? אני לא זוכר אף אחד אמר שהתקציב של מכבי יגדל בגלל מהלך כזה. בטח שלא יתחילו להחתים כוכבי על

כולה אמרו שזה יגדל בשני מליון..רק שכחו שפארגו קיבל חצי מזה,סופו קיבל שידרוג(לפי מה שהבנתי),פניני קיבל שדרוג,בלו קיבל שדרוג..והחתימו עוד 3 שחקנים כשצריך עוד 2
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי asafb96 » 17 יולי 2011, 20:58

Holiday_Armadillo כתב:
asafb96 כתב:
קובי כתב:יש לי שאלה קטנה רק: מי הבטיח ?

:o
בדיוק באתי לכתוב את זה
מי אמר שתקציב יגדל משמעותית? אני לא זוכר אף אחד אמר שהתקציב של מכבי יגדל בגלל מהלך כזה. בטח שלא יתחילו להחתים כוכבי על

כולה אמרו שזה יגדל בשני מליון..רק שכחו שפארגו קיבל חצי מזה,סופו קיבל שידרוג(לפי מה שהבנתי),פניני קיבל שדרוג,בלו קיבל שדרוג..והחתימו עוד 3 שחקנים כשצריך עוד 2

אני לא מדבר על זה. השדרוגים וההחתמות מתקזזים עם החוזים שנפטרים מהם בערך, אולי אפילו מכבי צריכה להוסיף. אני מדבר על זה שחלק מדברים כאילו "רימו" אותם בכך שלא הביאו שחקנים יקרים. אני לא זוכר שאף גורם במועדון אמר שיהיה גידול של 2 מיליון דולר בתקציב כמו שחלק מצפים.
אנחנו מתעסקים פה בשכר נטו. אף אחד פה לא יודע מה קורה בחדרי חדרים. השכר של השחקנים זה סכום זניח לעומת הכספים שרצים שם. אף אחד לא יודע כמה מכבי מרוויחה/מפסידה על זכויות שידור, פירסום, הוצאות יתר כמו שימוש בנוקיה, בניית מתקנים, נוער וכו'... ככה שזה באמת בולשיט אחד גדול כל ההתעסקות הזאת.
יש לקבוצה הנהלה, פדרמן, האחים רקנטי, שמעון וכל השאר. כולם שם רוצים בהצלחת מכבי, תאמינו או לא אפילו פדרמן ( :o ), אז נראה לי מיותר שאנחנו עושים פה חשבונות מבלי שאנחנו יודעים דבר וחצי דבר
נערך לאחרונה על ידי asafb96 בתאריך 17 יולי 2011, 21:09, נערך פעם אחת בסך הכל.
asafb96

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 17 יולי 2011, 21:01

אני לא מדבר על זה. השדרוגים וההחתמות מתקזזים עם החוזים שנפטרים מהם בערך, אולי אפילו מכבי צריכה להוסיף. אני מדבר על זה שחלק מדברים כאילו "רימו" אותם בכך שלא הביאו שחקנים יקרים. אני לא זוכר שאף גורם במועדון אמר שיהיה גידול של 2 מיליון דולר בתקציב כמו שחלק מצפים.
אנחנו מתעסקים פה בשכר נטו. אף אחד פה לא יודע מה קורא בחדרי חדרים. השכר של השחקנים זה סכום זניח לעומת הכספים שרצים שם. אף אחד לא יודע כמה מכבי מרוויחה/מפסידה על זכויות שידור, פירסום, הוצאות יתר כמו שימוש בנוקיה, בניית מתקנים, נוער וכו'... ככה שזה באמת בולשיט אחד גדול כל ההתעסקות הזאת.
יש לקבוצה הנהלה, פדרמן, האחים רקנטי, שמעון וכל השאר. כולם שם רוצים בהצלחת מכבי, תאמינו או לא אפילו פדרמן ( :o ), אז נראה לי מיותר שאנחנו עושים פה חשבונות מבלי שאנחנו יודעים דבר וחצי דבר

ברור..אני מסכימה איתך..
אבל אנשים אומרים ''הלכו לאדריאטית בשביל להביא שחקנים יותר יקרים''..אף אחד לא אמר את זה..
אמרו שהולכים לאדריאטית בשביל להשאיר את הסגל הקיים עד כמה שאפשר(ואת אידסון אי היה אפשר)..לפי דעתי עשו את זה בצורה הטובה ביותר שיש..
20 מליון תקציב זה לא רק משכורות..אם כן אז היינו לוקחים את היורוליג בהליכה..זה מליון דברים שצריך לשלם עליהם שלא קשורים בכלל למשכורות(שאל תשכחו,לישראלים יש 50% מס..זאת אומרת שתכפילו את השכר בשביל הברוטו)
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי asafb96 » 17 יולי 2011, 21:19

Holiday_Armadillo כתב:
אנחנו מתעסקים פה בשכר נטו. אף אחד פה לא יודע מה קורא בחדרי חדרים. השכר של השחקנים זה סכום זניח לעומת הכספים שרצים שם. אף אחד לא יודע כמה מכבי מרוויחה/מפסידה על זכויות שידור, פירסום, הוצאות יתר כמו שימוש בנוקיה, בניית מתקנים, נוער וכו'... ככה שזה באמת בולשיט אחד גדול כל ההתעסקות הזאת.

ברור..אני מסכימה איתך..
אבל אנשים אומרים ''הלכו לאדריאטית בשביל להביא שחקנים יותר יקרים''..אף אחד לא אמר את זה..
אמרו שהולכים לאדריאטית בשביל להשאיר את הסגל הקיים עד כמה שאפשר(ואת אידסון אי היה אפשר)..לפי דעתי עשו את זה בצורה הטובה ביותר שיש..
20 מליון תקציב זה לא רק משכורות..אם כן אז היינו לוקחים את היורוליג בהליכה..זה מליון דברים שצריך לשלם עליהם שלא קשורים בכלל למשכורות(שאל תשכחו,לישראלים יש 50% מס..זאת אומרת שתכפילו את השכר בשביל הברוטו)

בדיוק.
למכבי לא היה סיכוי לשאיר את הסגל+שידרוג של גארד-שניים בלי ללכת לאדריאטית, אז הלכו. השאירו את פארגו תמורת שכר יפה מאוד, ואם לא ההצעה ההזויה של בארסה גם אידסון היה נשאר. מכבי נתנו לאידסון הצעה גבוה מאוד, ואם הוא היה נשאר אני די בספק אם מישהו היה יכול להתלונן, בטח עם שכר כזה. אבל מה לעשות, בארסה לקחו אותו. הדבר היחיד שקצת הפריעה לי זה ההחתמה של סמית' בהתחלה קיוויתי לשחקן ברמה גבוה יותר, אבל ככל שעובר הזמן אני ניהיה די אופטימי לגבי ההחתמה הזאת.
לי אישית כבר נמאס לשמוע את ההתבכיינות הזאת, פדרמן תרם למכבי יותר ממה שכל הפורום הזה יתרום ביחד אי פעם למכבי, ובכל זאת הוא הפך לאויב האומה
asafb96

הודעהעל ידי מילוס » 17 יולי 2011, 23:26

וואי זה בלתי נסבל.........
כבר ראיתי בערך 800 הודעות על הנושא הזה ותמיד זה מגיע לאותו מקום.........
אז לפני שאיזה ילד קופץ עלי פה עם איזה "לא מעניין אותך, אל תגיב".....תקף אותי צורך-על לציין פה איזה חצי דבר..

דבר ראשון, מי הבטיח?!?
דבר שני, שוב בפעם האלפיים, יש פה אנשים שבטוחים שמכבי תל אביב כדורסל זה איזה משחק מנג'ר או אני לא יודע מה..
מישהו פה ביקש שיעשו לו חישוב הוצאות-הכנסות..
אתה אמיתי יא גב-גבר?
אני שוב אגיד, אתם באמת חושבים שלמישהו, כולל חלק גדול מההנהלה של מכבי, יש מושג איך באמת נראה התקציב?! ומה התקציב בכלל? ממה ומורכבות ההוצאות? קבוצת כדורסל, ביחוד מכבי, מוציאה כסף על מיליון ואחד דברים..שאריות של חוזים מהעבר, הוצאות תפעול שותפות, מיסים, טיסות למשחקי חוץ, מלונות, בונוסים ומענקים, קנסות, משכורות של הצוות מקצועי, קפיצות סקאוטינג לחו''ל למיניהן, רכב, מגורי השחקנים, הטוסטר שגור שלף מקפיץ לפרקינס ב- 2 בלילה כדי שאישתו תוכל להכין לחמניות, אנערף.. למה נראה למישהו פה שזה באמת קם ונופל על הכסף שהיא שילמה לשחקנים שבאו והלכו??..

עכשיו ומכיוון שאף אחד לא יודע מה התקציב, כולל את כל העיתונאים הלא-מקושרים של וואלה, ספורטליין ודובי-ספורט או וואטאבר.. הנושא הזה בכלל לא רלבנטי... מכבי היא העסק הכי יציב בכדורסל האירופאי, וזה בדיוק מהסיבה הזאת.. שגם אם יספרו לכם שהתקציב הוא 20 מיליון, זה לא אותם 20 מיליון שיש לקבוצות אחרות (כל הרוסיות שסוגרות חוזים שמנים ומתפרקות אחרי שנתיים בגלל חובות היסטריים).. זה 20 מיליון מחושבים ומשורטטים, שבנויים מ- 1001 דברים והעיקר להישאר נקי ומאוזן.. ובדיוק בגלל זה אם תסתכלו על ה30 שנה האחרונות תראו כמה מעטות הן הקבוצות שהצליחו להשאר בטופ לאורך כל כך הרבה שנים.. ו-וואלה, אם זה עבד כל כך יפה בעשור האחרון, למה זה אמור לעניין אותנו שבאים הנה שחקנים של 300 אלף ולא של 2 וחצי מיליון? מה זה משנה בכלל? מה, ריאל מדריד, טאו ויטוריה, מלאגה, או אחת הטורקיות הגיעו יותר רחוק מאיתנו איפשהו ב- 15 שנה האחרונות?

אני לא נגד להעלות את העניין הזה, אבל בערך אחת ל5 הודעות מישהו פה מעיף את זה באוויר.... מישהו פה באמת חושב שפדרמן לקח את ה- 2 מיליון של האדריאטית הביתה?....... אקיצור המסקנה היא שכנראה שיש הסבר לכל דבר, ולא בטוח שאנחנו אמורים לדעת ממנו בכלל..
מילוס

הודעהעל ידי asafb96 » 17 יולי 2011, 23:57

מילוס כתב:וואי זה בלתי נסבל.........
כבר ראיתי בערך 800 הודעות על הנושא הזה ותמיד זה מגיע לאותו מקום.........
אז לפני שאיזה ילד קופץ עלי פה עם איזה "לא מעניין אותך, אל תגיב".....תקף אותי צורך-על לציין פה איזה חצי דבר..

דבר ראשון, מי הבטיח?!?
דבר שני, שוב בפעם האלפיים, יש פה אנשים שבטוחים שמכבי תל אביב כדורסל זה איזה משחק מנג'ר או אני לא יודע מה..
מישהו פה ביקש שיעשו לו חישוב הוצאות-הכנסות..
אתה אמיתי יא גב-גבר?
אני שוב אגיד, אתם באמת חושבים שלמישהו, כולל חלק גדול מההנהלה של מכבי, יש מושג איך באמת נראה התקציב?! ומה התקציב בכלל? ממה ומורכבות ההוצאות? קבוצת כדורסל, ביחוד מכבי, מוציאה כסף על מיליון ואחד דברים..שאריות של חוזים מהעבר, הוצאות תפעול שותפות, מיסים, טיסות למשחקי חוץ, מלונות, בונוסים ומענקים, קנסות, משכורות של הצוות מקצועי, קפיצות סקאוטינג לחו''ל למיניהן, רכב, מגורי השחקנים, הטוסטר שגור שלף מקפיץ לפרקינס ב- 2 בלילה כדי שאישתו תוכל להכין לחמניות, אנערף.. למה נראה למישהו פה שזה באמת קם ונופל על הכסף שהיא שילמה לשחקנים שבאו והלכו??..

עכשיו ומכיוון שאף אחד לא יודע מה התקציב, כולל את כל העיתונאים הלא-מקושרים של וואלה, ספורטליין ודובי-ספורט או וואטאבר.. הנושא הזה בכלל לא רלבנטי... מכבי היא העסק הכי יציב בכדורסל האירופאי, וזה בדיוק מהסיבה הזאת.. שגם אם יספרו לכם שהתקציב הוא 20 מיליון, זה לא אותם 20 מיליון שיש לקבוצות אחרות (כל הרוסיות שסוגרות חוזים שמנים ומתפרקות אחרי שנתיים בגלל חובות היסטריים).. זה 20 מיליון מחושבים ומשורטטים, שבנויים מ- 1001 דברים והעיקר להישאר נקי ומאוזן.. ובדיוק בגלל זה אם תסתכלו על ה30 שנה האחרונות תראו כמה מעטות הן הקבוצות שהצליחו להשאר בטופ לאורך כל כך הרבה שנים.. ו-וואלה, אם זה עבד כל כך יפה בעשור האחרון, למה זה אמור לעניין אותנו שבאים הנה שחקנים של 300 אלף ולא של 2 וחצי מיליון? מה זה משנה בכלל? מה, ריאל מדריד, טאו ויטוריה, מלאגה, או אחת הטורקיות הגיעו יותר רחוק מאיתנו איפשהו ב- 15 שנה האחרונות?

אני לא נגד להעלות את העניין הזה, אבל בערך אחת ל5 הודעות מישהו פה מעיף את זה באוויר.... מישהו פה באמת חושב שפדרמן לקח את ה- 2 מיליון של האדריאטית הביתה?....... אקיצור המסקנה היא שכנראה שיש הסבר לכל דבר, ולא בטוח שאנחנו אמורים לדעת ממנו בכלל..

בלתי נסבל? גבר, לא יודע אם קראת את כל התגובות, אבל הרוב פה באותה דעה שלך ;)
asafb96

הודעהעל ידי yarinsaky » 18 יולי 2011, 04:43

דווקא תהיה ושאלה מאוד הגיונית.

אני לא אוהב שמשתיקים אנשים בפורומים כשהם מציגים שאלות לגיטימיות וזו בהחלט אחת כזאת. יש מן טרנד ללכת עם הקול החזק בפורום ואז
אנשים שיש להם זווית קצת שונה לעניין חוששים כבר להעלות שאלות או להציג עמדות נוגדות כדי שלא יעברו כאן שטיפה.

כמו שיש כאן אנשים שאוטומטית מתייצבים לצד ההנהלה ויעלו תמיד תירוצים לכל החתמה או בעייה או כשלון של הנהלה, יש אולי גם כאלו שנוקטים
גישה הפוכה.
אני נגד שתי הגישות אלא בעד ביקורת התבונה הטהורה. לכולנו יש שכל לשפוט דברים ולכל אחד יש זווית ראייה אחרת, אז תנו לאנשים להתבטא.

אני גם רוצה להבין מדוע קבוצות כמו מילאנו מחתימות שחקן כמו ניקולאס ומכבי אפילו לא מנסה. זו שאלה לגיטימית, אבל אני בטוח שמיד יזנקו אנשים ויגידו שלמכבי אין כסף או משהוא אחר.
אני לא יודע אם למכבי יש כסף או אין, אני לא רואה חשבון של הקבוצה. אבל גם אלו שטוענים שאין כסף כי הכול הלך על שדרוגי חוזים לא יודעים
בדיוק כמה כסף הוצא והם לא רואי חשבון של מכבי, אז מדוע דעתם היא שקובעת ?

מדוע שלא נגיד שאין לנו מושג באמת וכן נעלה שאלות ?
הסגל של מכבי ת"א :

רכזיות - בר רפאלי, אליזבת הארלי
קלעיות - מורן אטיאס, ליב טיילור
סמוליות - ג'יזל, קים קרדישיאן
פאווריות- מייגן פוקס, אולגה קורילנקו
סנטריות - פנלופה קרוז, קייט ווינסלט

מאמנות- שרון סטון, - מישל פייפר, ברוק שילדס
yarinsaky

הודעהעל ידי ankram » 18 יולי 2011, 06:01

בתכלס זה מתחלק למספר חלקים.
1. אני לא זוכר שהבטיחו גידול בתקציב, לא פדרמן ולא מזרחי מרוויחים ממכבי.
2. המהלך לכיוון האדריאטית נבע מזה שמכבי מיצתה את מקורות ההכנסה שלה.
3. מכבי לא תעשה מקרה מילאנו כי מילאנו תתפרק בעוד שנה שנתיים ומכבי כבר למעלה מ 30 שנה ביורוליג.
4. מכבי עד כה החתימה את כל מי שרצתה , כולל ההבאה של מאצ'בן באמצע עונה הקודמת שבפירוש היה חריגה בתקציב והשנה זה מכוסה , כולל השארת 80%!! מהסגל (שלא יהיה הדבר קל בעניכם).
5. הבעיה היחידה שמכבי רצתה משהו ולא יצא אל הפועל היה הלפרין.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי קודי » 18 יולי 2011, 06:01

מה זאת אומרת מי הבטיח? הם המנהלים והם צריכים להחליט אבל (וזה אבל גדול מאוד) אם הם מעלים את מחירי המנויים בצורה משמעותית (המנוי שלי עלה ביותר מ-10%) אז הם מחוייבים להגדיל את התקציב. מבחינתי אין לגיטימציה להעלות את מחיר המנוי כדי שיהיה לבעלי הבית כסף למשוך הביתה (מאחר שכפי שידוע וגם כפי שטענו לא פעם ולא פעמיים ופדרמן ומזרחי אין למכבי חובות עבר שיש צורך לכסות) אלא אך ורק בכדי להגדיל את תקציב הקבוצה.
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי yiffy » 18 יולי 2011, 06:34

קודי כתב:מה זאת אומרת מי הבטיח? הם המנהלים והם צריכים להחליט אבל (וזה אבל גדול מאוד) אם הם מעלים את מחירי המנויים בצורה משמעותית (המנוי שלי עלה ביותר מ-10%) אז הם מחוייבים להגדיל את התקציב. מבחינתי אין לגיטימציה להעלות את מחיר המנוי כדי שיהיה לבעלי הבית כסף למשוך הביתה (מאחר שכפי שידוע וגם כפי שטענו לא פעם ולא פעמיים ופדרמן ומזרחי אין למכבי חובות עבר שיש צורך לכסות) אלא אך ורק בכדי להגדיל את תקציב הקבוצה.

למכבי אין בהכרח חובות, אבל מקורות ההכנסה שלה התכווצו. אלקטרה משלמת פחות מעלית וערוץ 10 (ובוודאי ערוץ 5) שילמו פחות מחוזי העתק ששילם הערוץ הראשון. על מנת לממן את ההוצאות השוטפות מכבי נאלצת למצוא כיום עוד מקורות הכנסה, קרי האדריאטית והמנויים.

יחד עם זאת, אני מסכים איתך שהעלאת מחירי המנויים ללא כל מתן "תמורה הולמת" בדמות החתמות מעניינות היא צעד מקומם. הרבה פה חוזרים לשנה שעברה ואומרים "מכבי ידעה מה היא עושה" אבל לדעתי בפועל בלאט היה זה שידע מה הוא עושה ופדרמן "got lucky". עונה לא מוצלחת בשנה שעברה, על רקע העלייה במחירי המינויים וההחתמות בחצי מיליון ומטה הייתה יכולה להיות בעלת השלכות על האמון של האוהדים בהנהלה, ופדרמן ניצל מתסריט זה.

השאלה עכשיו היא האם הוא יבצע הימור זה שוב או שלחלופין יילך על בטוח. אם יחחית שחקנים כמו פו ג'טר או מרקו פופוביץ', התמורה לכסף תהיה נמוכה מאוד והוא שוב יצטרך להתפלל שבלאט יספק ת'סחורה (לאור ההתחזקות של מילאנו, אפס וריאל, לא בטוח שזה הימור חכם כמו בשנה שעברה). לעומת זאת, אם תתקבל החתמה בקנה מידה סביר יותר, מד הלחץ של אלו ששילמו הרבה השנה ירד בקצת גם אם התוצאות לא יהיו מעולות בהתחלה.
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי אורי » 18 יולי 2011, 06:35

קודי כתב:מה זאת אומרת מי הבטיח? הם המנהלים והם צריכים להחליט אבל (וזה אבל גדול מאוד) אם הם מעלים את מחירי המנויים בצורה משמעותית (המנוי שלי עלה ביותר מ-10%) אז הם מחוייבים להגדיל את התקציב. מבחינתי אין לגיטימציה להעלות את מחיר המנוי כדי שיהיה לבעלי הבית כסף למשוך הביתה (מאחר שכפי שידוע וגם כפי שטענו לא פעם ולא פעמיים ופדרמן ומזרחי אין למכבי חובות עבר שיש צורך לכסות) אלא אך ורק בכדי להגדיל את תקציב הקבוצה.

והתקציב אכן עלה, וכבר ציינו פה לפניי לאיזה מקומות הוא יכול ללכת לפני החתמה של שחקן במיליון דולר. מכבי הצליחו להשאיר שני שחקנים כמו פארגו ושחורציאניטיס, אין יותר טובים מהם באירופה ועוד בעמדות החשובות ביותר בכדורסל, ועל כך הברכות להנהלה.
גם במידה וסמית' הוא לא יותר משחקן משלים(ואני מתקשה לראות אותו יותר מזה)יש למכבי מספיק שחקנים טובים כדי שיובילו אותה לאן שצריך. נקווה שינחת פה גארד איכותי(ויש עוד זמן בשביל זה)ואנחנו סוגרים סגל מעולה.
נערך לאחרונה על ידי אורי בתאריך 18 יולי 2011, 06:42, נערך 2 פעמים בסך הכל.
אורי

הודעהעל ידי ankram » 18 יולי 2011, 06:38

יובל ,
למה אתה מקבל שהקוטג' עולה , שהבנזין עולה , שמחירי הדירות עולים , שהחשמל עולה ועולה , ואתה לא מוכן לקבל את זה שההוצאות השוטפות של מכבי הולכות וגדלות?
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי אורי » 18 יולי 2011, 06:42

אני חושב שמכבי נוקטת בצעדים נהדרים לאור מצב הכדורסל באירופה. בעיניי הוכח שפרט למספר מצומצם בהחלט(נבארו ודיאמנטידיס למשל), אין שחקנים ששווים מיליון דולר לעונה באירופה. ומכבי כבר שנים מצליחה עם שחקנים מהליגה הישראלית שחותמים בגרושים. מכבי צריכה להמשיך באותו קו, למצוא שחקנים זולים, לא יותר מחצי מיליון דולר, ולראות את ההתפתחות שלהם, ובמידה ויוכיחו את עצמם, יזכו לשדרוג. נכון שיהיו כשלונות, אבל זה עדיף על כישלונות במיליון דולר ומעלה(ותראו כמה כאלה יש בקבוצות שונות באירופה)
אורי

הודעהעל ידי קודי » 18 יולי 2011, 06:48

ankram כתב:

יובל ,
למה אתה מקבל שהקוטג' עולה , שהבנזין עולה , שמחירי הדירות עולים , שהחשמל עולה ועולה , ואתה לא מוכן לקבל את זה שההוצאות השוטפות של מכבי הולכות וגדלות?

ברור שההוצאות השוטפות עלו, מאחר שעברו לליגה האדריאטית. אבל אני לא מניח שעברו לליגה הזו כדי שתוספת ההכנסה תכסה את הגידול בהוצאות שנובע מההשתתפות בליגה הזו...
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי קודי » 18 יולי 2011, 06:55

yiffy כתב:

למכבי אין בהכרח חובות, אבל מקורות ההכנסה שלה התכווצו. אלקטרה משלמת פחות מעלית וערוץ 10 (ובוודאי ערוץ 5) שילמו פחות מחוזי העתק ששילם הערוץ הראשון. על מנת לממן את ההוצאות השוטפות מכבי נאלצת למצוא כיום עוד מקורות הכנסה, קרי האדריאטית והמנויים.

יחד עם זאת, אני מסכים איתך שהעלאת מחירי המנויים ללא כל מתן "תמורה הולמת" בדמות החתמות מעניינות היא צעד מקומם. הרבה פה חוזרים לשנה שעברה ואומרים "מכבי ידעה מה היא עושה" אבל לדעתי בפועל בלאט היה זה שידע מה הוא עושה ופדרמן "got lucky". עונה לא מוצלחת בשנה שעברה, על רקע העלייה במחירי המינויים וההחתמות בחצי מיליון ומטה הייתה יכולה להיות בעלת השלכות על האמון של האוהדים בהנהלה, ופדרמן ניצל מתסריט זה.

השאלה עכשיו היא האם הוא יבצע הימור זה שוב או שלחלופין יילך על בטוח. אם יחחית שחקנים כמו פו ג'טר או מרקו פופוביץ', התמורה לכסף תהיה נמוכה מאוד והוא שוב יצטרך להתפלל שבלאט יספק ת'סחורה (לאור ההתחזקות של מילאנו, אפס וריאל, לא בטוח שזה הימור חכם כמו בשנה שעברה). לעומת זאת, אם תתקבל החתמה בקנה מידה סביר יותר, מד הלחץ של אלו ששילמו הרבה השנה ירד בקצת גם אם התוצאות לא יהיו מעולות בהתחלה.

מקורות ההכנסה ממש לא התכווצו - ההכנסות מטלוויזיה ממשיכות השנה בדיוק כמו בשנה שעברה (חוזה לשלוש שנים), אלקטרה משלמת בדיוק כמו עלית, ההכנסות מספונסרים תגיע השנה לשיא כל הזמנים (כך טען אלי דריקס) ואפילו שער הדולר ירד כך שהתקציב הדולרי עלה (בזמנו אני זוכר שבכו שחסר תקציב כי השער עלה). אף אחד בעולם - גם לא רואה החשבון או הכלכלן הטוב בעולם - יצליח לשכנע אותי שתוספת הכנסה של 2 מיליון דולר (לפחות) בתוספת השכר של פיני גרשון, יניב גרין, דורון פרקינס וצ'אק אידסון (ביחד מדובר על עלות של לפחות 5 מיליון דולר) מספיקים לשדרוג השכר של פארגו (700 אלף דולר), לכמה שדרוגי שכר זניחים (לא יותר ממיליון דולר, יחד עם הגידול בשכרו של מצ'באן) ולהביא לכאן את שאייר (עלות של 400 אלף), סמית (400), אוחיון (400) ועוד גארד זר זול. בואו נניח ששהערכות שלי לגבי תוספות השכר (2.9 מיליון דולר לפני גארד זר) נמוכות מאוד ונוסיף להם עוד מיליון דולר - האם אתם חושבים שיגיע לכאן זר שיקבל 1.1 מיליון דולר? לא נראה לי.
קודי

הודעהעל ידי בנימין נעמן » 18 יולי 2011, 07:01

קודי כתב:
yiffy כתב:

מקורות ההכנסה ממש לא התכווצו - ההכנסות מטלוויזיה ממשיכות השנה בדיוק כמו בשנה שעברה (חוזה לשלוש שנים), אלקטרה משלמת בדיוק כמו עלית, ההכנסות מספונסרים תגיע השנה לשיא כל הזמנים (כך טען אלי דריקס) ואפילו שער הדולר ירד כך שהתקציב הדולרי עלה (בזמנו אני זוכר שבכו שחסר תקציב כי השער עלה). אף אחד בעולם - גם לא רואה החשבון או הכלכלן הטוב בעולם - יצליח לשכנע אותי שתוספת הכנסה של 2 מיליון דולר (לפחות) בתוספת השכר של פיני גרשון, יניב גרין, דורון פרקינס וצ'אק אידסון (ביחד מדובר על עלות של לפחות 5 מיליון דולר) מספיקים לשדרוג השכר של פארגו (700 אלף דולר), לכמה שדרוגי שכר זניחים (לא יותר ממיליון דולר, יחד עם הגידול בשכרו של מצ'באן) ולהביא לכאן את שאייר (עלות של 400 אלף), סמית (400), אוחיון (400) ועוד גארד זר זול. בואו נניח ששהערכות שלי לגבי תוספות השכר (2.9 מיליון דולר לפני גארד זר) נמוכות מאוד ונוסיף להם עוד מיליון דולר - האם אתם חושבים שיגיע לכאן זר שיקבל 1.1 מיליון דולר? לא נראה לי.

אחי, מה עם החריגה בתקציב שנה שעברה עם מצ'באן?
מה עם השיקום של פרקיס?
ואוחיון/לימונד+גארד זר יכול להגיע ל1.1 M
סמל אישי של המשתמש
בנימין נעמן

הודעהעל ידי קודי » 18 יולי 2011, 08:04

בנימין - לקחתי בחשבון בתחשיב את אוחיון או לימונד (השם ישמור) ועדיין נשאר למעלה ממיליון דולר לגארד זר. השיקום של פרקינס? קודם כל הוא מבוטח ולכן מכבי קיבלה לא מעט כסף מהביטוח שלו (כמו גם מזה של גרין) ומעבר לכך אם אתה רוצה תוסיף עוד כמה אלפי שקלים לפיזיוטרפיסטים... מה שלא לקחתי בחשבון זה פיחות של למעלה מ-10% בדולר מול השקל, מה שאוטומטית מגדיל את התקציב הדולרי בצורה משמעותית.
לא יעזור כלום ולא משנה איך יסובבו את זה, אלא אם יגיע לכאן גארד זר במחיר משמעותי, יש כאן איזה שהוא חסכון וחלק גדול מהכסף לא הולך לשחקנים.
קודי

הודעהעל ידי yzafrir » 18 יולי 2011, 08:08

אגב , עליית מחירי המנוי ממש לא משמעותית ביחס למה שמכבי הולכת להוציא על המשחקים באדריאטית ,
לי העלו את המנוי בסך הכל ב-200 שח וביחס לכמות המשחקים שנוספה לי למנוי זה ממש לא הרבה....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי קודי » 18 יולי 2011, 08:20

yzafrir כתב:אגב , עליית מחירי המנוי ממש לא משמעותית ביחס למה שמכבי הולכת להוציא על המשחקים באדריאטית ,
לי העלו את המנוי בסך הכל ב-200 שח וביחס לכמות המשחקים שנוספה לי למנוי זה ממש לא הרבה....

עלה לי המנוי בלמעלה מ-10%. מדובר מבחינת מכבי על למעלה ממיליון דולר הכנסה נוספת, שלא מדגדגת אפילו את ההוצאות מהאדריאטית.
קודי

הודעהעל ידי אורי » 18 יולי 2011, 08:36

חברים, מכבי באים בגישה כזאת: המחירים עולים. לנו עולה יותר, לכם עולה יותר.
תאמינו לי שהפלאפל שהייתי קונה לפני שנתיים ב-9 שקל לא פחות טעים מהפלאפל שאני קונה היום ב-13 שקל. מה לעשות יש כל מיני גורמים שמביאים לעלייה במחירים.
אורי

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Avi1508 ו־34 אורחים