המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

הקפטן הבא של מכבי ?

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

הפקטן הבא של מכבי ?

גיא פניני
18
44%
טל בורשטיין
21
51%
ליאור אליהו
2
5%
אחד מהזרים
0
אין הצבעות

סך הכול הצבעות : 41

Re: הקפטן הבא של מכבי ?

הודעהעל ידי asafb96 » 07 אוגוסט 2011, 19:02

חביב אורנג'ד כתב:אני חוזר על מה שכתבתי בפוסטים קודמים.
קפטן הוא שחקן שחייב להתלבש למשחקים. בורשטיין, ככל הנראה, לא יתלבש למשחקי היורוליג וכל עוד פארמר ישחק כאן, אפשר אפילו להסתכל על כך כעובדה.
אם מכבי תבחר בבורשטיין כקפטן, היא תצטרך לבחור בשחקן אחר שישמש כקפטן במשחקי היורוליג (במידה ובורשטיין באמת לא יתלבש).

בלי קשר, לדעתי זה די מיותר לבחור קפטן שאינו מסוגל לתרום תרומה משמעותית בפן המקצועי וגם ככה, לא צפוי לכהן בתפקיד יותר משנתיים.

אין בעיה שבורשטיין יתלבש.. פארמר, פארגו, זר, שאייר/אוחיון ובורשטיין יתלבשו. כמובן אבל שלא ישחק..
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 אוגוסט 2011, 19:10

asafb96 כתב:
קפטן הוא שחקן שחייב להתלבש למשחקים. בורשטיין, ככל הנראה, לא יתלבש למשחקי היורוליג וכל עוד פארמר ישחק כאן, אפשר אפילו להסתכל על כך כעובדה.
אם מכבי תבחר בבורשטיין כקפטן, היא תצטרך לבחור בשחקן אחר שישמש כקפטן במשחקי היורוליג (במידה ובורשטיין באמת לא יתלבש).

בלי קשר, לדעתי זה די מיותר לבחור קפטן שאינו מסוגל לתרום תרומה משמעותית בפן המקצועי וגם ככה, לא צפוי לכהן בתפקיד יותר משנתיים.

אין בעיה שבורשטיין יתלבש.. פארמר, פארגו, זר, שאייר/אוחיון ובורשטיין יתלבשו. כמובן אבל שלא ישחק..

לדעתי, זה אילוץ לא מקצועי שעשוי להשפיע לרעה.
כמו שאני רואה את הדברים, בורשטיין הוא החוליה החלשה בסגל של מכבי, ולכשיצטרף זר נוסף, הוא יהיה במקרה הטוב השחקן ה13.
בהחלט מתקבל על הדעת לתת לבורשטיין להתלבש בכמה משחקים, אבל זה לא משהו שצריכים להפוך לפק"ל.
בכל מקרה, מאוד סביר להניח שלפחות במשחק אחד בורשטיין לא יתלבש ועבור משחק זה, מכבי תחוייב להלביש שחקן אחר כקפטן.

דעתי האישית היא שפניני מתאים יותר מבורשטיין לתפקיד הקפטן. בחירה בפניני, גם תמנע את כל הבעיה המנהלתית הזאת, שאף עשויה להוות בעיה מקצועית.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 07 אוגוסט 2011, 19:19

חביב אורנג'ד כתב:
asafb96 כתב:

לדעתי, זה אילוץ לא מקצועי שעשוי להשפיע לרעה.
כמו שאני רואה את הדברים, בורשטיין הוא החוליה החלשה בסגל של מכבי, ולכשיצטרף זר נוסף, הוא יהיה במקרה הטוב השחקן ה13.
בהחלט מתקבל על הדעת לתת לבורשטיין להתלבש בכמה משחקים, אבל זה לא משהו שצריכים להפוך לפק"ל.
בכל מקרה, מאוד סביר להניח שלפחות במשחק אחד בורשטיין לא יתלבש ועבור משחק זה, מכבי תחוייב להלביש שחקן אחר כקפטן.

דעתי האישית היא שפניני מתאים יותר מבורשטיין לתפקיד הקפטן. בחירה בפניני, גם תמנע את כל הבעיה המנהלתית הזאת, שאף עשויה להוות בעיה מקצועית.

אתה מגזים.. להלביש את בורשטיין כגארד ה5 ממש לא יפגע מקצועית במכבי. הרי גם הגארד ה4 שיהיה אוחיון או שאייר לא יקבל דקות שפאמר יהיה פה, אז בטח ובטח שלא הגארד ה5 הוא זה שיפגע במכבי..
גם שארפ לא תרם כלום מקוצעית בשנים האחרונות, אני לא רואה בעיה שבורשטיין יהיה כזה
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 אוגוסט 2011, 19:34

שארפ קיבל את סרט הקפטן כאשר הוא היה שחקן משמעותי ואפילו עוד לפני העונה הטובה בקריירה שלו.
נוסף על כך, שארפ תפקד כקפטן בפועל הרבה לפני שקיבל את המינוי הרשמי, וגם כאשר לא תרם הרבה ברמה המקצועית, הוא ידע לתרום תרומה משמעותית מאוד בדרכים אחרות (מה שאי-אפשר לומר על בורשטיין).
בורשטיין יקבל עכשיו את סרט הקפטן, כאשר הוא סוס מת ולמשך תקופה שלא תעלה על שנתיים (לדעתי, הוא בכלל יעזוב בתום העונה הבאה). לא בדיוק מקרה קלאסי של קפטן.

ברם, הלבשת חמישה גארדים גוררת אי-הלבשה של גבוה (או שניים) במשחקי היורוליג. אני בכל זאת הייתי רוצה את מכבי עם כל סוללת הגובהים שלה, על פני הלבשת שחקן על תקן אויר.
אם מכבי תפתח את העונה עם 14 שחקנים, היא תחוייב להושיב שני שחקנים על הספסל. בורשטיין הוא בפירוש אחד משני השחקנים החלשים בסגל, ולפחות מבחינה מקצועית, אי-הלבשתו למשחקי היורוליג היא צעד מתבקש.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 07 אוגוסט 2011, 20:04

חביב אורנג'ד כתב:שארפ קיבל את סרט הקפטן כאשר הוא היה שחקן משמעותי ואפילו עוד לפני העונה הטובה בקריירה שלו.
נוסף על כך, שארפ תפקד כקפטן בפועל הרבה לפני שקיבל את המינוי הרשמי, וגם כאשר לא תרם הרבה ברמה המקצועית, הוא ידע לתרום תרומה משמעותית מאוד בדרכים אחרות (מה שאי-אפשר לומר על בורשטיין).
בורשטיין יקבל עכשיו את סרט הקפטן, כאשר הוא סוס מת ולמשך תקופה שלא תעלה על שנתיים (לדעתי, הוא בכלל יעזוב בתום העונה הבאה). לא בדיוק מקרה קלאסי של קפטן.

ברם, הלבשת חמישה גארדים גוררת אי-הלבשה של גבוה (או שניים) במשחקי היורוליג. אני בכל זאת הייתי רוצה את מכבי עם כל סוללת הגובהים שלה, על פני הלבשת שחקן על תקן אויר.
אם מכבי תפתח את העונה עם 14 שחקנים, היא תחוייב להושיב שני שחקנים על הספסל. בורשטיין הוא בפירוש אחד משני השחקנים החלשים בסגל, ולפחות מבחינה מקצועית, אי-הלבשתו למשחקי היורוליג היא צעד מתבקש.

אתה בורח מתשובה עם תירוצים לא קשורים... לא מעניין אותי מתי שארפ קיבל את הסרט, ולא מעניין אותי כמה זמן אתה חושב שבורשטיין ישחקן במכבי. העובדה שקפטן יכול לתפקד גם בלי לראות דקה ביורוליג כמו שארפ, והעובדה שבורשטיין משחק במכבי 10 שנים לעומת פניני שפותח את ה3 בלבד זה למה בורשטיין צריך לקבל קפטן. בורשטיין כגארד 5 לא יוריד עשירית מהרמה של מכבי ביורוליג.
והעניין עם הגבוהים ממש לא קשור. אתה באמת רוצה שלמכבי יהיו העונה 6 שחקנים בעמדות 4-5 ו6 ב1-3???
אני ממש לא חושב שזה היגיוני בכלל, ואני מאמין שגם בלאט לא. אחד מהגבוהים לא יתלבש ביורוליג (אני מניח מאצ'בן), ובכל זאת למכבי תיהיה רוטציה ארוכה מאוד שכוללת 5 גבוהים מצוינים.
asafb96

הודעהעל ידי refael » 08 אוגוסט 2011, 07:37

http://sports.walla.co.il/?w=/7/1848272
גם פניני וגם טל יהיו קפטנים ? אפשרות לא רעה .
תמונה
refael

הודעהעל ידי בנימין נעמן » 08 אוגוסט 2011, 08:16

6 לב צהוב כתב:http://sports.walla.co.il/?w=/7/1848272
גם פניני וגם טל יהיו קפטנים ? אפשרות לא רעה .

יהיה בלאגן בחדר הלבשה, לטל יש דיבור שם.
שינתו לטל שנתיים וזהו.
סמל אישי של המשתמש
בנימין נעמן

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 אוגוסט 2011, 08:56

asafb96 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:שארפ קיבל את סרט הקפטן כאשר הוא היה שחקן משמעותי ואפילו עוד לפני העונה הטובה בקריירה שלו.

אתה בורח מתשובה עם תירוצים לא קשורים... לא מעניין אותי מתי שארפ קיבל את הסרט, ולא מעניין אותי כמה זמן אתה חושב שבורשטיין ישחקן במכבי. העובדה שקפטן יכול לתפקד גם בלי לראות דקה ביורוליג כמו שארפ, והעובדה שבורשטיין משחק במכבי 10 שנים לעומת פניני שפותח את ה3 בלבד זה למה בורשטיין צריך לקבל קפטן. בורשטיין כגארד 5 לא יוריד עשירית מהרמה של מכבי ביורוליג.
והעניין עם הגבוהים ממש לא קשור. אתה באמת רוצה שלמכבי יהיו העונה 6 שחקנים בעמדות 4-5 ו6 ב1-3???
אני ממש לא חושב שזה היגיוני בכלל, ואני מאמין שגם בלאט לא. אחד מהגבוהים לא יתלבש ביורוליג (אני מניח מאצ'בן), ובכל זאת למכבי תיהיה רוטציה ארוכה מאוד שכוללת 5 גבוהים מצוינים.

ראשית, אתנצל ואומר שאינני יודע מה מעניין אותך ומה לא, ולא היתה בכוונתי לשעמם אותך באמצעות הפוסט שכתבתי. עמך הסליחה.
אם תשים לב, לא כתבתי שקפטן הוא שחקן שיכול או לא יכול לשחק, אלא ציינתי עובדה שבד"כ קפטן מקבל את תפקידו כאשר הוא שחקן משמעותי בסגל וכמו כן, הוא ממונה לתפקיד עם איזושהי ראייה לעתיד ובמטרה לכהן כקפטן זמן רב.
כמה זה קשור? כל אחד יחליט לפי דעתו. לפי דעתי, צריכים גם לקחת את הפרמטרים הללו בחשבון, אבל זו רק דעתי.

בכל מקרה, לא כך הבנתי מה את מנסה לומר, ואשמח אם תפרט יותר.
מכבי בכל מקרה תאלץ שלא להלביש שני שחקנים (או שחקן אחד) למשחקי היורוליג, וזאת עובדה. אם היא תלביש את אותם חמישה גארדים שציינת, היא תצטרך להושיב בחוץ שניים מתוך התשעה או שמונה שחקנים שישארו.
אישית, לא הייתי שם בחוץ את פניני ו/או סמית', ועל בלו, אליהו וסופו אין סיכוי שבלאט יוותר. ג'יימס והנדרקיס הכרחיים בכדי לתת לסופו מנוחה, וזה אומר שמכבי תאלץ לשים על הספסל את מצ'באן ו/או עוד אחד מהגארדים שהוא לא בורשטיין.
שוב, לדעתי האישית, בורשטיין צריך להיות אחד מאילו שישבו על הספסל. אני בפירוש מעדיף לראות את מצב'אן ו/או כל שחקן אחר מתלבש, ולא סתם להלביש באופן סמלי את השחקן החלש בסגל.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 08 אוגוסט 2011, 12:44

חביב אורנג'ד כתב:
asafb96 כתב:

ראשית, אתנצל ואומר שאינני יודע מה מעניין אותך ומה לא, ולא היתה בכוונתי לשעמם אותך באמצעות הפוסט שכתבתי. עמך הסליחה.
אם תשים לב, לא כתבתי שקפטן הוא שחקן שיכול או לא יכול לשחק, אלא ציינתי עובדה שבד"כ קפטן מקבל את תפקידו כאשר הוא שחקן משמעותי בסגל וכמו כן, הוא ממונה לתפקיד עם איזושהי ראייה לעתיד ובמטרה לכהן כקפטן זמן רב.
כמה זה קשור? כל אחד יחליט לפי דעתו. לפי דעתי, צריכים גם לקחת את הפרמטרים הללו בחשבון, אבל זו רק דעתי.

בכל מקרה, לא כך הבנתי מה את מנסה לומר, ואשמח אם תפרט יותר.
מכבי בכל מקרה תאלץ שלא להלביש שני שחקנים (או שחקן אחד) למשחקי היורוליג, וזאת עובדה. אם היא תלביש את אותם חמישה גארדים שציינת, היא תצטרך להושיב בחוץ שניים מתוך התשעה או שמונה שחקנים שישארו.
אישית, לא הייתי שם בחוץ את פניני ו/או סמית', ועל בלו, אליהו וסופו אין סיכוי שבלאט יוותר. ג'יימס והנדרקיס הכרחיים בכדי לתת לסופו מנוחה, וזה אומר שמכבי תאלץ לשים על הספסל את מצ'באן ו/או עוד אחד מהגארדים שהוא לא בורשטיין.
שוב, לדעתי האישית, בורשטיין צריך להיות אחד מאילו שישבו על הספסל. אני בפירוש מעדיף לראות את מצב'אן ו/או כל שחקן אחר מתלבש, ולא סתם להלביש באופן סמלי את השחקן החלש בסגל.

גבר, אתה שוב מסתבך יותר מידי עם הסברים וניתוחים לא הכרחיים..
הנקודה שלי היא, שמכבי לא תלביש, בשום אופן, 6 גבוהים. אפשר לשכוח מזה. בלאט בחיים לא יעשה את זה. זה פשוט יהיה טמטום להלביש 6 גבוהים. מאצ'בן כנראה יהיה בחוץ, וזה בסדר. מקסימום יקבל דקות משמעותיות באדריאטית ובליגה ובעונה הבאה הוא כבר יתקדם.
עכשיו מכבי נשארת עם 5 שחקנים בעמדות 1-2. בוא נגיד ככה, פארגו ופאמר ישחקו 30 דקות כל אחד, סך הכל 20 דקות מהעמדה 2. הגארד הזר נגיד יתן 10-15 דקות עד שפארמר יעזוב, וסמית' יתן 5-10 דקות בעמדה 2. כל זה סוגר את העמדות 1-2, מבלי שמכבי משתמשת בגארד ה4 (שאייר) וה5 (בורשטיין). ככה שאני לא רואה שום מצב שהגארד ה5, שמקסימום יתן כמה דקות גארבג' הוא זה שיפריע לקבוצה. מה ההבדל אם מכבי תלביש את אוחיון במקום בורשטיין? כלום.
מצד שני, לתת לפניני את הקפטן זה פשוט יפגע בבורשטיין, שכמה שהיום הוא שחקן בינוני, זה שחקן שנתן המון למועדון ומגיע לו הכבוד, בניגוד לפניני שסך הכל מתחיל את השנה ה3 במכבי, ויכול גם לעשות בעיות ובחדר הלבשה.
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 אוגוסט 2011, 13:04

מכבי בהחלט עשויה להזדקק לכל הגבוהים שלה. מכבי תצטרך לתת מנוחה ללא מעט שחקנים העונה (ובפרט לשחקן כמו סופו) ועל כן, לכל אחד מהם תהיה חשיבות.
כמובן שסביר להניח שמכבי לא תלביש גבוה אחד למשחקי היורוליג, אבל זה לא בהכרח גורר שהשחקן שלא יתלבש לא יהיה בורשטיין.

אגב, חמישה גארדים (לא כולל את סמית'), זה כבר מספר גבוה מאוד שכמעט באופן ודאי לא יאפשר לגארד החמישי לקבל דקות משחק (ובורשטיין גם לא זכה ליותר מדי דקות כגארד שלישי). אני ממש לא רואה מה יהיה ההבדל בין אם השחקן ה12 יהיה גבוה שישי או גארד חמישי. ברמה העובדתית, כל אחד מהגבוהים של מכבי הוא שחקן איכותי יותר מבורשטיין (בלי קשר לעמדה) וזאת סיבה מספיק טובה בכדי לתת דוקא לגבוה להתלבש.

מה ההבדל בין אוחיון לבורשטיין? קודם כל, אני מאמין שאוחיון הוא פשוט שחקן טוב יותר מבורשטיין ולכן מגיע לו להתלבש. דבר שני, אוחיון הוא שחקן שמכבי צריכה לגדל במטרה שיהיה טוב בעתיד. יהיה הרבה יותר קל לפתח את אוחיון ולגרום לו לצבור נסיון ביורוליג, כאשר הוא מקבל דקות משחק מאשר לתת לו לצפות במשחקי היורליג על הספסל ובלבוש אזרחי.

בלי קשר, גם עם נוריד מהסגל של מכבי שני שחקנים מכל עמדה שהיא, למכבי עדיין יהיה סגל ארוך ומאוזן.
במקרה כזה, הדבר הנכון ביותר הוא להרכיב את 12 השחקנים הטובים ביותר לכל משחק נתון.
אני חושב שבאופן די ברור, בורשטיין לא נמצא בין 12 השחקנים הבכירים של מכבי, ולכן הלבשתו היא אילוץ לא מקצועי שעשוי להשפיע לרעה.
נכון, ההשפעה כנראה תהיה מינורית מאוד וייתכן שאפילו זניחה, אבל בכל מקרה, אי-אפשר לברוח מהעבודה שמדובר במהלך מאולץ ולא מקצועי, שמטרתו היחידה היא לתת כבוד לשחקן שגם ככה זכה לכבוד והערכה יוצאי דופן ממכבי.
לדעתי, מקצועיות צריכה להיות מעל הכל, גם בדברים הנראים זניחים.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 08 אוגוסט 2011, 13:23

חביב אורנג'ד כתב:מכבי בהחלט עשויה להזדקק לכל הגבוהים שלה. מכבי תצטרך לתת מנוחה ללא מעט שחקנים העונה (ובפרט לשחקן כמו סופו) ועל כן, לכל אחד מהם תהיה חשיבות.
כמובן שסביר להניח שמכבי לא תלביש גבוה אחד למשחקי היורוליג, אבל זה לא בהכרח גורר שהשחקן שלא יתלבש לא יהיה בורשטיין.

אגב, חמישה גארדים (לא כולל את סמית'), זה כבר מספר גבוה מאוד שכמעט באופן ודאי לא יאפשר לגארד החמישי לקבל דקות משחק (ובורשטיין גם לא זכה ליותר מדי דקות כגארד שלישי). אני ממש לא רואה מה יהיה ההבדל בין אם השחקן ה12 יהיה גבוה שישי או גארד חמישי. ברמה העובדתית, כל אחד מהגבוהים של מכבי הוא שחקן איכותי יותר מבורשטיין (בלי קשר לעמדה) וזאת סיבה מספיק טובה בכדי לתת דוקא לגבוה להתלבש.

מה ההבדל בין אוחיון לבורשטיין? קודם כל, אני מאמין שאוחיון הוא פשוט שחקן טוב יותר מבורשטיין ולכן מגיע לו להתלבש. דבר שני, אוחיון הוא שחקן שמכבי צריכה לגדל במטרה שיהיה טוב בעתיד. יהיה הרבה יותר קל לפתח את אוחיון ולגרום לו לצבור נסיון ביורוליג, כאשר הוא מקבל דקות משחק מאשר לתת לו לצפות במשחקי היורליג על הספסל ובלבוש אזרחי.

בלי קשר, גם עם נוריד מהסגל של מכבי שני שחקנים מכל עמדה שהיא, למכבי עדיין יהיה סגל ארוך ומאוזן.
במקרה כזה, הדבר הנכון ביותר הוא להרכיב את 12 השחקנים הטובים ביותר לכל משחק נתון.
אני חושב שבאופן די ברור, בורשטיין לא נמצא בין 12 השחקנים הבכירים של מכבי, ולכן הלבשתו היא אילוץ לא מקצועי שעשוי להשפיע לרעה.
נכון, ההשפעה כנראה תהיה מינורית מאוד וייתכן שאפילו זניחה, אבל בכל מקרה, אי-אפשר לברוח מהעבודה שמדובר במהלך מאולץ ולא מקצועי, שמטרתו היחידה היא לתת כבוד לשחקן שגם ככה זכה לכבוד והערכה יוצאי דופן ממכבי.
לדעתי, מקצועיות צריכה להיות מעל הכל, גם בדברים הנראים זניחים.

אז אתה אומר שמכבי צריכה בסגל 2 שחקנים על כל עמדה בעמדות 1-3 ו3 שחקנים בכל עמדה ב4-5? צר לי להגיד לך, זה יהיה טמטום אם מכבי יעשו את זה, ואני בטוח שבלאט יודע את זה. 5 השחקנים שיתלבשו כנראה זה מספיק ואולי טיפה עמוס, אז 6 זה כבר אידיוטי. גם אם 6 הגבוהים טובים מבורשטיין, כל אחד יעלה, יתן 4-5 דקות וירד לנוח 10 דקות, זה גם יפגע ברמה של השחקנים. אם בלו יקבל משהו כמו 10 דקות בעמדה 4 (יכול גם לשחק איזה 5 דקות כ3), אליהו יתן איזה 20 דקות, הנדריקס יתן 10 דקות+5 כסנטר, סופו עם 20 וג'יימס עם 15, איפה פה נכנס מאצ'בן?
הרי גם הגארד ה5, או לחלופין הגבוה ה6, לא יקבל דקה אחת, אז מה הבעיה לתת לבורשטיין את הכבוד המגיע לו ואת סרט הקפטן ביורוליג ומקום בסגל? מאצ'בן ואוחיון לא יעזרו למכבי בעשירית האחזור אם יתלבשו ליורוליג, מהסיבה הפשוטה שלא יראו פרקט.
בקשר להשוואה לאוחיון, לא השוואתי את הרמה בניהם, ההשוואה היא מה אוחיון יעזור למכבי כגארד 5??? על איזה דקות משחק את מדבר? הוא לא יראה שניה כגארד 5, לא יהיה שום הבדל ברמה, כי שניהם פשוט לא ישחקו, אז לפחות נותנים לבורשטיין את הקפטן, ולא לפניני שמתחיל את העונה ה3 שלו במכבי.
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 אוגוסט 2011, 13:36

אני לא אומר שומדבר, אבל אני לא פוסל אפשרות שמכבי תעדיף להלביש שחקן גבוה על פני שחקן נמוך. כאשר מדובר בשחקן ה12, זה בהחלט סביר.

שוב, מספיק שבלאט יבחר במשחק אחד שלא להלביש את בורשטיין (ואני עדיין לא מבין, מדוע דבר כזה אינו אפשרי בעינייך), ומכבי תצטרך להעביר את סרט הקפטן לשחקן אחר.
ושוב, אם מכבי תבחר בקפטן שהוא שחקן בכיר שבכלל אין חשש ואין שום סיבה מקצועית שהוא לא יתלבש, כל הבעיה הזאת בכלל לא היתה מתעוררת.
לכפות את הלבשת השחקן החלש ביותר בסגל, היא בעיניי טעות, גם כאשר מדובר בשחקן כמו טל בורשטיין וגם אם ההפשעה של מהלך כזה תהיה די זניחה.

לגבי אוחיון, אני בהחלט חושב שכגארד חמישי אפשר למצוא לו כמה דקות במשחקי היורוליג. סביר להניח שלמכבי יהיו כמה משחקים חד-צדדיים ביורוליג, ובמקרים כאלו יהיה אפשר לשלב אותו ולתת לו לצבור קצת נסיון.
בכל מקרה, הסיכוי של אוחיון לקבל קצת דקות ביורוליג, הוא גבוה יותר כאשר הוא מתלבש למשחק, מאשר כשהוא בכלל לא נרשם.

אגב, בכלל לא מדובר רק במשחקי היורוליג.
מספיק שיהיה משחק אחד כלשהו בו אוחיון (או כל שחקן אחר) יתלבש ע"ח בורשטיין (ולדעתי, די סביר שדבר כזה יקרה), וחזרנו לאותה בעיה.
אני לא רואה איך אפשר להיות כ"כ בטוחים שבורשטיין יתלבש לכל אחד ממשחקיה של מכבי בעונה הבאה, וכל זאת ע"ח שחקנים טובים ממנו.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 08 אוגוסט 2011, 13:54

חביב אורנג'ד כתב:אני לא אומר שומדבר, אבל אני לא פוסל אפשרות שמכבי תעדיף להלביש שחקן גבוה על פני שחקן נמוך. כאשר מדובר בשחקן ה12, זה בהחלט סביר.

שוב, מספיק שבלאט יבחר במשחק אחד שלא להלביש את בורשטיין (ואני עדיין לא מבין, מדוע דבר כזה אינו אפשרי בעינייך), ומכבי תצטרך להעביר את סרט הקפטן לשחקן אחר.
ושוב, אם מכבי תבחר בקפטן שהוא שחקן בכיר שבכלל אין חשש ואין שום סיבה מקצועית שהוא לא יתלבש, כל הבעיה הזאת בכלל לא היתה מתעוררת.
לכפות את הלבשת השחקן החלש ביותר בסגל, היא בעיניי טעות, גם כאשר מדובר בשחקן כמו טל בורשטיין וגם אם ההפשעה של מהלך כזה תהיה די זניחה.

לגבי אוחיון, אני בהחלט חושב שכגארד חמישי אפשר למצוא לו כמה דקות במשחקי היורוליג. סביר להניח שלמכבי יהיו כמה משחקים חד-צדדיים ביורוליג, ובמקרים כאלו יהיה אפשר לשלב אותו ולתת לו לצבור קצת נסיון.
בכל מקרה, הסיכוי של אוחיון לקבל קצת דקות ביורוליג, הוא גבוה יותר כאשר הוא מתלבש למשחק, מאשר כשהוא בכלל לא נרשם.

אגב, בכלל לא מדובר רק במשחקי היורוליג.
מספיק שיהיה משחק אחד כלשהו בו אוחיון (או כל שחקן אחר) יתלבש ע"ח בורשטיין (ולדעתי, די סביר שדבר כזה יקרה), וחזרנו לאותה בעיה.
אני לא רואה איך אפשר להיות כ"כ בטוחים שבורשטיין יתלבש לכל אחד ממשחקיה של מכבי בעונה הבאה, וכל זאת ע"ח שחקנים טובים ממנו.

בלאט לא ילביש העונה 6 גבוהים למשחק 1, שכח מזה..
זה שאפשר לא להלביש אותו זה לא בלתי אפשרי, זה פשוט לא ישנה את הרמה של הקבוצה. אוחיון על חשבון בורשטיין כגארד ה5, או לחלופין מאצ'באן כגבוה ה6 לא ישפר את הקבוצה בעשירית האחוז, כי הוא לא יראה דקה (אנחנו הולכים במעגלים..)
למכבי לא יהיו העונה משחקים חד צדדיים, אולי אולי נגד פרטיזן בבית. לא זה מה שישפר את אוחיון, וגם אם יתלבש, יש את שאייר לפניו כגארד ה4, שגם הוא לא צפוי לקבל דקות בהתחלה
זה לא לכפות את הלבשת השחקן החלש בסגל, זה לתת כבוד לשחקן שתרם המון למועדון, וכל עוד זה לא יוריד כלום מקצועים (וזה לא!), זה עדיף מאשר לתת לפניני כזה או אחר את הסרט, דבר שכן יכול ליצור בעיות ומרמור
אני חושב גם שבורשטיין ושאייר (לפחות בהתחלה) הם שני השחקנים שיתלבשו לכל המשחקים. ביורוליג הם יהיו על הספסל ולא ישחקו, ובליגה ובאדריאטית הם יקבלו את הדקות שלהם כדי לתת מנוחה לפארגו, פארמר וכו'..
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 אוגוסט 2011, 14:41

לכל הידוע לי, המאמן הוא זה שקובע את 12 השחקנים שיתלבשו לכל משחק נתון.
אני מאמין (וזו רק דעתי), שצריכים לתת למאמן יד חופשית בבחירת אותם שיתלבשו, גם אם על פניה, אין להחלטה כזאת חשיבות מקצועית. אגב, לפעמים יתכנו מצבים שבהם גם לשחקן ה12 יש משמעות, ובעונה כמו שצפויה למכבי, לא מן הנמנע שיווצר מצב כזה.

לגבי אוחיון, אני לא מבין למה הוא כבר הוכתר כגארד החמישי. אם וכאשר פאמר יעזוב, אוחיון צריך להיות הגארד הרביעי ולמכבי יש אינטרס בכך.
אוחיון חתם על חוזה של 2-3 עונות ובמקום לייבש אותו על הספסל, מכבי צריכה למצוא דרכים כיצד לקדם אותו ולהעניק לו דקות. סתם להעדיף על פניו את בורשטיין בכדי לתת לו כבוד, זה דבר שבהחלט עושוי לפגוע בהתקדמות של אוחיון במכבי.

שוב, אני חוזר על מה שכתבתי מספר פעמים. ההחלטה את מי להלביש למשחקים, צריכה להיות החלטה מקצועית בלבד ובכלל לא בטוח שהעדפת בורשטיין על פני כל שחקן אחר, היא מהלך נכון שלא יגרום שום נזק (בטח שלא לטווח הארוך).
המצב בו בורשטיין לא יתלבש למשחק נתון כלשהו, הוא בהחלט אפשרי וסביר בעיניי ועל כן, צריכים לראות לאן זה יוביל ולחפש אלטרנטיבה.

כמו שאני רואה את הדברים, הדבר הנכון ביותר לעשות מבחינה מקצועית, הוא או לתת את תפקיד הקפטן לגיא פניני או ליצור מצב בו ישנם שני קפטנים.
לדבוק בבורשטיין ולכפות את הלבשתו לכל המשחקים, היא בעיניי טעות, שלפחות ברמה התיאורטית, יכולה גם להזיק מבחינה מקצועית.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 08 אוגוסט 2011, 14:47

חביב אורנג'ד כתב:לכל הידוע לי, המאמן הוא זה שקובע את 12 השחקנים שיתלבשו לכל משחק נתון.
אני מאמין (וזו רק דעתי), שצריכים לתת למאמן יד חופשית בבחירת אותם שיתלבשו, גם אם על פניה, אין להחלטה כזאת חשיבות מקצועית. אגב, לפעמים יתכנו מצבים שבהם גם לשחקן ה12 יש משמעות, ובעונה כמו שצפויה למכבי, לא מן הנמנע שיווצר מצב כזה.

לגבי אוחיון, אני לא מבין למה הוא כבר הוכתר כגארד החמישי. אם וכאשר פאמר יעזוב, אוחיון צריך להיות הגארד הרביעי ולמכבי יש אינטרס בכך.
אוחיון חתם על חוזה של 2-3 עונות ובמקום לייבש אותו על הספסל, מכבי צריכה למצוא דרכים כיצד לקדם אותו ולהעניק לו דקות. סתם להעדיף על פניו את בורשטיין בכדי לתת לו כבוד, זה דבר שבהחלט עושוי לפגוע בהתקדמות של אוחיון במכבי.

שוב, אני חוזר על מה שכתבתי מספר פעמים. ההחלטה את מי להלביש למשחקים, צריכה להיות החלטה מקצועית בלבד ובכלל לא בטוח שהעדפת בורשטיין על פני כל שחקן אחר, היא מהלך נכון שלא יגרום שום נזק (בטח שלא לטווח הארוך).
המצב בו בורשטיין לא יתלבש למשחק נתון כלשהו, הוא בהחלט אפשרי וסביר בעיניי ועל כן, צריכים לראות לאן זה יוביל ולחפש אלטרנטיבה.

כמו שאני רואה את הדברים, הדבר הנכון ביותר לעשות מבחינה מקצועית, הוא או לתת את תפקיד הקפטן לגיא פניני או ליצור מצב בו ישנם שני קפטנים.
לדבוק בבורשטיין ולכפות את הלבשתו לכל המשחקים, היא בעיניי טעות, שלפחות ברמה התיאורטית, יכולה גם להזיק מבחינה מקצועית.

כמה פעמים תחזור על זה?
ההחלטה מי יתלבש צריכה ליהיות מקצועית, זה ברור, אבל הלבשת בורשטיין כשחקן ה12 לא תפגע במכבי מקצעוית (ואל תגיד לי שהשחקן ה12 יהיה חיוני העונה ביורוליג, כי זה באמת כבר שטויות)
אוחיון לא יקבל דקות כגארד ה5, איזה דקות הוא יקבל? בוא תכתוב לי איזה דיאגרמה שבא אוחיון מקבל דקות כגארד ה5 כמו שאתה טוען, כשיש את פארמר, פארגו, גארד זר, שאייר, וגם סמית' שישחק 2 לפרקים לפניו. הוא יקבל דקות בליגה ובאדריאטית, גם אחרי שפארמר יעזוב, וכך צריך ליהיות
הלבשת בורשטיין כגארד ה5 לא תגרום למכבי שום נזק, בפירוש לא. ואני לא אחזור על זה שוב, כי זה כבר ניהיה מעצבן..
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 אוגוסט 2011, 15:16

לשחקן ה12 יש חשיבות בשלושה רבדים שונים.

הראשון הוא שבמקרה וייוצר מצב בו למכבי יהיו שחקנים מושהים (דבר שעשוי לקרות עם סופו בתחילת העונה), מורחקים או חלילה פצועים או חולים, מכבי תצטרך למלא את החור בצורה כלשהי ורצוי שזה יהיה באמצעות השחקנים הטובים ביותר. כמובן שמדובר במצב מאוד תיאורטי ואני מקווה מאוד שהוא גם לא יקרה, אבל צריכים גם לקחת אותו בחשבון.

הרבד השני הוא מנוחה לשחקנים הבכירים.
אני מזכיר שבעונות 2003-2005, לגארד הרביעי של מכבי קראו יותם הלפרין. פיני בקושי נתן ליותם לשחק ביורוליג, אבל נתן לו אשראי דקות גבוה בליגה המקומית, בכדי לתת לשחקנים הבכירים לנוח, והדבר עבד יפה מאוד.
בעונה בה מכבי משתתפת בשלוש מסגרות, מן הראוי שהשחקנים הפחות בכירים יעזרו בחלוקת העומס ויקבלו מספר דקות בכל המסגרות (בעיקר באדריאטית והליגה המקומית).

הרבד השלישי והאחרון, הוא קידום שחקנים.
בין אם מדובר בגארד חמישי, גבוה שישי או סמול פורוורד תשעי, למכבי יש אינטרס מובהק לקדם שחקנים במחשבה לעתיד הקצת יותר רחוק.
אוחיון הוא שחקן עם הרבה פוטנציאל שיכול להתפתח כשחקן יורוליג לא רע. הוא חתום על חוזה ארוך טווח במכבי ובשביל שחקן כזה מכבי צריכה וגם יכולה למצוא דקות משחק, בלי קשר למעמדו או לתפקידו בקבוצה.
את הפירות על השקעה כזאת מכבי תראי בשלבים מאוחרים יותר (או אפילו רק בעונה הבאה), וגם אם ההשקעה לא תתגלה כהצלחה מסחררת, שווה ללכת עליה, שהרי גם ככה שיתופו של אוחיון לא אמור לגרום נזק כלשהו ברמה המקצועית.
לייבש את אוחיון על הספסל, לא להלביש אותו למשחקי היורוליג ולהעדיף על פניו את בורשטיין, עשויים להיות מהלכים שיפגעו (ואפילו פגיעה חמורה) בהתפתחות ובהתקדמות שלו. אולי העונה לא נרגיש בשום הבדל אם דוקא בורשטיין יתלבש ע"ח אוחיון, אבל סביר מאוד שאת ההשפעה השלילית של מהלך כזה נרגיש בשלבים מאוחרים יותר.
כעת, כל דקה שאוחיון יכול לקבל ביורוליג היא חשובה וחבל שבכלל לא יתפאשר לו לקבל את הדקות האילו.

לסיכום, הייתי מאוד מסתייג מהמאירה ששיריון מקומו של בורשטיין בסגל הבכיר של מכבי לא תזיק ולא בנקל.
לפחות ברמה הרעיונית, מהלך כזה בהחלט יכול לגרום נזק.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 08 אוגוסט 2011, 15:29

ברשותך, אני אסיים כאן את הדיון הזה. אתה חוזר שוב ושוב על המנטרות שלך, אבל עובדתית הם לא נכונות, ואם אתה בוחר להמשיך איתם, אין לאן להמשיך..
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 אוגוסט 2011, 15:35

asafb96 כתב:ברשותך, אני אסיים כאן את הדיון הזה. אתה חוזר שוב ושוב על המנטרות שלך, אבל עובדתית הם לא נכונות, ואם אתה בוחר להמשיך איתם, אין לאן להמשיך..

מצויין :thumbup
אני רק מקווה שאם בלאט יחליט שלא להלביש את בורשטיין למשחק נתון, יבחר קפטן ראוי.
מדבריך, לא בדיוק הבנתי מי השחקן הזה יהיה וגם לא ראיתי הצעה לפתרון הבעיה הזאת. אבל כאמור, צריכים לצאת מנוקדת הנחה שמצב כזה בכלל לא יקרה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 08 אוגוסט 2011, 15:44

חביב אורנג'ד כתב:
asafb96 כתב:ברשותך, אני אסיים כאן את הדיון הזה. אתה חוזר שוב ושוב על המנטרות שלך, אבל עובדתית הם לא נכונות, ואם אתה בוחר להמשיך איתם, אין לאן להמשיך..

מצויין :thumbup
אני רק מקווה שאם בלאט יחליט שלא להלביש את בורשטיין למשחק נתון, יבחר קפטן ראוי.
מדבריך, לא בדיוק הבנתי מי השחקן הזה יהיה וגם לא ראיתי הצעה לפתרון הבעיה הזאת. אבל כאמור, צריכים לצאת מנוקדת הנחה שמצב כזה בכלל לא יקרה.

אם אכן בורשטיין לא יתלבש ליורוליג בסוף, פניני או אליהו צריכים ליהיות כמובן... אבל שוב, אני לא רואה בעיה להלביש את בורשטיין כשחקן ה12, שכמובן לא יראה דקה ויקבל את הכבוד המגיע לו כקפטן... אני מאמין שבלאט ילך על האופציה הזאת..
אגב, אני רואה עכשיו משחק של נבחרת סרביה נגד בוסניה, קצת מעצבן שמאצ'בן כנראה לא יראה העונה דקות יורוליג... פשוט שחקן נפלא. עושה בית ספר לטלטוביץ' שהוא על המגרש, בשני הצדדים
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 אוגוסט 2011, 15:50

אני מקווה שהשחקנים הטובים ביותר ישחקו כמה שיותר.
כמובן שמודבר ברעיון רומנטי, ובטוח שמישהו יפגע, אבל אני מקווה שבלאט יצליח לנווט את הרוטציה כמו שצריך.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עידן ו־119 אורחים