המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

תמה מלאכת בניית הסגל

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: תמה מלאכת בניית הסגל

הודעהעל ידי asafb96 » 13 אוגוסט 2011, 22:34

חביב אורנג'ד כתב:ראשית, אומר שאני מאוד מרוצה מבניית הקבוצה, ולפחות לראות עיניי, מכבי השתדרגה מאוד הקיץ.

הדבר שאהבתי יותר מכל בבניית הקבוצה, היא ההתמקדות בקו האחורי (למעט העמדה מס' 3 שאליה אגיע מאוחר יותר).
בלאט עשה הקיץ לקו האחורי, את מה שהוא עשה בקיץ שעבר לקו הקדמי, קרי, טיפול שורש. בעוד שבעונה שעברה ראינו קו אחורי דליל ולא מאוזן, כעת למכבי יש קו קדמי עמוק, מגוון ומלא כשרון.
מאוד מעניין להתבונן בשחקני הקו האחורי של מכבי. פאפאלוקאס הוא רכז טהור בעוד שפארגו הוא קומבו גארד נמוך ואילו גם שייר הוא קומבו גארד אבל גבוה, ולצדם גם ישחק כמובן פארמר הכשרוני. ממש כמו בקו הקדמי, למכבי יש שחקנים מסוגים שונים בקו האחורי ויהיה מאוד מעניין לראות איך כל אחד יבוא לידי ביטוי.

עוד דבר שמאוד בלט לי בבניית הקבוצה, הוא שגם הפעם יש קו המחבר בין כל השחקנים. בעונה שעברה זה היה האופי החיובי. הקיץ, זה חכמת משחק. פאפאלוקאס, שייר, פארמר, סמית' ואפילו ג'יימס, ידועים כשחקנים בעלי אי קיו כדורסל גבוה ונראה שזאת גם היתה הסיבה להחתמתם.

אני משער שהכוכבים של הקבוצה יהיו שוב סופו ופארגו וכמובן, גם פארמר כאשר יהיה כאן. אליהו יתרום גם הוא הרבה, ופניני ובלו ימשיכו להיות פקטור משמעותי מן הספסל.

איפה נמצאים סימני השאלה? קודם כל, בעמדה מס' 3. דוין סמית' הוא עדיין בגדר חידה בעיניי וקשה לדעת מה נראה ממנו בעונה הבאה. מקווה שיפתיע לטובה.
כמו כן, אני מסכים עם יוני לגבי בעיית העומס בסגל. כאשר יש יותר מדי שחקנים, מישהו עשוי להפגע וצריכים למצוא לכך איזשהו פתרון.

אני גם בדעה של אסף, לפיה שייר הוא זה שיפתיע.
דובר כאן הרבה על כך ששחקן צעיר יוצא קולג' עשוי להתגלות כהחתמה טובה, אבל לא שמנו לב שכבר יש לנו אחד כזה.
שייר הוא ההימור שלי להפתעת העונה. אני מקווה שהוא גם יתגלה כשחקן מצויין וגם ישאר כאן לעוד הרבה שנים.

לאן נגיע העונה? הליגה המקומית באמת לא אמורה להיות בעיה, ולצערי, תתגלה כבדיחה עצובה. גם באדריאטית אני לא צופה יותר מדי בעיות, ואין שום סיבה שמכבי לא תגיע לפיינל-פור שגם צפוי להתקיים כאן בתל-אביב.
היורוליג התחזקה מאוד העונה ובאמת קשה לאמוד את כוחה של מכבי אל מול האחרות. עם זאת, העפלה לשלב רבע הגמר בפירוש אמורה להוות הישג נדרש ומתבקש (לכל הפחות).

מסכים לחלוטין. מכבי עשו מהפכה די רציניתבקוו האחורי, והביאו לדעתי שחקנים שמתאימים פרפקט. פאפאס עם הניסיון, ההגנה, המנהיגות ויכולת המסירה מגובה 2 מטר יוסיף המון, כמו פארמר המוכשר, ושאייר שיכול לעשות העונה פרציה גדולה אחרי עזיבת פארמר. הוא לא יקבל את אותם הדקות, וסביר להניח שלא יתן את אותה תפוקה, אבל הוא שחקן מצוין עם ים פוטנציאל, ואם פארגו יתן קצת יותר, פאפאס קצת יותר, וסמית' ופניני קצת יותר, מכבי בהחלט יכולה להתגבר על העזיבה.
לגבי הדקות בקוו הקידמי. קודם כל למכבי יש קוו קידמי מדהים ומגוון. לדעתי מאצ'בן צריך ליהיות השחקן שלא יתלבש ליורוליג. אני לא חושב שזה יפגע בו או בהתקדמות שלו. הוא סך הכל בן 22, יכול להתקדם ולהתפתח באדריאטית ובליגה, ומהשנה הבאה הוא כבר יראה דקות יורוליג משמעותיות.
בקשר לסמית', הוא אכן סוג של "תעלומה", אבל אחרי שמעכלים את ההחתמה הזאת, ובודקים אותה לעומק, אפשר לראות שזה יכול ליהיות עוד בינגו של בלאט. מדברים פה על סמית' כשחקן הגנה מצוין, עם IQ גבוה ואופי טוב, אבל צריך לשים לב שהוא קלע העונה 15 נקודות בממצוע באחוזים די גבוהים (חוץ מהעונשין), עם פניני ובלו אני מאמין שיסתדרו בעמדה הזאת..
סך הכל, מבחינת סגל, מכבי היום אחת מ4 הקבוצות עם הסגלים הכי מרשימים יחד עם צסק"א, בארסה וסיינה. גם פנא, פנר, פילזן, ריאל, קאחה ומילאנו בנו יופי של סגלים. איזה עונה :frightened :yahoo :heat
asafb96

הודעהעל ידי yzafrir » 14 אוגוסט 2011, 06:33

איך הייתם מחלקים את השחקנים מבחינת עמדות וחמישייה ראשונה שנייה (הררכייה) ...?
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי felix_r » 14 אוגוסט 2011, 06:58

yzafrir כתב:איך הייתם מחלקים את השחקנים מבחינת עמדות וחמישייה ראשונה שנייה (הררכייה) ...?

אני היתי פותח דווקא עם פאפאלוקס, גם אם זה רק ל 5 דקות הראשונות, ואני אסביר למה:

כמו שכולם זוכרים מהעונה החולפת, אצל שחורצי הכל תלוי באיך הוא מתחיל את המשחק.
יש משחקים, שהוא מתחיל רע, וישר יודעים שהיום זה לא יהיה היום שלו.
בדיוק בשביל זה צריך את פאפאלוקס, שיספק לסופו התחלה טובה בכל משחק ע"י שתים-שלוש מסירות לדאנק או ליי-אפ קל.
אחרי שכבר סידר לסופו את הפתיחה הנכונה, פאפאלוקס כבר יכול לרדת לספסל. את שלו הוא עשה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי rc4991 » 14 אוגוסט 2011, 07:13

felix_r כתב:
yzafrir כתב:איך הייתם מחלקים את השחקנים מבחינת עמדות וחמישייה ראשונה שנייה (הררכייה) ...?

בדיוק בשביל זה צריך את פאפאלוקס, שיספק לסופו התחלה טובה בכל משחק ע"י שתים-שלוש מסירות לדאנק או ליי-אפ קל.
אחרי שכבר סידר לסופו את הפתיחה הנכונה, פאפאלוקס כבר יכול לרדת לספסל. את שלו הוא עשה.

צודק,מה גם שזה יוריד במעט את החשיבות של פארמר
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 14 אוגוסט 2011, 07:19

מה עוד אחרי 2-3 סלים של סופו בדרך כלל מתחילים שמירות כפולות ומשולשות עליו וזה משחרר שחקנים אחרים לזריקות נוחות יותר ...
טיקי חוזר

הודעהעל ידי yzafrir » 14 אוגוסט 2011, 07:33

תנו קצת יותר פרוט , פאפס יפתח באיזה עמדה...עם מי עוד יפתח בחמישייה....

פליקס , חוץ מפאפאס יש עוד מוסרים טובים במכבי וגם בעונה הקודמת היו . השאלה אם הכנסת כדורים לסופו זו סיבה מספיק טובה שפפאס יפתח ?

מי יקבל את המושכות בעמדה 1 ? פארגו , פארמאר , או פאפאס ??
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי nzitser » 14 אוגוסט 2011, 07:35

מי ישחק בעמדה 2?
nzitser

הודעהעל ידי גל גל » 14 אוגוסט 2011, 10:08

nzitser כתב:מי ישחק בעמדה 2?

פארמר או שאייר

ביורוליג הייתי פותח אם

פארגו
פארמר
סמית,אם כספי בא אז אולי הוא
אליהו
סופו
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי yarinsaky » 14 אוגוסט 2011, 10:14

קשה לי מאוד להאמין שפאפא יפתח, הוא בעצמו אמר למכבי לפני החתימה שהוא רוצה לעלות מהספסל.

לי אין ספק שפארגו יפתח כרכז הראשון ביורוליג, אסור להוריד ממנו ביטחון . כל עוד אין שביתה, פארמר בטח יפתח לצידו בעמדה מספר 2 .
( בעצם זה לא הכי חשוב מי יתופקד באיזו עמדה , שניהם מובילי כדור טובים ).
אם פארמר יעזוב, יכול להיות ששאייר הוא זה שיפתח בעמדה הזאת.
פאפא להערכתי שחקן של 15-20 דקות, אבל דקות המשחק יהיו גם פונקציה של הקבוצות והשלבים בהן מכבי תתמודד.

בסך הכול החמישיה תראה כך - פארגו, פארמר עד סיום השביתה ( שאייר ? פרקינס ? אחרי השביתה ) , כספי או סמית' ( שוב עניין השביתה ),
אליהו וסופו.
הסגל של מכבי ת"א :

רכזיות - בר רפאלי, אליזבת הארלי
קלעיות - מורן אטיאס, ליב טיילור
סמוליות - ג'יזל, קים קרדישיאן
פאווריות- מייגן פוקס, אולגה קורילנקו
סנטריות - פנלופה קרוז, קייט ווינסלט

מאמנות- שרון סטון, - מישל פייפר, ברוק שילדס
yarinsaky

הודעהעל ידי er79 » 14 אוגוסט 2011, 10:41

אם כספי יהיה במכבי, זו תהיה הפתעה גדולה אם החמישייה ביורוליג לא תהיה: פארגו, פארמר, כספי, אליהו, סופו.
er79

הודעהעל ידי yarinsaky » 14 אוגוסט 2011, 11:31

לפי ערוץ 5 היה כאן שינוי גדול בתכנון :
במשך חודש חיפשה מכבי אחר רכז או קומבו גארד אמריקני בעלות של עד מיליון דולרים שישחק לצד פארגו בחמישיה על המשבצת שפינה דורון פרקינס. שמות עלו וירדו מהפרק, האחרון שבהם היה רשארד מקנטס, שנזרק מה-NBA למרות איכויותיו מאחר שהיה מקרה ראש לא קטן.

טוב שמקנטס לא חתם בכל מקרה.
מה שמעניין שמכבי שוב מוותרת על סקורר בעמדה 2. נראה עד כמה זה יוכיח עצמו.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי גל גל » 14 אוגוסט 2011, 11:44

yarinsaky כתב:לפי ערוץ 5 היה כאן שינוי גדול בתכנון :
במשך חודש חיפשה מכבי אחר רכז או קומבו גארד אמריקני בעלות של עד מיליון דולרים שישחק לצד פארגו בחמישיה על המשבצת שפינה דורון פרקינס. שמות עלו וירדו מהפרק, האחרון שבהם היה רשארד מקנטס, שנזרק מה-NBA למרות איכויותיו מאחר שהיה מקרה ראש לא קטן.

טוב שמקנטס לא חתם בכל מקרה.
מה שמעניין שמכבי שוב מוותרת על סקורר בעמדה 2. נראה עד כמה זה יוכיח עצמו.

היא לא מוותרת יש לך את שאייר ואת פארמר בעמדה שתיים
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי yarinsaky » 14 אוגוסט 2011, 11:53

בסדר, פארמר כנראה לא ישאר כאן כל העונה ושאייר לא הולך לחמישייה בינתיים.

יכול להיות באמת שאם פארמר יעזוב שאייר יתפוס את מקומו בחמישייה, אבל הוא יצטרך להוכיח את עצמו קודם.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי asafb96 » 14 אוגוסט 2011, 12:11

yarinsaky כתב:בסדר, פארמר כנראה לא ישאר כאן כל העונה ושאייר לא הולך לחמישייה בינתיים.

יכול להיות באמת שאם פארמר יעזוב שאייר יתפוס את מקומו בחמישייה, אבל הוא יצטרך להוכיח את עצמו קודם.

ובגללזה יש לו עד סוף השביתה אפשרות להוכיחאת עצמובליגה ובאדריאטית... מקסימום אפשר לשחק עם פניני ב3 וסמית' 2 לצד פארגו
asafb96

הודעהעל ידי felix_r » 14 אוגוסט 2011, 17:28

yzafrir כתב:תנו קצת יותר פרוט , פאפס יפתח באיזה עמדה...עם מי עוד יפתח בחמישייה....

פליקס , חוץ מפאפאס יש עוד מוסרים טובים במכבי וגם בעונה הקודמת היו . השאלה אם הכנסת כדורים לסופו זו סיבה מספיק טובה שפפאס יפתח ?

מי יקבל את המושכות בעמדה 1 ? פארגו , פארמאר , או פאפאס ??

במכבי יש מוסרים טובים, אבל כל העונה שעברה אף אחד לא שיחק פיק-נ-רול עם סופו. פאפאס יעשה זאת.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 14 אוגוסט 2011, 19:13

felix_r כתב:

רעיון יפה. לדעתי זה קצת מחוץ לקופסא מדי, ולא רואה את זה מיושם כ"כ בקלות.
בתכלס, אם פאפאס יפתח, אז אין סיבה שהוא לא יישחק קצת יותר בתחילת המשחק מ5-6 דקות.

אני מסכים לחלוטין שסופו מתאים מאוד לשחק ליד פאפאס, ואם יצוותו אליהם גם את פניני ובלו ובעמדה 2 את אחד מהגארדים פארגו,פרמר או שייר, זה
יכול להיות באמת הרכב שקשה מאוד לעצור בהתקפה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שחר.ג. » 14 אוגוסט 2011, 20:48

על דבר אחד אין מה להתווכח,זה הסגל המגוון ביותר והשלם ביותר במכבי בחמש שנים האחרונות.
בלאט יכול לעבור חמישיות וסגנונות במהלך המשחק כמעט בלי לרדת ברמה.
תמונהg]
"כדורסל זה משחק שבחודשיים אתה יכול לעבור ממינוס 25 באוסישקין לפלוס 44 על בולוניה. אנחנו רק באוקטובר."
סמל אישי של המשתמש
שחר.ג.

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: gamer777, Google [Bot] ו־29 אורחים