המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

סקאוטינג V3

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סקאוטינג V3

הודעהעל ידי שמוליק » 15 יוני 2019, 20:19

er79 כתב:
שמוליק כתב:
er79 כתב:שמוליק אתה ממש נעול על בניית סגל מכוכבי הליגה אפי בירנבוים סטייל אה? אתה מבין אבל שלא תגיע רחוק ביורוליג עם שמות כאלה. היחיד שצריך להילקח בחשבון מהליגה הוא וולדן ותו לא

כשוולדן טוב מפרגו, כששימון מזרחי קולע על ג'וני בריינט בכל רגע נתון, כשאלייזה אובריאנט עושה עונה נהדרת לעומת מייקל-רו"ח-רול, כשכל שחקן שתזרוק לאוויר מליגת ווינר טוב התקפית יותר מקיין, כשמונרו בגיל 50 חכם וטוב יותר מקאלוירו, כשדיימון סימפסון נותן יותר לב ויעילות מטיוס אז אני לא נתקף בגעגועים לטרה סימונס או גייסון וויליאמס אלא שואל איך שנה אחר שנה מחלקת הסקאוטינג המפוארת לא מצליחה לייצר סגל סולידי?
ואגב בירינבויים, מהסגל שלו כולנו מאמצים היום את כספי.

עזוב זה לא רציני אבל. זה היה רלוונטי אם מכבי הייתה לוקחת החלטה מושכלת שהיא עוברת לשחק ביורוקאפ, לאור רמת השחקנים שהיא מביאה. אז עוד איכשהו הייתי תומך בדוקטרינה שלך. אבל לא הייתי מציב 5-6 מכוכבי ליגת העל ביורוליג. זה יהיה מביך.

ודאי שאתה צודק אבל MVP ישראלי וזר צריכים להיות במכבי. לפחות אלו של העונה. וולדן כמה רמות מעל פרגו וגינת נתן עונת פריצה כזו שאשמח אם יחליף את גייק-מר ספיגת נקודה לדקה-כהן.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי er79 » 15 יוני 2019, 20:30

שמוליק כתב:
er79 כתב:
שמוליק כתב:
er79 כתב:שמוליק אתה ממש נעול על בניית סגל מכוכבי הליגה אפי בירנבוים סטייל אה? אתה מבין אבל שלא תגיע רחוק ביורוליג עם שמות כאלה. היחיד שצריך להילקח בחשבון מהליגה הוא וולדן ותו לא

כשוולדן טוב מפרגו, כששימון מזרחי קולע על ג'וני בריינט בכל רגע נתון, כשאלייזה אובריאנט עושה עונה נהדרת לעומת מייקל-רו"ח-רול, כשכל שחקן שתזרוק לאוויר מליגת ווינר טוב התקפית יותר מקיין, כשמונרו בגיל 50 חכם וטוב יותר מקאלוירו, כשדיימון סימפסון נותן יותר לב ויעילות מטיוס אז אני לא נתקף בגעגועים לטרה סימונס או גייסון וויליאמס אלא שואל איך שנה אחר שנה מחלקת הסקאוטינג המפוארת לא מצליחה לייצר סגל סולידי?
ואגב בירינבויים, מהסגל שלו כולנו מאמצים היום את כספי.

עזוב זה לא רציני אבל. זה היה רלוונטי אם מכבי הייתה לוקחת החלטה מושכלת שהיא עוברת לשחק ביורוקאפ, לאור רמת השחקנים שהיא מביאה. אז עוד איכשהו הייתי תומך בדוקטרינה שלך. אבל לא הייתי מציב 5-6 מכוכבי ליגת העל ביורוליג. זה יהיה מביך.

ודאי שאתה צודק אבל MVP ישראלי וזר צריכים להיות במכבי. לפחות אלו של העונה. וולדן כמה רמות מעל פרגו וגינת נתן עונת פריצה כזו שאשמח אם יחליף את גייק-מר ספיגת נקודה לדקה-כהן.

זורם איתך על וולדן. אני גם רוצה אותו. לא על גינת. בכל מקרה אין סיבה להביא את וולדן אם אתה מביא את וולטרס. חייבים רכז פותח איכותי
er79

הודעהעל ידי גל גל » 16 יוני 2019, 15:10

מה עם מרקו טודורוביץ ?

קצת מתחת לרדאר...משחק בחובנטוד

הוא תמיד היה נחשב לכשרון ונראה שהשנה בגיל 26-27 הדברים קצת יותר הסתדרו לו.

הוא 2.10 ויכול לשים גוף על ביג מנים

מעמיד השנה ממוצעים של 11 נקודות 6 ריבאונדים 2.5 אסיסיטים ( שזה מעולה לגבוה ) 1 חטיפה ו 1 חסימה למשחק ב 24 דקות
אפילו תפר 6-15 מהשלוש השנה. אולי יוכל לתת גם באספקט הזה מגמת שיפור
סך הכל 16.5 נקודות מדד למשחק.

יכול אולי לחזור ולשחק ביורוליג בתור סנטר מחליף לטאריק בלאק.

ולא בהרבה כסף.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Rampel » 16 יוני 2019, 16:48

גל גל כתב:מה עם מרקו טודורוביץ ?

מעמיד השנה ממוצעים של 11 נקודות 6 ריבאונדים 2.5 אסיסיטים ( שזה מעולה לגבוה ) 1 חטיפה ו 1 חסימה למשחק ב 24 דקות

ולא בהרבה כסף.

זה מרקו טודורוביץ' שהיה בחימקי? הוא לא היה תמיד אנמי יחסית?

זה יכול להיות שם מעניין, אבל זה כבר זר שמיני, מה שאני לא מאמין שיהיה פה וגם לא חושב שזה נכון, אלא אם קיין מבין שהוא שחקן מחליף שמשחק רק ביורוליג.. לכן דיבורים על סנטרים מחליפים נראים לי פחות רלוונטיים. אלא אם מדובר על שחקן 4/5 וממה שאני זוכר ממנו, עם כל הכבוד להתקדמות בספרד, הוא לא ממש יכול לשחק ב-4.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 16 יוני 2019, 16:49

Rampel כתב:

ולא בהרבה כסף.

זה יכול להיות שם מעניין, אבל זה כבר זר שמיני, מה שאני לא מאמין שיהיה פה וגם לא חושב שזה נכון, אלא אם קיין מבין שהוא שחקן מחליף שמשחק רק ביורוליג.. לכן דיבורים על סנטרים מחליפים נראים לי פחות רלוונטיים. אלא אם מדובר על שחקן 4/5 וממה שאני זוכר ממנו, עם כל הכבוד להתקדמות בספרד, הוא לא ממש יכול לשחק ב-4.

הוא לא שחקן טוב.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Rampel » 16 יוני 2019, 17:18

הרוב המוחלט של השמות שעולים פה לא טובים, אז מה זה משנה?

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 16 יוני 2019, 17:21

Rampel כתב:הרוב המוחלט של השמות שעולים פה לא טובים, אז מה זה משנה?

לכלכת.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Rampel » 16 יוני 2019, 17:32

החציל האצטקי כתב:

לכלכת.
לא משהו אישי נגדך נשמה. אתה יודע טוב מאוד שכמו כולם אני מעריך (בלשון המעטה) את הדעה שלך, כמו גם את של גל ושאר כוכבי האשכול. אני פשוט רואה את הדברים אחרת. אני חושב שהשחקן שישלים את בלאק צריך להיות 4/5 שיהיה ה-4 הפותח שלנו והוא צריך להיות כמה שיותר שלם. השמות שעולים פה לקו הקדמי לא מספקים את זה.. רבאק, השם החם פה הוא של לסור.. אנשים רוצים פה סגל של 8 זרים וצפונה ואני חושב שזה יהיה בעייתי מבחינת תקציב ורוטציה בין שני המפעלים. מאיך שזה נשמע בתקשורת, גם במכבי חושבים שזה יהיה בעייתי.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 16 יוני 2019, 17:37

Rampel כתב:
החציל האצטקי כתב:

לכלכת.
לא משהו אישי נגדך נשמה. אתה יודע טוב מאוד שכמו כולם אני מעריך (בלשון המעטה) את הדעה שלך, כמו גם את של גל ושאר כוכבי האשכול. אני פשוט רואה את הדברים אחרת. אני חושב שהשחקן שישלים את בלאק צריך להיות 4/5 שיהיה ה-4 הפותח שלנו והוא צריך להיות כמה שיותר שלם. השמות שעולים פה לקו הקדמי לא מספקים את זה.. רבאק, השם החם פה הוא של לסור.. אנשים רוצים פה סגל של 8 זרים וצפונה ואני חושב שזה יהיה בעייתי מבחינת תקציב ורוטציה בין שני המפעלים. מאיך שזה נשמע בתקשורת, גם במכבי חושבים שזה יהיה בעייתי.

לא צריך לחשוב כל כך הרבה, זה בעייתי :)

אבל גם לא צריך לעשות מזה יותר ממה שזה.
זה בעייתי בכל היבשת וממש לא רק צרה של מכבי. גם הטורקיות מתמודדות עם זה, הספרדיות המציאו את הקומבינה של ״קוטונו״ (ברנדון דייויס שחקן נבחרת אוגנדה? גיב מי א ברייק...), ואני בטוח שגם ביוון החיים לא קלים.
רק בגרמניה אולי אתה יכול לראות קבוצות עם תשתית מרשימה של זרים אמריקאים שיכולים לשחק ברוטציה בלי הרבה גזירות של הליגה המקומית.
מכבי התמודדה עם גזירות דומות לאורך השנים ושרדה. לא זה מה שצריך להדאיג אותנו.

אני אמשיך לענות לך באשכול השני, על מחשבות ל19/20, ותראה שאולי נוכל להבין שיש דרך להתמודד עם הדברים בצורה טובה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Jack55 » 16 יוני 2019, 17:42

Rampel כתב:

ולא בהרבה כסף.

אם העונה היו 8 זרים, למה שבעונה הבאה (שהיא הרבה יותר עמוסה) לא יהיו?
חושב שיהיה בוודאות 8 .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי yellowaura » 16 יוני 2019, 17:56

מה שאני מנסה להסביר שאם מכבי החליטו שמשאירים את קיין כמחליף בגארדים ועוד וולטרס כמחליף לפוינט גארד כמעט ודאי צריך עוד 5 זרים לחמישייה כי אין שחקנים ישראלים ברמה של חמישיית יורוליג ראשונה ועוד זר מחליף לגבוהים... 8 זרים.

או אופציה להשאיר את טיוס ולהביא את כספי במקרה הזה אפשר בין 6 (עם שניהם) ל 7 זרים (עם אחד מהם)

דווקא עם אתה מביא את כספי וטיוס אתה צריך לספוג מס נוסף של 25%.
אם למשל
כספי ווונמייקר עולים 1.5 מיליון דולר נטו אז לכספי תצטרך לשלם הרבה יותר בגלל המס.

בנוסף אתה תקוע עם אופציות מאוד מוגבלות בגזרת המתאזרחים שלאו דווקא מתאימים לתקציב ולרצונות.

למה דווקא להשאיר את טיוס?? כי אין המון מתאזרחים ברמה קרובה אליהם בעמדה שלהם.
אם תלך על זר נוסף יש לך ים של אופציות בכל הגדלים,משקלים וסט יכולות שיכולות להיות תפורות לעמדה שלך.

בקיצור עבודה זרה זולה יותר, טובה יותר.

לא הוגן לישראלים אבל להם יש את הליגה הישראלית וקבוצות אחרות
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי Rampel » 16 יוני 2019, 18:45

Jack55 כתב:
Rampel כתב:

ולא בהרבה כסף.

חושב שיהיה בוודאות 8 .
לא היו פה 8 זרים, אלא 7 זרים ב-95% מהעונה. ושוב, בניגוד לשנה שעברה, סגל של 8 זרים אומר ש-3 יושבים בחוץ במשחקי ליגה. יש עוד קבוצת יורוליג שמושיבה 3 זרים במסגרת המקומית?

גם חמישה ישראלים זה רוטציה קצרה מדי לליגה. לא רואה פה מצב של פחות מ-6 ישראלים.

לבנות סגל אחד שבחלקו יש שחקנים ספציפיים למסגרות ספציפיות לא עובד וכל מי שמתכחש לזה כאילו לא היה פה בשנים האחרונות. גם ספרופולוס התלונן על זה. לא יעזור כלום, צריך לעשות פה משהו אחר.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Jack55 » 16 יוני 2019, 18:53

Rampel כתב:
Jack55 כתב:
Rampel כתב:

ולא בהרבה כסף.

חושב שיהיה בוודאות 8 .
לא היו פה 8 זרים, אלא 7 זרים ב-95% מהעונה. ושוב, בניגוד לשנה שעברה, סגל של 8 זרים אומר ש-3 יושבים בחוץ במשחקי ליגה. יש עוד קבוצת יורוליג שמושיבה 3 זרים במסגרת המקומית?

גם חמישה ישראלים זה רוטציה קצרה מדי לליגה. לא רואה פה מצב של פחות מ-6 ישראלים.

לבנות סגל אחד שבחלקו יש שחקנים ספציפיים למסגרות ספציפיות לא עובד וכל מי שמתכחש לזה כאילו לא היה פה בשנים האחרונות. גם ספרופולוס התלונן על זה. לא יעזור כלום, צריך לעשות פה משהו אחר.

זה לא משנה, התכנון שבנו את הקבוצה היה ל8 זרים, אף אחד לא ידע שפארגו יפצע לרוב העונה או שישחררו את ריי, התכנון בקיץ לעונה היה 8 זרים ואפילו 6 ישראלים, שזה בכלל סגל רחב .

מבחינתי אם קיין נשאר הוא יצטרך לשבת הרבה משחקים בליגה, זה המחיר ואני מאמין שגם הצוות המקצועי יודע את זה במקרה של 8 זרים, בכל מקרה יש יותר מ30 משחקים בליגה הישראלית וישנם 34 משחקים ביורוליג, אפשר לעשות רוטציה הוגנת מאוד ברישום בליגה כך שיצא שכמעט ולא יהיה שחקן שיתייבש בחוץ לכמות משחקים רצופה, יהיו הרבה שבועות של שני משחקים בשבוע ביורוליג, וכאמור בליגה אפשר לעשות רוטציה ברישום וכולם יהיו מרוצים, בעונה כזאת עמוסה קשה לי להאמין ששחקנים "יתלוננו" על כמות המשחקים או הדקות כי באמת הסיכוי שיהיה מישהו שלא ישחק הרבה או ישב בחוץ למשך זמן ארוך בעונה כזאת עמוסה הוא נמוך .

וזה עובד מבלי שנגעתי בקטע של הפציעות, ברור לכולם שבמהלך העונה יהיו פציעות (נקווה שלא רציניות חס וחלילה) אבל יהיו זה חלק מהספורט וחלק משיקולים של צוות מקצועי ולכן זאת עוד סיבה לכך שלא תהייה בעיה עם הרישום של הזרים .

וזה רק מביא אותי לדבר הבא, בעונה כזאת עמוסה יהיו פציעות והסגל יצטרך להיות מאוד רחב עם המון אופציות וגיבויים מהספסל, 7 זרים זה לא מספיק לדעתי, צריכים להיות פה 8 זרים עם 6 ישראלים, בשביל שיהיו מספיק אופציות מהספסל במקרה שאחד הכוכבים לא פוגע באחד המשחקים וכמובן במקרה של פציעות שלא נמצא את עצמנו במצב של סגל חלש ורוטציה קצרה .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי בשלות » 18 יוני 2019, 10:07

מה עם אלייזה בראיינט ? לא חושבים שמתאים למכבי ?
בשלות

הודעהעל ידי שמוליק » 18 יוני 2019, 10:10

בשלות כתב:מה עם אלייזה בראיינט ? לא חושבים שמתאים למכבי ?

בראיינט שחקן חכם בניגוד לאובריינט הקיים. אני חושב שהוא יכול להפתיע לטובה.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי MM3 » 18 יוני 2019, 10:16

שמוליק כתב:

ראית משחקים של אילת ? יכול להיות שהוא השחקן החכם בעולם אבל הוא לא משחק באותה עמדה כמו אובריאנט. (היה פה משחק מילים אסף אשתרי שלא הבנתי ?)
MM3

הודעהעל ידי שמוליק » 18 יוני 2019, 13:41

MM3 כתב:
שמוליק כתב:

ראית משחקים של אילת ? יכול להיות שהוא השחקן החכם בעולם אבל הוא לא משחק באותה עמדה כמו אובריאנט. (היה פה משחק מילים אסף אשתרי שלא הבנתי ?)

היה קצת "אשתרי" לגבי השם אבל הדגש הוא על הקונטראסט בכל היבט אפשרי. החל בחכמת משחק וכלה בעמדה והעלות. אבל מודה שאני לא בטוח לגבי התאמתו של אלייזה לרמת יורוליג כמו שאני בטוח לגבי וולדן.
שמוליק

הודעהעל ידי גל גל » 18 יוני 2019, 14:57

מכירים את Ron Baker ?

יכול להתגלגל איכשהו לאירופה. שחקן חכם קלעי מדהים

אולי יכול להחליף את רול ? ( הוא יותר 1-2 מאשר 2-3 )

סוג של רול משודרג. הרבה יותר ALL AROUND
ריבאונדר יותר טוב ממנו. אתלט יותר טוב ומוסר מעולה, יותר צעיר ושומר הרבה יותר טוב
יכול לשחק עם הכדור מעולה וגם בלי הכדור
יכול להיות מאוד מעניין

נתן עונה לא טובה בוושינגטון

לא בטוח שמתאים ל מכבי אבל הוא שחקן שמתאים בול לאירופה

אני אישית חושב שכל קבוצה חייבת קלעי כזה בקבוצה.
אם רול הולך למכבי לא יהיה שחקן כזה כבר
https://www.youtube.com/watch?v=vpwOHI3RNW0
https://www.youtube.com/watch?v=qCLrgikVpag
https://www.youtube.com/watch?v=3ygXhim_H8Q
https://www.youtube.com/watch?v=a9w8iBFsJgc
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 18 יוני 2019, 15:16

השאלה היא האם אנחנו מחפשים מחליף לרול בכלל, והתשובה (להבנתי) היא לא.

בייקר שחקן נחמד.
צווארון כחול. קולע די טוב, מוסר די טוב, שומר די טוב. לא ברור עדיין במה הוא מצויין.
הוא לא שחקן אן בי איי. הוא ישחק באירופה בשנה הבאה (אולי בג׳י-ליג), וסביר להניח שבהצלחה לא רעה.

באן בי איי ניסו לקחת אותו ולעשות לו הסבה לרכז והניסיון הזה נכשל.

לא הייתי לוקח אותו למכבי בתפקיד משמעותי, אבל אם המו״מ עם קיין נופל לצורך העניין- הוא אופציה טובה להכנס במקומו.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי גל גל » 18 יוני 2019, 15:22

החציל האצטקי כתב:השאלה היא האם אנחנו מחפשים מחליף לרול בכלל, והתשובה (להבנתי) היא לא.

בייקר שחקן נחמד.
צווארון כחול. קולע די טוב, מוסר די טוב, שומר די טוב. לא ברור עדיין במה הוא מצויין.
הוא לא שחקן אן בי איי. הוא ישחק באירופה בשנה הבאה, וסביר להניח שבהצלחה לא רעה.

באן בי איי ניסו לקחת אותו ולעשות לו הסבה לרכז והניסיון הזה נכשל.

לא הייתי לוקח אותו למכבי בתפקיד משמעותי, אבל אם המו״מ עם קיין נופל לצורך העניין- הוא אופציה טובה להכנס במקומו.

הוא לא חייב לשחק בתור רכז.
הוא מספיק פיזי להיות בעמדה 2 וגם לשמור בהצלחה על עמדות 1-2-3

הוא פשוט עוד מוביל כדור שמוסר מצוין וגם יכול לרכז לפרקים.

את כל היכולות שלו הוא יראה הרבה יותר טוב ברמת היורוליג מאשר ב NBA

שחקן קבוצתי וחכם.

הייתי מעדיף אותו במקום וולטרס לצורך העניין.

בייקר + וילבקין + רכז
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־33 אורחים