המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

סקאוטינג V3

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סקאוטינג V3

הודעהעל ידי Jack55 » 08 אפריל 2019, 15:37

החציל האצטקי כתב:אני חושב שהוא ימצא חוזה בליגה.

אוקיי תודה רבה!
ועוד שני דברים שמעניין אותי לשמוע את דעתך בנושא, בזמנך כמובן :
1. כריס בושר, מה אומר עליו?
2. יש סיכוי של חזרה של דניאל תייס הקיץ לאירופה?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 08 אפריל 2019, 15:47

Jack55 כתב:
החציל האצטקי כתב:אני חושב שהוא ימצא חוזה בליגה.

אוקיי תודה רבה!
ועוד שני דברים שמעניין אותי לשמוע את דעתך בנושא, בזמנך כמובן :
1. כריס בושר, מה אומר עליו?
2. יש סיכוי של חזרה של דניאל תייס הקיץ לאירופה?

בושר מעולה. יהיה בליגה.
לגבי תייס- תמיד יש סיכוי, אבל אני חושב שהוא בסך הכל אהוב בסלטיקס וגם אם לא שם- תהיינה קבוצות שירצו אותו.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי SirCharles » 22 אפריל 2019, 01:21

במידה וטאריק בלאק חוזר למנש או ייחטף ע"י אחת הקבוצות העשירות באירופה, הייתי שמח לראות את קייל אוקווין מאינדיאנה מחליף אותו. הוא שחקן חופשי בקיץ וירד העונה באינדיאנה בדקות בצורה דרסטית יחסית לימיו בניקס ובמג'יק (8 דקות למשחק סה"כ) ובסדרה מול הסלטיקס בקושי קיבל דקות. בכיוון שהליגה הולכת אליו לא ברור כמה מקום יש לסנטר יחסית כבד כמוהו בלי זריקה מבחוץ.
לעומת זאת באירופה הוא יכול להיות חיה, פחות מבחינת סקורינג ויותר מבחינת השפעה על המשחק (מזכיר קצת את גוסטבו איון). גוף גדול וחזק, ריבאונדר מעולה, מגן חכם ששומר על הטבעת, מוסר מצוין ואחלה נוכחות בחדר ההלבשה. הוא יכול להיות יופי של תחליף (פחות אקספלוסיבי וקצת יותר גדול) לבלאק.
SirCharles

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 01 מאי 2019, 14:52

טוני רוטן עושה עבודה מצויינת בליגת הvtb מאז שנחת שם במהלך דצמבר.
הרכז שהיה חלק מ״הפרוסס״ של פילדלפיה איבד את דרכו בשנים האחרונות, ועושה רושם שחוזר למוטב בקאלב/קראמו הצנועה, התחנה הראשונה שלו באירופה.

הבחור מוגבל בקליעה, וזו כנראה הסיבה העיקרית שהוא לא שחקן אן בי איי היום, אבל ייאמר לזכותו שהוא נראה כמו פיור פוינט גארד באסטוניה, אחרי שהיה סוג של קומבו בפילדלפיה.

הסייז שלו מעולה (1.98), החדירה קטלנית, והיכולת שלו במגרש הפתוח לייצר/לקרוא מצבים במהירות היא בהחלט ברמת אן בי איי.
שיתוף הפעולה שלו עם עוד אקס-פילי, ארנט מולטרי (שנהנה מאוד מרכז שדוחף לו את הכדור בכל הזדמנות ומספק עונה מרשימה בפני עצמו), סחף את הקבוצה הצנועה הזאת אל המקום השביעי ולפלייאוף.

לא מדובר בשחקן מושלם, אבל בהזדמנות מעניינת: שחקן בגיל טוב (26), עם נסיון אן בי איי כשחקן משמעותי (בקבוצה קקיונית אמנם, אבל מול יריבים אמיתיים ובדקות אמיתיות), עם תג מחיר סימפטי.

בהחלט הייתי מסמן אותו כאופציה חזקה מאוד.

סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי MM3 » 01 מאי 2019, 17:35

החציל האצטקי כתב:טוני רוטן עושה עבודה מצויינת בליגת הvtb מאז שנחת שם במהלך דצמבר.
הרכז שהיה חלק מ״הפרוסס״ של פילדלפיה איבד את דרכו בשנים האחרונות, ועושה רושם שחוזר למוטב בקאלב/קראמו הצנועה, התחנה הראשונה שלו באירופה.

הבחור מוגבל בקליעה, וזו כנראה הסיבה העיקרית שהוא לא שחקן אן בי איי היום, אבל ייאמר לזכותו שהוא נראה כמו פיור פוינט גארד באסטוניה, אחרי שהיה סוג של קומבו בפילדלפיה.

הסייז שלו מעולה (1.98), החדירה קטלנית, והיכולת שלו במגרש הפתוח לייצר/לקרוא מצבים במהירות היא בהחלט ברמת אן בי איי.
שיתוף הפעולה שלו עם עוד אקס-פילי, ארנט מולטרי (שנהנה מאוד מרכז שדוחף לו את הכדור בכל הזדמנות ומספק עונה מרשימה בפני עצמו), סחף את הקבוצה הצנועה הזאת אל המקום השביעי ולפלייאוף.

לא מדובר בשחקן מושלם, אבל בהזדמנות מעניינת: שחקן בגיל טוב (26), עם נסיון אן בי איי כשחקן משמעותי (בקבוצה קקיונית אמנם, אבל מול יריבים אמיתיים ובדקות אמיתיות), עם תג מחיר סימפטי.

והוא קרע פעמיים את הרצועה באותה ברך ..
MM3

הודעהעל ידי jol9 » 01 מאי 2019, 19:42

MM3 כתב:
החציל האצטקי כתב:טוני רוטן עושה עבודה מצויינת בליגת הvtb מאז שנחת שם במהלך דצמבר.

הדלקת את אבי ורגב עכשיו...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 01 מאי 2019, 20:05

MM3 כתב:

נשמע פרפקט פיט! יחד עם כספי אפשר לפתוח מחלקה גריאטרית
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 02 מאי 2019, 19:15

בחור בן 26 שנמצא בכושר טוב מאוד.
פציעות זה חלק מהספורט.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי felix_r » 03 מאי 2019, 00:47

החציל האצטקי כתב:בחור בן 26 שנמצא בכושר טוב מאוד.
פציעות זה חלק מהספורט.

אבל פעמים באותה הברך זה יותר מדי. זה לא משהו מיקרי. אתה יכול למחוק אותו מהרשימה. רק הפועל ב"ש בכדורגל יכולה להחתים נכה כזה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי התנין 2 » 04 מאי 2019, 09:46

ראיתי את קווין פאנטר כמה פעמים העונה בבולוניה, והוא נראה לי שחקן עם יכולות מתאימות ליורוליג. מה חושבים?
התנין 2

הודעהעל ידי SirCharles » 06 מאי 2019, 22:21

לא עברתי על כל הת'רדים הקודמים אז אני לא יודע אם הוא הוזכר פה, אבל בכל מקרה הנה שחקן שהייתי שמח לראות כרכז המחליף ביורוליג (עם כל אהבתי לג'ון די הוא אמור להיות לא יותר מרכז שלישי ביורוליג ושחקן שישי בליגה), כמובן במידה ויחתימו רכז ראשון גבוה שישלים את ווילבקין.

פאריס לי (24, 1.83 מ', 84 ק"ג) הרכז האמריקאי של אנטוורפן ג'יאנטס.
לי גדל באילינוי וסיים 4 שנים באילינוי סטייט מליגת הMVC.
הוא פתח ב132 מתוך 135 משחקים וסיים עם ממוצעי קריירה של 30 דק' 9.4 נק' (43% מ-2, 37% ל-3, 76% מהקו) 2.7 כ"ח 3.7 אס' 1.8 חט' ו2 איב', כולל 13 נק' (2.3 שלשות למשחק ב42%) 3.7 כ"ח 5 אס' 1.9 חט' ו2.5 איב' בעונת הסיניור שלו (2017) בה הוביל את המכללה למקום הראשון בקונפרנס (מאזן 28-7) ולסיבוב השני בטורניר הNIT ונבחר גם לשחקן השנה במחוז (בין הזוכים בעבר קייל קורבר, דאג מקדרמוט, אנתוני פארקר וכמובן לארי בירד שעל שמו נקרא הפרס) וגם שחקן ההגנה (3 שנים ברצף היה בחמישיית ההגנה).

לאחר שלא נבחר בדראפט עבר לאירופה וזוהי עונתו השנייה בקבוצה מעיר הנמל הבלגית. בעונה שעברה הוביל את הקבוצה (למרות שעלה לא מעט מהספסל) למקום השני בליגה הבלגית ולהפסד בגמר הפלייאוף לאלופה שבדרך אוסטנד.
העונה כבר פתח בכל המשחקים והוביל את הקבוצה למקום השלישי בליגת האלופות ולזכייה בגביע הבלגי, תוך הצגת ממוצעים של 11.7 נק' (51% מ-2 ,1.9 שלשות ב-37%, 72% מהקו) 2 כ"ח 5.6 אס' 1.8 חט' ו1.8 איב' (24 דק' בממוצע) בליגה הבלגית, ו-12.9 נק' (45% מ-2 ,2 שלשות ב-35%, 73% מהקו) 2.4 כ"ח 5.1 אס' 1.9 חט' ו1.8 איב' (29 דק' בממוצע) בליגת האלופות (כולל המוקדמות).

אז אחרי כל ההקדמה הארוכה הזו, למה אני אשמח לראות אותו לובש צהוב-כחול בעונה הבאה?
נציין רק שהמשחק המלא הראשון שראיתי אותו העונה היה חצי גמר ליגת האלופות מול טנריף בו הספרדים ניצחו בעיקר בכך שהקשו מאוד את החיים של לי עם שמירה הדוקה שמנעה ממנו לקבל את הכדור במשך התקפות רבות והוא מצידו נתן את אחת ההופעות החלשות שלו השנה עם 4 נק' ב1/9 מהשדה, רק 4 אס' ו3 איב' לא אופיינים (ובכלל עבר עליו פיינל פור מזעזע מבחינה התקפית עם 2/17 מהשדה כולל 0/10 מ3).
אז למה בכל זאת אני מעוניין בבחור? כי הוא, ותסלחו לי על המילה מהניינטיז, פשוט שחקן מגניב. מהשחקנים שאוהבים לשחק איתם. הוא רכז שקודם כל מחפש מסירה ומוסר נהדר ועל כך יעידו גם ממוצעי האסיסטים וגם יחס האס'/איב' שלו (ובהמשך תראו בוידאו). לא ממזמז את הכדור יותר מדי למרות שיש לו כדרור קטלני, אלא מוסר מהר ומדויק ברגע שהוא קולט שחקן בעמדה נוחה (מלבד 4 האסיסטים במשחק שראיתי היו לו עוד לפחות 3 מסירות חכמות שהובילו לאסיסט מיידי) ומצטיין גם בפיקנרול, גם בחדירה והוצאה ובעיקר במתפרצות והרמות ללובים. דבר שני, למרות הקומה הנמוכה והעובדה שהוא לא איזה אתלט פסיכי כמו פארגו או פייר ג'קסון בשיאם (הוא כן מאוד מהיר וזריז) בניגוד אליהם הוא נותן הגנה. לוחץ על הכדור, יודע לעמוד ולנוע בהגנה הקבוצתית וחותך קוי מסירה. הוא גם תמיד מכוון את שאר השחקנים לאן לנוע בהגנה (בד"כ מיד אחרי סל בירידה להגנה).
החסרונות שלו הם קודם כל הגודל. למרות שאינו קטנצ'יק או שחיפון כמו ג'קסון למשל, הוא מתקשה לפעמים לסיים בסל (למרות יכולת לחדירות וירטואוזיות ושליטה טובה בגוף) ועלול להיות מטרה בהגנה מול גארדים גבוהים או חילופי נמוך-גבוה. דבר שני, הוא לא סקורר. אחוזים לא משהו בכלל וקצת סטריקי מבחוץ (למרות קשת יפה בזריקה וסגנון שקצת מזכיר את של טייריס רייס) ובחצי הגמר גם שיחק רחוק מדי מהכדור לטעמי.

בכל אופן לדעתי יש לו את כל התכונות להיות רכז מחליף מוצלח. מגן טוב וקשוח שמסוגל להריץ קבוצה ולא מחפש את הנקודות שלו אבל עדיין יכול לדפוק שלשות כשצריך.

טופ 10 מהלכי העונה של אוסטנד בליגת האלופות (בינהם שלשה יפה שלו אחרי שבירת קרסוליים + 5 אסיסטים נאים למהלכים של אחרים):

קליפ היילייטס שלו מהמכללות (ממליץ לראות את הכל, יש שם כמה מסירות בונבון):
SirCharles

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 מאי 2019, 00:11

גם אני חשבתי עליו. הוא מוכשר, וקשה שלא לחבב את הגארדים האלה משיקגו (לפחות כשהם עדיין צעירים ורעבים).
יש לו חוזה חתום עד 2020 באנטוורפן, שהשכילה להאריך אותו כבר באוקטובר. אני מעריך שעדיין, לא תהיה בעיה לגייס אותו בביי-אאוט הגיוני.
בכל אופן, מכבי צריכה לחשוב קודם כל על הליבה, ורכז מחליף זה ״רק״ מעטפת.

לפני שמביאים מחליפים, צריך לרכז מאמץ בלמצוא את השידוך הנכון לווילבקין בקו האחורי.
זו משימה מאוד לא פשוטה, וכרגע ממש לא ברור לי איזה שחקן מסוגל להכנס לתפקיד הזה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי SirCharles » 07 מאי 2019, 00:19

החציל האצטקי כתב:גם אני חשבתי עליו. הוא מוכשר, וקשה שלא לחבב את הגארדים האלה משיקגו (לפחות כשהם עדיין צעירים ורעבים).
יש לו חוזה חתום עד 2020 באנטוורפן, שהשכילה להאריך אותו כבר באוקטובר. אני מעריך שעדיין, לא תהיה בעיה לגייס אותו בביי-אאוט הגיוני.
בכל אופן, מכבי צריכה לחשוב קודם כל על הליבה, ורכז מחליף זה ״רק״ מעטפת.

לפני שמביאים מחליפים, צריך לרכז מאמץ בלמצוא את השידוך הנכון לווילבקין בקו האחורי.
זו משימה מאוד לא פשוטה, וכרגע ממש לא ברור לי איזה שחקן מסוגל להכנס לתפקיד הזה.

כן שכחתי לציין שהוא כנראה חתום גם לעונה הבאה, אבל תמיד אפשר לשלם בייאאוט שאני מעריך (לא יודע) שהוא לא כזה גבוה.

לגבי רכז ראשון, הייתי הולך על יוביץ'. לא אמור להיות יקר, רכז סולידי, גבוה, מגן טוב, מוסר מצוין, לא מאבד הרבה, אחלה הנדל. לא כוכב או סקורר משהו מיוחד אבל ישלים טוב את סקוטי וישאיר מספיק כסף להתחזק בעמדות הפורוורד. הבעיה העיקרית שלו מבחינתי שהוא קצת פציע.
SirCharles

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 מאי 2019, 00:28

SirCharles כתב:כן שכחתי לציין שהוא כנראה חתום גם לעונה הבאה, אבל תמיד אפשר לשלם בייאאוט שאני מעריך (לא יודע) שהוא לא כזה גבוה.

לגבי רכז ראשון, הייתי הולך על יוביץ'. לא אמור להיות יקר, רכז סולידי, גבוה, מגן טוב, מוסר מצוין, לא מאבד הרבה, אחלה הנדל. לא כוכב או סקורר משהו מיוחד אבל ישלים טוב את סקוטי וישאיר מספיק כסף להתחזק בעמדות הפורוורד. הבעיה העיקרית שלו מבחינתי שהוא קצת פציע.

לא יודע. אני לא יכול להגיד שראיתי את יוביץ׳ והתרגשתי מתישהו.
הוא יכול להיות סדרן עבודה סביר. לא בד-אס מדרפאקר שאתה יכול לנצח איתו משחקים ביורוליג.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי A.Parker » 07 מאי 2019, 00:56

רק דילייני
אם רוצים מנהל משחק טוב מהספסל אז לפרוביטולה עונה על ההגדרה
A.Parker

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 מאי 2019, 01:23

A.Parker כתב:רק דילייני
אם רוצים מנהל משחק טוב מהספסל אז לפרוביטולה עונה על ההגדרה

לדילייני יש את הכישורים, זה ברור.
אבל בגיל 30, אחרי הפיינל פור, אחרי האן בי איי, אחרי סין, נראה לי שהדבר העיקרי שהוא מחפש זה איך לחלוב כסף- והוא לא ממש מסתיר את זה.

מכבי צריכה למצוא מישהו שמתאים לווילבקין.
הוא לא חייב להיות יקר מאוד או שם מפוצץ. הוא בעיקר צריך להיות רכז עם ביצים גדולות.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

סקאוטינג V3

הודעהעל ידי Jack55 » 07 מאי 2019, 01:23

יוביץ לא מתאים לדעתי להיות רכז מוביל, הוא לא אחד שיכול להוביל קבוצה עם שאיפות .
מהספסל הוא יכול להיות אופציה טובה, אבל לא כרכז המוביל .
צריך להביא לפה רכז רציני ובאמת להשקיע בעמדה הזאת בשם טוב ולא בעוד סתם בינוני, חשוב מאוד שיתאים לשחק עם סקוטי כי זה באמת יהיה מאוד קריטי בעונה הבאה .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 מאי 2019, 01:51

הייתי הולך על קודי מילר-מקינטייר.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי felix_r » 07 מאי 2019, 02:19

החציל האצטקי כתב:הייתי הולך על קודי מילר-מקינטייר.

פתאום אתה רוצה אותו? איפה היית כשאני הצאתי אותו? :)

עדיין, לדעתי הוא לא יכול להיות רכז מוביל אם אנחנו רוצים לעשות משהו ביורוליג. רק מחליף שאולי יתפתח לרכז מוביל בעתיד.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי my man » 07 מאי 2019, 02:30

לא מבין למה כל הסקאוטינג הזה..
מילוש פנוי..לא הגיע הזמן להביא שחקן בקליבר הזה?
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־39 אורחים