המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

מחשבות לעונת 2019/20

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

מחשבות לעונת 2019/20

הודעהעל ידי Jack55 » 21 דצמבר 2018, 23:32

הרבה כתבו פה בזמן האחרון שמבחינתם צריך כבר לפתוח ת'רד לקראת העונה הבאה, נראלי שההפסד היום חתם סופית את העונה הזאת ואפשר כבר להתחיל לדבר על ההעונה הבאה, לפחות בכלליות .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

Re: מחשבות לעונת 2019/20

הודעהעל ידי TAYO » 22 דצמבר 2018, 00:26

נאנאלי במקום קיין, וואנאמייקר במקום פארגו, מוארמן במקום אובריינט ומייקל אריק במקום ג׳ייק כהן או טיוס.
כל השאר יכולים להישאר. אה, ואיזה שלוש תותח.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי toja27 » 22 דצמבר 2018, 01:43

צריכים שחקנים אינטלגנטיים, לא רק "חבר'ה טובים", אלא ממש כאלו שמבינים את משחק הכדורסל קצת יותר לעומק.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי 0ved1212 » 22 דצמבר 2018, 11:59

אולי בשנה הבאה נראה תחת ספרופולוס שניים שלושה שחקנים אירופיים
סרבים או יוונים ואז מכבי תראה אחרת

נמאס מהאמריקאים האלה שכל שנה נופלים איתם

כל קבוצת יורוליג בכירה האמריקאים הם שחקנים שוליים אצלהם
0ved1212

הודעהעל ידי jol9 » 22 דצמבר 2018, 12:57

שמות השחקנים לא חשובים, בטח לא בשלב הזה. מה שחשוב זה מי מנהל את העסק.
אני אסתפק בעזיבה של אחד מבין שלישיית נא"ד וחבורת החבובות, והמועמד הכי טריוויאלי הוא ווייצ'יץ'.
כל השאר לא משנה כרגע.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 22 דצמבר 2018, 15:47

0ved1212 כתב:אולי בשנה הבאה נראה תחת ספרופולוס שניים שלושה שחקנים אירופיים
סרבים או יוונים ואז מכבי תראה אחרת

נמאס מהאמריקאים האלה שכל שנה נופלים איתם

כל קבוצת יורוליג בכירה האמריקאים הם שחקנים שוליים אצלהם

אני מסכים איתך מאוד אבל אני אנסה לחדד ברשותך: זה לא שכל השחקנים האמרקאים בקבוצות האירופאיות משחקים תפקיד שולי- סתכל על אודו ששיחק בפנרבחצ'ה , ברנדון דיוויס שמשחק בז'לגיריס קורי היגינס וקייל היינס שמשחקים בצסק"א , כולם משחקים ושיחקו תפקיד חשוב בקבוצותיהם , אבל הם כולם משחקים בתוך תרבות כדורסל אירופאית על בסיס של כדורסל אירופאי ולא מקבץ של 8-7 זרים אמרקאים שבתורם מבססים את תרבות הכדורסל כמו מכבי.
צריך להבין וזה ידוע שהאומה האמרקאית יצרה את כמות השחקנים המוכשרים והגדולים בהיסטוריה ודי בפער ושגם כיום רוב השחקנים המוכשרים בפער הם אמרקאים שמשחקים בנבא, אבל הכדורסל האירופאי הוא כדורסל שמבוסס על עקרונות עליונים יותר שדוגלים בקבוצתיות ומשחק חכם בעוד שהכדורסל האמרקאי מבוסס מאוד הרבה מאוד על הכישרון ויותר אנוכי בטבעו.
כיוון שהשחקנים האמרקאים המוכשרים באמת חתומים על חוזים של מיליונים בנבא בלי שום סיכוי להגיע לאירופה ,השחקנים האמרקאים שמגיעים לאירופה הם כאלו עם הרבה פחות כישרון. ואז יוצא מצב שמכבי יוצאת מופסדת מכל הכיוונים- הם מחתימים שחקנים אמרקאים שכאמור גדלו יותר על כדורסל אחר במשך כל הקריירה שלהם, כדורסל פחות טקטי , קבוצתי וחכם וגם לאותם האמרקאים אין את אותו הכישרון שיש לשחקנים האמרקאים שחתומים על חוזים גבוהים בנבא ושבאמת יכלו ליצור את ההבדל עם הכישרון שלהם באירופה.
ועוד לא דיברתי על רמת המחוייבות בנושא כאן.
למישהו היה ספק שאם דריק ויליאמס שמשחק בבאיירן היה מגיע למכבי הוא היה נראה פחות טוב כשכל מיני ג'קסון / קיין / גאודלוק וכו' - החממה האמרקאית הטיפוסית של מכבי, משחקים ביחד איתו? ושהוא השתלב במהירות רבה יותר לכדורסל האירופאי כי הוא משחק ביחד עם דג'דוביץ' , לוצ'יץ' ויוביץ' ומאמן אירופאי מובהק? לי אין ספק.
אחד הדברים שמכבי צריכה לשים לעצמה כמטרה לשנים הבאות מנקודת עיני, וזה ברור לי כבר הרבה זמן- לקרב את עצמה לתרבות והראש של הכדורסל שמשוחק באמת באירופה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי yellowaura » 22 דצמבר 2018, 17:10

רציתי לפתוח תרד כזה אתמול...בהחלט במקום.

מכבי יודעים שהעונה גמורה. רואים שספרופולוס מקרין שלווה בהפסדים בניגוד לספאחיה. למרות שהם לא יכולים לומר כזה דבר באופן רשמי ואי אפשר לדרוש מהם את זה.
אגב גם על השחקנים רואים שאין את ההקרבה שמלווה לתחרותיות. הם יודעים שזה נגמר ורואים את זה גם באינטנסיביות.

1. לפני שנגיע לשינויים פרסונליים אני הייתי מחליט מה מקומי בליגה הישראלית.
מבחינתי לוותר על לפחות 3-4 שחקני מפתח לפני כל משחק מפתח ביורוליג ולהתמקד רק באימונים והכנות למשחקי יורוליג קובעים בייחוד בלוז צפוף.
לאורך כל השנים למכבי היה יתרון שהיה להם נוח בליגה לעומת קבוצות אחרות מליגות יותר תחרותיות ויותר אימונים ומחשבה הוקדשו ליורוליג.
המבנה השתנה והיתרון נעלם בייחוד בלוז הצפוף.
מכבי חייבת להיות יותר מאומנת. להתחיל להתאמן ראשונה ובין משחקים לבצע סקאוטינג ואימונים ברמה הגבוהה ביותר גם במחיר של ויתורים נרחבים בליגה הישראלית בייחוד בעונה הרגילה.
2. מה החזון שלי כקבוצה: משחק ריצה, בולדוגים בהגנה, משחק עומד, פוסטאפים לגבוהים או לסמולים, חסימות לקלעים, חדירות של גארדים אתלטיים, גבוהים שזורקים מהשלוש, מה הסייז שאני רוצה ובאיזה עמדות (למשל לפיני גרשון היה חשוב מאוד סייז גדול בגארדים) וכו'.
אחרי שאדע מה אני רוצה מעצמי אביא שחקנים מתאימים. לא אבסס את הבחירות על סמך מה שיש בשוק לא לפה ולא לשם.
בחירה כזו צריכה להתבסס על כמה שפחות שינויים שצריך לעשות בסגל הקיים, שחקנים בשוק, חוזים קיימים, אטרקטיביות לקהל וכו'
3. ניסיון מול רעב ומוטיבציה- שילוב של מוטיבציה, ניסיון, מחוייבות. שחקנים חייבים להיות רעבים מצד אחד ועם ניסיון יורוליג של 2-4 שנים לפחות.

סגל אפשרי (לא לפי סדר):
סנטרים- בלאק*, טיוס
פאור פורוורדים- דובלביץ'*, קלויארו*
סמול פורוורדים- טיילור* (מדריד), זוסמן
סקנד גארדים- ווילבקין*, קיין*
פוינט גארדים- וונאמייקר*, דיברתולמאו

המחשבה שלי כמה שפחות שחקנים חדשים. שחקן אחד בלבד בסגל באמת "נחשב" ברמת יורוליג כשחקן מוביל (וונאמייקר).
סגל יותר מאוזן מבחינת גדלים.
דובלביץ' פורוורד מוכשר עם גודל שמבחינה פיננסית לא אמור להיות מחוץ לתקציב של מכבי. יכול גם לתת אופציה אמיתית לעמדת סנטר עם בלאק יקלע לעברות.
טיילור שחקן שולי בריאל ולדעתי הוא אחד הזולים בסגל (אם מכבי לטשה עיניים על רנדולף אז בטוח הוא הרבה יותר זול. יש לו אתלטיות, חדירה, קליעה וחטיפה). בגלל האיכות בריאל הוא הפך לשחקן משלים שנדרש למשחק יותר אפור מהפוטנציאל שלו.
וונאמייקר נותן חדירה וקשיחות הגנתית ויכולת ריכוז טובה יותר.

סה"כ מדובר ב 4 שינויים החוצה: פארגו (750K), אובראיינט (600K) רול (600K), ריי (250K)
ו 3 בפנים: וונאמייקר (1.5M), דובלביץ' (0.8M), טיילור (700K)

אם היה אפשר להוציא את ווילבקין עם ה 1.3 מיליון שכר שלו הייתי עושה את זה (כבר בקדם עונה אמרתי שהוא לא שווה את הסכום הזה)

זה ממש לא סגל מושלם. אבל מבחינתי סגל מאוזן, ריאלי בקונסטלציות מסויימות, יש ניסיון ויש שחקנים שאמורים להיות עדיין בפיק.

עוד דבר חשוב צריך להבין שכל סגל שתבנו לא ריאלי שיהיה בין 5 הטובים. צריך הרבה מזל בשביל זה.
תקציבית מכבי צריכה לבנות סגל שעל הנייר צריך להיות בטופ 8 בקלות.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי התנין 2 » 22 דצמבר 2018, 17:25

לא חושב שיש קשר בין חוסר ההצלחה לכך שמכבי מביאה באופן מסורתי שחקנים אמריקאים על פני אירופאים. הבעיה היא שמכבי מביאה אמריקאים כמו רול, קיין, ריי, קלויארו ואובראיינט - כלומר הדרג השלישי של האמריקאים שמשחקים באירופה. אם לעומת זאת מכבי היתה מביאה, כפי שכבר ראינו ממנו, אירופאים כמו ירטין, מאצ'באן ולאמפה התוצאות לא היו נראות יותר טוב.

אז כן, מדובר בכדורסל אירופי ואני מעדיף חמישה זרים מסרביה ולא חמישה מארה"ב אבל זה לא אומר כלום על רמת הקבוצה. חמישייה של לארקין, ג'יימס, היגינס, רנדולף וקייל היינס לא היתה מגיעה פחות רחוק מאף קבוצה אירופית אחרת.
התנין 2

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 22 דצמבר 2018, 19:04

עוד מאוד מוקדם להגיד את מי אני מביא, אבל די ברור שמכבי צריכה לבנות סוללה עמוקה ואיכותית יותר כדי לבוא ולייצר קבוצה תחרותית.
פדרמן דיבר בעצמו ״12 שחקני יורוליג״, אבל מרגיש כאילו מעולם לא באמת ראינו את זה קורה.

אי אפשר לבוא למפעל הזה כשלכל שחקן יש תקרת זכוכית בגובה הרצפה ומצופה ממנו לשבור אותה בכל משחק מחדש.
צריך פה איכות על איכות על איכות, להוסיף פנימה ניסיון, להוסיף פנימה סייז, להוסיף פנימה אתלטיות ואופי וצוות אימון וצוות מקצועי איכותי.

מכבי צריכה לבנות קבוצה כדי לנצח את המפעל. כדי לבוא למצ׳ אפ מול הסגל של צסק״א וריאל מדריד ולא לפחד מכלום.
זה לא משנה יותר מדי אם זה שחקנים אירופאים, אמריקאים, אוסטרלים... העיקר שתהיה פה סוללה של לוחמים שתואמים ומבינים את הקרב אליו הם יוצאים.
אני חושב שבמכבי הזאת, מעט מדי שחקנים באמת מסוגלים לצאת למלחמה כזאת, וגם מי שכן יכולים, ממלאים תפקיד שגדול על המידות שלהם.

אף אחד לא באמת מבין בקבוצה הזאת, מלמעלה עד למטה, מה צריך לעשות כדי לנצח.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי toja27 » 22 דצמבר 2018, 19:06

ואולי עדיף רחמנא ליצלן פשוט לשלב בין שחקנים אירופאיים ואמרקאיים באותו סגל בכמות שווה.
גם הדרגים הם לא מדוייקים כמו למשל במקרה של אובראיינט.
גם לא מצויין דבר על אמרקאים בדרג גבוה יותר שהגיעו לכאן במרוצת השנים כמו וימס, גאודלוק , קול , בלאק וולבקין וכו' לצד אותם דרגים נמוכים יותר.
מעבר לזאת, מתעלמים מראייה הוליסטית יותר על פני הדברים כמו למשל מקרה שבתאוריה יכול לקרות וקרה בעבר ששחקן כמו היגינס לא היה היגינס של היום לו היה משחק במכבי לצד גאודלוק וימס ראד ושותפיהם ולא לצד שחקנים כמו תאודוסיץ' דה קולו, רודריגז והיינס.
או שחקן "בדרג שלישי" כמו קלויארו שיכול להוות שחקן חיובי גם בתוך קבוצה עם שאיפות רציניות למרות היותו דרג שלישי.
את השיטה של ליקוט אמרקאיים מכל קצוות העולם לתמהיל אחד( יותר ניסיון לתמהיל) לתוך הכדורסל האירופאי מכבי ניסתה כל השנים( מאז עונת ויציץ פארקר שאראס) אולי אפשר להיפתח למשהו חדש.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 דצמבר 2018, 19:17

אולי היגינס לא היה היגינס של היום אם הוא היה משחק במכבי ליד שחקנים כמו סילי, קלוירו ורול או שאר תמהיל האפרוריות הבינונית שראינו פה בשנים האחרונות
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי toja27 » 22 דצמבר 2018, 19:27

אולי, רק שסילי שיחק ביחג עם גאודלוק ווימס וצירבס וראד ולאנדסברג ועדיין סיימו בתחתית אז הבינוניות לכאורה שאתה נאחז בה ושמהות הטענה שלך...אין בה הרבה. כאילו עובדתית, זה לא בדיוק עניין של דעה.
אל דאגה אולי עוד 5 שנים של לקט אמרקאים מרחבי הג'י ליג, ספסל הנבא, ליגה טורקית ועוד גאנרים שכונתיים לקבוצה אחת תדבר אחרת.
לא בטוח אבל שיאניס ירצה לחכות עד אז ואולי נראה שינויים כבר בקיץ הקרוב.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 דצמבר 2018, 19:32

עוד פעם מדבר על ראד צירבאס ווימס במצבו הנוכחי כאילו זו מהות האיכות שאני מדבר עליה. ושוב מדבר על תמהיל אמריקאי כאילו יש לי משהו נגד אירופאים. טוב שלא אמרת שהאמריקאים נוהרים באוטובוסים.

אז כן, אתה דמגוג, ואפילו לא מאוד טוב בזה. "עובדתית" עלק.

שוב, איכות מבחינתי זה גם אייקיו וגם קבוצתיות וגם קשיחות. אתה מתעקש להפריד את זה דיכוטומית, כאילו מצד אחד יש לך כישרון כדורסל ומצד השני יש לך שחקנים חכמים וקשוחים. חייבים לבחור. זה אנחנו או הם.

חלאס, לא כל דיון צריך להתחיל למרוח פה על שטויות.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי toja27 » 22 דצמבר 2018, 20:01

אם איכות הייתה מבחינתך גם איי. קיו וגם מחוייבות וגם קשיחות, לא הייתה מזמר לי על איזה שחקן נהדר זה גאודלוק וכמה נורא סילי, או בכללי מגן בחירוף נפש על כל החתמה נוצצת של שחקן עם "שם" כמו שעשית לאורך השנים ומצד שני לא היית מגנה כל שחקן אוטומטית רק כי הגיע מליגה טורקית ובאופן גורף נגד שחקנים יותר אלמוניים. אתה מציג בתגובה האחרונה תמונה שונה ממה שהראת שחשוב לך לאורך השנים.
לכן אני לא יכול להתייחב ברצינות להודעה שלך .

ועוד דמגוגיה בעיני זה לרכב על מרכיב החוסר כישרון ואיכות כשזה ברור שמזה אף פעם לא יזיק לאף קבוצה, ובאותו זמן להתעלם מהדוגמאות שהצגתי לך. רוצה אזכור? תסתכל על המשחק של אתמול. אז מה נשאר להגיד לבן אדם שמראים לו ששמות ותקציב זה לא הדבר היחידי בכדורסל ?

מי אתה שתקבע מי מורח ומה שטויות? תגיד תודה שלא כל הפורום יצא עליך על השטויות שניסית להאכיל אותנו עם רגב כאילו יש לך מושג וכאילו אתה איזה סמכות מקצועית בנושא כושר ופציעות.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 דצמבר 2018, 20:06

תזכיר לי איפה סילי משחק היום נשמה? חמישייה בצסקא לא? ריאל?

אז כן, אהבתי את ההחתמה של גאודלוק, כמו גם את ההחתמה של ווילבקין, רק שאני בניגוד אליך הודיתי בטעות. תזכיר לי, הודית בטעות מתישהו בשהות שלך בפורום?

אהבתי גם את ההחתמה של בלאק למרות שהוא
הכל חוץ מנוצץ, וגם כתבתי את זה בזמן אמת. כנל לגבי ההחתמה של טיוס בזמנו.

כמובן שהפסקה האחרונה שלך פתטית. הצגתי באופן ישיר מחקרים מדעיים על קשר בין איכות האימון הגופני לפציעות של ספורטאים. יודע מה זה מחקרים מדעיים או שכל מה שלא קראת בעננים בתאילנד לא נחשב?

דמגוג, קיצר
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי A.Parker » 22 דצמבר 2018, 20:15

הדבר הראשון שהייתי עושה בבניית הקבוצה הבאה זה לבחור שחקנים כמה שיותר מגוונים (תייס לדוגמא) וכמובן לבנות סגל מאוזן
A.Parker

הודעהעל ידי my man » 22 דצמבר 2018, 20:18

הרבה לפני..לא, המון לפני שמדברים על את מי להביא לפה עונה הבא צריך שוב ושוב ושוב לדבר על מי צריך ללכת מפה..

לא יעזור כלום אם אותם אנשים יבנו ואותם אנשים יקחו את ההחלטות..
יאניס עוד לא באמת הבין לאיזו קופת שרצים הוא נכנס..

אין איך להצליח עם האנשים שמנהלים ואנשי המקצוע שנבחרו על ידם להוליך את המועדון הזה היישר לאבדון..
נערך לאחרונה על ידי my man בתאריך 22 דצמבר 2018, 20:19, נערך פעם אחת בסך הכל.
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי felix_r » 22 דצמבר 2018, 20:19

חברים, תפסיקו לריב סתם. הבעיה העיקרית של המועדון היא לא בשחקנים אירופים או אמריקאים או אוסטרליים.

הבעיה היא בהנהלה. ואפילו לא בצוות המקצועי, אלא בבעלים עצמם. ההנהלה לא עושה את העבודה שלה.

הנהלה טובה לא הייתה נותנת יד למנהלת לעשות 3 סיבובים בליגה המיותרת הזאת רק בשביל עוד כמה גרושים, מה שגורם למכבי לשחק 3 ו 4 משחקים בשבוע ולא להתכונן למשחקים החשובים באמת.

הנהלה טובה לא הייתה מסכימה לשלוח 6 שחקני סגל לנבחרות שונות במקום להתאמן ולהתוכנן לפתיחת עונת היורוליג. אם היא הנהלת הקבוצה, רק טובת הקבוצה צריכה להיות הכי חשובה בשבילה, לא הנבחרת, ועל הזיין מה יגידו כל הפרשנים בתקשורת, מה גם שרוב הקבוצות האחרות לא שלחו את השחקנים שלהן לנבחרות.

להנהלה טובה לא לוקח חודש-חודשיים להגיב לפציעתו של הרכז הפותח. הנהלה טובה מחתימה מחליף תוך יום-יומיים. וזה לא איזה מחליף חרטא-ברטא בשקל וחצי שלא שיחק שנתיים, אלא מחליף באותה הרמה כמו של השחקן הפצועה, כי אם אתה מתעקב, כי אם אתה חוסך, בסוף זה דופק לך את הכל העונה ואתה משלם על זה כפול ומשולש!
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי toja27 » 22 דצמבר 2018, 20:22

חה חה כן הודית בטעות... מכל האנשים אתה אומר את זה כנראה על גבול האבסורד. בוא תראה לי איפה הודית על הטעות של גאודלוק? הגנת עליו בחירוף נפש כל העונה והאשמת שחקנים כמו סילי בהופעת הקבוצה. אחד לאחד מה שקרה עם וולבקין העונה. אגב למה לחזור כל כך הרבה אחורה ?
תראה לי איפה הודית בטעות עם וולבקין ? מתי אמרת " זה לא השחקן שחשבתי שהוא בקיץ"? בוא תראה ציטוט.
רצית דוגמאות שאני הודיתי? אל תחפש רחוק, אני אמרתי מספר פעמים כאן , העונה, שטעיתי לגבי ווילבקין ובקיץ אהבתי את ההחתמה.
המחקרים האקדמאיים שהצגת לא מראים שום קשר ישיר לרגב למרות שממש התעקשת שהם כן. אלה מחקרים מדעיים שתקפים לכל קבוצה . ואם מישהו במקרה רמז שאולי אתה טועה קראת לו טיפש וטרול. זה כי אתה ממש בטוח שרגב האחראי המרכזי לפציעות כמו שאתה ממש בטוח מתוך סיבה אידיוטית ולא מובנת שאני צרכן סמים ושקרן " לימדו אותי בבית ספר לא להתייחס לשקרנים ומסוממים" זה הציטוט שלך אלי לא?
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 22 דצמבר 2018, 20:29

בכבוד שלך לא היה אפילו ניסיון להתנצל , זה כי בכלליות אתה אדם חסר כל כבוד.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־34 אורחים