המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

מחשבות לעונת 2019/20

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2019/20

הודעהעל ידי Jack55 » 21 מאי 2019, 20:56

זה כל כך פשוט :
דיבה, אבדיה וזוסמן נשארים .
ינסו ללכת על כספי בכל הכוח, אם לא יצליחו, אז ישאירו את כהן .
ינסו בנוסף להשאיר את טיוס בסכום סביר, לא יצליחו, אפשר להביא את קולשוב ב200K ולסגור את הפינה של הישראלי החמישי בסכום נמוך תמורת אחלה ישראלי שייתן תרומה טובה בליגה, בלי להביא עוד מתאזרח .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Rampel » 21 מאי 2019, 21:15

Jack55 כתב:זה כל כך פשוט :
ינסו בנוסף להשאיר את טיוס בסכום סביר, לא יצליחו, אפשר להביא את קולשוב ב200K ולסגור את הפינה של הישראלי החמישי בסכום נמוך תמורת אחלה ישראלי שייתן תרומה טובה בליגה, בלי להביא עוד מתאזרח .
לפי כל המקורות עד עכשיו לא נכתב שהמו"מ עם ג'ייק תלוי במשהו. רוצים להשאיר אותו ולשחקן 12-13 ברוטציה שמבין את מקומו, הוא סבבה. זה לא שיש אלטרנטיבה טובה יותר לסיטואציה.

לא מאמין שיהיו פחות מ-6 ישראלים. מהם, היחידים שזמינים ויכולים לתת תרומה אמיתית ביורוליג הם כספי וטיוס.

משמע, השאיפה היא להישאר עם אותו סגל ישראלי ולהוסיף אליו את כספי. השיח על הישראלים לא קריטי, הכל עדיין יקום ויפול על הזרים. פשוט צריך להכיר בזה שמכבי כן שמה על הליגה ולרשום סגל של 9-10 שחקנים בתנאי שכל הישראלים בריאים זה סגל קצר מדי. לא יקרה.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 21 מאי 2019, 21:20

אני לא רואה את טיוס ממשיך ב400-500k, ובכללי חושב שמקצועית לא נכון ללכת עם טיוס ובלאק כסנטרים שלך לעונת יורוליג.
מה עושים במקרה כזה?
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Jack55 » 21 מאי 2019, 21:22

Rampel כתב:
Jack55 כתב:זה כל כך פשוט :
לפי כל המקורות עד עכשיו לא נכתב שהמו"מ עם ג'ייק תלוי במשהו. רוצים להשאיר אותו ולשחקן 12-13 ברוטציה שמבין את מקומו, הוא סבבה. זה לא שיש אלטרנטיבה טובה יותר לסיטואציה.

לא מאמין שיהיו פחות מ-6 ישראלים. מהם, היחידים שזמינים ויכולים לתת תרומה אמיתית ביורוליג הם כספי וטיוס.

משמע, השאיפה היא להישאר עם אותו סגל ישראלי ולהוסיף אליו את כספי. השיח על הישראלים לא קריטי, הכל עדיין יקום ויפול על הזרים. פשוט צריך להכיר בזה שמכבי כן שמה על הליגה ולרשום סגל של 9-10 שחקנים בתנאי שכל הישראלים בריאים זה סגל קצר מדי. לא יקרה.

בנוגע לג'ייק כהן, מכבי ת"א יכולה לעמוד בדרישות השכר שלו, אך בשלב זה מעדיפה להמתין עד סוף העונה. זאת משום שאם יהיו התפתחויות בגזרת עמרי כספי, לא מן הנמנע שהרכש הענק יבוא על חשבונו של כהן, וייתכן שגם על חשבונו של טיוס, שבעידן שאחרי החוק הרוסי הופך לפחות כדאי, בוודאי בסכומים שאותם הוא דורש.

שלא תבין, אין לי בעיה עם 6 ישראלים, אני אישית חושב שאת רוב הכסף צריך לשים על כספי ועל הזרים, ורק אחריי זה לראות אם יש מספיק כסף לישראלי שישי, ככה או ככה הישראלי הזה לא יהיה כל כך קריטי לסגל, אז אפשר לחכות איתו קצת לאחר החתמת הזרים החשובים .
כהן ידרוש 300K+, שזה לא מעט .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Jack55 » 21 מאי 2019, 21:23

החציל האצטקי כתב:אני לא רואה את טיוס ממשיך ב400-500k, ובכללי חושב שמקצועית לא נכון ללכת עם טיוס ובלאק כסנטרים שלך לעונת יורוליג.
מה עושים במקרה כזה?

מביאים את כספי (אין ברירה אחרת אלא להציע לו חוזה עם תנאים מושלמים ועם שכר מכובד ביותר) + קולשוב\להשאיר את כהן .
5 ישראלים זה סבבה לגמריי מבחינתי, ואם יישאר עוד תקציב לאחר החתמת הזרים המשמעותיים, אפשר להביא עוד ישראלי בסכום נמוך .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Rampel » 21 מאי 2019, 21:40

החציל האצטקי כתב:אני לא רואה את טיוס ממשיך ב400-500k, ובכללי חושב שמקצועית לא נכון ללכת עם טיוס ובלאק כסנטרים שלך לעונת יורוליג.
מה עושים במקרה כזה?
מכבי הציעה לטיוס 600K ואני לא רואה אותו מרוויח יותר מ-750K. הוא רוצה להרוויח עוד 300K בשנתיים במקרה הטוב ולשחק ברמות נמוכות יותר? שיהנה. מה עושים במצב כזה? מקווים שזוס יגדל ביצים ומתפללים שאבדיה יבוא רעב להוכיח את מקומו בדראפט.. זה לא שיש משהו יותר טוב לעשות. אבל לעצום את העיניים ולהתעלם מהמסגרת המקומית זה גם לא פתרון. הישראלי השישי לא רלוונטי, כל עוד הוא יבין את מקומו.

לגבי הקו הקדמי, במידה וטיוס נשאר, הקווים הקדמיים שראיתי שמעמידים פה הם מאוד נמוכים, אז מה זה משנה? חמישייה של מיקי ובלאק זה לדעתי לא מספיק להצלבה ביורוליג. אז הפתרון בכל מקרה, בטח אם טיוס עוזב, זה להביא 4/5 גבוה שיהיה ה-4 הפותח וידע להשלים גם את המסה בעמדה 5. אני העליתי את יוהאנס ווייטמן, ז'לגיריס הביאה את ג'וק לנדייל שיכל להיות הימור טוב, אבל כבר לא רלוונטי.. אם טיוס עוזב, אז סוגיית הסנטר המחליף כנראה תעשה קצת סלט תקציבית, אבל לדעתי עדיין הכי קריטי זה קודם כל לבנות את החמישייה.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי A.Parker » 21 מאי 2019, 22:06

מה עושים במקרה כזה?

פשוט - לא מחתימים אותו
שחקן אוברפייד ברמות (לא שווה גם 400-500), שחצי מהעונה לא מראה יכולת של סנטר שני אפילו
בטח ובטח שלא נותנים לו חוזה אחרון שיגרום לו לזרוק זין באופן סופי
A.Parker

הודעהעל ידי felix_r » 22 מאי 2019, 00:45

A.Parker כתב:
מה עושים במקרה כזה?

פשוט - לא מחתימים אותו
שחקן אוברפייד ברמות (לא שווה גם 400-500), שחצי מהעונה לא מראה יכולת של סנטר שני אפילו

אלוף היורוליג, רק אזכיר לך.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי A.Parker » 22 מאי 2019, 01:15

felix_r כתב:
A.Parker כתב:
מה עושים במקרה כזה?

פשוט - לא מחתימים אותו

גם אנטה זיזיץ'
A.Parker

הודעהעל ידי felix_r » 22 מאי 2019, 01:20

A.Parker כתב:
felix_r כתב:
A.Parker כתב:
מה עושים במקרה כזה?

פשוט - לא מחתימים אותו

גם אנטה זיזיץ'

השוואה מפגרת בין שחקן שהיה אחד הבולטים בגמר עם דאבל-דאבל, לקשיש שבקושי שותף לאורך העונה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי A.Parker » 22 מאי 2019, 01:36

לא השוואה, סתם לעשות פה קצת רעש. מבחינתי זכיה בתואר, גם אם היית חלק ממנו, לא אמורה להקנות לך חסינות לכל הקריירה. הבן אדם התעלה לחצי עונה במאני טיים ומאז יש הערכה מוגזמת כלפיו. ממש כמו יוגב שרכב שנים על פאקינג סדרת הצלבה מול פאו והיום כולם כבר מבינים שהוא שחקן בינוני מאוד.
A.Parker

הודעהעל ידי Jack55 » 22 מאי 2019, 07:46

A.Parker כתב:לא השוואה, סתם לעשות פה קצת רעש. מבחינתי זכיה בתואר, גם אם היית חלק ממנו, לא אמורה להקנות לך חסינות לכל הקריירה. הבן אדם התעלה לחצי עונה במאני טיים ומאז יש הערכה מוגזמת כלפיו. ממש כמו יוגב שרכב שנים על פאקינג סדרת הצלבה מול פאו והיום כולם כבר מבינים שהוא שחקן בינוני מאוד.

שמע אני לגמריי מסכים עם זה שטיוס (לפחות העונה) תרם קצת פחות ממה שאני לפחות ציפיתי ועם זה שהיו תקופות שהוא היה חשוך, אין ספק עם זה מבחינתי .

אבל מפה ועד מה שאמרת יש הבדל גדול, טיוס לאורך כל הקריירה שלו הוא סנטר מחליף ברמה הכי גבוהה שיש, והיו זמנים שהוא גם היה מהטופ של אירופה .

נכון שיש את בעיית ״שריר החשק״, ושהעונה לפחות היו כמה תקופות שהוא לא היה הכי מדהים בלשון המעטה, אבל בשאר העונה הוא לחלוטין סבבה, ותורם במה גבוהה כסנטר מחליף .

אני לא אומר שהוא מפלצת כי אני מסכים עם זה שהוא לא מושלם, אבל בכל זאת לא צריך ככה להוריד ממנו, כרגע לדעתי הוא סנטר מחליף מהרמות הגבוהות של אירופה .

וההשוואה לאוחיון לא מציאותית ולא קשורה, טיוס עשה כל כך הרבה דברים מאז ההתעלות ההיא, לעומת אוחיון שהיה בינוני לגמריי .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי felix_r » 22 מאי 2019, 11:25

הסטטיסטיקה של טיוס בעונת האליפות 2014

דקות 18:08
נקודות 7.7 (72.3% לשתים, 52.6% מהקו)
כדורים חוזרים 5
חסימה 1
מדד 10.9
https://www.euroleague.net/competition/ ... code=E2013

הסטטיסטיקה של טיוס העונה 2019

דקות 18:18
נקודות 7.3 (66.4% לשתים, 62.5% מהקו)
כדורים חוזרים 4.1
חסימה 1.1
מדד 10
https://www.euroleague.net/competition/ ... code=E2018

אישית אני לא רואה הרבה הבדל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי A.Parker » 22 מאי 2019, 11:30

Jack55 כתב:
A.Parker כתב:לא השוואה, סתם לעשות פה קצת רעש. מבחינתי זכיה בתואר, גם אם היית חלק ממנו, לא אמורה להקנות לך חסינות לכל הקריירה. הבן אדם התעלה לחצי עונה במאני טיים ומאז יש הערכה מוגזמת כלפיו. ממש כמו יוגב שרכב שנים על פאקינג סדרת הצלבה מול פאו והיום כולם כבר מבינים שהוא שחקן בינוני מאוד.

שמע אני לגמריי מסכים עם זה שטיוס (לפחות העונה) תרם קצת פחות ממה שאני לפחות ציפיתי ועם זה שהיו תקופות שהוא היה חשוך, אין ספק עם זה מבחינתי .

אבל מפה ועד מה שאמרת יש הבדל גדול, טיוס לאורך כל הקריירה שלו הוא סנטר מחליף ברמה הכי גבוהה שיש, והיו זמנים שהוא גם היה מהטופ של אירופה .

נכון שיש את בעיית ״שריר החשק״, ושהעונה לפחות היו כמה תקופות שהוא לא היה הכי מדהים בלשון המעטה, אבל בשאר העונה הוא לחלוטין סבבה, ותורם במה גבוהה כסנטר מחליף .

אני לא אומר שהוא מפלצת כי אני מסכים עם זה שהוא לא מושלם, אבל בכל זאת לא צריך ככה להוריד ממנו, כרגע לדעתי הוא סנטר מחליף מהרמות הגבוהות של אירופה .

וההשוואה לאוחיון לא מציאותית ולא קשורה, טיוס עשה כל כך הרבה דברים מאז ההתעלות ההיא, לעומת אוחיון שהיה בינוני לגמריי .

הוא ממש לא "מחליף מהרמות הגבוהות של אירופה כרגע", אפילו לא קרוב.
A.Parker

הודעהעל ידי A.Parker » 22 מאי 2019, 11:32

felix_r כתב:הסטטיסטיקה של טיוס בעונת האליפות 2014

כדורים חוזרים 5
חסימה 1
מדד 10.9

כדורים חוזרים 4.1
חסימה 1.1
מדד 10

מעולה, אתה מחזק את הנקודה שלי שבאותה עונה הוא היה טוב רק בסוף העונה ושבשקלול של העונה הוא היה סביר פלוס. מילא היה מציג את אותה יכולת גם בהמשך, אבל למעט הבלחות פה ושם הוא לא מספיק טוב, ובטח ובטח שלא מצדיק את השכר שלו
A.Parker

הודעהעל ידי felix_r » 22 מאי 2019, 11:48

A.Parker כתב:

כדורים חוזרים 5
חסימה 1
מדד 10.9

כדורים חוזרים 4.1
חסימה 1.1
מדד 10

מעולה, אתה מחזק את הנקודה שלי שבאותה עונה הוא היה טוב רק בסוף העונה ושבשקלול של העונה הוא היה סביר פלוס. מילא היה מציג את אותה יכולת גם בהמשך, אבל למעט הבלחות פה ושם הוא לא מספיק טוב, ובטח ובטח שלא מצדיק את השכר שלו

אף שחקן בעולם לא מציג את אותו הכושר לאורך עונה שלמה. אם אתה חושב אחרת, אתה פשוט חי בסרט.

זה שטיוס יודע להתעלות מעל רמתו הרגילה במשחקים החשובים, זה דווקא לזכותו. לדוגמא, אתה יודע כמה נקודות קלע בפיינל-פור הסנטר המחליף של אנאדולו טיבור פלייס? 0 ! 0 חצי גמר. 0 בגמר. אילו ידע להתעלות בגמר, אולי זהות האלופה הייתה אחרת.

בשביל סנטר מחליף טיוס נותן מספרים לא רעים, במיוחד לאור העובדה שלא היה לו רכז לאורך רוב העונה.

אתה חושב שהשכר שלו מוגזם? ממש לא בטוח לאור העובדה שהוא הישראלי היחד כרגע, שהוא שחקן יורוליג לגיטימי. בכל מקרה, מי שיחליט אם שכרו מוגזם או לא אלה הבעלים.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי TAYO » 22 מאי 2019, 11:55

felix_r כתב:
A.Parker כתב:

כדורים חוזרים 5
חסימה 1
מדד 10.9

כדורים חוזרים 4.1
חסימה 1.1
מדד 10

אף שחקן בעולם לא מציג את אותו הכושר לאורך עונה שלמה. אם אתה חושב אחרת, אתה פשוט חי בסרט.

זה שטיוס יודע להתעלות מעל רמתו הרגילה במשחקים החשובים, זה דווקא לזכותו. לדוגמא, אתה יודע כמה נקודות קלע בפיינל-פור הסנטר המחליף של אנאדולו טיבור פלייס? 0 ! 0 חצי גמר. 0 בגמר. אילו ידע להתעלות בגמר, אולי זהות האלופה הייתה אחרת.

בשביל סנטר מחליף טיוס נותן מספרים לא רעים, במיוחד לאור העובדה שלא היה לו רכז לאורך רוב העונה.

אתה חושב שהשכר שלו מוגזם? ממש לא בטוח לאור העובדה שהוא הישראלי היחד כרגע, שהוא שחקן יורוליג לגיטימי. בכל מקרה, מי שיחליט אם שכרו מוגזם או לא אלה הבעלים.

שחקן שווה בדיוק כמה שמוכנים לשלם לו. נקודה. כל השאר תיאוריות.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי Jack55 » 22 מאי 2019, 12:07

A.Parker כתב:
Jack55 כתב:

הוא ממש לא "מחליף מהרמות הגבוהות של אירופה כרגע", אפילו לא קרוב.

הוא סנטר מחליף ברמה מאוד גבוהה, זאת דעתי .
ובנוגע לשכר, שילמו לו סכומים כאלה כי הוא ישראלי, אתה באמת חושב שאם הוא לא היה ישראלי היו משלמים לו 800K?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 22 מאי 2019, 13:25

ביגמנים:
טאריק בלאק
ג׳ורדן מיקי
דקארי ג׳ונסון
ג׳ייק כהן

שחקני כנף:
עומרי כספי
אוסטין הולינס
יובל זוסמן
אנג׳לו קלויארו?

מובילי כדור:
X
סקוטי ווילבקין
ג׳ון דיברתולומאו
דני אבדיה

זו הרשימה הקצרה שלי.
ברור שצריך כאן עוד גארד טוב על משבצת X, ובאידיאל הייתי שמח לעוד ביגמן שיכול לתת 3&D.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי SirCharles » 22 מאי 2019, 14:24

החציל האצטקי כתב:ביגמנים:
טאריק בלאק
ג׳ורדן מיקי
דקארי ג׳ונסון
ג׳ייק כהן

שחקני כנף:
עומרי כספי
אוסטין הולינס
יובל זוסמן
אנג׳לו קלויארו?

מובילי כדור:
X
סקוטי ווילבקין
ג׳ון דיברתולומאו
דני אבדיה

זו הרשימה הקצרה שלי.
ברור שצריך כאן עוד גארד טוב על משבצת X, ובאידיאל הייתי שמח לעוד ביגמן שיכול לתת 3&D.

הולינס יכול לשחק בעמדה 3? הוא די דקיק ומהסטטיסטיקה לא ממש תורם בריבאונד.
אני חושב שלא צריך לקחת בחשבון את כהן ביורוליג כי למעט דקות ספורות מול נמושות המפעל הוא לא ברמה.
לגבי ביגמן שנותן 3&D, אני חושב שאם כספי מגיע בגישה הנכונה הוא יכול לתת את זה בשתי עמדות הפורוורד.
מה שכן חייבים בהרכב כזה זה עוד רכז מחליף עם יכולת מסירה, כי אמנם יש פה כמה מוסרים לא רעים בעמדות 3-5 (קלויארו, בלאק, ג'ונסון ובעיקר אבדיה שאמור להתפתח לפוינט פורוורד וכבר מראה יכולת יצור מצבים טובה במשחקים האחרונים בליגה) אבל בעמדות הגארד לא ממש (גם אם ימצאו גארד תותח) במיוחד כשמוציאים את רול מהרוסטר.
SirCharles

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: gamer777 ו־56 אורחים