המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

מחשבות לעונת 2019/20

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2019/20

הודעהעל ידי Blondjam » 01 ינואר 2019, 22:08

Jack55 כתב:
Blondjam כתב:
החציל האצטקי כתב:בסופו של דבר השאלה החשובה והעיקרית לקראת העונה הזאת היא האם עומרי כספי חוזר או לא.
ואם יגיע אני מהמר שהוא הולך להיות כשלון אדיר.כמו שאני מכיר את מכבי הם יבנו סביבו את הקבוצה ואז יבינו שהוא לא יכול להוביל קבוצה אלא להיות שחקן משלים.מה עוד שכספי מאוד פציע,בעיה לא פשוטה בכלל

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

כספי שחקן משלים ביורוליג?
לא נראלי .
לא הבנת את כוונתי.יכול להיות אחלה שחקן ביורוליג אבל בתנאי שיהיו יחד איתו חבורה של שחקנים איכותיים ולא ערימת הבינוניים שמסריחים את הפרקט כרגע

Blondjam

הודעהעל ידי Jack55 » 01 ינואר 2019, 22:10

Blondjam כתב:
Jack55 כתב:
Blondjam כתב:
החציל האצטקי כתב:בסופו של דבר השאלה החשובה והעיקרית לקראת העונה הזאת היא האם עומרי כספי חוזר או לא.
ואם יגיע אני מהמר שהוא הולך להיות כשלון אדיר.כמו שאני מכיר את מכבי הם יבנו סביבו את הקבוצה ואז יבינו שהוא לא יכול להוביל קבוצה אלא להיות שחקן משלים.מה עוד שכספי מאוד פציע,בעיה לא פשוטה בכלל

כספי שחקן משלים ביורוליג?
לא נראלי .
לא הבנת את כוונתי.יכול להיות אחלה שחקן ביורוליג אבל בתנאי שיהיו יחד איתו חבורה של שחקנים איכותיים ולא ערימת הבינוניים שמסריחים את הפרקט כרגע

אין ספק, וזה אגב נכון לגביי כל שחקן שסביבו מכבי ירצו לבנות קבוצה או כאחד מהמובילים שלה .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 01 ינואר 2019, 22:46

הבן אדם חתם בממפיס- קבוצת תחתית בעונה שעברה- על חוזה מינימום לעונה אחת- בערך ביום הראשון של הפרי אייג׳נסי.

הצעות ״גדולות״ כבר לא יבואו. הוא לא יקבל יותר מוטרן מינימום בשום מקום. הוא לא יחתום ליותר מעונה בשום מקום.
בשלוש שנים האחרונות הוא מבלה בערך שליש מהעונה מחוץ למגרש עם פציעות.
במצבו, הוא לא אטרקטיבי במיוחד. לא בnba, לא בסין ולא באירופה.

אם הוא ממש ייתעקש, הוא יוכל למצוא קבוצה כשחקן רוטציה זניח, אבל הוא אפילו לא איזה רול פלייר שאתה יכול לקבל ממנו דקות יציבות ותרומה קבועה.
הסיפור שם נגמר.

מכבי משוועת לנוכחות שלו במערכת והפלירטוט בין הצדדים נמשך כבר יותר מדי זמן.
הקיץ זה קורה, וזה ישפיע על כל בניית הסגל.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי גל גל » 01 ינואר 2019, 22:53

כמות התקציב שהוא יקח לעומת התרומה וחלוקת העוגה בעמדות אחרות תפגע בנו.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Blondjam » 01 ינואר 2019, 22:56

גל גל כתב:כמות התקציב שהוא יקח לעומת התרומה וחלוקת העוגה בעמדות אחרות תפגע בנו.
בוא נקווה שמלבד השינויים המתבקשים והרענון באנשים שהובילו אותנו לשנים הרעות,נראה גם אנשים נוספים שיכניסו את היד לכיס,אולי בעלים חדשים רחמנא ליצלן

Blondjam

הודעהעל ידי גל גל » 01 ינואר 2019, 23:02

זה מתבקש כבר במשך הרבה זמן.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי A.Parker » 02 ינואר 2019, 00:28

1. הייתי מעביר את ווילבקין לעמדה 2 ומביא רכז איכותי ואולי גם רכז מחליף זול
2. מאריך את החוזה של אובריינט
3. מחתים שחקנים מגוונים לעמדות הפנים: דרק וויליאמס, דניאל תייס וגוגה ביטאדזה בראש הרשימה שלי (הייתי שמח לראות את שלושתם עם אובריינט)
A.Parker

הודעהעל ידי SirCharles » 02 ינואר 2019, 19:33

שחקנים מעניינים מבחינתי לעונה הבאה:
רכז: כבר כתבתי פה או באחד הת'רדים המקבילים. לצד ווילבקין צריך גארד פיזי שמצטיין בהגנה ובסידור מצבים לאחרים.
אופציות: יוביץ', קארוסו, פירייה הנרי.

סמול: ג'אבונטה גרין (25, 1.96 מ'). סמול פורוורד אתלטי ופיזי. ריבאונדר מצוין לגובהו, מצטיין במגרש הפתוח, חוטף מעולה, מסיים חזק בטבעת. קלע חוץ בינוני אבל מחפה על כך בדרכים אחרות.
השנה ביורוקאפ: (9 מש, 26 דק') 13.6 נק' (63% ל2 32% ל3 69% מהקו) 5.2 כ"ח (1.6 בהתקפה) 1.4 אס' 3.2 חט' (מוביל את המפעל) 0.4 חס' 1.6 איב' 17.4 מדד.

פאוור: אני מאוד אוהב את לוק סיקמה (29, 2.03) מאלבה ברלין. 4 חכם ומגוון. לא נתבייש לדפוק אליהופים למרות לבנבנותו. שחקן דבק, ריבאונדר ומוסר טוב שגם נותן הגנה. מסוגל לקלוע מבחוץ למרות שלא זורק משם הרבה (מעדיף שחקנים שמהווים איום מ3 וזורקים זריקות טובות מאשר כאלה שמפציצים ללא הכרה למרות אחוזים נמוכים).
השנה ביורוקאפ: (10 מש, 26 דק') 11.4 נק' (55% ל2 מעל לשלשה למשחק ב-39% ל3 64% מהקו) 6.9 כ"ח (1.9 בהתקפה) 3.3 אס' 2.2 חט' 0.4 חס' 2.6 איב' 16.9 מדד.
נייג'ל הייז (24, 2.03). אחת מנקודות האור בעונה הרעה שעוברת על גלאטסראי שסיימה אחרונה בבית בשלב המוקדם. שנה ראשונה באירופה ויכול לבוא בחשבון כמחליף בשתי עמדות הפורוורד.
השנה ביורוקאפ: (10 מש, 29 דק') 15.7 נק' (57% ל2 1.9 שלשות ב-43% ל3 64% מהקו) 5.6 כ"ח (1.9 בהתקפה) 1.8 אס' 1.1 חט' 1.3 איב' 17.8 מדד.

סנטר: אני עדיין מאמין בטאריק, אבל מייקל אריק ומוסטפה פאל שכבר הוזכרו פה יכולים לבוא בחשבון, גם יוהאן פויטמן שמקבל מעט דקות בויטוריה מאז הגעתו של פורייה אבל לא שכח לשחק כדורסל.

מבחינת ישראלים, הייתי משאיר את דיבה כשחקן מוביל בליגה ורכז שלישי ביורוליג ואת כהן כגבוה מוביל בליגה שאולי יקבל דקות ביורוליג ואליהם הייתי מוסיף את קולשוב כסמול מחליף. הייתי משאיל את זוסמן לשנה להשתפשף בהובלת קבוצה ובוחן אפשרות להחליף בינו לבין שוכמן, שלמרות שנראה שירד ביכולת השנה לדעתי הוא דוקא יכול לתרום הגנתית ביורוליג. לגבי טיוס, הכל תלוי במחיר שלו. אני עדיין מעדיף אותו על פני האוול ומעדיף להשאיר אותו בקבוצה מאשר שילך לי-ם.

1. יוביץ', הנרי, דיבה
2. ווילבקין, שוכמן
3. גרין, קולשוב
4. סיקמה, הייז, כהן
5. בלאק, פאל/פויטמן/אריק, טיוס

לליגה רושם רק 5-6 זרים. אפשר לוותר על הנרי ולתת את הדקות שלו לדיבה ושוכמן ועל אחד הפורוורדים ואחד הסנטרים הגבוהים ולתת יותר דקות לקולשוב, כהן וטיוס.
SirCharles

הודעהעל ידי גל גל » 02 ינואר 2019, 19:41

מה אתה לא משאיר את אובראיינט?

לוקח אותו על בלאק בכל יום.
סיקמה שחקן סבבה. גרין הוא יותר בעמדה מספר 2 סוג של קיין רק יותר אתלטי דיברתי עליו בתרד הסקואוטינג

הייתי רוצה סגל כמו בחתימה שלי
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 02 ינואר 2019, 19:48

צ׳ארלס, אתה בונה קבוצה מכל מיני חבר׳ה שלא ממש הצליחו ביורוקאפ וביורוליג.
למה שהתוצאה תהיה שונה?
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי גל גל » 02 ינואר 2019, 20:01

החציל האצטקי כתב:צ׳ארלס, אתה בונה קבוצה מכל מיני חבר׳ה שלא ממש הצליחו ביורוקאפ וביורוליג.
למה שהתוצאה תהיה שונה?

אנשים לא מצפים שמכבי יוציאו הרבה כסף ולכן מסתפקים בשחקנים יחסית אנונימים וזולים

אבל בשביל להצליח צריכים להיות פה איזה 5 זרים תותחים ועוד 3 משלימים ברמה גבוהה שיכולים לשחק בשני צידי המגרש

רק אז אפשר לצפות שהקבוצה תצליח.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי גל גל » 02 ינואר 2019, 22:01

דרך אגב

מישהו פה שקל את האופציה אולי שפארגו יחזור טוב ? אולי יאניס יאהב אותו והוא גם ישאר בשנה הבאה ?

כולנו די העפנו אותו אבל במכבי אי אפשר לדעת.

אם נוכל להשאיר אותו על חוזה נמוך ולא 800 אלף דולר

ואם יחזור להיות פארגו שאנחנו מכירים וזה אם גדול אז אולי שווה לנסות. + עוד רכז שהוא לא ריי. יוביץ או קארוסו משהו בסגנון.

אופציה א

דילייני, קארוסו\יוביץ,דיבה
וילבקין, בראיינט ,זוסמן
נאנלי ,קולשוב,אבדיה
אובראיינט, כספי, כהן
בלאק/אריק,הוואל\טיוס

אופציה ב
דילייני, וילבקין ,דיבה
בראיינט, האנטר\תורנוול, זוסמן
וויליאמס\בורקהוף , קולשוב, אבדיה.
אובראיינט, קוזמינקאס\וויליאמס , כהן
בלאק\אריק , טיוס\הוואל.

הראשון הוא מה שהייתי רוצה, השני נראה יותר הגיוני מבחינה תקציבית
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי SirCharles » 02 ינואר 2019, 22:48

גל גל כתב:מה אתה לא משאיר את אובראיינט?

לוקח אותו על בלאק בכל יום.
סיקמה שחקן סבבה. גרין הוא יותר בעמדה מספר 2 סוג של קיין רק יותר אתלטי דיברתי עליו בתרד הסקואוטינג

הייתי רוצה סגל כמו בחתימה שלי

לא. כרגע אני לא משאיר את אובריינט, ועם כל הכבוד למשחק המצוין שלו מול מילאנו כשהזריקות נכנסו מול קבוצת הגנה מזעזעת, אני קודם רוצה לראות אותו מראה יציבות לפני שאני רץ להחתים אותו מחדש. לאנשים פה יש זיכרון מאוד קצר...
גם אם הוא נשאר, אז בדומה לווילבקין, צריך להתאים את שאר השחקנים בקו הקדמי אליו, כלומר להביא 4 הגנתי עם יכולת חסימה (כמו אוקארו ווייט למשל) כי לא פשוט בכדורסל של היום לשחק עם סנטר שכלל לא מגן על הטבעת.

לגבי גרין, הוא סמול אתלטי נמוך. אין לו קליעה וטיפול בכדור ברמה של גארד, אבל הוא לא נגר כמו קיין ואתלט בלתי רגיל. אני יותר רואה אותו כתואם פי ג'יי טאקר.

ולגבי הרצון שלך שיהיה סגל כמו בחתימה שלך - יופי חמוד, אבל לא ממש קשור למה שכתבתי.
SirCharles

הודעהעל ידי גל גל » 02 ינואר 2019, 22:53

לא כל כך הבנתי למה אתה קורא לי חמוד כאילו אני איזה ילד בן 12.
זה שרשמתי שהייתי רוצה סגל כמו בחתימה שלי לא קשור למה שרשמת כמו שאתה ציינת מה הסגל שאתה היית רוצה כך גם אני רשמתי.

זה היה נשמע קצת מתנשא.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי SirCharles » 02 ינואר 2019, 23:09

החציל האצטקי כתב:צ׳ארלס, אתה בונה קבוצה מכל מיני חבר׳ה שלא ממש הצליחו ביורוקאפ וביורוליג.
למה שהתוצאה תהיה שונה?

קודם כל למכבי אין את הפריווילגיה לשלם לשחקני יורוליג מוכחים. להזכירך אנחנו קבוצת תחתית ביורוליג עם בעלים סופר קמצנים.

שנית, בוא נדייק: אני בונה קבוצה עם שחקנים אמנם בלי ניסיון רב ביורוליג (חוץ מיוביץ', ווילבקין, בלאק, אולי פויטמן והישראלים שיישארו) אבל עם שחקנים שהצטיינו ביורוקאפ (אאל"ט סיקמה, גרין, הייז והנרי, כולם בטופ 10 מדד במפעל).

אם אני מחפש חולשות בסגל שרשמתי אז חסרה קליעה בקו האחורי מלבד סקוטי, קצת הנרי ודיבה + קולשוב הלא מוכחים ואולי חסר עוגן התקפי בקו הקדמי (הייז הוכיח יכולות סקורינג לא רעות העונה אבל הוא לבטח לא מוכח ברמת היורוליג). אפשר להשאיר את אובריינט בשביל סקורינג בקו הקדמי אבל זה אומר כפי שרשמתי מקודם להתאים את כל שאר המרכיבים במיוחד אליו.

מה שכן יש בסגל שרשמתי זה:
1. מגנים הרבה יותר טובים ממה שיש לנו כיום - יוביץ', הנרי, שוכמן, קולשוב, גרין, סיקמה, הייז, פאל (אם בוחרים בו על פני הגרמני) - כולם שחקני הגנה טובים +.
2. אינטליגנציית משחק ויכולת מסירה הרבה יותר טובה (לא שזה קשה...) - יוביץ', הנרי, סיקמה, הייז, פאל.
3. קשיחות - הנרי, גרין, סיקמה, הייז, שוכמן, קולשוב (שיצטרפו לבלאק ודיבה).
4. קליעה בקו הקדמי - הייז, סיקמה, פויטמן (אם בוחרים בו על פני פאל), כהן.
SirCharles

הודעהעל ידי SirCharles » 02 ינואר 2019, 23:17

גל גל כתב:לא כל כך הבנתי למה אתה קורא לי חמוד כאילו אני איזה ילד בן 12.
זה שרשמתי שהייתי רוצה סגל כמו בחתימה שלי לא קשור למה שרשמת כמו שאתה ציינת מה הסגל שאתה היית רוצה כך גם אני רשמתי.

זה היה נשמע קצת מתנשא.

צודק. בקריאה נוספת זה אכן היה נשמע קצת מתנשא, מתנצל על כך (רק לציין שלפעמים אני כותב כמו שאני מדבר ונפלט לי פה ושם 'חמוד' כשאני מדבר עם חברים על כדורסל אז ראה זאת כמחמאה). בנוסף ראיתי כבר את החתימה שלך וקראתי את הצעותיך מלפני עמוד-שניים (או בשרשור הסקאוטינג) וזה שעשע אותי קצת שהפנת אותי שוב לסגל שאתה רוצה... מה שנקרא, כל אחד והסגל שמעמיד לו :-bd )
SirCharles

הודעהעל ידי גל גל » 02 ינואר 2019, 23:22

רשמתי את הסגל שוב כי שיניתי כמה שחקנים ונסגרתי על מה שאני רןצה לראות פה בסך הכל.

מאמין שדעותיי ישתנו עוד המון עד שהעונה תסתיים.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי SirCharles » 02 ינואר 2019, 23:53

גל גל כתב:רשמתי את הסגל שוב כי שיניתי כמה שחקנים ונסגרתי על מה שאני רןצה לראות פה בסך הכל.

מאמין שדעותיי ישתנו עוד המון עד שהעונה תסתיים.

סבבה :thumbup
רוב הסיכויים שגם אצלי דברים עוד ישתנו ושחקנים נוספים יתווספו רק שאני מאמין שהסגל שהכי יתאים ליווני זה כמו שדייויד עשה עם סקוטי (וספירופולוס במידה כזו או אחרת עם ספאנוליס) - לשים סביבו חבורה של לוחמים ונושאי כלים שיגנו עליו ויאפשרו לו לנצל את יכולת הקליעה הבאמת יוצאת דופן שלו (שלא באה לידי ביטוי העונה מכובד הציפיות וחולשת החברים) כדי לזרוח.

השאלה העיקרית היא אכן מה עושים עם אובריינט בעונה הבאה? נראה בסיבוב השני איך הוא מתפקד משבוע לשבוע ואם יהיה גרף שיפור באינטלגניציית המשחק ובבגרות שלו.

אני מאמין שאפשר יהיה להצליח עם סקוטי וחבורת הלוחמים כל עוד יהיה לצידו רכז אמיתי שידע לסדר מצבים גם לשאר. ויוביץ הוא רכז גבוה עם ראיית משחק מצוינת שיודע להפעיל גבוהים (בלאק) לשלוח ציפורים למתפרצות (גרין) ולמצוא חותכים (סיקמה, גרין, הייז) וכמובן גם לשמור בהגנה את הגארד היותר פיזי (כנ"ל גרין כ-2 בהרכב גבוה).

אובריינט לעומת זאת נותן עוד אופציית סקורינג מבפנים ומבחוץ, אבל כמו סקוטי הוא שחקן שצריך לשמור עליו בהגנה וזה אומר להביא 4 נייד עם יכולת חסימה (ועד כמה שסיקמה והייז שומרים קבוצתיים ואישיים טובים שניהם לא חוסמים גדולים) ורצוי גם קליעה מבחוץ. דיברנו מספיק על אוקארו ווייט, ג'ג'ואן ג'ונסון בעונה רעה בקובאן (או שזו קאזאן?), קני גבריאל לא מספיק טוב לדעתי, ארל קלארק המלפפון הנצחי נכשל העונה בבודוצ'... מי עוד יש? אולי גיסט ישוחרר בפאו אבל הוא בירידה ומזדקן. מרקוס הייסליפ עדיין משחק?
SirCharles

הודעהעל ידי bigi » 02 ינואר 2019, 23:54

עצם זה שאנשים עדיין מדברים על לצפות במכבי שנה הבאה זה הישג חחח , אם לא יבואו בעלים עם כסף גדול נמשיך לשקוע עד שזה לא יקרה לא מאמין שנראה שינוי גם ב2030
bigi

הודעהעל ידי שועל » 03 ינואר 2019, 00:20

bigi כתב:עצם זה שאנשים עדיין מדברים על לצפות במכבי שנה הבאה זה הישג חחח , אם לא יבואו בעלים עם כסף גדול נמשיך לשקוע עד שזה לא יקרה לא מאמין שנראה שינוי גם ב2030

נכון, זה ת'רד קצת הזוי
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־44 אורחים