המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

מחשבות לעונת 2019/20

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2019/20

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 24 מאי 2019, 12:56

A.Parker כתב:אני דווקא חושב שהקבוצה התקשחה מאז הגעתו של ספרופולוס ביחס לחומר השחקנים, אבל ההגנה בהחלט צריכה להיות דגש בבניית הסגל. מסכים שהסגל הזה צריך להיות מרופד גם בשחקני הגנה טובים, ובגלל זה פחות יפריע לי אם קלויארו יישאר בסגל חזק מספיק. אובריינט בהחלט השתפר, אבל בזמן האחרון אני רואה נסיגה מסויימת. נצטרך לעקוב אחריו במשחקים הקרובים ולקבל החלטה גם בהתאם לאילוצים ולאופציות הנוספות בעמדתו.

גם על אובראיינט אני מוותר בשמחה.
הוא פשוט לא מספיק יעיל. אתה לא יכול לסמוך עליו שיעשה סל כי הוא אוהב את הזריקות הקשות והמסוכנות.
זו הסיבה שהאחוזים שלו לאורך הקריירה נמוכים- הזריקות שהוא אוהב הן פשוט לא הזריקות הכי יעילות שהוא מסוגל לקחת.

ההגנה שלו חלשה וכשמחברים 1+1 הפרידה ממנו מתבקשת.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי my man » 24 מאי 2019, 13:00

מה שמפריע לי בסקוטי זה שציפיתי ממנו אחרי סיום היורוליג להעלות את הרמה בליגה..
מה שהוא הביא לדרוש' ביורוקאפ אמור להופיע ברמת הליגה שלנו..
הוא נראה לא בכושר משחק מלא..מתחיל מעולה משחקים ומתעייף ככל שעוברות הדקות ואז הוא מתחיל להחטיא בצרורות ולהכריח זריקות גרועות הסופי שעון ורבעים..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Jack55 » 24 מאי 2019, 13:01

A.Parker כתב:
yellowaura כתב:
A.Parker כתב:בלאק היה מפלצת אתמול וזה יהיה מעולה אם יישאר. דווקא אני שמח מהתרומה של ווילבקין, בהתחשב בכך שצריכים לצוות לו שנה הבאה שני רכזים ושהוא יתעסק רק בצבירת הנקודות. דווקא אובריינט מאכזב.
בכל אופן, טריו של ווילבקין-כספי-בלאק יכול להיות נהדר. כמובן שלשם כך דרוש סגל מאוזן, בדגש על רכז ברמה גבוהה. הייתי הולך על סיקמה בתור ה-4 שמחבר את העסק.

הבעיה השנה בהרבה שלבים הייתה רכות. שלשה של ווילבקין-כספי- בלאק רכה מדי, נוטה לפציעות (כספי) ויקרה מדי ללא צורך.
מסכים לגבי רכז ברמה גבוהה. קונספט של אפס עם מיצ'יץ'-לארקין (לצערנו ווילבקין על תקן לארקין)

אגב אובראיינט תמיד הייתי נגד אבל הוא השתפר והפך ליותר קבוצתי.
בעיקר אני הייתי שמח ליותר קשיחות מצידו. בעמדת פאוור פורוורד חייב להיות חזק יותר בהגנה

אני דווקא חושב שהקבוצה התקשחה מאז הגעתו של ספרופולוס ביחס לחומר השחקנים, אבל ההגנה בהחלט צריכה להיות דגש בבניית הסגל. מסכים שהסגל הזה צריך להיות מרופד גם בשחקני הגנה טובים, ובגלל זה פחות יפריע לי אם קלויארו יישאר בסגל חזק מספיק. אובריינט בהחלט השתפר, אבל בזמן האחרון אני רואה נסיגה מסויימת. נצטרך לעקוב אחריו במשחקים הקרובים ולקבל החלטה גם בהתאם לאילוצים ולאופציות הנוספות בעמדתו.

זאת בדיוק הבעיה שמפריעה לי עם אובראיינט, הוא סופר כישרוני מבחינה התקפית, אבל בהגנה הוא כבד ובעייתי, לכן למרות שאני אוהב אותו כמו שאמרת צריך לעקוב אחריו עד סוף העונה ולראות מה המצב איתו .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Jack55 » 24 מאי 2019, 13:04

סקוטי צריך בעונה הבאה להוריד ממנו את האחריות של ניהול ההתקפות והמשחק ויותר להתרכז בלשים את הכדור בטבעת, כי זה מה שהוא - סקורר .
כמו שחציל כתב, עדיף שזה גם יהיה אוף דה בול, שיהיו תרגילים לשחרר אותה לקליעה וכו', זה מה שהוא צריך ויודע לעשות .

בנוגע לאובראיינט, צריך לבדוק אופציות אחריות גם לגביו, אם ימצאו שחקן בשכר דומה עם יותר הגנה וניסיון יורוליג, אולי זה באמת עדיף עליו .
למרות ששוב, לדעתי צריך להסתכל עליו עד סוף העונה ולקחת החלטה .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Blondjam » 24 מאי 2019, 13:09

החציל האצטקי כתב:
yellowaura כתב:מאוד מדאיג אותי ווילבקין.
הסיבה לכדרורים האינסופיים היא חוסר יכולת שלו לעבור שחקן ולהגיע לקרש סל ראשון לפני עזרה.
אפילו שמדובר בשחקן גבוה מהליגה הישראלית.
הוא מנסה להיצמד לשחקן מאחור, לעצור ולסחוט עבירה בגלל שיודע שלא יכול לסיים.
כואב הלב שרואים שחקן כמו שיין לרקין עובר שחקנים כמו אוויר.

מצחיק שגור שלף אומר על ווילבקין שהוא אתלט שהוא מתייצב וקולע מהשלוש בקפיצה גבוהה.
הבעיה של ווילבקין הגדולה ביותר היא שאין לו כח מתפרץ וזה משאיר אותו מאוד מוגבל בסייז שלו. הבעיה השנייה היא יכולת מסירה חלשה.

לגבי קיין- שהוא טוב התקפית מכבי מצויינת. אם הוא ישפר את יכולת הקליעה שלו (עונשין ו שלוש), ישחק פחות דקות (ראינו שהמנוחה עשתה לו טוב).
קיין חודר טוב אבל הקליעה שלו לא יציבה ולא מהווה איום. שהוא לא משחק טוב גם הראש שלו מסובב.
תראו בנ.ב.א כמה הם השתפרו מלפני עשור ביכולת הקליעה גם מהשלוש וגם מהעונשין (ולא רק גארדים גם גבוהים).
לדעתי מדובר ביכולות אימון אישיות טובות יותר ולא רק בדור מוכשר בקליעה.
צריך להצמיד לקיין מאמן אישי טוב שיעבוד איתו על קליעה לאורך כל העונה ואחריה.

אתה אמיתי לגבי קיין?
הבן אדם נתן אתמול את משחק חייו, דופק ריאקשנים כאילו הוא קובי בראיינט.
ניוזפלאש: הוא לא.
הבן אדם נגר עם תעודות, לא מסוגל לקלוע מהעונשין גם אם חייו תלויים בכך ושחקן טיפש להחריד.

צריך לשגר אותו על טיל לסוריה.
״אם ישפר״? הבן אדם בן 30, לא 24. הקריירה שלו גמורה.

ווילבקין אכן בעייתי. אנחנו עדים לכך כל העונה. הוא צריך לשחק הרבה יותר אוף-דה-בול ובמכבי פשוט אין אפשרות כזאת השנה.
גם קיין חולק אשמה בזה.
מסכים לגמרי בנוגע לקיין.אין לו מקום במכבי עם כל הכבוד.סה"כ עשה עבודה יפה במכבי,שומר טוב,ריבאונדר טוב,יכול לשמור בכמה עמדות אבל נגר אמיתי,קלעי עונשין נורא ודי מיצה כאן.חייבת לבוא אלטרנטיבה איכותית יותר ממנו גם אם מדובר באותם סכומי כסף

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
Blondjam

הודעהעל ידי Blondjam » 24 מאי 2019, 13:11

אגב ציפור לחשה לי שאחיו של יאניס הוא סוכנו של פפניקולאו.האם יש מצב לראותו כאן שנה הבאה? והאם חושבים שהוא מתאים?

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
Blondjam

הודעהעל ידי גל גל » 24 מאי 2019, 14:42

ברור שהוא מתאים
אחלה שחקן לעמדה 3.

חסר לנו שחקן עם ביצים כאלה
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי שמוליק » 24 מאי 2019, 16:23

לאורך כל העונה וגם עכשיו במשחק נגד ראשון, קורי וולדן (5 שלשות מ 6 רבע שני) מוכיח משחק אחר משחק שהוא לא פחות מגניבה. שחקן שחקן.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי felix_r » 24 מאי 2019, 16:29

שמוליק כתב:לאורך כל העונה וגם עכשיו במשחק נגד ראשון, קורי וולדן (5 שלשות מ 6 רבע שני) מוכיח משחק אחר משחק שהוא לא פחות מגניבה. שחקן שחקן.

זה מפתיע לאחר שבעונה שעברה הוא נחשב לעוגן הגנתי של חולון, ושחקן התקפה בינוני מאוד (25% לשלוש). קצת הזכיר את מה שקיין תורם העונה במכבי. ופתאום העונה הקליעה שלו השתפרה באופן מדהים
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שופי שוף » 24 מאי 2019, 18:20

שמוליק כתב:
itai7 כתב:מכבי תל אביב קרובה לסגור עם בלאק לעונה נוספת

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... 60,00.html

כשטיוס עולה להחליף את בלאק הרפיון מתחת לסל בולט. כשבלאק יורד לספסל צריך חוסם עם נוכחות בצע (טיוס חוסם ללא נוכחות) ואני עדיין חושב שמייקל אריק הראה שיכול לתת מענה לא פחות טוב מדייויס שמחוזר ע"י קבוצות הפיינל פור.

בעניין סנטר שיחליף את טיוס בעונה הבאה, אתה מוזמן לקרוא בת'רד הסקאוטינג את מה שכתבתי על טונייה ג'קירי לא מזמן. לטעמי מדובר בשחקן שנמצא באותה רמה כמו אריק, רק שאריק יהיה בן 32 בעונה הבאה, וג'קירי בן 26.
סמל אישי של המשתמש
שופי שוף

הודעהעל ידי שמוליק » 25 מאי 2019, 21:11

אליזה בריאנט עם 28 נק מדד שומר על יציבות ומראה יכולת גבוהה אורך העונה כולה. אני היית ישמח מאוד להביא אותו בכסף קטן כשחקן ספסל.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי felix_r » 25 מאי 2019, 21:46

שמוליק כתב:אליזה בריאנט עם 28 נק מדד שומר על יציבות ומראה יכולת גבוהה אורך העונה כולה. אני היית ישמח מאוד להביא אותו בכסף קטן כשחקן ספסל.

אין לו עמדה במכבי
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמוליק » 25 מאי 2019, 22:02

felix_r כתב:
שמוליק כתב:אליזה בריאנט עם 28 נק מדד שומר על יציבות ומראה יכולת גבוהה אורך העונה כולה. אני היית ישמח מאוד להביא אותו בכסף קטן כשחקן ספסל.

אין לו עמדה במכבי

יש לו מגוון כישורים כולל יצירת מצבים לאחרים, יותר ריבאונד לא פחות חכם, יותר צעיר וזול.
שמוליק

הודעהעל ידי felix_r » 26 מאי 2019, 01:30

שמוליק כתב:
felix_r כתב:

אין לו עמדה במכבי

יש לו מגוון כישורים כולל יצירת מצבים לאחרים, יותר ריבאונד לא פחות חכם, יותר צעיר וזול.

הוא שחקן באמת חביב, אין על זה ויכוח, אבל אני מדבר ספציפית על העמדה. הוא לא רכז (אפילו באילת הוא לא רכז), מה שאומר שגם במכבי הוא לא יכול להיות רכז.

עמדה 2? הוא מספיק גבוה לשחק בעמדה 2, 194 ס"מ על פי אתר המנהלת. הקליעה שלו לשלוש היא בסדר לליגה שלנו (38.5%) , אבל כולנו יודעים מה שוות ההגנות בליגה, אז לך תדע מה הוא יכול לתת ביורוליג (מה גם שביורוליג צריך לעבוד יותר חזק בהגנה, וזה משפיע על אחוזי הקליעה).

עדיין אפשר לטעון לזכותו, שהוא יליד 95, רק בן 24, וצפוי להשתפר באחוזי הקליעה.

אז לקחת אותו לעמדה מספר 2 ? יש לנו את וילבקין כ 2 פותח, וגם שני ישראלים ג'ונדי (1-2 ) וזוסמן (2-3) שיכולים להחליף בעמדה הזאת. עוד זר מחליף? אני לא בטוח שמכבי תלך על שני זרים בעמדה 2 , גם פותח וגם מחליף.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי er79 » 26 מאי 2019, 07:19

סתם שחקן. הזר היחיד שצריך לשקול לחיוב להביאו למכבי הוא וולדן. כל היתר לא ברמה.
er79

הודעהעל ידי Jack55 » 26 מאי 2019, 08:03

er79 כתב:

סתם שחקן. הזר היחיד שצריך לשקול לחיוב להביאו למכבי הוא וולדן. כל היתר לא ברמה.

הוא שחקן טוב, פשוט עדיין לא מתאים ליורוליג .
אבל כן, וולדן היחידי מהליגה שצריך לשקול להחתים בקיץ .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי arie85 » 26 מאי 2019, 13:07

אם אפשר להשאיר את קיין ואנג'לו קלויארו בסכום של עד 700 אלף דולרים וכזרים שנמצאים במקומות 7-8 ברוטציה אז צריך לעשות את זה,הם כבר צברו נסיון ביורוליג ובמכבי ויש להם הגנה שאין לשום שחקן ישראלי, חוץ מזה שבעונה הבאה יש יותר משחקי יורוליג וצריך סגל ארוך במיוחד וגם בליגה הם יוכלו לתת לזרים הבכירים לנוח
arie85

הודעהעל ידי er79 » 26 מאי 2019, 13:18

arie85 כתב:אם אפשר להשאיר את קיין ואנג'לו קלויארו בסכום של עד 700 אלף דולרים וכזרים שנמצאים במקומות 7-8 ברוטציה אז צריך לעשות את זה,הם כבר צברו נסיון ביורוליג ובמכבי ויש להם הגנה שאין לשום שחקן ישראלי, חוץ מזה שבעונה הבאה יש יותר משחקי יורוליג וצריך סגל ארוך במיוחד וגם בליגה הם יוכלו לתת לזרים הבכירים לנוח

קיין גם לא צריך לשחק בהפועל אום אל פאחם.
er79

הודעהעל ידי my man » 26 מאי 2019, 13:25

er79 כתב:
arie85 כתב:אם אפשר להשאיר את קיין ואנג'לו קלויארו בסכום של עד 700 אלף דולרים וכזרים שנמצאים במקומות 7-8 ברוטציה אז צריך לעשות את זה,הם כבר צברו נסיון ביורוליג ובמכבי ויש להם הגנה שאין לשום שחקן ישראלי, חוץ מזה שבעונה הבאה יש יותר משחקי יורוליג וצריך סגל ארוך במיוחד וגם בליגה הם יוכלו לתת לזרים הבכירים לנוח

קיין גם לא צריך לשחק בהפועל אום אל פאחם.

לא אתנגד אם הוא יחתום שם
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 26 מאי 2019, 13:27

זה שכל שבוע יש כתבה חדשה שמתכוונים להשאיר את רול, קיין וקלויארו מראה בדיוק לאן העונה הבאה הולכת
מדהים שמישהו חושב על זה בכלל

אבל בסדר, תמשיכו לקנות מנויים
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־120 אורחים