המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

ת'רד נבחרות ישראל V2

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ת'רד נבחרות ישראל V2 - בק טו בק! ישראל אלופת אירופה U20

הודעהעל ידי צ'שר » 26 יולי 2019, 23:25

נראה לי שאנחנו לא לגמרי מסונכרנים בעל מה אנחנו בדיוק מדברים כאן, כי הדוגמאות שאתה נותן לא רלוונטיות. גלעד לוי כרגע נמצא בשלב שהוא חלק ממסגרת של מחלקת נוער, אתה נתת את קופרברג בתור דוגמא, והשוות לשחקנים עלומים אחרים בעולם שממשיכים ומתפתחים. יכול להיות שאתה צודק, אבל אין לזה שום קשר למחלקות הנוער, הם הופכים להיות מקצוענים ושם זה תלוי הרבה יותר בהם מאשר באחרים.

אני יכול להגיד לך ששמעתי לפני כמה חודשים את פיני גרשון מדבר על כך שהוא מאוד דוחף באיגוד לזה שכל הנבחרות ואפילו הליגות של גילאי הילדים עד נוער יתחילו לשחק יותר מהר, יקדשו את הטרנזישן אופנס והמתפרצות וימעיטו בסט אופנס. הוא מנסה להנחיל את זה בנבחרות, הוא אפילו העלה כל מיני הצעות לשינויים בחוקה בליגות לילדים ונערים כדי לעודד סגנון של משחק כזה (הרוב לא התקבל, לפחות לא השנה). מבחינת פיני גרשון הוא אומר - אין לי פה שחקנים גבוהים במיוחד, והמשחק בעולם גם ככה מתפתח לכיוון של השחקנים המהירים שקולעים, אז בואו נייצר מהמטרייה שכן יש לנו כאן גארדים ופורוורדים שיוכלו לשחק ברמות הגבוהות.

עכשיו אפשר להתווכח אם זה נכון או לא נכון לוותר על סגנונות אחרים, אבל בשורה התחתונה זה מייצג את השטח מהבחינה הזו שפשוט אין פה מספיק נפח סטטיסטי של שחקנים שיכולים לשחק סנטרים, ולכן אין היגיון להאט את המשחק בשבילם כמו שאתה מציע כי הסיכוי לייצר שחקן כזה זניח לעומת הסיכוי ליצר שחקן בתפקודים אחרים. עכשיו אני שואל אותך ברצינות, כמה בוגרים מחלקות נוער גבוהים עם פונציאל אתה מכיר? שחקנים שפספסנו? נניח תומר לוינסון שנתת כדוגמא הוא בכלל לא סנטר, הוא פורוורד 205 שיוצא החוצה וקולע שלשות. אז פעם ב.. יוצא לך פליישר כזה, או עידן זלמנסון, אבל אם לך אין בסיס מספיק גדול של שחקנים בגדלים האלה הסיכוי שיצאו סנטרים ממחלקות הנוער קטן מאוד לא משנה מה יעשו. אני באופן אישי ראיתי את ראשון לציון לפני שנתיים משחקת את הסט אופנס הכי עיקש פנימה שאפשר להעלות על הדעת בשביל ניב מלול, אבל הילד 2.01 אז הוא פשוט לא יכול להיות סנטר כי אם נעשה הכל בשביל שהוא יהיה.

עכשיו, שלא תבין לא נכון, אני אומר לך חד משמעית שיש כאן ברמת מחלקות הנוער והאיגוד ה מ ו ן בעיות מקצועיות. אני פשוט לא חושב שהן ספציפיות לסנטרים ואני גם לא יודע לקבל החלטה קטוגרית שבספרד או בחול או בוואטאבר עובדים יותר טוב מכאן.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי צ'שר » 26 יולי 2019, 23:33

אחדשיודע כתב:
צ'שר כתב:אני חושב, וזה בהקשר גם לתגובות הקודמות כאן, שיש בלבול עם מה שהנבחרות הלאומיות הצעירות עושות בפועל. נפח העבודה של השחקנים הצעירים עם הנבחרות לעומת המסגרות האחרות שלהם הוא ממש זניח, במקרה הטוב הם עובדים חודש, חודש וחצי עם סגל ארוך יחסית שמתקצר לקראת האליפות, והם צריכים בעיקר להתכונן כדי לשחק בטורניר. אין כאן באמת עבודה אישית עם השחקנים, אין ברוב המקרים המשכיות לעבודה השנתית שלהם או אפילו איזה שהו תקשורת עם מאמנים אחרים. השחקנים בנבחרות מגיעים , כמו שכתבתי, לחודש חודש וחצי של עבודה וחוזרים לקבוצות שלהם.

לכן, בגלל שהסיטואציה היא כזו, וההשפעה על ההתקדמות של השחקן מבחינת הדרך בה הוא משחק היא קטנה , אין לנבחרת שום ערך אחר חוץ מלננסות לנצח ולשחק בשביל לנצח. אם זה טוב או לא שזה ככה זו שאלה אחרת...

לחלוטין לא מסכים עם זה. אם היית מתייחס למפגשי הנבחרת הבוגרת, שבפורמט הנוכחי מתראים לשבוע אחד ונפרדים לשלום, היה בזה מן האמת. בעבור הנבחרות הצעירות והצעירים שמשחקים בהן, אני חושב שכל אליפות כזו וההכנה שנלווית אליה, יכולה להיות משמעותית מאוד להמשך הקריירות שלהם. זה יכול לבנות להם את הביטחון, לאפשר להם לשחק מול/עם שחקנים מהרמה הגבוהה ביותר לגילם ולתת להם מושג לגבי היכולות שלהם. הם יכולים להשתפר מקצועית תוך כדי תנועה. החודשיים האלה הם תקופת זמן לא מבוטלת. אף אחד לא ביקש שיצמידו מאמן אישי לכל שחקן (הלוואי שהיינו שם), אלא שייתנו להם את ההזדמנות הראויה ויאתגרו אותם מקצועית על המגרש. בלי קומבינות ישראליות ופתרונות קסם (או שמא נקרא לזה "הקניית הרגלים רעים") שיחזיקו עד הבוגרים. ולמסתכל מהצד, הצבת הניצחון כמטרה העילאית באליפויות הצעירים האלה נראית לי פשוט מגוכחת (מעבר לזה שהיא לא הובילה לאותו "ניצחון" מיוחל). מסמל את כל מה שרע במערכת הזאת בעיניי.

אני מקבל מה שאתה אומר לגבי האלמנטים המנטליים בעיקר, אבל שחקן שעובד כל השנה עם קבוצה שמייצרת הרגלים כלשהם וחוזר אל אותם ההרגלים אחרי הנבחרת , הסיכוי שהחודש וחצי האלה יקנו לו את ההרגלים הרעים נשמע לי לא הגיוני, ולבחינה הזו התכוונתי - מה שהוא עושה כשחשקן תלוי הרבה יותר במועדונים שלהם. אני בהחלט מסכים שיש פה ערך להתמודדות עם רמת התחרותיות הזו, אבל אני חושב שזו טעות לסווג את התחרותיות והרצון לנצח כאל רע מול טוב. אין ספורטאי שלא רוצה לנצח, ולצורך העניין לתת לשחקן שלא עושה עבודה טובה לשחק בגלל שהוא פוטנציאל או וואטאבר, יכול בהרבה מקרים לייצר תסכולים ולעשות רק רע. יש נטייה לנתח את ההחלטות האלה בשחור ולבן, אבל זה הרבה יותר מורכב מזה.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי אחדשיודע » 27 יולי 2019, 00:06

צ'שר כתב:
אחדשיודע כתב:
צ'שר כתב:אני חושב, וזה בהקשר גם לתגובות הקודמות כאן, שיש בלבול עם מה שהנבחרות הלאומיות הצעירות עושות בפועל. נפח העבודה של השחקנים הצעירים עם הנבחרות לעומת המסגרות האחרות שלהם הוא ממש זניח, במקרה הטוב הם עובדים חודש, חודש וחצי עם סגל ארוך יחסית שמתקצר לקראת האליפות, והם צריכים בעיקר להתכונן כדי לשחק בטורניר. אין כאן באמת עבודה אישית עם השחקנים, אין ברוב המקרים המשכיות לעבודה השנתית שלהם או אפילו איזה שהו תקשורת עם מאמנים אחרים. השחקנים בנבחרות מגיעים , כמו שכתבתי, לחודש חודש וחצי של עבודה וחוזרים לקבוצות שלהם.

לכן, בגלל שהסיטואציה היא כזו, וההשפעה על ההתקדמות של השחקן מבחינת הדרך בה הוא משחק היא קטנה , אין לנבחרת שום ערך אחר חוץ מלננסות לנצח ולשחק בשביל לנצח. אם זה טוב או לא שזה ככה זו שאלה אחרת...

לחלוטין לא מסכים עם זה. אם היית מתייחס למפגשי הנבחרת הבוגרת, שבפורמט הנוכחי מתראים לשבוע אחד ונפרדים לשלום, היה בזה מן האמת. בעבור הנבחרות הצעירות והצעירים שמשחקים בהן, אני חושב שכל אליפות כזו וההכנה שנלווית אליה, יכולה להיות משמעותית מאוד להמשך הקריירות שלהם. זה יכול לבנות להם את הביטחון, לאפשר להם לשחק מול/עם שחקנים מהרמה הגבוהה ביותר לגילם ולתת להם מושג לגבי היכולות שלהם. הם יכולים להשתפר מקצועית תוך כדי תנועה. החודשיים האלה הם תקופת זמן לא מבוטלת. אף אחד לא ביקש שיצמידו מאמן אישי לכל שחקן (הלוואי שהיינו שם), אלא שייתנו להם את ההזדמנות הראויה ויאתגרו אותם מקצועית על המגרש. בלי קומבינות ישראליות ופתרונות קסם (או שמא נקרא לזה "הקניית הרגלים רעים") שיחזיקו עד הבוגרים. ולמסתכל מהצד, הצבת הניצחון כמטרה העילאית באליפויות הצעירים האלה נראית לי פשוט מגוכחת (מעבר לזה שהיא לא הובילה לאותו "ניצחון" מיוחל). מסמל את כל מה שרע במערכת הזאת בעיניי.

אני מקבל מה שאתה אומר לגבי האלמנטים המנטליים בעיקר, אבל שחקן שעובד כל השנה עם קבוצה שמייצרת הרגלים כלשהם וחוזר אל אותם ההרגלים אחרי הנבחרת , הסיכוי שהחודש וחצי האלה יקנו לו את ההרגלים הרעים נשמע לי לא הגיוני, ולבחינה הזו התכוונתי - מה שהוא עושה כשחשקן תלוי הרבה יותר במועדונים שלהם. אני בהחלט מסכים שיש פה ערך להתמודדות עם רמת התחרותיות הזו, אבל אני חושב שזו טעות לסווג את התחרותיות והרצון לנצח כאל רע מול טוב. אין ספורטאי שלא רוצה לנצח, ולצורך העניין לתת לשחקן שלא עושה עבודה טובה לשחק בגלל שהוא פוטנציאל או וואטאבר, יכול בהרבה מקרים לייצר תסכולים ולעשות רק רע. יש נטייה לנתח את ההחלטות האלה בשחור ולבן, אבל זה הרבה יותר מורכב מזה.

לא לא, לא לזה התכוונתי. לא אמרתי שהניצחון לא חשוב או שלא צריך לסמן אותו כמטרה. ממש לא. אמרתי שהמערכת צריכה לסמן מטרה עילאית אחרת (לגילאים הצעירים כמובן). פיתוח שחקנים. קודם כל ולפני הכל. ופה, גם אם טוענים אחרת, זו בעיניי מטרה משנית של המערכת המקצועית בראשות האיגוד.

עכשיו, לגבי החלק של ההרגלים מהנבחרת. השחקנים אולי לא חוזרים למועדונים שלהם ומיישמים בהכרח את "ההרגלים הרעים" שלמדו (אם כי אני בטוח ב-100% שחלק מההרגלים האלו כן חוזרים איתם), אבל הרעיון הוא שהנבחרת תשמש כפלטפורמה חיובית מבחינה מקצועית, וזה מתפספס בעיניי - בין היתר בגלל שמציבים את הניצחון כמהות הכל. אפשר לתת יותר דקות לשחקנים שזקוקים להכוונה (כגון גלעד לוי) ולשחק עליהם, לשמור פחות אזורית ויותר אישית (גם אם הנחיתות הפיזית צועקת לשמיים) ובאופן כללי להציב להם אתגרים גדולים יותר. זה ששקלו בכלל להביא את דני אבדיה לאליפות הנוער, אחרי שזכה בעתודה (כמו שעשו בשנה שעברה), מראה לי כמה החשיבה שם שגויה מהיסוד.
אחדשיודע

הודעהעל ידי yellowaura » 27 יולי 2019, 10:46

צ'שר כתב:נראה לי שאנחנו לא לגמרי מסונכרנים בעל מה אנחנו בדיוק מדברים כאן, כי הדוגמאות שאתה נותן לא רלוונטיות. גלעד לוי כרגע נמצא בשלב שהוא חלק ממסגרת של מחלקת נוער, אתה נתת את קופרברג בתור דוגמא, והשוות לשחקנים עלומים אחרים בעולם שממשיכים ומתפתחים. יכול להיות שאתה צודק, אבל אין לזה שום קשר למחלקות הנוער, הם הופכים להיות מקצוענים ושם זה תלוי הרבה יותר בהם מאשר באחרים.

אני יכול להגיד לך ששמעתי לפני כמה חודשים את פיני גרשון מדבר על כך שהוא מאוד דוחף באיגוד לזה שכל הנבחרות ואפילו הליגות של גילאי הילדים עד נוער יתחילו לשחק יותר מהר, יקדשו את הטרנזישן אופנס והמתפרצות וימעיטו בסט אופנס. הוא מנסה להנחיל את זה בנבחרות, הוא אפילו העלה כל מיני הצעות לשינויים בחוקה בליגות לילדים ונערים כדי לעודד סגנון של משחק כזה (הרוב לא התקבל, לפחות לא השנה). מבחינת פיני גרשון הוא אומר - אין לי פה שחקנים גבוהים במיוחד, והמשחק בעולם גם ככה מתפתח לכיוון של השחקנים המהירים שקולעים, אז בואו נייצר מהמטרייה שכן יש לנו כאן גארדים ופורוורדים שיוכלו לשחק ברמות הגבוהות.

עכשיו אפשר להתווכח אם זה נכון או לא נכון לוותר על סגנונות אחרים, אבל בשורה התחתונה זה מייצג את השטח מהבחינה הזו שפשוט אין פה מספיק נפח סטטיסטי של שחקנים שיכולים לשחק סנטרים, ולכן אין היגיון להאט את המשחק בשבילם כמו שאתה מציע כי הסיכוי לייצר שחקן כזה זניח לעומת הסיכוי ליצר שחקן בתפקודים אחרים. עכשיו אני שואל אותך ברצינות, כמה בוגרים מחלקות נוער גבוהים עם פונציאל אתה מכיר? שחקנים שפספסנו? נניח תומר לוינסון שנתת כדוגמא הוא בכלל לא סנטר, הוא פורוורד 205 שיוצא החוצה וקולע שלשות. אז פעם ב.. יוצא לך פליישר כזה, או עידן זלמנסון, אבל אם לך אין בסיס מספיק גדול של שחקנים בגדלים האלה הסיכוי שיצאו סנטרים ממחלקות הנוער קטן מאוד לא משנה מה יעשו. אני באופן אישי ראיתי את ראשון לציון לפני שנתיים משחקת את הסט אופנס הכי עיקש פנימה שאפשר להעלות על הדעת בשביל ניב מלול, אבל הילד 2.01 אז הוא פשוט לא יכול להיות סנטר כי אם נעשה הכל בשביל שהוא יהיה.

עכשיו, שלא תבין לא נכון, אני אומר לך חד משמעית שיש כאן ברמת מחלקות הנוער והאיגוד ה מ ו ן בעיות מקצועיות. אני פשוט לא חושב שהן ספציפיות לסנטרים ואני גם לא יודע לקבל החלטה קטוגרית שבספרד או בחול או בוואטאבר עובדים יותר טוב מכאן.

צודק 100%
אמרתי את זה לאורך כל הדרך.
זה עניין של סטטיסטיקה.
אם יש לך 20 אנשים בישראל מעל 2.06 הסיכוי שיהיה לאחד מהם גם את הכישרון ואלמנטים פיזיים ואתלטיים נוספים להיות סנטרים נמוך.

פעם בעשרים שנה יהיה לך גבוה טוב באמת שיש לו את החהילה הכוללת.
בשביל זה לא צריך לבנות סגנון משחק מיוחד.

אם נראה בבוגרת שיהיה לנו איזה שאקיל אוניל מתישהו אני מבטיח שיבנו עבורו סגנון הולם.

הסגנון של הנבחרת צריך להיות מותאם ליכולות הפיזיות של רוב שחקני הנבחרת..

צריך לשכלל את משחק הלחץ, משחק מעבר, לנצל יתרונות של סמול בול.

אגב אני זוכר שלפני מספר שנים פתחו אקדמיה לגבוהים. המטרה הייתה שיעבדו על דור העתיד של הגבוהים עד דגש אישי על מספר גבוהים
לא נראה לי יצא יותר מדי.
אתה לא יכול לאלץ כישרון על גבוה או להתאים את כל הנבחרת לצעיר שאולי יהיה לו פוטנציאל להיות טוב.

אם יש שחקן מעל 2.10 הייתי מציע לו להתפתח בחול ובמידה ויש לו את זה הוא יגיע בדלת הקדמית לנבחרת ככוכב מוכח ואז אפשר יהיה לדבר על התאמות בשבילו
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

Re: ת'רד נבחרות ישראל V2

הודעהעל ידי אחדשיודע » 27 יולי 2019, 20:43

שבת, 27.7, 20:45: לוקסמבורג

https://www.fiba.basketball/europe/u18b ... b=boxscore
אחדשיודע

הודעהעל ידי my man » 27 יולי 2019, 21:00

איזה צלם סטלן..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי my man » 27 יולי 2019, 21:08

טוב עכשיו ראיתי שלוקסמבורג הפסידה במשחק הקודם שלה 117-33..
אני אכתוב שוב: 117-33
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי אחדשיודע » 27 יולי 2019, 21:19

my man כתב:טוב עכשיו ראיתי שלוקסמבורג הפסידה במשחק הקודם שלה 117-33..

מפתיע. זו מעצמת כדורסל.
אחדשיודע

הודעהעל ידי my man » 27 יולי 2019, 21:20

אחדשיודע כתב:
my man כתב:טוב עכשיו ראיתי שלוקסמבורג הפסידה במשחק הקודם שלה 117-33..

מפתיע. זו מעצמת כדורסל.

חח עדיין תוצאה הזויה
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי my man » 27 יולי 2019, 21:26

חח תוצאת רבע מספר 2..25-1
יפה..
מחצית - ישראל מובילה 56-9
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי שמואל1 » 27 יולי 2019, 21:33

my man כתב:חח תוצאת רבע מספר 2..25-1
יפה..
What?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 27 יולי 2019, 21:34

בעיניי זה לא ספורטיבי..למה אין דרג ג'?
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי felix_r » 27 יולי 2019, 21:38

השופט צריך להפסיק את המשחק מחוסר עניין לציבור
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי cifkcv » 27 יולי 2019, 21:39

חחח מה זה התוצאות המוגזמות האלה?
cifkcv

הודעהעל ידי felix_r » 27 יולי 2019, 21:55

הנבחרת התחילה לזלזל במחצית השניה
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 27 יולי 2019, 22:03

יפה..

הזוי, איך אפשר לקרוא לזה משחק
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי felix_r » 27 יולי 2019, 22:16

Jack55 כתב:
יפה..

הזוי, איך אפשר לקרוא לזה משחק

אני זוכר את הנבחרת הבוגרת באחת האליפויות אירופה לא קולעת אף נקודה במשך 9 הדקות הראשונות של הרבע הרביעי מול איטליה, ועדיין מנצחת :)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי צ'שר » 27 יולי 2019, 22:17

נער המריבה שלנו גלעד לוי עם דאבל דאבל של 12 ו-13 ב14 דקות.

הוא סופר בעייתי אבל אני באמת אוהב את האסטרטיביות שלו עם הפנים לסל. היום הוא שיחק נגד קבוצה ברמה של ליגה ארצית לנוער, אז זה בכלל נראה מצויין.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי felix_r » 27 יולי 2019, 22:20

צ'שר כתב:נער המריבה שלנו גלעד לוי עם דאבל דאבל של 12 ו-13 ב14 דקות.

הוא סופר בעייתי אבל אני באמת אוהב את האסטרטיביות שלו עם הפנים לסל. היום הוא שיחק נגד קבוצה ברמה של ליגה ארצית לנוער, אז זה בכלל נראה מצויין.

זה לא מדד, כי אין להם גבוהים בכלל. הוא נראה כמו גוליבר בארץ הגמדים. כשהיה מרים את הכדור למעלה ביד אחת, אף אחד לא היה מגיע לכדור גם בקפיצה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי צ'שר » 27 יולי 2019, 22:24

felix_r כתב:
צ'שר כתב:נער המריבה שלנו גלעד לוי עם דאבל דאבל של 12 ו-13 ב14 דקות.

זה לא מדד, כי אין להם גבוהים בכלל. הוא נראה כמו גוליבר בארץ הגמדים. כשהיה מרים את הכדור למעלה ביד אחת, אף אחד לא היה מגיע לכדור גם בקפיצה.

לכן כתבתי שנגדם זה היה נראה מצויין. אבל זה החלק החזק שלו בהתקפה גם בלי קשר למשחק הזה
תמונה
צ'שר

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: יוסי22, עידן ו־33 אורחים