המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

יורוליג מחזור 30 - מחזור אחרון לעונה הסדירה!

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יורוליג מחזור 30 - מחזור אחרון לעונה הסדירה!

הודעהעל ידי ankram » 05 אפריל 2019, 08:02

Jack55 כתב:
החציל האצטקי כתב:
Jack55 כתב:אני גם דיי מסכים עם מה שאתה אומר, עם כל הכבוד ליאניס, הוא לא מאמן מהטופ של אירופה, הוא מאמן טוב שכן מצדיק את ההשארות שלו, אבל אני לא בטוח שזה המהלך הנכון .
אולי בכלל רוב הכסף צריך ללכת על מאמן רציני ואמיתי, אחד כזה שבאמת יודע לעשות עבודה ולהרכיב קבוצה, לא נמאס כבר ממאמנים סבירים+ ומטה? מה עם מאמנים ברמה הכי גבוהה של אירופה, והאמינו לי שעם השקעה רצינית של כסף יסכימו להגיע לכאן .

אם מכבי רוצה לעשות משהו במפעל הזה, היא צריכה לנקות את המערכת המקצועית מחבורת הכשלונרים, להקפיץ את התקציב בעוד 30-40% ולהתפלל לאלוקים שמישהו ישתין לכיווננו.

כנראה שזה לא יקרה.
נישאר עם יאניס, וויצ'יץ', והמציאות של אבי אבן.
קלויארו ייקח אותנו רחוק בעונה הבאה אל האופק.

ברור שזאת הבעיה העיקרית ומפה הכל מתחיל, צריך מערכת סקאוטינג חדשה וקודם כל GM חדש, וויצ'יץ' כאמור מיצה את עצמו מזמן .
וויצ'יץ' אגב מסיים חוזה, לא אתפלא אם ימשיכו איתו גם בעונה הבאה, וזה יהיה סופר מביך .

ברור.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי ankram » 05 אפריל 2019, 08:06

החציל האצטקי כתב:זה לא מערכת סקאוטינג.
זה דרך.

מה הדרך של המועדון הזה?
למה כל הזרים פה חתמו לשנה אחת בלי אופציות של הקבוצה?

למה המשיכו עם מייקל רול ודיאנדרה קיין?
למה לא החתימו מחליף לפארגו כשהיה ברור שהבן אדם מחוק באוקטובר?

עצם זה שהגענו למצב שאנחנו מדברים על פלייאוף בכלל זו כמובן האשליה הגדולה ביותר.
במבחן הדרך כשלנו בגדול, וכל נקודות הזכות והח"חים על ה"הישרדות" עד תום העונה מגיעות נטו ליאניס.

האם הוא המאמן שאפשר לבנות איתו "דרך"?
אפשר לראות מגמות כלשהן בקבוצה? משהו משתפר? שחקנים מתקדמים?
זולת בלאק שפרץ (תודה רבה באמת), לא קרה כאן כלום במשך כל העונה, למעט ההגנה שיאניס הצליח לאפס, והסדר ברוטציה שספאחיה לא הצליח להנחיל.

יאניס עצמו לא ממש הראה את זה.
פחות אכפת לי מלקחת אליפות כמו שאכפת לי שווילבקין ימצא כבר את המקום שלו.
שזוסמן יתחיל כבר להרים ראש וימחק את קיין מהרוטציה.
שבלאק יהיה דומיננטי יותר בהגנה, ולא יחטוף סלים קלים על הראש.

בשביל מה אנחנו משחקים עם פארגו, קיין, רול, התחת שלי, כשברור שכולם עפים הביתה בעוד חודשיים?

סעמק, קבוצה של זונות.

חבל לך לקחת ללב. אני כבר ממזמן נתקתי את עצמי רגשית מהמועדון הזה. המועדון הזה איבד דרך, כבוד, הוא יותר דומה לקבוצה לוזרית מאשר למשהו מנצח. שיהנו עם כל הזרים האמריקאים הרנדומלים האלו שבאים שנה אחרי שנה, מראים לנו סטריט בול , חוסר אינטילגנציה ועמוד שדרה מנילון והולכים.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי jol9 » 05 אפריל 2019, 08:57

החציל האצטקי כתב:לשאראס יש כבוד לקולגות שלו.
הוא לא יבוא למכבי שתפטר את יאניס שהציל לה את העונה כשהייתה בקרשים, שהחליף את ספאחיה שהציל אותה מחרפת היורוקאפ.

אם מכבי תפטר את יאניס, היחיד שבאמת אין לו אלוהים ויגיע, זה דייויד.

מכבי תהיה מאוד מאוד מטומטמת אם תפטר את יאניס. יותר מזה, זה יהיה מהלך נבזי ונמוך, וזה נכון אפילו אם מכבי תתפרק עד סוף העונה.

שאראס זה חלום רחוק שיצטרך לחכות קצת, וגם הוא לא נראה לי שש להגיע לכאן. בז'לגיריס הוא מלך, כמו ז'ליקו בכל מקום שבו הוא מאמן.
במכבי זה לא יעבוד באופן הזה עם האנשים שנמצאים עכשיו במרכז קבלת ההחלטות.

אני אישית חושב שאת הכסף שיש צריך להשקיע בלהשאיר את בלאק (לדעתי גם את אובראיינט) ולהביא לכאן רכז מהטופ עד כמה שאפשר,
וסמול פורוורד בסגנון וברמה של טיילור האניקט ז"ל.
זה צריך להיות הכיוון. שאר הדברים כבר יסתדרו מעצמם (לכל היותר רול יעזוב, ויגיע קלעי אחר במקומו. לא כזה דרמטי).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Adam » 05 אפריל 2019, 10:15

לא מבין איך אפשר להעלות כשאלה בכלל האם להשאיר את יאניס לעונה הבאה או לא.
אין ספק שהיו כמה רגעים העונה בהיכל שהתחרפנתי ממנו (הוא האשם היחיד בהפסד נגד ז'לגיריס בהיכל לדוגמה), אך אי אפשר לקחת ממנו את הקרדיט על הדברים האחרים (הניצחון על צ'סקא בחוץ).
גם ניתן לראות בבירור שמכבי הפכה לקבוצה הרבה יותר מאומנת תחתיו מאשר עם ספאחיה.
באשר לקבוצה עצמה - הבניה הייתה פשוט זוועתית. נבחרו שחקנים קיצוניים לכאן או לכאן:
קיין - שחקן הגנה טוב אך שחקן התקפה הכי גרוע שראיתי בחיי.
רול - שחקן התקפה טוב אך שחקן הגנה זוועתי.
אובריינט - שחקן התקפה טוב אך שחקן הגנה רע.
פארגו - צריך להוסיף בכלל משהו?
זוסמן - מת עליו, אך הוא לא אפקטיבי בהתקפה.
אני בטוח ששכחתי כאן עוד כמה...

כדי שמכבי תוכל להיות קבוצה שלמה, הייתי שמח לראות כאן מלא קאלוירוים למיניהם שיודעים טוב מאוד מה התפקיד שלהם, והם מאוזנים בהתקפה-הגנה. שחקנים שלמים. יחד איתם צריך להביא 2-3 כוכבים (ווילבקין, רכז וסנטר) שעליהם ייפול כל התקציב.
ברגע שיש לך קבוצה שיכולה לעשות הרבה דברים ברמה בסיסית טובה, ואף שחקן לא נמצא על משבצת של "גרוע" בהתקפה או בהגנה, אם הקבוצה תהיה מאומנת - נוכל להגיע לפלייאוף.

הדוגמה הכי טובה שאני יכול לתת זאת ז'לגיריס. קבוצה שבנויה מאוסף של שחקנים בינוניים אך אי אפשר להגדיר אף אחד מהם כגרועים בהתקפה או בהגנה. יחד איתם יש להם כוכב אחד בשם דיוויס. תוסיפו את שאראס והרי לכם קבוצה מאומנת שהצליחה להגיע לפלייאוף.
תחשבו רק אם הייתם יכולים להוסיף לז'לגיריס עוד 2 כוכבים בסדר גודל של דיוויס ותדמיינו לאן הם היו יכולים להגיע (מישהו זוכר את העונה הקודמת?).
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי er79 » 05 אפריל 2019, 12:07

Adam כתב:לא מבין איך אפשר להעלות כשאלה בכלל האם להשאיר את יאניס לעונה הבאה או לא.
אין ספק שהיו כמה רגעים העונה בהיכל שהתחרפנתי ממנו (הוא האשם היחיד בהפסד נגד ז'לגיריס בהיכל לדוגמה), אך אי אפשר לקחת ממנו את הקרדיט על הדברים האחרים (הניצחון על צ'סקא בחוץ).
גם ניתן לראות בבירור שמכבי הפכה לקבוצה הרבה יותר מאומנת תחתיו מאשר עם ספאחיה.
באשר לקבוצה עצמה - הבניה הייתה פשוט זוועתית. נבחרו שחקנים קיצוניים לכאן או לכאן:
קיין - שחקן הגנה טוב אך שחקן התקפה הכי גרוע שראיתי בחיי.
רול - שחקן התקפה טוב אך שחקן הגנה זוועתי.
אובריינט - שחקן התקפה טוב אך שחקן הגנה רע.
פארגו - צריך להוסיף בכלל משהו?
זוסמן - מת עליו, אך הוא לא אפקטיבי בהתקפה.
אני בטוח ששכחתי כאן עוד כמה...

כדי שמכבי תוכל להיות קבוצה שלמה, הייתי שמח לראות כאן מלא קאלוירוים למיניהם שיודעים טוב מאוד מה התפקיד שלהם, והם מאוזנים בהתקפה-הגנה. שחקנים שלמים. יחד איתם צריך להביא 2-3 כוכבים (ווילבקין, רכז וסנטר) שעליהם ייפול כל התקציב.
ברגע שיש לך קבוצה שיכולה לעשות הרבה דברים ברמה בסיסית טובה, ואף שחקן לא נמצא על משבצת של "גרוע" בהתקפה או בהגנה, אם הקבוצה תהיה מאומנת - נוכל להגיע לפלייאוף.

הדוגמה הכי טובה שאני יכול לתת זאת ז'לגיריס. קבוצה שבנויה מאוסף של שחקנים בינוניים אך אי אפשר להגדיר אף אחד מהם כגרועים בהתקפה או בהגנה. יחד איתם יש להם כוכב אחד בשם דיוויס. תוסיפו את שאראס והרי לכם קבוצה מאומנת שהצליחה להגיע לפלייאוף.
תחשבו רק אם הייתם יכולים להוסיף לז'לגיריס עוד 2 כוכבים בסדר גודל של דיוויס ותדמיינו לאן הם היו יכולים להגיע (מישהו זוכר את העונה הקודמת?).

הדבר האחרון שאפשר להגיד על קלויארו זה שהוא שחקן שלם
er79

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 05 אפריל 2019, 12:32

ממש... עם כל הכבוד והסימפטיה הכנה לקלויארו, הוא עוד סימפטום לבינוניות ואפסיות הצוות המקצועי.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Jack55 » 05 אפריל 2019, 12:41

אני אישית לא חושב שצריך לפטר את יאניס כי הוא רע או משהו כזה, הוא היה בסדר גמור והוכיח ששווה עוד עונה (אלא אם כן לא יזכה באליפות וזה אולי יערער קצת את ההנהלה), מה שאני אומר זה שקצת נמאס לי ממאמנים סבירים+, אולי הגיע הזמן כבר לשים כסף על מאמן רציני שבאמת יעשה פה שינוי ויבנה פה משהו טוב, ואם יש הזדמנות למהלך כזה בקיץ (החזרת בלאט למשל), עם כל הצער שבדבר הייתי מפטר את יאניס והולך בכל הכוח על המאמן הזה .

בנוגע לקלויארו, מדובר על אחלה של שחקן מהספסל, לא יותר מזה .
אני אישית מאוד מאוד אוהב אותו בגלל המחויבות שלו למשחק וללחימה שלו על המגרש, אבל עם כל הדברים הטובים האלה אני לא יכול להתעלם מהירידה הנוראית באחוזים לשלוש, ומזה שהוא לא הכי מבריק בצד ההתקפי, כי סקורר הוא לא .
אבל מצד שני הוא גם לא צריך להיות סקורר, הוא צריך להיות שחקן שעולה מהספסל לקצת האסל, לחימה והבנת משחק בלי לעשות טעויות, וזה מה שהוא עושה הכי טוב, לכן הייתי יותר משמח אם יישאר בעונה הבאה ככוח אש מהספסל, 400 אלף זה שכר מעולה לשחקן כמוהו .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי my man » 05 אפריל 2019, 12:51

קדימה תביאו עוד שחקני ספסל משלימים לרשימה..זה בדיוק מה שהיה חסר לנו העונה..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי A.Parker » 05 אפריל 2019, 13:02

my man כתב:קדימה תביאו עוד שחקני ספסל משלימים לרשימה..זה בדיוק מה שהיה חסר לנו העונה..

זוכר איך אנשים עפו עליו אחרי ההצגה באחד ממחזורי הפתיחה? כמה שניסיתי להסביר שזה לא אומר כלום, אנשים החליטו שהוא שחקן מצויין
אף פעם לא לומדים מלקחים, הקבוצה והאוהדים.

ואחרי שאמרתי את כל זה, אני כן מוכן לראות את קלויארו כפורוורד פותח בסגל מאוזן ולצד סקוררים מוכחים, מה שלא יקרה כמובן.
A.Parker

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 אפריל 2019, 13:08

*נותן משחק אחד יוצא מן הכלל תרתי משמע נגד ריאל* ''חחחחחחיחיחיחיחיחיחיחהחהחהחהחהחה כרמל אמרה שהיא לא רוצה אותו בקבוצה''
כאילו נולדתי אתמול כמו חלק מהמשתמשים פה ואני לא יודעת לזהות משחקים כאלה
די בראון משחק בכורה מישהו? היינס נגד ריאל מישהו?

אני מחכה לשחקן הבינוני הבא שייתן קדם עונה טובה ואנשים יידרשו להחתים אותו על חוזה נו קאט ל-3 שנים
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי A.Parker » 05 אפריל 2019, 13:59

Holiday_Armadillo כתב:*נותן משחק אחד יוצא מן הכלל תרתי משמע נגד ריאל* ''חחחחחחיחיחיחיחיחיחיחהחהחהחהחהחה כרמל אמרה שהיא לא רוצה אותו בקבוצה''
כאילו נולדתי אתמול כמו חלק מהמשתמשים פה ואני לא יודעת לזהות משחקים כאלה
די בראון משחק בכורה מישהו? היינס נגד ריאל מישהו?

אני מחכה לשחקן הבינוני הבא שייתן קדם עונה טובה ואנשים יידרשו להחתים אותו על חוזה נו קאט ל-3 שנים

זכור לי שבהודעה המקורית היו יותר חחחחח
A.Parker

הודעהעל ידי Jack55 » 05 אפריל 2019, 16:05

my man כתב:קדימה תביאו עוד שחקני ספסל משלימים לרשימה..זה בדיוק מה שהיה חסר לנו העונה..

אבל הוא כבר פה עם שכר יחסית נמוך למה שהוא נותן, אז למה לשחרר אותו ולהביא מישהו חדש שלא באמת תדע מה תקבל ממנו?
הרי בוא נהייה כנים, בתקציב של מועדון כמו מכבי, גם אם יגדילו אותו ב2 מיליון לצורך העניין, עדיין יצטרכו להיות לפחות 2 שחקנים שיהמרו עליהם, אז במקום להמר שוב על שחקן בעונה הבאה, למה לא להשאיר את קלויארו שאתה כבר יודע מה תקבל ממנו, ובוא, הוא לא היה כזה רע .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 05 אפריל 2019, 16:15

יש טובים ממנו, גם במחיר שלו.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Jack55 » 05 אפריל 2019, 16:17

החציל האצטקי כתב:יש טובים ממנו, גם במחיר שלו.

אבל צריך להזכיר איזה מערכת סקאוטינג יש לנו?
קשה לי לראות אותם פוגעים שוב בשחקן מחליף סולידי כמו קלויארו במחיר שלו .
אבל בלי קשר, קודם שישקיעו את המאמצים העיקריים להעמיד פה חמישייה ברמה גבוהה, ואחריי זה יתאימו את המחליפים בהתאם .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Jack55 » 05 אפריל 2019, 23:51

הטבלה הסופית של היורוליג לעונת 2018/19 :

תמונה

סטט של המחזור האחרון העונה :

תמונה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי felix_r » 06 אפריל 2019, 00:15

הידעתם, שההפסד הטיפשי של מכבי לז'לגיריס הרס את העליה לא למכבי אלא לדיוויד בלאט?

אם מכבי הייתה מנצחת את ז'לגיריס במשחק ההוא, באסקטוניה, אולימפיאקוס ומכבי היו מסיימות עם 15 ניצחונות, ובחישוב המאזן הפנימי הקבוצות היו תופסות את המקומות הבאים:

7. אולימפיאקוס (2 ניצחונות על באסקוניה, 1 ניצחון על מכבי)
8. באסקוניה (2 ניצחונות על מכבי)
9. מכבי (ניצחון 1 על אולימםיאקוס)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמוליק » 06 אפריל 2019, 08:24

Jack55 כתב:
החציל האצטקי כתב:יש טובים ממנו, גם במחיר שלו.

אבל צריך להזכיר איזה מערכת סקאוטינג יש לנו?
קשה לי לראות אותם פוגעים שוב בשחקן מחליף סולידי כמו קלויארו במחיר שלו .
אבל בלי קשר, קודם שישקיעו את המאמצים העיקריים להעמיד פה חמישייה ברמה גבוהה, ואחריי זה יתאימו את המחליפים בהתאם .

איזו מחמאה: "פוגעים שוב בשחקן מחליף סולידי כמו קלויארו". מה שווה הבחור החיובי הזה כשבלחימה הוא נותן הכל אבל בהיותו מודע לעצמו (מחטיא מחטיא מחטיא) הופך עצמו לנון פקטור התקפי. תבוא ותגיד שוולבקין נותן אותה תפוקה, רק הפוכה. גם זה לא נכון כי בהיבט ההתקפי גם לוולבקין הייתה עונה רעה. למעשה וולבקין נתן העונה רק הצגת תכלית לפוטנציאל שלו: אני יכול להיות תותח על התקפי, בהגנה אני פוטנציאל גרוע מרול.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי התנין 2 » 06 אפריל 2019, 10:18

אחרי העונה הזו הייתם מביאים את בלאט? מישהו בכלל מבין את גודל הכישלון שלו העונה?
אני מזכיר שגם כשזכינו איתו ביורוליג, אם היה צדק בעולם היינו מודחים עוד בשלב הטופ 16, ושהוא רצה לחתוך מכאן את טייריס רייס ושבאופן כללי היה לו המון המון מזל. לא נהניתי אף פעם מהכדורסל של בלאט, למעט בעונת 2011.
לא בטוח שהייתי מוותר על ספרופולוס שעשה פלאים ביחס לנסיבות ולסגל שהוא קיבל, מבלי שקיבל מההנהלה אף שחקן חיזוק.
התנין 2

הודעהעל ידי jol9 » 06 אפריל 2019, 11:25

התנין 2 כתב:אחרי העונה הזו הייתם מביאים את בלאט? מישהו בכלל מבין את גודל הכישלון שלו העונה?
אני מזכיר שגם כשזכינו איתו ביורוליג, אם היה צדק בעולם היינו מודחים עוד בשלב הטופ 16, ושהוא רצה לחתוך מכאן את טייריס רייס ושבאופן כללי היה לו המון המון מזל. לא נהניתי אף פעם מהכדורסל של בלאט, למעט בעונת 2011.
לא בטוח שהייתי מוותר על ספרופולוס שעשה פלאים ביחס לנסיבות ולסגל שהוא קיבל, מבלי שקיבל מההנהלה אף שחקן חיזוק.

כבודו של בלאט במקומו. בוא לא נזלזל.
בלי קשר, למכבי יש מאמן מצויין כרגע (לדעתי) והוא חייב להמשיך.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 06 אפריל 2019, 11:34

jol9 כתב:
התנין 2 כתב:אחרי העונה הזו הייתם מביאים את בלאט? מישהו בכלל מבין את גודל הכישלון שלו העונה?

כבודו של בלאט במקומו. בוא לא נזלזל.
בלי קשר, למכבי יש מאמן מצויין כרגע (לדעתי) והוא חייב להמשיך.

תן לו לקחת אליפות.
בלי אליפות, יאניס יסיים את העונה הסימפטית שלו בלי שיהיה לו במה לאחוז.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־99 אורחים