המשחק הקרוב: הפועל חולון נגד מכבי FOX תל אביב, 6 ביולי, שני, 21:00


גודס: "מחפשים שחקן איכותי שיחליף את פארגו"

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

גודס: "מחפשים שחקן איכותי שיחליף את פארגו"

הודעהעל ידי קובי » 25 אוגוסט 2011, 07:19

ראיון מעניין מאוד ששופך המון אור על מירב הנושאים שאנו דנים בהם פה מדי יום, ובייחוד באשכול המלפפונים:
שימו לב שבמהלך ראיון הגולשים, גיא ציין 3 פעמים את העובדה שמחפשים תחליף לפארגו. עם זאת, הוא ציין שהשוק לא טוב עכשיו.
בשורות משמחות ונקווה שבאמת יימצא התחליף הראוי.

ניסיתי להדגיש ב-BOLD את הקטעים המעניינים. כדאי לקרוא - גיא מדבר, כהרגלו, בצורה פתוחה וגלוייה כמעט על הכל.


גודס: "מחפשים שחקן איכותי שיחליף את פארגו"
עוזר מאמן מכבי ת"א, גיא גודס, התארח בעמוד הפייסבוק של שער 7 והלב הצהוב וענה על שאלות הגולשים.

עוזר מאמן מכבי ת"א, גיא גודס, התארח בעמוד הפייסבוק של שער 7 והלב הצהוב. לפני האירוח, ענה גודס על מספר שאלות:

למה בעצם הצטרפתם לליגה האדריאטית?

"השיקולים הם נטו כלכליים. אנחנו הצגנו את הטענות שלנו להנהלה, והם הציגו את שלהם לנו. מכבי נמצאת במצב שנניח היא מכניסה כל שנה 20 מיליון דולר, היא מוציאה 22. הליגה האדריאטית נותנת לנו קרוב ל-2 מיליון יורו נוספים, וזה השיקול שגרם לנו להיכנס לאדריאטית. שיקול נוסף הוא הליגה הישראלית. במידה ותימשך שיתת הפיינל פור, והליגה תמשיך ללכת נגדנו, המטרה היא ליצור אופציה נוספת בכדי לעזוב את הליגה הישראלית במידה והמצב יימשך".


איך היה לאמן בהפועל ירושלים?

"ירושלים היתה חוויה מדהימה. הגעתי לקבוצה השניה הכי לחוצה בארץ, שניה ברמה, משחקת באירופה. זאת היתה התנסות. כל מי שרוצה להיות מאמן מצליח חייב לעבור את הסיר לחץ של ירושלים עם הציפיות הגבוהות. הרבה מהקהל תמך והרבה לא תמך כשהיה קשה מאוד. היה להם קשה מאוד שאני מכביסט שמאמן בירושלים, אבל הבינו שאני מקצוען וכשאני בא למקום אני רוצה שהוא יצליח. היו ימים קשים מאוד והיו גם תקופות מדהימות לפחות בשנה הראשונה שהיתה נטולת ציפיות. אם היתה לי הזדמנות הייתי עושה את זה עוד פעם".


מה דעתך על הרמה של הליגה האדריאטית?

"חצי קבוצות ברמה טובה עד טובה מאוד, וחצי ברמה נמוכה יחסית, כמעט בלי זרים ושחקני בית צעירים כמו בודוכנוסט ממונטנגרו שמתבססת על שחקני נוער ואולי זר אחד".


מה אתה אומר על החתימה של יוגב אוחיון במכבי? האם הוא יהפוך למקרה כדיר 2 או שהוא דווקא יצליח?

"כישראלי צעיר במכבי ת"א צריך סבלנות. אתה לא מגיע ישר כשחקן חמישיה ומקבל 20-25 דק'. הקרב על הדק' הוא מאוד גדול ואם אתה בא מראש ש"מגיע לי", אתה לא תצליח, אתה צריך להיאבק. כל שחקן שלא ייאבק במכבי לא יקבל דק'. כל דקה שאתה מקבל אתה צריך לדאוג להיות כ"כ טוב כדי לקבל את הדקה השניה והשלישית והרביעית. אם אתה חושב מההתחלה שמגיע לך אתה לא תצליח".


לסיום, מסר לאוהדים?

"אין ספק שהציפיות בשמיים, אבל אנחנו צריכים לחזור לקרקע. יהיו רגעים קשים שבהם הקבוצה תצטרך את האוהדים שלה. אסור לנו לחשוב לרגע שהעונה הקרובה יכולה להיות כמו עונה שעברה, כי היא מתחילה מ-0 ולאט לאט אתה מתקדם. המסר שלי זה להיות סבלניים לקבוצה, לתמוך תמיד בקבוצה גם ברגעים היותר קשים ואין לי ספק שביחד עם השיטה והאווירה מהשחקנים שיש משנה שעברה, אפשר לשחזר את מה שעשינו. לפעמים האוהדים מצפים למשהו גדול ובפועל הקבוצה לא בקצב שלה, אז צריך סבלנות מהקהל. צריך להיות מאוחדים, ואני מאמין באוהדים שלנו. מילת המפתח היא סבלנות. לתת לקבוצה להיכנס לעניינים ולדחוף אותה. הקהל יודע איך ומתי לעשות את זה. יהיו רגעים קשים ויהיו גם רגעים גדולים של הקבוצה, והביחד זה מה שחשוב".

--------------------------------------------------------------------------------

לאחר מכן החל גודס לענות על שאלות הגולשים. לפניכם מקבץ שאלות נבחרות. את השאלות והתשובות המלאות ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של שער 7 והלב הצהוב.


איפה אתה רואה את הסגל של מכבי לעומת שאר הסגלים באירופה?

גיא גודס: "איפשהו באמצע אני חושב. בסה"כ אירופה התחמשה קצת בשחקני NBA שבאו עד לסיום השביתה. אני חושב שלפחות בהתחלה בעקבות זה הליגה האירופית תהיה מאוד איכותית וחזקה. אז איפשהו באמצע, קשה מאוד לאמוד אם זה בטופ 5 או בטופ 10 או 15 כי יש גם קבוצות יורוקאפ עם תקציבים די דומים לשלנו. אז אני חושב שאנחנו איפשהו באמצע".


האם לדעתך ג'ורדן פארמר יהפוך בתקופה שהוא ישחק פה לשחקן המוביל / הכי חשוב בקבוצה? ואיך הקבוצה תדע להתמודד עם עזיבה שלו?

גיא גודס: "אין ספק. אני חושב שהוא יהיה שחקן מאוד משמעותי ומרכזי בעיקר במצבת הגארדים החדשה שלנו כי שלושת הגארדים הבכירים משנה שעברה, אם זה צ'אקי וג'רמי שלא מגיע ופרקינס לא יהיה פה. שלושת הגארדים המשמעותיים שהביאו אותנו לאן שהגענו לא נמצאים בקבוצה ועם החדשים אין ספק שהוא גורם מאוד משמעותי ועם העזיבה שלו נצטרך להביא עוד גארד איכותי".


היום בסגל של מכבי יש לא מעט שחקנים בכירים. נכון שהתיכנון הוא לחלק בניהם את הדקות בשלושת המפעלים אבל אין ספק שכולם ירצו דקות ביורוליג ומי שלא יקבל יתאכזב. איך אתם מתכננים לטפל בבעיה הזו על מנת להימנע ממצב של שחקנים ממורמרים שלא מקבלים דקות במפעל הבכיר של היבשת, מה שעלול לפגוע בחיבור של הקבוצה?

גיא גודס: "ברור לכולם, גם לנו וגם לשחקנים שזו לא עונה קלה. אני חושב שזו נקודה שנגעו בה והיא משמעותית, וזה הפאן המנטאלי. נכון להיום יש לנו 13 שחקנים בכירים ונצטרך לחלק את הכוחות בין 3 הליגות ויהיו כאלה שישחקו פחות דק' ביורוליג, שזו הבמה המרכזית בכדורסל. יהיה להם קשה עם זה, אבל אנחנו נצטרך הקרבה של כולם, והקרבה אישית זה חלק מקבוצת כדורסל, ואין ספק שאנשים יצטרכו לוותר על האגו לטובת הצלחת הקבוצה ואנחנו כמאמנים נצטרך לדבר על זה עם השחקנים כי ברור שיהיו כאלה ממורמרים, ולנסות להשאיר אותם בחיים, לעזור להם ושהם יעזרו לנו. אנחנו יודעים שזה יקרה וברור שנצטרך לטפל בזה ולתת לכולם את היחס וההרגשה הטובה, שזה אחד הקשיים בקבוצה בכירה כמו מכבי ת"א".


האם אתם מתכוונים להחתים גארד נוסף?

גיא גודס: "אנחנו עדיין מחפשים גארד ברמה גבוהה שיתן לנו באמת פחות או יותר את התחליף של פארגו. אם היינו מוצאים היום היינו מחתימים כבר, אבל השוק הוא די בעייתי. אין כמעט שחקנים חופשיים ברמה גבוהה של NBA. רובם שחקנים שיחזרו ל-NBA בתום השביתה, ואנחנו לא רוצים את זה. אחנו רוצים שחקן איכותי ולא סתם שחקן שלא יהיה ברמה המתאימה. אם וכאשר נמצא כזה נחתים אותו מיד ולא נחכה לעזיבה של פארמר או לסוף השביתה".


מה היחס שלך לקהל? האם בזמן משחק אתה שם לב לקהל והאם יש לו משמעות בזמן המשחקים?

גיא גודס: "אני שיחקתי במכבי הרבה שנים ואני חושב שהקהל של מכבי הוא אחד הקהלים הטובים באירופה אם לא הטוב ביותר. מגיע עם הקבוצה למשחקים, והראייה הכי טובה זה משחקי פיינל פור, שמכבי מצליחה להביא כמעט עשרת אלפים אוהדים בעלויות מאוד גבוהות, שאנשים מוציאים ממיטב כספם בשביל לבוא לעודד את קבוצה וזה מראה משהו על הקהל שלה. הקהל זה חלק בלתי נפרד מהקבוצה, יש לו המון כח במכבי. הקהל הוא השחקן השישי או אפילו שחקן חמישיה. הוא הופך את יד אליהו למבצר. הקבוצות שמגיעות לשחק בהיכל מדברות על הקהל והאווירה והקושי לשחק נגד מכבי, וזה היופי והחוזק של מכבי".


איך לדעתך דריק שארפ יהיה בתור עוזר מאמן? האם הוא יוכל לעשות את ההתאמה מ"חבר של השחקנים" למאמן שלהם?

גיא גודס: "אני חושב שכן. בדיוק היום עשינו פגישת צוות ואחד הדברים שדיברתי עם דריק זה השינוי בין שחקן ששיחק עם השחקנים שהם חברים שלך והופך להיות מאמן שלהם. אתה צריך להיות עצמך. בסופו של דבר זה עניין של ניסיון. כל חודש שעובר אתה לומד יותר דברים. אני זוכר את עצמי כשעשיתי את השינוי הזה, טיפה לקח זמן להיכנס לעניינים. אני חושב שדריק נמצא בידיים טובות, אני ודייויד נעזור לו הרבה. לדריק יש את הדברים שלדריק יש, גם לדבר עם שחקנים וגם לשמור על אחידות, וגם להביא דברים של אימון. יש לו המון דברים בראש, ואחד הדברים זה לדעת לתרגם את זה כמאמן. עם הזמן אני חושב שהוא ילמד את הדברים ויהיה מאמן טוב גם כן".


למרות הסגל הרחב בשל ההשתפות בליגה האדריאטית, לא היה עדיף דווקא סגל קבוע של 12 שחקנים בכירים כדי שחס וחלילה לא יצוצו בעיות אגו על רקע מיעוט/יתר דקות משחק לשחקן כזה או אחר?

גיא גודס: "אןי מה לעשות. אנחנו מודעים לזה שיהיו קצת בעיות וקצת אגו לפעמים ויהיו כאלה שיתלוננו על דק' משחק. זה ברור לנו שיקרה, אי אפשר להימנע מזה, צריך לדעת לטפל בזה תוך כדי תנועה. שנה שעברה היינו 12 שחקנים ופתאום נפצעו לנו כמה שחקנים ונכנסנו לתקופה מאוד משמעותית בעונה שפתאום באימונים היינו 8 שחקנים. כנ"ל לגבי השנה הזאת, עוד 26 משחקים, לחץ פיזי ומנטאלי, צריך הרבה שחקנים, יש לשחקנים תקופות טובות ורעות, וצריך לקחת הכל בחשבון. נכון להיות יש 13 בכירים, רק 1 יותר משנה שעברה. אם נצליח למצוא גארד טוב אז נהיה 14. כשמוסיפים עוד ליגה אני חושב שעוד 2 שחקנים בכירים זה תוספת נכונה. זה טבעי שיהיו בעיות אגו ושחקנים יהיו ממורמרים".


את העונה שעברה פתחה הקבוצה ללא כל ציפיות גדולות והגיעה לגמר היורוליג. השנה ברור שיהיו ציפיות אדירות, לפחות גמר אירופי, אם לא זכיה בגביע. אני מניח שחוסר הציפיות בעונה שעברה בעצם סייע לכם להתקדם כי מבחינה פסיכולוגית כל משחק למעשה היה התקדמות. כיצד תתמודדו עם כל הלחץ הזה העונה כשההתקדמות היחידה שניתן לבצע לעומת העונה הקודמת היא זכיה ביורוליג?

גיא גודס: "זה סיטואציה שונה, זה ברור לנו, הציפיות השנה יהיו הרבה יותר גבוהות. זה נכון ששנה שעברה לא היו ציפיות, וככל שהמשחקים התקדמות אמרו "וואו". השנה יש ציפיות, כולם רוצים שנעשה עוד התקדמות, זכייה בגביע אירופה, אבל הדרך להגיע לפיינל פור ארוכה וקשה ותלויה גם במזל ובהגרלות. השנה בלי הסל של פארגו בויטוריה אני לא חושב שהיינו מגיעים להיות בפיינל פור. צריך הרבה מזל גם ודרך כמו שעשינו. להבטיח שנגיע עוד פעם לגמר היורוליג זה קצת יומרני להגיד, כי צריך להיות מציאותיים השנה, כל אירופה התחזקה, וכולם רוצים להיות שם בסופו של דבר. הקבוצות שיהיו הכי חדות ומאורגנות יגיעו לשם. אי אפשר להגיד שאנחנו בטוח שם, אבל אין לי ספק שאנחנו נעשה את הכל כדי לנסות להגיע לפחות לפיינל פור. כשמגיעים לפיינל פור הכל פתוח, אבל יש לנו דרך ארוכה, בית ראשון מאוד מאוד קשה עם מילאנו, פילזן, פרטיזן, שאותו צריך לעבור. אנחנו מודעים לציפיות ולא מפחדים מהן".


בשבוע שעבר התפוצץ הסיפור עם ג'רמי פארגו שרוצה לעזוב ל- NBA ולא מתכוון להגיע לתחילת האימונים. האם דיברת איתו על המצב הזה, וכיצד אתה ודיוויד מתכוונים לפעול מבחינה מקצועית אם וכאשר הוא באמת לא יגיע?

גיא גודס: "הופתענו מאוד מהסיטואציה הזאת. ידענו אותה לפני חודש בערך. חיכינו ל-1 באוגוסט, עד אז הוא היה צריך להביא מכתב מקבוצת NBA, שהוא לא יכול להביא בגלל השביתה. ג'רמי הודיע שהוא לא מתכוון להגיע. מבחינה מקצועית זו מכה לא קטנה. הוא היה שחקן דומיננטי והרבה מאיפה שהגענו זה בזכותו. דברים קורים במהלך הדרך לצערנו ואנחנו מחפשים עכשיו שחקן איכותי שיכול לתת לנו דברים שפארגו נתן לנו כמו יצירתיות, חדירה, ואני מקווה שנמצא את זה כי השוק היום מאוד מאוד קשה. רוב השחקנים הטובים חתומים כבר. אלה שב-NBA והם שחקנים חופשיים, אין הרבה כאלה, ואלה שחתומים מן הסתם לא ניקח אותם כי יש לנו כבר שחקן אחד שיעזוב בסוף השביתה. מקווה שנצליח למצוא מישהו".


לינק: http://www.gate7.co.il/article.php?id=192
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי
 
הודעות: 5237
הצטרף: 05 אפריל 2011, 10:00
מיקום: Open Spaceחזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־18 אורחים