המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

מחשבות לעונת 2019/20 V2

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי Adam » 06 יוני 2019, 12:57

אין לי בעיה שמכבי תמשיך עם קלויארו... אבל פאקינג קיין?? אם הוא אכן ימשיך, כל ההערכה שלי כלפי יאניס תרד לאפס.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי Jack55 » 06 יוני 2019, 13:01

אם משאירים את קיין, הסגל יהיה חייב להיות מורכב מ8 זרים, מצדי שקיין לא יהיה רשום ל80% ממשחקי הליגה .

ווילבקין, בלאק, וולטרס, קיין וקלויארו זה כבר 5 זרים, אז מכבי יהיו חייבים לפחות עוד 3 זרים :
1. רכז בכיר שאנחנו יודעים בוודאות שיגיע .
2. מחליף לאובראיינט, שחקן זר לעמדה 3 או בעמדה 4 .
3. סווינגמן לעמדות 2-3 .

במצב כזה, מכבי יצטרכו ללכת גם על סטודמאייר או טיוס, בשביל שיהיה סנטר מחליף לטאריק בלאק, ובעצם להעמיד פה סגל ארוך של 14 שחקנים (8 זרים+6 ישראלים), שבתכלס זאת הכמות הרצויה לעונה עמוסה שכזאת שתכלול לא מעט פציעות ככל הנראה .
אני רק מאוד מקווה שהסווינגמן לעמדות 2-3 בסופו של דבר לא יהיה קיין .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי ShiriV » 06 יוני 2019, 15:56

שמואל1 כתב:
er79 כתב:זה מבחינתי שווה פיטורין
ואחר כך אתם מתלוננים שההנהלה מתערבת ולא מאפשרת לצוות המקצועי לבנות את הקבוצה.
תנו ליאניס הזדמנות לבנות קבוצה כמו שהוא רואה לנכון.

ומה אם הצוות המקצועי הזה מתעקש לבנות לנו פה קבוצה בינונית בכח?
כולם מכירים את קיין ואת היכולות שלו. התעקשות עליו שישאר זה אחד הצעדים המטומטמים שיכולים לקרות לקבוצה כמו מכבי, שחייבת לנסות ולקלוע בול בכל זר שמגיע לפה. הוא רוצה להשאיר גם את קיין וגם את קלויארו, שני שחקנים בינוניים להחריד שיתפסו משבצות יקרות של זרים בקבוצה מוגבלת תקציבית. זה נראה לך מהלך תקין?
מצטערת, קשה לי לסמוך על יאניס אם זה הכיוון שלו.
מחליקה על מדבקה
סמל אישי של המשתמש
ShiriV

הודעהעל ידי MM3 » 06 יוני 2019, 16:14

ShiriV כתב:
שמואל1 כתב:

כולם מכירים את קיין ואת היכולות שלו. התעקשות עליו שישאר זה אחד הצעדים המטומטמים שיכולים לקרות לקבוצה כמו מכבי, שחייבת לנסות ולקלוע בול בכל זר שמגיע לפה. הוא רוצה להשאיר גם את קיין וגם את קלויארו, שני שחקנים בינוניים להחריד שיתפסו משבצות יקרות של זרים בקבוצה מוגבלת תקציבית. זה נראה לך מהלך תקין?

כי בראיה שלהם העונה הזאת הם נכשלו בעיקר עם פארגו. או הפציעה של פארגו דפקה להם את העונה והסגל היה מספיק טוב. בהתחשב בעובדה ששחקנים כמו בלאק ואובריאנט היו צריכים להתאקלם באירופה. אז שינויים בעמדה 1 במקום פארגו ריי צריכים להספיק כדי להלחם על מקומות 7-8.
יש עדיין פער בין הציפיות של האוהדים (בניית קבוצה לפיינל פור) ולרצונות של הקבוצה (6-10) וככה בדיוק נראים השחקנים שהקבוצה מביאה. וולטרס ועוד רכז באזור ה 600000 דולר(הרכז הבכיר) אמורים להספיק למכבי להיות איפה שהיא מכוונת.
MM3

הודעהעל ידי er79 » 06 יוני 2019, 16:45

ShiriV כתב:
שמואל1 כתב:

חכה זה עוד לא הסוף. בוא נקווה שגם לא יחזירו לנו את קנדריק. ככה זה שמחתימים שחקנים ללא ערך בוויקיפדיה ליותר מעונה
er79

הודעהעל ידי שמואל1 » 06 יוני 2019, 16:55

ShiriV כתב:
שמואל1 כתב:

אין בעיה, ההנהלה יכולה להתערב ולטרפד את המהלך.
פשוט בפעם הבאה ששמעון יחתים ג'ף פוט או מוריליו דה רוסה בניגוד לרצון המאמן, לא נוכל לבוא בטענות.
או שנותנים למאמן לעשות את העבודה שלו ולבנות את הקבוצה לפי רוחו, או שלא ויאללה בלגן.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי TAYO » 06 יוני 2019, 17:41

שמואל1 כתב:
ShiriV כתב:
שמואל1 כתב:

פשוט בפעם הבאה ששמעון יחתים ג'ף פוט או מוריליו דה רוסה בניגוד לרצון המאמן, לא נוכל לבוא בטענות.
או שנותנים למאמן לעשות את העבודה שלו ולבנות את הקבוצה לפי רוחו, או שלא ויאללה בלגן.

אתם קצת תמימים... הרי מי בדיוק סיפר לכתב היקר שהמאמן מתעקש על קיין? מישהו מההנהלה מן הסתם...

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי ShiriV » 06 יוני 2019, 18:16

שמואל1 כתב:
ShiriV כתב:
שמואל1 כתב:

שלא תבין לא נכון, מן הסתם אני מאוד בעד שההנהלה תתן לצוות המקצועי את כל הקרדיט בבניית הקבוצה לפי מה שהוא רואה לנכון, אבל אם קיין זה ה"נכון" שלו, אז יש פה בעיה גדולה ומקוממת.
אם המטרה האמיתית של מכבי היא רק מקום בפלייאוף ביורוליג, אז למה מוכרים לאוהדים אשליות כל שנה? למה מעלים את מחירי המנויים בכל שנה? יש פה התנהלות שלא תואמת את הכוונות האמיתיות של המועדון וזה חוזר על עצמו בכל עונה ועונה. אי אפשר להמשיך ככה יותר.
מחליקה על מדבקה
סמל אישי של המשתמש
ShiriV

הודעהעל ידי Jack55 » 06 יוני 2019, 18:28

אז יאללה בואו נפסיד בחצי גמר, נפטר את ספירופלוס נחתים את בלאט והכל יהיה בסדר .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי felix_r » 06 יוני 2019, 18:37

Jack55 כתב:אז יאללה בואו נפסיד בחצי גמר, נפטר את ספירופלוס נחתים את בלאט והכל יהיה בסדר .

אני כבר קרוב לחצי שנה מדבר על טרייד בין אולימפיאקוס למכבי. ספרופולוס חוזר ליוון ובלאט חוזר לישראל
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמוליק » 07 יוני 2019, 17:18

felix_r כתב:
Jack55 כתב:אז יאללה בואו נפסיד בחצי גמר, נפטר את ספירופלוס נחתים את בלאט והכל יהיה בסדר .

אני כבר קרוב לחצי שנה מדבר על טרייד בין אולימפיאקוס למכבי. ספרופולוס חוזר ליוון ובלאט חוזר לישראל

את זאק לידי המשוחרר הייתי קולט ברצון במקום אוביאנט
קו קדמי של לידיי, בלאק, אמארה וויגטמן וגינת (מעדיף את הלחימה שלו על כהן) סולידי מאוד בעיני.
נערך לאחרונה על ידי שמוליק בתאריך 07 יוני 2019, 18:47, נערך פעם אחת בסך הכל.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי אדם » 07 יוני 2019, 17:59

קורא בהרבה שרשורים כאן על ויתור בקלות על אובריאנט וזו טעות ענקית.
זה בעיני שחקן בעל פוטנציאל ענק וזה יהיה פיספוס ענק לא פחות .
חלק מהפוטנציאל כבר מתחיל להתממש נכוו אני מסכים הוא לא יציב ונותן משחק טוב ו2 לא אבל מדובר בכח משמעותי.
בשחקן שיש לו ארסנל מלא בנשקים,יכול לקחת כמעט כל שחקן בפוסט אפ יכול לקלוע בשלל דרכים אין הרבה שחקנים כאלו.
בנוסף צריך לזכור ולאמור לזכותו זו עונה ראשונה באירופה וכן שזה יתפוצץ אם יקרה זה יכול להפוך אותו לשחקן מדהים ולסקורר מצוין והאחוזים שזה יקרה אחרי השנה של ההישתפשפות גבוהים מאוד ,הוא צריך את האמונה מהצוות ואת הקרדיט ששחקנים הרבה פחות טובים ממנו מקבלים והוא יבוא לידי ביטוי ,ככל שיהיה על המגרש וככל שפחות יורידו אותו על כל שטות נרוויח וזה יקרה פה או במקום אחר וחבל שלא פה אני מאמין בו וחושב שזה טעות שוב בעיני.
אדם

הודעהעל ידי Rampel » 07 יוני 2019, 18:31

אדם כתב:קורא בהרבה שרשורים כאן על ויתור בקלות על אובריאנט וזו טעות ענקית.
חלק מהפוטנציאל כבר מתחיל להתממש נכוו אני מסכים הוא לא יציב ונותן משחק טוב ו2 לא אבל מדובר בכח משמעותי.
בשחקן שיש לו ארסנל מלא בנשקים,יכול לקחת כמעט כל שחקן בפוסט אפ יכול לקלוע בשלל דרכים אין הרבה שחקנים כאלו.
בנוסף צריך לזכור ולאמור לזכותו זו עונה ראשונה באירופה וכן שזה יתפוצץ אם יקרה זה יכול להפוך אותו לשחקן מדהים ולסקורר מצוין והאחוזים שזה יקרה אחרי השנה של ההישתפשפות גבוהים מאוד ,הוא צריך את האמונה מהצוות ואת הקרדיט ששחקנים הרבה פחות טובים ממנו מקבלים והוא יבוא לידי ביטוי ,ככל שיהיה על המגרש וככל שפחות יורידו אותו על כל שטות נרוויח וזה יקרה פה או במקום אחר וחבל שלא פה אני מאמין בו וחושב שזה טעות שוב בעיני.
אני אתחיל מזה שאני אסכים איתך שמדובר בשחקן התקפי מוכשר מאוד, אבל הוא שחקן עם אייקיו כדורסל נמוך והיחיד שמתחרה איתו על התואר הזה בסגל הוא קיין. זה בא לידי ביטוי בתנועה שלו, בהגנה שלו, במסירות שלו ולפעמים גם בבחירת הזריקות. כל זה מתווסף לכל מה שחששנו לגביו בקיץ - הוא טווינר בעמדות הפנים וזה לא משחק לטובתו. הוא נמוך ורך מדי ב-5, כבד ומסורבל מדי ב-4. וזה הופך אותו לחסרון הגנתי גם כשהוא כביכול מראה סימנים של מלחמה הגנתית וגם זה לא קורה הרבה. בכלל, לא אהבתי את שפת הגוף שלו העונה.

הוא אופציה מפחידה מהספסל או ליד סנטר גבוה והגנתי וזו בדיוק הסיבה שאני חושב שלא צריך להילחם עליו. קודם כל, עם מגבלות החוקים והתקציב שיש למכבי, אין מקום להמר על זרים מובילים והוא וואחד הימור לאור כל מה שנאמר עליו ולא רק על ידי.
ומעבר לזה, במצב שבו הקבוצה שואפת להשאיר את טאריק בלאק (בצדק. כי פה באמת מדובר בזר שכבר התרגל לחוקים ולכדורסל האירופאי), צריך להשלים אותו 4 יותר נייד ויותר גבוה מאובראיינט. כלומר, הרעיון לטווינר לא רע, אבל אובראיינט הוא לא האיש.

ובשורה התחתונה, כשאנאדולו מוכנה להוציא עליו מעל מיליון דולר, אז על מה יש לדבר בכלל?! הוא לא שווה את הסכומים האלו.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי TAYO » 07 יוני 2019, 21:24

Rampel כתב:
אדם כתב:קורא בהרבה שרשורים כאן על ויתור בקלות על אובריאנט וזו טעות ענקית.
אני אתחיל מזה שאני אסכים איתך שמדובר בשחקן התקפי מוכשר מאוד, אבל הוא שחקן עם אייקיו כדורסל נמוך והיחיד שמתחרה איתו על התואר הזה בסגל הוא קיין. זה בא לידי ביטוי בתנועה שלו, בהגנה שלו, במסירות שלו ולפעמים גם בבחירת הזריקות. כל זה מתווסף לכל מה שחששנו לגביו בקיץ - הוא טווינר בעמדות הפנים וזה לא משחק לטובתו. הוא נמוך ורך מדי ב-5, כבד ומסורבל מדי ב-4. וזה הופך אותו לחסרון הגנתי גם כשהוא כביכול מראה סימנים של מלחמה הגנתית וגם זה לא קורה הרבה. בכלל, לא אהבתי את שפת הגוף שלו העונה.

הוא אופציה מפחידה מהספסל או ליד סנטר גבוה והגנתי וזו בדיוק הסיבה שאני חושב שלא צריך להילחם עליו. קודם כל, עם מגבלות החוקים והתקציב שיש למכבי, אין מקום להמר על זרים מובילים והוא וואחד הימור לאור כל מה שנאמר עליו ולא רק על ידי.
ומעבר לזה, במצב שבו הקבוצה שואפת להשאיר את טאריק בלאק (בצדק. כי פה באמת מדובר בזר שכבר התרגל לחוקים ולכדורסל האירופאי), צריך להשלים אותו 4 יותר נייד ויותר גבוה מאובראיינט. כלומר, הרעיון לטווינר לא רע, אבל אובראיינט הוא לא האיש.

ובשורה התחתונה, כשאנאדולו מוכנה להוציא עליו מעל מיליון דולר, אז על מה יש לדבר בכלל?! הוא לא שווה את הסכומים האלו.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

אני חולק עלייך לגבי אייקיו כדורסל. הוא למד והתקדם המון בעונה הזו - אחרי משהו כמו עשרה משחקים רצופים שבהם לקחו עליו כל משחק לפחות פעם אחת עבירת תוקף, הוא לא רק למד להימנע מזה הוא גם התחיל לסחוט כאלו בעצמו. בריבאונד הוא הראה שיפור ויציבות, ובהגנה הוא ממש לא היה חור.
לדעתי אם הוא לקבל מספיק דקות באירופה תחת מאמן סבלני, הוא יהפוך קטלני. תזכירו לי מתי בפעם האחרונה שיחק כאן פאואר פורוורד שקלע 32 נקודות במשחק יורוליג?

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי SirCharles » 07 יוני 2019, 23:02

32 נקודות מול מילאנו... גם קלע 30 ומשהו מול גליל במשחק שהפסדנו. לקלוע הרבה מול קבוצת ההגנה אולי הכי גרועה ביורוליג וקבוצת ההגנה הגרועה בליגה לא אומר הרבה.
תבדוק גם מה פאוורים יריבים עשו מול מכבי.
SirCharles

הודעהעל ידי TAYO » 07 יוני 2019, 23:37

SirCharles כתב:32 נקודות מול מילאנו... גם קלע 30 ומשהו מול גליל במשחק שהפסדנו. לקלוע הרבה מול קבוצת ההגנה אולי הכי גרועה ביורוליג וקבוצת ההגנה הגרועה בליגה לא אומר הרבה.
תבדוק גם מה פאוורים יריבים עשו מול מכבי.

בדקתי. במשחק בצסקא הוא היה הגבוה הכי דומיננטי ובצסקא לא היה אף פאוור פורוורד בדאבל פיגרס. וזה במשחק קליעה רע שלו.

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי yellowaura » 07 יוני 2019, 23:54

אני לא מבין למה אנשים כל כך מתפלאים על סכומים של מיליון דולר + שמוציאים על אובראיינט
שאמרתי שויגטמאן יעלה כ 1 מיליון דולר אנשים זלזלו.

אלו לא סכומים מופרכים...אלו סכומים סבירים בכדורסל של היום.

עכשיו תבינו מה יהיה תג המחיר של בלאק..
אנשים זורקים שמות באוויר כאילו אפשר להחליף מחליף בשחקן מוביל...
לא סתם ספרופלוס אמר שאם השמות שנזרקים לאוויר התקציב יהיה גבוה מצסקא.

אני מקווה שמכבי לפחות יצליחו להביא שחקן כמו וונמייקר לפוינט גארד ולהשאיר את בלאק.
לדעתי זה הטוב ביותר שאפשר לקוות.
אולי עוד 2 שחקני יורוליג בינוניים ועוד כמה "הפתעות" מהליגה הישראלית או ליגות אחרות.

מבחינתי השחקן הראשון הכי חשוב הוא הפוינט גארד!! שישקיעו במי שרוצים עד 1.5 מיליון.
לא הייתי מתפשר במילימטר על עמדה זו. שיתפשרו בעמדות האחרות.

סגנון המשחק השנה היה מבחינתי נורא..חייב מישהו שיתן את הטון בהובלת המשחק.

כספי מבחינתי בגדר מותרות. אם הוא לא היה ישראלי הוא לא היה פה.
אם יהיה מימון של פוקס והוא יעלה עד 800,000 דולר זו העלות הריאלית מבחינתי שלו מבחינה מקצועית נטו.

לגבי קיין...אני סומך על ספרופלוס. שיקבל את ההחלטה שהוא רוצה.

הדבר היחידי שאני מודאג שלא יתנו לו יד חופשית בנושא הפוינט גארד ותקציב מתאים.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי Adam » 07 יוני 2019, 23:59

עם כמה שאני אוהב את וויגטמן, אני לא חושב שהוא צריך להגיע לפה. הוא שחקן איטי יחסית, האחוזים שלו ל-3 ירדו משמעותית משנה שעברה, אינו שחקן יציב, שומר סביר.
גם אובריינט זה לא שחקן שצריך להיות כאן. שחקן בעמדה 4 לא צריך לחשוב שהוא תחנה אחרונה כל הזמן. במשך יותר מחצי עונה הקבוצות למדו אותו כשהם ידעו שהוא לא מתכוון למסור והיו עושים עליו דאבל.

לא שזה ריאלי, אך אני באמת חושב שכמטרה מרכזית צריך להנחית כאן לעמדה 4 את דרק וויליאמס.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
Adam

מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי Jack55 » 08 יוני 2019, 00:16

Adam כתב:עם כמה שאני אוהב את וויגטמן, אני לא חושב שהוא צריך להגיע לפה. הוא שחקן איטי יחסית, האחוזים שלו ל-3 ירדו משמעותית משנה שעברה, אינו שחקן יציב, שומר סביר.
גם אובריינט זה לא שחקן שצריך להיות כאן. שחקן בעמדה 4 לא צריך לחשוב שהוא תחנה אחרונה כל הזמן. במשך יותר מחצי עונה הקבוצות למדו אותו כשהם ידעו שהוא לא מתכוון למסור והיו עושים עליו דאבל.

לא שזה ריאלי, אך אני באמת חושב שכמטרה מרכזית צריך להנחית כאן לעמדה 4 את דרק וויליאמס.

וויליאמס באמת שחקן אדיר, אבל בלי קשר לזה שתג המחיר שלו יהיה לא נמוך הקיץ לדעתי, שילוב שלו ספציפית עם בלאק לא יהיה להיט ויעמיד קו קדמי מאוד נמוך, וויליאמס בקושי 2.03 .
לעומת זאת פויטמן 2.15, ושחקן מאוד מגוון שיפתח הרבה מאוד אופציות שלא היו העונה, ולא יגביל את הקו הקדמי בשני שחקנים דיי דומים .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Adam » 08 יוני 2019, 00:35

Jack55 כתב:
Adam כתב:עם כמה שאני אוהב את וויגטמן, אני לא חושב שהוא צריך להגיע לפה. הוא שחקן איטי יחסית, האחוזים שלו ל-3 ירדו משמעותית משנה שעברה, אינו שחקן יציב, שומר סביר.

וויליאמס באמת שחקן אדיר, אבל בלי קשר לזה שתג המחיר שלו יהיה לא נמוך הקיץ לדעתי, שילוב שלו ספציפית עם בלאק לא יהיה להיט ויעמיד קו קדמי מאוד נמוך, וויליאמס בקושי 2.03 .
לעומת זאת פויטמן 2.15, ושחקן מאוד מגוון שיפתח הרבה מאוד אופציות שלא היו העונה, ולא יגביל את הקו הקדמי בשני שחקנים דיי דומים .

כל הגובה הזה של פויטמן לא רלוונטי כשהוא רך יחסית. שוב, אני מאוד אוהב אותו, אך צריך להסתכל על ההתקדמות שלו.
מדובר בשחקן שנתן עונה קודמת עונת פריצה אדירה וכולם קיוו להתקדמות מקצועית מצידו, כי בכל זאת מדובר בשחקן יחסית צעיר. העונה הוא נתן עונה בינונית מינוס. חצי עונה ראשונה ביורוליג הייתה קטסטרופה. האחוזים שלו (במיוחד ל-3) ירדו משמעותית. יוצא מצב שאם ומחתימים אותו, אתה לא יודע באמת מה תקבל כשהוא כלכך לא יציב.
מצד שני, יש לך שחקן כמו דרק וויליאמס, שאולי הוא לא הכי גבוה שיש, אך יש לו מוטת ידיים אדירה. תוסיף את האתלטיות (רמת NBA) ואת הרוח המתפרץ שלו והוא אוכל בלי מלח שחקנים בגובה של פויטמן. נתן עונה ראשונה באירופה מצוינת (בטח יותר מאובריינט), ואם הוא לא יחזור ל-NBA אז בהחלט ניתן לראות שמדובר כאן בכוכב בסדר גודל של אירופה. העניין הוא שהוא כנראה יחתום בקבוצה כמו צ'סקא/ריאל/ברצלונה.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
Adam

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עידן ו־55 אורחים