המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

מחשבות לעונת 2019/20 V2

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי גל גל » 04 יוני 2019, 00:21

Jack55 כתב:חשבתי לעצמי, אולי רובנו סתם מייעדים את כספי לעמדה 3, ובעצם את רוב הדקות הוא ייתן בעמדה 4?
הרי הוא בעצמו אמר בראיון שהוא רואה את עצמו באירופה כשחקן בעמדה 4 .

אז יכול להיות שהוא בכלל יגיע על המשבצת של אובראיינט, ויסגור את עמדה 4 יחד עם כהן, ובעצם הזר היחיד שיביאו לקו הקדמי הוא מחליף לבלאק בעמדה 5 במקומו של טיוס .
ואז מכבי יביאו כוכב לעמדה 3, אולי קוזמינסקאס ממילאנו?
או אפילו דיאנדרה ליגינס הנהדר שיכול להרים את ההגנה הקבוצתית בצורה מאוד משמעותית .

לא יודע מה איתו
הוא חתם בקבוצה מיוון שסיימה במקום האחרון

שיחק סך הכל 4 משחקים.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Jack55 » 04 יוני 2019, 00:22

גל גל כתב:
Jack55 כתב:חשבתי לעצמי, אולי רובנו סתם מייעדים את כספי לעמדה 3, ובעצם את רוב הדקות הוא ייתן בעמדה 4?

אז יכול להיות שהוא בכלל יגיע על המשבצת של אובראיינט, ויסגור את עמדה 4 יחד עם כהן, ובעצם הזר היחיד שיביאו לקו הקדמי הוא מחליף לבלאק בעמדה 5 במקומו של טיוס .
או אפילו דיאנדרה ליגינס הנהדר שיכול להרים את ההגנה הקבוצתית בצורה מאוד משמעותית .

לא יודע מה איתו
הוא חתם בקבוצה מיוון שסיימה במקום האחרון

שיחק סך הכל 4 משחקים.

קוזמינסקאס אולי יכול להיות יותר אטרקטיבי...
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי yellowaura » 04 יוני 2019, 00:47

באמת הפתיע אותי מאוד שכספי בעצמו מעוניין עמדה 4 במכבי.
יכול להיות שהוא מרגיש שיהיה לו קשה להתמודד במצבו היום עם המהירות של מספרי 3 ביורוליג...
לדעתי כספי בעמדה 4 מתכון לטחינה הגנתית וריבאונד חלש. לא רואה הבדל גדול ביכולת כיום בין אובראיינט לכספי בעמדה 4.
כל היתרון של כספי בעמדה 3 לדעתי. זה עוד יותר הוריד לי מהרצון לראות את מכבי שורפת עליו הרבה מאוד כסף.

קוזמיסקאס ירד משמעותית ביכולת שלו גם בהגנה וגם בהתקפה. זה ממש לא אותו קוזמינסקאס שהיה לפני מספר שנים.
לא מבין מאיפה הנפילה ביכולת אבל אני לא בטוח אם הוא יוכל לחזור לעצמו וממש לא הייתי לוקח את הסיכון.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי yellowaura » 04 יוני 2019, 01:36

Rampel כתב:
yellowaura כתב:
Rampel כתב:
yellowaura כתב:
Jack55 כתב:פויטמן והיליארד מסיימים חוזה, זה לא שיש להם חוזה לעונה הבאה .

מסכים מדובר בשחקנים חופשיים.
דבר שני נפריד בין ויגטמן להילארד.
סה"כ הילארד ממש לא היה דמות מרכזית. המשחק מול מכבי היה אחד המשחקים הטובים שלו. לא בטוח שבאסקוניה בעצמה תרצה לשדרג את עצמה בנקודה הזו.

ויגטמן שחקן בכיר. לא רק באסקוניה תרדוף אחריו. גם לדעתי קבוצות כמו צסקא ירצו שחקן כזה. אבל מדובר בכל זאת לא במיצ'יץ' אלא בשחקן שאם מכבי תרצה מספיק ותשקיע היא יכולה להביא במידה ובאמת קבוצות כמו צסקא לא ממש ירצו אותו.

אני אוהב שאנשים מרכיבים סגלים. סה"כ שם התרד הוא מחשבות לעונה הבאה והרכבת קבוצה מלמדת הרבה על הכיוון שאנשים רוצים לראות את הקבוצה (יותר איכות פחות עומק, סגנון משחק, יותר רוחב על חשבון איכות מסויימת...)

אבל קשה לי מאוד ללמוד משהו מסגלים שאני חושב שהם לא מציאותיים ורחוקים מאוד מתקציבים שהיו בעבר כמו של ראמפל:

להחליף את פארגו, אובראיינט, רול , קיין, ריי+ = 2.55 מיליון דולר נטו כולם ביחד (לפי הטבלה שפורסמה)
ב-

עמרי כספי- עלות של כ 2-3 מיליון.
רכז בכיר- עלות של כ 1.2 מיליון.
וולטרס- עלות של כ- 700K
וויגטמאן- עלות של כ- 1-1.3 מיליון.
הילארד- עלות של כ 600K.

עלות של= 6-7 מיליון נטו

כלומר אתה רוצה להוסיף עוד כ 4 מיליון דולר נטו לתקציב שחקנים שעמד השנה על 7.4 מיליון דולר נטו סה"כ!!! על פי נתונים רשמיים.
תוספת של מעל 50% לתקציב...

זה באמת כבר פנטזי כי אני לא רואה סיכוי שזה קורה...

מאיפה הבאת את זה? בוא נזרוק מספרים ונהנה מהם..

כספי ב-NBA מרוויח מינימום שזה קצת יותר מ-2 מיליון דולר. באירופה הדרישה תרד ובארץ כבר פרסמו ש-Fox יעזרו במימון. עלות שיכולה להסתכם למכבי במיליון דולר בשנה ואז זה משתלם.
אני אתעלם מזה שהדבקת מחיר של 1.2 מיליון דולר על שחקן ששנינו לא יודעים מי הוא.. אבל על וולטרס אשכרה פורסם שהעלות תעמוד על 500K כולל הבאייאוט. ואגב, זה כבר משהו שקורה. הפנטזי האמיתי זה פשוט להתעלם מזה ועוד לעוות את המחירים.
ווייטמן לא מרוויח יותר ממיליון בבאסקוניה (האמת שאני לא מוצא עדות לשכר המדויק שלו. אבל זה לא שבאסקוניה היא מעשירות היבשת והוא גבוה שלישי/רביעי ברוטציה שלהם. אם יש לך הוכחה למספר, אתה מוזמן לצרף אותה) וזה לא שהעונה האישית שלו הייתה הרבה יותר מוצלחת מהקודמות. אין סיבה לעליית מחיר דרסטית והוא לגמרי יכול לחתום על חוזה של פחות ממיליון.
בהיליארד.. טוב היית צריך לפגוע איפושהו.

ותראה איזה קטע, פתאום מדובר ב-3-4 מיליון דולר ולא 6-7 מיליון. תוריד שליש/חצי מהמשכורת של טיוס שמרוויח היום 900K ואתה מגיע לתוספת של בערך מיליון דולר.. טוב, אם רק היה איזה שינוי בפורמט שמוסיף עוד משחקים והכנסות לקבוצה.. אה, רגע..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

נתחיל ברמה הכי בסיסית אתה חושב שתוספת של כספי, רכז בכיר, וויגטמאן, וולטרס, הילארד זו תוספת של רק מיליון דולר??

1. כספי ויתר על הרבה מאוד כסף כדי לשחק בקבוצות פלייאוף בנ.ב.א. זה היה מפורסם בזמנו. ההנחה שלך שבאירופה הוא ירד בשכר...להיפך להיות בפלייאוף בנ.ב.א זה חלום של כספי והוא תמיד היה מוכן להקריב הרבה בשבילו. לאירופה הוא יסכים לחזור רק אם באמת אף קבוצת נ.ב.א לא תרצה אותו או בהרבה כסף. הוא לא ירצה לחזור למכבי בשביל להרוויח פחות ממה שמרוויח בנ.ב.א. כמו שכתבתי אם יעבור לאירופה זה רק עבור 2-3 מיליון דולר.
ההנחה שפוקס יממנו חלק משכרו...טוב סלח לי שאני סקפטי. זה רעיון שנזרק לאוויר ולא ראיתי שמדברים על זה.
לעומרי כספי חזרה למכבי תהיה אכזבה. הוא דיבר על כמה הוא אוהב את ארה"ב ואת הנ.ב.א. תמורת שכר מינימום הוא ימצא קבוצה לדעתי.
פחות 2 מיליון דולר הוא לא יגיע למכבי. נצא מנקודת הנחה הגיונית שאשכרה מכבי תצרך לשלם את שכרו בעצמה.

2. ויגטמאן מדד של 15 העונה. 7 ריבאונדים ו- 10 נקודות ממוצע. לפי פרסומים מבוקש על ידי אפס פילזן, אגב יחד עם אובראיינט. אם אתה רוצה אותו וחצי מהפורום רוצים אותו כנראה שגם אירופה מכירה ורוצה אותו. נעשה לך הנחה 800,000 דולר? אגב זה לדעתי גם המחיר של אובראיינט עכשיו.

3. נייט וולטרס פוינט גארד מוביל בקבוצת יורוליג טובה לאורך רוב העונה עד הפציעה...עם סטטיסטיקה של 11 נק' ו 3.8 אסיסטים ו 2.8 ריבאונדים לדעתי תג מחיר שדומה למה שקיבל השנה מייקל רול (600,000 דולר) נראה מאוד הגיוני אבל נזרום שהנתונים שמתפרסמים נכונים ונלך על 500,000 דולר. הפער לא כאן.

4. פוינט גארד מוביל- אתה מזכיר פוינט גארד מוביל שהוא אמור להיות יותר איכותי ויקר מוולטרס שאתה מייעד כמחליף. גם מבלי לדעת שם ספציפי אני מניח שאתה מתכוון בכיר ברמה של ווליבקין לפחות? אז וילבקין עלה השנה 1.3 מיליון דולר שכר. אז להניח שפוינט גארד מוביל יעלה 1.2 מיליון דולר זה לא הגיוני?

5. הילארד אתה מסכים איתי לגבי השכר לכן אין מחלוקת.
6. אתה מניח שטיוס יסכים לקיצוץ של 1/3 בשכרו...אולי לדעתי משאלת לב.
7. קיצצת ב 1/3 מהשכר של טיוס..סבבה נותן לך את זה...טאריק בלאק הגיע ב 800,000 דולר כרוקי באירופה...אתה חושב שמכבי תצליח להשאיר אותו באותו שכר...תרשה לי לעשות לך הנחה ונסכם על קיזוז של העלייה של בלאק לעומת ההורדה של טיוס (וגם אתה יודע שלהשאיר את בלאק יעלה הרבה יותר מהקיצוץ של טיוס בהנחה שיסכים)

לגבי ההכנסות הנוספות תוספת של משחקים גם אומרת הוצאות נוספות...אני לא יודע אם בכלל יש רווח מהתוספת הקטנה של המשחקים בניקוי ההוצאות.

בו רגע נעשה סיכום אחרי הנחות:
כספי- 2 מיליון (בלי הנחת פוקס), ויגטמאן 800K, וולטרס 500K, פוינט גארד "בכיר" להגדרתך 1.2 מיליון יורו לפחות, הילארד 600K (כמו רול היום)
סיכום: 5.1 מיליון לעומת 2.55 מיליון ששילמת השנה לשחקנים שהצעת להחליף.
וזה עוד עם הנחה שבלאק כסוכן חופשי לא תצטרך לעשות שדרוג משמעותי בשכר. הרשתי קיזוז:)

ומדובר פה בשכר נטו אלו תוספות ענקיות למכבי שמשלמת בברוטו יש להחשיב מיסוי, רכב, פנסיה וכו'
וזה עוד לא לדבר שאני בכלל לא יודע אם זוסמן עדיין מקבל משכורת חייל?
תראה כתבה משנה שעברה
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... 34&lang=HE

אני באמת מעריך מאוד את הכיוון המקצועי שלך...זה באמת סגל טוב אבל המספרים לא מסתדרים לי בכלל עם מה שראינו פה בעבר.
למעשה אין שום הימור בסגל שלך כולם באנקר, כולם שחקנים ששיחקו תפקיד בקבוצות מובילות ביורוליג השנה. אין אף שם אלמוני שלא כל אירופה מכירה. בנוסף לכל זה אתה רוצה להוסיף 2 שחקנים בפרופיל גבוה כמו כספי+רכז בכיר .

אני מחזיק אצבעות לסגל שיצרת.. מהפה שלך לפדרמן :)

1. לא ראיתי שפליטי NBA אחרים דרשו משהו בכיוון של משכורת מינימום NBA, בטח לא אחרי פציעות כמו הפציעות של כספי מהעונות האחרונות. אם כבר, הקיץ, לשם שינוי, כספי משדר שיש סיכוי גבוה שהוא במכבי. גם הוא מודע לזה שהפציעות פגעו לו במנייה ובעצמו ציין בראיון האחרון עם שי האוזמן שהוא בקשר עם הראל ויזל, מנכ"ל פוקס. הכל מתחבר לאותם הפרסומים.

ושוב, אני לא משלה את עצמי, כספי שחקן של סביבות המיליון דולר וזה גם כנראה מה שהוא יקבל כאן אם וכשהוא יחתום.

2. גבר, הלכתי לבדוק, אתה מסתכל על המספרים של ווייטמן ב-2017. העונה הוא עומד על 7.5 נקודות, כמעט 6 ריבאונדים ומדד 11.6, מה שרק מוכיח את הטענה שלי לגביו.. 800K זו לא הנחה, זה בערך המחיר.

3. אוקיי

4. מי אמר לך שפויינט גארד בכיר אצלי מקבל את המשכורת של ווילבקין? האם הייתי רוצה לראות פה רכז של מיליון דולר? כן.. האם זה יקרה? לא נראה לי. אז מי זה יהיה? אישית פחות מעניין אותי כרגע, כי למשחקי מנג'ר כאלו ולהימורים כאלו אני פחות מתחבר ומודה שגם פחות מכיר. משאיר את זה לפליקס, חציל, גל ושאר הסקאוטרים. מה שכן. הוא כן יצטרך לתת הגנה ויכולת הובלת כדור ומסירה. כל השאר, בונוס.

5. אחלה

6. לחלוטין משאלת לב. אפילו לא מסתיר את זה. אני חושב שצריכים להיות 6 ישראלים והוא צריך להיות החמישי שבהם.

7. טיוס לא מסכים לקצץ בשכר? כן הייתי הולך על סטודמהייר. אם יש לי את ווייטמן שיכול לשחק 5, הוא גם ככה הופך להיות סנטר שלישי. אם שום כיוון לא הולך, זה הרגע לשקול זר שמיני בעמדת הסנטר. וזה המקום להמר, כי רצוי שזה מישהו שיבין לאיזו עמדה בהיררכיה וברוטציה הוא מגיע.

בשורה התחתונה, מקבל את ההערה על בלאק שהשכר שלו יעלה, בתכלס אנחנו לא רו"חים במכבי ואנחנו לא בהנהלה. אם הם לא מסוגלים להרים את תקציב השחקנים לאזור ה-9 מיליון דולר (והם כן, הם פשוט לא רוצים.. כי איכשהו מכל מה שהיה ב-2016-2017 הם למדו שלהוציא סכומי יורוליג על סגל זה בזבוז אם זה לא עובד.. במקום לנסות להבין מה לא עבד), אז אין לנו מה לחפש ביורוליג. הסגל שהצגתי הוא סגל ריאלי. אין בו קו קדמי עם ממוצע של 2 מטר ובמבה, הוא מאוזן התקפית והגנתית והוא לא מאוד יקר גם במושגים של מכבי. עם כל הכבוד, בגישה של הסגל שאתה הצגת (ואתה ממש לא לבד, זה לא אישי), אפשר פשוט להירשם ליורוקאפ מראש. נחסוך לראשון את הביזיונות בשנה הבאה..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

לא ראית פליטי נ.ב.א שדרשו משהו בסגנון שכר מינימום של נ.ב.א:
סתם דוגמה לפליטי נ.ב.א אירופאיים שהגיעו במחירים צנועים
אלכסי שבד- 4 מיליון דולר
ננדו דה קולו- 2.8 מיליון דולר
ניק קלתס- 2.5 מיליון דולר
יאן וסלי- 2.4 מיליון דולר
גם רודי פרננדז שחזר אני זוכר משהו בסגנון 4 מיליון דולר.

אני חושב שכספי 2 מיליון תג מחיר לא הזוי לדרוש.
בו לא נעשה ממנו סלט קצוץ לא הייתה לו פציעה משמעותית ויש לו ותק ושם טוב בנ.ב.א ואירופה. לא נפל במה שהוא עשה בנ.ב.א מכל אחד מהשמות שהזכרתי ולא נמצא הרבה אחרי השיא.

אתה רוצה לראות פה פוינט גארד שאתה מגדיר כבכיר אבל לא מוכן לשלם מיליון דולר אפילו...
שיין לארקין למשל מרוויח 1.7 מיליון דולר, מייק גיימס 1.8 מיליון, סרחיו יול 2.2 מיליון דולר, סרחיו רודריגז 2.5 מיליון דולר
אז יש התנגשות בין המילה בכיר לסכום שאתה רוצה להוציא...
https://www.eurohoops.net/en/top-lists/ ... -salaries/

תשמע אני חוזר ואומר שאין הרבה הבדל ברצונות המקצועיים שלך ושלי.
תסתכל על הסגל שלי ו תראה שרובו דומה לשלך...
העניין שאני חושב שלא תהיה ברירה להמר על חלק מהמחליפים.

הלוואי סגל כמו שהצעתי: בלאק, וויגטמן, הילארד, ווילבקין, וונמייקר, טיוס, ברימו, זוסמן, בראון, דיברתלומאו, כהן הוא סגל שיהיה פייבוריט לפחות על הנייר ואחד הסגלים היקרים לפחות בטופ 8 באירופה.

אני חושב שאתה שוכח שבלאק ווילבקין הם שחקנים יקרים שיעלו השנה מעל מיליון דולר, עוד רכז בכיר יעלה לא מעט, תוסיף עוד סמול בכיר כמו שאתה רוצה ועד חמישייה של מחליפים שלכולם ניסיון ושם טוב ביורוליג..

מתי אתה זוכר סגל בלי שחקן כמו קנדריק ריי שמגיע מליגה ב באיטליה או ליגה ראשונה בניו זילנד...
העונה לדעתי היו לא מעט שחקנים טובים בליגה הישראלית. לא מבין מה המשיכה לליגה האיטלקית. ממש לא בטוח שהרמה שם השנה הייתה הרבה יותר טובה. לדעתי אפשר להמר. תראו כמה שחקנים טובים יצאו מהליגה הישראלית לרמות הגבוהות ביותר באירופה ואני בטוח שלא היית סופר את זאק ליידי אם הייתי מוסיף אותו כמחליף במכבי לפני שהוא הגיע לאולימפיאקוס שלא לדבר על שחקנים שהגיעו מהליגה כמו דאנסטון וויל קלייבורן.

בכל מקרה יש לנו הסכמה לגבי אילו שחקנים כדאי להביא מקצועית ואפילו להשאיר. אפילו לגבי הישראלים אני מסכים.
השוני שמבחינתי התקציב שפדרמן ושאר הבעלים של מכבי בתוספת של עוד 15-20 אחוז נראה לי הגיוני.

אני ראיתי השנה את אולימפיאקוס, פנאתנייקוס לא ראיתי שהם התפרעו והביאו חמישיות ומחליפי נ.ב.א. גם הן התפשרו לא מעט.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 04 יוני 2019, 13:10

המון מלל שפכתם פה ביום-יומיים האחרונים.
לדעתי, אתם פשוט מתפזרים.

כמו שאני רואה את התמונה, כך היא נראית:
מכבי קודם כל תנסה לסגור את החוזים של בלאק ואובראיינט.
אני משער שזה יקרה עוד השבוע- מכבי לא תרצה לחכות עם זה לקיץ כשהמחירים יתחילו להשתולל- הסיכויים לאבד אותם יהיו גבוהים מדי במצב כזה.
למרות שחלק לא מבוטל מאיתנו רוצה את אובראיינט בחוץ- יש לו הצעה טובה ממכבי, ואם הוא חותם עליה- הוא ממשיך.

השלב הבא יהיה ככה״נ החתמה של שחקנים מחליפים זולים.
ג׳ייק כהן ימשיך בשכר דומה.
וולטרס נשמע כמו עניין סגור. עסקה יחסית זולה, בטח בהתחשב ברזומה הנאה שלו באן בי איי ובאירופה.
מכבי תרצה סנטר מחליף. עם טיוס אנחנו במבוי סתום. לדעתי, אמארה אופציה אמיתית. סביר להניח שמו״מ לא יתחיל עד סוף העונה. בכל מקרה- יחסכו פה כסף.
מכבי תרצה גם סווינגמן זול על חשבון קיין. 3&D יהיה מהלך הגיוני בהתחשב בזה שגם רול בחוץ.
קלויארו נמצא על אש קטנה ובכל מקרה גם אם לא ימשיך- מכבי תחפש קומבו-פורוורד מחליף זול (נניח, טוקוטו?). סביר להניח שזה יתעכב.

את ״הכסף הגדול״ (משהו כמו 2.5 מיליון דולר ברוטו) מכבי תשמור לכספי ורכז.
כספי יתקע את התוכניות עד תחילת יולי. בהתחשב במימון שפוקס מציעה ובהקלות המס שלו- תג המחיר נראה לי שפוי יחסית *כרגע*.
אם עמרי יתחיל לייצר בלאגן גם בשוק האירופאי מכבי תיאלץ להוציא יותר כסף. אני מעריך שישאפו להגיע להבנות כספיות עוד לפני יולי.
בכל מקרה ישמרו לכספי נתח שמנמן בתקציב ואם נגיע למצב שהוא לא חוזר הביתה- יווצר פה בלאגן.
זו גם הסיבה שאני חושב שמכבי כן ירצו לשים יד על אמארה, בטח אם יתן פיינל פור גדול. ההנהלה בוודאי בעד. הצוות המקצועי יצטרך להשתכנע.

הרכז שמכבי כיוונו אליו זה מלקולם דילייני, שכבר קיבל פנייה במהלך העונה ודרש סכומים גבוהים מאוד (2 מיליון דולר לעונה בחוזה לשנתיים).
כאן הזמן דווקא אמור לשחק לטובתנו. קשה לי להאמין שדילייני ישיג חוזה כזה, למרות הערך הגבוה שלו בשוק.
אני מניח שככל שהזמן יעבור הדרישות שלו ירדו לאיזורים שמכבי מסוגלת לדבר בהם- אם היא תנהל נכון את התקציב.
להערכתי המתחרה העיקרית מול מכבי כאן היא פנאתינייקוס.

אני מנחש שמכבי מפלרטטים גם עם סלוקאס אבל גם הם מבינים שעם הבאזז שמיוצר סביבו היום הסיכויים שיגיע לכאן אפסיים.
גם הסיכויים שוונאמייקר יגיע לכאן נראים לי נמוכים. מילאנו חמה עליו ותהיה מוכנה להשקיע הרבה מאוד כסף בגארד שיאזן את הבלאגן שג׳יימס מייצר.
השוק של צ׳אצ׳ו, דה-קולו, תאודוסיץ׳ ולארקין לדעתי בכלל לא באיזור חיוג של מכבי- והוא יעסיק בעיקר את צסק״א, ברצלונה, ריאל, פנרבחצ׳ה ואנאדולו.

עם מה אנחנו נשארים אם כל החבורה הזאת תמצא לעצמה פרנסה אצל הגויים?
עם תומא הרטל- שמבקש סכומים גבוהים ולא מתאים לנישת הרכז אול-אראונד שמכבי מחפשת.
עם חבר׳ה מהליגה הסינית- כמו ארון ג׳קסון, דריוס אדאמס, ג׳מאל פרנקלין- חבר׳ה שספק אם מכבי באמת תסתכל עליהם כל עוד השוק עדיין פתוח.
עם חבר׳ה מהאן בי איי- כמו מייקל קרטר-וויליאמס, ג׳ריאן גרנט, פי. ג׳יי. דוז׳ר, תיאו פינסון, נאז מיטרו-לונג - כולם גארדים גבוהים ומגוונים, אבל גם כן רחוקים מראש סדר העדיפויות.
עם ״פליטים״ מקבוצות יורוליג אחרות- כמו נייג׳ל וויליאמס גוס (שבמכבי מאוד התלהבו ממנו בקיץ שעבר, אבל הרבה פחות אחרי העונה אצל דייויד), ואולי נמניה נדוביץ׳.
עם רכזים מהטיר השני של אירופה - כמו פייטון סיבה (הנמוך מדי, אבל נהדר) או וויל קאמינגס (הMVP בליגה משופעת רכזים, אבל הסנטר של הקבוצה שלו מוסר יותר אסיסטים ממנו...)

בקיצור...
יכול להיות שאני לא מבין כלום- אבל ככה אני רואה את הדברים כרגע.
אני מאמין שבמכבי היו מרוצים משלישיית ווילבקין-בלאק-אובראיינט ביורוליג ומאמינים שעם כספי ועוד רכז איכותי אפשר לרוץ גבוה בהרבה.
החבר׳ה על הספסל הרבה פחות משמעותיים, והם בעיקר צריכים להיות זולים ולשחק חזק בהגנה. הזרים שם יהיו וולטרס, סווינגמן וקומבו-פורוורד, אולי גם סנטר. השאר ישראלים.
לדעתי עד יולי, השמות החדשים שנשמע עליהם הם בעיקר של שחקנים מחליפים. מרגע שנבין מה קורה עם כספי- הקיץ ייפתח באמת.

עד אז... נו, חזרנו לבלאק ואובראיינט.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי שמואל1 » 04 יוני 2019, 13:47

החציל האצטקי כתב:המון מלל שפכתם פה ביום-יומיים האחרונים.
לדעתי, אתם פשוט מתפזרים.

אני משער שזה יקרה עוד השבוע- מכבי לא תרצה לחכות עם זה לקיץ כשהמחירים יתחילו להשתולל- הסיכויים לאבד אותם יהיו גבוהים מדי במצב כזה.
למרות שחלק לא מבוטל מאיתנו רוצה את אובראיינט בחוץ- יש לו הצעה טובה ממכבי, ואם הוא חותם עליה- הוא ממשיך.

וולטרס נשמע כמו עניין סגור. עסקה יחסית זולה, בטח בהתחשב ברזומה הנאה שלו באן בי איי ובאירופה.
מכבי תרצה סנטר מחליף. עם טיוס אנחנו במבוי סתום. לדעתי, אמארה אופציה אמיתית. סביר להניח שמו״מ לא יתחיל עד סוף העונה. בכל מקרה- יחסכו פה כסף.
מכבי תרצה גם סווינגמן זול על חשבון קיין. 3&D יהיה מהלך הגיוני בהתחשב בזה שגם רול בחוץ.
קלויארו נמצא על אש קטנה ובכל מקרה גם אם לא ימשיך- מכבי תחפש קומבו-פורוורד מחליף זול (נניח, טוקוטו?). סביר להניח שזה יתעכב.

כספי יתקע את התוכניות עד תחילת יולי. בהתחשב במימון שפוקס מציעה ובהקלות המס שלו- תג המחיר נראה לי שפוי יחסית *כרגע*.
אם עמרי יתחיל לייצר בלאגן גם בשוק האירופאי מכבי תיאלץ להוציא יותר כסף. אני מעריך שישאפו להגיע להבנות כספיות עוד לפני יולי.
בכל מקרה ישמרו לכספי נתח שמנמן בתקציב ואם נגיע למצב שהוא לא חוזר הביתה- יווצר פה בלאגן.
זו גם הסיבה שאני חושב שמכבי כן ירצו לשים יד על אמארה, בטח אם יתן פיינל פור גדול. ההנהלה בוודאי בעד. הצוות המקצועי יצטרך להשתכנע.

הרכז שמכבי כיוונו אליו זה מלקולם דילייני, שכבר קיבל פנייה במהלך העונה ודרש סכומים גבוהים מאוד (2 מיליון דולר לעונה בחוזה לשנתיים).
כאן הזמן דווקא אמור לשחק לטובתנו. קשה לי להאמין שדילייני ישיג חוזה כזה, למרות הערך הגבוה שלו בשוק.
אני מניח שככל שהזמן יעבור הדרישות שלו ירדו לאיזורים שמכבי מסוגלת לדבר בהם- אם היא תנהל נכון את התקציב.

אני מנחש שמכבי מפלרטטים גם עם סלוקאס אבל גם הם מבינים שעם הבאזז שמיוצר סביבו היום הסיכויים שיגיע לכאן אפסיים.
גם הסיכויים שוונאמייקר יגיע לכאן נראים לי נמוכים. מילאנו חמה עליו ותהיה מוכנה להשקיע הרבה מאוד כסף בגארד שיאזן את הבלאגן שג׳יימס מייצר.
השוק של צ׳אצ׳ו, דה-קולו, תאודוסיץ׳ ולארקין לדעתי בכלל לא באיזור חיוג של מכבי- והוא יעסיק בעיקר את צסק״א, ברצלונה, ריאל, פנרבחצ׳ה ואנאדולו.

עם חבר׳ה מהליגה הסינית- כמו ארון ג׳קסון, דריוס אדאמס, ג׳מאל פרנקלין- חבר׳ה שספק אם מכבי באמת תסתכל עליהם כל עוד השוק עדיין פתוח.
עם חבר׳ה מהאן בי איי- כמו מייקל קרטר-וויליאמס, ג׳ריאן גרנט, פי. ג׳יי. דוז׳ר, תיאו פינסון, נאז מיטרו-לונג - כולם גארדים גבוהים ומגוונים, אבל גם כן רחוקים מראש סדר העדיפויות.
עם ״פליטים״ מקבוצות יורוליג אחרות- כמו נייג׳ל וויליאמס גוס (שבמכבי מאוד התלהבו ממנו בקיץ שעבר, אבל הרבה פחות אחרי העונה אצל דייויד), ואולי נמניה נדוביץ׳.
עם רכזים מהטיר השני של אירופה - כמו פייטון סיבה (הנמוך מדי, אבל נהדר) או וויל קאמינגס (הMVP בליגה משופעת רכזים, אבל הסנטר של הקבוצה שלו מוסר יותר אסיסטים ממנו...)

בקיצור...
אני מאמין שבמכבי היו מרוצים משלישיית ווילבקין-בלאק-אובראיינט ביורוליג ומאמינים שעם כספי ועוד רכז איכותי אפשר לרוץ גבוה בהרבה.
החבר׳ה על הספסל הרבה פחות משמעותיים, והם בעיקר צריכים להיות זולים ולשחק חזק בהגנה. הזרים שם יהיו וולטרס, סווינגמן וקומבו-פורוורד, אולי גם סנטר. השאר ישראלים.
לדעתי עד יולי, השמות החדשים שנשמע עליהם הם בעיקר של שחקנים מחליפים. מרגע שנבין מה קורה עם כספי- הקיץ ייפתח באמת.

אחלה פוסט. מדוייק ועושה סדר.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי SirCharles » 04 יוני 2019, 15:48

החציל האצטקי כתב:המון מלל שפכתם פה ביום-יומיים האחרונים.
לדעתי, אתם פשוט מתפזרים.

בקיצור...

זה קצת מרגיש שאתה תומך בשיטה של מכבי של החתמת שחקני ספסל לפני החמישייה... או שפשוט איבדת תקווה שהם יעשו משהו נכון?
ואם הם נשארים עם אובריינט אז באמת שאפשר לסגור את מחלקת הסקאוטינג. לא מבין מה הם ראו בו שמצדיק השארה שלו לעוד עונה. ג'ק כתב פה שזה לא נורא ששחקן אחד בחמישייה יהיה הימור ולא כוכב (לצד רכז בכיר, סקוטי, כספי ובלאק) אבל זו מחשבה מוטעית כי אובריינט הוא שחקן שחושב שהוא כוכב ומשחק בהתאם והוא לא מתאים להיות נושא כלים או שחקן דבק.
SirCharles

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 04 יוני 2019, 16:09

אני לא מביע פה את דעתי.
אני מתבונן באיך מכבי מתנהלים ואני משער שזו התמונה שרואים משם. לא יודע כמה היא מדוייקת, אבל מצאתי לנכון ששווה לרשום את הפרשנות הזאת.
סגלי הפנטזיה של כולם יפים וטובים אבל הקשר בינם לבין המציאות נראה לי רופף.

אני חושב שג׳וני שחקן יורוליג לגיטימי, ושבתוך קבוצה מהסוג שאני מדמיין עדיין יש לו מקום.
כרגע בליגה אנחנו רואים גרסה מאוד חיוורת שלו ובעיקר את המגבלות ההגנתיות שלו מול גבוהים שהם גארדים. מול גודל ומאסה באירופה נוח לו בהרבה.
בסופו של דבר הוא סקורר מוכשר ומגוון ואם מכבי תפחית את התלות ההתקפית שלה בו הוא יוכל להתגלות כשחקן קצת יותר אפקטיבי.

אני חושב שמכבי מאמינים שהוא יכול להשתלב בשיטה ליד שחקנים טובים יותר והגיעו למסקנה שאם כספי יגיע, הם יכולים לקחת את ההימור הזה.

האם נכון להחתים שחקני ספסל לפני שחקני חמישייה?
ברור שלא, אבל כששחקני החמישייה שאתה רוצה מושכים אותך עד ליולי-אוגוסט, מה עדיף?
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Jack55 » 04 יוני 2019, 17:59

כתיבה יפה חציל, הצלחת לעשות קצת סדר .
בנוגע לאובראיינט, אני עוד יכול לחיות איתו פה, כמובן שהייתי מעדיף שחקן כמו פויטמן\מיקי\וויליאמס, אבל עם רכז בכיר ברמה באמת טובה + כספי, אני אישית יכול לחיות עם ג'וני .
אני מקווה מאוד שקלויארו יישאר, יוכלו להגיע איתו להבנות על שכר של סביבות ה300K, וזה באמת גניבה, חבל לפספס הזדמנות של שחקן טוב שבנוסף מאוד אוהב את המועדון ואת הארץ ורוצה להישאר פה .

רק דבר אחד לא הבנתי - ווילבקין, בלאק, ג'וני, רכז בכיר, וולטרס, קלויארו וסווינגמן זה 7 זרים .
אתם חושב שמכבי לא ירצו להגיע למצב של 8 זרים בעונה הבאה?
או שבמקרה שכספי יחתום ינסו ללכת קודם כל על סטודמאייר/טיוס כסנטר מחליף לבלאק, ואם לא יצליחו להחתים את אחד משניהם בשכר טוב, ילכו על סנטר זר מחליף?

ולפי הבנתי, ככה פחות או יותר התמונה תראה לדעתך :
1. רכז בכיר, וולטרס .
2. ווילבקין, סווינגמן, דיבה, זוסמן .
3. כספי, קלויארו/זר ל3-4, אבדיה .
4. אובראיינט, כהן .
5. בלאק, סטודמאייר\טיוס\זר מחליף .

*אולי יצליחו לעשות מהלך של היליארד + גוס, שזה יכול לסגור לנו קו אחורי מעולה .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי SirCharles » 04 יוני 2019, 18:53

החציל האצטקי כתב:אני לא מביע פה את דעתי.
אני מתבונן באיך מכבי מתנהלים ואני משער שזו התמונה שרואים משם. לא יודע כמה היא מדוייקת, אבל מצאתי לנכון ששווה לרשום את הפרשנות הזאת.

אני חושב שג׳וני שחקן יורוליג לגיטימי, ושבתוך קבוצה מהסוג שאני מדמיין עדיין יש לו מקום.
כרגע בליגה אנחנו רואים גרסה מאוד חיוורת שלו ובעיקר את המגבלות ההגנתיות שלו מול גבוהים שהם גארדים. מול גודל ומאסה באירופה נוח לו בהרבה.
בסופו של דבר הוא סקורר מוכשר ומגוון ואם מכבי תפחית את התלות ההתקפית שלה בו הוא יוכל להתגלות כשחקן קצת יותר אפקטיבי.

אני חושב שמכבי מאמינים שהוא יכול להשתלב בשיטה ליד שחקנים טובים יותר והגיעו למסקנה שאם כספי יגיע, הם יכולים לקחת את ההימור הזה.

בסדר. עזוב את זה שאני לא מסכים עם מה שמודגש, מה אתה חושב על עמדות פורוורד של כספי, אובריינט, קלויארו ואבדיה מבחינה הגנתית? מי הסטופר שלך? מי מגן על הטבעת? מי שומר שחקנים זריזים? מדובר ב4 שחקנים די כבדים ולא ממש אתלטים ולדעתי זה יהיה אסון להסתפק בהם ולא להביא פורוורד אחד דינאמי.

ודרך אגב, אתה כותב שאנחנו רואים עכשיו גרסה חיוורת של אובריינט. מתי ראינו גרסה קורנת שלו? אתה יכול להביא לי 5 משחקים העונה שהוא היה ממש טוב והקבוצה ניצחה?
SirCharles

מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי Jack55 » 04 יוני 2019, 19:06

נגד מילאנו בבית - 32 נק, 5 ריב, 3 אס, 3 חטיפות (מדד 44) .
נגד צסקא בחוץ - 14 נק, 5 ריב, 2 אס (מדד 16) .
נגד ברצלונה בבית - 15 נק, 7 ריב, 2 אס (מדד 19) .
נגד חימקי בחוץ - 16 נק, 11 ריב (מדד 16) .
נגד דרושפאקה בחוץ - 12 נק, 14 ריב, 2 אס (מדד 20) .
בונוס : נגד קנאריה בבית - 11 נק, 8 ריב, אסיסט (מדד 14) .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי SirCharles » 04 יוני 2019, 19:13

Jack55 כתב:נגד מילאנו בבית - 32 נק, 5 ריב, 3 אס, 3 חטיפות (מדד 44) .

I rest my case.
אם מה שהצלחת להביא זה 6 משחקים, 4 מהם מול קבוצות שלא הגיעו להצלבה כולל שתיים מהכי חלשות, כאשר המשחק הכי טוב הוא מול האין הגנה של מילאנו האנדראציברית ורק במשחק אחד נוסף הוא הגיע למדד 20... ובשביל מה הבאת את הבונוס מול גראן קנריה? הרשימה שלך היתה נראית יותר טוב אם לא היינו מגלים שהוא הגיע למדד דו ספרתי רק ב6 נצחונות יורוליג במהלך העונה.
SirCharles

הודעהעל ידי Jack55 » 04 יוני 2019, 19:23

SirCharles כתב:

I rest my case.
אם מה שהצלחת להביא זה 6 משחקים, 4 מהם מול קבוצות שלא הגיעו להצלבה כולל שתיים מהכי חלשות, כאשר המשחק הכי טוב הוא מול האין הגנה של מילאנו האנדראציברית ורק במשחק אחד נוסף הוא הגיע למדד 20... ובשביל מה הבאת את הבונוס מול גראן קנריה? הרשימה שלך היתה נראית יותר טוב אם לא היינו מגלים שבמשחק השישי הכי טוב שלו הוא הגיע בסה"כ למדד 14.

זה רק במשחקים שהקבוצה ניצחה .
היו לו לפחות עוד 4-5 משחקים מעולים העונה גם שהקבוצה הפסידה, כמו :

ז'לגיריס חוץ - 18 נק', 4 ריב', אסיסט, חטיפה, 2 חסימות (מדד 20) .
ריאל בית - 17 נק', 7 ריב', 3 אס' (מדד 18) .
אנאדולו חוץ - 19 נק', 6 ריב', 2 אס' (מדד 17) .
מילאנו חוץ - 14 נק', 8 ריב', אסיסט (מדד 16) .
אנאדולו בית - 13 נק', 7 ריב', אסיסט (מדד 14) .

מספרים ומשחקים כאלה נגד קבוצות כמו ריאל, אנאדולו, ז'לגיריס, צסקא וברצלונה זה לא רע בכלל .

הסטט שלו מראה :
9 משחקים בכל העונה עם מדד 15+ (ועוד 2 משחקים על הקשקש עם 14) .
הוא ריבאונדר טוב מאוד (בין הטובים שהיו העונה ביורוליג), סיים 11 פעמים העונה עם 7+ ריבאונדים .
16 משחקים העונה סיים בדאבל פיגרס (ועוד 2 משחקים על הקשקש עם 9 נק') .

תראה אני גם לא הכי רוצה שהוא יישאר פה, גם אני הייתי מעדיף איזה 4 יותר אחראי ואיכותי, אבל עם זאת אני חושב שלגמרי יש עם מה לעבוד, זה לא שהתרומה שלו אפסית לחלוטין .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Blondjam » 04 יוני 2019, 19:44

Jack55 כתב:
SirCharles כתב:

I rest my case.
אם מה שהצלחת להביא זה 6 משחקים, 4 מהם מול קבוצות שלא הגיעו להצלבה כולל שתיים מהכי חלשות, כאשר המשחק הכי טוב הוא מול האין הגנה של מילאנו האנדראציברית ורק במשחק אחד נוסף הוא הגיע למדד 20... ובשביל מה הבאת את הבונוס מול גראן קנריה? הרשימה שלך היתה נראית יותר טוב אם לא היינו מגלים שבמשחק השישי הכי טוב שלו הוא הגיע בסה"כ למדד 14.

זה רק במשחקים שהקבוצה ניצחה .
היו לו לפחות עוד 4-5 משחקים מעולים העונה גם שהקבוצה הפסידה, כמו :

ז'לגיריס חוץ - 18 נק', 4 ריב', אסיסט, חטיפה, 2 חסימות (מדד 20) .
ריאל בית - 17 נק', 7 ריב', 3 אס' (מדד 18) .
אנאדולו חוץ - 19 נק', 6 ריב', 2 אס' (מדד 17) .
מילאנו חוץ - 14 נק', 8 ריב', אסיסט (מדד 16) .
אנאדולו בית - 13 נק', 7 ריב', אסיסט (מדד 14) .

מספרים ומשחקים כאלה נגד קבוצות כמו ריאל, אנאדולו, ז'לגיריס, צסקא וברצלונה זה לא רע בכלל .

הסטט שלו מראה :
9 משחקים בכל העונה עם מדד 15+ (ועוד 2 משחקים על הקשקש עם 14) .
הוא ריבאונדר טוב מאוד (בין הטובים שהיו העונה ביורוליג), סיים 11 פעמים העונה עם 7+ ריבאונדים .
16 משחקים העונה סיים בדאבל פיגרס (ועוד 2 משחקים על הקשקש עם 9 נק') .

תראה אני גם לא הכי רוצה שהוא יישאר פה, גם אני הייתי מעדיף איזה 4 יותר אחראי ואיכותי, אבל עם זאת אני חושב שלגמרי יש עם מה לעבוד, זה לא שהתרומה שלו אפסית לחלוטין .
תחושתי שלא יישאר.הוא יתפתה לכסף גדול יותר מאנדולו לדוגמא.ולהערכתי מכבי לא יתאבדו עליו במקרה כזה

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
Blondjam

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 04 יוני 2019, 19:48

SirCharles כתב:

בסדר. עזוב את זה שאני לא מסכים עם מה שמודגש, מה אתה חושב על עמדות פורוורד של כספי, אובריינט, קלויארו ואבדיה מבחינה הגנתית? מי הסטופר שלך? מי מגן על הטבעת? מי שומר שחקנים זריזים? מדובר ב4 שחקנים די כבדים ולא ממש אתלטים ולדעתי זה יהיה אסון להסתפק בהם ולא להביא פורוורד אחד דינאמי.

ודרך אגב, אתה כותב שאנחנו רואים עכשיו גרסה חיוורת של אובריינט. מתי ראינו גרסה קורנת שלו? אתה יכול להביא לי 5 משחקים העונה שהוא היה ממש טוב והקבוצה ניצחה?

שמע, ההסתגלות של אובראיינט לכדורסל האירופאי לוקחת זמן. זה בהחלט מורגש, אבל הוא גם בהחלט הראה ניצוצות השנה.
כדורסל זה לא רק X וO. יכול להיות שהבן אדם שם מתאים להם ויש להם סיבה להאמין בו. מבחינת יכולות ונתונים- יש לו מספיק כדי לשחק ברמה הזאת.

מי הסטופר שלי? לכאורה, קלויארו. לדעתי הוא לא מספיק טוב לתפקיד הזה, אבל אם משאירים אותו- זה כביכול על טיקט ה3&D, לא?
אני הייתי מוותר עליו בשביל שחקן כמו טוקוטו, שיכול לשתק גם גארדים ולתת יותר גמישות בחילופים בעמדות 1-4. אולי גם מכבי חושבים על זה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי SirCharles » 04 יוני 2019, 21:45

החציל האצטקי כתב:
SirCharles כתב:

שמע, ההסתגלות של אובראיינט לכדורסל האירופאי לוקחת זמן. זה בהחלט מורגש, אבל הוא גם בהחלט הראה ניצוצות השנה.
כדורסל זה לא רק X וO. יכול להיות שהבן אדם שם מתאים להם ויש להם סיבה להאמין בו. מבחינת יכולות ונתונים- יש לו מספיק כדי לשחק ברמה הזאת.

מי הסטופר שלי? לכאורה, קלויארו. לדעתי הוא לא מספיק טוב לתפקיד הזה, אבל אם משאירים אותו- זה כביכול על טיקט ה3&D, לא?
אני הייתי מוותר עליו בשביל שחקן כמו טוקוטו, שיכול לשתק גם גארדים ולתת יותר גמישות בחילופים בעמדות 1-4. אולי גם מכבי חושבים על זה.

טוקוטו שחקן מוכשר אבל הוא טווינר בלי קליעה שזה בעייתי.

קלויארו הוא שחקן דבק ואנרגיה אבל הוא בטח לא סטופר. תוסיף את כספי ואבדיה והשחקן היחיד שאולי יוכל להתמודד מול 3 זריזים הוא זוסמן שעם כל הכבוד עדיין יותר נוטף פוטנציאל מנותן תרומה ממשית. שלא לדבר על עמדה 4 שקלויארו מתקשה בה וג'ק כהן לא מסוגל להגן על קונוס ביורוליג.

לגבי אובריינט, נסכים שלא להסכים. אני חושב שהוא יותר מזיק מתורם. תנסה פעם להתבונן רק בו בהתקפה ובהגנה במהלך משחק. יחס הפעולות הטובות מול רעות שלו הוא נמוך ביותר. אני לא מדבר רק על בחירת זריקות. הוא לא נותן חסימות כמו שצריך בהתקפה, תוקע מהלכים ואז מתבלבל כשבאה העזרה. בהגנה הוא רוב הזמן לא ממוקם נכון, לא מבצע רוטציות כמו שצריך ואין לו שום מהלך הגנתי ראוי בצבע מלבד ניסיונות לסחיטת תוקף. כסנטר הוא בעייתי מאוד כי הוא לא נותן הגנה על הטבעת (והאמת שגם לא סוגר לריבאונד אלא בעיקר קופץ לקטוף את הכדורים החוזרים בזמן שבלאק וקלויארו עסוקים בסגירה) וכפאוור כל 4 עם קצת כישרון התקפי מוציא אותו מאיזון. רק תיזכרו במה ששנגליה עשה לו במשחקים מול ויטוריה. חוץ מזה הוא נראה לי מאוד פריך מנטלית וזו בד"כ תכונה שטבועה בשחקן.
אני אשמח להתבדות (במיוחד אם הוא ישאר בקבוצה) אבל הייתי מהמר על שני דברים: 1) הוא בחיים לא יקבל יותר מחוזה ל10 ימים בnba ו2) הוא לא יפתח בקבוצת הצלבה ביורוליג.
SirCharles

הודעהעל ידי שמואל1 » 04 יוני 2019, 21:53

הגזמתם בנוגע להגנה של כספי.
הוא שומר טוב, ממש לא חור בהגנה. הוא מתמודד כבר 10 שנים עם הפיזיות, האתלטיות והגודל של מספרי 3 ב- NBA.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Adam » 04 יוני 2019, 21:56

כספי שומר מצוין, בטח שבאירופה. לאורך כל הקריירה שלו הוא תמיד קיבל נקודות מדד גבוהות בהגנה בקבוצות ששיחק.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 04 יוני 2019, 22:11

SirCharles כתב:טוקוטו שחקן מוכשר אבל הוא טווינר בלי קליעה שזה בעייתי.

קלויארו הוא שחקן דבק ואנרגיה אבל הוא בטח לא סטופר. תוסיף את כספי ואבדיה והשחקן היחיד שאולי יוכל להתמודד מול 3 זריזים הוא זוסמן שעם כל הכבוד עדיין יותר נוטף פוטנציאל מנותן תרומה ממשית. שלא לדבר על עמדה 4 שקלויארו מתקשה בה וג'ק כהן לא מסוגל להגן על קונוס ביורוליג.

לגבי אובריינט, נסכים שלא להסכים. אני חושב שהוא יותר מזיק מתורם. תנסה פעם להתבונן רק בו בהתקפה ובהגנה במהלך משחק. יחס הפעולות הטובות מול רעות שלו הוא נמוך ביותר. אני לא מדבר רק על בחירת זריקות. הוא לא נותן חסימות כמו שצריך בהתקפה, תוקע מהלכים ואז מתבלבל כשבאה העזרה. בהגנה הוא רוב הזמן לא ממוקם נכון, לא מבצע רוטציות כמו שצריך ואין לו שום מהלך הגנתי ראוי בצבע מלבד ניסיונות לסחיטת תוקף. כסנטר הוא בעייתי מאוד כי הוא לא נותן הגנה על הטבעת (והאמת שגם לא סוגר לריבאונד אלא בעיקר קופץ לקטוף את הכדורים החוזרים בזמן שבלאק וקלויארו עסוקים בסגירה) וכפאוור כל 4 עם קצת כישרון התקפי מוציא אותו מאיזון. רק תיזכרו במה ששנגליה עשה לו במשחקים מול ויטוריה. חוץ מזה הוא נראה לי מאוד פריך מנטלית וזו בד"כ תכונה שטבועה בשחקן.
אני אשמח להתבדות (במיוחד אם הוא ישאר בקבוצה) אבל הייתי מהמר על שני דברים: 1) הוא בחיים לא יקבל יותר מחוזה ל10 ימים בnba ו2) הוא לא יפתח בקבוצת הצלבה ביורוליג.

הסכמנו.
אני גם מסכים איתך כמעט על הכל פה. ג׳וני עושה הרבה יותר מדי טעויות. עדיין, הוא מסוגל להיות שחקן יורוליג טוב לטעמי.
אני חושב שמבחינת כלים יש לו את כל מה שצריך, ורוב העבודה שהוא צריך לעשות היא בראש. הוא לא מרגיש לי כמו הד-קייס, סה״כ נראה בחור די נוח.
מי שאמור לדעת הכי טוב לקחת את ההחלטות לגביו זה הצוות שעובד איתו ביום-יום. אני לא חושב שהוא שחקן אן בי איי, אבל לגבי סעיף (2)- את זה כבר נראה...

לגבי אנג׳לו- לי ברור שהוא לא סטופר.
יש פה חבר׳ה שמתייגים אותו בתור שחקן הגנה... הוא לא.
הוא האסל גאי נהדר, אבל אם כספי מגיע לפה הוא באמת הופך אותו למיותר לגמרי.

טוקוטו זה הימור שהייתי מוכן לקחת אם הייתה לי קבוצת התקפה טובה מסביבו. האיכויות שלו הן בריאן-רנדליות כאלה.
אני מניח שהוא זול מקלויארו אפילו.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Jack55 » 04 יוני 2019, 22:56

Adam כתב:כספי שומר מצוין, בטח שבאירופה. לאורך כל הקריירה שלו הוא תמיד קיבל נקודות מדד גבוהות בהגנה בקבוצות ששיחק.

מסכים, רק בראיון שלו עם האוזמן הוא אמר שעל פי הסטט המקצועית יותר בזמן שהוא שיחק בממפיס הוא סיים כאחד השומרים הטובים ביותר בקבוצה .
הוא שחקן הגנה טוב מאוד (לאירופה), לא הרבה שחקנים יוכלו להתמודד איתו בעמדה 3, הוא גבוה, ארוך וגדול פיזית .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: felix_r, Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־40 אורחים