המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

מחשבות לעונת 2019/20 V2

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי arie85 » 02 יוני 2019, 12:21

עמיר קופי עוזב את מינסוטה כנראה לאירופה ואחד החברים שלו רשם לו בטוויטר שהוא ישמח לעקוב אחריו במכבי, האם הוא מתאים?
arie85

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 02 יוני 2019, 12:23

arie85 כתב:עמיר קופי עוזב את מינסוטה כנראה לאירופה ואחד החברים שלו רשם לו בטוויטר שהוא ישמח לעקוב אחריו במכבי, האם הוא מתאים?

מי?

ממתי מכבי מתעסקת עם שחקני קולג׳ים?
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי arie85 » 02 יוני 2019, 12:28

החציל האצטקי כתב:
arie85 כתב:עמיר קופי עוזב את מינסוטה כנראה לאירופה ואחד החברים שלו רשם לו בטוויטר שהוא ישמח לעקוב אחריו במכבי, האם הוא מתאים?

מי?

אולי כמחליף של קיין או רכישה והשאלה
arie85

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 02 יוני 2019, 12:35

arie85 כתב:
החציל האצטקי כתב:

מי?

יש סיבה שמישהו במכבי יכיר אותו בכלל?
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי arie85 » 02 יוני 2019, 12:43

החציל האצטקי כתב:
arie85 כתב:
החציל האצטקי כתב:

מי?

יש סיבה שמישהו במכבי יכיר אותו בכלל?

יש מצב שהוא יהודי..
arie85

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 02 יוני 2019, 12:55

arie85 כתב:יש מצב שהוא יהודי..

למה שיהיה?
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי arie85 » 02 יוני 2019, 12:58

החציל האצטקי כתב:
arie85 כתב:יש מצב שהוא יהודי..

למה שיהיה?

קראתי כתבה שהיה נוסע למרכז יהודי או משהו דומה
בסרטונים אני חייב לציין שהוא נראה מצויין
arie85

הודעהעל ידי yellowaura » 02 יוני 2019, 13:22

Jack55 כתב:
yellowaura כתב:שחקנים שהייתי מכוון אליהם (לפי סדר) והם ריאלים מבחינת סכומים:

סנטר- הייתי מנסה להשאיר את בלאק ואת טיוס. נראה לי שדווקא שם לא הבעיה. מדובר בסנטרים באיכות גבוהה
פאוור פורוורד- וויגטמאן אם לא מורמאן
סמול פורוורד- מיצוב/הילארד/לוציץ לא בטוח בעצמי באיזה סדר. תלוי מחיר ריאלי
סקנד גארד (מחליף)- גייקובן בראון (שחקן טוב מאוד מבחינתי ובמחיר זול. יש לו יכולות שיכולות להיות מתורגמות ליתרונות גם ברמה גבוהה)
פוינט גארד- בעמדה הזו לא הייתי מתפשר ושם את רוב הכסף על מנייה בטוחה וונמייקר (שהוכיח שיודע לשחקן לייד ווילבקין)

קבוצה ריאלית שלדעתי יכולה להיות גם חזקה מאוד:

C. בלאק, טיוס
PF. וויגטמאן , כהן, בריימו
SF. הילארד, זוסמן
SG. ווילבקין, בראון, אבדיה
PG. וונמייקר, דיברתלומיאו

עזוב את השמות של השחקנים, אבל שמת לב שהסגל שלך בנוי רק מ10 שחקנים כן?

אני רשמתי את השמות הבסיסיים של השחקנים המובילים.

מבחינתי אבדיה בנאקר בעמדה 2-3
ועד שחקן זול כמו בריימו לעמדה 4 וסוגר פינה..

לגבי וולדן ובראון בכל מקום אחר בעולם הייתי מסתכל על הסטטיסטיקה וכמה קטעי ווידיאו וסוגר פינה עם וולדן.

אבל יצא לי לראות די הרבה משחקים של וולדן ובראון ושחקנים נוספים בליגה הישראלית.
התפקיד של וולדן בחולון הוא ענק. מצפים ממנו להרבה.
בפועל ראיתי אותו מתקשה לעבור שחקנים בליגה הישראלית ואין לו זריקה לחצי מרחק.
הזריקה שלו ל 3 השנה לדעתי טעות סטטיסטית. בנוסף נתנו לו בליגה שלנו הרבה מבטים חופשיים. קשה לי לראות אותו ברמת יורוליג עושה את זה.
וולדן שחקן חכם שניצל מקסימום מההגנות החלשות של הליגה הישראלית. אגב השנה הוא איכזב אותי בהגנה שלו.

לעומת זאת ירושלים רחבה יותר. בראון מצויין מהספסל, שחקן קלאצ' טוב, שחקן לקליעה מחצי מרחק טוב, שחקן שיודע לקלוע ולזרוק עונשין.
בירושלים בניגוד לחולון יש הרבה שחקנים טובים והמשחק התחלק בין כולם.
שבראון בריא מאוד אהבתי אותו. יש לו פלג גוף עליון חזק, הוא יודע לחדור, לקלוע לחצי מרחק ושלוש ולא פוחד מדקות אחרונות.
כשחקן מחליף הרבה יותר מתאים ממה שראיתי.
אני לא צריך סטטיסטיקה ובגלל זה אני חושב שהשנה צריכים לעשות הימורים על הליגה הישראלית.

לגבי בריימו, מזכיר לי גרסה מוקטנת של פסקאל סיאקם (אל תקפצו!!).
שחקן יעיל, ווינר. כמובן הכול במונחים של שחקן שאמור לעלות מהספסל ולתת עומק שהיה חסר בעמדה 4.

לדעתי מדובר בסגל יעיל מאוד ואיכותי עם עומק.
ספסל: טיוס, דיברתלומאו, בראון, בריימו, זוסמן , אבדיה...ספסל לא רע בכלל.

לא רע בכלל.

כמובן שאני ניסיתי לייצר סגל מציאותי
מבחינתי וונמייקר שחקן יקר וגם וויגטמאן שחקן יקר וגם מקבל בירושה את ווילבקין שהוא גם יקר.

אתה צריך להמר איפשהו ואני מעדיף להמר על שחקנים מהליגה הישראלית שראיתי אותם משחקים, ראיתי את האופי שלהם ומה הם מסוגלים לעשות בדקות שקיבלו.

מבחינתי סגל לא רע.
אז סגל מלא:
C. בלאק, טיוס
SF. הילארד, זוסמן
PG. וונמייקר, דיברתלומיאו[/quote]
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי SirCharles » 02 יוני 2019, 17:05

yellowaura כתב:
Jack55 כתב:

סנטר- הייתי מנסה להשאיר את בלאק ואת טיוס. נראה לי שדווקא שם לא הבעיה. מדובר בסנטרים באיכות גבוהה
סקנד גארד (מחליף)- גייקובן בראון (שחקן טוב מאוד מבחינתי ובמחיר זול. יש לו יכולות שיכולות להיות מתורגמות ליתרונות גם ברמה גבוהה)
פוינט גארד- בעמדה הזו לא הייתי מתפשר ושם את רוב הכסף על מנייה בטוחה וונמייקר (שהוכיח שיודע לשחקן לייד ווילבקין)

C. בלאק, טיוס
SF. הילארד, זוסמן

לגבי וולדן ובראון בכל מקום אחר בעולם הייתי מסתכל על הסטטיסטיקה וכמה קטעי ווידיאו וסוגר פינה עם וולדן.

הזריקה שלו ל 3 השנה לדעתי טעות סטטיסטית. בנוסף נתנו לו בליגה שלנו הרבה מבטים חופשיים. קשה לי לראות אותו ברמת יורוליג עושה את זה.
וולדן שחקן חכם שניצל מקסימום מההגנות החלשות של הליגה הישראלית. אגב השנה הוא איכזב אותי בהגנה שלו.

לעומת זאת ירושלים רחבה יותר. בראון מצויין מהספסל, שחקן קלאצ' טוב, שחקן לקליעה מחצי מרחק טוב, שחקן שיודע לקלוע ולזרוק עונשין.
שבראון בריא מאוד אהבתי אותו. יש לו פלג גוף עליון חזק, הוא יודע לחדור, לקלוע לחצי מרחק ושלוש ולא פוחד מדקות אחרונות.
אני לא צריך סטטיסטיקה ובגלל זה אני חושב שהשנה צריכים לעשות הימורים על הליגה הישראלית.

שחקן יעיל, ווינר. כמובן הכול במונחים של שחקן שאמור לעלות מהספסל ולתת עומק שהיה חסר בעמדה 4.

לא רע בכלל.

מבחינתי וונמייקר שחקן יקר וגם וויגטמאן שחקן יקר וגם מקבל בירושה את ווילבקין שהוא גם יקר.

אתה צריך להמר איפשהו ואני מעדיף להמר על שחקנים מהליגה הישראלית שראיתי אותם משחקים, ראיתי את האופי שלהם ומה הם מסוגלים לעשות בדקות שקיבלו.

מבחינתי סגל לא רע.
אז סגל מלא:
C. בלאק, טיוס
SF. הילארד, זוסמן
[/quote]
גם אם תכתוב "לא רע בכלל" שלוש פעמים זה עדיין לא יהפוך את הספסל הזה ליותר מחלש ברמת היורוליג.
SirCharles

הודעהעל ידי yellowaura » 02 יוני 2019, 19:28

SirCharles כתב:
yellowaura כתב:
Jack55 כתב:

C. בלאק, טיוס
SF. הילארד, זוסמן

לא רע בכלל.

מבחינתי סגל לא רע.
אז סגל מלא:
C. בלאק, טיוס
SF. הילארד, זוסמן

גם אם תכתוב "לא רע בכלל" שלוש פעמים זה עדיין לא יהפוך את הספסל הזה ליותר מחלש ברמת היורוליג.[/quote]

בו נראה מה השינויים שעשיתי (סתם אחד לאחד שתראה השוואה כספית):

וונמייקר במקום פארגו. שחקן של קבוצות טופ יורוליג.
וויגטמאן במקום אובראיינט.שחקן של קבוצות טופ יורוליג.
לדעתי ה 2 האלו לפחות עוד מיליון דולר ויותר תוספת.
הילארד נניח במקום קיין. פחות או יותר אותו סכום. אולי אפילו עוד כמה מאות אלפים יותר.

הגעת לתוספת של 1.2-1.6 מיליון דולר יותר.

עכשיו היה נחמד במקום רול וקלויארו להביא שחקנים של 700,000-800,000 דולר אבל זה לא מציאותי מבחינתי.

מבחינתי: בריימו, בראון/בראיינט במקום קלויארו ורול (חסכת לדעתי כ - 500,000 דולר) זה לא הבדל גדול. ובהתחשב בזה שחיזקת את החמיישיה משמעותית עם 2 שחקני טופ יורוליג שאחד מהם רכז שבכיף יכול לשחק בכל קבוצה גדולה על הנייר ולא נופתע.

עכשיו לדעתי בריימו זה סקאוטינג. לקחת שחקן שהוא מקום 5 ביעילות. שחקן שאהבתי את סגנון המשחק שלו. מאוד יעיל, מאוד מחוייב, מאוד תחרותי. אבל אין לו את הסטטיסטיקה המרשימה שכל אירופה יכולה לראות ולקלוט שמעלה את המחיר שלו (כמו וולדן). כלומר תחרות קטנה מאוד לשחקן יעיל, קבוצתי ולא נוצץ. שחקן שהערך שלו לדעתי בספסל שווה יותר מהעלות שלו בשוק האירופאי.
או להביא את בראון שהוא שחקן שלדעתי יותר מתאים למשימות מיוחדות ושאנחנו יודעים שהוא יודע לעלות מהספסל ולתרום תרומה יפה.

כולם רוצים פוינט גארד ברמה גבוהה מאוד ו3 או 4 ברמה גבוהה אבל לא מוכנים לשלם את המחיר באף מקום ולא מוכנים להמר באף מקום...
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי Rampel » 03 יוני 2019, 01:05

זה קצת עבר פה בשקט ולמעט הערה צינית של פליקס, לא דיברו פה על זה שבאסקוניה הודחה היום בסוויפ נגד סראגוסה ברבע גמר בפלייאוף הספרדי. עם כל הכבוד לכל אירועי היום, זה האירוע הכי משמעותי מבחינתנו לדעתי.

ווייטמן במשחק לא טוב שלו עדיין נתן 10 נקודות ו-5 ריבאונדים והיליארד שיחק 3 דקות שלא הספיק לתרום בהם.
אם באסקוניה הולכת לאיזשהו מהפך בעקבות העונה המאכזבת (בעיקר בסיום שלה), מכבי צריכה לקפוץ על שניהם.

על ווייטמן והיכולת שלו להשלים את בלאק בקו הקדמי כבר כתבתי פה מספיק. לטעמי היליארד צריך להיות הסווינגמן כי הוא ישלים נהדר גם את עמדות 2-3, כשהוא פשוט כלבוייניק שיכול לעשות הכל על הפרקט, כולל להוביל כדור.

לטעמי הסגל צריך להיראות כך:
רכז בכיר, וולטרס, ג'ונדי
ווילבקין, היליארד, זוסמן
כספי, אבדיה
ווייטמן, קלויארו, כהן
בלאק, טיוס/סטודמאייר/זר

זה סגל שיכול לעשות דברים יפים ולספק כמה חמישיות מעניינות, כולל חמישיית סטרץ' של היליארד, כספי ו-ווייטמן.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי Jack55 » 03 יוני 2019, 01:17

זה לגמריי הכיוון, אני אוהב את החשיבה שלך רמפל
נקווה שמכבי יצליחו לשים יד על לפחות אחד מבין השניים.
אגב בסגל שאתה הבאת, אני לגמריי יכול לחיות עם רכז טוב ולא איזה שם גדול, העיקר שידע לנהל את המשחק ושיהיה שומר טוב+, זה שני הדברים שהכי חשובים לי .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי felix_r » 03 יוני 2019, 01:59

שטויות במיץ. לא מבין למה כולכם מרגישים חופש לקחת שחקנים של באסקוניה. מה באסקוניה התפרקה? או שפדרמן מכר את הקבוצה לרומן אברמוביץ'?

עשיתם מזה יורוליג-פנטזי, ולא מחשבות לעונה הבאה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 03 יוני 2019, 02:00

felix_r כתב:שטויות במיץ. לא מבין למה כולכם מרגישים חופש לקחת שחקנים של באסקוניה. מה באסקוניה התפרקה? או שפדרמן מכר את הקבוצה לרומן אברמוביץ'?

פויטמן והיליארד מסיימים חוזה, זה לא שיש להם חוזה לעונה הבאה .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי TAYO » 03 יוני 2019, 07:03

Rampel כתב:זה קצת עבר פה בשקט ולמעט הערה צינית של פליקס, לא דיברו פה על זה שבאסקוניה הודחה היום בסוויפ נגד סראגוסה ברבע גמר בפלייאוף הספרדי. עם כל הכבוד לכל אירועי היום, זה האירוע הכי משמעותי מבחינתנו לדעתי.

ווייטמן במשחק לא טוב שלו עדיין נתן 10 נקודות ו-5 ריבאונדים והיליארד שיחק 3 דקות שלא הספיק לתרום בהם.
אם באסקוניה הולכת לאיזשהו מהפך בעקבות העונה המאכזבת (בעיקר בסיום שלה), מכבי צריכה לקפוץ על שניהם.

על ווייטמן והיכולת שלו להשלים את בלאק בקו הקדמי כבר כתבתי פה מספיק. לטעמי היליארד צריך להיות הסווינגמן כי הוא ישלים נהדר גם את עמדות 2-3, כשהוא פשוט כלבוייניק שיכול לעשות הכל על הפרקט, כולל להוביל כדור.

לטעמי הסגל צריך להיראות כך:
רכז בכיר, וולטרס, ג'ונדי
ווילבקין, היליארד, זוסמן
כספי, אבדיה
ווייטמן, קלויארו, כהן
בלאק, טיוס/סטודמאייר/זר

זה סגל שיכול לעשות דברים יפים ולספק כמה חמישיות מעניינות, כולל חמישיית סטרץ' של היליארד, כספי ו-ווייטמן.

לדעתי מהמהפך המתקרב במילאנו עשוי לספק הרבה יותר הזדמנויות. אני לא חושב שבאסקוניה תעשה שינויים מרחיקי לכת, זה בכלל לא ברור מה קרה לה פתאום אחרי ששיחקה כל כך טוב בשלבים האחרונים של היורוליג.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי jol9 » 03 יוני 2019, 07:37

felix_r כתב:שטויות במיץ. לא מבין למה כולכם מרגישים חופש לקחת שחקנים של באסקוניה. מה באסקוניה התפרקה? או שפדרמן מכר את הקבוצה לרומן אברמוביץ'?

חד ומדוייק
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Rampel » 03 יוני 2019, 08:27

מה זה "לקחת שחקנים של באסקוניה"? אני מדבר על שני שחקנים שהחוזה שלהם נגמר בקבוצה עם תקציב דומה לזה של מכבי. על וויטמן כבר מדברים ברמת תנועות בשוק החופשי והיליארד בקושי שיחק לקראת סוף העונה, כששניהם מרוויחים ברמת השכר שמכבי יכולה ומוכנה להציע. בטח ובטח היליארד שאלמלא החוזה של רול אולי עוד היה פה עונה שעברה. אז הנה אצלי הוא בדיוק במקום אותו רול.

אין שום אלמנט של פנטזי בזה שבאסקוניה, שבנתה את עצמה להתחרות על פיינל פור יורוליג באולם הביתי, בקושי גירדה הצלבה בסוף בפועל ונכשלה בזירה המקומית, תבצע שינויים בסגל.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Blondjam » 03 יוני 2019, 08:56

אגב מישהו עקב השנה אחרי ראשון תומאס הפורוורד של הסנסציה מאיטליה ססארי? נראה שנותן מספרים מעולים.אולי אפשר על המשבצת של קלויארו?

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
Blondjam

הודעהעל ידי Jack55 » 03 יוני 2019, 08:58

מה עם אלכס קארוסו שהיה מועמד חזק מאוד עונה קודמת, יש סיכוי שיגיע לאירופה בקיץ על אף היכולת הטובה שהציג בסיום העונה?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי yellowaura » 03 יוני 2019, 09:34

Jack55 כתב:

פויטמן והיליארד מסיימים חוזה, זה לא שיש להם חוזה לעונה הבאה .

מסכים מדובר בשחקנים חופשיים.
דבר שני נפריד בין ויגטמן להילארד.
סה"כ הילארד ממש לא היה דמות מרכזית. המשחק מול מכבי היה אחד המשחקים הטובים שלו. לא בטוח שבאסקוניה בעצמה תרצה לשדרג את עצמה בנקודה הזו.

ויגטמן שחקן בכיר. לא רק באסקוניה תרדוף אחריו. גם לדעתי קבוצות כמו צסקא ירצו שחקן כזה. אבל מדובר בכל זאת לא במיצ'יץ' אלא בשחקן שאם מכבי תרצה מספיק ותשקיע היא יכולה להביא במידה ובאמת קבוצות כמו צסקא לא ממש ירצו אותו.

אני אוהב שאנשים מרכיבים סגלים. סה"כ שם התרד הוא מחשבות לעונה הבאה והרכבת קבוצה מלמדת הרבה על הכיוון שאנשים רוצים לראות את הקבוצה (יותר איכות פחות עומק, סגנון משחק, יותר רוחב על חשבון איכות מסויימת...)

אבל קשה לי מאוד ללמוד משהו מסגלים שאני חושב שהם לא מציאותיים ורחוקים מאוד מתקציבים שהיו בעבר כמו של ראמפל:

להחליף את פארגו, אובראיינט, רול , קיין, ריי+ = 2.55 מיליון דולר נטו כולם ביחד (לפי הטבלה שפורסמה)
ב-
עמרי כספי- עלות של כ 2-3 מיליון.
רכז בכיר- עלות של כ 1.2 מיליון.
וולטרס- עלות של כ- 700K
וויגטמאן- עלות של כ- 1-1.3 מיליון.
הילארד- עלות של כ 600K.

עלות של= 6-7 מיליון נטו

כלומר אתה רוצה להוסיף עוד כ 4 מיליון דולר נטו לתקציב שחקנים שעמד השנה על 7.4 מיליון דולר נטו סה"כ!!! על פי נתונים רשמיים.
תוספת של מעל 50% לתקציב...

זה באמת כבר פנטזי כי אני לא רואה סיכוי שזה קורה...
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־37 אורחים