המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

מחשבות לעונת 2019/20 V2

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי cifkcv » 31 יולי 2019, 19:23

Rampel כתב:אז נראה שזה הכיוון:

אניס, וולטרס, ג'ונדי
ווילבקין, בראיינט, זוסמן
כספי/אייסי, אבדיה
אייסי/כספי, קלויארו, כהן
בלאק, האנטר

בסופו של דבר, אם אניס יגיע לפה לצד אייסי וכספי, אני דווקא די מרוצה מהסגל. עד כדי עמדה 5 כמובן שהשתינו עליה מבחינת גיוון ועומק, כשהאנטר מיותר בטירוף, בטח אחרי שאייסי הגיע, אבל זה מה יש.
לגבי אניס, אני חשבתי שהוא יכול להיות הימור טוב עוד כשקאנון העלה את השם שלו בתחילת הקיץ וכבר אז רשמתי שהוא מתאמן מתחילת 2019. אם הוא מגיע בראש הנכון, אז הפציעה שלו לא נוראית ויש לא מעט שחקנים שחזרו מפציעות דומות וחזרו בכושר לא פחות ולפעמים אפילו יותר טוב (פול ג'ורג').
וכן, אין ספק שמדובר בהימור, אבל אחרי הכסף שהוציאו על אייסי כדי שעמדות הפורוורד יראו טוב, היה ברור שלא ישאר הרבה כסף לרכז על שכולם פה קיוו לו. אני אישית מתחילת הקיץ התאמתי ציפיות שלא יהיה פה כוכב על, אז עם כל כמה שהיה כיף לשחק איתכם ב-MyGM, אני דווקא לגמרי סבבה עם ההימור הזה.

בכל אופן, אם בלאק יזכר בתקופה בלייקרס שהוא גרם למוזגוב לשבת עמוק בספסל (אגב, אותו מוזגוב יבוא לנקום בו במוסקבה ב-3.10) והצליח גם להתמודד עם 7 פוטרים אז אולי, אולי (וזו צריכה להיות אופטימיות סופר זעירה כי יש פה המון סימני שאלה והמון אולי) אפשר באמת להתמודד על הצלבה. אגב, אולי אניס ששיחק איתו באותה הקבוצה בלייקרס יפעיל את הטריגר :)

מצד שני, אני עדיין לא מבין איך ינהלו רוטציה של 8 זרים כשבכל שבוע יהיה לפחות משחק אחד שצריך להתכונן אליו רק עם חמישה מתוכם. בתחילת הקיץ היה נראה שאפשר להתסדר עם 7 זרים, כשעל וולטרס מפמפמים כל הקיץ שהוא מגיע להיות רכז מחליף ואני מניח שהוא גם מקבל את המסרים וכנראה שהביאו אותו כדי להיות הזר הנוח שידע להיות מחוץ לרוטציה במידת הצורך, כשביחד איתו השאירו את קלויארו שידע לקבל את זה השנה. אבל מי הזר השלישי שישב בחוץ? בראיינט שהיה בחמישיית העונה? האנטר שמגיע כאלוף יורוליג? הם ידעו לקבל את זה שהם לא משחקים? כי בראיינט כנראה יראה את זוסמן מקבל דקות על חשבונו ומבזבז אותן בפינה בהתקפות והאנטר כנראה יראה את ג'ייק כהן מפגין רכות בלתי נסבלת. מאוד מקווה שזה לא יצור בעיות בחדר ההלבשה.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

700 אלף זה לא כסף כזה גדול בעיניי.. אבל נו שווין.
אני חושב שזה הימור גדול מדי - וגם יש לי הרגשה שחסר לנו שחקנים שיקלעו בצורה אמינה בעמדות הגארד. נייט ואלייז'ה אתה לא באמת יודע מה תקבל. ואניס הוא לא סקורר כלכך.
cifkcv

הודעהעל ידי Rampel » 31 יולי 2019, 19:36

cifkcv כתב:
Rampel כתב:אז נראה שזה הכיוון:

אניס, וולטרס, ג'ונדי
ווילבקין, בראיינט, זוסמן
כספי/אייסי, אבדיה
אייסי/כספי, קלויארו, כהן
בלאק, האנטר

בסופו של דבר, אם אניס יגיע לפה לצד אייסי וכספי, אני דווקא די מרוצה מהסגל. עד כדי עמדה 5 כמובן שהשתינו עליה מבחינת גיוון ועומק, כשהאנטר מיותר בטירוף, בטח אחרי שאייסי הגיע, אבל זה מה יש.
לגבי אניס, אני חשבתי שהוא יכול להיות הימור טוב עוד כשקאנון העלה את השם שלו בתחילת הקיץ וכבר אז רשמתי שהוא מתאמן מתחילת 2019. אם הוא מגיע בראש הנכון, אז הפציעה שלו לא נוראית ויש לא מעט שחקנים שחזרו מפציעות דומות וחזרו בכושר לא פחות ולפעמים אפילו יותר טוב (פול ג'ורג').
וכן, אין ספק שמדובר בהימור, אבל אחרי הכסף שהוציאו על אייסי כדי שעמדות הפורוורד יראו טוב, היה ברור שלא ישאר הרבה כסף לרכז על שכולם פה קיוו לו. אני אישית מתחילת הקיץ התאמתי ציפיות שלא יהיה פה כוכב על, אז עם כל כמה שהיה כיף לשחק איתכם ב-MyGM, אני דווקא לגמרי סבבה עם ההימור הזה.

בכל אופן, אם בלאק יזכר בתקופה בלייקרס שהוא גרם למוזגוב לשבת עמוק בספסל (אגב, אותו מוזגוב יבוא לנקום בו במוסקבה ב-3.10) והצליח גם להתמודד עם 7 פוטרים אז אולי, אולי (וזו צריכה להיות אופטימיות סופר זעירה כי יש פה המון סימני שאלה והמון אולי) אפשר באמת להתמודד על הצלבה. אגב, אולי אניס ששיחק איתו באותה הקבוצה בלייקרס יפעיל את הטריגר :)

מצד שני, אני עדיין לא מבין איך ינהלו רוטציה של 8 זרים כשבכל שבוע יהיה לפחות משחק אחד שצריך להתכונן אליו רק עם חמישה מתוכם. בתחילת הקיץ היה נראה שאפשר להתסדר עם 7 זרים, כשעל וולטרס מפמפמים כל הקיץ שהוא מגיע להיות רכז מחליף ואני מניח שהוא גם מקבל את המסרים וכנראה שהביאו אותו כדי להיות הזר הנוח שידע להיות מחוץ לרוטציה במידת הצורך, כשביחד איתו השאירו את קלויארו שידע לקבל את זה השנה. אבל מי הזר השלישי שישב בחוץ? בראיינט שהיה בחמישיית העונה? האנטר שמגיע כאלוף יורוליג? הם ידעו לקבל את זה שהם לא משחקים? כי בראיינט כנראה יראה את זוסמן מקבל דקות על חשבונו ומבזבז אותן בפינה בהתקפות והאנטר כנראה יראה את ג'ייק כהן מפגין רכות בלתי נסבלת. מאוד מקווה שזה לא יצור בעיות בחדר ההלבשה.

700 אלף זה לא כסף כזה גדול בעיניי.. אבל נו שווין.
אני חושב שזה הימור גדול מדי - וגם יש לי הרגשה שחסר לנו שחקנים שיקלעו בצורה אמינה בעמדות הגארד. נייט ואלייז'ה אתה לא באמת יודע מה תקבל. ואניס הוא לא סקורר כלכך.

700 אלף דולר על אייסי זה 700 אלף דולר פחות על רכז שהיו מוכנים להוציא עליו כ-1.5 מיליון דולר לפי דיווחים כל הקיץ.

כל הקיץ אני מדבר על גישה של חמישיה חזקה ולהמר במחליפים. בסוף הימרו בעמדת הרכז ושפכו כסף על סנטר מחליף, מזדקן ואנסרסייזד, שלא מוסיף לסגל שום אלמנט שלא היה בו בלעדיו. אז אם כבר השוין הוא על זה שההימור על הרכז הוא טיילר אניס במצבו ולא מילר-מקינטייר או קובס. ואגב אניס, הוא לא צריך להיות קלעי, הוא צריך להיות מוביל כדור ולדעת לשמור ואת זה הוא יודע לעשות (אגב, הוא גם יודע לקלוע יפה מאוד כשצריך ויוצא טוב מחסימות).

ולגבי המחליפים - אני לגמרי יודע מה אני אקבל מוולטרס ואם אני אקבל את זה מהספסל אז זה נהדר. אלייז'ה הימור, אבל הימור זול עם אפסייד חיובי ולטעמי הוא שדרוג מרול אז ממש אין לי בעיה איתו. גם אבדיה הוא הימור שאין לי בעיה איתו. האירוניה בתגובה שלך היא שהמחליף היחיד שמיותר פה לטעמי, הוא האנטר, שאני יודע בדיוק מה הוא יכול ולא יכול לתת.

נערך לאחרונה על ידי Rampel בתאריך 31 יולי 2019, 19:41, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי cifkcv » 31 יולי 2019, 19:39

אם מכבי רוצה היא יכולה למצוא עוד 700 אלף דולר בוא.. אם יש רכז ששווה להשקיע בו.
ואני מדבר על יכולת סקורינג, אני לא יודע כמה נייט הוא סקורר אמין, הוא בטח לא דילייני\אדמאס\ג'יימס.
מבחינת ניהול משחק אין לי בעיה איתו והוא אחלה רכז מחליף, אבל לא על זה אני מדבר.
כן לאלייזה יש אפסייד גדול וזה עוד הימור סביר אבל שוב, תראה כמה הימורים.. מקווה שאניס לא יחתום.
cifkcv

הודעהעל ידי Rampel » 31 יולי 2019, 19:48

cifkcv כתב:אם מכבי רוצה היא יכולה למצוא עוד 700 אלף דולר בוא.. אם יש רכז ששווה להשקיע בו.
ואני מדבר על יכולת סקורינג, אני לא יודע כמה נייט הוא סקורר אמין, הוא בטח לא דילייני\אדמאס\ג'יימס.
מבחינת ניהול משחק אין לי בעיה איתו והוא אחלה רכז מחליף, אבל לא על זה אני מדבר.
כן לאלייזה יש אפסייד גדול וזה עוד הימור סביר אבל שוב, תראה כמה הימורים.. מקווה שאניס לא יחתום.

ממתי מכבי יודעת להביא 700 אלף דולר? להזכיר לך שהקיץ התחיל בזה שבריי לא פה כי התקמצנו על 100 אלף דולר?

לגבי הסקורינג, שכחת שווילבקין בסגל? כל העונה אנחנו מדברים על זה שהוא התעסק בניהול משחק במקום קליעה וכמה שזה פגע בו. לא צריך פה רכז סקורר, צריך פה רכז גבוה וחכם שידע להתעסק בניהול המשחק ולתת הגנה. יש לך אחד כזה בספסל (עם הגנה חשודה) וכרגע בוחנים עוד אחד כזה.

בכלל, אתה מתעסק בטפל, הקו האחורי שלך אמנם מלא הימורים, אבל אם דברים יתחברו, הוא שווה הצלבה. הקו הקדמי שלך לעומת זאת, על הנייר, לא שווה הצלבה. וזה לא משנה כמה מסובבים את זה.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי cifkcv » 31 יולי 2019, 19:50

חוץ מסקוטי אני מדבר.
נגיד הוא ביום לא טוב או חלילה פצוע? מי מספק נקודות בצורה אמינה?
cifkcv

הודעהעל ידי Rampel » 31 יולי 2019, 20:04

cifkcv כתב:חוץ מסקוטי אני מדבר.

וולטרס, אניס, בראיינט, כספי, זוסמן, קלויארו, ג'ונדי ואולי אפילו אייסי ואבדיה. לא חסרים שחקנים שיודעים לקלוע, חלקם יציבים יותר וחלקם פחות, אבל כמו שאמרת, צריך שאחד (או יותר) מהם יתפוס יד. גם אפשר לעשות נקודות לא משלשות. וולטרס ואניס שחקני פיק אנד רול טובים יחסית, בלאק והאנטר יהנו השנה.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Jack55 » 31 יולי 2019, 20:16

בראיינט הגיע לפה על תקן סקורר מהספסל, אני מאוד מקווה שהוא יצליח להפוך לסקורר שכולם מקווים שהוא יהיה, אם כן מכבי הרוויחה ובגדול.
גם אניס אם יהיה כשיר יכול לספק נקודות טובות, ובקו הקדמי כמובן יש את כספי שהוא הסקורר הבולט שם.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי MM3 » 31 יולי 2019, 20:55

בתכלס ברמת הכישרון אין פה שיפור גדול אם בכלל, יש פה עניין של התאמה לצרכים. והיתרון הגדול של החברה החדשים זה שהם חדשים ואין לנו מושג איך הם יראו במכבי.
פארגו לפני הפציעה או אניס לוקח את פארגו.
רול או ברייאנט - רול
האנטר או טיוס - האנטר ורק מהסיבה הכלכלית אין פה שדרוג
אייסי או אובריאנט - תלוי בעם כספי או לא .. בלי אובריאנט עם אייסי
מקיין הייתי נפרד גם בלי מחליף

Sent from my MI 8 using Tapatalk
MM3

הודעהעל ידי שמוליק » 31 יולי 2019, 21:17

MM3 כתב:בתכלס ברמת הכישרון אין פה שיפור גדול אם בכלל, יש פה עניין של התאמה לצרכים. והיתרון הגדול של החברה החדשים זה שהם חדשים ואין לנו מושג איך הם יראו במכבי.
רול או ברייאנט - רול

רול או ברייאנט - ברייאנט. עושה כמעט הכל יותר טוב ממנו.
האנטר או טיוס - האנטר . אנרגיות מטורפות מול איש החשק
אייסי או אובריאנט - אייסי - שחקן קבוצתי ואנרגטי מול סוליסט כבוי
מקיין הייתי נפרד גם בשנה שעברה וגם לפניה
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי שמוליק » 31 יולי 2019, 21:19

Jack55 כתב:

בראיינט הגיע לפה על תקן סקורר מהספסל, אני מאוד מקווה שהוא יצליח להפוך לסקורר שכולם מקווים שהוא יהיה, אם כן מכבי הרוויחה ובגדול.
גם אניס אם יהיה כשיר יכול לספק נקודות טובות, ובקו הקדמי כמובן יש את כספי שהוא הסקורר הבולט שם.

אספקת נקודות מקבלים מגיימס בכמויות. אם הוא לא מתאים אז תביאו רכז שיחבר קבוצה. אניס כזה? אדאמס כן.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי arie85 » 31 יולי 2019, 22:58

MTA2311 כתב:בינתיים כל עונה ב3 האחרונות היינו בטוחים ש"יותר גרוע מהעונה שעברה לא יכול להיות", ולפחות בנו סגל עדיף על זה של שנה שעברה.

נחשו מה קרה בסוף.

בכל אחת משלוש העונות האחרונות מכבי השתפרה באחוזי הנצחונות שלה ביורוליג, תשתפר עוד קצת גם העונה ותהיה בפליאוף
arie85

הודעהעל ידי arie85 » 31 יולי 2019, 23:01

MM3 כתב:בתכלס ברמת הכישרון אין פה שיפור גדול אם בכלל, יש פה עניין של התאמה לצרכים. והיתרון הגדול של החברה החדשים זה שהם חדשים ואין לנו מושג איך הם יראו במכבי.
רול או ברייאנט - רול

אתה לוקח את פארגו של לפני הפציעה לפני אניס של לפני הפציעה?
arie85

הודעהעל ידי שמוליק » 31 יולי 2019, 23:06

arie85 כתב:
רול או ברייאנט - רול

אתה לוקח את פארגו של לפני הפציעה לפני אניס של לפני הפציעה?

במה אניס רכז מחבר קבוצה יותר מפארגו? אניס מעולה בחדירה לסל, לא אקח לו את זה.
בכל שאר הפרמטרים, כולל זה שכולם פסלו כאן את ג'יימס (מחבר קבוצה), אף אחד לא מזכיר בהקשר לטיילר אניס וזה מוזר. אניס לא חושב קודם כל מסירה. גם גיימס לא. אז את מי תיקח?
שמוליק

הודעהעל ידי felix_r » 31 יולי 2019, 23:26

סתם בשביל ידע כללי, ג'יימס העונה מסר 6.37 אסיסטים למשחק. שני רק לקלאת'ס.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי A.Parker » 31 יולי 2019, 23:27

arie85 כתב:
MTA2311 כתב:בינתיים כל עונה ב3 האחרונות היינו בטוחים ש"יותר גרוע מהעונה שעברה לא יכול להיות", ולפחות בנו סגל עדיף על זה של שנה שעברה.

נחשו מה קרה בסוף.

בכל אחת משלוש העונות האחרונות מכבי השתפרה באחוזי הנצחונות שלה ביורוליג, תשתפר עוד קצת גם העונה ותהיה בפליאוף

וואו טירוף!!! איזה הישג ואיזה גרף התקדמות!!!
A.Parker

הודעהעל ידי גל גל » 01 אוגוסט 2019, 02:39

במידה ואניס חותם פה

אתם חושבים שהקו האחורי של מכבי יכול לשמור ? או לא יכול לשמור ?

אניס ,וולטרס ,דיבה
ווילבקין ,בראיינט ,זוסמן ?
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Jack55 » 01 אוגוסט 2019, 02:49

גל גל כתב:במידה ואניס חותם פה

אניס ,וולטרס ,דיבה

לא הקו האחורי הכי מדהים מבחינת הגנה אבל הוא סביר+ בעיניי ולא כזה רע כמו שחשבתי שיהיה.
אם מסתכלים על התמונה הכללית זה ברור שיש יותר כישרון התקפי מאשר הגנתי בקו האחורי הזה, אבל כאמור גם היכולות ההגנתיות לא נוראיות, ואם לפרט את זה לפי שחקן שחקן :

זוסמן אחלה סטופר הגנתי שבמידה ויצליח לעשות את קפיצת המדרגה השנה יוכל להוות כאחלה של שחקן הגנה ברגעים קריטים על המגרש, גם את דיבה אפשר לזרוק על איזה גארד זריז או סקורר לכמה דקות, הוא יכול להתיש אותו ולתת עבודת הגנה טובה.
אניס נראלי שומר טוב אם מסתכלים על התמונה הכללית, הרבה יותר טוב מג'יימס בוא נגיד ככה, גם ה1.91 שלו מוסיף מאשר איזה רכז נמוך, אותו דבר לגביי בראיינט, אמנם הם לא כל כך זריזים אבל בגדול הם שומרים נחמדים.
וולטרס שומר סביר, לא נוראי ולא טוב, הוא יכול להסתדר עם חלק מהגארדים אבל כמובן לא עם הכוכבים והזריזים, כנל לגביי ווילבקין.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Rampel » 01 אוגוסט 2019, 08:47

Jack55 כתב:
גל גל כתב:במידה ואניס חותם פה

אניס ,וולטרס ,דיבה

לא הקו האחורי הכי מדהים מבחינת הגנה אבל הוא סביר+ בעיניי ולא כזה רע כמו שחשבתי שיהיה.
אם מסתכלים על התמונה הכללית זה ברור שיש יותר כישרון התקפי מאשר הגנתי בקו האחורי הזה, אבל כאמור גם היכולות ההגנתיות לא נוראיות, ואם לפרט את זה לפי שחקן שחקן :

זוסמן אחלה סטופר הגנתי שבמידה ויצליח לעשות את קפיצת המדרגה השנה יוכל להוות כאחלה של שחקן הגנה ברגעים קריטים על המגרש, גם את דיבה אפשר לזרוק על איזה גארד זריז או סקורר לכמה דקות, הוא יכול להתיש אותו ולתת עבודת הגנה טובה.
אניס נראלי שומר טוב אם מסתכלים על התמונה הכללית, הרבה יותר טוב מג'יימס בוא נגיד ככה, גם ה1.91 שלו מוסיף מאשר איזה רכז נמוך, אותו דבר לגביי בראיינט, אמנם הם לא כל כך זריזים אבל בגדול הם שומרים נחמדים.
וולטרס שומר סביר, לא נוראי ולא טוב, הוא יכול להסתדר עם חלק מהגארדים אבל כמובן לא עם הכוכבים והזריזים, כנל לגביי ווילבקין.
גם ההתאמה ההגנתית איכשהו מסתדרת. אניס הוא שחקן עם ידיים מהירות שמנסה לחטוף את הכדור ולחסום קווי מסירה והוא גם שומר קבוצתי טוב. עם כל כמה שהוא מעט מוגבל ברגליים, יש לו IQ כדורסל טוב באופן כללי ואת זה שום פציעה לא תיקח לו.

נחמד לראות גם את הסרטון שגל שם פה של DE. שכילד לפני הדראפט הוא ידע בדיוק מה החוזקות שלו ובדיוק על מה הוא צריך לעבוד ולראות שפעם גם בחדירות לסל הוא לא הרשים והספיק לשפר את זה מאוד במשחק שלו.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי שמואל1 » 01 אוגוסט 2019, 09:15

אתם צריכים להבין שטיילר אניס אחרי הפציעה זה לא טיילר אניס של לפני הפציעה. מדובר בשני שחקנים שונים, וייקח לא מעט זמן עד שהוא יחזור לעצמו, אם בכלל.
לא סתם אף קבוצת יורוליג לא לקחה אותו עד חודש אוגוסט.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Mageguns » 01 אוגוסט 2019, 09:54

בוקר טוב!
ראשית אני שמח על ההחתמה של אייסי. סוף סוף מכבי עשו מהלך יפה והחתימו שחקן שמתאים למידות שלה, דבר שכבר לא מובן מאליו ובאותו שקט יחסי כמו שאר ההחתמות של הקיץ. אומנם לאור העובדה שהוא בא כמחליף של אובראיינט אני חושב שקשה כרגע להגיד אם ההחתמה שלו טובה יותר או פחות מזה שעוזב אותנו, אבל לדעתי הוא אמור להתאים יותר לשיטה ולסגנון המשחק שיאניס מכתיב במכבי. במיוחד בפן ההגנתי, מאחר ובהתקפה לשניהם סגנון משחק שונה וקצת קשה לדעת מי יתרום יותר.
עצם העובדה שראינו שינוי במהלך השנה אצל אובראיינט מאחד שהיה "תחנה אחרונה" וזרק כל כדור שרק הגיע אליו, לכזה שכן מחפש דרכים נוספות למצוא את החברים שלו/דרכו לסל (במיוחד לאחר שיאניס החליף את ספאחיה), מלמדת על מגמת שיפור והסתגלות לסגנון המשחק ולאירופה בכלל. אני מאוד מקווה שאובראיינט כן ימצא לעצמו קבוצה עם חוזה טוב שמשקף את היכולות שלו, בתנאי שזה לא יהיה קבוצת יורוליג, כי אני חושב שדווקא בעונה הבאה הוא יהיה טוב יותר ויביא את עצמו לביטוי כבר מההתחלה. לסיכום- לא בטוח שהייתי משאיר את אובראיינט לעוד עונה אבל יש לי תחושה שעוד נצטער על השחרור שלו בהנחה וישאר לשחק באירופה.

בקשר לרכז המיוחל-
ראשית עלי לומר את האמת שאחרי שעסקת תאודוסיץ' נפלה ובפורום בכל זאת עלו השמועות (שהתבררו כפיקציה) על החתמת רכז טופ, התחלתי לחשוב את מי אנחנו מפספסים... איזה רכזים בכירים עוד נשארו וישר חשבתי על מייק ג'יימס לאור ההתפתחויות שהיו עימו קודם במילאנו. אפילו התכתבי בפרטי עם אראל (שאגב עזר לי להירשם לפורום- תודה) וציינתי את העובדה שיש לי הרגשה שאולי מכבי מכינה לנו החתמת הפתעה נוספת בדמותו של לא אחר מאשר מייק ג'יימס.
אז ההרגשה הייתה נכונה ולאחר כיומיים ג'יימס מצא את דרכו מחוץ למילאנו ועלו דיבורים על כך שהוא מועמד למכבי, שוב לא ברור לי עד כמה זה נכון, כמו כל שאר המועמדים הבכירים שהיו לעמדת הרכז הקיץ.
האמת הייתי בעד ההחתמה שלו אצלנו, למרות כל הבעיות והחסרונות שהוא מביא איתו שזה כולל בעיקר מחוץ למגרש וההתאמה שמוטלת בספק עם ווילבקין. אני חושב שלפחות בצד ההתקפי היינו מאוד נהנים מהיכולות שלו כאן. לא רואה לנכון להגיד שהוא רעל בחדר ההלבשה, כי אם אינני טועה דווקא הוא הסתדר טוב עם העמיתים שלו לאורך הקריירה ואילו הריבים שלו בפומבי היו עם ההנהלה/אוהדים.
אני פשוט חושב שהוא מקצוען ואמוציונאלי בקשר למשחק, אנשים לפעמים שוכחים שמעבר לספורט בשביל האנשים האלה מדובר במקצוע ובמקור פרנסה ואני מאמין שאף אדם ממוצע לא היה מוכן לוותר על שכרו.

בכל מקרה, כנראה שהסאגה שלו מאחורינו וכרגע השם החם הוא אניס שבעייני מצד אחד הוא ההימור הכי גדול שמכבי יכלו לעשות עד כה בקיץ ומצד שני זה בול מכבי. הם תמיד מחפשים את השחקנים עם הכוכבית, מערך הסקאוטינג שלנו כל כך בטוח בעצמו שהם תמיד כאלה חכמים, שיכולים לפגוע בול ב"מציאות מתחת לרדאר". העובדה היא שבשנים האחרונות אפילו הקבוצות בארץ מצליחות להביא זרים מוצלחים יותר (יחסית לתקציב ולרמה שלהן) מאשר מכבי, וזה מבלי לדבר על הקבוצות באירופה.
נכון, אתם תגידו ובצדק שמאז ומתמיד זאת הייתה שיטת העבודה של מכבי, כאשר הם בדרך כלל לא הלכו על הכוכבים הגדולים והתפזרו עם התקציב אלא מצאו את השחקנים שהתאימו להם כקבוצה. ככה שברגע שזה היה מצליח זה נתן לגיטמציה להמשיך באותה שיטה. סבבה, מוכן לקבל את זה, אבל מאז שהשתנה היורוליג והתקציב של מכבי נשאר פחות או יותר אותו דבר לעומת הקבוצות שבטופ וההתחזקות של שאר הקבוצות, השיטה הזאת הפכה לקשה יותר ויותר ליישום, במיוחד עם האנשים שעובדים שם במכבי.
יש לציין שלא הכרתי את אניס לפני המועמדות שלו במכבי, אבל לפי הדיבורים כאן אני מבין שגם לפני הפציעה הוא לא היה רכז ברמה שלא ראינו קודם. אין לי את הידע בפציעות של שחקני ספורט ומן הסתם זה גם משתנה משחקן לשחקן, כדי לקבוע את מצבו הפיזי והמנטלי של אניס ואיך הוא יחזור לשחק, אבל לאור כל אלו לדעתי מדובר בחתיכת הימור מצד מכבי, הימור מיותר יש לציין.
בהנחה ששאר המועמדים הנותרים לעמדת הרכז הם פחות או יותר באותה רמה כמוהו, עדיף וחכם יותר לדעתי יהיה להביא שחקן שלא חוזר אחרי פציעה ולא היה פעיל במשך כל העונה שעברה.
לצערי... ההיכרות עם מכבי מלמדת שכנראה בכל זאת הם ילכו בכיוון שלו (נראה לי יש להם חוזה עם קופת החולים או משהו- מחלקה שיקומית). העובדה שהוא צעיר, ויש משהו בדבריה של כרמל בזה שהוא מגיע מהתחתית כרגע ויעשה הכל כדי להראות שהוא כשיר ואף להתעלות על עצמו משאירה שביב קטן של תקווה. לי נשאר רק לקוות שהוא מגיע בכושר משחק ושאני אתבדה ויאכל את הכובע בסוף העונה לגביו.

סליחה על הבלוק טקסט על הבוקר :dance4
סמל אישי של המשתמש
Mageguns

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־74 אורחים