המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

"ביום שיפסיקו לקלל אותי אתחיל לדאוג"

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

"ביום שיפסיקו לקלל אותי אתחיל לדאוג"

הודעהעל ידי misha » 26 אוגוסט 2011, 05:07

תמונה

דירק נוביצקי האלוף המכהן של ליגת האן.בי.אי הפך בשנה האחרונה לכדורסלן האירופאי הגדול בכל הזמנים. בדרכו לתהילה השאיר הגרמני האימתני אבק לכוכבי-על ידועים כמו קובי בראיינט לברון ג'יימס ודווייט הווארד אבל ביום רביעי הקרוב הוא ייתקל ביריב מסוג שונה: גיא פניני.

"לעצור את נוביצקי זו משימה צבאית וברור שבכדורסל הוא מנצח את כולנו ביחד" מודה שחקן נבחרת ישראל בראיון לקראת אליפות אירופה שבפתיחתה ייערך המפגש עם גרמניה "אבל אני כבר מכין לו כמה הפתעות. קצת טראש טוק פה ושם דחיפה או שתיים... אני אנסה להוציא אותו מהכלים. הדברים הקטנים האלה יכולים לעשות לפעמים את ההבדל בין הפסד לניצחון אז אל תספרו לי שהם לא קשורים לכדורסל."

ובסיום המשחק תרוץ אליו כדי להחליף חולצות או להצטלם?

"על המגרש אני גיבור גדול אבל ברגע שיוצאים ממנו אני הכי פחדן. האמת היא שבטורניר הראשון שלי עם הנבחרת כשהייתי בן 23 כמעט ביקשתי מנוביצקי להצטלם יחד בלובי ובסוף התביישתי. היום אני כבר לא יכול להרשות את זה לעצמי. שמעתי שאווה לונגוריה התגרשה מטוני פארקר (כוכב נבחרת צרפת; א"ו) אבל אני מקווה שהיא בכל זאת תבוא לאליפות. איתה אין לי בעיה להצטלם."

פניני הוא הילד הרע של הכדורסל הישראלי. הכל קורה אצלו בדרך ההפוכה: את הסל הראשון בקריירה קלע מחצי מגרש וסידר למכבי רעננה ניצחון בשנייה האחרונה. אחר כך הפך למלך של הפועל ירושלים אבל עזב בטונים צורמים מכיוון שחתם על חוזה עתידי במכבי תל אביב. בדרך ליד אליהו נאלץ לעבור בליגה הקפריסאית שכוחת האל וזה לא הפריע לו להפוך לכוכב בסגנית אלופת היורוליג.

גם הקיץ הזה אינו שונה. פניני היה אמור לעלות מהספסל בנבחרת אולם הוקפץ לחמישייה בעקבות פציעתו של עומרי כספי. "אני מרגיש שאני צריך לקחת מנהיגות ולתת יותר מעצמי לנבחרת" הוא אומר "אני חושב שאני מתאים לזה. דווקא הסיטואציות האלה מוציאות ממני יותר כי אני לא אחד שנשבר או מוותר בשום מצב. באופי שלי אני אחד שמחבר קבוצות."

נקלעתם לשרשרת הפסדים במשחקי ההכנה. הפציעה של כספי מחלישה אתכם עד כדי כך?

"כולם יודעים בדיוק מה החשיבות של עומרי אבל אני חושב שקצת ניפחו את העניין. כבר קרה לא פעם שכוכבים נפצעו והקבוצות שלהם הסתדרו. תראה מה קרה השנה במכבי אחרי שאיבדנו את דורון פרקינס. זה נכון שבשבועיים האחרונים הפסדנו לנבחרות פחות טובות מאיתנו אבל במשחקי אימון הדרך חשובה יותר מהתוצאה. עשינו כל מיני ניסויים ושיחקנו בהרכבים שלא יעלו למגרש במאני טיים. אני חושב שאם אלה היו משחקים אמיתיים היינו מנצחים. לא התרגלנו להפסיד ואין לנו ממה לפחד."

קיץ אחר קיץ כמעט בלי הפסקה אתה מתייצב בנבחרת ומוותר על המנוחה לקראת עוד עונה מתישה. לא חשבת פעם לוותר?

"אני לא זוכר מתי היה לי קיץ חופשי וברור שאני צריך את המנוחה אבל המציאות לא מאפשרת לעשות את זה. כישראלי זו גאווה בשבילי להיות בנבחרת. אולי זה נשמע כמו קלישאה אבל כשאנחנו נוסעים למשחקים בחו"ל תמיד מסתכלים עלינו כפטריוטים כי אנחנו תמיד מופיעים בסגל מלא ואף אחד לא 'משתמט.' אני חושש מהעומס ומרגיש אותו על הגוף שלי ועדיין אני לא רואה את עצמי מוותר מרצון על הנבחרת בעתיד הקרוב."

כשתסתיים אליפות אירופה פניני יחזור למדים הצהובים של מכבי. בעונה שעברה הוא הפך לגיבור ההעפלה המפתיעה של הצהובים לגמר היורוליג. סקאוטים מהאן.בי.אי נדהמו לראות את הבחור הישראלי האלמוני עושה צחוק מיריביו בפיינל פור אבל תפסו את הראש כשגילו שהוא אוטוטו בן .28 את יום הולדתו הוא יחגוג בעוד שמונה ימים במהלך אליפות אירופה.

פניני סימל יותר מכל אחד אחר את מכבי של העונה החולפת - האלמונית הנלחמת והלא מוותרת - אבל בקיץ הנוכחי נראה שהצהובים חזרו לסורם. הם שוב הצטיידו בלגיון זרים בסגל שלהם יהיו לא פחות מ15- שחקנים והם ישתתפו בשלוש מסגרות בשבוע (יורוליג ליגת העל והליגה האדריאטית.)

עונה חדשה בפתח ושוב מכבי הביאה שחקן זר על המשבצת שלך. לא מאמינים בך מספיק?

"זה סיפור חיי. מאז השנה הראשונה שלי בירושלים עברו כבר חמש עונות ובכל פעם מחדש אני מתחיל כשחקן שביעי שמיני ואפילו תשיעי אבל בינואר אני כבר פותח בחמישייה. אם זה קורה כל כך הרבה פעמים כנראה זה לא מקרי."

חלום האן.בי.אי עדיין חי בתוכך?

"לא ממש לא. כמו כל ילד שמתחיל לשחק כדורסל גם אני חלמתי על זה אבל מהר מאוד הבנתי שאני בכלל לא בכיוון. לא סימנו אותי ככוכב עתידי ובשנים שצמחתי לא ממש קיבלתי חשיפה תקשורתית. אן.בי.אי זה הרבה עניין של מומנטום וטיימינג. עם השנים אני רואה שלשחק שם זה הרבה כבוד אבל הרמה באירופה לא פחות גבוהה."

יכול להיות שפרצת מאוחר מדי?

"עברתי דרך מיוחדת בקריירה ובניתי את עצמי לאט לאט. היו רגעים שבהם אמרתי לעצמי 'מה אתה צריך את זה גם ככה אף אחד לא סופר אותך.' המשבר הגדול היה כששיחקתי בקראבנוס. ידעתי שאני מגיע בשנה הבאה למכבי וחששתי. הרי איזה מאמן ייקח ברצינות שחקן שהגיע מהליגה בקפריסין. אבל התבגרתי. אני מרגיש שאני בתקופה הכי טובה בקריירה שלי." הגעת לסרביה ולקפריסין משום שסיימת בטונים צורמים את דרכך בירושלים.

אתה מצטער על מה שקרה?

"במבט לאחור לא הייתי עושה שום דבר אחרת. עד היום אני בקשר טוב עם דני קליין (יו"ר הפועל ירושלים; א"ו) ואין לי מילה אחת רעה להגיד עליו. נקלעתי לתוך היריבות בין הפועל למכבי. ברור שאם הייתי מקבל חוזה בבני השרון אף אחד לא היה מנסה לעצור אותי. ירושלים מסתכלת רק לכיוון של מכבי במקום לחשוב איך להצליח בעצמה וזה מה שעוצר אותה."

"אני שחקן שאוהבים לשנוא" העיד על עצמו פניני בעבר. יש משהו בדבריו. הוא פונה לקהל (האוהד והיריב) במהלך משחקים מנשק את הסמל שעל גופייתו - וכלל לא משנה אם מדובר בבני השרון בהפועל במכבי או בנבחרת ישראל. כששיחק אצל האדומים מירושלים הם סגדו לו והצהובים מתל אביב לא הפסיקו לגדף אותו. עכשיו התמונה הפוכה לחלוטין.

איך אתה מצליח לעורר רגשות כל כך קיצוניים?

"כילד הייתי אוהד שרוף של מכבי והיה לי מנוי בשער .11 אהבתי שחקנים שנלחמים ותמיד ייתנו הכל כך שאני יכול להבין איך האוהדים מסתכלים עלינו. גם בכדורגל מי שלבש את החולצה הצהובה היה מתאבד על המגרש ובשנים האחרונות זה שונה ונראה מובן מאליו. נראה שמניע אותם משהו אחר."

אתה מרבה לתקשר עם הקהל בזמן המשחק. זה לא מוציא אותך מריכוז?

"אני לא יכול לשחק מול אולם ריק עם 200 אוהדים. אני כבוי במצבים כאלה. אני שומע הכל מהאוהד האחרון שיושב על תקרת ההיכל ועד המקהלה מאחורי הסל. אני אוהב להכניס את הקהל לאווירה וגם להישאר בפוקוס."

אתה בטח שומע גם את אוהדי הפועל שרים "גיא פניני מת."

"אני תמיד השחקן הראשון שאוהדי היריבה מקללים אותו. ביום שיפסיקו לקלל אותי אתחיל לדאוג. זה לא מעליב אותי ואף פעם לא לקחתי את זה קשה. אבל אם אוהד של הקבוצה שלי יגיד עלי משהו רע זה יפגע בי. זה קרה בזמנו ליותם הלפרין שהוא כמו אח בשבילי ואני לא רוצה לדעת איך הוא הרגיש. אסור שדברים כאלה יקרו."

עם יד על הלב הרגשות שאתה מביע במשחק הם אמיתיים - או שזו הצגה?

"זה בא מבפנים. אני מודה שאני קצת יותר מוחצן מאחרים. אחר כך כשאני רואה את המשחק בטלוויזיה אני לא מבין מה עשיתי ושואל את עצמי 'מה השתוללת ככה.'? את ההצגות היחידות אני עושה לפעמים לשופטים כשאני משחק אותה כועס. אם אני מרוויח מזה שריקה בהתקפה הבאה זה רווח נקי." הקפטן הפורש ועוזר המאמן הנכנס של מכבי דריק שארפ כבר הכתיר את פניני כיורשו. "הוא מזכיר לי את עצמי" סיפר לפני ארבעה חודשים בראיון ל"ישראל היום." הפורוורד מתרגש מהמחמאה: "זה נכון שיש לנו אותו אופי אמוציונלי. כילד הסתכלתי על דריק כמו על גיבור. תכלס אי אפשר לחקות את מה שהוא עשה. אחד כזה יש פעם ב100- שנה. היה מדהים לראות איך הוא הגיע בכל שנה והתרגש מחדש. ולשחק נגדו זה היה לא פחות כיף מאשר לשחק איתו.

"יש עולם שלם שמתנהל על המגרש והמצלמות לא קולטות אותו" ממשיך פניני "שם נעשים כל הדברים והטריקים הקטנים. אבל במאני טיים כולם פתאום נהיים רציניים. חוץ משארפ. הוא ממשיך לצחוק איתך." עכשיו מדברים במכבי על האפשרות שפניני יהפוך באופן רשמי ליורש של שארפ. ראשי המועדון מתלבטים אם להעניק את סרט הקפטן לשחקן הוותיק בקבוצה טל בורשטיין או לגיא שמייצג את דור העתיד שלה.לאחרונה אף עלתה הצעה שהשניים ימונו לתפקיד בצוותא.

"לא דיברו איתי על זה וכל הסיטואציה די מביכה אותי" מתוודה פניני "הרי ברור שלצידי או בלעדיי טל בורשטיין צריך להיות הקפטן הבא של מכבי. מגיע לו. הוא הכי ותיק בקבוצה הוא היה חלק מכל ההצלחות הגדולות שלה ומהשושלת המיתולוגית. זה טבעי שהוא יקבל את התפקיד."

פניני מתגורר בצפון הישן של תל אביב ומסתובב באזורים שמזוהים דווקא עם הפועל. על הדרבי נגד האדומים אגב הוא כבר מפנטז. "אני מעריך מאוד את הפועל תל אביב על הדרך שבה בחרה - להישאר בליגה השנייה ולוותר על הכרטיס לליגת העל עד שתזכה בו בדרך ספורטיבית. לשחק בדרבי תהיה הגשמת חלום מבחינתי."

יש גם מחיר לחיים ככדורסלן מוביל במכבי. פניני הוא סלב לכל דבר. כל צעד שלו מלווה במצלמות חשבון הפייסבוק שלו נפרץ כבר כמה וכמה פעמים - ואפילו היו כאלה שהתחזו אליו וכתבו דברים בשמו. "החיים האלה נראים נוצצים אבל יש בהם גם קשיים" הוא מספר. "ברחוב אין לי בעיה כי אני מכבד כל אדם מצטלם וחותם למי שמבקש. אולי זה בגלל שבאתי מלמטה ואני מעריך כל רגע ממה שיש לי עכשיו."

אז מה הבעיה?

"אני נאלץ לוותר על המון דברים שמפתים אנשים בגילנו למשל יציאות וטיולים. המדינה שלנו כל כך קטנה וכולם מכירים את כולם. אתה מרגיש שפותחים עליך עיניים. ברגע שאני יוצא מההיכל כל דבר שאני עושה מקושר לתוצאות על המגרש. אבל בסוף זה משתלם כי אני חי את הריגוש הזה שיש בכדורסל ואין בשום דבר אחר."

כשקבוצות הכדורגל והנבחרות הלאומיות יוצאות למחנות אימונים או למסעות משחקים התקשורת כולה נכנסת לכוננות ספיגה. לכולם ברור שזה עניין של זמן עד שהשערורייה הבאה תפרוץ אבל בכדורסל זה לא קורה משום מה. אין הימורים גם לא נערות ליווי ואפילו לא גניבות מהדיוטי פרי.

אז איך אתם מתפרעים משחקים טאקי?

"אני לא יודע מה קורה בכדורגל אבל אצלנו באמת משעמם. רוב השחקנים יישארו במלון וילכו לישון. אגב אני לא חושב שיש פסול בהליכה לקזינו אחרי משחק גם אם הפסדת בו. אני לא מבין מה הסיפור הגדול. הקבוצה הפסידה ושחקן יצא לבלות אז זה
אומר שהוא לא עצוב? הוא יבוא באימון הבא ויתקן את הטעויות. זה הזמן לנקות את הראש. זה בטח עדיף מאשר ששחקנים ייצאו יומיים לפני משחק"

זה מונע ממך לצאת?

"גם אם אני אדע שידברו עלי כל עוד אני מאמין שמה שאני עושה טוב לי, וההנהלה או המאמן לא אסרו עלינו - לא אתן לאף אחד להכתיב לי בטח לא לתקשורת."

הכדורסלנים הישראלים שנחשבים דעתנים ואינטליגנטים בשלל נושאים נמנעים מלהתבטא בנושאים פוליטיים. "אנחנו חוששים מהתקשורת" מודה פניני "אנחנו בורחים מראיונות כדי לא להיכנס לפינות ושלא ידביקו לנו כותרות פרובוקטיביות. ככה זה אצלי וגם אצל רבים מחבריי. אנחנו מעדיפים להימנע מהדברים האלה ולהתייחס רק לכדורסל."

הפעם לא נוותר. מה דעתך על גל המחאה ששטף הקיץ את ישראל?

"אני תומך במחאה ובמוחים ומגיע להם כל הכבוד. אני אומר את זה כאחד שחי בסרט ומרוויח הרבה מאוד ביחס לאנשים בגילו. אבל גם יש לי הרבה חברים שהופכים עולמות כדי לגור עם שני שותפים שהם בכלל לא מכירים רק כדי לגמור את החודש. הבעיה היא שאני לא רואה פתרון. אנחנו לא חיים בשווייץ ויש עוד דברים לא פחות חשובים. הלוואי שמישהו שם למעלה ירים את הכפפה¬ ."

אהרל'ה ויסברג, 'ישראל היום'.

תמונה
תמונה תמונה

"לכל שחקן יש את הגאווה שלו ומה שמביא לי את הגאווה זה לא הדקות או הנקודות אלא הניצחון"
~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

Re: "ביום שיפסיקו לקלל אותי אתחיל לדאוג"

הודעהעל ידי asafb96 » 26 אוגוסט 2011, 09:04

תותח!
אני מאוד מקווה שיגמור כמו שארפ. שחקן מצוין עם נשמה גדולה
זה שחקן שבאמת כיף לראות. תמיד נותן 100%, תמיד "יקריב" את הגוף שלו לעוד עבירה ונלחם על כל כדור
:worship
asafb96

הודעהעל ידי אבי » 26 אוגוסט 2011, 10:01

פניני מכביסט אמיתי- יודע ששונאים אותו ולא איכפת לו.
צריך להיות הקפטן הבא.

סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי where is the love? » 26 אוגוסט 2011, 11:13

אבי כתב:פניני מכביסט אמיתי- יודע ששונאים אותו ולא איכפת לו.
צריך להיות הקפטן הבא.

בהחלט!
תמונה

אנחנו מכבי ואנחנו יוצאים לקרב ומי שאתנו אתנו !!!! אז המון בהצלחה!!!
where is the love?

הודעהעל ידי בנימין נעמן » 26 אוגוסט 2011, 12:28

גבר גבר. אין עליו
סמל אישי של המשתמש
בנימין נעמן

הודעהעל ידי felix_r » 26 אוגוסט 2011, 16:30

חבל שאי אפשר לעלות את האשכול של הפורום הישן, ולראות מה כתבו האנשים על בואו של פניני למכבי...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי yzafrir » 26 אוגוסט 2011, 19:29

מבחינה מקצועית אני חייב להודות שהוא מאוד הפתיע אותי אבל מבחינת אופי ומכביסטיות ממש לא , הוא גדל במכבי ובא ממשפחה של אוהדים שרופים....יש עוד הרבה שחקנים בהרבה קבוצות שאוהדים במכבי ובטח שלא יצא להם לשחק בקבוצה....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־146 אורחים