המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

אלייז'ה בראיינט

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: אלייז'ה בראיינט חתם במכבי ת

הודעהעל ידי שופי שוף » 23 יולי 2019, 10:45

החציל האצטקי כתב:
מקאדו 3 כתב:חציל איך הוא בהגנה ? מה הנקודות החזקות שלו ואיפה החולשות ? אגב יש גם דוגמאות לשחקנים שבאו משום מקום והפכו לשחקני יורוליג לגיטימיים .

דיון תומאס ג'רמי פארגו שון ג'יימס דורון פרקינס ...

שאלה טובה.
הוא לא מאוד אתלטי או זריז ככה שההגנה שלו בסימן שאלה.
נראה שהוא כן מחוייב בהגנה והפיזיות שלו והידיים הארוכות נותנות לו כלים עדיפים על של רול, לצורך העניין, אבל לא הייתי בונה על שומר-על.

הנקודה החזקה אצלו היא היכולת לייצר נקודות ביעילות ובמגוון דרכים. חדירה, בידודים לקליעה, יציאה מחסימות... יש לו הכל, והוא מקבל החלטות טובות.

הוא נראה כמו שחקן לגיטמי ליורוליג.
ההגנה היא באמת שאלת המפתח כי אם הוא ישמור כמו שצריך, הוא יגיע גם לאן בי איי. התקפית החבילה שהוא מביא היא ברמה גבוהה.
משחק עם הרבה ביטחון, כמו וטרן.

אני חושב שהיתרונות העיקריים במשחק שלו הם היעילות שמתבטאת ב-65% משתיים(אחוז בלתי נתפס לגארד) והיכולת שלו לשחק בלי הכדור ולהשתמש בשטף של המשחק.
הדבר שהכי אהבתי בו זה האיזון הכמעט מושלם בדומיננטיות שלו. כלומר, כשהיה צריך לקחת את העניינים לידיים ולהריץ התקפה תקועה, הוא השתמש ביכולות האישיות הגבוהות שלו, אבל הוא לעולם לא ניסה להציל את המולדת וכפה את עצמו על המשחק.
עבור מכבי, זה אומר שיהיה לה שחקן משלים שלא צריך את הכדור ביד, אבל לא מהווה נטל התקפי.
סמל אישי של המשתמש
שופי שוף

Re: אלייז'ה בראיינט חתם לשנתיים במכבי ת

הודעהעל ידי arie85 » 23 יולי 2019, 10:46

my man כתב:בעיני זה שחקו למגדל או לראשון..
מכבי פשוט לא בליגה של הגדולות ואני מדבר על למעלה ממקום 10..

שדוויד בלאט מביא שחקן מהליגה הישראלית כולם בטוחים שזה הצלחה ובמכבי מביאה אז אנשים אומרים שצריך לסגור את העסק, די עם הקיצוניות
arie85

Re: אלייז'ה בראיינט חתם לשנתיים במכבי ת"א

הודעהעל ידי my man » 23 יולי 2019, 10:48

arie85 כתב:

שדוויד בלאט מביא שחקן מהליגה הישראלית כולם בטוחים שזה הצלחה ובמכבי מביאה אז אנשים אומרים שצריך לסגור את העסק, די עם הקצוניות

מי זה כולם? לידיי היה הצלחה? הם הגיעו לפלייאוף ולא שמעתי?
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

Re: אלייז'ה בראיינט חתם במכבי ת

הודעהעל ידי מקאדו 3 » 23 יולי 2019, 10:51

החציל האצטקי כתב:
מקאדו 3 כתב:חציל איך הוא בהגנה ? מה הנקודות החזקות שלו ואיפה החולשות ? אגב יש גם דוגמאות לשחקנים שבאו משום מקום והפכו לשחקני יורוליג לגיטימיים .

דיון תומאס ג'רמי פארגו שון ג'יימס דורון פרקינס ...

שאלה טובה.
הוא לא מאוד אתלטי או זריז ככה שההגנה שלו בסימן שאלה.
נראה שהוא כן מחוייב בהגנה והפיזיות שלו והידיים הארוכות נותנות לו כלים עדיפים על של רול, לצורך העניין, אבל לא הייתי בונה על שומר-על.

הנקודה החזקה אצלו היא היכולת לייצר נקודות ביעילות ובמגוון דרכים. חדירה, בידודים לקליעה, יציאה מחסימות... יש לו הכל, והוא מקבל החלטות טובות.

הוא נראה כמו שחקן לגיטמי ליורוליג.
ההגנה היא באמת שאלת המפתח כי אם הוא ישמור כמו שצריך, הוא יגיע גם לאן בי איי. התקפית החבילה שהוא מביא היא ברמה גבוהה.
משחק עם הרבה ביטחון, כמו וטרן.

תודה , עכשיו נקווה לקבל עוד לפחות 2 החתמות יותר בטוחות .
תמונה
מקאדו 3

הודעהעל ידי Adam » 23 יולי 2019, 10:52

my man כתב:
arie85 כתב:

שדוויד בלאט מביא שחקן מהליגה הישראלית כולם בטוחים שזה הצלחה ובמכבי מביאה אז אנשים אומרים שצריך לסגור את העסק, די עם הקצוניות

לידיי היה הצלחה. שחקן ששיחק בפאקינג גליל שנה לפני שנתן בעונת הרוקי שלו ביורוליג 10 נק' ו-4 רב' (ב17 דק'!) למשחק זאת הצלחה אדירה.
אני באמת לא מבין איך בלאט וויתר עליו לעונה הבאה. אני בטוח שהוא יהיה שחקן טוב יותר שנה הבאה ומי שתיקח אותו (ז'לגיריס?) תיהנה ממנו מאוד.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי קובי » 23 יולי 2019, 10:52

ייאמר לזכות דרוקר - הביא זרים מעולים לליגה השנה. בעניין הזה בד"כ שמיר זוכה ובגדול. השנה דרוקר לקח את הקופה.

לפי השאלות שנשאלות פה, לא הרבה עקבו אחרי הקבוצה הדרומית השנה... כולם זוכרים בעיקר את המפגש האחרון נגד מכבי בחצי הגמר, בו טוקוטו קירקס את כל מי שהיה מנגד במכבי, ובראיינט שלא הצליח להתרומם במשחק הזה ולהוביל להפתעה.
יחד עם זאת, לאורך העונה, היה זה בראיינט שהוביל את הקבוצה של דרוקר כמעט בכל משחק, כולל 3 משחקים מצויינים נגד מכבי בעונה הסדירה, שכולם הסתיימו בהפסד במשחק צמוד (ושוב - אולי בגלל זה לא זוכרים).

האם זה יצליח במכבי? ברמת יורוליג? קשה מאוד לדעת.
חשוב לזכור, שעל כל בול פגיעה של פארגו ופרקינס, או פספוס של קלייבורן, יש רכבת של עשרות זרים שעוברים בליגה שלנו, שחלקם הצליחו לעשות את קפיצת המדרגה, וחלקם ממשיכים לדשדש.
גם אלו שהצליחו בקבוצות אחרות, כולל ביורוליג, אחרי שיצאו מארץ הקודש - מי יודע אם במכבי היו מסוגלים לעשות את קפיצת המדרגה ולהצליח...

בשורה התחתונה - החתמה מתחת לפנס.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי arie85 » 23 יולי 2019, 10:52

my man כתב:
arie85 כתב:

אני מדבר על תגובות של אנשים פה אחרי החתימה, חוץ מזב להזכיר לך גם את מי שהוא הביא בזמנו מחולון לטורקיה?
arie85

הודעהעל ידי אחדשיודע » 23 יולי 2019, 11:01

קובי כתב:ייאמר לזכות דרוקר - הביא זרים מעולים לליגה השנה. בעניין הזה בד"כ שמיר זוכה ובגדול. השנה דרוקר לקח את הקופה.

אכן. האמת שקשה לי להגיד מי מהזרים שהיו שם היה יותר טוב, לכ"א היה את היתרונות שלו ואת הזמן שלו.
בראיינט, טוקוטו, בריימו. באמת שיחוק של דרוקר.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Adam » 23 יולי 2019, 11:07

דוח סקאוטינג קצר על השחקן:

צריך להסתכל על ההחתמה של אלייז'ה בראיינט בכמה זוויות שונות.
אם רוצים להסתכל על זה לפי השוואה בינו לבין רול, אני חושב שהשתפרנו.
הוא צעיר מרול.
הוא זול מרול (בהרבה).
הוא נותן הגנה טובה מרול.
פיזי יותר מרול.
לעומת זאת,
רול לדעתי מנהל משחק טוב ממנו.
רול קלעי טוב ממנו.
באשר לדברים שהם די שווים: קבלת החלטות נכונה במשחקים, בחירת זריקות טובות, לא כופים על עצמם את המשחק.

אם רוצים להסתכל על זה בזווית אחרת לגמרי, בתור אלייזה בראיינט כשחקן:
מדובר בשחקן עם אופי מאוד איכותי, בדיוק כמו שמכבי אוהבים. לא מדובר בשחקן עם אגו נפוח שיעשה בעיות (קיין, פארגו, טיוס), ולא בטוח שזה טוב לפעמים, כי כן צריך את ה-BAD GUY מדי פעם.
זה שחקן שמכיר כבר את הליגה שלנו, כבר התרגל לחיים בישראל, כך שתקופת ההסתגלות שלו תהיה קצרה מאוד ביחס לשחקנים החדשים האחרים שיגיעו.
הוא מאוד מגוון. הוא יכול לשחק בשלוש עמדות, כשהעמדה העיקרית שלו היא 2 (ולא 3 כמו שחלק רשמו כאן). דווקא בעמדה הטבעית שלו יהיה לו יתרון על פני הרבה שחקנים אחרים (במיוחד בליגה), אך כאשר יתפקד כ-3, מאמין שיהיה לו מאוד קשה. בכל מקרה היתרון כאן הוא שעל הנייר נראה שהוא יוכל לשחק עם הרבה שחקנים שונים בחמישיות.
לאורך כל העונה הוא היה מאוד יציב (שזה הדבר האולי הכי חשוב לדעתי בכדורסל). עם נכנסים יותר לעומק הסטטיסטיקה, ניתן לראות שהאחוזים ל-2 אצלו היו נהדרים לאורך כל העונה (כולל פלייאוף). עם זאת, היו לו לא מעט נפילות לאחוזים ל-3 (במיוחד בפלייאוף).
זה שחקן שמאבד מעט מאוד כדורים ביחס לכמות הדקות שהוא משחק. זה עוד נתון שמראה עד כמה הוא לא כופה על עצמו את המשחק.
הגנתית מדובר כאן בהחלט בסימן שאלה הכי גדול. יהיו לא מעט משחקים שיהיה לו יתרון פיזי על פני יריבו (וגם להפך כנראה) ואני בטוח שהוא ינצל זאת לטובתו. עם זאת, כשומר אחד על אחד- הוא סביר. אין לו רגליים יותר מדי זריזות, אך הידיים הארוכות שלו יעזרו לו לצמצם את הפער. אני כן חושב שבשמירה קבוצתית הוא הרבה יותר טוב. לשם השוואה, זוסמן (שגם בעל ידיים ארוכות, וקצת יותר גבוה ממנו) שומר הרבה יותר טוב ממנו באחד-על-אחד (טוב נו, זוסמן שומר-על מבחינתי) אך כשמדובר בשמירה קבוצתית אני חושב שהם באותה רמה.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
Adam

הודעהעל ידי גל גל » 23 יולי 2019, 11:10

הוא מנהל משחק יותר טוב מרול.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Adam » 23 יולי 2019, 11:13

גל גל כתב:הוא מנהל משחק יותר טוב מרול.

לא מסכים, אך זאת דעתי.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
Adam

הודעהעל ידי arie85 » 23 יולי 2019, 11:19

Adam כתב:
גל גל כתב:הוא מנהל משחק יותר טוב מרול.

לא מסכים, אך זאת דעתי.

גם אני לא מסכים, לדעתי רול שנתנו לו ניהל משחק טוב מאוד
arie85

הודעהעל ידי felix_r » 23 יולי 2019, 11:20

וואו! אני בשוק. עוד החתמה סתמית לחלוטין! לא זוכר קיץ כזה גרוע מאז עונת אפי בירנבוים! כל ההחתמות פשוט גרועות!
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי lirca89 » 23 יולי 2019, 11:23

אני דווקא חושב שזו החתמה לא רעה. די רציתי לראות במכבי את אחד מהזרים המצליחים בעונה החולפת בישראל עם עדיפות לבראיינט או לוולדן. לדעתי מכבי הייתה צריכה עוד קומבו גארד כמו בראיינט שיוכל לספק נקודות כשסקוטי על הספסל. העונה ראינו שברגע שזה קרה כל ההתקפה של מכבי נתקעה ולא היה שחקן אחד שיכל לייצר נקודות.
מעבר לכך מדובר בשחקן עם אופי מאוד נוח, מכיר כבר את הליגה (שם אין ספק שנראה אותו משחק לא מעט) ובכסף שיקבל לדעתי היה שווה לקחת אותו.

אבל כמובן שזה לא סותר את העובדה שבלי רכז נורמלי כל מה שבונים לא יהיה שווה. אני כבר לא מעז להגיד רכז בכיר. שיביאו רכז אמיתי שיודע לנהל משחק, להוביל כדור (ולא לכדרר את עצמו לדעת) ולקלוע ב-80 אחוז ומעלה מהקו. הוא לא חייב להיות סקורר מטורף. פשוט רכז שיעשה סדר ויוריד מסקוטי את הנטל הזה.
lirca89

הודעהעל ידי A.Parker » 23 יולי 2019, 11:36

אני אוהב את הבחור (מקצועית ועוד יותר אישיותית), אבל ההחתמה הזאת רעה. שוב מחתימים שחקן משלים לפני שחקן בכיר, שוב הולכים על הימור ושוב מחתימים שחקן שמידת התאמתו לסגל כלל לא ברורה. כרגע יש לנו שני זרים בינוניים (וולטרס וקלויארו) והימור (בראיינט), כשאין שום סיבה שיהיו 3 שחקנים כאלה בסגל אחד של קבוצת יורוליג ששואפת לפלייאוף.

בכל אופן, מדובר בשחקן טוב שיכול לעשות את הקפיצה ליורוליג. הוא יוצר מעולה ובעל אופי מדהים, ואפשר רק לקוות שמתוך כל הבלילה הזאת ייצא משהו טוב.
A.Parker

הודעהעל ידי MTA2311 » 23 יולי 2019, 11:38

אם היה לי דולר על כל פעם שאמרו פה על שחקן "אני בסדר עם זה כי הוא בא לספסל", ואז התברר שהוא שחקן של 30 דקות, או לחלופין "אני בסדר עם זה, כי הוא זול וישאיר מלא כסף להחתמה של שחקן בכיר", ואז התברר שהוא השחקן הבכיר וזה פשוט מה שמשלמים במכבי, הייתי יכול לממן את סלוקאס בעצמי.

מדובר בשחקן שבא להחליף את רול ויקבל 20-25 דקות יורוליג קל. אף אחד לא חושב שיביאו עוד סווינגמן אני מניח. גם וולטרס וקלוירו יהיו שחקנים מובילים בניגוד למה שנטען פה כל הקיץ. זאת מכבי, תתרגלו.

ולגופו של עניין, אני חושב שאני הייתי הראשון שכתב עליו פה שנה שעברה. הוא שחקן טוב, אבל יש לו בעיה קשה מאוד באתלטיות, וזה יבוא לידי ביטוי גם ביכולת שלו לייצר מצבי זריקה ביורוליג.

על הנייר, גם עם כספי ודילייני (זה השם החם פה משום מה), זה סגל בעייתי מאוד בכל עמדה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי felix_r » 23 יולי 2019, 11:42

MTA2311 כתב:אם היה לי דולר על כל פעם שאמרו פה על שחקן "אני בסדר עם זה כי הוא בא לספסל", ואז התברר שהוא שחקן של 30 דקות, או לחלופין "אני בסדר עם זה, כי הוא זול וישאיר מלא כסף להחתמה של שחקן בכיר", ואז התברר שהוא השחקן הבכיר וזה פשוט מה שמשלמים במכבי, הייתי יכול לממן את סלוקאס בעצמי.

מדובר בשחקן שבא להחליף את רול ויקבל 20-25 דקות יורוליג קל. אף אחד לא חושב שיביאו עוד סווינגמן אני מניח. גם וולטרס וקלוירו יהיו שחקנים מובילים בניגוד למה שנטען פה כל הקיץ. זאת מכבי, תתרגלו.

ולגופו של עניין, אני חושב שאני הייתי הראשון שכתב עליו פה שנה שעברה. הוא שחקן טוב, אבל יש לו בעיה קשה מאוד באתלטיות, וזה יבוא לידי ביטוי גם ביכולת שלו לייצר מצבי זריקה ביורוליג.

על הנייר, גם עם כספי ודילייני (זה השם החם פה משום מה), זה סגל בעייתי מאוד בכל עמדה.

בוא נודה בעובדות: סגל יורוקאפ
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 23 יולי 2019, 11:43

MTA2311 כתב:אם היה לי דולר על כל פעם שאמרו פה על שחקן "אני בסדר עם זה כי הוא בא לספסל", ואז התברר שהוא שחקן של 30 דקות, או לחלופין "אני בסדר עם זה, כי הוא זול וישאיר מלא כסף להחתמה של שחקן בכיר", ואז התברר שהוא השחקן הבכיר וזה פשוט מה שמשלמים במכבי, הייתי יכול לממן את סלוקאס בעצמי.

אני לא בטוח שיגיע רכז בכלל.
יש מצב שיביאו סווינגמן נוסף במקום רכז.
מעריך שיביאו את הגארד הכי איכותי שמסוגלים להנחית ומסוגל לשחק עם סקוטי ביחד. כבר אין להם לוקסוס לבחור אם זה רכז או 2.

די ברור שגם נייט וגם בראיינט הגיעו כדי לשחק, לא כדי לנופף במגבת.
צריך גם להבין מה מתכננים בקו הקדמי, כי ללכת עם עמרי, ג׳ייק וקלויארו ב4 זה אקט די התאבדותי.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי felix_r » 23 יולי 2019, 11:45

מה שאפילו טראגי יותר, זה שמכבי בונה סגל יורוקאפ, אבל משלמת על כל שחקן מחיר של יורוליג! שחקנים כמו בראיינט, וולטרס, קלויארו לא מקבלים בשום מקום יותר מ 250 אלף דולר.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי MTA2311 » 23 יולי 2019, 11:46

felix_r כתב:

בוא נודה בעובדות: סגל יורוקאפ

קיץ הזייה. זה נראה כאילו פשוט הפסיקו לנסות כבר.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־40 אורחים