המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

טיילר דורסי - עוזב לארה"ב ולא יסיים את העונה

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: טיילר דורסי חתם במכבי ת

הודעהעל ידי my man » 24 ספטמבר 2019, 00:26

יש העונה ים משחקים..יעשו רוטציות של מנוחה..לא יקרה כלום.
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Jack55 » 24 ספטמבר 2019, 00:54

my man כתב:יש העונה ים משחקים..יעשו רוטציות של מנוחה..לא יקרה כלום.

גם אני חושב, זה בסהכ משחקי ליגה שלרובם אין הרבה משמעות בסופו של דבר.
השחקנים המובילים יהיו זקוקים ללא מעט מנוחה במהלך העונה בטח בשבועות שיש משחקים כפולים ביורוליג.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 ספטמבר 2019, 01:08

A.Parker כתב:
אחדשיודע כתב:
Jack55 כתב:הערכה: טיילר דורסי לא יקבל אזרחות ישראלית
מסתמן כי הגארד האמריקאי לא יוותר על האזרחות היוונית, שעל פי החוק מונעת ממנו להחזיק בדרכון נוסף. ברמה הכלכלית, עלותו תהיה זולה יותר משום שיירשם כשחקן זר
https://www.sport5.co.il/HTML/Articles/ ... 24557.html

הכתב הכי חרטטן בתקשורת.

זה לא נכון?

לא יודע מה הסיטאוציה של דורסי בכל הסיפור הזה, אבל באופן כללי, אזרח יווני בהחלט יכול להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית (אותו דבר כמובן לגבי ישראלי ואמריקאי). ולגבי ענייני המס שהוא רשם שם - חירטוט מארץ החירטוטים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי A.Parker » 24 ספטמבר 2019, 01:10

my man כתב:יש העונה ים משחקים..יעשו רוטציות של מנוחה..לא יקרה כלום.

מסכים, אם כי כשחושבים על זה טיפה לעומק יש כמה שחקנים, כמו וולטרס וסקוטי, שיצטרכו לשחק ברוב המשחקים כי אין להם תחליף (לראות את דיבה מרכז לא עושה לי את זה), מה שיוצר מצב של חוסר גמישות בסגל.
A.Parker

הודעהעל ידי A.Parker » 24 ספטמבר 2019, 01:11

אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:
אחדשיודע כתב:
Jack55 כתב:הערכה: טיילר דורסי לא יקבל אזרחות ישראלית
מסתמן כי הגארד האמריקאי לא יוותר על האזרחות היוונית, שעל פי החוק מונעת ממנו להחזיק בדרכון נוסף. ברמה הכלכלית, עלותו תהיה זולה יותר משום שיירשם כשחקן זר
https://www.sport5.co.il/HTML/Articles/ ... 24557.html

הכתב הכי חרטטן בתקשורת.

זה לא נכון?

לא יודע מה הסיטאוציה של דורסי בכל הסיפור הזה, אבל באופן כללי, אזרח יווני בהחלט יכול להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית (אותו דבר כמובן לגבי ישראלי ואמריקאי). ולגבי ענייני המס שהוא רשם שם - חירטוט מארץ החירטוטים.

הקטע עם המס בהחלט בולשיט וניסיתי שעה להבין איפה הוא נפל בניסוח, אבל מתברר שהבעיה היתה יותר עמוקה מניסוח וכללה יותר חוסר הבנה.
אז אתה אומר שהוא יכול להחזיק בשלוש אזרחויות בוודאות?
A.Parker

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 ספטמבר 2019, 01:17

אמרתי, אני לא יודע ספציפית לגבי דורסי (לא מכיר את סיפור חייו ובטח לא מכיר את כל הניואנסים של החוק ביוון), אבל באופן כללי - אזרח יווני יכול להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית, כן.
אחדשיודע

הודעהעל ידי שמוליק » 24 ספטמבר 2019, 06:54

אחדשיודע כתב:אמרתי, אני לא יודע ספציפית לגבי דורסי (לא מכיר את סיפור חייו ובטח לא מכיר את כל הניואנסים של החוק ביוון), אבל באופן כללי - אזרח יווני יכול להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית, כן.

ואזרח ישראלי יכול להחזיק ב 3 אזרחויות?
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 ספטמבר 2019, 08:08

כן. נאמר זאת כך - אם בתהליך ההתאזרחות שלו בישראל הוא מתבקש לוותר על אזרחותו ביוון, זה לא בגלל שהחוק בישראל אינו מתיר להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית.

אבל רועי כהן התייחס בדיווח האחרון שלו ספציפית לחוק ביוון, וטען שאינו מאפשר לדורסי להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית.
כאמור, באופן כללי, אזרחים יווניים כן יכולים להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית. מה החוק ביוון אומר לגבי כל מקרה ומקרה אני לא יודע.

בכל אופן, אם יתגלה שמקור הקשיים הוא בכלל בחוק הישראלי ולא בחוק היווני, אז כנראה שזה כבר קשור להליך של ההתאזרחות. אם הוא היה יכול לקבל אזרחות מתוקף חוק השבות (ובטיפשותו, רועי כהן טען לאחר חתימתו שהוא זכאי לאזרחות בין היתר בזכות העובדה ש-"אימו יהודייה"), קרוב לוודאי שלא היה נתקל ביותר מידי קשיים מהסוג הזה. אבל למיטב ידיעתי, שורשיי המשפחה שלו בישראל הם ממוצא ערבי-נוצרי, ולא יהודי. במקרה כזה, הוא לא זכאי לאזרחות מתוקף חוק השבות והוא צריך לפנות לנתיב של התאזרחות מכוח לידה (אם אימו, שנולדה בירושלים, מחזיקה באזרחות ישראלית) - וייתכן שזה בעייתי/מסורבל יותר עבורו מהבחינה הזאת.
אחדשיודע

הודעהעל ידי NY boy » 24 ספטמבר 2019, 13:54

אחדשיודע כתב:כן. נאמר זאת כך - אם בתהליך ההתאזרחות שלו בישראל הוא מתבקש לוותר על אזרחותו ביוון, זה לא בגלל שהחוק בישראל אינו מתיר להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית.

אבל רועי כהן התייחס בדיווח האחרון שלו ספציפית לחוק ביוון, וטען שאינו מאפשר לדורסי להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית.
כאמור, באופן כללי, אזרחים יווניים כן יכולים להחזיק ב-3 אזרחויות בו זמנית. מה החוק ביוון אומר לגבי כל מקרה ומקרה אני לא יודע.

בכל אופן, אם יתגלה שמקור הקשיים הוא בכלל בחוק הישראלי ולא בחוק היווני, אז כנראה שזה כבר קשור להליך של ההתאזרחות. אם הוא היה יכול לקבל אזרחות מתוקף חוק השבות (ובטיפשותו, רועי כהן טען לאחר חתימתו שהוא זכאי לאזרחות בין היתר בזכות העובדה ש-"אימו יהודייה"), קרוב לוודאי שלא היה נתקל ביותר מידי קשיים מהסוג הזה. אבל למיטב ידיעתי, שורשיי המשפחה שלו בישראל הם ממוצא ערבי-נוצרי, ולא יהודי. במקרה כזה, הוא לא זכאי לאזרחות מתוקף חוק השבות והוא צריך לפנות לנתיב של התאזרחות מכוח לידה (אם אימו, שנולדה בירושלים, מחזיקה באזרחות ישראלית) - וייתכן שזה בעייתי/מסורבל יותר עבורו מהבחינה הזאת.

מידיעה זה לא מדויק. לא יודע מה קורה ביוון ומה החוק שם, אולי רועי כהן בדק וקיבל מידע ואולי קשקש. אבל בישראל בוודאות בתהליך ההתאזרחות יש דרישה שבמידה ואתה מחזיק אזרחות נוספת אתה יכול לחתום על מסמך שבו אתה מוותר על האזרחות הנ"ל ולקבל אזרחות במיידית, במידה ולא אתה נאלץ להמתין מספר חודשים ורק אז מתקבלת האזרחות. יכול להיות שזה בכלל הסיפור, שבגלל הנסיבות שדורסי חתם וישר הגיע אין את הפרווילגיה לחכות את התקופה הזאת כי רוצים אותו כזר גם בליגה ומכיוון שאי אפשר לשנות סטטוס באמצע העונה אז וויתרו על הרעיון כבר לכל אורך העונה.
NY boy

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 ספטמבר 2019, 14:10

מה לא מדויק? אתה מדבר אולי על תהליך התאזרחות רגיל (שדורש דברים נוספים - תהליך ארוך), שלא באמצעות חוק השבות או נישואין. אנשים שמקבלים אזרחות מתוקף חוק השבות (וזה כאמור כנראה לא המקרה) לא נדרשים לוותר על האזרחות הקודמת שלהם ויכולים לקבל ת"ז ישראלית באופן כמעט מיידי. לזה התייחסתי. לגבי התאזרחות מכוח לידה עבור מי שלא נולד בארץ, אני לא יודע להגיד ולכן גם לא התייחסתי לעניין. כתבתי שייתכן שזה בעייתי/מסורבל יותר עבורו, אבל באופן אישי אני לא מכיר מקרה דומה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Jack55 » 24 ספטמבר 2019, 15:56

תהליך האזרוח של דורסי בבדיקה משפטית
האם ימצא פתרון? במכבי ת"א אופטימיים לגבי רישומו כישראלי
https://www.sport5.co.il/HTML/Articles/ ... 24610.html
בשל העובדה שלא ניתן לשנות את מעמדו של שחקן באמצע העונה (מזר למתאזרח), ההערכה היא כי מכבי תעדיף, לפחות בחלק הראשון של העונה, להמתין עם רישומו של דורסי לליגה, עד אשר הנושא יוברר באופן סופי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי NY boy » 24 ספטמבר 2019, 16:26

אחדשיודע כתב:מה לא מדויק? אתה מדבר אולי על תהליך התאזרחות רגיל (שדורש דברים נוספים - תהליך ארוך), שלא באמצעות חוק השבות או נישואין. אנשים שמקבלים אזרחות מתוקף חוק השבות (וזה כאמור כנראה לא המקרה) לא נדרשים לוותר על האזרחות הקודמת שלהם ויכולים לקבל ת"ז ישראלית באופן כמעט מיידי. לזה התייחסתי. לגבי התאזרחות מכוח לידה עבור מי שלא נולד בארץ, אני לא יודע להגיד ולכן גם לא התייחסתי לעניין. כתבתי שייתכן שזה בעייתי/מסורבל יותר עבורו, אבל באופן אישי אני לא מכיר מקרה דומה.

בוודאות אנשים שמקבלים אזרחות על פי חוק השבות צריכים או לחתום על מסמך שמוותרים על האזרחות שלהם, או לחכות איזה תקופת המתנה של 3 חודשים או משהו כזה. בדרך כלל זה לא בעיה כי השחקנים מבצעים את העלייה ביוני כבר מראש, פשוט מחכים את תקופת ההמתנה ומקבלים. ישנו בוודאות מסמך שאם אתה רוצה לקבל את האזרחות במיידית אתה חותם עליו שאתה מוותר על האזרחות הנוספת ומקבל בלי להמתין.

ואם זה הסיפור אני מבין את ההתלבטות של ההנהלה בעניין. יש אפשרות אולי להמתין חודשיים+ עד שיקבל ללא צורך לוותר. אבל זה אומר שהוא לא נרשם בליגה וזה מאד יכול לפגוע בו ביורוליג שמתחיל בשבוע הבא. ויש אפשרות לרשום אותו כזר אבל אז אי אפשר לשנות את הסטטוס שיקבל את האזרחות וצריך יהיה להושיב 3 זרים בחוץ כל משחק.
NY boy

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 ספטמבר 2019, 16:30

NY boy כתב:
אחדשיודע כתב:מה לא מדויק? אתה מדבר אולי על תהליך התאזרחות רגיל (שדורש דברים נוספים - תהליך ארוך), שלא באמצעות חוק השבות או נישואין. אנשים שמקבלים אזרחות מתוקף חוק השבות (וזה כאמור כנראה לא המקרה) לא נדרשים לוותר על האזרחות הקודמת שלהם ויכולים לקבל ת"ז ישראלית באופן כמעט מיידי. לזה התייחסתי. לגבי התאזרחות מכוח לידה עבור מי שלא נולד בארץ, אני לא יודע להגיד ולכן גם לא התייחסתי לעניין. כתבתי שייתכן שזה בעייתי/מסורבל יותר עבורו, אבל באופן אישי אני לא מכיר מקרה דומה.

בוודאות אנשים שמקבלים אזרחות על פי חוק השבות צריכים או לחתום על מסמך שמוותרים על האזרחות שלהם, או לחכות איזה תקופת המתנה של 3 חודשים או משהו כזה. בדרך כלל זה לא בעיה כי השחקנים מבצעים את העלייה ביוני כבר מראש, פשוט מחכים את תקופת ההמתנה ומקבלים. ישנו בוודאות מסמך שאם אתה רוצה לקבל את האזרחות במיידית אתה חותם עליו שאתה מוותר על האזרחות הנוספת ומקבל בלי להמתין.

אני לא מכיר דבר כזה. די בטוח שאין דרישה כזאת למתאזרחים באמצעות חוק השבות.
ואם אתה רוצה ללכת למקרי עבר של שחקנים יהודים / שורשים יהודיים, אז סילבן לנדסברג למשל קיבל את תעודת הזהות שלו עם נחיתתו בארץ באוגוסט (וזה קרה רק שבועות ספורים לאחר שסיכם בחיפה).

ואין שום התלבטות להנהלה. אם דורסי יוכל לקבל אזרחות ישראלית, ימתינו עם הרישום שלו עד שיקבל אותה. אם לא, לא.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Jack55 » 03 אוקטובר 2019, 17:22

"אם אצטרך לוותר על דרכון בשביל אזרחות, לא מעוניין"
"כעסתי שלא שיחקתי בדרבי", "רוצה להוכיח שאני יכול להיות שומר גדול", "כמעט שאין היום רכזים טבעיים". גארד מכבי ת"א, טיילר דורסי, מחמם מנועים לפני הבכורה ביורוליג
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... 24&lang=HE
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

Re: טיילר דורסי חתם במכבי ת"א

הודעהעל ידי שמואל1 » 03 אוקטובר 2019, 17:27

Jack55 כתב:"אם אצטרך לוותר על דרכון בשביל אזרחות, לא מעוניין"
"כעסתי שלא שיחקתי בדרבי", "רוצה להוכיח שאני יכול להיות שומר גדול", "כמעט שאין היום רכזים טבעיים". גארד מכבי ת"א, טיילר דורסי, מחמם מנועים לפני הבכורה ביורוליג
איזה קשקושים. עדיף שלא ידבר.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי קובי » 03 אוקטובר 2019, 17:31

שמואל1 כתב:
Jack55 כתב:"אם אצטרך לוותר על דרכון בשביל אזרחות, לא מעוניין"
איזה קשקושים. עדיף שלא ידבר.

סתם כותרות צהובות. תקרא בפנים.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

Re: טיילר דורסי חתם במכבי ת"א

הודעהעל ידי Jack55 » 03 אוקטובר 2019, 22:08

היה פשוט זוועה היום, מקווה שיהיה יותר משמעותי בהמשך
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

Re: טיילר דורסי חתם במכבי תל אביב

הודעהעל ידי MTAbasket » 03 אוקטובר 2019, 22:15

חבל כשהגיע כבר ידעתי שהיה צריך במקומו רכז גם אם היה פחות מרשים ובעל שם קטן יותר, דיברו פה על כריס ציוזה שאמנם נמוך אך היה תורם, ניתן היה לחפות אליו ועל ווילבקין בעמדות אחרות
MTAbasket

הודעהעל ידי RonB » 03 אוקטובר 2019, 22:20

מוזר הסיפור שלו. היה נהדר בהכנה ופתאום החל מהמשחק נגד מילאנו נראה כמו הצל של עצמו
RonB

הודעהעל ידי MTAbasket » 03 אוקטובר 2019, 22:23

בדיוק מה שרציתי לכתוב
היה נראה מבטיח
ולמרות שלא אהבתי את החתמתו יצליח להישתלב עם סקוטי
אבל עכשיו הוא נראה רע
MTAbasket

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot], Shay_uzan, sroeyz ו־77 אורחים