המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

יורוליג מחזור 1: חימקי נגד מכבי - חמישי 20:00

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יורוליג מחזור 1: חימקי נגד מכבי - חמישי 20:00

הודעהעל ידי toja27 » 04 אוקטובר 2019, 11:31

אדם כתב:מכבי אתמול נראתה רע זה היה נראה מבולגן ומקרי כאילו אין מאמן ולא היתה הכנה.
שחקן אחד שבד ניצח אותנו ,מה הכוונה?,הכל עבר ויצא ממנו לא הצליחו למנוע ממנו כלום ,הישתמשו בטקטיקה מטומטמת ,אין אחד בחימקי חוץ ממנו שיכול ליצר לעצמו ולאחרים ולא מצאו שום דבר כדי להפריע לו.
זו פשוט בושה שמשחק שלם נראה כמו גן ילדים בזמן שכל השחקנים בחימקי תלויים בשבד כולם יודעים ואין שום פתרון?.
כל המשחק מכבי ציפפה והביאה עזרות על שבד והשאירה קלעים פנויים ושחקנים לבד בצבע בטימטום.

שבד לא ניצח את המשחק... היה יותר בכיוון של להרוס להם. קשה למנוע משבד את החופש הפעולה , גם לקבוצות שמאורגנות טוב יותר וקבוצות הגנה טובות יותר. בדרך כלל המקסימום שניתן לעשות איתו ,זה לסגור קוי חדירה ולהכריח אותו לקחת זריקות קשות יותר, מה ששבד האנטי כדורסל בדרך כלל לוקח בשמחה ולמנוע מהאחרים להיות מעורבים בהתקפה, והאמת ברבע הרביעי במיוחד לאחר פציעתו של יוביץ' כך זה היה. שבד כן עוזר בעקיפין לקבוצה שלו בכך שיש להם שחקן שלוקח על עצמו ומוריד את הלחץ מהאחרים, אבל אתמול החיסרון שלו היה גדול יותר מהיתרון ובצורה אפילו די בולטת.
מי שכן שיחקו לטובת חימקי היו ירבקו, טימה ובמיוחד אנטוני גיל שכנראה עשה את ההבדל.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי anthony » 04 אוקטובר 2019, 12:14

היכולות הבסיסיות הנדרשות משחקני קו אחורי מתחלקות בסגל הזה בין יותר מדי שחקנים, תופעה קלאסית בבניית סגל בינוני ומטה.

הפער בין הקו הקדמי לאחורי הוא אדיר, לא זוכר סגל עם פער כל כך גדול.

Sent from my iPhone using Tapatalk
anthony

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 אוקטובר 2019, 12:19

הפער לא באמת כל כך גדול כמו שהיה נראה אתמול. הקו האחורי לא כזה גרוע והקו הקדמי לא כזה טוב כמו שהיה נראה אתמול.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי itai7 » 04 אוקטובר 2019, 12:40

רימאס קורטינייטיס. "היה לנו את יתרון הביתיות. ב-80-90 אחוזים מהמשחק היינו טובים יותר. היו כמה דברים קטנים שאנחנו יכולים לעשות טוב יותר, אבל זה בסדר. יש לנו קבוצה טובה עם קלעים טובים. חסרו לנו כמה שחקנים, אבל אלכסיי שבד יכול לייצר לעצמו מצבי קליעה ולמסור. לפני המשחק לא דאגתי איך מכבי תשחק, אלא איך אנחנו נתפקד".
itai7

הודעהעל ידי Jack55 » 04 אוקטובר 2019, 13:14

אני חושב שהקו האחורי שלנו מאוד כישרוני ועם פוטנציאל נהדר, פשוט אתמול כמעט אף אחד ממנו לא הצליח לבוא לידיי ביטוי.
משחק ראשון של בראיינט ביורוליג (וברמה רצינית בכלל) וגם של דורסי, אני בטוח שבהמשך הם יראו הרבה יותר טוב ושהם מסוגלים לעשות הרבה יותר ממה שראינו אתמול.
וכמובן גם וולטרס וסקוטי אכזבו עם משחק דיי רע של שניהם ובעיקר של סקוטי שפשוט היה נזק התקפי עם 3/10 מהשדה ו2/8 לשלוש, אנחנו חייבים אותו הרבה יותר אפקטיבי ומפוקס בהתקפה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי A.Parker » 04 אוקטובר 2019, 13:35

אם כבר הקו האחורי הרבה יותר נפיץ ומסוכן. הבעיה היא שהוא גם לא מאוזן.
A.Parker

הודעהעל ידי Jack55 » 04 אוקטובר 2019, 13:47

A.Parker כתב:אם כבר הקו האחורי הרבה יותר נפיץ ומסוכן. הבעיה היא שהוא גם לא מאוזן.

אבל מצד שני גם עמוס בכישרון ומגוון מאוד בהתקפה.
השאלה אם שחקנים כמו בראיינט ודורסי יצליחו להביא לידי ביטוי את היכולת הטובה שלהם גם ביורוליג.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי שמוליק » 04 אוקטובר 2019, 14:13

toja27 כתב:
MTAbasket כתב:תשמעו חברה לא התכוונתי להבעיר פה את נושא הרכז, אסביר את כוונתי שוב. האם אתם חושבים שעדיף רכז בעל שם לא מרשים במיוחד שכנראה לא שיחק בנבא והרשים בליגות גדולות במיוחד אך מתאים כמו כפפה לקבוצה סטייל טי ג׳י ברי, האם הייתם מחתימים אותו במקום קלויארו או דורסי?

עדיף רכז איכותי ובנוי טוב פיזית במקום וולבקין. אבל זה רק צעד ראשון. צעד שני ,עדיף להפסיק להיות חממה בסגנון של פרטיזן בלגרד בשביל אבדיה כאשר כנראה יבחר בדראפט בתקופה הקרובה ולהכניס את קלויארו.
צעד שלישי, להכניס את דורסי לעניינים, זה שחקן שקל להכניס אותו לפינה שהוא נמצא בה היום בגדר סקורר שחסר מושג מה הוא עושה על המגרש, כל מה שיאניס היה צריך לעשות זה להגביל את הדקות שלו בלי שום סיבה נראת לעין אחרי שהיה נהדר בהכנה ותקבל דורסי שנכנס בכוח למשחק ומאבד את עצמו, הוא קלעי נהדר אבל מאוד קל להוציא אותו מהאיזון , אבל מרגע שחתם צריך לשחק עם הקלפים שברשותך נכון.

:thumbup
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי שמוליק » 04 אוקטובר 2019, 14:15

NY boy כתב:
NY boy כתב:
jol9 כתב:אין סיבה שמכבי לא תיקח את זה. אם רוצים איזשהו סיכוי לפלייאוף מכבי צריכה להיות בעניינים כבר מההתחלה. הקבוצה לא חדשה, שחקנים מנוסים.
אין תירוצים.

סיבה אחת בטוח יש. יש להם (חימקי) שחקנים טובים יותר (בהנחה שהם ישחקו בסגל מלא מינוס מוזגוב).

מצטער להיות נביא שקר אבל אנשים פה חיו בקיץ בסרט ואולי עדיין יש כמה שחיים. לחימקי גם עם כל הפצועים (עד הפציעה של יוביץ לפחות) יש שחקנים טובים יותר משיש אצלנו בכל עמדה מלבד הסנטר. רכז יותר טוב, קלעי יותר טוב, סמול פווארד יותר טוב, פאוור פווארד יותר טוב. אנחנו אולי (גם זה רק אולי) עם ספסל קצת יותר טוב, וגם זה על הנייר במציאות אפילו לא בטוח שזה. וזה רק בגלל שרשרת הפצועים שלהם.

היה ברור שבכדי לנצח שם צריך להיות אקסתרה של קבוצה, הגנה, חיבור, משהו כי בכישרון אין לנו מה למכור מולם עם כל הכבוד. הלוואי עלינו שחקנים כמו גיל ושווד. לצערנו בקבוצה כרגע זה רחוק שנות אור מחיבור ואקסתרה שצריך, מהשחקנים או המאמן ולכן אין לנו כרגע הרבה צ'אנסים לנצח קבוצה טובות מאיתנו.

שבד שכונה גיל פציע יותר מגולסה
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי שמוליק » 04 אוקטובר 2019, 14:20

MTAbasket כתב:
0ved1212 כתב:במצב של מכבי היום
אין סיכוי בעולם שהיא תביא רכז ועוד בכיר
מה שכן הייתי עושה
בגלל חוסר ברכז אמיתי
אם לא מוצאים רכז בשבועיים הקרובים
אז הייתי מהמר על אוחיון רכז שיכול לתת 15 דקות יש לו נסיון גדול
ונותן רק לו ולוולטרס ומידי פעם לדיבה לרכז
אני יודע שכולם יתקפו אותי בקשר לאוחיון
אבל עדיין רכז טהור
שיכול לעזור לנו מבלי לפגוע במרקם הזרים ובקבוצה עצמה
הוא יכול להישתלב במהירות
ולהסית את וולבקין לעמדה 2
ושלא יכדרר את עצמו לדעת
אפילו אפשר להציע טרייד לחולון
סנדי כהן תמורת אוחיון
אבל עד שמשהו במכבי יתעורר מהסיוט שצריך רכז מכבי כבר תסיים א. העונה ביורוליג

האמת לא הייתי מתנגד

מעדיף לפי הסדר הבא:
בלאט
ים מדר
גיל בני
אבי בן שימול
גל משגב
יחיאל אביסרור השני
בינימין שטואל השלישי
ארטיום פרחובסקי הראשון
יוגב אוחיון
סקוטי וולבקין
שמוליק

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 אוקטובר 2019, 14:23

אני פשוט לא מאמין שזה קורה
אבל אני קצת מתגעגע לקיין וההגנה האדירה שלו על שבד זה בדיוק מה שמכבי צריכה. הוא במקום דורסי ואדאמס במקום ווילבקין ומכבי קבוצת טופ 8. אפשרי לעשות טריידים ביורוליג?
MTAbasket

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 אוקטובר 2019, 14:24

שמוליק כתב:
MTAbasket כתב:
0ved1212 כתב:במצב של מכבי היום
אין סיכוי בעולם שהיא תביא רכז ועוד בכיר
מה שכן הייתי עושה
בגלל חוסר ברכז אמיתי
אם לא מוצאים רכז בשבועיים הקרובים
אז הייתי מהמר על אוחיון רכז שיכול לתת 15 דקות יש לו נסיון גדול
ונותן רק לו ולוולטרס ומידי פעם לדיבה לרכז
אני יודע שכולם יתקפו אותי בקשר לאוחיון
אבל עדיין רכז טהור
שיכול לעזור לנו מבלי לפגוע במרקם הזרים ובקבוצה עצמה
הוא יכול להישתלב במהירות
ולהסית את וולבקין לעמדה 2
ושלא יכדרר את עצמו לדעת
אפילו אפשר להציע טרייד לחולון
סנדי כהן תמורת אוחיון
אבל עד שמשהו במכבי יתעורר מהסיוט שצריך רכז מכבי כבר תסיים א. העונה ביורוליג

האמת לא הייתי מתנגד

מעדיף לפי הסדר הבא:
בלאט
ים מדר
גיל בני
אבי בן שימול
גל משגב
יחיאל אביסרור השני
בינימין שטואל השלישי
ארטיום פרחובסקי הראשון
יוגב אוחיון
סקוטי וולבקין

שכחת מישהו?גל מקללל
MTAbasket

הודעהעל ידי A.Parker » 04 אוקטובר 2019, 14:44

MTAbasket כתב:אני פשוט לא מאמין שזה קורה
אבל אני קצת מתגעגע לקיין וההגנה האדירה שלו על שבד זה בדיוק מה שמכבי צריכה. הוא במקום דורסי ואדאמס במקום ווילבקין ומכבי קבוצת טופ 8. אפשרי לעשות טריידים ביורוליג?

פאק, לא מאמין שהגענו לימים שאנשים כותבים דבר כזה. קיין אנטי כדורסל ואין בו שום צורך.
A.Parker

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 אוקטובר 2019, 14:50

מבין לגמרי מה שאתה אומר אך אינני יכול לשלוח בגעגועי ששחקן כמו דורסי במכבי.
אני מבין שאני קיצוני איתו אבל אני פשוט לא מתחבר לשום דבר שהוא עושה: לא שומר, בלי רצון לשחק...
MTAbasket

הודעהעל ידי A.Parker » 04 אוקטובר 2019, 14:59

MTAbasket כתב:מבין לגמרי מה שאתה אומר אך אינני יכול לשלוח בגעגועי ששחקן כמו דורסי במכבי.
אני מבין שאני קיצוני איתו אבל אני פשוט לא מתחבר לשום דבר שהוא עושה: לא שומר, בלי רצון לשחק...

הגבתי על דורסי בת'רד שלו. מוזמן לעיין.
A.Parker

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 אוקטובר 2019, 15:00

באיזה עמוד?
MTAbasket

הודעהעל ידי A.Parker » 04 אוקטובר 2019, 15:40

MTAbasket כתב:באיזה עמוד?

בעמוד האחרון

בכל אופן אעתיק לפה

אני לא יודע אם זה יותר מצחיק או עצוב שאנשים מפילים את האחריות עליו ועל שחקנים נוספים, כשהיכולת שלהם היא תולדה ישירה של בניית קבוצה עקומה כרגיל. דורסי לא צריך לנהל משחק, אז ברור שהוא יאבד את הכדור לפעמים. הוא צריך רכז איכותי לידו, אבל בגלל שאין כזה הוא מנסה ליצור לעצמו ומסתבך. כשהוא שיחק לצד וולטרס זה עוד היה טוב והוא עשה בדיוק את מה שהוא אמור לעשות - לקלוע, והרבה. אבל מאז שסקוטי חזר הם דורכים אחד על הרגל של השני ולא מצליחים למקסם את היכולות שלהם. עיקר הביקורת צריכה להיות מופנת כלפי מי שבנה את הקבוצה. גם שחקן כמו קארול או גאודלוק היה נתקע בפלונטר הזה מבלי להציג את יכולותיו האמיתיות.
A.Parker

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 אוקטובר 2019, 15:44

בסדר יכול להיות שהוא לא אשם, אבל בכל זאת אתה לא מחתים שחקן שאתה יודע בוודאות שהוא ידרוך על שחקן אחר, כי ככה משניהם לא יצא כלום
MTAbasket

הודעהעל ידי A.Parker » 04 אוקטובר 2019, 15:51

MTAbasket כתב:בסדר יכול להיות שהוא לא אשם, אבל בכל זאת אתה לא מחתים שחקן שאתה יודע בוודאות שהוא ידרוך על שחקן אחר, כי ככה משניהם לא יצא כלום

אתה רק מחזק את מה שאמרתי
A.Parker

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 אוקטובר 2019, 16:24

צודק,
אני באמת חושב כמוך. ולדעתי במצב הקיים הוא אשם בגלל שהוא עושה פקק לכל הקו האחורי בעיקר בהגנה
MTAbasket

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־150 אורחים