המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

סקאוטינג V4

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סקאוטינג V4

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 27 ינואר 2020, 12:59

תהיתם פעם איך נראית מפת הזריקות של שחקני היורוליג?
בבלוג היווני המעולה Basketball Guru פיתחו כלי שמאפשר לנו לראות אותה. התוצאות שאפשר להגיע אליהן, בטח כשמוסיפים פילטרים כמו זמן על שעות הזריקות, הן מרשימות ומעניינות.
ממליץ לכם להסתכל כאן.

ככה נראית מפת הזריקות של מכבי ביורוליג, נכון להיום. מכבי שביעית ביורוליג בeFG% עם 55.7%:
תמונה

באופן מעניין ולא מפתיע- מכבי זורקת בצורה שמתכתבת עם העקרון הפשוט שלימדו אותנו סטף וחבריו: 3>2.
כמעט ולא זורקים מחצי מרחק (טוטאל של 74 מ224. קולעים ב33% די מחפירים), ובעיקר יורים מחוץ לקשת ומחפשים את הזריקה הקלה בצבע (כמות כמעט שווה של זריקות- 545 משלוש ו571 קרוב לסל).

מה שעוד מעניין לראות (ודי קל לזהות אחרי שרואים כמה משחקים של סקוטי ווילבקין וטיילר דורסי)- זה שמכבי מאוד אוהבת את הזריקה מהחצי-פינה הימנית.
היא קולעת משם באחוז שגבוה בכמעט 4% מהממוצע בליגה, וכשממשיכים גם לפינה הימנית האחוזים אפילו עולים- עם אחוז אדיר שעולה על ממוצע הליגה ביותר מ11%.

אז איך מכבי משיגה את הסלים האלה?
כמובן שהכי מסקרן לבדוק את סקוטי, שהסוויט-ספוט שלו הוא גם הסוויט-ספוט הקבוצתי, ולא במקרה... הוא טווח משם ב53.2%!
תמונה
מעניין (גם אם לא מפתיע) לראות שסקוטי זורק יותר מכפול מהזריקות שלו מהשדה מטווח השלוש, ונראה שכששולחים אותו שמאלה- האחוזים הרבה פחות מפחידים.

ומה עם האנטר? רוצים לקבל עדות לכמה הוא נהדר? אז 71.3% בתוך הצבע אמורים לעשות את העבודה כאן. כשמחברים את זה עם ה-70% שלו מהקו, קיבלתם סנטר יעיל בצורה פנטסטית.
תמונה

ומה עם זה שפחות יעיל? נניח, קווינסי אייסי? אפשר למצוא אצלו נקודות אור?
תמונה
הבחור פשוט רע לתפארת, אין מה לומר. שימו לב שהוא גם לוקח כמעט פי 2 זריקות משלוש על פני זריקות באזור הצבע. כשאתה קולע ב24% משם, כנראה ששווה לשנות משהו בסגנון המשחק שלך, לא?

סקרנים לגבי טיילר דורסי? טוב, גם אני...
תמונה
הגרף הזה קצת מזכיר את זה של סקוטי. יעיל בהרבה מימין על פני משמאל, מסיים די רע בתוך הצבע (47.1%? זה לא משהו)
החלק הכי גרוע- דורסי קולע ב25% מחצי מרחק. נתון בעייתי כשחמישית מהזריקות שלו באות משם, והיכולת לסיים בטבעת לא שם.

מה עם הילדודס? דני וזוס? בואו נראה.
תמונה
תמונה
שימו לב ליכולת הסיום המצויינת של דני בצבע (ולקליעה הרעה מבחוץ), ולקליעה הבעייתית של זוס מהחצי-פינות רק 1 מ17 במצבים האלה, כשבתוך הצבע ובפינות המספרים קצת יותר מעודדים.

קלויארו ובראיינט?
תמונה
תמונה
אנג׳לו עוד לא מצא את הקליעה שלו, אבל לפחות מסיים טוב בטבעת, ודופק את הקליעות מהפינה הימינית.
אלייז׳ה עם אחוזים מצויינים בתוך הטבעת ומכל החלק הימני של הקשת, אבל שלחת אותו שמאלה (בדיוק כמו סקוטי ודורסי?)- עשית את רוב העבודה.

ומה עם ג׳ייק?
תמונה
תמיד אהב את חצאי הפינות, אבל 68% בתוך הצבע? מרשים, בנאדם.

זוכרים שפעם איישו את עמדת הרכז שלנו שניים, נייט וולטרס וג׳ון דיברתולומאו? אז הם ידעו מה הם עושים לא רע.
תמונה
תמונה
שימו לב לוולטרס שהצליח להגיע לטבעת בעקביות ולסיים באחוזים אדירים לגארד. ב15 משחקים הוא הצליח לקלוע 27 סלים בתוך הצבע- יותר מסקוטי, אייסי ודורסי.
ללמדכם על הדבר הקטן והמשמעותי מאוד שהוא הביא להתקפה למכבי, מלבד היכולת לסדר ולארגן את המשחק.
וג׳ונדי? טוב, הוא חרך את הרשת בתחילת העונה, והוביל את מכבי בנקודות פר זריקה.

אלה טאריק בלאק ועמרי כספי. ביחד הם קלעו ב72% בתוך הצבע.
תמונה
תמונה
עוד מעניין להגיד על בלאק: הוא אחד ממובילי הליגה ביחס בין זריקות שדה לזריקות מהעונשין, עם נתון של 0.8:1. גם במקרה שלו, 70% מהקו שווים לא מעט.

בחרתי לוותר על הגרפים של ריינולדס וג׳קסון שעוד שיחקו מעט מדי, אבל אתם יכולים למצוא אותם בעצמכם ולשחק כאוות נפשכם.
נסיים עם הגרף של ההוא שקולע הכי טוב ביורוליג השנה, ואולי אי פעם.

תמונה
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Hujirat » 27 ינואר 2020, 13:40

החציל האצטקי כתב:תהיתם פעם איך נראית מפת הזריקות של שחקני היורוליג?
בבלוג היווני המעולה Basketball Guru פיתחו כלי שמאפשר לנו לראות אותה. התוצאות שאפשר להגיע אליהן, בטח כשמוסיפים פילטרים כמו זמן על שעות הזריקות, הן מרשימות ומעניינות.
ממליץ לכם להסתכל כאן.

ככה נראית מפת הזריקות של מכבי ביורוליג, נכון להיום. מכבי שביעית ביורוליג בeFG% עם 55.7%:
תמונה

באופן מעניין ולא מפתיע- מכבי זורקת בצורה שמתכתבת עם העקרון הפשוט שלימדו אותנו סטף וחבריו: 3>2.
כמעט ולא זורקים מחצי מרחק (טוטאל של 74 מ224. קולעים ב33% די מחפירים), ובעיקר יורים מחוץ לקשת ומחפשים את הזריקה הקלה בצבע (כמות כמעט שווה של זריקות- 545 משלוש ו571 קרוב לסל).

מה שעוד מעניין לראות (ודי קל לזהות אחרי שרואים כמה משחקים של סקוטי ווילבקין וטיילר דורסי)- זה שמכבי מאוד אוהבת את הזריקה מהחצי-פינה הימנית.
היא קולעת משם באחוז שגבוה בכמעט 4% מהממוצע בליגה, וכשממשיכים גם לפינה הימנית האחוזים אפילו עולים- עם אחוז אדיר שעולה על ממוצע הליגה ביותר מ11%.

אז איך מכבי משיגה את הסלים האלה?
כמובן שהכי מסקרן לבדוק את סקוטי, שהסוויט-ספוט שלו הוא גם הסוויט-ספוט הקבוצתי, ולא במקרה... הוא טווח משם ב53.2%!
תמונה
מעניין (גם אם לא מפתיע) לראות שסקוטי זורק יותר מכפול מהזריקות שלו מהשדה מטווח השלוש, ונראה שכששולחים אותו שמאלה- האחוזים הרבה פחות מפחידים.

ומה עם האנטר? רוצים לקבל עדות לכמה הוא נהדר? אז 71.3% בתוך הצבע אמורים לעשות את העבודה כאן. כשמחברים את זה עם ה-70% שלו מהקו, קיבלתם סנטר יעיל בצורה פנטסטית.
תמונה

ומה עם זה שפחות יעיל? נניח, קווינסי אייסי? אפשר למצוא אצלו נקודות אור?
תמונה
הבחור פשוט רע לתפארת, אין מה לומר. שימו לב שהוא גם לוקח כמעט פי 2 זריקות משלוש על פני זריקות באזור הצבע. כשאתה קולע ב24% משם, כנראה ששווה לשנות משהו בסגנון המשחק שלך, לא?

סקרנים לגבי טיילר דורסי? טוב, גם אני...
תמונה
הגרף הזה קצת מזכיר את זה של סקוטי. יעיל בהרבה מימין על פני משמאל, מסיים די רע בתוך הצבע (47.1%? זה לא משהו)
החלק הכי גרוע- דורסי קולע ב25% מחצי מרחק. נתון בעייתי כשחמישית מהזריקות שלו באות משם, והיכולת לסיים בטבעת לא שם.

מה עם הילדודס? דני וזוס? בואו נראה.
תמונה
תמונה
שימו לב ליכולת הסיום המצויינת של דני בצבע (ולקליעה הרעה מבחוץ), ולקליעה הבעייתית של זוס מהחצי-פינות רק 1 מ17 במצבים האלה, כשבתוך הצבע ובפינות המספרים קצת יותר מעודדים.

קלויארו ובראיינט?
תמונה
תמונה
אנג׳לו עוד לא מצא את הקליעה שלו, אבל לפחות מסיים טוב בטבעת, ודופק את הקליעות מהפינה הימינית.
אלייז׳ה עם אחוזים מצויינים בתוך הטבעת ומכל החלק הימני של הקשת, אבל שלחת אותו שמאלה (בדיוק כמו סקוטי ודורסי?)- עשית את רוב העבודה.

ומה עם ג׳ייק?
תמונה
תמיד אהב את חצאי הפינות, אבל 68% בתוך הצבע? מרשים, בנאדם.

זוכרים שפעם איישו את עמדת הרכז שלנו שניים, נייט וולטרס וג׳ון דיברתולומאו? אז הם ידעו מה הם עושים לא רע.
תמונה
תמונה
שימו לב לוולטרס שהצליח להגיע לטבעת בעקביות ולסיים באחוזים אדירים לגארד. ב15 משחקים הוא הצליח לקלוע 27 סלים בתוך הצבע- יותר מסקוטי, אייסי ודורסי.
ללמדכם על הדבר הקטן והמשמעותי מאוד שהוא הביא להתקפה למכבי, מלבד היכולת לסדר ולארגן את המשחק.
וג׳ונדי? טוב, הוא חרך את הרשת בתחילת העונה, והוביל את מכבי בנקודות פר זריקה.

אלה טאריק בלאק ועמרי כספי. ביחד הם קלעו ב72% בתוך הצבע.
תמונה
תמונה
עוד מעניין להגיד על בלאק: הוא אחד ממובילי הליגה ביחס בין זריקות שדה לזריקות מהעונשין, עם נתון של 0.8:1. גם במקרה שלו, 70% מהקו שווים לא מעט.

בחרתי לוותר על הגרפים של ריינולדס וג׳קסון שעוד שיחקו מעט מדי, אבל אתם יכולים למצוא אותם בעצמכם ולשחק כאוות נפשכם.
נסיים עם הגרף של ההוא שקולע הכי טוב ביורוליג השנה, ואולי אי פעם.

תמונה

גאון
Hujirat

הודעהעל ידי my man » 27 ינואר 2020, 13:44

וואו!
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Jack55 » 27 ינואר 2020, 13:44

מטורף דור, היה מעניין מאוד לקרוא
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי ShiriV » 27 ינואר 2020, 17:15

באמת מרתק
מחליקה על מדבקה
סמל אישי של המשתמש
ShiriV

הודעהעל ידי בשלות » 31 ינואר 2020, 00:36

מה דעתכם על רודריג בובואה בהנחה ואפס לא ממשיכה איתו בעונה הבאה ?
בשלות

הודעהעל ידי MTAbasket » 31 ינואר 2020, 01:09

בשלות כתב:מה דעתכם על רודריג בובואה בהנחה ואפס לא ממשיכה איתו בעונה הבאה ?

בכל עונה חושבים עליו, אבל בשנים האחרונות פשוט מסתכלים על הגיל
MTAbasket

הודעהעל ידי Cobra » 03 פברואר 2020, 19:02

שנה הבאה שדני לא יהיה וסמול פאוורד זה עמדה שנצטרך להתחזק בה לא פחות מהפאוור פורד והרכז , מי לדעתכם יהיה יכול להתאים בעמדה הסמול פאוורד ?
Cobra

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 03 פברואר 2020, 19:19

Cobra כתב:שנה הבאה שדני לא יהיה וסמול פאוורד זה עמדה שנצטרך להתחזק בה לא פחות מהפאוור פורד והרכז , מי לדעתכם יהיה יכול להתאים בעמדה הסמול פאוורד ?

יש כמה שמות שאני בוחן כרגע: דיישון פייר (כתבתי עליו כאן), סם דקר, אלברטו אבלדה.
אפשר גם להסתכל על וויל האוורד שעושה דברים יפים בליגת הפיתוח ביוטה. לא בטוח אם ימשיך באמריקה.
ג׳אמר גאלי נראה לי כמו הימור גדול מדי.

הנטייה שלי היא להסתכל על שחקנים שהם קומבו-פורוורדים, ופחות סווינגמנים.
באידיאל- מישהו שיכול למלא את הנעליים של קלויארו ואבדיה בו״ז, אבל ישאיר מספיק מקום לזוסמן.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי גל גל » 03 פברואר 2020, 19:21

סם דקר היא האופציה היותר מעניינת מבין השמות שתיארת
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי my man » 03 פברואר 2020, 19:24

לא מכיר אף אחד מהשמות אבל אני מתגעגע לשחקן כמו אידסון
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Cobra » 03 פברואר 2020, 19:30

גל גל כתב:סם דקר היא האופציה היותר מעניינת מבין השמות שתיארת

מה הממוצעים של סם דקר השנה ? כי קובן השנה הייתה קבוצה עם הרבה ציפיות ובסופו של דבר לא הצליחו להגיע לטופ 16 של היורוקאפ
Cobra

הודעהעל ידי Cobra » 03 פברואר 2020, 19:32

הרבה בקיץ רצו גם את פרין ביופורד איך הוא השנה? אם אני לא טועה משחק ברומא באיטליה
Cobra

הודעהעל ידי my man » 03 פברואר 2020, 19:35

אגב אני בכלל קיוויתי שבראיינט ייכנס למשבצת של הסמול פורוורד הפותח שלנו
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Cobra » 03 פברואר 2020, 19:35

Cobra כתב:
גל גל כתב:סם דקר היא האופציה היותר מעניינת מבין השמות שתיארת

מה הממוצעים של סם דקר השנה ? כי קובן השנה הייתה קבוצה עם הרבה ציפיות ובסופו של דבר לא הצליחו להגיע לטופ 16 של היורוקאפ

למרות שאני חושב שדווקא בעמדה הזאת אנחנו צריכים מישהו בעל ניסיון
Cobra

הודעהעל ידי Jack55 » 03 פברואר 2020, 19:39

החציל האצטקי כתב:
Cobra כתב:שנה הבאה שדני לא יהיה וסמול פאוורד זה עמדה שנצטרך להתחזק בה לא פחות מהפאוור פורד והרכז , מי לדעתכם יהיה יכול להתאים בעמדה הסמול פאוורד ?

אפשר גם להסתכל על וויל האוורד שעושה דברים יפים בליגת הפיתוח ביוטה. לא בטוח אם ימשיך באמריקה.

באידיאל- מישהו שיכול למלא את הנעליים של קלויארו ואבדיה בו״ז, אבל ישאיר מספיק מקום לזוסמן.

אני לא יודע אם מכבי צריכה עוד סמול פורוורד, העמדה שנה הבאה יכולה להיות מורכבת מבראיינט וזוסמן וכמה דקות של עומרי וקלויארו(?).
אם אכן הבסיס הבטוח מהעונה יישאר - ווילבקין, בלאק, האנטר ובראיינט אתה עם 4 זרים.

אם וולטרס לא יישאר אז במקומו בוודאות יביאו רכז אחר, אז אתה כבר עם 5 זרים.
אם דורסי לא יישאר אז אתה במקומו מביא גם בוודאות או עוד רכז או עוד שחקן לעמדה 2, אז אתה כבר עם 6 זרים.
אם אייסי לא יישאר אז אתה במקומו מביא גם בוודאות שחקן פותח לעמדה 4, אז אתה כבר עם 7 זרים.

ואז אתה נשאר עם קלויארו בעמדת הזר האחרונה בקבוצה, ובעיניי בשכר קצת יותר נמוך לגמריי יש לו מקום בסגל גם בעונה הבאה כשחקן גיבוי לעמדות 4-3.
וגם אם יחליטו לא להשאיר אותו אז אני מאמין שילכו יותר על שחקן בעמדה 4 שיהיה גיבוי לכספי במקרה ושוב פעם הוא יהיה בחוץ לתקופה ארוכה.

לכן דיי קשה לי לראות את מכבי מחתימה פה SF מובהק בעונה הבאה, אני חושב שבראיינט בכייף יכול לקחת את העמדה הזאת עליו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 03 פברואר 2020, 19:46

Cobra כתב:הרבה בקיץ רצו גם את פרין ביופורד איך הוא השנה? אם אני לא טועה משחק ברומא באיטליה

בחובנטוד. לא ממש משחק. ל״ר
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Cobra » 03 פברואר 2020, 21:01

Jack55 כתב:
החציל האצטקי כתב:

אני לא יודע אם מכבי צריכה עוד סמול פורוורד, העמדה שנה הבאה יכולה להיות מורכבת מבראיינט וזוסמן וכמה דקות של עומרי וקלויארו(?).
אם אכן הבסיס הבטוח מהעונה יישאר - ווילבקין, בלאק, האנטר ובראיינט אתה עם 4 זרים.

אם וולטרס לא יישאר אז במקומו בוודאות יביאו רכז אחר, אז אתה כבר עם 5 זרים.
אם דורסי לא יישאר אז אתה במקומו מביא גם בוודאות או עוד רכז או עוד שחקן לעמדה 2, אז אתה כבר עם 6 זרים.
אם אייסי לא יישאר אז אתה במקומו מביא גם בוודאות שחקן פותח לעמדה 4, אז אתה כבר עם 7 זרים.

ואז אתה נשאר עם קלויארו בעמדת הזר האחרונה בקבוצה, ובעיניי בשכר קצת יותר נמוך לגמריי יש לו מקום בסגל גם בעונה הבאה כשחקן גיבוי לעמדות 4-3.
וגם אם יחליטו לא להשאיר אותו אז אני מאמין שילכו יותר על שחקן בעמדה 4 שיהיה גיבוי לכספי במקרה ושוב פעם הוא יהיה בחוץ לתקופה ארוכה.

לכן דיי קשה לי לראות את מכבי מחתימה פה SF מובהק בעונה הבאה, אני חושב שבראיינט בכייף יכול לקחת את העמדה הזאת עליו.

לדעתי קליוארו לא ישאר פה שנה הבאה ולדעתי זוסמן ובראיינט לבד בעמדה שלוש זה חלש מדי אם אנחנו נרצה להגיע לטופ 4 שנה הבאה
Cobra

הודעהעל ידי MTAbasket » 03 פברואר 2020, 21:16

הייתי שם עין על קאליניץ.

ואבאלדה שם לא רע

ואם מדברים פה על מישהו זול לעמדות 3-4 לדעתי דיישון פייר הוא אופציה טובה. למרות ששוב אני אומר שאני חושב שהימור יכול להגיע רק על רכז מחליף במקומו של וולטרס
MTAbasket

הודעהעל ידי גל גל » 03 פברואר 2020, 21:24

הרבה זמן לא רשמתי פה משהו לגבי איזה שחקן חדש

אבל אני חושב שאם כבר מביאים מישהו לעמדה 3 , אפשר בכיף להסתכל על Awudu Abass האיטלקי

הוא כבר עבר במילאנו לפני שנתיים , אבל מילאנו הייתה נראית כמו קבוצה אפסית בלי שום קשר למי משחק שם

הוא ירד לרמת היורוקאפ לשחק בברשיה, ואני אישית חושב שהגיע הזמן שיעשה את קפיצת המדרגה חזרה ליורוליג.

1.98 חזק ואתלט מאוד. יכול לשקחת שחקנים לסל ולהוציא עבירות כשהוא קולע בסביבות 90% מהקו

12.7 נקודות למשחק 4.8 ריבאונדים 2 אסיסטים 34 % לשלוש 91.7% מהקו וזה ביורוקאפ כשהוא מוביל את ברשיה לטופ 16

בליגה האיטלקית - מוביל את ברשיה למקום שלישי בפחות או יותר אותם ממוצעים רק עם 38% משלוש ו 13.9 נקודות למשחק

אם מחפשים שחקן בעמדה 3 אז אולי הוא יכול להתאים.

חסר למכבי מישהו שיודע לקלוע מצויין מהקו וגם להגיע לשם.

יכול לתרום המון למשחק הריצה של מכבי גם
הגנתית ? יש לו את הכלים ואני חושב שהוא יכנס יפה לסיסטם.

https://www.youtube.com/watch?v=F9c8dVlzEtQ
נערך לאחרונה על ידי גל גל בתאריך 03 פברואר 2020, 21:56, נערך פעם אחת בסך הכל.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Avi1508 ו־43 אורחים