המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

סקאוטינג V4

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סקאוטינג V4

הודעהעל ידי Cobra » 03 פברואר 2020, 21:33

MTAbasket כתב:הייתי שם עין על קאליניץ.

ואבאלדה שם לא רע

ואם מדברים פה על מישהו זול לעמדות 3-4 לדעתי דיישון פייר הוא אופציה טובה. למרות ששוב אני אומר שאני חושב שהימור יכול להגיע רק על רכז מחליף במקומו של וולטרס

היית שמח לקאליניץ וגם אולי יהיה אפשרות להביא את גודריץ׳ שלא נראלי ישאר שנה הבאה בnba
Cobra

הודעהעל ידי A.Parker » 03 פברואר 2020, 23:20

לא חושב שצריך 3, אבל במידה וכן - ג'סטין אנדרסון יכול להיות אופציה מעולה
A.Parker

הודעהעל ידי MTAbasket » 03 פברואר 2020, 23:22

A.Parker כתב:לא חושב שצריך 3, אבל במידה וכן - ג'סטין אנדרסון יכול להיות אופציה מעולה

פגעת בחלום חיי, רק חבל שזה יסתיים בחלום

מבחינת מה שמכבי צריכה לחפש, קצת חסר לו סנטימטרים אבל הוא מחפה על זה במסה
MTAbasket

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 04 פברואר 2020, 13:35

Cobra- סם דקר עם 12.4 נקודות (62% אפקטיביים, פחות מ0.8 שלשות למשחק), 5.1 ריבאונדים, 1.7 חטיפות למשחק באיזור ה26 דקות.
קובאן שלישית בVTB עם מאזן זהה לזה של צסק״א- 12-4. מחוץ לתמונה ביורוקאפ כבר.

דיישון פייר עם 14.1 נקודות (58% אפקטיביים, 1.7 שלשות ב42%), 7.7 ריבאונדים, 2.6 אסיסטים, ב31 דקות.
ססארי שנייה באיטליה עם 15-5, שנייה בבית שלה בליגת האלופות עם 10-3.

קאליניץ׳ נשמע לי כמו אופצייה לא סבירה. תג מחיר גבוה ותפוקה די שלילית השנה. לא רואה את מכבי נכנסת לזה.
אבאלדה יכול היה להיות רעיון מגניב, אבל גם פה אני לא באמת רואה את מכבי נכנסת.
עבאס זה לא באמת ״פרוספקט״. הבן אדם בן 27 ולא מספיק מרשים.
אנדרסון זה שחקן שהייתי שמח לראות במכבי, אבל לא בטוח שזה ייצא. אני גם בטוח שקיבל הצעות מאירופה השנה.

Jack55 כתב:אני לא יודע אם מכבי צריכה עוד סמול פורוורד, העמדה שנה הבאה יכולה להיות מורכבת מבראיינט וזוסמן וכמה דקות של עומרי וקלויארו(?).
אם אכן הבסיס הבטוח מהעונה יישאר - ווילבקין, בלאק, האנטר ובראיינט אתה עם 4 זרים.

אם וולטרס לא יישאר אז במקומו בוודאות יביאו רכז אחר, אז אתה כבר עם 5 זרים.
אם דורסי לא יישאר אז אתה במקומו מביא גם בוודאות או עוד רכז או עוד שחקן לעמדה 2, אז אתה כבר עם 6 זרים.
אם אייסי לא יישאר אז אתה במקומו מביא גם בוודאות שחקן פותח לעמדה 4, אז אתה כבר עם 7 זרים.

ואז אתה נשאר עם קלויארו בעמדת הזר האחרונה בקבוצה, ובעיניי בשכר קצת יותר נמוך לגמריי יש לו מקום בסגל גם בעונה הבאה כשחקן גיבוי לעמדות 4-3.
וגם אם יחליטו לא להשאיר אותו אז אני מאמין שילכו יותר על שחקן בעמדה 4 שיהיה גיבוי לכספי במקרה ושוב פעם הוא יהיה בחוץ לתקופה ארוכה.

לכן דיי קשה לי לראות את מכבי מחתימה פה SF מובהק בעונה הבאה, אני חושב שבראיינט בכייף יכול לקחת את העמדה הזאת עליו.

אני בסה״כ די מסכים עם השורה התחתונה שלך.
סביר להניח שמכבי לא תביא 3 מובהק, אבל היא צריכה למצוא פתרון למצב השברירי של כספי, והיא תצטרך להביא את זה מהעמדות של אייסי וקלויארו.
ללכת רק עם בראיינט וזוסמן בעמדה 3 נשמע לי כמו סיכון גדול מדי. צריך לזכור שגם דני לא יהיה כאן, וקלויארו נותן דקות משמעותיות בעמדה הזאת.

בוא נסתכל על הסגל של מכבי היום. נתייחס לריינולדס וג׳קסון כמחליפים של בלאק ו-וולטרס בהתאמה:
5: האנטר, בלאק/ריינולדס, אמארה
4: אייסי, קלויארו, כהן, כספי*
3: זוסמן, בראיינט, אבדיה
2: ווילבקין, דורסי, סנדי כהן
1: וולטרס/ג׳קסון, דיברתולומאו*

יש כאן 8 זרים ו6 ישראלים, ואני לא רואה את המספר הזה מצטמצם.
עכשיו, יש לנו 4 זרים ״מועמדים להדחה״: וולטרס, אייסי, קלויארו, ואולי גם דורסי.
ריינולדס וג׳קסון הם רק פלסטרים ולא ימשיכו.

יש לנו, פרקטית, שלושה ישראלים בקבוצה בעונה הבאה: ג׳ייק, ג׳ונדי וזוסמן.
לא ברור מה קורה עם כספי, לא הייתי בונה יותר מדי על אמארה, ואבדיה בדרך לייצג אותנו בNBA. הסגל שכן סביר שנראה כאן:
5: בלאק (בנקודת הנחה שחוזר ובריא), האנטר, סנטר ישראלי (אמארה? ווית׳י? סורקין? ליף בחלומות הלילה?)
4: פאוור פורוורד (אייסי?), קומבו פורוורד (קלויארו?), כהן, כספי*
3: זוסמן, בראיינט
2: ווילבקין, סקנד גארד (דורסי?), דיברתולומאו
1: רכז (וולטרס?), רכז ישראלי (בלאט? מדר? זיו?)

השמות שצריכים לרוץ כאן הם של שחקנים בעמדה 1, 2, 3-4 ו4. סווינגמנים או ״3״ מובהקים באמת פחות רלוונטיים.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 פברואר 2020, 16:46

כדאי לפתוח תרד לסגל לעונה הבאה, במידה ואני רוצה לפרסם את הסגל והאופציות שאני חושב או לעשות את זה פה?
MTAbasket

הודעהעל ידי my man » 04 פברואר 2020, 16:48

דווקא כשאני נזכר במקרה אינגלס קליניץ נשמע דווקא משהו שמכבי כן יכולה לעשות פתאום
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 04 פברואר 2020, 17:04

MTAbasket כתב:כדאי לפתוח תרד לסגל לעונה הבאה, במידה ואני רוצה לפרסם את הסגל והאופציות שאני חושב או לעשות את זה פה?

תרביץ פה.
יש עוד הרבה זמן והרבה דברים יכולים להשתנות.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 04 פברואר 2020, 17:05

my man כתב:דווקא כשאני נזכר במקרה אינגלס קליניץ נשמע דווקא משהו שמכבי כן יכולה לעשות פתאום

למה ללכת רחוק? לך למקרה אותלו האנטר.
אבל קאליניץ׳ פשוט לא טוב מספיק. לפחות לטעמי.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 פברואר 2020, 17:29

טוב, אז הסגל שלי יחסית דומה לסגל שהציג חציל, עם מעט שינויי עמדות
בסגל אני רואה: 7/8 זרים ולפיהם 5/6 ישראלים (בצהוב) ואם חשוב לכם שיהיה 14 שחקנים אז אני אוסיף את דורי סהר
1: רכז מוביל, רכז מחליף ישראלי או זר, דיבה
2: סקוטי, בראיינט, סהר
3: קאליניץ'/ אבאלדה/ פייר/ אנדרסון, זוסמן
4: פורוורד זר, כספי, גייק
5: בלאק, האנטר, סנטר ישראלי- וויטי (אם ייחשב) ואם לא הייתי הולך על סורקין

עכשיו קצת הסברים:
1. רכז מוביל: משמעותו רכז מוביל (!) לא וולטרס ושחקנים מהסוג הזה, צריך רכז מוכח, אפשר להביא פליט נבא למרות שלא חושב שנכון לקחת סיכון שבו אחד השחקנים החשובים הוא סוג של הימור (כי מי יודע איך ישתלב באירופה)
2. לגבי הרכז המחליף:
במידה ומדברים על רכז זר- וולטרס יכול להישאר, אבל הייתי רוצה לראות את מכבי עושה מהלך על ג'ייקובן בראון,שכרו בירושלים עמד העונה על פלוס/ מינוס 200 אלף דולר, הוא מסיים חוזה אם אני לא טועה, ומכבי צריכה לשים לו קצת יותר ולהביא אותו.
ישראלי- האופציות לא מרשימות, זיו ומדר הם גם בערך היחידים ואני בספק אם הם יכולים להיות שחקנים רוטציה ביורוליג
3. פורוורד ל4: יש אופציות רבות אם כי אין לי מועמדים מובהקים, אנתוני גיל הוא המוביל כרגע, אבל בטוח שעד אפריל כבר יהיה מועמדים
נערך לאחרונה על ידי MTAbasket בתאריך 05 פברואר 2020, 16:26, נערך פעם אחת בסך הכל.
MTAbasket

הודעהעל ידי my man » 04 פברואר 2020, 17:34

החציל האצטקי כתב:
my man כתב:דווקא כשאני נזכר במקרה אינגלס קליניץ נשמע דווקא משהו שמכבי כן יכולה לעשות פתאום

הלכתי לאינגלס כי גם הוא לא היה 'טוב מספיק' בעונה האחרונה שלו בבארסה
(ואולי גם אצלנו)
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי my man » 04 פברואר 2020, 17:35

אמרתי כבר שאני מת על גיל?
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 פברואר 2020, 17:37

החציל האצטקי כתב:

סליחה שזאת כבר לא הפעם הראשונה שאני שואל אותך את זה אבל למה אתה חושב שקאליניץ אינו מספיק טוב, גם האנטר הגיע על תקן שחקן רוצטיה בקבוצה עשירה, ומראה לנו פה יכולות נהדרות.
וקאליניץ בעונה הקודמת היה אחד השחקנים החשובים בסגל של פנר, שסיימה במקום הראשון.
אז נכון, העונה הוא ופנר חווים עונה לא טובה ואפילו סוג של כישלון , וזה הזמן לעקוץ, בדיוק כמו שעשו עם האנטר, בקבוצה גדולה הוא אולי נראה עוד שחקן, אבל פה הוא כוכב.
קאליץ שומר לא רע על שחקנים בעמדה שלו, הוא שחקן חכם, קלעי מצוין ובעל נסיון ביורוליג. אחלה שחקן והלוואי שמכבי יעלו אותו כאופציה בקיץ הקרוב
MTAbasket

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 04 פברואר 2020, 18:05

MTAbasket כתב:
החציל האצטקי כתב:

סליחה שזאת כבר לא הפעם הראשונה שאני שואל אותך את זה אבל למה אתה חושב שקאליניץ אינו מספיק טוב, גם האנטר הגיע על תקן שחקן רוצטיה בקבוצה עשירה, ומראה לנו פה יכולות נהדרות.
אז נכון, העונה הוא ופנר חווים עונה לא טובה ואפילו סוג של כישלון , וזה הזמן לעקוץ, בדיוק כמו שעשו עם האנטר, בקבוצה גדולה הוא אולי נראה עוד שחקן, אבל פה הוא כוכב.
קאליץ שומר לא רע על שחקנים בעמדה שלו, הוא שחקן חכם, קלעי מצוין ובעל נסיון ביורוליג. אחלה שחקן והלוואי שמכבי יעלו אותו כאופציה בקיץ הקרוב

במקרה יצא לי לראות 20 משחקים של פנרבחצ׳ה השנה (ניתחתי אותם בעבודת הגמר שלי בקורס בסקאוטינג).
קאליניץ׳ נראה רע. מאבד הרבה, לא מצליח לתת את הטון בהגנה שלהם (ששיוועה למושיע), ולא קולע טוב.
לא רואה אצלו אפסייד, אז אין סיבה לגעת בו.
ֿ
אני לא נגד הרעיון של לקחת שחקן טוב שלא בולט במועדון גדול. פשוט לא חושב שקאליניץ׳ כזה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי itai7 » 04 פברואר 2020, 18:05

my man כתב:אמרתי כבר שאני מת על גיל?

הבחור פציע אש
itai7

הודעהעל ידי MTAbasket » 04 פברואר 2020, 18:25

החציל האצטקי כתב:
MTAbasket כתב:
החציל האצטקי כתב:

במקרה יצא לי לראות 20 משחקים של פנרבחצ׳ה השנה (ניתחתי אותם בעבודת הגמר שלי בקורס בסקאוטינג).
קאליניץ׳ נראה רע. מאבד הרבה, לא מצליח לתת את הטון בהגנה שלהם (ששיוועה למושיע), ולא קולע טוב.
לא רואה אצלו אפסייד, אז אין סיבה לגעת בו.
ֿ
אני לא נגד הרעיון של לקחת שחקן טוב שלא בולט במועדון גדול. פשוט לא חושב שקאליניץ׳ כזה.

מקבל
MTAbasket

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 04 פברואר 2020, 19:48

עשיתי קצת מניפולציות על סטטיסטיקות מתקדמות של היורוליג, בנסיון לייצר מהן כל מיני תובנות.
ניסיתי לייצר כל מיני מדדים ״מלוכלכים״ שאולי יצליחו לספר סיפור טוב. זה רחוק מלהיות מדע מדוייק- אז אל תקחו אותם ברצינות גדולה מדי, אבל אני די אוהב את התוצאות שקיבלתי מהם.
מביא לכם את הממצאים על מכבי.

המדד הראשון שרציתי לבדוק הוא די פשוט- והוא סוג של מדד להובלת כדור/יכולת מסירה.
לקחתי את אחוז האסיסטים המשוער של שחקן (AST%) והחסרתי ממנו את אחוז האיבודים המשוער שלו (TOV%).
הממוצע לשחקן יורוליג בקטגוריה הזאת עומד על נתון שלילי של -1.2% (סה״כ הגיוני, כשרוב השחקנים לא באמת מייצרים לאחרים, ועדיין מאבדים כדורים).
מוליכים אותה סרחיו רודריגז, ניק קלאתיס, פייטון סיבה ולורנזו בראון.

מעניין לראות שמי שהוביל את מכבי בקטגוריה הזאת הוא דווקא עומרי כספי, עם נתון של 13.9%. אחריו בא וולטרס, עם 11.6%- שניהם מדורגים בטופ25 ביורוליג.
אחריהם בא ג׳ונדי, עם 7.7%, ומיד אחריו סקוטי וארון ג׳קסון שחולקים נתון זהה של 7.3% (מה שהיה שם אותם במקום 36-37 ביורוליג).
הבאים בתור הם אנג׳לו ואלייז׳ה, עם 4.2% ו-2.9%, וכל יתר השחקנים מאבדים יותר ממה שהם מייצרים לאחרים.

מי הכי גרוע כאן?
ניחשתם נכון. קווינסי אייסי, עם -%16.2. לפניו טאריק בלאק עם -15.2%, וריינולדס מיד אחריהם עם -14%. הרבה עבירות תוקף, מעט אסיסטים- וזה מה שקורה.
הבא בתור הוא אבדיה שנמצא בטווח יותר הגיוני עם -6.3%.
אותלו האנטר עם נתון סולידי למדי של -1.6%. מגניב לראות שהוא כמעט ולא מייצר איבודים (שלישי בקבוצה, אחרי אנג׳לו ו-וולטרס). נתון קטן ומשמעותי.

תמונה

מאחר והנתון הזה משוחד לטובת מוסרי האסיסטים- החלטתי להוסיף למשוואה גם את אחוז הריבאונדים בהתקפה ששחקן מביא- ולתת לגבוהים הזדמנות לאסוף עבור הקבוצה פוזשנים.
גם כאן- לגמרי אפשר לזהות את התרומה של ״פועלים שחורים״ וקבוצתיים כמו האנטר וקלויארו. שימו לב שאנחנו מדברים רק על דברים שהם מביאים בהתקפה, ועוד לא דיברנו על הגנה.

תמונה

המדד הבא בתור הוא מדד העצירות.
זה מדד די מחורבן, כי הוא בסה״כ מחבר בין אחוז החסימות והחטיפות של שחקן, וסטופ הגנתי יכול להווצר בהרבה צורות אחרות. מה גם שבמקרה של בלוק הכדור לא בהכרח עובר אליך.
עדיין, מעניין להסתכל על הנתון הזה, כי בסופו של דבר, מדובר בשתי דרכים להרוויח דרכן פוזשנים. הנתון הזה מוטה חזק לטובת ביגמנים חוסמים, שמצליחים לאסוף כמות גדולה של בלוקים גם בזמן מצומצם של דקות (זה יתרון שאנחנו מקבלים מלמדוד פר פוזשן, ולא פר משחק). חטיפות קצת יותר קשה להשיג. יש משמעות ליתרון הגובה והאורך...
המוביל בקטגוריה הוא אדי טאבארס עם 11.6%, כשהבא אחריו (ואולי יפתיע אתכם) הוא יסמעאל באקו מוילרבאן עם 10.9%- שחקן שמשחק רק 10 דקות למשחק, אבל בתוכן מצליח לתת אימפקט הגנתי משמעותי.

תמונה

כאן, שלא במפתיע, אפשר כבר לזהות את קווינסי אייסי (16 מבין שחקני היורוליג), אבל נחמד לראות גם את דורסי- שמתגלה כחוטף מצטיין (16 ביורוליג, עם נתון זהה לזוסמן).
כמו שאמרתי- הנתון מלוכלך, כי אותלו האנטר משיג עצירות, ולא אמור להיות מדורג מתחת לממוצע ביורוליג (3.27)- אבל הוא לא עושה את זה מחטיפות וחסימות.

הנתון האחרון שניסיתי לבדוק, והוא כבר באמת מלוכלך לגמרי, הוא נתון שיצביע על היכולת לרווח את המשחק.
ניסיתי לדחוס פנימה את את אחוזי הקליעה האפקטיביים של שחקן והיכולת שלו לייצר פוזשנים חיוביים בהתקפה (מאסיסטים וריבאונד התקפה).
לא מפתיע לראות כאן את קלויארו בראש. כן מבאס לראות את דני, זוסמן ואייסי במקומות נמוכים.
במקרה של בלאק, אייסי וריינולדס- איבודי הכדור וטווח הקליעה המוגבל משחקים לרעתם.

תמונה

אם אתם תוהים מי מוליך את הקטגוריה- אלה לא שמות מפוצצים. זו ממש הקטגוריה של ״שחקני ריווח״.
סשה וזנקוב ראשון, ואפשר למצוא לידו חבר׳ה כמו מליח מחמטוגלו, אמדאו דלה-וולה, יאניס פפאפטרו, ויקטור קלאבר וכו׳...
המחשבה על המדד הזה הייתה למצוא שחקנים שלא יעשו טעויות וכן יעזרו לקבוצה עם ריבאונדים בהתקפה ואסיסטים (בלי לאבד כדורים), תוך כדי שמירה על אחוזי קליעה גבוהים מבחוץ.

אם אתם רוצים להציץ בנתונים המלאים- אתם יכולים למצוא אותם כאן.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי itai7 » 04 פברואר 2020, 20:37

מדהים חציל
itai7

הודעהעל ידי בשלות » 04 פברואר 2020, 20:51

אני ממש מקווה שמכבי יפסיקו להמר על שחקנים חסרי ניסיון אירופאי ...
נמאס כבר עם התקופות התקלמות שיש כל פעם
בשלות

הודעהעל ידי MTAbasket » 05 פברואר 2020, 20:48

מה דעתכם על ג׳ייקובן בראון, הוא מסיים חוזה ולדעתי הוא צריך לעשות את הקפיצה
MTAbasket

הודעהעל ידי Cobra » 05 פברואר 2020, 21:04

מה דעתכם על ארון הריסון שנותן עונה טובה בגלאטסראיי?
Cobra

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־133 אורחים