המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

סקאוטינג V4

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סקאוטינג V4

הודעהעל ידי MTAbasket » 25 דצמבר 2019, 17:39

החציל האצטקי כתב:עוד ״כוכב״ שחשוב לשים אליו לב בליגה האוסטרלית הוא החבוב ממרילנד, מלו טרימבל. MTAbasket - זה בשבילך.

מלו היה פרוספקט מאוד רציני לקראת דראפט 2015.
הוא נקלט היטב במסגרת יוקרתית, וכבר בעונה הראשונה שלו בקולג׳ הרשים מאוד עם 16.2 נקודות (עם קרוב ל-7 טיולים לקו ב86%, ו-1.7 שלשות ב41%), 3.9 ריבאונדים, 3 אסיסטים ו1.3 חטיפות למשחק.
הקבוצה סיימה שנייה בקונפרנס הביג-טן החזק (שניה רק לויסקונסין של קמינסקי, דקר ונייג׳ל הייז שהגיעה עד הגמר), רצו יפה בטורניר המכללות, וההייפ סביבו היה אדיר.
התחזיות דירגו אותו בסוף סיבוב ראשון, תחילת שני. אבל טרימבל החליט שהוא צריך עוד זמן, ושהוא חוזר לעוד שנה קולג׳.

לצערו, כסופמור, הוא חווה ירידה קלה במספרים. ההגנות הקשו עליו להגיע לקו, האחוזים משלוש צנחו ב10%, מס׳ הנקודות ירד מעט ו4.9 האסיסטים שחילק לא ממש הוכיחו שמדובר במנהל משחק מבריק.
סימנים רעים לשחקן שלא ממש נחשב לאתלט יוצא דופן, והוא יותר רכז-סקורר מפליימייקר קלאסי. הסקאוטים התחילו לתהות מה הוא באמת מסוגל להביא לקבוצת NBA.
אז הוא אמנם עזר למרילנד לעבור עוד סיבוב בטורניר המכללות, אבל כשהוציא את השם שלו לדראפט והבין שהביקוש שלו רק יורד- הבין שאין מנוס מלהשאר. שוב.

העונה השלישית כבר הייתה כמעט מפח נפש.
טרימבל אמנם קלע 16.9 נקודות, אבל רק ב-32% לשלוש, עם עוד פחות טיולים לקו, ורק 3.7 אסיסטים. אכזבה אדירה מהפרשמן שהוציא לכולם את העיניים.
חילופי הדורות בקולג׳ והמפגש עם זייבייר המפתיעה גרמו למרילנד ליפול כבר בערב הראשון של טורניר המכללות, ומלו החליט שזה הזמן שלו להתחפף.

לצערו, את השם שלו הוא לא שמע בערב הדראפט.
הוא כמובן השיג הזדמנות בליגת הקיץ, ואפילו הראה קצת ניצוצות בפילדלפיה, אבל לא מספיק בשביל להרוויח חוזה.
מינסוטה נתנה לו צ׳אנס בסגל המורחב בקדם העונה, אבל חתכה אותו לפני תחילת העונה בלי שקיבל הזדמנות אמיתית.
שנה סבירה באייווה בג׳י-ליג (16.2 נק׳ באחוזים לא מרשימים במיוחד ו5.3 אסיסטים) הפכה אותו כבר לכמעט פאסה.

בקיץ שעבר הוא קיבל החלטה חכמה ולקח את הרגליים הכי עמוק מתחת לראדאר- לליגה האוסטרלית.
לא ספרד, טורקיה, איטליה, רוסיה. לא יורוקאפ או פיב״א. מקום שבו יוכל לעבוד ולהזכיר לעצמו מה הוא שווה.

הקבוצה שלו, קיירנס, שהייתה גם התחנה הראשונה של סקוטי ווילבקין בקריירה, היא אפילו לא קבוצה בכירה בליגה האוסטרלית.
אבל זו הייתה חממה מעולה מבחינתו. הוא סיים כמלך הסלים של הליגה עם 22.5 נקודות (41% לשלוש, 6 טיולים לקו עם 83%), 4.6 אסיסטים, 4.1 ריבאונדים ובעיקר- בטחון משוחזר.
השנה הוא כבר קיבל מקום בקבוצה אטרקטיבית יותר- מלבורן, וגם בה הוא נותן את הטון עם 22 נקודות לערב, 4.8 אסיסטים ו-4.1 ריבאונדים מדי משחק.
מכאן, כך נראה- הוא כבר יוכל לקחת את הזינוק קדימה. אם דרך ליגת הקיץ או דרך הרמות הגבוהות יותר של הכדורסל מעבר לים.

הנתונים שלו טובים למדי: 1.91 מ׳, חזק (90 ק״ג) וגם אם לא מאוד אתלטי או ארוך (ידיים קצרות) בסטנדרטים של NBA- בהחלט בנוי מצויין לאירופה.
משחק ההגנה וניהול המשחק שלו תמיד עמדו בסימן שאלה- אבל היכולות בהחלט קיימות.
לתחושתי, זה בעיקר עניין של סיסטם נכון ומאמן שיכוון אותו. אני בהחלט חושב שיאניס יכול לקחת בחור כזה ולהוציא ממנו המון.

היכולת שלו בפיק-אנד-רול קטלנית, כי הוא באמת מסוגל לעלות לזריקה מכדרור כמעט בכל מצב.
נראה שגם פיתח פלואטר, למרות שהוא לא בוחל במגע כשחודר לסל.
יהיה מעניין לעקוב אחריו בשלבים המתקדמים יותר של העונה בליגה האוסטרלית, ולראות איך הוא מתמודד בלחץ של פלייאוף.

מקווה לתפוס שידור שלו בערוץ הספורט מתישהו בקרוב.

תודה רבה על הזמן שהשקעת בשבילי
יותר מאוחר אקרא הכל
MTAbasket

הודעהעל ידי שופי שוף » 25 דצמבר 2019, 17:46

מכבי זקוקה לתחליף מיידי לבלאק, ואם אחד כזה לא יגיע בשבוע הקרוב, היא תאבד גם את האנטר.
שחקן שאני חושב שמכבי יכולה להביא במסגרת עסקת בייאאוט הוא כריס הורטון (chris horton). סנטר בן 25, 2.06, יוצא מכללת אוסטין-פי, שמשחק כיום בשולה מהליגה הצרפתית הבכירה. הממוצעים שלו הם 18 נקודות למשחק, 8.6 ריבאונדים, חטיפה וחצי וכמעט שתי חסימות למשחק, והוא מוביל את הקבוצה שלו למקום החמישי בטבלה לאחר שדשדשה בתחתית במשך שנים רבות.
מסלול ההתקדמות של הורטון בארבע השנים האחרונות הוא מרשים מאוד. בשנתו הראשונה מחוץ לקולג' הוא היה שחקן ספסל בינוני בג'י ליג, ומשם עבר לאלבה ההונגרית (לא אלבה ברלין יש לציין), וגם שם נתן עונה די בינונית עם ממוצעים חד ספרתי של נקודות, ולמרות זאת, משם הוא עבר לליגה היוונית הבכירה לקבוצה בשם קימיס, וזו הייתה שנת הפריצה שלו עם 13.61 נקודות ,9 ריבאונדים למשחק, חטיפה וחצי וחסימה וחצי למשחק ששמו במקום השני בכל הליגה בשתי הקטגוריות האחרונות. אלו ממוצעים נאים במיוחד בליגה היוונית שבה מעטים השחקנים הזרים שמעמידים מספרים שכאלה.
העונה הטובה ביוון הביאה אותו העונה לשולה, ושם כאמור, הוא נותן עונה מדהימה שלה אף אחד לא ציפה.
הורטון הוא סנטר מודרני שמתאים מאוד ליורוליג של היום. הוא מאוד מהיר, אתלטי מאוד, משחק טוב במשחק המעבר ובתרגילי פיק אנד רול.
אני לא יודע עדיין אם הוא בשל לרמות יורוליג, אבל אני חושב שהוא יכול לתת כרגע 15 דקות מנוחה להאנטר שבהן רמת המשחק של מכבי לא תרד דרמטית.
לא חסרים סרטונים שלו ביוטיוב, אבל אני אוסיף פה כמה בכדי שתתרשמו:
https://www.youtube.com/watch?v=P5sfvnAAP0s
https://www.youtube.com/watch?v=aSx9RY20guQ
https://www.youtube.com/watch?v=8W7YMc_8JFI
https://www.youtube.com/watch?v=SwljEM5r68U
https://www.youtube.com/watch?v=TWVN6EJAo5g
https://www.youtube.com/watch?v=OjBo7JsTQfk
סמל אישי של המשתמש
שופי שוף

הודעהעל ידי MTAbasket » 26 דצמבר 2019, 13:40

החציל האצטקי כתב:עוד ״כוכב״ שחשוב לשים אליו לב בליגה האוסטרלית הוא החבוב ממרילנד, מלו טרימבל. MTAbasket - זה בשבילך.

מלו היה פרוספקט מאוד רציני לקראת דראפט 2015.
הוא נקלט היטב במסגרת יוקרתית, וכבר בעונה הראשונה שלו בקולג׳ הרשים מאוד עם 16.2 נקודות (עם קרוב ל-7 טיולים לקו ב86%, ו-1.7 שלשות ב41%), 3.9 ריבאונדים, 3 אסיסטים ו1.3 חטיפות למשחק.
הקבוצה סיימה שנייה בקונפרנס הביג-טן החזק (שניה רק לויסקונסין של קמינסקי, דקר ונייג׳ל הייז שהגיעה עד הגמר), רצו יפה בטורניר המכללות, וההייפ סביבו היה אדיר.
התחזיות דירגו אותו בסוף סיבוב ראשון, תחילת שני. אבל טרימבל החליט שהוא צריך עוד זמן, ושהוא חוזר לעוד שנה קולג׳.

לצערו, כסופמור, הוא חווה ירידה קלה במספרים. ההגנות הקשו עליו להגיע לקו, האחוזים משלוש צנחו ב10%, מס׳ הנקודות ירד מעט ו4.9 האסיסטים שחילק לא ממש הוכיחו שמדובר במנהל משחק מבריק.
סימנים רעים לשחקן שלא ממש נחשב לאתלט יוצא דופן, והוא יותר רכז-סקורר מפליימייקר קלאסי. הסקאוטים התחילו לתהות מה הוא באמת מסוגל להביא לקבוצת NBA.
אז הוא אמנם עזר למרילנד לעבור עוד סיבוב בטורניר המכללות, אבל כשהוציא את השם שלו לדראפט והבין שהביקוש שלו רק יורד- הבין שאין מנוס מלהשאר. שוב.

העונה השלישית כבר הייתה כמעט מפח נפש.
טרימבל אמנם קלע 16.9 נקודות, אבל רק ב-32% לשלוש, עם עוד פחות טיולים לקו, ורק 3.7 אסיסטים. אכזבה אדירה מהפרשמן שהוציא לכולם את העיניים.
חילופי הדורות בקולג׳ והמפגש עם זייבייר המפתיעה גרמו למרילנד ליפול כבר בערב הראשון של טורניר המכללות, ומלו החליט שזה הזמן שלו להתחפף.

לצערו, את השם שלו הוא לא שמע בערב הדראפט.
הוא כמובן השיג הזדמנות בליגת הקיץ, ואפילו הראה קצת ניצוצות בפילדלפיה, אבל לא מספיק בשביל להרוויח חוזה.
מינסוטה נתנה לו צ׳אנס בסגל המורחב בקדם העונה, אבל חתכה אותו לפני תחילת העונה בלי שקיבל הזדמנות אמיתית.
שנה סבירה באייווה בג׳י-ליג (16.2 נק׳ באחוזים לא מרשימים במיוחד ו5.3 אסיסטים) הפכה אותו כבר לכמעט פאסה.

בקיץ שעבר הוא קיבל החלטה חכמה ולקח את הרגליים הכי עמוק מתחת לראדאר- לליגה האוסטרלית.
לא ספרד, טורקיה, איטליה, רוסיה. לא יורוקאפ או פיב״א. מקום שבו יוכל לעבוד ולהזכיר לעצמו מה הוא שווה.

הקבוצה שלו, קיירנס, שהייתה גם התחנה הראשונה של סקוטי ווילבקין בקריירה, היא אפילו לא קבוצה בכירה בליגה האוסטרלית.
אבל זו הייתה חממה מעולה מבחינתו. הוא סיים כמלך הסלים של הליגה עם 22.5 נקודות (41% לשלוש, 6 טיולים לקו עם 83%), 4.6 אסיסטים, 4.1 ריבאונדים ובעיקר- בטחון משוחזר.
השנה הוא כבר קיבל מקום בקבוצה אטרקטיבית יותר- מלבורן, וגם בה הוא נותן את הטון עם 22 נקודות לערב, 4.8 אסיסטים ו-4.1 ריבאונדים מדי משחק.
מכאן, כך נראה- הוא כבר יוכל לקחת את הזינוק קדימה. אם דרך ליגת הקיץ או דרך הרמות הגבוהות יותר של הכדורסל מעבר לים.

הנתונים שלו טובים למדי: 1.91 מ׳, חזק (90 ק״ג) וגם אם לא מאוד אתלטי או ארוך (ידיים קצרות) בסטנדרטים של NBA- בהחלט בנוי מצויין לאירופה.
משחק ההגנה וניהול המשחק שלו תמיד עמדו בסימן שאלה- אבל היכולות בהחלט קיימות.
לתחושתי, זה בעיקר עניין של סיסטם נכון ומאמן שיכוון אותו. אני בהחלט חושב שיאניס יכול לקחת בחור כזה ולהוציא ממנו המון.

היכולת שלו בפיק-אנד-רול קטלנית, כי הוא באמת מסוגל לעלות לזריקה מכדרור כמעט בכל מצב.
נראה שגם פיתח פלואטר, למרות שהוא לא בוחל במגע כשחודר לסל.
יהיה מעניין לעקוב אחריו בשלבים המתקדמים יותר של העונה בליגה האוסטרלית, ולראות איך הוא מתמודד בלחץ של פלייאוף.

מקווה לתפוס שידור שלו בערוץ הספורט מתישהו בקרוב.

אוקי, סיימתי לקרוא את מה שכתבת על מלו, וגם צפיתי בסרטון היחיד שעבד לי, הוא נראה כמו שחקן שאוהב את הכדור וכזה שמכתיב את קצב המשחק בהתקפה.
ולכן, אני בספק עם הוא יכול להיות עם סקוטי על המגרש.
לדעתי אנחנו עוד נשמע משהו לגביו כי יש לו פוטנציאל להיות שחקן משמעותי באירופה
MTAbasket

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 31 דצמבר 2019, 19:20

לכל מי שהתרשם (כמוני) מג׳ארמר גאלי, הנה דו״ח סקאוטינג שבוחן אותו קצת יותר מקרוב.
אמנם לייט בלומר שדי פרץ לחיינו משום מקום בגיל 28, אבל כשרון מעניין.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי שופי שוף » 31 דצמבר 2019, 21:48

החציל האצטקי כתב:

לכל מי שהתרשם (כמוני) מג׳ארמר גאלי, הנה דו״ח סקאוטינג שבוחן אותו קצת יותר מקרוב.

אם היה צעיר בשנתיים, אפשר היה לדבר עליו.
אני אוהב אותו נורא, גם כי הוא שחקן מעולה וחתיכת ווינר, וגם כי הגיע הזמן שאנשים יתחילו להסתכל על שחקנים שמגיעים לליגה השנייה, יצא משם כבר מספר לא מבוטל של הצלחות (סיגרס, טרידוול, מייק ג'יימס, גאלי וכו').
סמל אישי של המשתמש
שופי שוף

הודעהעל ידי Jack55 » 04 ינואר 2020, 15:40

קראתי שEric Mika הגבוה עזב היום את סין לאחר שהעמיד ממוצעים של 20 נק' ו12 ריבאונדים ב7 משחקים העונה, בנוסף בתחילת העונה היה עם סקרמנטו בסאמר ליג ובפריסיזון.
יש פה מישהו שמכיר או יודע קצת יותר על השחקן? והאם יש מצב שנראה אותו מגיע לאחת הקבוצות באירופה(יורוליג\יורוקאפ) בימים הקרובים?
אולי לפאו או אנדולו בעקבות המחסור בסנטר.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Blondjam » 04 ינואר 2020, 15:43

Jack55 כתב:קראתי שEric Mika הגבוה עזב היום את סין לאחר שהעמיד ממוצעים של 20 נק' ו12 ריבאונדים ב7 משחקים העונה, בנוסף בתחילת העונה היה עם סקרמנטו בסאמר ליג ובפריסיזון.
יש פה מישהו שמכיר או יודע קצת יותר על השחקן? והאם יש מצב שנראה אותו מגיע לאחת הקבוצות באירופה(יורוליג\יורוקאפ) בימים הקרובים?
אולי לפאו או אנדולו בעקבות המחסור בסנטר.
הבנתי שהוא זוכה להתעניינות מנבא, לכן עזב

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
Blondjam

הודעהעל ידי toja27 » 04 ינואר 2020, 16:24

שופי שוף כתב:
החציל האצטקי כתב:

אם היה צעיר בשנתיים, אפשר היה לדבר עליו.
אני אוהב אותו נורא, גם כי הוא שחקן מעולה וחתיכת ווינר, וגם כי הגיע הזמן שאנשים יתחילו להסתכל על שחקנים שמגיעים לליגה השנייה, יצא משם כבר מספר לא מבוטל של הצלחות (סיגרס, טרידוול, מייק ג'יימס, גאלי וכו').

לא ראיתי אותו משחק, אבל גיל 28 זה גיל טוב.
תראה מה לורנזו בראון עושה בגיל 30.

לפי הסרטון ניתן להתרשם שיש הרבה חן בדרך שהוא תוקף את הסל. עניין אותי.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 04 ינואר 2020, 21:53

סיימנו סיבוב ראשון והגיע הזמן לתת עוד 5 שמות של שחקנים ששווה לשים עליהם עין ביורוליג :
*מזכיר שלאחר המחזור העשירי גם פרסמתי הודעה כזאת עם 5 שמות - viewtopic.php?f=2&t=4503&start=40#p620311

1. לורנזו בראון (29) - אי אפשר לא לציין את השם שלו, בראון הגיע הקיץ לראשונה לאירופה ומוכיח שבזירה הזאת הוא כוכב, העונה מעמיד ממוצעים מדהימים של 14.2 נק', 4 ריב', 4.5 אס' וחטיפה עד כה, אין ספק שהוא הולך להיות אחד המלפפונים הכי חמים בקיץ.

2. מתאוש פוניטקה (26) - הפורוורד המוכשר נותן עונה מעולה עד כה בזניט, יודע לרוץ את המגרש כמו שצריך ובנוסף מעמיד גם אחוזים טובים לשלוש, בסה"כ בן 26 ויש לו עוד כמה עונות טובות לתת, אם מכבי מחפשים מחליף לקלויארו בקיץ הוא חייב להיות אחת האופציות.

3. לאנדרי ננוקו (25) - עבור ננוקו הסנטר (2.08) זאת עונת בכורה ביורוליג ועד כה הוא נותן תפוקה לא רעה עבור אלבה. הוא שחקן הגנה טוב ובנוסף מעמיד ממוצעים נאים של 9 נק' ו6.2 ריב' ב22 דק', בקיץ יהיה בן 26 וללא ספק מדובר על פוטנציאל נחמד, שווה להמשיך לעקוב.

4. שייבון שילדס (25) - זאת עונתו השנייה ביורוליג והעונה הוא לגמרי מוכיח שהוא נשק התקפי מעולה, למי ששכח מדובר על גארד (2-3) פיזי שחודר מצוין עם יד טובה מחוץ לקשת. זאת עונת חוזה שלו אצל הבאסקים, הוא בסה"כ בן 25 ובהחלט שם ששווה לבחון בקיץ.

5. ג'ורדן לויד (26) - אנחנו מכירים אותו מעולה מהתקופה שלו פה באילת אז על היכולות שלו אין מה להרחיב, העונה הוא מצטיין בולנסיה עם 12 נק', 2.5 אס' ו2 ריב' ב22 דק', גם עבורו זאת עונת חוזה ואם מכבי תחפש עוד כוח אש מהספסל בקיץ לויד מסתמן כאופציה חזקה.

דעתכם?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי A.Parker » 04 ינואר 2020, 22:28

נראה שדובלייביץ' רושם עונת פריצה השנה. שחקן שהייתי שמח לראות במקום בלאק במידה ויתאפשר
A.Parker

הודעהעל ידי Jack55 » 04 ינואר 2020, 22:33

A.Parker כתב:נראה שדובלייביץ' רושם עונת פריצה השנה. שחקן שהייתי שמח לראות במקום בלאק במידה ויתאפשר

כתבת לי את על ההודעה הקודמת, מה השתנה?
חחח לגמרי
מה גם שהוא לא התקדם בסנטימר מאז שפרץ בולנסיה לפני איזה 5-6 שנים. ציפיתי שבגיל הזה הוא כבר ישרוף את הרחבות באירופה/יעבור ל-NBA.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי A.Parker » 04 ינואר 2020, 22:39

Jack55 כתב:
A.Parker כתב:נראה שדובלייביץ' רושם עונת פריצה השנה. שחקן שהייתי שמח לראות במקום בלאק במידה ויתאפשר

חחח לגמרי
מה גם שהוא לא התקדם בסנטימר מאז שפרץ בולנסיה לפני איזה 5-6 שנים. ציפיתי שבגיל הזה הוא כבר ישרוף את הרחבות באירופה/יעבור ל-NBA.

הוא גם רשם קפיצת מדרגה וגם מצליח לשמור על יציבות. נראה שהוא סוף סוף מממש את מולא הפוטנציאל שלו, רק שבקצב הזה אין סיכוי שמכבי תוכל להחתים אותו.
A.Parker

הודעהעל ידי Jack55 » 04 ינואר 2020, 23:00

A.Parker כתב:
Jack55 כתב:

חחח לגמרי

הוא גם רשם קפיצת מדרגה וגם מצליח לשמור על יציבות. נראה שהוא סוף סוף מממש את מולא הפוטנציאל שלו, רק שבקצב הזה אין סיכוי שמכבי תוכל להחתים אותו.

האמת שכבר אז היה נראה שהעונה הוא הגיע בכושר מטורף, אבל זה שהוא באמת הצליח לשמור על יציבות הופך את הכל לעוד יותר מרשים.
הגיע הזמן שיעבור מולנסיה לקבוצה רצינית, אם איכשהו בלאק לא נשאר בקיץ או חותם בNBA מכבי לגמרי יכולים לשים עליו את המיליון וחצי שמיועדים לבלאק.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי felix_r » 04 ינואר 2020, 23:10

פריצה? פחחח... הוא נראה ככה כבר 5-6 שנים.

תראה את הסטטיסטיקה שלו ביורוליג בעונת 2014-15
https://www.euroleague.net/competition/ ... code=E2014
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי MTAbasket » 12 ינואר 2020, 20:38

רציתי לכתוב בהרחבה על שחקן שאני חופר עליו פה כבר כמה חודשים:
אני מדבר על נורבל פל (norvel pelle), שחתום על חוזה דו כיווני בפילי.
פל יהיה בן 27 בעוד כחודש (אגב גיל מצוין לפרוץ), מתנשא לגובה של 2 מטרים ו8 סנטימטרים או 2.11 תלוי את מי תשאלו ( :) ), הוא היה נחשב לפורוורד- סנטר מאוד מוכשר בצעירותו, אך הוא לא נבחר בדראפט 2014. אז הוא ניסה להגיע לנבא בדרך הקשה, דבר שגורם לי עוד יותר לחבב אותו, כי הגיע לאן שהגיע בזכות עבודה קשה.

אז הוא החל דרכו דרך עונה וחצי פושרות בג'י ליג, לאחר מכן יצא לשכנתנו האהובה לבנון והראה מספרים לא רעים, שהנחיתו אותו באיטליה שם שיחק שנתיים, גם באיאליה כמו בעונות הראשונות בג'י ליג לא הרשים במיוחד. בעונה הקודמת חזר לג'י ליג ונתן תפוקה יפה, בקיץ האחרון הצליח איכשהוא להישתחל לסגל של פילי שלבסוף החליטה להציע לו חוזה דו כיווני.

עד עכשיו הוא מפתיע לטובה, עם קפיצה ברמת המשחק. בג'י ליג הוא העלה את המספרים, ואפילו הספיק כבר לשחק 10 משחקים בליגה הטובה בעולם, והאמת, הוא נראה מצוין.

עכשיו אחרי שחפרתי, בו נדבר טיפה על היכולות ולמה אני כל כך אוהב אותו. לא יודע אם אמרתי את זה פה אבל אני אוהב שחקנים שנלחמים, שעושים את העבודה השחורה והפעולות הקטנות ושלא לוקחים את הקרדיט.
ופל הוא כזה, הוא עשה דרך ארוכה כדי להגיע למקום שהוא בו היום בזכות ולא בחסד, ומרוויח את הדקות שלו ביושר.
מדובר שחקן הגנה משובח (שדרך אגב נבחר בשנה שעברה לחמישיית ההגנה של הג'י ליג), חוסם גדול אם לא ענק, ריבאונדר מצוין, שחקן פיק אנד רול נהדר שאפילו מראה ניצוצות של קליעה.
לא יודע אם זה לא מאוחר מידי, כי אני לא בטוח שמכבי יכולה לשים ידה על כזה שחקן ביכולתו הנוכחית, ואני לא בטוח שיש לו מקום בסגל מבחינת השחקנים שנמצאים (אני רואה אותו תכלס יכול להיכנס רק במקום בלאק).
בכל מקרה אשים פה כמה קישורים למשחקים שלו מהעונה בנבא:
https://www.youtube.com/watch?v=FWB8iRKUJak
https://www.youtube.com/watch?v=xJ19C6DrM_4
https://www.youtube.com/watch?v=VaOWyMPFDX0

https://www.youtube.com/watch?v=fbuCBRBQYUo

https://www.youtube.com/watch?v=X1CQKjt3_Xo- "הסיפור שלו" ממליץ לצפות אם יש לכם זמן

אשמח לקבל את כל סוגי הביקורות, גם על פל וגם עלי ואלי :|
MTAbasket

הודעהעל ידי MTAbasket » 13 ינואר 2020, 22:56

MTAbasket כתב:אשמח לקבל את כל סוגי הביקורות, גם על פל וגם עלי ואלי :|

.
MTAbasket

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 15 ינואר 2020, 18:07

MTAbasket כתב:רציתי לכתוב בהרחבה על שחקן שאני חופר עליו פה כבר כמה חודשים:
אני מדבר על נורבל פל (norvel pelle), שחתום על חוזה דו כיווני בפילי.
פל יהיה בן 27 בעוד כחודש (אגב גיל מצוין לפרוץ), מתנשא לגובה של 2 מטרים ו8 סנטימטרים או 2.11 תלוי את מי תשאלו ( :) ), הוא היה נחשב לפורוורד- סנטר מאוד מוכשר בצעירותו, אך הוא לא נבחר בדראפט 2014. אז הוא ניסה להגיע לנבא בדרך הקשה, דבר שגורם לי עוד יותר לחבב אותו, כי הגיע לאן שהגיע בזכות עבודה קשה.

אז הוא החל דרכו דרך עונה וחצי פושרות בג'י ליג, לאחר מכן יצא לשכנתנו האהובה לבנון והראה מספרים לא רעים, שהנחיתו אותו באיטליה שם שיחק שנתיים, גם באיאליה כמו בעונות הראשונות בג'י ליג לא הרשים במיוחד. בעונה הקודמת חזר לג'י ליג ונתן תפוקה יפה, בקיץ האחרון הצליח איכשהוא להישתחל לסגל של פילי שלבסוף החליטה להציע לו חוזה דו כיווני.

עד עכשיו הוא מפתיע לטובה, עם קפיצה ברמת המשחק. בג'י ליג הוא העלה את המספרים, ואפילו הספיק כבר לשחק 10 משחקים בליגה הטובה בעולם, והאמת, הוא נראה מצוין.

עכשיו אחרי שחפרתי, בו נדבר טיפה על היכולות ולמה אני כל כך אוהב אותו. לא יודע אם אמרתי את זה פה אבל אני אוהב שחקנים שנלחמים, שעושים את העבודה השחורה והפעולות הקטנות ושלא לוקחים את הקרדיט.
ופל הוא כזה, הוא עשה דרך ארוכה כדי להגיע למקום שהוא בו היום בזכות ולא בחסד, ומרוויח את הדקות שלו ביושר.
מדובר שחקן הגנה משובח (שדרך אגב נבחר בשנה שעברה לחמישיית ההגנה של הג'י ליג), חוסם גדול אם לא ענק, ריבאונדר מצוין, שחקן פיק אנד רול נהדר שאפילו מראה ניצוצות של קליעה.
לא יודע אם זה לא מאוחר מידי, כי אני לא בטוח שמכבי יכולה לשים ידה על כזה שחקן ביכולתו הנוכחית, ואני לא בטוח שיש לו מקום בסגל מבחינת השחקנים שנמצאים (אני רואה אותו תכלס יכול להיכנס רק במקום בלאק).
בכל מקרה אשים פה כמה קישורים למשחקים שלו מהעונה בנבא:
https://www.youtube.com/watch?v=FWB8iRKUJak
https://www.youtube.com/watch?v=xJ19C6DrM_4
https://www.youtube.com/watch?v=VaOWyMPFDX0

https://www.youtube.com/watch?v=fbuCBRBQYUo

https://www.youtube.com/watch?v=X1CQKjt3_Xo- "הסיפור שלו" ממליץ לצפות אם יש לכם זמן

אשמח לקבל את כל סוגי הביקורות, גם על פל וגם עלי ואלי :|

לקח לי קצת זמן להתפנות ולהתייחס ברצינות.
קודם כל- פל זה שם שעלה פה בפורום בשנתיים האחרונות, עוד כששיחק בוארזה.

קודם כל- נוסיף על סיפור הרקע שרשמת:
פל לא שיחק כדורסל מכללות, למרות שנחשב לאחד הסנטרים הכי מבוקשים במחזור שלו.
הוא התקשה מאוד בבית הספר ולא הצליח להעמיד ממוצע מספיק גבוה בשביל להכנס בכלל למסגרת אקדמית.

הוא עשה דרך ארוכה ובאמת יפה בג׳י ליג.
פילדלפיה השקיעה בו 4 שנים ופיתחה אותו בקבוצת הבת בדלאוור.
הוא תמיד היה אתלט ענק, אבל התחיל מאוד רזה. עם הזמן הוסיף על עצמו קצת מאסה והיום הוא באמת עובר את המבחן ברמה הפיזית.

הוא לא רק התחיל את הסבב הבינלאומי שלו בלבנון- הוא גם הפך לשחקן נבחרת והשתתף איתה בגביע אסיה ב2017.
העמיד מספרים של 9.3 נק׳ ב83% מהשדה, 67% מהקו, 5 ריבאונדים ו-4 חסימות (וגם 3.5 עבירות) ב19 דקות למשחק.

היכולת (לא) להשאר על המגרש היא משהו שאפיין אותו גם באיטליה ומלווה אותו לאורך הקריירה.
הוא צובר עבירות בקצב מטורף, וגם מאבד לא מעט כדורים- גם היום.

המספרים שלו חביבים, אבל הוא שחקן מאוד מוגבל.
משהו כמו אלכס טיוס על 2.08, עם יד טיפה יותר טובה מהעונשין, אבל עם בעיית עבירות ואיבודי כדור (לא גבוה שיקבל החלטות אחרי פיק אנד רול- רק פינישר).
הוא קלאסי בתור סנטר שלישי באן בי איי, ופחות בנוי להיות שחקן משמעותי, בכל מסגרת לדעתי.

מסכים איתך שהוא חוסם ברמה הכי גבוהה שיש אבל אני מניח שהוא לא שומר קבוצתי ענק ונשען בעיקר על היכולת הבאמת חריגה הזאת בהגנה על הטבעת.
ברמת הקליעה וקבלת ההחלטות לא הייתי מצפה ממנו להשתפר משמעותית בגילו ובתפקיד שדורשים ממנו בג׳י-ליג או כסנטר שלישי בפילי.

האם זה מאוחר מדי?
לא, זה לא מאוחר מדי. יש לו עוד 3-4 שנים לתת ברמה הזאת לדעתי. אני מעריך שהוא יישאר בפילי או ימצא את עצמו באירופה או בסין.

האם זה שם שצריך לעניין את מכבי תל אביב? בעיניי- לא.
בוודאי שלא במקום טאריק בלאק.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי MTAbasket » 15 ינואר 2020, 21:34

תודה רבה על ביקורת, מעריך את זה
MTAbasket

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 16 ינואר 2020, 16:28

אכניס את זה כאן, כי אני לא מתחבר לכותרת של ההנהלה הגרועה בעולם.

https://sports.walla.co.il/item/3335316
שקדי עושה לנו אחלה סדר במצב החוזים במכבי.

* ווילבקין - אופציה לעונה הבאה, ביי-אאוט של מיליון דולר
* בלאק - חוזה עם אופציית יציאה לNBA בלבד
* כספי - חוזה (מעריך שעם אופציית יציאה לNBA שכבר לא רלוונטית)
* וולטרס - אופציית יציאה של מכבי בלבד
* האנטר - אופציית יציאה של מכבי בלבד
* דורסי - אופציית יציאה דו צדדית
* בראיינט - חוזה מובטח לעונה הבאה (אופציית NBA?)
* זוסמן - חוזה מובטח לעונה הבאה (אופציית NBA?)
* אייסי - מסיים חוזה בקיץ
* קלויארו - מסיים חוזה בקיץ
* ג׳ונדי - מסיים חוזה, בדרך להארכה
* ג׳ייק כהן - מסיים חוזה, בדרך להארכה
* ריינולדס - מסיים חוזה בקיץ
* ג׳קסון - מסיים חוזה בקיץ
* סנדי כהן - חוזה לעוד 3 שנים, מעריך שיש גם אופציות יציאה בדרך
* אבדיה - חוזה חתום, ביי אאוט תמורת 1.5 מיליון דולר~

עוד בין השורות מספר שמכבי תחפש ישראלי שייכנס לנעליים של אבדיה. חתיכת לונג שוט.
הייתי שם סימן שאלה סביב החוזה הבא של נייט וולטרס, וחושב שמכבי כבר חושבת בכיוון של ים מדר (שלהבנתי יוכל להשתחרר מהחוזה הארוך שלו בהפועל).
אין לו הרבה מקום ברוטציה- ומצד שני, זה משהו שאפשר להגיד גם על אבדיה השנה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי שמואל1 » 16 ינואר 2020, 16:48

החציל האצטקי כתב:אכניס את זה כאן, כי אני לא מתחבר לכותרת של ההנהלה הגרועה בעולם.

https://sports.walla.co.il/item/3335316
שקדי עושה לנו אחלה סדר במצב החוזים במכבי.

* ווילבקין - אופציה לעונה הבאה, ביי-אאוט של מיליון דולר
* בלאק - חוזה עם אופציית יציאה לNBA בלבד
* כספי - חוזה (מעריך שעם אופציית יציאה לNBA שכבר לא רלוונטית)
* וולטרס - אופציית יציאה של מכבי בלבד
* האנטר - אופציית יציאה של מכבי בלבד
* דורסי - אופציית יציאה דו צדדית
* בראיינט - חוזה מובטח לעונה הבאה (אופציית NBA?)
* זוסמן - חוזה מובטח לעונה הבאה (אופציית NBA?)
* אייסי - מסיים חוזה בקיץ
* קלויארו - מסיים חוזה בקיץ
* ג׳ונדי - מסיים חוזה, בדרך להארכה
* ג׳ייק כהן - מסיים חוזה, בדרך להארכה
* ריינולדס - מסיים חוזה בקיץ
* ג׳קסון - מסיים חוזה בקיץ
* סנדי כהן - חוזה לעוד 3 שנים, מעריך שיש גם אופציות יציאה בדרך
* אבדיה - חוזה חתום, ביי אאוט תמורת 1.5 מיליון דולר~

עוד בין השורות מספר שמכבי תחפש ישראלי שייכנס לנעליים של אבדיה. חתיכת לונג שוט.
הייתי שם סימן שאלה סביב החוזה הבא של נייט וולטרס, וחושב שמכבי כבר חושבת בכיוון של ים מדר (שלהבנתי יוכל להשתחרר מהחוזה הארוך שלו בהפועל).
אין לו הרבה מקום ברוטציה- ומצד שני, זה משהו שאפשר להגיד גם על אבדיה השנה.
דורסי יהיה סחורה חמה בקיץ, במיוחד בקרב היווניות.
מקווה שמכבי תעשה עליו מהלך.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־177 אורחים