המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

יורוליג: מכבי נגד אלבה ברלין - חמישי 21:00

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יורוליג: מכבי נגד אלבה ברלין - חמישי 21:00

הודעהעל ידי Jack55 » 08 נובמבר 2019, 01:19

MTA2311 כתב:הדבר הכי מטומטם שראיתיתמונה

אופס, זה אני עם למוניקה (בשיא הרצינות) :laugh2
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי שמואל1 » 08 נובמבר 2019, 01:31

פעם הראשונה מאז הזכייה (עונת 13/14) שמכבי במאזן 5:2 חיובי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 08 נובמבר 2019, 08:55

חח מהתמונה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי yellowaura » 08 נובמבר 2019, 09:40

מאז פתיחת העונה היו 2 נקודות שאמרתי שנחוצות לקבוצה בשביל להיות תחרותית:
1. הגנה
2. שלשות

לדעתי אלו 2 הנקודות החשובות ביותר בכדורסל המודרני ובייחוד ביורוליג.

מה שיאניס עשה זה לא פחות ממדהים. לקחת קבוצה שנבנתה מחומר שחקנים שנחשב רע הגנתית ולתת לה נופח הגנתי.

אני מאוד מעודד בגלל שהגנה זה כן משהו שניתן לשמר ויותר יציב ממשחק התקפי.

כמו שרובנו אמרנו בתחילת העונה הרבה יהיה תלוי ביאניס. מדובר בסגל מאוד מורכב, מאוד רחב, הרבה שחקנים על אותה משבצת.

חוץ מהנושא הטקטי יאניס עשה כמה החלטות בסיסיות שבינתיים עובדות מתחילת העונה:
1. תיעדף את דורסי על בראיינט (לדעתי בצדק). למרות שבראיינט התחיל טוב אין לו את החדות והמיומנות בשלשות ובכישרון. בראיינט יותר עגול זה פחות נחוץ לדעתי מרב אמן בשלשות.
2. הוציא את קלויארו (חשבתי שזה טעות). אני עדיין לא בטוח שזו החלטה נכונה אבל נתן ביטחון לאייסי. לדעתי כהן וכספי הגנתית יהיו בעיה מול קבוצות גדולות בעמדות 4 ונשלם על זה בהמשך.
3. זוסמן מקבל קרדיט לדעתי בצדק. לא רואים במספרים אבל הוא חסר אגו לחלוטין ונותן איזון לשחקנים אחרים שצריכים לבלום את עצמם התקפית. הוא היחידי שבאמת מרגיש שלם לקלוע פחות בגארדים.

הרבה יהיה תלוי ביכולת של ווילבקין שגם בתקופות פחות טובות התקפית שלו נראה אם יצליח לשלוט ביצר של לא לכפות את המשחק.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי jol9 » 08 נובמבר 2019, 10:34

שמשון הגיבור כתב:קצת פרופורציות לגבי את מי מכבי ניצחה עד עכשיו...תמונה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

קודם כל זה נכון. מכבי באמת ניצחה עד עכשיו קבוצות שמדורגות בתחתית, למרות שלגבי שתיים מהן, יש סיכוי טוב שיעלו בהמשך.

אבל זה לא משנה. בשנים האחרונות התרגלנו לכדורסל נרפה, להפסדי בית בכמויות, לרצפים של הפסדים וכד'. בינתיים, טפו טפו, זה לא קורה.

בשבוע הבא יהיה מבחן לא פשוט בכלל מול בסקוניה, שיקבע פחות או יותר אם כיוונה של מכבי הוא לצמרת הטבלה או למרכזה.
כבר היום ברור שמדובר בקבוצה שתתמודד חזק על העליה לפלייאוף, וזה כבר יותר ממה שהתרגלנו אליו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין 2 » 08 נובמבר 2019, 10:38

הקבוצה נראית מעולה פשוט. להחתים את יאניס ל-5 שנים.
התנין 2

הודעהעל ידי גל גל » 08 נובמבר 2019, 12:34

מה שמעודד זה שמכבי נראים ממש טוב

ודווקא נראים כמו קבוצה די מאומנת לא כמו בימי ספאחיה

למרות שעכשיו 3 משחקי חוץ רצופים ואם נצא עם 3 הפסדים

יתחילו החגיגות
מכבי לא קבוצה , יאניס לא מאמן ,די עם הגנת החילופים , וסקוטי מכדרר למוות והכי חשוב אין רכז

אם מכבי יוצאת עם ניצחון אחד משלושת משחקי החוץ אנחנו במצב מעולה כי אחרי זה יש 3 משחקי בית
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי my man » 08 נובמבר 2019, 12:58

גל גל כתב:מה שמעודד זה שמכבי נראים ממש טוב

יתחילו החגיגות
מכבי לא קבוצה , יאניס לא מאמן ,די עם הגנת החילופים , וסקוטי מכדרר למוות והכי חשוב אין רכז

אם מכבי יוצאת עם ניצחון אחד משלושת משחקי החוץ אנחנו במצב מעולה כי אחרי זה יש 3 משחקי בית
צריכים לצאת עם שני ניצחונות..הפסדנו לחימקי בחוץ וצריכים לפצות על זה...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי גל גל » 08 נובמבר 2019, 12:59

my man כתב:

יתחילו החגיגות

אני לא יודע איך מוציאים 2 נצחונות

כרגע מילאנו וברצלונה הכי מרשימות ביורוליג
ונגד באסקוניה - כמה זמן לא ניצחנו בספרד ? אני באמת כבר לא זוכר
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי jol9 » 08 נובמבר 2019, 13:18

קבוצות מהדרג המרכזי מבחינת התקציב והכשרון יכולות להצליח במגוון דרכים.
מנסיון עבר (לא רק של מכבי), הדרך הבטוחה ביותר עוברת דרך הגנה אגרסיבית וקליעה טובה מבחוץ. אלה שני אלמנטים משותפים
שחוזרים על עצמם לרוב אצל קבוצות שלא יכולות לעלות את סרחיו יול ואת דה קולו מהספסל שלהן.

אני שמח לראות שזה הכיוון של יאניס, ועם עוד קצת הצלחות וביטחון, מכבי תוכל לראות את עצמה מתמודדת שווה בשווה מול כל קבוצה ובכל מגרש.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 08 נובמבר 2019, 13:24

my man כתב:

יתחילו החגיגות

אני אהיה מרוצה אם מכבי תוציא ניצחון אחד.
גם אם תפסיד את שלושת המשחקים זה לא סוף העולם. מדובר בקבוצות בית מאוד מאוד טובות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי A.Parker » 08 נובמבר 2019, 13:28

זה פחות קשור למאזן שמכבי תצא ממנו אחרי שלושת המשחקים האלה, כמו איך שהיא תשחק בהם. הרבה יותר חשוב להמשיך ביכולת הנוכחית ולשפר אלמנטים שדורשים שיפור.
A.Parker

הודעהעל ידי Jack55 » 08 נובמבר 2019, 13:32

כמה משפטים מראייה אישית שלי על הקבוצה עד עכשיו :
אז קודם כל חייב להגיד שמאוד התגעגעתי לפתיחות עונה שכאלה, תמיד כיף לראות את הקבוצה שלך מתעללת בקבוצות יורוליג, אגב כל 5 הניצחונות היו בדו ספרתי, שזה גם לא פחות ממרשים.

בנוגע ליכולת של הקבוצה, בעיניי הכל אבל הכל מתחיל מהגנה.
דיברו על זה פה הרבה אבל אני גם חייב לציין לטובה את ההכנה הנהדרת של יאניס למשחקים, באמת שאפו גדול, כל השחקנים מחויבים במאה אחוז ורואים שהם באמת רוצים, זה מדהים.

בצד ההתקפי אני חושב שכמעט אין ומה לדאוג, אנחנו מקום שני ביורוליג בנקודות (589 אחריי חימקי), ובאופן כללי יש לנו כל כך הרבה איכות ואופציות שזה מדהים.
בקו האחורי ווילבקין ודורסי הם שני קילרים שאני מאמין שברוב הזמן ידעו לשים את הכדור בסל מתי שצריך (לפחות אחד מהם) וגם אם שניהם לא בעניינים עדיין יש את בראיינט שהראה לא מעט פעמים שהוא חודר לא רע בכלל גם ברמות האלה וכמובן גם את וולטרס שלבינתיים מתגלה כסקורר הרבה יותר יעיל ממה שאני חשבתי לפחות, ז"א שיש לנו המון אבל המון אופציות מגוונות וקטלניות בקו האחורי לשחקנים שיכולים לשים את הכדור בטבעת וליצור נקודות גם ממהלכים אישיים שזה מאוד חשוב לדעתי.

אז בגדול אני חושב שלגמרי יש עם מה לעבוד ושבאמת יש פה חבורה נהדרת של שחקנים וגם של בני אדם שזה לא פחות חשוב.
אם מסתכלים הלאה, ניצחון אחד מבין השלושה הקרובים יהיה אדיר, ברצלונה לדעתי זה משחק על גבול הבלתי אפשרי, מילאנו עם איך שהיא נראית גם יהיה משחק קשה מאוד אך לעומת זאת באסקוניה השנה לא נראית מי יודע מה אבל מצד שני לנצח במגרש שלהם זה קשוח מאוד.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי אדגר פו » 08 נובמבר 2019, 13:35

ניצחון על וויטוריה יהיה מאוד משמח, קבוצה שבבית שלה נותנת לנו בראש יותר מדי בשנים האחרונות מה עוד שזה כולל גם קהל עויין.
הולך להיות קשוח מאוד בשבועים הקרובים.
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי גל גל » 08 נובמבר 2019, 13:36

דרך אגב
רוקאס גידראייטיס היה לא רע בכלל

אחלה שחקן באמת

עוד משהו שהיה מאוד חשוב אתמול

מכבי שיחקו את רוב המשחק ללא כספי - שיחק רק 11 דקןת עשה

10 נקודות 3 ריבאונדים 3 אסיסטים וחטיפה

זה טוב שהוא נח, מתחילים שבוע קשה, וצריכים אותו רענן , חוץ מזה זה טוב שגם שחקנים אחרים יודעים להתעלות
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי שמואל1 » 08 נובמבר 2019, 13:45

A.Parker כתב:זה פחות קשור למאזן שמכבי תצא ממנו אחרי שלושת המשחקים האלה, כמו איך שהיא תשחק בהם. הרבה יותר חשוב להמשיך ביכולת הנוכחית ולשפר אלמנטים שדורשים שיפור.

מסכים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שופי שוף » 08 נובמבר 2019, 15:34

אני רוצה ברשותכם להסתכל קדימה אל שלושת המשחקים הקרובים והקריטיים ביותר:
המשחק מול בסקוניה הוא בעיניי המסקרן מכולם, וגם זה שכנראה יהיה הקשה לצפיה מכולם. צפו משתי קבוצות ההגנה הטובות ביורוליג לקרב חפירות מהסוג הישן.
אני צופה שמול בסקוניה מכבי תפסיד משלוש סיבות עיקריות.
הראשונה היא האולם הביתי של באסקוניה, שבו מכבי לא ניצחה מאז רצף הניצחונות המדהים בטופ 16 של עונת 2012/2013, וגם באסקוניה, בשני משחקיה הביתיים עד כה ביורוליג, לא רק הרשימה אלא פירקה את היריבות שלה (ניצחו את באיירן ב-33 הפרש).
סיבה שנייה, ואולי החשובה מכולן, היא אי היכולת של מכבי להתמודד עם שנגליה בהגנה מעמדה 4. כספי שחקן הגנה חלש ואייסי, שפיזית יכול להסתדר איתו, יכול להיכנס בקלות לבעיית עבירות היות ושנגליה הוא כנראה סוחט העבירות הטוב ביורוליג מעמדות הפנים.
הסיבה השלישית היא סגנון המשחק הדרוש מול באסקוניה בכדי לנצח אותה. אתמול מילאנו הדגימו שאת באסקוניה מנצחים מעבר לקשת השלוש, מכיוון שהצבע של באסקוניה נעול למשך כל המשחק עם שני ביגמנים חזקים בהגנה- מייקל אריק ובעיקר יוסופה פאל המעולה שמשנה כל זריקה בצבע. אני די בספק בעניין היכולת של מכבי לנצח משחק כשהיא מתבססת על הזריקה מבחוץ (למרות המשחקים הטובים בהיבט הזה מול אולי' ואלבה).

מילאנו היא סרחיו רודריגז וסרחיו רודריגז הוא מילאנו.
אם אני ספירופולוס, אני לוקח את זוסמן, דיבא ווילבקין דקה אחרי סיום המשחק בבאסקוניה ועובד איתם שעות בוידאו על רודריגז ומדגים איך עובדים מולו באופן אישי.
אני בטוח שמילאנו תרד מהשיא המוקדם שאליו הגיעה כעת ושהיא שווה פחות ממיקומה הנוכחי (כמו גם מכבי), ולכן, אין שום סיבה שמכבי לא תתמודד מולה באופן שווה.
המון יקום ויפול על אחוזי השלשות של מילאנו, שעד עכשיו היא קבוצת השלשות הכי טובה ביורוליג. אני צופה כאן משחק שקול עם סיכוי סביר בהחלט להפתעה של מכבי.

בעניין ברצלונה, כרגע רב הנסתר על הגלוי. על הנייר, זוהי הקבוצה כי מוכשרת והכי טובה יורוליג, בטח לאור ההיחלשות של ריאל, פנר וצסק"א.
ברצלונה פתחו חזק מאוד עם הצהרה רצינית לאחר ניצחון חוץ אצל אנדולו אפס והמשיכו עם שיוטים בהילוך שני מול זניט ואלבה, אבל בשבועיים האחרונים דברים מתחילים לחרוק. זה התחיל בניצחון חוץ דחוק על הכוכב אדום והמשיך בהפסד ליגה לסראגוסה של מיודעינו די ג'יי סילי. את ולנסיה האנמית להחריד היא ניצחה בקושי רב בבית, והשיא הגיע עם הפסד החוץ במילאנו.
היא תישאר הקבוצה הכי מוכשרת ביורוליג עם הכי הרבה כלים אימתניים, אבל השבועיים הקרובים יהיו קריטיים בעבורם כשפשיץ' הותיק ינסה להשיב את הספינה למסלולה.
סמל אישי של המשתמש
שופי שוף

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 נובמבר 2019, 16:18

MTA2311 כתב:חח מהתמונה
חח מה
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי ~Box & 1~ » 08 נובמבר 2019, 17:17

לא יודע אם זה צויין פה אבל חמשת הניצחונות שהשגנו עד כה הן מול ה5 מתוך 6 קבוצות שמדורגות הכי נמוך ביורוליג עד כה.
אנחנו בכיוון חיובי, אבל חשוב לשים את הניצחונות האחרונים בפורפורציות הנכונות.
~Box & 1~

הודעהעל ידי MTAbasket » 08 נובמבר 2019, 17:19

שופי שוף כתב:אני רוצה ברשותכם להסתכל קדימה אל שלושת המשחקים הקרובים והקריטיים ביותר:
המשחק מול בסקוניה הוא בעיניי המסקרן מכולם, וגם זה שכנראה יהיה הקשה לצפיה מכולם. צפו משתי קבוצות ההגנה הטובות ביורוליג לקרב חפירות מהסוג הישן.
אני צופה שמול בסקוניה מכבי תפסיד משלוש סיבות עיקריות.
הראשונה היא האולם הביתי של באסקוניה, שבו מכבי לא ניצחה מאז רצף הניצחונות המדהים בטופ 16 של עונת 2012/2013, וגם באסקוניה, בשני משחקיה הביתיים עד כה ביורוליג, לא רק הרשימה אלא פירקה את היריבות שלה (ניצחו את באיירן ב-33 הפרש).
סיבה שנייה, ואולי החשובה מכולן, היא אי היכולת של מכבי להתמודד עם שנגליה בהגנה מעמדה 4. כספי שחקן הגנה חלש ואייסי, שפיזית יכול להסתדר איתו, יכול להיכנס בקלות לבעיית עבירות היות ושנגליה הוא כנראה סוחט העבירות הטוב ביורוליג מעמדות הפנים.
הסיבה השלישית היא סגנון המשחק הדרוש מול באסקוניה בכדי לנצח אותה. אתמול מילאנו הדגימו שאת באסקוניה מנצחים מעבר לקשת השלוש, מכיוון שהצבע של באסקוניה נעול למשך כל המשחק עם שני ביגמנים חזקים בהגנה- מייקל אריק ובעיקר יוסופה פאל המעולה שמשנה כל זריקה בצבע. אני די בספק בעניין היכולת של מכבי לנצח משחק כשהיא מתבססת על הזריקה מבחוץ (למרות המשחקים הטובים בהיבט הזה מול אולי' ואלבה).

מילאנו היא סרחיו רודריגז וסרחיו רודריגז הוא מילאנו.
אם אני ספירופולוס, אני לוקח את זוסמן, דיבא ווילבקין דקה אחרי סיום המשחק בבאסקוניה ועובד איתם שעות בוידאו על רודריגז ומדגים איך עובדים מולו באופן אישי.
אני בטוח שמילאנו תרד מהשיא המוקדם שאליו הגיעה כעת ושהיא שווה פחות ממיקומה הנוכחי (כמו גם מכבי), ולכן, אין שום סיבה שמכבי לא תתמודד מולה באופן שווה.
המון יקום ויפול על אחוזי השלשות של מילאנו, שעד עכשיו היא קבוצת השלשות הכי טובה ביורוליג. אני צופה כאן משחק שקול עם סיכוי סביר בהחלט להפתעה של מכבי.

בעניין ברצלונה, כרגע רב הנסתר על הגלוי. על הנייר, זוהי הקבוצה כי מוכשרת והכי טובה יורוליג, בטח לאור ההיחלשות של ריאל, פנר וצסק"א.
ברצלונה פתחו חזק מאוד עם הצהרה רצינית לאחר ניצחון חוץ אצל אנדולו אפס והמשיכו עם שיוטים בהילוך שני מול זניט ואלבה, אבל בשבועיים האחרונים דברים מתחילים לחרוק. זה התחיל בניצחון חוץ דחוק על הכוכב אדום והמשיך בהפסד ליגה לסראגוסה של מיודעינו די ג'יי סילי. את ולנסיה האנמית להחריד היא ניצחה בקושי רב בבית, והשיא הגיע עם הפסד החוץ במילאנו.
היא תישאר הקבוצה הכי מוכשרת ביורוליג עם הכי הרבה כלים אימתניים, אבל השבועיים הקרובים יהיו קריטיים בעבורם כשפשיץ' הותיק ינסה להשיב את הספינה למסלולה.

כל מילה מדוייקת.
המפתח מול ספרד הוא
בהתקפה- לנסות להוציא את השחקנים הגבוהים של באסקוניה מחוץ לצבע, לנסות הוציא עבירות מפאל, כי בעיקרון מייקל אריק לא איום גדול בהגנה.
בהגנה- פאל לא פיזי במיוחד ופה היתרון של מכבי צריך פשוט להוציא אותו מהצבע ולשלוח אותו הרבה מאוד פעמים לקו כי הוא קלעי העושין הגרוע ביורוליג, אריק אומני פיזי אבל לא פיל בטח לא בגובה, הוא איום פחות רציני.
שורה תחתונה הסנטרים של הספרדים גבוהים אך לא טכנים, וצריך לנצל את זה.

עוד דבר, שנגליה...
זה תלוי בעיקר בו, משחק טוב שלו ואין לנו סיכוי אבל אם הוא נופל על יום לא משהו, ומכבי משחקת טוב בהגנה, יש לנו סיכוי.
אין פער כל כך גדול ברמות. הביתיות היא בערך מה שקובע
MTAbasket

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: yon1 ו־41 אורחים