המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

מליניאק נגד כספי

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מליניאק נגד כספי

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 ספטמבר 2011, 18:01

מסכימה עם כל מילה.
בכלל כל הסיפור הזה מזכיר לי את מה שהיה עם בורשטיין לפני כמה שנים, שנה אחרי הפציעה הקשה שלו שאחריה אומנם חזר לשחק במכבי (ועזר להביא את הגביע של קופל), אבל שאריות הפציעה עדיין נשארו ולמרות זאת כל התקשורת העדיפה להאשים אותו ב"השתמטות" (כאילו מישהו ימות מזה שהנבחרת תפסיד כמה משחקים) וטענה שאם זה היה גמר הפיינל פור עם מכבי הוא כבר היה משחק.
את האמת לגבי הפציעה שלו ראינו כעבור זמן קצר כשנאלץ לעבור ניתוח נוסף שהשבית אותו לכמעט עונה שלמה.
אז בואו לא נשפוט את כספי כאילו אנחנו מינימום הרופאים הפרטיים שלו.

בין אם מה שאומרים על כספי נכון או לא(ואני בצד שחושב שזה נכון),אני חושבת שיחס לגבי אי-התייצבות לנבחרת צריך להיות אותו דבר לכולם..
כספי חושב שהוא נסיך והוא לא מבין מאיזה זה מגיע כשמרימים את הקול על ''השחקן הישראלי הראשון ב-NBA''..הוא לא חסין מביקורות..אם הוא היה מרגיש טוב עם הבחירה שהוא עשה הוא היה הרבה יותר רגוע ומתנהל בהרבה יותר רוגע..כנראה שהוא יודע שאם זה היה גמר יורוליג או גמר הפלייאוף ב-NBA הוא היה משחק עם הפציעה הזאת..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי חנו'ש » 04 ספטמבר 2011, 18:19

אני ממש לא חושבת שצריך לתת לאחדים יחס שונה ומועדף מאחרים, בטח שלא בשל העובדה שמדובר ב"ישראלי הראשון בנ.ב.א".
אבל לפעמים כן יש מקום לשפוט כל מקרה לגופו.
אם השחקן טוען שהוא פוע אני לא אתחיל לשחק את הרופאה הפרטית שלו ואני אסמוך על זה שאם הנבחרת נתנה לשחקן את השחרור בסופו של עניין זה היה אחרי שקיבלו את חוות הדעת מהרופא של השחקן (מה שלא את ולא אני ראינו), ולכן לא מקומינו להתחיל להטיל ספק במידת כשירותו של השחקן.

אם היה מדובר על סתם חוסר התייצבות בשל כל מיני תירוצים שונים בלי שהשחקן מקבל שחרור רשמי (כמו שהיה עם שחורצי ביוון), אז אולי הייתי חושבת אחרת.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 ספטמבר 2011, 18:35

שוב,למשל בלו..אמר פעם שהוא לא רוצה להגיע כי הוא עבר ניתוח בברך ופעם שהוא לא רוצה להגיע כי יש לו בעיות גב(גם באליפות הזאת היו לו)..אבל כולם ישר אמרו שהוא פשוט לא רוצה לבוא והוא מתחמק..
למה שנגיד שאנחנו לא הרופאים של כספי וצריך להאמין לו,אבל כשזה מגיע לבלו אז צריך להגיד שפשוט אין לו מספיק מחוייבות לנבחרת והוא ממציא דברים לא להגיע?

אנשים בוחרים להגיד שבלו,המתאזרח שלא מחוייב למדינה בשום צורה ממציא אבל כספי נולד פה והכל אז צריך להאמין לו..כי הוא ירצה לשחק..

כמו שאמרתי..אני הבנתי עוד לפני שהעונה נגמרה שאיכשהו כספי הולך להתחמק מהנבחרת..זה היה לי ברור לחלוטין..
איזה יום לפני הפציעה הוא דיבר על זה בחדשות הספורט ש''אולי אני אפצע''..

כספי מאוד אוהב לדבר כשחקן הבכיר וכמנהיג..אבל הכל אצלו זה דיבורים..זה אף פעם לא אחרי משחקי כשהוא מזיע או משהו..תמיד לפני משחקים או בראיונות לחדשות הספורט מהגינה של הבית שלו..הוא אוהב לדבר על אנשים מרחוק..
כשזה מגיע לאשכרה לקחת חלק..לא..
הוא פשוט ניהנה מהזוהר סביבו..לא מאיך שהוא אשכרה משחק כדורסל(כי ב-NBA הוא ממש לא שחקן אדיר ובנבחרת הוא לא שיחק)
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 ספטמבר 2011, 18:41

כשאני בא לבקר מישהו, אני לפעמים מנסה להיכנס לנעליו ולחשוב מה הייתי עושה במקומו.

האם אני הייתי מסכן את המשך השנה שלי ואת הפרנסה שלי בהמשך הקריירה, בשביל קמפיין עם הנבחרת? התשובה היא - כנראה שלא.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 ספטמבר 2011, 18:42

jol9 כתב:כשאני בא לבקר מישהו, אני לפעמים מנסה להיכנס לנעליו ולחשוב מה הייתי עושה במקומו.

האם אני הייתי מסכן את המשך השנה שלי ואת הפרנסה שלי בהמשך הקריירה, בשביל קמפיין עם הנבחרת? התשובה היא - כנראה שלא.

סבבה,אבל בשביל גמר סדרה ב-NBA היית לוקח זריקה נכון? גם כספי..
אולי זה לגיטימי,אולי זה לא..אבל שלא יגיד אחרי זה שבשני המקרים הוא לא היה משחק כי ברור שאחד יותר חשוב לו מהשני(שוב,אולי לגיטימי,אולי לא)..אבל הוא לפחות היה יכול לנסוע איתם לליטא..
הוא מאוד אוהב לדבר על החברים שלו לנבחרת ולבקר אותם בראיונות..חבל שהוא עושה את זה מיבשת אחרת רק :rolleyes
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 ספטמבר 2011, 18:45

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:כשאני בא לבקר מישהו, אני לפעמים מנסה להיכנס לנעליו ולחשוב מה הייתי עושה במקומו.

סבבה,אבל בשביל גמר סדרה ב-NBA היית לוקח זריקה נכון? גם כספי..
אולי זה לגיטימי,אולי זה לא..אבל שלא יגיד אחרי זה שבשני המקרים הוא לא היה משחק כי ברור שאחד יותר חשוב לו מהשני(שוב,אולי לגיטימי,אולי לא)..אבל הוא לפחות היה יכול לנסוע איתם לליטא..
הוא מאוד אוהב לדבר על החברים שלו לנבחרת ולבקר אותם בראיונות..חבל שהוא עושה את זה מיבשת אחרת רק :rolleyes

לנסוע איתם הוא היה יכול - אני מסכים.
בכל מקרה, לשחק בקבוצה שמשלמת לך מליונים בסדרת הגמר, זה די שונה מלשחק עבור הנבחרת בקיץ כשכבר אין זמן להחלים מפציעה פוטנציאלית.
אני לא אומר שמה שהוא עשה זה בסדר, פשוט אני לא יודע אם אני יכול לבקר אותו, כשאני לא בטוח שאני הייתי עושה אחרת.

אף לא אחד מאתנו כאן בפורום, הוא לא ספורטאי מקצוען, ולא יכול להעמיד את עצמו בנעליו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Mta_atic » 04 ספטמבר 2011, 18:54

Holiday_Armadillo כתב:שוב,למשל בלו..אמר פעם שהוא לא רוצה להגיע כי הוא עבר ניתוח בברך ופעם שהוא לא רוצה להגיע כי יש לו בעיות גב(גם באליפות הזאת היו לו)..אבל כולם ישר אמרו שהוא פשוט לא רוצה לבוא והוא מתחמק..
למה שנגיד שאנחנו לא הרופאים של כספי וצריך להאמין לו,אבל כשזה מגיע לבלו אז צריך להגיד שפשוט אין לו מספיק מחוייבות לנבחרת והוא ממציא דברים לא להגיע?

לא צריך לומר שום דבר לא לבלו ולא לכספי, מספיק עם ועדות החקירה לכל שחקן שלא מרגיש טוב.
שחקן פצוע לא צריך להגיע, נקודה. והוא גם לא חייב לנו דין וחשבון. יש רופאים ובעלי מקצוע לנבחרת, וכל דבר נעשה על דעתם ועל דעת המאמנים.

שמעתי את הראיון ברדיו 103 ואני מרגיש נבוך בשביל עומרי כספי.
בנאדם צריך להיאבק על שמו הטוב בגלל איזה שכיר עט שכותב דברים מההרגשה שלו (כך טען בעצמו מליניאק).
הפרשנות הזו שברה שיאים, פשוט יורדים לספורטאים שלנו לחיים - בכדורסל, בכדורגל, בטניס, בכל דבר אפשרי.
אין כבוד לספורטאים, ואין תרבות של ספורט במדינה הזו, וזו אחת הסיבות האמיתיות שאנחנו עדיין מדשדשים מאחור.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 ספטמבר 2011, 18:58

לא צריך לומר שום דבר לא לבלו ולא לכספי, מספיק עם ועדות החקירה לכל שחקן שלא מרגיש טוב.
שחקן פצוע לא צריך להגיע, נקודה. והוא גם לא חייב לנו דין וחשבון. יש רופאים ובעלי מקצוע לנבחרת, וכל דבר נעשה על דעתם ועל דעת המאמנים.

ואתה באמת חושב שבפעם הבאה ששחקן מתאזרח יגיד שהוא לא יכול להגיע בגלל פציעה יעבירו לו את זה בשקט? אתה באמת חושבת שלא יגידו שהוא מנסה להתחמק מהנבחרת כי לא באמת אכפת לו?
זה לעולם לא ייפסק..
מה שכן..אם זה כבר לא נפסק אז לפחות שכולם יסבלו מזה..לא רק מתאזרחים שלפעמים יש להם בול אותן סיבות כמו לישראלים אבל פשוט מחליטים שאחד זה מוצדק ואחד לא..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Mta_atic » 04 ספטמבר 2011, 19:08

Holiday_Armadillo כתב:

ואתה באמת חושב שבפעם הבאה ששחקן מתאזרח יגיד שהוא לא יכול להגיע בגלל פציעה יעבירו לו את זה בשקט? אתה באמת חושבת שלא יגידו שהוא מנסה להתחמק מהנבחרת כי לא באמת אכפת לו?
זה לעולם לא ייפסק..
מה שכן..אם זה כבר לא נפסק אז לפחות שכולם יסבלו מזה..לא רק מתאזרחים שלפעמים יש להם בול אותן סיבות כמו לישראלים אבל פשוט מחליטים שאחד זה מוצדק ואחד לא..

תראי, אני לא מבין למה צריך לעשות רעש מלכתחילה, בלי שום קשר לאם השחקן הוא מתאזרח (לדעתי בלו הוא דוגמא רעה כי הוא יהודי כשר מכוח חוק השבות).
מה ז"א "אם זה כבר לא נפסק אז שכולם יסבלו מזה", למה שחקני נבחרת צריכים לסבול מנחת זרועם של אנשים שכל תפיסת המשחק שלהם היא "ישחקו הנערים לפנינו"
כאילו מדובר באיזה קרקס שבא לשעשע אותם והם מותחים ביקורת אם היה כיף או לא.

הטור של מליניאק הוא משחק ילדים. היית צריכה לקרוא את הפרשנות של רפי גינת למשחק הכדורגל של הנבחרת.
הוא השתלח בהם כאילו הם רצחו/ אנסו/ גזלו או שלושתם ביחד. והכי גרוע שבכל הפרשנות הזו כמעט ואין שום ניתוח מקצועי, רק סברות כרס.

אז כן, פרשנים תמיד יפריחו תאוריות לאוויר, הרי מזה הם חיים, והם דואגים להסריח את הזירה הציבורית בלי שום בושה.
למה אנחנו האוהדים צריכים לקנות את זה?
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי חנו'ש » 04 ספטמבר 2011, 19:15

Holiday_Armadillo כתב:

זה לעולם לא ייפסק..

אז מה את אומרת בעצם? שאם כבר מתנהגים חרא לשחקן אחד, אז צריך להתנהג חרא לכל השחקנים כדי שיהיה שיוויון?
אולי יותר הגיוני להתחיל לדרוש מהתקשורת שלא יתנהגו בצורה כזו לאף שחקן שלא ראוי לכך, במקום להגיד שאם העבירו ביקורת על בלו, צריכים לעשות את אותו הדבר לכספי בשם השיוויון.

לא נראה לי שלזה התכוון המשורר כשהוא דרש כאן צדק חברתי.... ;)
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 ספטמבר 2011, 19:20

חנו'ש כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

זה לעולם לא ייפסק..

אז מה את אומרת בעצם? שאם כבר מתנהגים חרא לשחקן אחד, אז צריך להתנהג חרא לכל השחקנים כדי שיהיה שיוויון?
אולי יותר הגיוני להתחיל לדרוש מהתקשורת שלא יתנהגו בצורה כזו לאף שחקן שלא ראוי לכך, במקום להגיד שאם העבירו ביקורת על בלו, צריכים לעשות את אותו הדבר לכספי בשם השיוויון.

לא נראה לי שלזה התכוון המשורר כשהוא דרש כאן צדק חברתי.... ;)

אני אומרת שאם יש אי-צדק כלפי שחקן אחד אז לא צריך לתת העדפות לשחקן אחר..
אם כספי בא עם כאבי גב ובלו בא עם כאבי גב אז אי אפשר להגיד ''כספי רצה אבל הוא בכאבים עכשיו'' ו''בלו פשוט לא רוצה לשחק בנבחרת והוא רוצה לנפוש''..
לא מוצא חן בעיניי שחלק יהיו מוגנים מכל ביקורת וחלק לא..
וזה לא כאילו זה קורה רק בנבחרת..הרי אנחנו בתור אוהדי מכבי צריכים לדעת שמחפשים אותנו על כל דבר ולאחרים שותקים..

אני לא דורשת מהתקשורת לא לעשות את זה כי התקשורת תעשה את זה..חד וחלק..
במידה מסויימת,עם כל התגובות שלנו ועל זה שאנחנו כבר בעמוד השני של הדיון הזה..אפשר להגיד שזאת העבודה שלהם..אם לא היו קוראים את זה ולא היו עושים מזה רעש אז זאת הייתה ה''בקשה'' הכי חזקה..אבל אם אנחנו קוראים את זה,מגיבים על זה,הופכים את זה לכותרת הראשית שלנו..למה שהם יפסיקו?
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 05 ספטמבר 2011, 02:41

לא רק זה , כולם דיברו על בורשטיין לא בכושר והלפרין לא בכושר . לשני חברה נלדו ילדים שהם בני 3 שבועות גג היום . הם השאירו את הנשים והגיעו לנבחרת ... אם היה מדובר על מילואים שכולם אוהבים להשוות הם היו מקבלים שחרור אוטומטי ...
הבעיה שכספי מתנהג כמו פרימדונה ואם בורשטיין , הלפרין , בלו ואחרים לא למתייחסים לתקשורת - כספי משתמש בה יופי לקידום האישי ... אז שייקח בחשבון שזה עובד בשני הכיוונים . שהוא מדבר על סכנת הקריירה למה למחרת הודעתו מתפרסם בישראל היום ספור על כך שכספי "הגבר" השתתף בפרסומת לתלמה וכל הטריקים עושה לבד ... זה לא סיכון קריירה ?
כל שחקני גרמניה, צרפת , ספרד וכו שמשחקים באליפות מסתכנים לא פחות מכספי ... אם נוביצקי משחק עם רצועות קרועות באצבעות ביד הקולעת ופארקר סוחב פציעה, אדון כספי היה לפחות מלווה את הנבחרת על חשבונו כדי להיות עם חברים .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי misha » 05 ספטמבר 2011, 03:43

טור של סגל מ"ישראל היום"
כמה שזה היה צפוי: אחרי הכישלון של הנבחרת היה ברור שנושא עומרי כספי יצוף ויעלה - שמישהו כבר ישתמש בהיעדרותו של הפורוורד וגם ישלח חיצים. מי שרצה לשמוע איך כספי נשמע כשהוא עצבני היה צריך לדבר איתו אתמול. הרמזים שהגיעו ממחנה הנבחרת כאילו לא התאמץ מספיק כדי להיות כשיר לאליפות ועקיצות נוספות שהתפרסמו בתקשורת הוציאו אותו משלוותו.

"איך רצו שאשחק בנבחרת אם עד היום אני לא כשיר"? אמר כספי "אין רופא או פיזיותרפיסט אחד שהיה מוכן לומר שאני יכול לשחק. רצו שאצא עם הנבחרת לליטא כדי לעודד מהספסל אבל מה עם הטיפולים שאני צריך לעבור"?

לפני האליפות היו כל מיני התלחשויות מסביב לנבחרת על כספי אבל אז הכל היה בשושו וכולם חששו לפצות פה. אחרי הכישלון וכמובן בעילום שם הדברים החלו לטפטף החוצה. אם למישהו היה מה לומר על מידת המחויבות של כספי הוא היה צריך לעשות את זה לפני האליפות ובגלוי - אבל מובן שזה לא קרה. אנחנו הרי אלופי אירופה בדיבורים בדיעבד. אני מבטיח לכם שאם הנבחרת היתה מצליחה מישהו כבר היה לוקח את הקרדיט על כך שההישג נרשם "למרות שכספי חסר לנו." מה שיפה הוא שהמסר לפני האליפות הוא שלא מדברים על מי שאיננו. פתאום אפשר לדבר על מי שחסר.

אני לא מפקפק במחויבות של כספי. במוקדמות אשתקד למרות ההמולה סביבו ראיתי שחקן מחויב בצורה טוטאלית. צריך לקבל את ההחלטה שלו ולהבין גם את החשש לעלות פתאום לטורניר אינטנסיבי כמעט ללא הכנה. וילרבאן שעשויה להיות קבוצתו החדשה רוצה אותו כבר למוקדמות היורוליג אבל עומרי חושש שזה יהיה מוקדם בגלל הפציעה.

מעבר לזה אנחנו יודעים כמה הוא אוהב את המשחק וכמה זה יכול היה להועיל לו בזמן השביתה אם היה משחק. אפשר לחשוב שהכל דפק בנבחרת הזו חוץ מהיעדרו של כספי. בשורה התחתונה לאור מצבה של הנבחרת ועתידה הלא מזהיר צריך לקוות שכספי יהיה איתנו שוב כבר בקיץ הבא.

בגדול, אני די מסכים אתו, מתנפלים על כספי יותר מדי. היו גם דברים שהוא עשה לא בסדר, כולל כל הקטע עם הפרסומת בזמן הפציעה, וחלק מהביקורת היא לגיטימית.
אבל לדעתי לשחק עם קרע, גם אם קטן, בטורניר אינטנסיבי בו משחקים כל יום - זה סיכון גדול מדי. וגם לא במקרה כל זה עולה אחרי הפסדים, על מנת להסיט את הנושא מבעיות אחרות.
תמונה תמונה

"לכל שחקן יש את הגאווה שלו ומה שמביא לי את הגאווה זה לא הדקות או הנקודות אלא הניצחון"
~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

הודעהעל ידי huan7 » 06 ספטמבר 2011, 06:45

תקשיבו הבחור פשוט יותר מידי עסוק יש לו ארוע השקה למיקספלס ביום רביעי אז תעזבו אותו בשקט:)))
http://www.facebook.com/Telma.il?sk=app_275648769119055
huan7

הודעהעל ידי Mta_atic » 07 ספטמבר 2011, 12:07

מיליניאק כותב היום (רביעי) עוד טור עוקצני ומתנגח על נושא כספי.
ושוב כמו אז, הוא דואג למחזר טענות מיליטריסטיות על כך שכל משפחתו של עומרי שירתה בקרבי וכו'.

אבא שמעון לא נשאר חייב, ומגיב:
http://www.one.co.il/Article/186519.html
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 ספטמבר 2011, 12:58

יאללה שיסתמו כבר את הפה המשפחה הזאת ושיילכו לבלות בעוד קצת השקות ומועדוני לילה..נמאס לשמוע אותם
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי אבי » 07 ספטמבר 2011, 13:57

Mta_atic כתב:מיליניאק כותב היום (רביעי) עוד טור עוקצני ומתנגח על נושא כספי.
ושוב כמו אז, הוא דואג למחזר טענות מיליטריסטיות על כך שכל משפחתו של עומרי שירתה בקרבי וכו'.

אבא שמעון לא נשאר חייב, ומגיב:
http://www.one.co.il/Article/186519.html

מעניין מה אריה מליניאק עשה בצבא...
איש יהיר וחצוף. למה שעומרי כספי ישחק ויסכן לעצמו את הקריירה? לעומרי כספי בניגוד למליניאק עוד יש קריירה בכדורסל.
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 07 ספטמבר 2011, 17:23

בנתיים כספי הפצוע אנושית טס לארה"ב כדי להצטרף למחנה של שחקני NBA בשביתה ....
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?F ... 10&Lang=he
טיקי חוזר

הודעהעל ידי misha » 07 ספטמבר 2011, 19:03

טיקי חוזר כתב:בנתיים כספי הפצוע אנושית טס לארה"ב כדי להצטרף למחנה של שחקני NBA בשביתה ....
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?F ... 10&Lang=he

עומרי כספי, שהחמיץ את אליפות אירופה האחרונה, המריא היום (רביעי) ללוס אנג'לס. הפורוורד הישראלי, שסובל מקרע חלקי ברצועה בברכו, ימשיך לעבור טיפולים פיזיותרפיים. אם כספי יהיה כשיר הוא ינדוד ללאס ווגאס ויקח חלק ב'אימפקט ליג', שבשל השביתה ב-NBA היא אמורה להיות תחליף לליגות הקיץ המסורתיות.
תמונה תמונה

"לכל שחקן יש את הגאווה שלו ומה שמביא לי את הגאווה זה לא הדקות או הנקודות אלא הניצחון"
~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

הודעהעל ידי קובי » 08 ספטמבר 2011, 05:27

יש לינק לכתבה ה-II של מליניאק ? (לא מצאתי ב-YNET)
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־121 אורחים