המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

מחשבות לקראת עונת 2021/22

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לקראת עונת 2021/22

הודעהעל ידי Rampel » 02 אפריל 2021, 16:54

אז פה המחלוקת המרכזית שלנו.
אני רוצה רכז מוכח שישלים את ווילבקין גם הגנתית וגם התקפית, בהובלת הכדור וניהול התקפות ואתה מעדיף הימורים בעמדה 1.

לי נמאס להמר עם פייר ג'קסונים בעמדה 1, זה לא הולך לנו ומאז טייריס רייס זה לא הביא אותנו לשום מקום. צריך שחקן שיודעים מה מקבלים ממנו ועושה מה שצריך ומתאים לכלים שכבר יש בסגל של העונה הבאה. ביום של אחרי ווילבקין אפשר יהיה לחזור לרכזים גאנרים ונמוכים ולחפות עליהם ב-2 נורמלי.

אגב, לא לאכסנדר ולא לבנדר לא היו עונות כמו שהיו לגרנט בשיקגו.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי התנין 2 » 02 אפריל 2021, 16:58

היות שאין לנו כסף לרכז מוכח, אנחנו כך או כך חייבים להמר. ובמסגרת ההימורים, אני לא הייתי רץ לזרועותיו של שחקן שבסבירות גבוהה הוא פשוט לא שייך לרמה הזאת.
מבחינת הימורים, מכבי שייכת לדרג הקבוצות בו נמצאות גם ולנסיה, בסקוניה, אולימפיאקוס וכו'. במקרה שלנו, הסקאוט הוא מתחת לכל ביקורת לרוב (למרות הצלחות נקודתיות, שכן גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום וכו'), במקרה של בסקוניה זו הצלחה מטורפת לרוב.

והעונות של גרנט ב NBA דומות לאינספור שחקנים בינוניים שהגיעו לאירופה בעבר ולא עשו כאן כלום. מספרים ב NBA לא מגדילים את הסיכויים שלך להפציץ באירופה, וזו עובדה שידועה לא מאתמול.
התנין 2

הודעהעל ידי Jack55 » 02 אפריל 2021, 19:04

קודם כל לפי מה שמסתמן 3 זרים ימשיכו לעוד עונה - ווילבקין, זיזיץ וג'ונס שכבר הרבה זמן מדברים על זה שיממשו עליו את האופציה.
זה אומר שיש מקום לעוד 5 זרים - 4 פותח, מחליף לדורסי, בראיינט\מחליף, סנטר מחליף והזר האחרון יהיה או רכז או פורוורד במקומו של קלויארו, תלוי איך יבנו את הסגל

בעיניי מטרה מספר אחת היא ה4 הפותח בגלל שאנחנו נשארים עם זיזיץ וחייב 4 הגנתי שיחפה על החסרונות ההגנתיים שלו, לכן ג'ורדן מיקי נשמע לי כמו האופציה החזקה ביותר
בנוגע לסנטר המחליף אני יכול לחיות עם ניבו במידה ובאמת מביאים 4 רציני, הוא יכול להיות הימור שישתלם ולדעתי לגמרי שווה ללכת על זה, בטח ובטח כאשר מדובר רק על 350K לעונה

ג'ורדן לויד - בעיניי שילוב שלו ביחד עם ווילבקין יכול להיות מעולה והייתי משקיע בו גם מיליון אם צריך, יש פה כאלה שחושבים שהוא לא מתאים וזה בסדר, אבל זה לא אומר שהדעה שלי פסולה או לא נכונה, כל אחד חושב אחרת וזה בסדר
ראינו שהוא דחה את ההצעה וקשה לי להאמין שמכבי באמת תשקיע סכום מאוד גדול עליו, מה שגם בקלות קבוצה כמו ריאל או צסקא יכולות להציע לו חוזה של מיליון פלוס ופה נגמר הסיפור, והאמת שאני מאמין שזה מה שיקרה
בכל מקרה אני חושב שהשחקן שיחליף את דורסי צריך להיות שחקן מוכח ויציב, גם בולדווין יכול להיות אופציה טובה שצריך לבדוק אותה

אפשר כבר לראות באופן ברור שמכבי רוצים להוסיף עוד רכז לסגל וכבר שמענו על מועמדים כמו ווקאפ, גוס, הנרי, סמית' וכו'
הנרי כמובן זה השם הכי טוב, הוא שחקן ששווה להשקיע עליו סכום יפה כי הוא יושב בול בסגל הזה, מקווה שיציעו לו הצעה יפה

בראיינט עוד יכול להישאר בסיטואציה מסוימת, לא חושב שקבוצות NBA ימהרו להחתים אותו ויכול להיות שיאריכו לו את החוזה בעונה נוספת, תכלס זה לא רעיון כזה רע במידה ומביאים את השחקנים המתאימים לקו האחורי
אני יכול לחיות עם בראיינט, זוסמן ובלייזר בעמדה 3 במידה ובאמת מביאים לפחות שחקן רציני אחד לקו האחורי, האם יהיה עדיף שזה יהיה הרכז או הסקורר לעמדה 2? אני לא יודע, תלוי מה יהיו האופציות העיקריות בשוק בעוד חודש-חודשיים

ואם לא בראיינט אז יש בשוק עוד אופציות - דיישון פייר, איזייאה קורדינייר, דיוויד לייטי, מתאוש פוניטקה וכו'...
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי התנין 2 » 02 אפריל 2021, 19:09

אני לא רואה את פנרבחצ'ה מאפשרת לדיישון פייר ללכת אחרי העונה שהוא נותן. פשוט שחקן מופלא, חייבים לציין.
התנין 2

הודעהעל ידי Rampel » 02 אפריל 2021, 19:41

Jack55 כתב:קודם כל לפי מה שמסתמן 3 זרים ימשיכו לעוד עונה - ווילבקין, זיזיץ וג'ונס שכבר הרבה זמן מדברים על זה שיממשו עליו את האופציה.
זה אומר שיש מקום לעוד 5 זרים - 4 פותח, מחליף לדורסי, בראיינט\מחליף, סנטר מחליף והזר האחרון יהיה או רכז או פורוורד במקומו של קלויארו, תלוי איך יבנו את הסגל

בעיניי מטרה מספר אחת היא ה4 הפותח בגלל שאנחנו נשארים עם זיזיץ וחייב 4 הגנתי שיחפה על החסרונות ההגנתיים שלו, לכן ג'ורדן מיקי נשמע לי כמו האופציה החזקה ביותר
בנוגע לסנטר המחליף אני יכול לחיות עם ניבו במידה ובאמת מביאים 4 רציני, הוא יכול להיות הימור שישתלם ולדעתי לגמרי שווה ללכת על זה, בטח ובטח כאשר מדובר רק על 350K לעונה

ג'ורדן לויד - בעיניי שילוב שלו ביחד עם ווילבקין יכול להיות מעולה והייתי משקיע בו גם מיליון אם צריך, יש פה כאלה שחושבים שהוא לא מתאים וזה בסדר, אבל זה לא אומר שהדעה שלי פסולה או לא נכונה, כל אחד חושב אחרת וזה בסדר
ראינו שהוא דחה את ההצעה וקשה לי להאמין שמכבי באמת תשקיע סכום מאוד גדול עליו, מה שגם בקלות קבוצה כמו ריאל או צסקא יכולות להציע לו חוזה של מיליון פלוס ופה נגמר הסיפור, והאמת שאני מאמין שזה מה שיקרה
בכל מקרה אני חושב שהשחקן שיחליף את דורסי צריך להיות שחקן מוכח ויציב, גם בולדווין יכול להיות אופציה טובה שצריך לבדוק אותה

אפשר כבר לראות באופן ברור שמכבי רוצים להוסיף עוד רכז לסגל וכבר שמענו על מועמדים כמו ווקאפ, גוס, הנרי, סמית' וכו'
הנרי כמובן זה השם הכי טוב, הוא שחקן ששווה להשקיע עליו סכום יפה כי הוא יושב בול בסגל הזה, מקווה שיציעו לו הצעה יפה

בראיינט עוד יכול להישאר בסיטואציה מסוימת, לא חושב שקבוצות NBA ימהרו להחתים אותו ויכול להיות שיאריכו לו את החוזה בעונה נוספת, תכלס זה לא רעיון כזה רע במידה ומביאים את השחקנים המתאימים לקו האחורי
אני יכול לחיות עם בראיינט, זוסמן ובלייזר בעמדה 3 במידה ובאמת מביאים לפחות שחקן רציני אחד לקו האחורי, האם יהיה עדיף שזה יהיה הרכז או הסקורר לעמדה 2? אני לא יודע, תלוי מה יהיו האופציות העיקריות בשוק בעוד חודש-חודשיים

ואם לא בראיינט אז יש בשוק עוד אופציות - דיישון פייר, איזייאה קורדינייר, דיוויד לייטי, מתאוש פוניטקה וכו'...

סוף סוף הבנתי מי זה קורדינייר. אתה מדבר על קורדינייה מנאנטר? חחח

בצרפתית ה-r הסופית היא שקטה :)

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי felix_r » 02 אפריל 2021, 19:50

בדיוק בגלל הסיבה שפלור מנג'ר גבוה ויציב עולה הרבה כסף, מכבי רוצה את ג'יילן סמית' מלודוויגסבורג הגרמנית, שנמצאת במקום הראשון בליגה לפני אלבה ובאיירן
נערך לאחרונה על ידי felix_r בתאריך 02 אפריל 2021, 20:37, נערך 2 פעמים בסך הכל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 02 אפריל 2021, 19:55

Rampel כתב:
Jack55 כתב:קודם כל לפי מה שמסתמן 3 זרים ימשיכו לעוד עונה - ווילבקין, זיזיץ וג'ונס שכבר הרבה זמן מדברים על זה שיממשו עליו את האופציה.

חחחחחח אופס לא ידעתי
בכל מקרה כן אליו אני מתכוון, מה חושב עליו?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Rampel » 03 אפריל 2021, 22:25

Jack55 כתב:
Rampel כתב:

חחחחחח אופס לא ידעתי
בכל מקרה כן אליו אני מתכוון, מה חושב עליו?
לא באמת ראיתי אותו משחק העונה. פחות עקבתי אחרי היורוקאפ. אבל הסטטיסטיקה מראה מספרים טובים מאוד.

איך הוא שומר?

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי גיא » 04 אפריל 2021, 13:54

אני מחבב את דורסי
(למרות שכינוי החיבה שלו הוא ״דורסי הטיפש״)

מה שאני אוהב אצלו שבניגוד למקרי ראש כוולבקין ובריאנט, הוא תמיד נלחם.
הטעויות שלו הן יותר של חוסר נסיון. אני מאמין שמכאן הוא רק ישתפר.
גיא

הודעהעל ידי er79 » 04 אפריל 2021, 14:38

גיא כתב:אני מחבב את דורסי

זה לא כינוי חיבה. הוא טיפש. הוא אחד הראשונים שצריך לעוף
er79

הודעהעל ידי my man » 04 אפריל 2021, 14:48

סקוטי הוא לא הד קייס. למען השם מה נהיה?
הוא בהחלט במשבר או לא יודע מה אבל הוא הכישרון הכי גדול שנחת פה מזה שנים.
אם כבר - זה רק המאמן אשם. הוא לא יכול לקבל את הכדור כל התקפה ולחרב את המשחק בלי שהמאמן עושה התאמות אחרי שרואים שזה לא עובד ולא מקדם אותנו לשום מקום.
מצד שני העונה הזו יכולה לרדת מצידי לפח של ההיסטוריה. העונה הזו בלי קהל ועם הסגרים והבידודים היתה נוראית לכולם ומסתמן שלשחקני מכבי בצורה רצינית יותר מקבוצות אחרות..

עכשיו כשחוזר הקהל שיואילו בטובם להביא רכז שיודע לנהל משחק והוא אשכרה ברמה ליורוליג ולא איזה מוקיון ואני מאמין שסקוטי יחזור לעצמו..בנוסף ג'ונס, דורסי, קלויארו בנדר חייבים ללכת הביתה ואז צריך שלושה שחקני חמישייה לעמדות 3, 4, 5 ויהיה אפשר להתחיל לזוז פה..אם זה לא יקרה לא נראה שום התקדמות.
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי felix_r » 04 אפריל 2021, 14:51

er79 כתב:
גיא כתב:אני מחבב את דורסי

זה לא כינוי חיבה. הוא טיפש. הוא אחד הראשונים שצריך לעוף

תלוי לאיזו מטרה אתה מיעד אותו בקבוצה שלך.

אם אתה מיעד לו לעלות ברבע השני עם החמישיה השניה להרביץ לחץ על כל המגרש , ושברבע הזה הוא יפציץ משלוש בלי חשבון בכל ממצב שנראה לו, אין איתו שום בעיה. שילחץ בהגנה ויזרוק שלשות.

אבל אם אתה מחפש שחקן חמישיה ברמה גבוהה, או שחושב שדורסי הוא יקר מדי עבור שחקן מחליף, אז אתה יכול להביא מישהו אחר במקומו.
נערך לאחרונה על ידי felix_r בתאריך 04 אפריל 2021, 14:54, נערך פעם אחת בסך הכל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Rampel » 04 אפריל 2021, 14:51

מצע כחול לבן: על העתיד של הישראלים במכבי ת''א - ספורט 5
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=365038

מסכים עם כל מילה של האוזמן.
ג'ונדי ברגרסיה אבל יש חוזה, סנדי עם אופציה שאפשר לממש ובלייזר יכול להישאר של משבצת קלויארו בתקווה שאין קלויארו.
וכן אם כספי מוכן לחוזה אחר אז כדאי שישאר וכן יש את האופציות המוכרות לכולנו לקו הקדמי (ליף או ג'ייק כהן או סורקין)

אבל בעיקר והכי חשוב - זוסמן החוצה והמחליף צריך להיות דוברת, שלגמרי צריך לראות את הכדור ולגמרי שווה לנסות כפויינט פורוורד וכן אולי אולי גם בעמדה 1 לפעמים.

נערך לאחרונה על ידי Rampel בתאריך 04 אפריל 2021, 17:20, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי A.Parker » 04 אפריל 2021, 16:25

פולונארה ממשיך ביכולת הנהדרת שלו. לא יודע אם הוא עדיין באיזור חיוג של מכבי, אבל אם כן הוא האופציה הראשונה מבחינתי. גם שחקן מצויין ומגוון, וגם מתאים מאוד לצד זיזיץ'.
A.Parker

הודעהעל ידי felix_r » 04 אפריל 2021, 17:21

Rampel כתב:מצע כחול לבן: על העתיד של הישראלים במכבי ת''א - ספורט 5

ג'ונדי ברגרסיה אבל יש חוזה, סנדי עם אופציה שאפשר לממש ובלייזר יכול להישאר של משבצת קלויארו בתקווה שאין קלויארו.
וכן אם כספי מוכן לחוזה אחר אז כדאי שישאר וכן יש את האופציות המוכרות על כולנו לקו הקדמי (ליף או ג'ייק כהן או סורקין)

אבל בעיקר והכי חשוב - זוסמן החוצה והמחליף צריך להיות דוברת, שלגמרי צריך לראות את הכדור ולגמרי שווה לנסות כפויינט פורוורד וכן אולי אולי גם בעמדה 1 לפעמים.

לא מבין למה אתה נעול על דוברת. הוא לא ברמת יורוליג, וחבל שמכבי תיבש אותו על הספסל. מה גם שראשל"צ תדרוש עליו ים של כסף.

שישאר ברישון וימשיך להתפתח.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אדגר פו » 04 אפריל 2021, 18:39

לגבי זוסמן, האוזמן כתב כאן בדיוק מה שכתבתי במהלך כל העונה והוא צודק במאה אחוז לגביו. הגיע הזמן לפרוש כנפיים ולעוף, נדמה לי שקטש אולי ירצה אותו ובשבילו זו יכולה להיות הזדמנות חד פעמית כי קבוצת יורוליג אחרת לא תפזול לעברו.

לגבי כספי אני פחות מסכים כי אני מתקשה להאמין שהוא יתפשר משמעותית בשכר שלו בשנה הבאה. לא צריך לקרוא מחשבות, מספיק לקרוא מה שהוא עצמו חושב - הוא חושב שיש לו עוד כמה עונות בקנה והוא רוצה להוכיח משהוא ביורוליג. כאן צריכה לבוא פרידה מכובדת.

ג'ונדי עדיין לא חזר לעצמו וזו בעייה רצינית אם עדיין בונים עליו כרכז מחליף ביורוליג. הוא צריך להישאר אבל לבחון היטב את מצבו לקראת סוף העונה ולחזק את עמדות הרכז בהתאם.

בלייזר שחקן נחמד אבל אין לא באמת אופק ביורוליג.

בכלל, עונה די אפסית של הישראלים שלנו ביורוליג, חלק מזה גם בגלל פציעות אבל גם בגלל שחקנים שפשוט לא ברמה. אפילו שחקן סביר שתורם כמו ג'ייק כהן אין לנו.

אם לא ישראלים צברים , מכבי בעבר ידעה להביא מתאזרחים ברמה גבוהה שתרמו גם באירופה.

אם יחליטו להחריב את קרתגו טוטאלית בקיץ לא תהיה לי שום בעייה עם זה, כולל הזרים וכולל הכול. מיציתי את כל השחקנים הקיימים ( לא יקרה כמובן , סתם פנטזיה ).
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי Bluesman » 04 אפריל 2021, 20:22

ג'ונדי פשוט לא טוב, יכול להישאר אבל אין על מה לבנות, כספי לא יכול לשחק כבר כדורסל ולראיה הפציעה החדשה שלו, זוסמן צריך להיות משוחרר בהקדם, בלייזר שחקן ליגה טוב וזהו, וסנדי - לא יותר מנחמד. בקיצר אין עתיד עם הישראלים הנוכחיים. וזו בעיה. חבל שדני ברח לאנ בי איי.
Bluesman

הודעהעל ידי Rampel » 04 אפריל 2021, 21:09

felix_r כתב:
Rampel כתב:מצע כחול לבן: על העתיד של הישראלים במכבי ת''א - ספורט 5

וכן אם כספי מוכן לחוזה אחר אז כדאי שישאר וכן יש את האופציות המוכרות על כולנו לקו הקדמי (ליף או ג'ייק כהן או סורקין)

לא מבין למה אתה נעול על דוברת. הוא לא ברמת יורוליג, וחבל שמכבי תיבש אותו על הספסל. מה גם שראשל"צ תדרוש עליו ים של כסף.

שישאר ברישון וימשיך להתפתח.
זה כבר לא אני, זה האוזמן :)

כבר רשמתי את דעתי על דוברת, אז לא אחזור על עצמי.
אני כן אגיד שאני עדיין מחזיק בדעה שלמעט עומרי כספי (בריא) ואולי דני אבדיה וטי ג'יי ליף (עוד דרושים הוכחה), אין ישראלים שיכולים לתרום בצורה משמעותית ביורוליג. המקסימום שאפשר לעשות עם ישראלים זה להחזיק צעירים כאלו, בעלי פוטנציאל להתפתח לשחקני רוטציה סבירים ומעלה ברמה הזו. את הדקות שלהם הם מן הסתם יקבלו בעיקר בליגה הישראלית, אבל גם יקבלו הזדמנות ביורוליג, בדיוק כמו שזוסמן קיבל. אגב, זה רלוונטי גם לטי ג'יי ליף, שאם יגיע, אמור להתחיל כ-4 מחליף.

עוד דבר שאמרתי ואני כן אדגיש שוב, אם ראשון תערים קשיים על מעבר של דוברת, אז לא תודה והכל בסדר.
אבל השם שלו עולה בהקשר שלנו מספיק פעמים, מכל מיני גורמים העונה ויש לי הרגשה שזה לא סתם.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

מחשבות לקראת עונת 2021/22

הודעהעל ידי Jack55 » 05 אפריל 2021, 07:40

עונת היורוליג של מכבי תל אביב מתקרבת לסיומה בצעדי ענק, ובקבוצה עובדים מאחורי הקלעים כבר על העונה הבאה. כזכור, אחד השחקנים אותם במכבי מאוד רוצים לראות הוא אייזיאה קורדינייר שעל מועמדותו לאלופת המדינה פורסם לראשונה ב-ONE. ברחבי היבשת הישנה מאמינים כי לצהובים יש סיכוי להחתים את אחד השחקנים הכי מבוקשים באירופה, יחד עם זאת מכבי בדיוק כמו כל מחזרת אחרת אפשרית תלויה ברצונה של ברוקלין נטס שמחזיקה בזכויותיו.

בזמן שמאמן וילרבאן טי ג'יי פארקר שוחח עם התקשורת בסיום, נערכה שיחה אחרת במסדרונות ההיכל בין המנהל המקצועי של הצהובים ניקולה וויצ'יץ' והבעלים דני פדרמן לבין אחד מאנשי הצוות של וילרבאן. על פי עדי שמיעה, רוב הנושאים היו מקצועיים והועלו שאלות לגבי צירוף של שחקן שבמכבי תל אביב מעוניינים להחתים.

השם החם שמגיע מצרפת הוא של אייזיאה קורדינייה, שוטינג גארד מנאנטר שבתחתית הטבלה הצרפתית, ששמו כבר נקשר בחודש שעבר לצהובים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי אדגר פו » 05 אפריל 2021, 07:59

אני רגוע - דני פדרמן בונה לנו עוד קבוצה מוצלחת בעונה הבאה.
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־173 אורחים