המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

מחשבות לקראת עונת 2021/22

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לקראת עונת 2021/22

הודעהעל ידי שועל » 27 פברואר 2021, 19:37

להחזיר או את בלאק או את ריינדולס
(למכבי הייתה אופציה על ריינדולס והיא לא ממשה אותו. החלטה מקצועית סופר גרועה)
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי אדגר פו » 27 פברואר 2021, 19:45

Jack55 כתב:בריאנט ודורסי צפויים לעזוב, ווילבקין יישאר: מכבי תל אביב מודל 2021/22, תמונת מצב ראשונית
שני הגארדים צפויים לעזוב, דיברתולומאו ימשיך, ז'יזיץ' והאנטר יושפעו אחד מהשני, כספי בסימן שאלה. וגם: כיצד ינהגו עם בנדר, מה יהיה עם זוסמן, מי פנוי בשוק ומי עשוי לחזור. הצצה לעבר עונת 2021/22 של הצהובים, כולל הפוטנציאל הצעיר שנמצא על הכוונת
https://sports.walla.co.il/item/3420564 ... wB4Jauyaqk

דורסי ובריאנט זה סביר בהחלט שיעזבו, כבר הערכתי שזה יקרה בסבירות גבוהה.

כספי בסימן שאלה ? :) כלומר, יש סבירות שכספי ימשיך לקבל שכר של כוכב נ.ב.א - מיליון דולר לחודש משחק ( בערך ).

אם כספי ממשיך זה מוכיח שקבלת ההחלטות במכבי לא מקצועית בעליל. אם המאמן יסכים לזה גם הוא אשם באותה מידה, בסכום הזה אפשר לשדרג את הסגל בשני פורוורדים.

בכלל, אני הייתי שם דגש בעונה הבאה יותר על גארדים מוכחים ( ברמת יורוליג ) ויציבים . כרגיל במכבי הדברים יסתבכו עם החוזים הגבוהים שיש לשחקנים הגבוהים וחוסר החלטיות ושיקולים זרים.
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי Jack55 » 27 פברואר 2021, 19:57

אדגר פו כתב:
Jack55 כתב:בריאנט ודורסי צפויים לעזוב, ווילבקין יישאר: מכבי תל אביב מודל 2021/22, תמונת מצב ראשונית
שני הגארדים צפויים לעזוב, דיברתולומאו ימשיך, ז'יזיץ' והאנטר יושפעו אחד מהשני, כספי בסימן שאלה. וגם: כיצד ינהגו עם בנדר, מה יהיה עם זוסמן, מי פנוי בשוק ומי עשוי לחזור. הצצה לעבר עונת 2021/22 של הצהובים, כולל הפוטנציאל הצעיר שנמצא על הכוונת

כספי בסימן שאלה ? :) כלומר, יש סבירות שכספי ימשיך לקבל שכר של כוכב נ.ב.א - מיליון דולר לחודש משחק ( בערך ).

אם כספי ממשיך זה מוכיח שקבלת ההחלטות במכבי לא מקצועית בעליל. אם המאמן יסכים לזה גם הוא אשם באותה מידה, בסכום הזה אפשר לשדרג את הסגל בשני פורוורדים.

בכלל, אני הייתי שם דגש בעונה הבאה יותר על גארדים מוכחים ( ברמת יורוליג ) ויציבים . כרגיל במכבי הדברים יסתבכו עם החוזים הגבוהים שיש לשחקנים הגבוהים וחוסר החלטיות ושיקולים זרים.

מסכים, ג'ורדן לויד במקומו של דורסי זה כיוון שאני מאוד אוהב, לדעתי גם הגדולות יתעניינו בו אבל זה שחקן ששווה להשקיע בו סכום כסף רציני מאוד.
יש לו מעט גארדים מצוינים העונה ביורוליג לדוגמה לויד, הנרי, ווקאפ, בולדווין, נדוביץ', פנאתר, פרפליץ' ואפילו קורי וולדן.
אם גם דורסי וגם בראיינט עוזבים יצטרכו להביא לפה לפחות שחקן אחד ברמת יורוליג מוכחת, ולדעתי אחד מהשמות שציינתי למעלה צריך להיות פה, יש מבחר לא רע בכלל אבל השאלה היא מה הכיוון שבוחרים בו.

אני אולי הייתי חושב על רכז כמו הנרי במקום דורסי, ג'ונס כרכז שני ואז במקום בראיינט להביא קומבו גארד לעמדות 2-3 ובמקום קלויארו להביא שחקן לעמדה 3 סטייל קורדינייר ובכך לשנות קצת את המבנה של הסגל.
משהו בסגנון כזה :
1. זר, ג'ונס
2. ווילבקין, זר
3. זר
4. זר
5. זר, זר

ככה לסדר את הזרים שלנו בסגל, בעמדה 4 להשקיע בפורוורד ברמה כמו ג'ורדן מיקי או אם יצליחו להחתים את טי ג'יי ליף אפשר להתפשר על זר יותר זול כמו הארווי למשל.
אבל בעיניי הגיע הזמן שיהיו לנו 2 רכזים זרים שינהלו את המשחק, ג'ונס יושב פצצה על התפקיד של רכז שני ל15 דקות משחק, לפניו צריך להיות רכז כמו ווקאפ\הנרי\פרפליץ' שיקח את רוב הדקות וככה גם יהיו לנו תמיד רכז שיקח על עצמו את ניהול המשחק במקום ווילבקין.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי שועל » 27 פברואר 2021, 20:48

אדגר פו כתב:

דווקא הבעיה של מכבי היא לא בעמדות האלו
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי אדגר פו » 27 פברואר 2021, 20:54

הבעייה היא גם וגם ( הקו הקדמי גם ) אבל השמיכה התקציבית במכבי קטנה מדי . אולי הפעם כדאי להשקיע באפיק אחר, גם כך הכדורסל יותר הולך לכיוון הגארדים.
אפשר ללכת על פורוורדים- סנטרים זולים יותר אבל קפיציים - אתלטיים - קשוחים - הגנתיים יותר. לא פשוט אבל אפשרי. יש הרבה שומנים בקו הקדמי שאפשר להסיר בשנה הבאה מבחינת תקציב. ( הייתי נפטר מכספי כמובן אבל גם זיזיץ אמור לקבל יותר מדי שנה הבאה והייתי מוותר עליו ).

jack 55 , מסכים לגבי הרכזים הזרים. כריס ג'ונס בסדר גמור יחסית למחיר הזול שלו ואין סיבה שלא יהיה רכז מחליף בעונה מאותגרת תקציבית גם בשנה הבאה.

אבל אנחנו סתם מקשקשים את עצמנו לדעת. בטח שני הקרואטים ימשיכו את המושבה הקרואטית, כספי ימשיך אחרי שיתן חודש ( חודש מאי ) מצויין בליגה ויעזור להביא אליפות....
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי Jack55 » 28 פברואר 2021, 09:58

מכבי מעוניינת במיטוגלו מפאו לעונה הבאה
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=361758
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Jack55 » 28 פברואר 2021, 10:05

מכבי תל אביב: דווין בוקר מועמד לעונה הבאה
סנטר (30, 2.05) חימקי מוסקבה שהיה קרוב להצטרף לצהובים לפני החתמתו של האנטר, עשוי להגיע במהלך הקיץ הקרוב.
https://sports.walla.co.il/item/3420677 ... u9d46EPUbc
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי MM3 » 28 פברואר 2021, 10:57

Jack55 כתב:מכבי מעוניינת במיטוגלו מפאו לעונה הבאה
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=361758

במה הוא יותר טוב מג׳וני אובריאנט למשל ? הוא נראה כמו 5 שיכול לשחק ב 4 שלא מתאים בשום צורה לשיטה של יאניס ?
MM3

הודעהעל ידי אדגר פו » 28 פברואר 2021, 12:06

מועמדים מטעם מי ? אבי אבן, ניקולה, יאניס, פדרמן הבן ? מי שבנה שנה שעברה בהצלחה רבה יבנה גם השנה ? יהיו תוצאות שונות ?

מה זאת הישות הזאת שנקראת מכבי כל הזמן בכתבות האלו ?
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי itai7 » 28 פברואר 2021, 12:54

מילא בוקר, את מיטרולגו אני לא מבין
itai7

הודעהעל ידי felix_r » 28 פברואר 2021, 13:30

itai7 כתב:מילא בוקר, את מיטרולגו אני לא מבין

מיטוגלו בטח במקום בנדר. הוא יווני, ויאניס כל הזמן מנסה להביא מישהו יווני. בקיץ שעבר הוא רצה להביא את פאפאניקולאו.

לבוקר אין הגנה. לא מתאים ליאניס. בוקר אתלט, שמשחק פיק-נ-רולים בדומה לטיוס (מתגלגל לאליי-הופ), אבל בלי המיטריה האווירית שטיוס היה נותן בהגנה... חוץ מזה, זה טיפשי לקחת שחקנים שעברו בחימקי. הם רכשו שם הרגלים רעים, שלא בטוח שתצליח להוציא מהם. עדיף לקחת שחקנים שעברו בצסקא או בריאל, או ששיחקו אצל אוברדוביץ', שם הם רכשו את ההרגלים הנכונים (כמו האנטר לדוגמא).

אבל כל הכתבות האלה הן שטויות. אף אחד לא יודע מה יקרה בקיץ. לא יודעים אפילו אם יאניס ישאר. אז נכון, יש לו חוזה וגם שמעון מחזיק ממנו, אבל אם הוא ימשיך עם הנפילות שלו בגביע, ועוד יעשה איזו פאדיחה עם תואר האליפות, יש מצב שלא ימשיך.

חוץ מזה, רוב הסגל הזה לא ישאר. כמעט הכל פה יבנה מחדש. לכן כל השמות האלה שוזרקים באוויר הם סתם שטויות.

בקו הקידמי כמעט אף אחד לא ישאר. ואני לא מדבר רק על הקרואטים, שיש ספק גדול מאוד אם ימשיכו. נעזוב רגע את הקרואטים... האנטר הזדקן בעוד שנה, וגם הפך להיות פצוע כל שני וחמישי. צריך לומר לו יפה תודה, ולהביא מישהו צעיר יותר, בריא יותר, שאפשר לבנות עליו לכמה שנים... כספי אמור לסיים. למיטב הבנתי, הוא היה חתום לשנתיים... קלויארו צריך לעזוב. יש לנו את בלייזר ואת קליין ששניהם הכפילים של קלויארו. אין טעם להחזיק זר בעמדה הזאת. סתם כפילות. צריך להביא זר סמול פורווארד אמיתי, לא 3-4.

אמשיך בפיסקה נפרדת את עניין הסמול-פורווארד. יש אנשים שלא מייחסים לעניין הסמול פורווארד מספיק חשיבות, אבל במכבי של היום זה דבר חשוב מאוד. ואני אסביר. יאניס אוהב לפתוח עם סקוטי ב 1 ועם זוסמן ב 2, ואז דוחף איזה קלויארו ב 3. מה שאנחנו מקבלים בהרכב כזה, הוא קו אחורי עם רק שחקן אחד בלבד שבאמת מאיים על הסל - וילבקין ועוד שני שחקנים שאפשר לרמות מהם בהגנה. זה מאפשר ליריבות לעשות דאבל-אפים על סקוטי (כי אפשר לרמות מזוסמן), וגם לצופף יותר בצבע (כי אפשר לרמות מקלויארו). אין ריווח ("ספייסינג")! זאת הסיבה שאם יאניס ירצה גם בעונה הבאה להמשיך לשחק עם סקוטי ב 1 וזוסמן ב 2, הוא חייב סמול פורווארד עם יכולות התקפיות גבוהות, שאי אפשר יהיה לרמות ממנו בהגנה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 28 פברואר 2021, 13:52

מאמין שכרגע אלה סתם שמות שנזרקים באוויר אבל אין אף אחד שבאמת מסמנים אותו ברצינות
המועמד היחיד עד עכשיו שאני חושב שהכי רציני זה קווין הארווי כי הוא היה קרוב לחתום פה בתחילת העונה ואנחנו שומעים שמאוד אוהבים אותו בצוות המקצועי
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי גל גל » 28 פברואר 2021, 16:17

Jack55 כתב:מאמין שכרגע אלה סתם שמות שנזרקים באוויר אבל אין אף אחד שבאמת מסמנים אותו ברצינות
המועמד היחיד עד עכשיו שאני חושב שהכי רציני זה קווין הארווי כי הוא היה קרוב לחתום פה בתחילת העונה ואנחנו שומעים שמאוד אוהבים אותו בצוות המקצועי

הלוואי ויגיע , נראה מעולה לעונה ראשונה באירופה
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Jack55 » 28 פברואר 2021, 16:45

גל גל כתב:
Jack55 כתב:מאמין שכרגע אלה סתם שמות שנזרקים באוויר אבל אין אף אחד שבאמת מסמנים אותו ברצינות

חד משמעית, אולי שווה להביא אותו בסכום דיי נוח ולהשקיע הגארדים את הסכומים הגדולים
הגיע הזמן לשים ליד ווילבקין עוד שחקן רציני
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי גל גל » 28 פברואר 2021, 16:54

Jack55 כתב:
גל גל כתב:

חד משמעית, אולי שווה להביא אותו בסכום דיי נוח ולהשקיע הגארדים את הסכומים הגדולים

אולי במכבי ישימו עין על אייזיאה כנען מקזאן
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי A.Parker » 28 פברואר 2021, 17:05

גל גל כתב:
Jack55 כתב:
גל גל כתב:

אולי במכבי ישימו עין על אייזיאה כנען מקזאן

כנען יופי של שחקן, אבל אני לא בטוח לגבי מידת ההתאמה שלו לסקוטי ולתקציב.
אבל כן, זה שם מאוד מעניין שצריך להיות ברשימה.
A.Parker

הודעהעל ידי my man » 28 פברואר 2021, 17:07

הכי אני אוהב את הת'רד הזה בפברואר... שום דבר שנזרק לאוויר עכשיו לא רלוונטי בשום צורה לבנייה לקראת שנה הבאה באמת..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי A.Parker » 28 פברואר 2021, 17:08

רצים בעיקר שמות מוזרים, אבל זה לא משנה כי גם שחקנים עם כישרון ישחקו בסופו של דבר בצורה אפורה תחת יאניס. כנען שהוזכר כאן צריך להיות חזק ברשימות, גם קינן אוואנס מחיפה יכול לבוא כרכז מחליף עם אפסייד גדול. צריך לבדוק מה מצבו ותג המחיר שלו, אבל גם אלן וויליאמס שחקן גדול. במידה והוא חוזר טוב מהפציעה והעשירות לא ירוצו עליו - הוא צריך להיות מטרה משמעותית.
A.Parker

הודעהעל ידי גל גל » 28 פברואר 2021, 17:27

מכבי צריכים לחזור להיות קבוצה אתלטית שומרת ורצה הרבה עם הרבה קלעי שלשות ופיק אנד רול.

אין לנו שחקן אחד שיכול לתת דאנק כמו שצריך מעמדות 1-4
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי er79 » 28 פברואר 2021, 17:42

חוזרים לשמות משעממים כמו כל קיץ
er79