המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 23 באפריל, שלישי, 20:30

במכבי ת"א שוקלים להשאיל את מצ'באן לוויטוריה

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: במכבי ת"א שוקלים להשאיל את מצ'באן לוויטוריה

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 ספטמבר 2011, 18:11

אל תשכחו שהסיבה העיקרית שבגללה לאמפה(וגם לימונד)הגיעו למכבי זה בגלל שהם חולקים את אותו סוכן כמו פיני..
ככה שאני לא בטוחה שפיני ידע בדיוק מה הוא מקבל מלאמפה..אני בטוחה שהסוכן שלו היה אחראי להחתמה הזאת..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yarinsaky » 20 ספטמבר 2011, 18:16

פיני אכן טען שהנהלת מכבי עשתה לו תרגיל בעניין לאמפה.

עכשיו יש שאלה אם גם לבלאט יעשו אותו תרגיל אם הוא יסכים ישחרר את אחד הגבוהים אבל יטענו שאין שום גארד שאפשר להביא . :)

הנה איזה לינק שיזכיר לנו את הסיפור עם לאמפה :

http://www.sport5.co.il/articles.aspx?F ... 89&lang=HE

אז רצו לשחרר אותו בגלל העלות הגבוהה והיו הצעות של גבוהים אחרים שאולי יתאימו. מה קרה להצעות האלו בסוף כולנו יודעים. מכבי נתקלה בקו הקדמי של פרטיזן ועשתה במכנסיים. גם איבדה את האליפות בסוף.

מי שחושב שזה לא יכול לקרות שוב בכל מיני ווריאציות פשוט נאיבי.
הסגל של מכבי ת"א :

רכזיות - בר רפאלי, אליזבת הארלי
קלעיות - מורן אטיאס, ליב טיילור
סמוליות - ג'יזל, קים קרדישיאן
פאווריות- מייגן פוקס, אולגה קורילנקו
סנטריות - פנלופה קרוז, קייט ווינסלט

מאמנות- שרון סטון, - מישל פייפר, ברוק שילדס
yarinsaky

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 ספטמבר 2011, 18:29

אני לא חושבת שמכבי איבדה את האליפות בגלל שלאמפה עזב..
גם לאזמה נפצע וגם הקבוצה לא הייתה מחוברת בשיט..
אנדרסון חירב משחקים,היינו קבוצה בינונית לחלוטין..
בלאט עם אותן בעיות שהיו לפיני לוקח אליפות בארץ בלי בעיה..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yarinsaky » 20 ספטמבר 2011, 18:32

לא אמרתי שהיא איבדה את האליפות בגלל שהוא עזב, אבל אם היה מגיע גבוה כמו שהובטח אולי היה יותר קל לשמור על התואר בארץ ולהתמודד מול הקו הקדמי של פרטיזן.
אכן לאזמה נפצע וזה דווקא מחזק את מה שאני אומר. אם היה עוד גבוה אולי הפציעה שלו הייתה פחות משמעותית.

ואכן לכישלון יש כמה אבות וגם למאמן יש חלק, אבל גם להנהלה בוודאי.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 ספטמבר 2011, 18:33

yarinsaky כתב:לא אמרתי שהיא איבדה את האליפות בגלל שהוא עזב, אבל אם היה מגיע גבוה כמו שהובטח אולי היה יותר קל לשמור על התואר בארץ ולהתמודד מול הקו הקדמי של פרטיזן.
אכן לאזמה נפצע וזה דווקא מחזק את מה שאני אומר. אם היה עוד גבוה אולי הפציעה שלו הייתה פחות משמעותית.

ואכן לכישלון יש כמה אבות וגם למאמן יש חלק, אבל גם להנהלה בוודאי.

אני יודעת שכל מה שנגיד עכשיו יהיה בדיעבד..אבל אני חושבת שגם עם ראדוליצה או כל גבוה אחר לא היינו לוקחים אליפות..
הבעיות היו הרבה יותר עמוקות מזה..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 20 ספטמבר 2011, 18:48

אני דוקא זוכר שבשלב הטופ 16 של אותה עונה, הנהלל מכבי קיבלה מחמאות על כך שלא צירפה עוד שחקן ולא פגעה בתצורת הקבוצה.
בכל מקרה, אני לא חושב שאם היה מגיע לאותה קבוצה איזה גבוה בינוני, מכבי היתה מצליחה להתמודד עם פרטיזן. למעשה, גם גבוה איכותי יותר לא היה עוזר בהרבה, אבל זה נושא אחר לגמרי.

לגבי מה שקורה העונה, זה בדיוק אותו הדבר, אם בשוק יהיו רק גארדים בינוניים, הם לא יבואו טוב שככה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 ספטמבר 2011, 04:46

באמת קשה לדעת אם גבוה נוסף היה עוזר, אבל קשה גם לשלול זאת.

בכל מקרה, מה שרציתי להגיד שסחבת עשוייה להוביל לסטגנציה של המצב הקיים שהוא לא הכי טוב מבחינת מכבי. זה אפילו גרוע יותר מהשנה הזאת של פיני, כי כאן כבר עכשיו עומדות מולנו כמה מפלצות קטנות שיקשו עלינו אפילו להגיע לטופ 16 .
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי קודי » 21 ספטמבר 2011, 05:01

חביב אורנג'ד כתב:אני דוקא זוכר שבשלב הטופ 16 של אותה עונה, הנהלל מכבי קיבלה מחמאות על כך שלא צירפה עוד שחקן ולא פגעה בתצורת הקבוצה.
בכל מקרה, אני לא חושב שאם היה מגיע לאותה קבוצה איזה גבוה בינוני, מכבי היתה מצליחה להתמודד עם פרטיזן. למעשה, גם גבוה איכותי יותר לא היה עוזר בהרבה, אבל זה נושא אחר לגמרי.

לגבי מה שקורה העונה, זה בדיוק אותו הדבר, אם בשוק יהיו רק גארדים בינוניים, הם לא יבואו טוב שככה.

ובסופו של דבר אי צירוף הגבוה הזה גרמה להפסד בסדרה לפרטיזן (לא היה אף אחד שהיה מסוגל להתמודד עם מאריץ) וגם לאובדן האליפות (בעקבות פציעתו של לאזמה). הבעיה היא שצירוף שחקן באמצע העונה זה דבר לא ממש אפקטיבי, מאחר שקשה לשלב שחקן בקבוצה שרצה יחד כבר כמה חודשים וגם באותה עונה היו צריכים לצרף גבוה בשלב הרבה יותר מוקדם, כשפיני ביקש חיזוק, ולא לחכות שהוא כבר יתחנן לחיזוק.
לגבי העונה הזו - לא יודע מה זה "יהיו רק גארדים בינוניים" - יש מספיק גארדים לא רעים בשוק ואפשר להחתים אחד מהם, רק שזה בטח יעלה לא מעט ולכן זה לא יקרה.
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 21 ספטמבר 2011, 05:32

מה שהפסיד סידרה מול פרטיזן זה משחק מס' ראשון ונהול שלו והכנה ככל הנראה מזלזלת . כייף להפעיל הכל על הנהלה אבל מאמן צריך לתת צהנה למצב הקיים .
למה פציעה של רכז ראשון לא הובילה להפסד בסדרה שנה אחרי זה ? מה עוד שאם לפני שנתיים מצב היה ידוע מראש בשנה שעברה זה בא בבום.
טיקי חוזר

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 ספטמבר 2011, 05:40

האמת שההפסד במשחק הראשון היה קשור יותר ליום מטורף של הסרבים משלוש, ביחוד יום לא נורמלי של אחד הקלעים שם שהוא שחקן די בינוני בד"כ.
זה מסוג הדברים שיכול לקרות לכל אחד ולכל קבוצה.
אבל המשך הסדרה הראה כמה מכבי נחותה בעמדות הפנים. פישר ולאזמה התקשו מאוד מול הקו הפיזי של פרטיזן. אולי אם היה למכבי סנטר אמיתי המצב היה אחרת, אולי. אני לא אומר שזה וודאי, יש לזה היתכנות.

ד"א, גם מכבי של שנה שעברה התקשתה מאוד מול הקו הקדמי של פאו ואפילו מול זה של קאחה. זה היה אמנם רק משחק אחד, אבל בכל זאת.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי קובי » 21 ספטמבר 2011, 09:17

Holiday_Armadillo כתב:אני לא חושבת שמכבי איבדה את האליפות בגלל שלאמפה עזב..

כל מאמן, גם פיל ג'קסון, יכול להפסיד משחק אחד ביום נתון. כן וזה כולל את דיוויד בלאט, שעד לפני העונה הנוכחית, לא היה מוערך כפי שהוא מוערך וסוג של קונצנזוס היום.
לאנשים יש זכרון קצר - עד העונה האחרונה ההיא של פיני, גרשון לא איבד ולו תואר אחד עם מכבי. ודבר נוסף - עם כל הכבוד לבלאט, הוא עדיין לא הגיע להישגים של פיני. יש לו לאן לשאוף.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 21 ספטמבר 2011, 11:49

קובי כתב:

כל מאמן, גם פיל ג'קסון, יכול להפסיד משחק אחד ביום נתון. כן וזה כולל את דיוויד בלאט, שעד לפני העונה הנוכחית, לא היה מוערך כפי שהוא מוערך וסוג של קונצנזוס היום.
לאנשים יש זכרון קצר - עד העונה האחרונה ההיא של פיני, גרשון לא איבד ולו תואר אחד עם מכבי. ודבר נוסף - עם כל הכבוד לבלאט, הוא עדיין לא הגיע להישגים של פיני. יש לו לאן לשאוף.

נו באמת , לא מדובר על משחק אחד לצערי , אלא על מפולת שהתחילה מול פרטיזן והסתיימה באובדן אליפות . בדרך היטתה גם סידרה ביזיונית מול בני השרון .. בקצור לא מדובר על משחק אחד בלבד .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 ספטמבר 2011, 11:56

קודי כתב:
חביב אורנג'ד כתב:אני דוקא זוכר שבשלב הטופ 16 של אותה עונה, הנהלל מכבי קיבלה מחמאות על כך שלא צירפה עוד שחקן ולא פגעה בתצורת הקבוצה.

ובסופו של דבר אי צירוף הגבוה הזה גרמה להפסד בסדרה לפרטיזן (לא היה אף אחד שהיה מסוגל להתמודד עם מאריץ) וגם לאובדן האליפות (בעקבות פציעתו של לאזמה).

אתה באמת חושב שצירופו של איזה גבוה בינוני באמצע העונה היה מביא את מכבי לפיינל-פור?
אני בספק אפילו אם ראדוליצה (שהיה אז השם החם ביותר), היה יכול להוביל את אותה מכבי הבינונית להשיג טוב יותר מזה שהיא הגיע אליו.
גם קשה להאמין שמכבי היתה מנצחת את גליל באותו משחק בודד גם אם לאזמה, שלא בדיוק היה משמעותי במיוחד במכבי של אותה עונה וגם לא ממש הצטיין במשחקים מול גליל בעונה הסדירה.

בכל מקרה, להשוות את מכבי של עונת פיני האחרונה למכבי הנוכחית זאת פשוט אנלוגיה מוטעת. כבר עכשיו למכבי יש סגל איכותי בהרבה מאותה קבוצה (שאתה אחת החלשות של מכבי בשנים האחרונות) והרבה יותר עמוק גם ללא אותו גארד שאמור להצטרף.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 ספטמבר 2011, 12:31

קובי כתב:

ברור שכל מאמן יכול להפסיד תואר כשזה על משחק אחד..
אבל אם תסתכל טוב על התגובה שלי תראה שלא ביקרתי את פיני על זה שהוא הפסיד אליפות במשחק אחד..ביקרתי על זה שההפסד לא היה בגלל שזה היה משחק אחד או בגלל שהיו רק שני גבוהים אלא בגלל שהבעיות היו הרבה יותר עמוקות מזה מבחינת השחקנים ועד כמה שהקבוצה באמת הייתה טובה(או יותר נכון,עד כמה שהיא לא הייתה טובה)..
אז אמרתי שבלאט עם 2 גבוהים היה לוקח אליפות בניגוד לפיני כי הבעיות אצל פיני לא היו קשורות להאם הביאו גבוה אחרי לאמפה או לא..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי קובי » 21 ספטמבר 2011, 12:57

טיקי וכרמל:
הייתה נפילה לסגל ההוא, ללא ספק. פיני לא הצליח ללכד כאן חבורה מאוחדת ובדיעבד מסתבר שגם הצוות המקצועי לא היה מלוכד.
בכל מקרה, סיסמה כמו - בלאט היה לוקח את זה בעיניים עצומות וידיים קשורות מאחורי הגב, זו לא חוכמה גדולה. אני מאמין שזה היה יכול לקרות לכל מאמן, כולל לדיוויד בלאט.
ותאמינו לי שאני אומר את זה כאחד שממש לא מעריץ את פיני, אלא נהפוכו - הוא ממש לא כוס התה שלי. פשוט צריך להבין שלפעמים בספורט יש סיטואציות הקשורות במומנטום, חיבור בין שחקנים וכו' שקשה מאוד להבין מבחוץ. הרי אותה קבוצה בדיוק הייתה מדהימה בשלב מסויים וסיימה את הטופ16 במקום הראשון.
על פיני אפשר להפיל את האשמה שהוא לא הצליח להנהיג ולעצור את המפולת בשלהי העונה והפך לעוד אבן מתגלגלת במפולת שקרתה. אני חושב שזה היה יכול לקרות גם לרבים וטובים אחרים.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 ספטמבר 2011, 13:04

אני חושב שהפשלה הגדולה של פיני באותה העונה היתה בניית הסגל.
עם תקציב כמו שהיה למכבי, היה אפשר לבנות קבוצה הרבה יותר טובה.

לגבי אובדן האליפות, באמת שכל מאמן יכול להפיסד אליפות במשחק נתון, אבל זה גם די ברור שככל שהסגל חלש יותר, כך הקבוצה פגיעה יותר וסיכוייה להפסיד בשמחק נתון גדלים.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 ספטמבר 2011, 13:32

קובי כתב:טיקי וכרמל:
הייתה נפילה לסגל ההוא, ללא ספק. פיני לא הצליח ללכד כאן חבורה מאוחדת ובדיעבד מסתבר שגם הצוות המקצועי לא היה מלוכד.
בכל מקרה, סיסמה כמו - בלאט היה לוקח את זה בעיניים עצומות וידיים קשורות מאחורי הגב, זו לא חוכמה גדולה. אני מאמין שזה היה יכול לקרות לכל מאמן, כולל לדיוויד בלאט.
ותאמינו לי שאני אומר את זה כאחד שממש לא מעריץ את פיני, אלא נהפוכו - הוא ממש לא כוס התה שלי. פשוט צריך להבין שלפעמים בספורט יש סיטואציות הקשורות במומנטום, חיבור בין שחקנים וכו' שקשה מאוד להבין מבחוץ. הרי אותה קבוצה בדיוק הייתה מדהימה בשלב מסויים וסיימה את הטופ16 במקום הראשון.
על פיני אפשר להפיל את האשמה שהוא לא הצליח להנהיג ולעצור את המפולת בשלהי העונה והפך לעוד אבן מתגלגלת במפולת שקרתה. אני חושב שזה היה יכול לקרות גם לרבים וטובים אחרים.

אני מסכימה איתך..השאלה היא מדוע הייתה בעיה ביחסים באותה שנה..בין הצוות המקצועי,בין השחקנים,בין הצוות המקצועי לשחקנים..
כמו שאמרת,פיני הוא לא כוס התה שלך,אז אתה בטח יכול להודות שבאותה שנה הוא נראה מזלזל,נפוח,חיוך זחוח על הפנים שלו,חסר רצון לחלוטין..
אני יודעת שכל דבר שאני אגיד יהיה בדיעבד..אבל לפי דעתי זהות המאמן(והאישיות שלו)קשורה לא פחות להפסד האליפות,ויותר מזה,למשחק הנוראי שמכבי הציגה באותה שנה..
יש מאמנים שיודעים לחבר שחקנים וליצור סביבה נעימה,ויש מאמנים כמו פיני..שהכל אצלם זה דאחקות מזלזלות ומשחקי אגו..גם עם השחקנים(ודווקא עם ההפך מספסול)..

אתה צודק שיש המון משתנים בעונה ושלא תמיד הכל מתחבר..השאלה היא איך זה לא מתחבר..אם זה קורה בדרך קטסטרופלית ורעילה כמו עם פיני..או שהייתה פאשלה ולא נורא..
אני אומרת לך את האמת,אני לא יודעת כמה פיני היה משיג אם לא היו לידו עוזרים שטובים ביחסי אנוש..

פיני תמיד הודה שהעוזרים שלו בחרו את השחקנים,העבירו אימונים וכו' וכו'..אבל מה שהיה לו תמיד זה מן רגש כזה למשחק..חוסר שבלוניות,שברגע שמשהו לא מסתדר אז הוא יודע להגיב תוך כדי משחק..
אם אין לו את העוזר שיודע לבחור שחקנים טובים ואת העוזר שיודע ''להגיע'' אל השחקנים,ובנוסף לזה הוא מאבד את הרגש הזה..אני לא יודעת אם יש לו הרבה מה להציע בתור מאמן ראשי..ואולי בגלל זה הוא לא מאמן יותר :neutral
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי קובי » 22 ספטמבר 2011, 06:31

אני לא מאמין בזה האמת. בסופו של דבר פיני הוא זה שמאשר סופית, כמו כל ראש בארגון אחר. פיני חתום על פארקר לדוגמא, בעוד בלאט העדיף בזמנו את מרכוס בראון.
זה שהוא מפרגן לעוזרים שלו, זה הדבר הכי אצילי שאפשר להוציא מפיני ולזכותו ייאמר שהוא קונסיסטנטי בעניין הזה וזה נזקף לזכותו בלבד. לזכותו, מכיוון שלא כל מנהל אוהב להאציל סמכויות ולתת קרדיט לאלו שתחתיו.

בנוסף, פיני הצליח לא רק עם דיוויד בלאט, אלא גם עם דן שמיר ויעקב ג'ינו. הוא גם היה שותף להצלחה עם מכבי בתקופות שונות, תחילת העשור הקודם ואמצעו וגם להצלחה מסחררת עם גליל עליון הצנועה בתחילת-אמצע שנות ה-90.
גם עם אולימפיאקוס הייתה לו הצלחה יפה יחסית בעונתו הראשונה, בה הוא מתח את פאו עד משחק חמישי וכמובן גם הצלחה מפתיעה עם נבחרת בולגריה האנונימית.

פיני הוא המאמן המעותר ביותר בישראל ואחד המעוטרים ביותר באירופה. אני חושב גם שהוא הביא שינוי למשחק האירופאי שהפך למשמים בחלקים מרובים בשלהי שנות ה-90 עם גמרים של 59-60, בדמותן של קבוצות התקפיות ואטרקטיביות.
להגיד עליו שהוא לא שווה הרבה בלי עוזר מאמן, זוהי זילות בכל פועלו המרשים בקריירה. אני בטוח שהוא היה יכול לאמן אם רצה והוא אף התראיין לאחרונה ואמר שהיו לו הצעות אשתקד. עם פיני העניין הוא שמלאכת האימון איננה בוערת בעצמותיו ולכן הוא כנראה יושב בבית ומעדיף לעסוק בעניינים אחרים.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 ספטמבר 2011, 09:24

לאלא,אתה פירשת את מה שכתבתי לא נכון..
אמרתי שאם אין לו את הרגש למשחק שהיה לו אז..כי באמת נראה שמשהו הלך לאיבוד בין הזילזול וההצגות..אז אני לא יודעת כמה הוא יכול להצליח בלי עוזר מאמן שיכול להחזיק את הקבוצה כשפיני עסוק בדברים אחרים שלא קשורים בכדורסל..
לא לקחתי ממנו את מה שהוא עשה בכל הקריירה..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי קובי » 22 ספטמבר 2011, 09:30

כאן אני מסכים לגמרי. האמת, לא מתגעגע אליו. בסה"כ, עם כל ההערכה, הוא טיפוס דיי שלילי בעיניי.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
סמל אישי של המשתמש
קובי

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־60 אורחים