המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 23 באפריל, שלישי, 20:30

אשכול אירופי חדש

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: אשכול אירופי חדש

הודעהעל ידי yellowaura » 25 יוני 2011, 07:56

הקבוצה שעשתה הכי הרבה הקיץ מבחינתי היא סיינה... ככל הנראה סגרה עם דיוויד אנדרסן, האריכה את החוזה של מקאלב.
לא יותר מדי פעולות אבל הפעולות הנכונות. אם היא תשאיר את קשישטוף (אני בספק לפי דעתי אנדרסן יגיע כמחליף) זה הסגל השלישי בטיבו באירופה.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי אורי » 25 יוני 2011, 09:03

yzafrir כתב:ברור שאיבקוביץ לא ירצה את אנדרסון , מי שמחתים את אנדרסון מצהיר שהוא קבוצה קטנה שמביאה שחקן שיכול להביא לשני דברים , או שהוא מביא את הקבוצה כמעט עד הסוף (טופ 8 או פיינל פור ) אבל לא מעבר או שהוא פשוט מרסק אותה לקרשים....הוא צריך מאמן שידע לרסן אותו אבל אני לא מכיר כזה אחד...

צפריר, את נסחף לגביי אנדרסון בגדול. אז נכון שברצלונה פישלה בגדול ביורוליג, אבל שוכחים שהשחקן המוביל של ברצלונה הוא בכלל נבארו שלא הגיע לסדרה הזאת. כך שלהפיל את האשמה על אנדרסון זה מעט קטנוני.
אני לא ראיתי את ברצלונה מרוסקת או גמורה, ולהזכירך הם לקחו את האליפות(דבר שלא הצליחו בעונה שעברה)בהליכה כשלאנדרסון יש חלק חשוב בהישג. ואליפות בספרד בעיניי רבים מהאוהדים הספרדים, לא רק של בארסה, משמעותית מזכייה ביורוליג. גם בגמר הגביע הספרדי הוא היה מצויין ונבחר לשחקן המצטיין.
אורי

הודעהעל ידי מילוס » 25 יוני 2011, 09:41

זה לא כזאת חוכמה להגיד שסיינה עשתה הכי הרבה הקיץ, כי הקיץ עוד בקושי התחיל.. בספרד עוד שיחקו כדורסל עד לפני שבוע...
חוצמזה שצסקא ומכבי לא פחות פעילות..ההבדל היחיד הוא שבצסקא בונים עכשיו קבוצה כמעט מ- 0.. אבל שוב הקיץ בקושי התחיל, יש עוד 4 חודשים עד הטיפ אוף הראשון.......

אני גם חושב שלאנדרסון אין שום קשר לכישלון של ברצלונה ביורוליג!
אני לא שמעתי אף אחד אומר את זה אחרי הניצחון הכפול שלהם על מכבי(למרות הפאול ההוא, אבל קורה..)...... סה"כ ברצלונה נתנה עונת יורוליג לא יציבה (עוד מלפני שהיא בכלל חשבה על להחתים את אנדרסון) ונפלה מול קבוצה טאקטית מטורפת כמו פנתינייקוס, זה הכל.. וזה קורה.....
שורה תחתונה היא זכתה די בקלות בליגה הספרדית שהיא לא פחות חזקה מהיורוליג....
אז זה קצת מופרך לדבר על התרסקות..
מילוס

הודעהעל ידי yzafrir » 25 יוני 2011, 14:11

אורי כתב:
yzafrir כתב:ברור שאיבקוביץ לא ירצה את אנדרסון , מי שמחתים את אנדרסון מצהיר שהוא קבוצה קטנה שמביאה שחקן שיכול להביא לשני דברים , או שהוא מביא את הקבוצה כמעט עד הסוף (טופ 8 או פיינל פור ) אבל לא מעבר או שהוא פשוט מרסק אותה לקרשים....הוא צריך מאמן שידע לרסן אותו אבל אני לא מכיר כזה אחד...

צפריר, את נסחף לגביי אנדרסון בגדול. אז נכון שברצלונה פישלה בגדול ביורוליג, אבל שוכחים שהשחקן המוביל של ברצלונה הוא בכלל נבארו שלא הגיע לסדרה הזאת. כך שלהפיל את האשמה על אנדרסון זה מעט קטנוני.
אני לא ראיתי את ברצלונה מרוסקת או גמורה, ולהזכירך הם לקחו את האליפות(דבר שלא הצליחו בעונה שעברה)בהליכה כשלאנדרסון יש חלק חשוב בהישג. ואליפות בספרד בעיניי רבים מהאוהדים הספרדים, לא רק של בארסה, משמעותית מזכייה ביורוליג. גם בגמר הגביע הספרדי הוא היה מצויין ונבחר לשחקן המצטיין.

אם לאנדרסון היה חלק חשוב בהישג (אם ניצחון בסידרה על בילבאו שהיא לא קבוצת יורוליג זה הישג ) למה ברצלונה לא החתימה אותו מחדש ?
כנראה שהם הבינו שהוא לא השחקן שמתאים לקבוצה גדולה והחתימו את איידסון במקום.....
העונה של מכבי איתו לא הייתה נפילה אבל תמיד יש איזה גבול מסויים שעם שחקן כזה בסגל אתה לא תצליח לעבור אותו .
אנחנו לא עברנו טופ 8 עם ביתיות וכך גם ברצלונה....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי Ofir@ » 25 יוני 2011, 15:25

אם לאנדרסון היה חלק חשוב בהישג (אם ניצחון בסידרה על בילבאו שהיא לא קבוצת יורוליג זה הישג ) למה ברצלונה לא החתימה אותו מחדש ?
העונה של מכבי איתו לא הייתה נפילה אבל תמיד יש איזה גבול מסויים שעם שחקן כזה בסגל אתה לא תצליח לעבור אותו .

הבנתי.
אם ברצלונה סיימה את העונה הסדירה במקום הראשון, וגם אם היא ניצחה בדרך את מלאגה וקאחה, אבל בגמר ניצחה רק את בילבאו- אז זה לא הישג.
אליפות ספרד היא התואר השני או השלישי הכי נחשב באירופה, וזה לא משנה אם ניצחת בגמר את ריאל או את מליה וג'ף פוט.

אני מאמין שפסקוואל ידע עוד לפני שהחתים את אנדרסון שהוא לא הכי מתאים לסגנון של ברצלונה (עם דגש על סגנון, ולא על רמה), אבל באמצע העונה זה הסמול החופשי הטוב ביותר שהיה אפשר למצוא.
אני חושב שאנדרסון דיי הפתיע. ממש לא חירב את המשחק, ממש לא כפה את עצמו על המשחק והיה חלק משמעותי מתוכנית המשחק של הקטלונים. בסדרה מול פאו אי אפשר להאשים את אנדרסון (ששיחק טוב), ומנגד נבארו, רוביו ולורבק הסריחו את הפרקט.
העונה לא הוא היה הבעיה.
סמל אישי של המשתמש
Ofir@

הודעהעל ידי asafb96 » 25 יוני 2011, 15:54

ומנגד נבארו, רוביו ולורבק הסריחו את הפרקט.

נאברו ולורבק ממש לא הסריחו את הפרקט
מי שהיה אחראי לכישלון בסידרה זה רוביו (כמו כל העונה) ומוריס. גם גרימאו סאדה פרוביץ' ואינגלס לא ממש הבריקו..
asafb96

הודעהעל ידי Ofir@ » 25 יוני 2011, 16:05

משום מה זה מה שזכרתי..
אתה צודק לגבי לורבק. נבארו נתן שניים טובים, ונעלם ביוון.
סמל אישי של המשתמש
Ofir@

הודעהעל ידי asafb96 » 25 יוני 2011, 16:20

Ofir@ כתב:משום מה זה מה שזכרתי..
אתה צודק לגבי לורבק. נבארו נתן שניים טובים, ונעלם ביוון.

במשחק הראשון הוא עוד היה "נסבל", והיה משחק מאוד צמוד... במשחק השני בארסה באו וירו בלי הכרה מה3. רק וואסקז ולורבק תיפקדו.. אנדרסון היה בסדר, אבל זה לא הספיק.. כל השאר היו על הפנים
להפיל את הכישלון על אנדרסון זה בורות, הוא היה בין הבודדים שהיה יציב לאורך כל הסדה.
asafb96

הודעהעל ידי itai7 » 25 יוני 2011, 20:39

שאראס, לברינוביץ' ומאי שוחררו מפנרבחצ'ה
itai7

הודעהעל ידי Mta_atic » 25 יוני 2011, 21:19

yzafrir כתב:
אורי כתב:

אנדרסון היה שחקן חשוב מאד העונה במערך של בארסה.
בפליאוף הוא גם היה מאד יציב ויעיל.
בילבאו אומנם לא קבוצת יורוליג, אבל היא אימללה קבוצה שהגיעה לפיינל פור - ריאל מדריד.
מה גם שלדעתי בילבאו טובה לפחות ממחצית הקבוצות ששיחקו בעונה שעברה ביורוליג (רומא, פרטיזן, ציבונה, לובליאנה, שרלרואה, ברוז',פרוקום וגם מלאגה ואולי ולנסיה של העונה האחרונה).

למה בארסה לא החתימה אותו?
כנראה מהסיבה הפשוטה שמותר לקבוצה ספרדית שיהיו בה עד 2 שחקנים אמריקאים.
במצב הזה, בארסה העדיפו את פיט מייקל ואידסון (שעם כל הכבוד, שניהם עדיפים על אנדרסון מבחינת ערך מוסף וחכמת משחק).

אנשים סתם עשו פיאסקו מהעונה שלו במכבי,
אבל שוכחים שעד להצלבה הוא היה סוג של מלך בלתי מעורער (נתן טופ 16 מעולה).
מה לעשות, כשבקבוצה שלך אין סנטר דומיננטי ואתה הגו-טו-גאי הכמעט בלעדי, כנראה שאתה גם תאכל את החרא כשלא ילך טוב.
דבר אחד שאני כן מסכים איתו - החיבור בינו לבין השחקנים במכבי לא הלך טוב, וזה לבד סיבה טובה לכך שבחרו לא להמשיך איתו את ההתקשרות.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי מקובי » 25 יוני 2011, 21:48

מבחינה מקצועית?
הייתי מאוד שמח לראות את אנדרסון חוזר.

הוא שחקן שיש לו הכל. הגנה חזקה, קליעה סבירה, גב לסל וכו'.
הוא היה עצום בטופ 16. ואי אפשר היה לעצור אותו.
בקבוצה כמו שיש לנו שלא הכל בנוי עליו אני די בטוח שהוא היה יכול להיות ענק.

רק חבל שהראש שלו לא במקום והוא נחשב כ"סרטן" בחדר ההלבשה וזה פוסל אותו מלחזור למכבי.
מקובי

הודעהעל ידי אורי » 25 יוני 2011, 21:55

אפשר לחשוב מזה ''קבוצת יורוליג''. העונה קבוצות היורוליג שהגיעו מספרד היו רחוקות מלהרשים(פרט לבארסה שעדיין שווה טופ 3 ביורוליג). ריאל(שהודחה נגד בילבאו), מלאגה, וקאחה היו מאוד בינוניות העונה.
שים את בילבאו של העונה ביורוליג והיא תגיע לפחות לטופ 16 עם סיכוי לא רע בכלל להצלבה.
אנדרסון לא הכי התאים לברצלונה, זה נכון, אבל גם לא הביא אותה להתרסקות כמו שתואר כאן. ממש לא, הוא אף היה לא רע בכלל, והפתיע לא מעט אני מאמין.
אורי

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 26 יוני 2011, 03:45

וזה מה שקורה ביוון :
גם כתבה מישראל היום , אני ציפיתי שזה יהיה בשנה שעברה אבל קרה השנה . אר להבנה עם מקצצים תקציב ב30 אחוז ומס עולה ב20 במקביל התציב נטו יורד במקרה הטוב ב50 אחוז.
לגבי פנא ... ממתי קבוצת תרופות שעלותה 450 מיליון יורו נכון לשנה עברה (ב90 אחוז תוצרת שלה היא למדינות עולם 3 היא קבוצה ענקית ?, טבע סרבה לקנות אותה לפני שנה ):
זאת הכתבה :

בכל יום מתקבלות כ50- שיחות במשטרת אתונה על שוד של שליחי "טייק אווי." הם לא מחפשים כסף הם שודדים את האוכל. יוון כידוע במצב כלכלי איום והכדורסל שלה מושפע ויושפע ממנו בצורה ברורה.
הכל מתחיל מהראש ואם שתי הגדולות שהן למעשה הכדורסל היווני והליגה כולה נמצאות בבעיות אז מה יגידו שאר הקבוצות? באולימפיאקוס המצב עוד פשוט. האחים אגלופולוס שמנהלים את המועדון הודיעו על קיצוץ של 30 אחוזים. אולימפיאקוס תישאר בין הקבוצות המובילות תקציבית ביבשת אבל תרד ליגה בכל הקשור לסדרי הגודל הכלכליים שלה.
בפנאתינייקוס לעומת זאת המצב מורכב בהרבה. הממשלה חייבת לאחים יאנאקופולוס בעלי המועדון סכום דמיוני של מאות מיליוני יורו. לאחים יש חברת תרופות ענקית ואת הכסף הזה הם לא יראו בקרוב.
בנוסף עם או בלי קשר דימטריס בנו של פבלוס יאנאקופולוס פנה לחברה אמריקנית המתמחה בתיווך בהעברת בעלות על קבוצות. המטרה: למכור את הקבוצה. אם זה יקרה - זו תהיה רעידת אדמה.
אבל יש בסיפור דברים שלא קשורים דווקא למצב הכלכלי. שני האחים באזור גיל 80 כבר 25 שנה בקבוצה ומרגישים עייפים.
בנוסף מתחולל ברקע מאבק על שליטה עתידית בחברה בין דימטריס לבין בתו של האח השני ת'נאסיס. עתיד המועדון לוט בערפל ולא פלא ששחקן מפתח ברמתו של אנטוניוס פוציס הוצע כמעט לכל הקבוצות הגדולות באירופה ועשוי לעבור לברצלונה.
הקבוצות הצנועות יותר ביוון לא הירשו לעצמן לחגוג כבר שנים ועכשיו מצבן הלא קל יחריף. הן נותרו עם חובות מהעונה החולפת ולא ברור איך חלקן יפתחו את העונה החדשה. עד עכשיו לא התבצעה אפילו העברה אחת בקבוצות הליגה ביוון כולל אצל שתי הגדולות.
רוב הקבוצות בונות על סגלים צעירים והחתמת זרים באזור ספטמבר בתקווה למצוא מציאות. ומעל לכל נמצא מס הכנסה שעלה מ20- ל40- אחוזים מה שיקשה עוד יותר על החתמת שחקנים.
ד"ש מהכדורגל
וכאילו לא די בכך מסעירה את הכדורסל היווני שערורייה גדולה. גל המעצרים בפרשת השחיתות וההימורים בכדורגל (מוכר לכם מאיזשהו מקום(? שנערך בשבוע שעבר קושר גם כוכב כדורסל ידוע לסיפור.
לאחרונה פורסמה שיחת טלפון בין אחד החשודים העיקריים מאקיס פסומיאדיס לכוכב אולימפיאקוס ונבחרת הכדורסל יאניס בורוסיס. פסומיאדיס הוא אביה של חברתו של השחקן. בשיחה שפורסמה מדובר על שימוש בחומרים אסורים.
"נעלבתי עמוקות" אמר בורוסיס על הפרסומים וכבר אתמול ערך בדיקה שתקבע את גורל הקריירה שלו.
טיקי חוזר

הודעהעל ידי עפר » 26 יוני 2011, 03:56

בעקבות המשבר ביוון שתי נקודות. אחת אפשרית והשנייה ממש לא, אשר אם יהיה אפשר אז זה מעולה.
נקודה ראשונה אפשרית,
בהנחה שפנא צפוייה לתקופת אי ודאות אפשר לנסות להחתים למספר שנים את הסנטר הגרוזיני ולהשאיל אותו או את מצ"בן לשנת התחשלות. היוונים ישמחו להפטר משחקן לא משמעותי מבחינתם בעידן של אי וודאות.
השנייה היא כמעט דמיונית. אם ימשך עידן אי הוודאות בפאו ולמכבי יש כסף אפשר אולי לנסות להביא את דיאמנטיניס
עפר

הודעהעל ידי itai7 » 26 יוני 2011, 06:33

דיאמנטדיס בחיים לא יעזוב, השתגעת?, זה פרנצ'ייז פלייר, הלב של הקבוצה, הוא כמו שארפ.
itai7

הודעהעל ידי felix_r » 26 יוני 2011, 06:53

הינה עוד על המצב ביוון
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/A ... 02236.html
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 26 יוני 2011, 07:01

זה גם די מסביר את החתימהשל הלפרין כל כך מהר יחסית . וזה ממשיך , אופילו אוברדוביץ כבר לא הכי רגוע :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4086937,00.html
חלום לי שבועת הספורט הספרדית עם החובות של מיליארדים תתפוצץ בקרוב גם .....
טיקי חוזר

הודעהעל ידי אורי » 26 יוני 2011, 08:22

הבעלים של פאו רוצים למכור את הקבוצה בגלל שהם כבר זקנים ועייפים. הם גם טענו שהקבוצה תימכר רק לאדם שמסוגל לאדם שמסוגל לשמור על מעמדה של הקבוצה בצמרת האירופית.
אורי

הודעהעל ידי felix_r » 26 יוני 2011, 08:44

אורי כתב:הבעלים של פאו רוצים למכור את הקבוצה בגלל שהם כבר זקנים ועייפים. הם גם טענו שהקבוצה תימכר רק לאדם שמסוגל לאדם שמסוגל לשמור על מעמדה של הקבוצה בצמרת האירופית.

בואו ולא נהיה נאיבים. אף אחד לא נהיה עייף פתאום אחרי הזכיה ביורוליג. הבעלים נעשים עייפים בדרך כלל כאשר הקבוצה לא מצליחה ומאכזבת. לגבי הגיל המופלג של הבעלים, אז זה לא שהם היו צעירים הרבה יותר לפני שנה.

לדעתי, הגיל משפיע פה בצורה קצת אחרת. אנשים זקנים הם בדרך כלל הרבה יותר זהירים, במיוחד בכל מה שקשור לכסף, והם לא אוהבים להכנס להרפתקאות פיננסיות. המצב ביוון ממש על סף תהום כלכלי, וברור שהבעלים מנסים להפתר מהקבוצה, שרק בולעת כסף ולא מביאה שום רווחים.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 26 יוני 2011, 09:45

אף משקיע נורמלי לא ישקיע שום דבר ביוון . לא מדובר בכל מקרה על השקעה כלכלית בנגוד לארה"ב NBA , ליגה גרמנית ומכבי - ספורט באירופה הוא הפסד מראש .שום זכיה בשום תואר לא מחזירה את השקעה .
טיקי חוזר

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־46 אורחים