המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 2 במאי, חמישי, 21:45

יורוקאפ, ליגת בתי הכנסת, ושאר הטורנירים הזניחים (2022-23)

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

יורוקאפ, ליגת בתי הכנסת, ושאר הטורנירים הזניחים (2022-23)

הודעהעל ידי felix_r » 20 אוקטובר 2022, 00:49

השנה יש לא מעט קבוצות ישראליות, שמופיעות בכל מיני טורנירים אירופיים, אז נדבר עליהן כאן
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

Re: יורוקאפ, ליגת בתי הכנסת, ושאר הטורנירים הזניחים (2022-23

הודעהעל ידי felix_r » 20 אוקטובר 2022, 00:52

העכברושים ממשיכים לשחק טוב ביורוקאפ, ואחרי שניצחו את לונדון במחזור הראשון, הפעם ניצחו בפאריז
https://www.euroleaguebasketball.net/eu ... /U2022/20/

ירושלים הפסידה בבית ללודוויגסבורג הגרמנית בליגת העלובות
https://www.championsleague.basketball/ ... b=boxscore
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי felix_r » 20 אוקטובר 2022, 00:55

ביורופקאפ של פיב"א (המפעל הרביעי בחשיבותו) גליל עליון הפסידה בבית לבאמברג הגרמנית.

לעומת זאת הפועל חיפה, שגם היא משתתפת במפעל, ניצחה את גמונדן האוסטרית.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי ankram » 20 אוקטובר 2022, 14:15

ג'ייקובן בראון כרגע ב GOD MODE ביורוקאפ , הפועל תל אביב חתיכת קבוצה , לדעתי היא פייבוריטית ביום ראשון (מכבי יהיו עייפים).
זה צמרת משולשת מכבי , הפועל וחולון , כל משחק יהיה מלחמה .
הפועל ירושליים קבוצה מחרידה
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי אנטוניו » 20 אוקטובר 2022, 15:24

שליש מהפועל תל אביב הם שחקנים לשעבר של ירושלים
בר טימור, בראון,אדם אריאל,עידן זלמנסון
סמל אישי של המשתמש
אנטוניו

הודעהעל ידי עידן » 20 אוקטובר 2022, 15:29

תודה, באמת חיפשתי נושא כזה אתמול :)

מה עם גלעד לוי בהפועל ירושלים? לא משחק?
עידן

הודעהעל ידי itai7 » 20 אוקטובר 2022, 17:47

עידן כתב:תודה, באמת חיפשתי נושא כזה אתמול :)

מה עם גלעד לוי בהפועל ירושלים? לא משחק?

לא, וחבל, גובה כזה אסור לפספס
itai7

הודעהעל ידי A.Parker » 20 אוקטובר 2022, 18:39

ankram כתב:ג'ייקובן בראון כרגע ב GOD MODE ביורוקאפ , הפועל תל אביב חתיכת קבוצה , לדעתי היא פייבוריטית ביום ראשון (מכבי יהיו עייפים).

יש לנם סיכוי לא רע בכלל לזכות ביורוקאפ (שסופר חלשה השנה). רק שזה לא יגרום בטעות שיעפילו ליורוליג.
A.Parker

הודעהעל ידי אחדשיודע » 20 אוקטובר 2022, 18:53

A.Parker כתב:
ankram כתב:ג'ייקובן בראון כרגע ב GOD MODE ביורוקאפ , הפועל תל אביב חתיכת קבוצה , לדעתי היא פייבוריטית ביום ראשון (מכבי יהיו עייפים).

יש לנם סיכוי לא רע בכלל לזכות ביורוקאפ (שסופר חלשה השנה). רק שזה לא יגרום בטעות שיעפילו ליורוליג.

אם הם יזכו, לא חושב שיהיה הרבה מה לעשות. אלא אם הם בעצמם יוותר על התענוג לקבל בראש ביורוליג.
בכל מקרה, יש להם עוד דרך ארוכה עד לשם. פציעה של בראון למשל כנראה תחסל להם את הסיכויים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי A.Parker » 20 אוקטובר 2022, 19:07

אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:

אם הם יזכו, לא חושב שיהיה הרבה מה לעשות. אלא אם הם בעצמם יוותר על התענוג לקבל בראש ביורוליג.
בכל מקרה, יש להם עוד דרך ארוכה עד לשם. פציעה של בראון למשל כנראה תחסל להם את הסיכויים.

העניין הוא שהעונה נוצרה סיטואציה מיוחדת מאוד עם הדחת הרוסיות והעלאת הבכירות מהיורוקאפ ליורוליג.
לתת בסוף לקבוצה קיקיונית (כולן שם כאלה) מקום ביורוליג כי כל החזקות כבר במפעל זה בעייתי מאוד.
A.Parker

הודעהעל ידי Blazergun » 20 אוקטובר 2022, 19:18

הלוואי שהפועל תגיע ליורוליג שנוכל לנצח אותם גם שם :)
סמל אישי של המשתמש
Blazergun

הודעהעל ידי עידן » 20 אוקטובר 2022, 19:26

A.Parker כתב:

אני לא חושב שיש להם סיכוי ריאלי לזכות, למרות שיש להם קבוצה לא רעה השנה.

בכל מקרה, אדרבא, שיעפילו. ביורוליג הם יספגו תבוסות, ויהיה נחמד דווקא לנצח אותם גם שם.
עידן

הודעהעל ידי A.Parker » 20 אוקטובר 2022, 20:10

עידן כתב:
A.Parker כתב:

אני לא חושב שיש להם סיכוי ריאלי לזכות, למרות שיש להם קבוצה לא רעה השנה.

בכל מקרה, אדרבא, שיעפילו. ביורוליג הם יספגו תבוסות, ויהיה נחמד דווקא לנצח אותם גם שם.

תראה איזה קבוצות בכירות יש שם ותבין שזה תרחיש אפשרי בהחלט.
A.Parker

הודעהעל ידי אחדשיודע » 21 אוקטובר 2022, 07:34

A.Parker כתב:
אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:

העניין הוא שהעונה נוצרה סיטואציה מיוחדת מאוד עם הדחת הרוסיות והעלאת הבכירות מהיורוקאפ ליורוליג.
לתת בסוף לקבוצה קיקיונית (כולן שם כאלה) מקום ביורוליג כי כל החזקות כבר במפעל זה בעייתי מאוד.

שמע, יש מקום אחד מובטח לזוכה. אומנם היורוליג הציבו תנאים מסוימים של גודל היכל (מעל 5000 מקומות - יצטרכו לשחק באולם אחר אם בטעות יעפילו) ויציבות כלכלית (שׁאין להם)/פייר פליי פיננסי, אבל הם די העלימו עין בכל מיני מקרים לאורך השנים האחרונות. נראה מה יהיה.

אגב - אני לא יודע בדיוק איך חלוקת הכספים של זכויות השידור ביורוליג עובדת היום (אין מספיק שקיפות), אבל הגיוני שמכבי תפגע בפן הכלכלי אם קבוצה ישראלית נוספת תעפיל למפעל. כלומר שהכספים שמגיעים מערוץ הספורט (הזכיין של שידורי היורוליג בישראל) יאלצו להתחלק עם אותה קבוצה. ולכן ככל הנראה הפדרמנים (שלא ששים להוציא כסף מהכיס) חששו בעבר מתרחיש שהפועל ירושלים תעפיל.
אחדשיודע

הודעהעל ידי omerk » 21 אוקטובר 2022, 12:16

אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:
אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:

שמע, יש מקום אחד מובטח לזוכה. אומנם היורוליג הציבו תנאים מסוימים של גודל היכל (מעל 5000 מקומות - יצטרכו לשחק באולם אחר אם בטעות יעפילו) ויציבות כלכלית (שׁאין להם)/פייר פליי פיננסי, אבל הם די העלימו עין בכל מיני מקרים לאורך השנים האחרונות. נראה מה יהיה.

אגב - אני לא יודע בדיוק איך חלוקת הכספים של זכויות השידור ביורוליג עובדת היום (אין מספיק שקיפות), אבל הגיוני שמכבי תפגע בפן הכלכלי אם קבוצה ישראלית נוספת תעפיל למפעל. כלומר שהכספים שמגיעים מערוץ הספורט (הזכיין של שידורי היורוליג בישראל) יאלצו להתחלק עם אותה קבוצה. ולכן ככל הנראה הפדרמנים (שלא ששים להוציא כסף מהכיס) חששו בעבר מתרחיש שהפועל ירושלים תעפיל.

נדמה לי שהמבנה הוא כך שאם ערוץ רוכש ספציפית זכויות שידור למשחקים של קבוצה זה מתחלק בין הקבוצה והיורוליג, אבל הערוץ גם בנפרד יכול לרכוש זכויות לתקצירים ולמשחק מרכזי ואלו הכנסות שהולכות ישירות ליורוליג והוא מחלק אותם בין הקבוצות, ללא קשר למדינה, ובגלל זה אני לא חושב שזה ישפיע על מכבי מהבחינה הזאת.

אם כבר האינטרס של מכבי פה למנוע כניסה של ישראלית נוספת היא פשוט פגיעה במותג כי עכשיו שמכבי כבר אין הישגים באירופה, וההישגים בישראל מוטלים בספק, מה כבר נשאר מהמותג של מכבי חוץ מההילה של "הנציגה הישראלית היחידה ביורוליג"? ואם רחמנא ליצלן גם קבוצה ישראלית תצליח בעונה מסוימת יותר ממכבי, זה בכלל יערער את כל היסודות של המותג והסטטוס קוו לגבי כמה זה סבבה שמכבי משוריינת בישראל
omerk

הודעהעל ידי Asf » 21 אוקטובר 2022, 12:41

אם נגיע למצב שקבוצה ישראלית מגיעה ליורוליג וגם מצליחה יותר ממכבי אז טוב מאוד שזה יערער את ההצדקה לשריון.

Sent from my Nokia 3210 using Fapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Asf

הודעהעל ידי אחדשיודע » 21 אוקטובר 2022, 12:49

omerk כתב:
אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:
אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:יש לנם סיכוי לא רע בכלל לזכות ביורוקאפ (שסופר חלשה השנה). רק שזה לא יגרום בטעות שיעפילו ליורוליג.

נדמה לי שהמבנה הוא כך שאם ערוץ רוכש ספציפית זכויות שידור למשחקים של קבוצה זה מתחלק בין הקבוצה והיורוליג, אבל הערוץ גם בנפרד יכול לרכוש זכויות לתקצירים ולמשחק מרכזי ואלו הכנסות שהולכות ישירות ליורוליג והוא מחלק אותם בין הקבוצות, ללא קשר למדינה, ובגלל זה אני לא חושב שזה ישפיע על מכבי מהבחינה הזאת.

אם כבר האינטרס של מכבי פה למנוע כניסה של ישראלית נוספת היא פשוט פגיעה במותג כי עכשיו שמכבי כבר אין הישגים באירופה, וההישגים בישראל מוטלים בספק, מה כבר נשאר מהמותג של מכבי חוץ מההילה של "הנציגה הישראלית היחידה ביורוליג"? ואם רחמנא ליצלן גם קבוצה ישראלית תצליח בעונה מסוימת יותר ממכבי, זה בכלל יערער את כל היסודות של המותג והסטטוס קוו לגבי כמה זה סבבה שמכבי משוריינת בישראל

לא לא. ערוץ הספורט רכש את זכויות השידור של היורוליג בישראל, לא ספציפית של מכבי. וכשאני אומר שאני לא יודע בדיוק, זה לא אומר שאני לא יודע בכלל. זה אומר שאני לא מכיר כל סעיף וסעיף בחלוקת הכספים של היורוליג (לא נחשפתי להכל וגם לא ניסיתי להתעמק בזה למען האמת), אבל את הרעיון הכללי אני מכיר, וגם פורסם על כך לא פעם בשנים האחרונות. היורוליג מקבל לידיו את הכספים של זכויות השידור, ומחלק אותם (לא באופן מלא) בין הקבוצות עפ״י כל מיני תנאים. אם אתה זוכר, הבעלים המשוגע של פאו התרעם לפני כשנתיים על אופן חלוקת הכספים של היורוליג. ומאז שעשה זאת, גם שינו את החלוקה. עד עונת 19/20 (עונות הקורונה), חילקו את הכספים בצורה הבאה: 46% מחלוקת הכספים של היורוליג היו הולכים לקבוצות עפ״י הישגיהן, בעוד 54% מהכספים היו מחולקים לקבוצות עפ״י המדינה שהם מגיעים ממנה (Market Pool) - על סמך הרווחים של היורוליג מאותה מדינה. החלוקה הזאת השתנתה החל מעונת 20/21 (אני מניח גם בעקבות התלונות המוצדקות של בעלי פאו וגם בעקבות הקורונה) מ-54%-46% ל-79%-21%.

אגב, חיפשתי ומצאתי את המקור הבא, שגם מסביר למה מכבי תקבל פחות כסף מהיורוליג אם קבוצה ישראלית נוספת תשתתף במפעל (פחות או יותר מה שאמרתי): https://chroniclingbasketball.net/tag/e ... iewership/

21-22 EuroLeague Regular Season Payouts

Market Pool Payments in €

Maccabi Tel Aviv: 3,145,881

Olympiacos and Panathinaikos: 2,681,625

Real Madrid and Barcelona: 2,319,424

Anadolu Efes, Olimpia Milano and Fenerbahçe: 1,275,000:

Baskonia: 1,140,768

Bayern München: 943,500

ASVEL and Žalgiris: 688,500

AS Monaco, Zenit, CSKA Moscow, UNICS Kazan, Crvena Zvezda and Alba Berlin: 200,000

The clubs who receive €200k from the market pool do so because they are not shareholders of ECA unlike the other clubs. CSKA is the only exception and there is an asterisk next their name on Mozzart Sport’s list. It is not clear for me whether CSKA is actually going to receive a downgraded €200k from the market pool, or not at all, and if so how is that all going to work out considering they own nearly 6% of ECA like the other 12 EuroLeague clubs which are going to retain their shares at least until after the 25-26 season.

The reason Maccabi Tel Aviv has the highest market pool payment is not because Israel is the most lucrative market, but because they don’t share their market pool income with another Israeli club. For instance, Panathinaikos and Olympiacos share the market pool cut of Greek TV rights which is at €10.5 million for the 21-22 season and the ACB clubs share the €15 million DAZN pays to broadcast EuroLeague in Spain. Israel’s broadcasting contract which started back in 16-17 with the format change ends after this season, and is at €5.3 million a season. Despite EuroLeague’s lower broadcasting income from Israel in comparison, Maccabi Tel Aviv doesn’t have to share their market pool income with another club, so they get to top the list. This is a payout phenomenon that is common to observe in UEFA’s club competitions as well.

מה שכן - לפי הסכומים הנ״ל, אפשר לשער שאם קבוצה ישראלית תעפיל דרך היורוקאפ ולא באמצעות חוזה כמו של מכבי (שנמנית בין המשוריינות/בעלים), אז היא תקח רק חלק קטן מהרווחים. כלומר, לא תתחלק שווה בשווה עם מכבי. אם כי כאמור, אני לא מכיר את הקריטריונים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי A.Parker » 21 אוקטובר 2022, 14:53

מעניין...
אז ההכנסה של מכבי גדלה לפני שנה ובפועל התקציב לא עלה אפילו השנה. יפה מאוד.
A.Parker

הודעהעל ידי omerk » 21 אוקטובר 2022, 15:24

אחדשיודע כתב:
omerk כתב:
אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:[quote="אחדשיודע"

לא לא. ערוץ הספורט רכש את זכויות השידור של היורוליג בישראל, לא ספציפית של מכבי. וכשאני אומר שאני לא יודע בדיוק, זה לא אומר שאני לא יודע בכלל. זה אומר שאני לא מכיר כל סעיף וסעיף בחלוקת הכספים של היורוליג (לא נחשפתי להכל וגם לא ניסיתי להתעמק בזה למען האמת), אבל את הרעיון הכללי אני מכיר, וגם פורסם על כך לא פעם בשנים האחרונות. היורוליג מקבל לידיו את הכספים של זכויות השידור, ומחלק אותם (לא באופן מלא) בין הקבוצות עפ״י כל מיני תנאים. אם אתה זוכר, הבעלים המשוגע של פאו התרעם לפני כשנתיים על אופן חלוקת הכספים של היורוליג. ומאז שעשה זאת, גם שינו את החלוקה. עד עונת 19/20 (עונות הקורונה), חילקו את הכספים בצורה הבאה: 46% מחלוקת הכספים של היורוליג היו הולכים לקבוצות עפ״י הישגיהן, בעוד 54% מהכספים היו מחולקים לקבוצות עפ״י המדינה שהם מגיעים ממנה (Market Pool) - על סמך הרווחים של היורוליג מאותה מדינה. החלוקה הזאת השתנתה החל מעונת 20/21 (אני מניח גם בעקבות התלונות המוצדקות של בעלי פאו וגם בעקבות הקורונה) מ-54%-46% ל-79%-21%.

אגב, חיפשתי ומצאתי את המקור הבא, שגם מסביר למה מכבי תקבל פחות כסף מהיורוליג אם קבוצה ישראלית נוספת תשתתף במפעל (פחות או יותר מה שאמרתי): https://chroniclingbasketball.net/tag/euroleague-viewership/

21-22 EuroLeague Regular Season Payouts

Market Pool Payments in €

Maccabi Tel Aviv: 3,145,881

Olympiacos and Panathinaikos: 2,681,625

Real Madrid and Barcelona: 2,319,424

Anadolu Efes, Olimpia Milano and Fenerbahçe: 1,275,000:

Baskonia: 1,140,768

Bayern München: 943,500

ASVEL and Žalgiris: 688,500

AS Monaco, Zenit, CSKA Moscow, UNICS Kazan, Crvena Zvezda and Alba Berlin: 200,000

The clubs who receive €200k from the market pool do so because they are not shareholders of ECA unlike the other clubs. CSKA is the only exception and there is an asterisk next their name on Mozzart Sport’s list. It is not clear for me whether CSKA is actually going to receive a downgraded €200k from the market pool, or not at all, and if so how is that all going to work out considering they own nearly 6% of ECA like the other 12 EuroLeague clubs which are going to retain their shares at least until after the 25-26 season.

The reason Maccabi Tel Aviv has the highest market pool payment is not because Israel is the most lucrative market, but because they don’t share their market pool income with another Israeli club. For instance, Panathinaikos and Olympiacos share the market pool cut of Greek TV rights which is at €10.5 million for the 21-22 season and the ACB clubs share the €15 million DAZN pays to broadcast EuroLeague in Spain. Israel’s broadcasting contract which started back in 16-17 with the format change ends after this season, and is at €5.3 million a season. Despite EuroLeague’s lower broadcasting income from Israel in comparison, Maccabi Tel Aviv doesn’t have to share their market pool income with another club, so they get to top the list. This is a payout phenomenon that is common to observe in UEFA’s club competitions as well.

מה שכן - לפי הסכומים הנ״ל, אפשר לשער שאם קבוצה ישראלית תעפיל דרך היורוקאפ ולא באמצעות חוזה כמו של מכבי (שנמנית בין המשוריינות/בעלים), אז היא תקח רק חלק קטן מהרווחים. כלומר, לא תתחלק שווה בשווה עם מכבי. אם כי כאמור, אני לא מכיר את הקריטריונים.

מעניין מה שאתה אומר לא ידעתי את זה.
שיטה די טפשית האמת והיא דוגמה קטנה כנראה למה פיננסית זו ליגה כושלת.

למה שלא יתמחרו את המשחקים של כל קבוצה לפי הגודל שוק שמביאה והביקוש שלה?
לצורך העניין, לא הגיוני שקבוצה כמו דרושאפקה, עם כמות אוהדים של מכבי פ"ת, תקבל אותו סכום כמו פנרבחצ׳ה או אנאדולו.
בכללי לא הגיוני שקבוצה "תענש" רק כי ביורוליג החליטו שרירותית לתת כרטיס חופשי לקבוצה נוספת מאותה מדינה?

איך קבוצה אמורה לתכנן את התקציב שלה כאשר היורוליג טורח להודיע על הכרטיסים החופשיים באזור יוני-יולי בלבד ויש סיכוי שידחפו שם עוד קבוצה מהמדינה שלהם, מה שינגוס להם בתקציב? התנהלות חובבנית
omerk

הודעהעל ידי אחדשיודע » 21 אוקטובר 2022, 17:10

אבל שים לב למה שכתבתי בסוף. קבוצה שמעפילה דרך היורוקאפ או כרטיס חופשי, לא מקבלת את אותו נתח כמו קבוצה משוריינת. את זה אפשר לראות לפי המספרים - כי את הקריטריונים אנחנו לא מכירים. קבוצות כמו באיירן (גרמניה) ו-וילרבאן (צרפת), שזכו לרישיון ארוך טווח לפני יותר משנה, מקבלות יותר מאלבה ברלין (שקיבלה כרטיס חופשי לשנתיים) ומונאקו (העפילה דרך היורוקאפ). אז כנראה שאם קבוצה ישראלית תעפיל דרך היורוקאפ או תקבל כרטיס חופשי, היא תקבל רק סכום קטן ממה שהיה מיועד למכבי - ולא נתח משמעותי. לעומת זאת, אם היו מעניקים להפועל ירושלים שיריון ארוך טווח כמו שאורי אלון שאף בזמנו לקבל - התמונה הייתה כנראה משתנה במעט.

מעבר לכך, ניתן לראות שריאל מדריד וברצלונה קיבלו פי 2 מבאסקוניה, שגם היא מחזיקה ברישיון A. אז זה לא שחור או לבן, וכנראה שיש החלטה ששתי הקבוצות הבכירות בספרד (אם לפי מיקום בטבלה, לפי רייטינג או כל דבר אחר) יתחלקו כל אחת ב-40% של ה-Market Pool והקבוצה השלישית ב-20%. שוב, אנחנו לא מכירים את כל הסעיפים, אז קשה להגיד בדיוק איך הדברים מתנהלים. מה שבטוח, אין מספיק שקיפות. ובחלוקה הקודמת (54%%-46%) זה היה יותר גרוע ופחות הגיוני.
נערך לאחרונה על ידי אחדשיודע בתאריך 21 אוקטובר 2022, 18:04, נערך 4 פעמים בסך הכל.
אחדשיודע

הבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot], Shay_uzan ו־12 אורחים