המשחק הקרוב: הפועל חולון נגד מכבי Playtika ת"א, 4 במאי, שבת, 21:00

מחשבות לעונת 2024/25

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2024/25

הודעהעל ידי עידן » 23 אפריל 2024, 13:07

מילוס כתב:רק שאלה
איזה "שחקן בכיר" ירצה להשאר במכבי אם יהפכו לאלבה ברלין שמשחקת בלי צופים מיליוני קמ' מהבית?
הרי לורנזו, לפי פרסומים זרים, כבר עכשיו בדרך החוצה.
ניבו בחוץ
בולדווין וקולסון הם שני שחקנים שהם אנדר-פייד + אנדר-אצ'יברס - ויכולים בקלות לקבל חוזים מנופחים מקבוצות שבאמת יכולות ללכת עד הסוף.

אז אם הבעלים לא מעמידים תקציב ראוי - מה נשאר פה כדי להשאיר (או למשוך) שחקנים תחרותיים-מבוקשים שהקריירה שלהם תלויה באוויר?

קראתי את הקשקושים בוואלה ספורט על סנריו של להשאיר כוכב-שניים לצד קבוצת קטקטים לואוקוסט - וזו כתבה ספקולטיבית ברמה מאוד נמוכה, כי היא מתעלמת מהדבר הכי חשוב: הרצונות של השחקנים. יש כוכב יורוליג שיהיה מוכן לשחק בקבוצה לא-תחרותית, בלי מגרש ביתי, בלי אוהדים ועם תקציב מקוצץ? אפילו חלק מהישראלים יהיה קשה להשאיר ככה.

נראה לי שכולנו יכולנו להבין מהכתבה על בולדווין בספורט5 ש: 1. לו ולאשתו כבר מזמן נמאס מהמצב, 2. הוא ממש לא ציוני, 3. כדי להחליט לגבי העונה הבאה, הוא מחכה לראות אם יהיה שינוי מהותי בחודש הקרוב (ולא יהיה).
ולא, החוזה שלו לא ישאיר אותו פה באם יבקש לעזוב.

במצב הנוכחי נאלץ להתחיל מהתחלה.

קודם כל - טוב שחזרת לכתוב כאן :)

אני בגדול מסכים איתך. לגבי הכתבה בוואלה - דווקא בסנריו של "אלבה ברלין" שתיארת, גם שם כתבו שלא יישאר אף כוכב.
לגבי ישראלים - פה אני פחות מסכים. למה שיהיה קשה להשאיר אותם? איזה ישראלים כבר יכולים לשחק בקבוצת יורוליג שהיא לא מכבי? אפשר לספור אותם על כף יד אחת, וגם מתוכם (נניח בלאט) זו תהיה קבוצת תחתית ביורוליג אם לא יישארו במכבי. שלא לדבר על מצב שבו אם המלחמה תימשך גם לעונה הבאה, יהיה עוד יותר קשה לישראלים לשחק בחו"ל, בטח במדינות שפחות ידידותיות אלינו כרגע. בכדורגל רואים את זה כבר גם במדינות שהן לא טורקיה.

אני לא חושב שצריך שינוי מהותי בחודש הקרוב, אבל כן צריך שינוי מהותי עד הקיץ (נניח עד יולי) כדי שיהיה סיכוי שמכבי תוכל להעמיד קבוצה סבירה בעונה הבאה.
עידן

הודעהעל ידי מילוס » 23 אפריל 2024, 17:44

תודה, נקווה שלא יהיו הפתעות.. :)

אני חושב שגם במצב ביניים יהיה מאוד קשה להשאיר את אחד מארבעת המובילים של מכבי. למה להם? סיטואציה לא נוחה, לא רווחית, לא ספורטיבית ולא תחרותית עבור חבר'ה שכל קונטנדרית תשמח לשדרג. וכאמור, בינואר למדנו שחוזה או לא חוזה - כששחקן לא מרוצה, אי אפשר להחזיק אותו בכח.

לגבי ישראלים, אני רק יכול להניח שאם יבקשו מסורקין או בלאט לקצץ ב-40%, סתם זורק, זה לא יעבור. ואני בכוונה מציין שני שמות שבשנה-שנתיים האחרונות הראו גרף שיפור יפה והוכיחו שהם מסוגלים לשחק כדורסל יורוליג כזה ואחר גם מחוץ למכבי. או אפילו מחוץ ליורוליג - יורוקאפ, מרכז ליגה ספרדית, עבור כסף עדיף ותפקיד מרכזי יותר.
לחיות על מזוודות בלי בית זו חווייה קשוחה מאוד שהדרך היחידה להתעלות עליה היא אולי פיצוי ברמה הכספית - ולא שנמוך.

לגבי בולדווין והחודש הקרוב (כמובן שזה משהו שאני אישית הסקתי מבין השורות) - כמו שאנחנו מכירים, לקראת סוף מאי-תחילת יוני קבוצות מתחילות לבשל מהלכים לעונה הבאה ושם עוד יש להן משבצות פנויות ותקציב להשקיע.. וכשב-1.6 קבוצה טורקית/ספרדית/צרפתית תניח לבולדווין הצעה של 3 מיליון על השולחן, אני לא רואה שום סיטואציה שתחזיק אותו או תגרום לו לרצות להמתין לראות מה נסראללה החליט, באיזה מדינה הוא יגור וכמה כסף מכבי תוכל לשלם. אני די סקפטי לצערי. וזה חבל, כי הוא פאקין שחקן והשנה ראיתי אולי 5 משחקים שלו :(
מילוס

הודעהעל ידי עידן » 23 אפריל 2024, 18:55

אני לא רואה מצב שבו יקצצו לשחקנים הישראלים 40% בשכר. בלאט כבר היה בקבוצת תחתית ביורוליג, הוא לא קיבל שם ככל הידוע לי יותר כסף, ובטח שזה לא היה במעמד מקצועי גבוה יותר.

וכמו שכתבתי, הרבה מקומות בעייתים עכשיו בעולם לישראלים. אני לא חושב שקבוצה ספרדית (בסקוניה, נניח) תיקח כרגע ישראלי. קבוצות צמרת לא ייקחו כרגע ישראלי כי גם ככה אין ישראלי ברמה, ובכלל אני חושב שבמצב מלחמה, להיות במדינה זרה ולא בהכרח באווירה ידידותית הרחק מהמשפחה שנמצאת בארץ זה לא קל. לדעתי אם המלחמה תימשך, הכיוון יהיה שיותר ישראלים יחזרו לארץ מאשר ההיפך, ורואים את זה כבר כיום.

לגבי בולדווין - יש לו חוזה לעונה הבאה. אם קבוצה תרצה אותו בסוף מאי/תחילת יוני, היא תצטרך לשלם בייאאוט גבוה בנוסף לחוזה גבוה. זה כמובן אפשרי, אבל לדעתי יש לנו עוד (קצת) זמן לפני שהקבוצה תתפרק לגמרי.
עידן

הודעהעל ידי Jazzman » 23 אפריל 2024, 20:29

או שהמלחמה תיגמר או שהמועדון ייגמר. כרגע נראה שהמצב פה הולך להיות קשה עוד שנים. ללא שום קשר להשקעת הבעלים העלובה, אי אפשר יהיה לקיים מועדון תחרותי במצב הזה
Jazzman

הודעהעל ידי אליאור » 02 מאי 2024, 23:56

מה שאני לא מבין זה איך אחד כמו אדלסון לוקח את הפועל ירושלים, ועכשיו ספרא עם המיליארדים שלו לוקח את הפועל תל אביב בכדורגל, אבל אין אף מיליארדר עשיר יהודי שירצה לקחת את מכבי שזה מועדון עם היסטוריה וקהל?
אליאור

הודעהעל ידי A.Parker » 03 מאי 2024, 00:02

המון רוצים, ההנהלה לא רוצה למכור.
A.Parker

הודעהעל ידי מרסר » 03 מאי 2024, 00:06

A.Parker כתב:המון רוצים, ההנהלה לא רוצה למכור.

נכון, וגם לא רוצים להכניס שותפים עם הרבה כסף שישפיעו על תקציב השחקנים, אלא כאלה שלא מפריעים יותר מידי כמו שני בעלי המניות האמריקאים שכמעט לא מוזכרים.
מרסר

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־25 אורחים