המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

סל קליטה: מה הספקנו ללמוד על הרכש של מכבי תל אביב?

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סל קליטה: מה הספקנו ללמוד על הרכש של מכבי תל אביב?

הודעהעל ידי jol9 » 06 אוקטובר 2011, 15:38

כתבה נחמדה סה"כ. די חוזר על הדברים שנאמרו כאן.

ההשוואה ההגנתית של ג'יימס לנייט היא מעניינת. לא חשבתי על זה לפני, אבל יש בזה משהו. הבעיה היא שלשון אין את הכשרון הגדול שהיה לנייט בצד ההתקפי.

אני דווקא רציתי להתייחס לנושא ההגנה הלוחצת וה"שיטה" של דייויד. בעיניי זה מצויין שמאמן לוקח את הכיוון שהוא מאמין בו, ומלביש את זה על השחקנים שלו.
זה די דומה למה שהולך בקאחה כבר שנים. בסופו של דבר, שחקנים טובים וכשרוניים יצליחו להתאים את עצמם לשיטה ולהפוך להיות שחקנים מצויינים.

דייויד הפך את פארגו לאחד הגארדים הטובים ביבשת, את סופו לאחד משחקני הפנים המעולים שיש, את פרקינס הוא שדרג למעמד של שחקן מבוקש מאוד באירופה,
את גיא פניני הוא הפך לסופר שוטר ולשומר טוב מאוד, את צ'אק הוא הביא לפסגת הקריירה שלו וכו'.
אני בטוח שדייויד יוכל לעשות את אותם הדברים גם עם סמית', ג'יימס, אוחיון וכמובן פארמר ואולי אפילו ג'ון שאייר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 06 אוקטובר 2011, 15:51

jol9 כתב:כתבה נחמדה סה"כ. די חוזר על הדברים שנאמרו כאן.

ההשוואה ההגנתית של ג'יימס לנייט היא מעניינת. לא חשבתי על זה לפני, אבל יש בזה משהו. הבעיה היא שלשון אין את הכשרון הגדול שהיה לנייט בצד ההתקפי.

אני דווקא רציתי להתייחס לנושא ההגנה הלוחצת וה"שיטה" של דייויד. בעיניי זה מצויין שמאמן לוקח את הכיוון שהוא מאמין בו, ומלביש את זה על השחקנים שלו.
זה די דומה למה שהולך בקאחה כבר שנים. בסופו של דבר, שחקנים טובים וכשרוניים יצליחו להתאים את עצמם לשיטה ולהפוך להיות שחקנים מצויינים.

דייויד הפך את פארגו לאחד הגארדים הטובים ביבשת, את סופו לאחד משחקני הפנים המעולים שיש, את פרקינס הוא שדרג למעמד של שחקן מבוקש מאוד באירופה,
את גיא פניני הוא הפך לסופר שוטר ולשומר טוב מאוד, את צ'אק הוא הביא לפסגת הקריירה שלו וכו'.
אני בטוח שדייויד יוכל לעשות את אותם הדברים גם עם סמית', ג'יימס, אוחיון וכמובן פארמר ואולי אפילו ג'ון שאייר.

גם אחרי שפרקינס,פארגו ואידסון עזבו לא היה לי ספק שאפשר להמשיך עם אותה הגנת לחץ..
אולי לא באותה רמה אבל בהחלט באותה שיטה..
לבלאט אין את פארגו,פרקינס ואידסון בנבחרת רוסיה ואפילו לא קרוב..אבל הוא הצליח להיות המאמן של הנבחרת ההגנתית הכי טובה בטורניר..

הגנת הלחץ של מכבי עזרה לקבוצה לפני שנה נגד קבוצות חלשות..אבל כשהיינו צריכים לשחק נגד קבוצות כמו ברצלונה וקאחה לאבורל(פעמיים וחצי)זה לא עבד..פשוט כי לא הייתה לנו התקפה בגלל שחקנים מוגבלים התקפית כאלה ואחרים..
אם מכבי יוכלו לשלב הגנה טובה+התקפה יהיה מצויין..אבל אני פשוט מחכה שהכל יתחבר..גם כל השחקנים,גם שהסטטיסטיקות יתיישרו וגם שההגנה תשתפר..כי כרגע רואים יופי של הגנה נגד מובילי כדור מאוד מוגבלים אבל הלחץ לא תמיד מגיע בזמן או מהשחקנים הנכונים וגם היציאה לשלשות לוקה בחסר כרגע..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 06 אוקטובר 2011, 16:17

כמו שכתבתי בשרשור אחר, דייויד ומכבי זה לא רק לחץ. למכבי יש שיטת משחק הגנתית גם בלי הלחץ, ובהתקפה כמובן שיש לא מעט כלים טובים.
אם פארמר נשאר, אז אפשר להגיד אולי שמכבי אף התחזקה התקפית ביחס לעונה האחרונה, ולכן התלות בחטיפות ובמתפרצות תהיה נמוכה יותר.

מעבר לכך אני מסכים עם מה שאמרת. הדברים יתיישרו ומכבי תתפוס כיוון ברור יותר ככל שהזמן יעבור. אני באמת חושב שלמכבי יש היום את אחד המאמנים הטובים ביבשת
והאיש הזה הוא נכס, כי הוא יכול לממש את החזון הלא בזבזני של ההנהלה, ואת הרצון של האוהדים שהקבוצה תתמודד הכי למעלה שיש.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Allan Turing » 07 אוקטובר 2011, 13:23

אני כל הזמן שומע שאנשים מקווים שפארמר ישאר, וכמובן גם אני רוצה בזה.
אך צריך לזכור, שאם שביתת הנבא נמשכת, מכבי ממש לא מועמדת לזכיה, ונראה לי שאפילו לא לפיינל פור.
אפס ומילאנו התחמשו, ברצלונה תצרף את האחים גאסול שכבר מתאמנים שם, קירלנקו מצטרף לסגל טוב גם ככה של צסק"א, ונוביצקי על סף חתימה בריאל.
לא רוצה להיות לוזר, אבל מול שחקנים כאלה אנחנו לא פייבוריטים.
סמל אישי של המשתמש
Allan Turing

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־131 אורחים