המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

ליאור אליהו

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

ליאור אליהו

הודעהעל ידי שחף » 20 אוקטובר 2011, 23:29

מגיעות לו המון מחמאות. עבד המון על משחק הפוסט אפ שלו בשנים האחרונות ורואים את זה. עשה בית ספר היום לכל מי ששמר עליו כולל סמול פורוורד לגיטימי בליגה הטובה בעולם. בניגוד למה ששלח וצביקה אמרו, יכולת מסירה מצויינת וקריאה טובה של המשחק תמיד הייתה לו. מה שכן, הוא שיפר את ההגנה שלו ובעיקר את האכפתיות שלו בתחום הזה כי שומר מדהים הוא לא יהיה אף פעם. חבל שלא עבד על הקליעה יותר- זה בערך הדבר היחיד שמפריד בינו לבין ה-NBA. שמח שהוא בקבוצה, בתקווה שבפיינל פור הבא שנגיע אליו איתו הוא יהיה טוב יותר מבשנה שעברה.
שחף

Re: ליאור אליהו

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 אוקטובר 2011, 23:30

הוא עשה את מה שדרשתי ממנו כבר שנה וחצי..בנוסף לנקודות וגאונות התקפית הוא התחיל לקחת ריבאונדים כיאה לשחקן גבוה עם ידיים ארוכות..
אם כל משחק הוא יעשה 15+7 לפחות..הוא לגמרי יזנק לטופ3 של ה-PF באירופה ולא יהיה על זה ויכוח בכלל..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שחף » 20 אוקטובר 2011, 23:35

אני לא יודע אם כל משחק הוא יעשה 15+7. היום הרבה שחקנים היו חלשים וליאור התעלה. צריך לזכור שליאור נחות פיזית(מבחינת מסה, לא גובה או מוטת זרועות) מרוב מספרי ה-4 שהוא פוגש ביורוליג. חבר'ה כמו פוטסיס, רייס ואפילו טלטוביץ' שחקנים יותר חזקים ממנו. זה משמעותי בכל מה שקשור למאבק על ריבאונד או לפוסט אפים(זוכרים איך גבוהים בליגה שלנו עשו בית ספר לפישר על ה-2.11 מ' שלו?).
שחף

הודעהעל ידי roy1000 » 20 אוקטובר 2011, 23:37

שחף כתב:אני לא יודע אם כל משחק הוא יעשה 15+7. היום הרבה שחקנים היו חלשים וליאור התעלה. צריך לזכור שליאור נחות פיזית(מבחינת מסה, לא גובה או מוטת זרועות) מרוב מספרי ה-4 שהוא פוגש ביורוליג. חבר'ה כמו פוטסיס, רייס ואפילו טלטוביץ' שחקנים יותר חזקים ממנו. זה משמעותי בכל מה שקשור למאבק על ריבאונד או לפוסט אפים(זוכרים איך גבוהים בליגה שלנו עשו בית ספר לפישר על ה-2.11 מ' שלו?).

אליהו יותר חזק ממה שהוא נראה והוא ריבאונדר לא רע בכלל. השחקן הכי טוב של מכבי ללא שום ספק.
roy1000

הודעהעל ידי kubachrick » 20 אוקטובר 2011, 23:38

ליאור נחות מבחינת מסה,כמעט מכל שחקן 2.00 ומעלה שתציב מולו.
העניין הוא שליאור לא מסתמך על מסה,אלא על מהירות וראיית משחק יוצאת מן הכלל.
kubachrick

הודעהעל ידי שחף » 20 אוקטובר 2011, 23:38

roy1000 כתב:
שחף כתב:אני לא יודע אם כל משחק הוא יעשה 15+7. היום הרבה שחקנים היו חלשים וליאור התעלה. צריך לזכור שליאור נחות פיזית(מבחינת מסה, לא גובה או מוטת זרועות) מרוב מספרי ה-4 שהוא פוגש ביורוליג. חבר'ה כמו פוטסיס, רייס ואפילו טלטוביץ' שחקנים יותר חזקים ממנו. זה משמעותי בכל מה שקשור למאבק על ריבאונד או לפוסט אפים(זוכרים איך גבוהים בליגה שלנו עשו בית ספר לפישר על ה-2.11 מ' שלו?).

אליהו יותר חזק ממה שהוא נראה והוא ריבאונדר לא רע בכלל. השחקן הכי טוב של מכבי ללא שום ספק.

לא הייתי מסתנוור מהמשחק הזה. מה עם סופו ופארמר(משחק מסריח, אבל חזר מפציעה. בקושי הזכירו את זה).
שחף

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 אוקטובר 2011, 23:38

הוא היה ריבאונדר מצויין לפני שהוא עשה לקאחה(משהו כמו 6 ריבאונדים למשחק)..
גם כדיר היה בנחיתות פיזית באליפות אירופה בכל שלבי התחרות..הוא עדיין עשה משחק של 10 ריבאונדים..
ריבאונדים זה לפעמים יותר רצון מאשר יכולת..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שחף » 20 אוקטובר 2011, 23:42

כדיר יותר חזק מליאור... חוץ מזה שהנבחרת שלנו שיחקה בלי סנטר ומישהו היה צריך לאסוף את הריבאונדים. ריבאונד לא קשור לגובה, דניס רודמן עשה ממוצע קריירה של 13 ריבאונדים ו-5 עונות עם יותר מ-15 ריבאונדים עם 2.03 מ'. מצד שני יש ב-NBA סבן פוטרים כמו בארנייני שלא מגיעים ל-9 ריבאונדים למשחק...
שחף

הודעהעל ידי jol9 » 20 אוקטובר 2011, 23:44

אני מרגיש משום מה שהוא לא מקבל את הקרדיט. אם סופו היה תופס משחק כזה, אז הוא מקבל כדור אחרי כדור. ליאור הפך להיות לסוג של ברירת מחדל
אחרי שראו ששום דבר אחר לא הולך.
אולי אם הוא היה האופציה הראשונה של מכבי גם במחצית הראשונה, אז הוא היה עוזר גם להכניס עוד שחקנים למשחק וגם מעלה את הסקור של הקבוצה.

בלי קשר, ליאור הוא באמת עילוי יוצא דופן בהתקפה, ואני מקווה שהוא ימשיך ויטפס עוד ועוד, כי בעונה הזאת מכבי די תלויה בו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 20 אוקטובר 2011, 23:53

שחף כתב:כדיר יותר חזק מליאור... חוץ מזה שהנבחרת שלנו שיחקה בלי סנטר ומישהו היה צריך לאסוף את הריבאונדים. ריבאונד לא קשור לגובה, דניס רודמן עשה ממוצע קריירה של 13 ריבאונדים ו-5 עונות עם יותר מ-15 ריבאונדים עם 2.03 מ'. מצד שני יש ב-NBA סבן פוטרים כמו בארנייני שלא מגיעים ל-9 ריבאונדים למשחק...

יותר מהכל אפשר לתת כדוגמא עונה ספציפית אחת, שבה לשחקן הגבוה ביותר בNBA (נדמה לי שזה היה מיורסאן) היה פחות רב' מאשר
לשחקן הכי נמוך בNBA (נדמה לי שזה היה בוגס), והיה בינהם איזה 80 ס"מ הבדל...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 21 אוקטובר 2011, 00:07

ליאור נתן היום משחק אדיר, אחד הטובים ביותר שלו ביורוליג. חבל שזה לא הספיק.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שחף » 21 אוקטובר 2011, 00:12

jol9 כתב:
שחף כתב:כדיר יותר חזק מליאור... חוץ מזה שהנבחרת שלנו שיחקה בלי סנטר ומישהו היה צריך לאסוף את הריבאונדים. ריבאונד לא קשור לגובה, דניס רודמן עשה ממוצע קריירה של 13 ריבאונדים ו-5 עונות עם יותר מ-15 ריבאונדים עם 2.03 מ'. מצד שני יש ב-NBA סבן פוטרים כמו בארנייני שלא מגיעים ל-9 ריבאונדים למשחק...

יותר מהכל אפשר לתת כדוגמא עונה ספציפית אחת, שבה לשחקן הגבוה ביותר בNBA (נדמה לי שזה היה מיורסאן) היה פחות רב' מאשר
לשחקן הכי נמוך בNBA (נדמה לי שזה היה בוגס), והיה בינהם איזה 80 ס"מ הבדל...

אני זוכר את נייט האפמן מתעלל בשרוך הזה ביד אליהו. לא צריך אבל ללכת כל כך רחוק, סופו 2.08 מ' עם נעליים, פרקינס 1.90 מ' או משהו כזה, והוא לקח כמעט ריבאונד וחצי בממוצע למשחק יותר מסופו.
שחף

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 אוקטובר 2011, 00:20

ליאור היה ונשאר שחקן פנטסטי.
בניגוד לכל הדיבורים והביקורת, הוא ממשיך להשתפר ובד בבד, עושה בדיוק את מה שהוא עשה כ"כ טוב לאורך השנים האחרונות.
לדעתי, גם בעונה שעברה הוא היה אחד השחקנים החשובים ביותר של מכבי ואחד הבודדים שבאמת היה שחקן יוצר. חבל שהוא נבלע קצת בצל של כל המחמאות על פרקינס ואידסון.

אני גם רוצה לחזק את דבריו של יוני על כך שאליהו לא מוערך מספיק.
בקיץ שעבר (לא הקודם, אלא זה שלפניו), היו לא מעט אנשים שסלדו מהחתמתו של אליהו, ואפילו כאלה שהעדיפו על-פניו את אלישי כדיר הרחמנא ליצלן.
נראה שכאשר יש איזשהו שחקן ישראלי טוב, תמיד תהיה כלפיו הרבה ביקורת.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי Runner30 » 21 אוקטובר 2011, 02:05

הוא גם שיפר את ההגנה, לפחות את הרצון.
בקצב הזה בשנה הבאה הוא בNBA (או ב-Charity league שלהם).
Runner30

הודעהעל ידי jol9 » 21 אוקטובר 2011, 07:10

חביב אורנג'ד כתב:ליאור היה ונשאר שחקן פנטסטי.
בניגוד לכל הדיבורים והביקורת, הוא ממשיך להשתפר ובד בבד, עושה בדיוק את מה שהוא עשה כ"כ טוב לאורך השנים האחרונות.
לדעתי, גם בעונה שעברה הוא היה אחד השחקנים החשובים ביותר של מכבי ואחד הבודדים שבאמת היה שחקן יוצר. חבל שהוא נבלע קצת בצל של כל המחמאות על פרקינס ואידסון.

אני גם רוצה לחזק את דבריו של יוני על כך שאליהו לא מוערך מספיק.
בקיץ שעבר (לא הקודם, אלא זה שלפניו), היו לא מעט אנשים שסלדו מהחתמתו של אליהו, ואפילו כאלה שהעדיפו על-פניו את אלישי כדיר הרחמנא ליצלן.
נראה שכאשר יש איזשהו שחקן ישראלי טוב, תמיד תהיה כלפיו הרבה ביקורת.

כדיר.... :nonono :nonono

הטענה היחידה שאפשר להפנות לליאור מתחילת העונה היא שבגללו בעצם לא ממש מוצאים מקום למילאן מצ'באן.

הוא באמת נמצא בכושר פנטסטי, ואני חושב שדייויד חייב להעביר אליו חלק ממשקל הכובד של ההתקפה, כי לפעמים נראה שהכדור הולך לליאור במקרה - בסוף התקפה, כשההתקפה תקועה וכו'.
מגיע לו ולנו יותר מזה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Ido_Maccabi » 21 אוקטובר 2011, 07:24

ליאור שחקן נהדר... גם את ההגנה הוא שיפר. נכון, הוא לא סטופר הגנתי ויש לו עוד הרבה להתקדם, אבל נתפסו פה לקטע הזה של "ליאור לא שומר" הרבה יותר מדי.
התנועה בלי כדור שלו היא לדעתי הטובה באירופה, הוא מהווה יתרון נהדר כי לא קולטים מאיפה הוא זורק, ובאיזה מצבים. קצת יותר פיזיות, והכל יהיה טוב
Ido_Maccabi

הודעהעל ידי Allan Turing » 21 אוקטובר 2011, 16:07

ליאור באמת מעולה. השומר שלו לא יכול לשמור עליו, כי גם ליאור לא בטוח מה הוא הולך לעשות בשניה הבאה.
אבל יש שתי בעיות עם ליאור; בתחילת העונה הוא בד"כ טוב, וברגעים המכריעים נעלם. לא פחות בעייתי, כשהוא משחק, המשחק שלנו לא יכול להיות בנוי על סופו,
כי ליאור חי באיזור הצבע. כל עוד לליאור אין קליעה מחצי מרחק, הוא לא יוכל להיות יעיל עם סופו באותו הרכב.
סמל אישי של המשתמש
Allan Turing

הודעהעל ידי jol9 » 21 אוקטובר 2011, 18:53

Allan Turing כתב:ליאור באמת מעולה. השומר שלו לא יכול לשמור עליו, כי גם ליאור לא בטוח מה הוא הולך לעשות בשניה הבאה.
אבל יש שתי בעיות עם ליאור; בתחילת העונה הוא בד"כ טוב, וברגעים המכריעים נעלם. לא פחות בעייתי, כשהוא משחק, המשחק שלנו לא יכול להיות בנוי על סופו,
כי ליאור חי באיזור הצבע. כל עוד לליאור אין קליעה מחצי מרחק, הוא לא יוכל להיות יעיל עם סופו באותו הרכב.

אנחנו בתחילת עונה, לא? אז כדאי לנצל את היכולת שלו כמה שיותר. אני לא מסכים שהוא לא יכול לשחק ליד סופו ולהצטיין.
הם שחקנים שונים, ולמרות ששניהם חיים באיזור הצבע, הם יכולים גם להסתדר. אני כן מסכים שדי קשה לראות את שניהם נותנים משחק של 20+ נקודות כל אחד,
אבל שניהן בהחלט יכולים להצטיין ביחד.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי EulGam05 » 22 אוקטובר 2011, 18:29

ליאור שחקן מצוין והדברים שהוא יודע לעשות מאד קשה ללמד (אם בכלל) רק שפה בארץ כשמדברים עליו יש תמיד נטייה להתרכז דווקא בחסרונות שלו (הגנה, קליעה) ולקחת את מה שהוא כן יודע לעשות כמובן מאליו. אם לליאור הייתה יכולת לקלוע אז לא היה לו מה לחפש באירופה ואם הוא היה רק שומר אישי טוב יותר אז הוא אולי לא היה ב-NBA אבל לדעתי היה יושב על חוזה מאד שמן בספרד (הרבה יותר ממה שקיבל בקאחה).

אולי השנה התפיסה הזאת לגביו תשתנה כי עושה רושם שעפר שלח גילה לפתע שליאור יודע גם למסור, להוביל כדור ואפילו לקלוע ליד הסל אז הוא התחיל לפמפם יותר את היתרונות שלו במקום החסרונות.
EulGam05

הודעהעל ידי kubachrick » 22 אוקטובר 2011, 18:38

ליאור פורח...
הגעתי למסקנה שליאור ביום טוב בלתי ניתן לעצירה,לא משנה מי שומר עליו,באירופה ובנבא,לכן אם יש מצב שמכבי נתקעת בהתקפה לעבוד על ליאור בכל מחיר,
הוא שחקן מהיר ויש לו תפיסה נהדרת של כדורים בכל מצב,בנוסף לכך שהוא אחד הגבוהים היחידים שאני מכיר שיכולים לקחת כדור מקו השלוש ולהכין לעצמם מצב בלי שום עזרה של שחקן אחר.
הוא שחקן חכם,הוא שיפר את כל האספקטים במשחק,כולל הקליעה מהקו שאם אני לא טועה,למרות שהוא לא עמד כמעט על הקו היום,הוא קלע במאה אחוז והוא שומר על יציבות בנתון זה.
kubachrick

הבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Avi1508, Google [Bot], עידן ו־41 אורחים