המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

ריצ'ארד הנדריקס

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ריצ'ארד הנדריקס

הודעהעל ידי יוסי22 » 27 דצמבר 2011, 23:54

חביב אורנג'ד כתב:לא כ"כ ברור לי למה מתכוונים כשאומרים שהקו הקדמי "יספיק". למה הוא בדיוק יספיק?
בעונה שעברה, עם בערך אותו קו קדמי שישנו השנה (וכנראה שגם יהיה בעונה הבאה), מכבי לא הצליחה לזכות בגביע הנכסף והיה ברור שצריכים שידרוג בקו האחורי (וזה עוד כאשר בעונה שעברה היה קו אחורי טוב יותר מזה של העונה הנוכחית).

הקו הקדמי של מכבי (עם או בלי מצ'באן), אולי יוכל להביא את מכבי לשלב ההצלבה ובקונסטלציה מסויימת, יוכל לגרום למכבי להתגנב לפיינל-פור, אבל לא יותר מזה.
בלי קו אחורי טוב ובלי גארדים קלעים, אין למכבי מה לחפש ברמות הגבוהות ביותר של היורוליג.

אז מכבי נפלה בגמר ... מה זה אומר בדיוק חוץ מזה שבמשחק נתון מכבי לא הצליחה להתמודד עם החיסול הממוקד שאוברדוביץ' עשה לסופו .

ומה זה בדיוק הרמות הגבוהות של היורוליג שמכבי "תתקשה" להגיע אליהן ? מכבי בשנה שעברה החזיקה קו אחורי לא מבריק בכלל למעט פארגו ובכל זאת הגיעה כמעט עד הסוף .

לטעמי קו אחורי עם לאנגפורד , הלפרין , סמית ורכז זר פותח עולה על הקו האחורי שהיה פה שנה שעברה , יחד עם ליאור בוגר יותר , סופו בוגר יותר , מאצ'בן בוגר הרבה יותר והנדריקס מנוסה יותר זה בהחלט אמור להספיק לפחות לפיינל פור.
יוסי22

הודעהעל ידי asafb96 » 28 דצמבר 2011, 00:00

יוסי22 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:לא כ"כ ברור לי למה מתכוונים כשאומרים שהקו הקדמי "יספיק". למה הוא בדיוק יספיק?
בעונה שעברה, עם בערך אותו קו קדמי שישנו השנה (וכנראה שגם יהיה בעונה הבאה), מכבי לא הצליחה לזכות בגביע הנכסף והיה ברור שצריכים שידרוג בקו האחורי (וזה עוד כאשר בעונה שעברה היה קו אחורי טוב יותר מזה של העונה הנוכחית).

הקו הקדמי של מכבי (עם או בלי מצ'באן), אולי יוכל להביא את מכבי לשלב ההצלבה ובקונסטלציה מסויימת, יוכל לגרום למכבי להתגנב לפיינל-פור, אבל לא יותר מזה.
בלי קו אחורי טוב ובלי גארדים קלעים, אין למכבי מה לחפש ברמות הגבוהות ביותר של היורוליג.

אז מכבי נפלה בגמר ... מה זה אומר בדיוק חוץ מזה שבמשחק נתון מכבי לא הצליחה להתמודד עם החיסול הממוקד שאוברדוביץ' עשה לסופו .

ומה זה בדיוק הרמות הגבוהות של היורוליג שמכבי "תתקשה" להגיע אליהן ? מכבי בשנה שעברה החזיקה קו אחורי לא מבריק בכלל למעט פארגו ובכל זאת הגיעה כמעט עד הסוף .

לטעמי קו אחורי עם לאנגפורד , הלפרין , סמית ורכז זר פותח עולה על הקו האחורי שהיה פה שנה שעברה , יחד עם ליאור בוגר יותר , סופו בוגר יותר , מאצ'בן בוגר הרבה יותר והנדריקס מנוסה יותר זה בהחלט אמור להספיק לפחות לפיינל פור.

אתה רוצה לראות פה את סמית' שנה הבאה? למרות השיפור שלו במשחקים האחרונים, אני בכלל לא חושב שהוא מתאים למכבי
אם כבר, אני מעדיף ללכת על הימור כמו לאנדסברג, שלו יש פוטנציאל ליהיות שחקן NBA, כSF הפותח, עם גיבויים כמו פניני ובלו מהספסל למקרה שיהיה נפילה (ואני לא חושב שהוא יהיה כזה)
לגבי השאר אני מסכים.
asafb96

הודעהעל ידי יוסי22 » 28 דצמבר 2011, 08:04

סמית הוא השחקן הטוב במכבי במשחקים האחרונים , כמובן שצריך לשפוט אותו לפי כלל העונה אבל בינתיים הוא עונה על הציפיות לפחות שלי ועובדתית בלאט נותן לו הרבה מאוד דקות למרות שיש שחקן מצוין כמו פניני על העמדה שלו , אני לא אתנגד להביא גם את לאנדסברג אבל לא במקומו אלא בנוסף אליו כשהעדיפות שלי היא בכלל להביא את יותם ולוותר על לאנדסברג אם הוא לא מתגמש במחיר.

מכבי צריכה להתכונן בקיץ לשני מקומות השארה של סופו ומציאת רכז מוביל שישלים את הסגל המצוין שנבנה פה , חוץ מזה חבל סתם לעשות מהפכות.
יוסי22

הודעהעל ידי jol9 » 28 דצמבר 2011, 08:20

יוסי22 כתב:סמית הוא השחקן הטוב במכבי במשחקים האחרונים , כמובן שצריך לשפוט אותו לפי כלל העונה אבל בינתיים הוא עונה על הציפיות לפחות שלי ועובדתית בלאט נותן לו הרבה מאוד דקות למרות שיש שחקן מצוין כמו פניני על העמדה שלו , אני לא אתנגד להביא גם את לאנדסברג אבל לא במקומו אלא בנוסף אליו כשהעדיפות שלי היא בכלל להביא את יותם ולוותר על לאנדסברג אם הוא לא מתגמש במחיר.

מכבי צריכה להתכונן בקיץ לשני מקומות השארה של סופו ומציאת רכז מוביל שישלים את הסגל המצוין שנבנה פה , חוץ מזה חבל סתם לעשות מהפכות.

מסכים איתך.
סמית' משחק מצויין במשחקים האחרונים. בהגנה הוא טוב תמיד, אבל השינוי אצלו חל בהתקפה. אני אהבתי בעיקר את התהליך. הוא התחל להתמקד בדברים שהוא טוב בהם,
כמו הג'אמפים הקצרים, והפסיק להעיף שלשות בלי חשבון. עכשיו אחרי שנכנס לעניינים וקיבל חזרה את הביטחון, גם השלשות החלו להכנס באחוזים טובים.

אם הוא ממשיך ככה, אז בהחלט צריך להתייחס לחולשה הגדולה שלו בחודשיים הראשונים כתקופת הסתגלות שנמצאת מאחוריו, ולשקול את המשך הדרך שלו במכבי בחיוב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 28 דצמבר 2011, 09:13

יוסי22 כתב:

מסכים,רק שהייתי מביא את לאנדסברג במקום סמית' וזה יהיה סגל מושלם
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי Lirca » 28 דצמבר 2011, 09:46

עם הסטט' הזו אני חושב שיהיה קשה מאוד להביא את יותם בעונה הבאה.
בליגה הרוסית:
http://www.pbleague.ru/en/players/331
ביורוקאפ
http://www.eurocupbasketball.com/ulebcu ... ubcode=SSP

עם כמה שלא סבלתי את יותם (בלשון המעטה), אי אפשר להתעלם מההתקדמות שעשה השנה ברוסיה (אי אפשר להגיד שהוא נמצא בקבוצה קיקיונית, ספרטק נמצאת במקום השלישי בליגה הזו).
שימו לב גם לכמות האסיסטים שהוא מחלק בשתי הליגות, כמעט 6 ומאבד בין 2 ל-2.5 כדורים.
Lirca

הודעהעל ידי jol9 » 28 דצמבר 2011, 12:02

Lirca כתב:עם הסטט' הזו אני חושב שיהיה קשה מאוד להביא את יותם בעונה הבאה.
בליגה הרוסית:
http://www.pbleague.ru/en/players/331
ביורוקאפ
http://www.eurocupbasketball.com/ulebcu ... ubcode=SSP

עם כמה שלא סבלתי את יותם (בלשון המעטה), אי אפשר להתעלם מההתקדמות שעשה השנה ברוסיה (אי אפשר להגיד שהוא נמצא בקבוצה קיקיונית, ספרטק נמצאת במקום השלישי בליגה הזו).
שימו לב גם לכמות האסיסטים שהוא מחלק בשתי הליגות, כמעט 6 ומאבד בין 2 ל-2.5 כדורים.

אם כבר, אז יש גם את הליגה המאוחדת, וגם שם ליותם יש מספרים יפים:
http://www.vtb-league.com/en/player/yot ... ?sid=14733

אני אישית פחות מסתכל על המספרים, למרות שהם כן מספרים את הסיפור, אלא יותר, כמו שאמרת, ההתקדמות.
לדעתי יותם פשוט מאוד מתאים למאמן כמו בלאט, והוא יכול לעשות איתו עבודה מצויינת.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Mta_atic » 01 ינואר 2012, 22:28

מה בלאט יודע בנוגע להנדריקס שאנחנו עדיין לא יודעים?

"בלאט החמיא להנדריקס על משחק נהדר: "אני יכול לספר ששכבתי על הגדר כדי להשאיר את הנדריקס בקבוצה במהלך הקיץ. יש דברים ששווה לשכב על הגדר בשבילם והוא אחד מהם. אני מקווה שהנדריקס ימשיך במכבי גם בשנים הבאות, . אנחנו בעד להשאיר שחקנים עם אופי נהדר ואישיות מקסימה כמוהו. אני רוצה להאמין שהוא ימשיך איתנו, אבל לרצון שלי יש גבול".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4169927,00.html
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 01 ינואר 2012, 22:31

Mta_atic כתב:מה בלאט יודע בנוגע להנדריקס שאנחנו עדיין לא יודעים?

"בלאט החמיא להנדריקס על משחק נהדר: "אני יכול לספר ששכבתי על הגדר כדי להשאיר את הנדריקס בקבוצה במהלך הקיץ. יש דברים ששווה לשכב על הגדר בשבילם והוא אחד מהם. אני מקווה שהנדריקס ימשיך במכבי גם בשנים הבאות, . אנחנו בעד להשאיר שחקנים עם אופי נהדר ואישיות מקסימה כמוהו. אני רוצה להאמין שהוא ימשיך איתנו, אבל לרצון שלי יש גבול".

אני חושבת שהוא פשוט אומר ש..עם רצון לא הולכים למכולת..בסופו של דבר זה תלוי בהצעה שמכבי יתנו ובהצעה שהוא ירצה שיתנו לו..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Angelstrong » 01 ינואר 2012, 22:34

Holiday_Armadillo כתב:

אני חושבת שהוא פשוט אומר ש..עם רצון לא הולכים למכולת..בסופו של דבר זה תלוי בהצעה שמכבי יתנו ובהצעה שהוא ירצה שיתנו לו..

קאחה הייתה מעוניינת בו עוד בקיץ ועכשיו בכושר המשחק שלו והשיפור משנה שעברה אני חושב שקאחה תלך עליו חזק בסיום העונה
Angelstrong

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 01 ינואר 2012, 23:32

יוסי22 כתב:

אתה קושר בין דברים שאין בינהם הרבה קשר.

קודם כל, מכבי לא נפלה או התחלקה בגמר. היא הפסידה לקבוצה טובה יותר ממנה, מה שבד"כ קורה בכל משחק נתון בו קבוצה טובה פוגשת קבוצה טובה יותר. לבנות על זה שעם קבוצה שהיא אינה אחת מארבעת הקבוצות הטובות ביורוליג תוכל גם להעפיל לפיינל-פור, גם לעלות לגמר היורוליג וגם לזכות בגביע, זה קונספט שנועד לכשלון. גם ככה דבר כזה תלוי יותר בגורמים שאינם שייכים בהכרח לספורט, אלא הרבה יותר במזל.

שנית, הקו האחורי של מכבי בעונה שעברה אמנם לא היה מבריק, אבל הוא עדיין עדיף על זה של העונה. אם בעונה שעברה, עם קבוצה טובה יותר מזאת של העונה, מכבי לא היתה הקבוצה הטובה ביותר ביורוליג, אז עם קבוצה חלשה יותר יהיה הרבה יותר קשה להגיע לאותם להשגים, בטח כאשר היורוליג התחזקה מאוד העונה.

אני לא יודע בדיוק מה זה "בגרות" וכיצד היא תשפיע על השחקנים שציינת. על פניו, רוב השחקנים של מכבי נמצאים כרגע בשיא הקריירה שלהם ובעונה הבאה הם צפויים להראות פחות או יותר את אותה יכולת. אין שום אינדקציה לכך שרק בגלל נסיון של עוד עונה ביורוליג הם יהפכו לשחקנים טובים או יתרמו יותר לקבוצה ובטח שאינה ודאות לכך שזה יקרה.
לכל שחקן יש עונות טובות ועונות פחות טובות. לא ניתן לחזות איך תראה העונה הבאה עבור שחקן זה או אחר ולא ניתן להסיק מכך כלום לגבי היכולת של מכבי בעונה שעברה.
אם אתה בכל זאת מאמין בפרמטר הזה, אז אתה צריך גם לקחת בחשבון שלשאר קבוצות כבר יש לא מעט שחקנים בוגרים ומנוסים שבעונה הבאה יהיו אפילו עוד יותר "בוגרים", כך שהיתרון הזה יתקזז.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yzafrir » 02 ינואר 2012, 08:54

Holiday_Armadillo כתב:

אחת הבעיות הגדולות של הנהלת מכבי בשנים האחרונות הייתה בתזמון של ההצעות , מיזרחי תמיד היה אומר שלא מדברים עם שחקנים עד לסוף העונה....
אני חושב שבמקרה של הנדריקס שזו שנה שנייה שלו בקבוצה והוא הציג השנה יכולת מעולה למרות שזה רק השלב הראשון ( עם קבוצות שנחשבות חזקות מאוד...) , יש מקום כבר עכשיו לנסות להחתים אותו לפני שהגדולות מספיקות בכלל לפנות אליו....
הוא סוג של עוגן בקבוצה וצריך לדעת לשמור עליו . אין הרב השחקנים שאתה יודע בדיוק מה תקבל מהם והם יספקו לך את זה בקביעות ברמה שהנדריקס עושה את זה....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי rc4991 » 04 ינואר 2012, 22:02

מכבי תל אביב: החל המו"מ להשארת ריצ'ארד הנדריקס
הצהובים ינסו להשאיר את הפורוורד שנתיים נוספות. בלאט לקראת לאשקו (ה', 21:00, ע' 5): "ניסוי כלים לקראת הטופ 16"
נקווה שהוא יהיה מוכן לחתום וכדאי שלכמה שיותר שנים

http://sports.walla.co.il/?w=/7/1891333
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי yzafrir » 05 ינואר 2012, 04:50

rc4991 כתב:מכבי תל אביב: החל המו"מ להשארת ריצ'ארד הנדריקס
הצהובים ינסו להשאיר את הפורוורד שנתיים נוספות. בלאט לקראת לאשקו (ה', 21:00, ע' 5): "ניסוי כלים לקראת הטופ 16"
נקווה שהוא יהיה מוכן לחתום וכדאי שלכמה שיותר שנים

http://sports.walla.co.il/?w=/7/1891333

טוב לשמוע !!!
עכשיו השאלה היא של מחיר , וזה קטע מאוד בעייתי כי אם אני לא טועה השנה הוא מרוויח 600K ולכן הוא ירצה שידרוג מה שאומר שמכבי יצטרכו לשלם לו כ-800K לפחות וזה די הרבה לשחקן מחליף....
בכלל הוא הגיע לפה כשעוד דיברו במכבי על סכומים כאלו בעוד שהיום מסתכלים על שחקנים של 300K כך שבמושגים החדשים של ההנהלה זה סכום עצום אבל במושגים של כלל הקבוצות הבכירות (לפחות אילו שבטופ16) זה לא סכום גדול בכלל...
מכבי חייבים לחזור לתקופה שאפילו להביא שחקן ב-1.4 מליון (לאמפה) או אנדרסון ואיידסון שגם הרוויחו קרוב למליון , היו סכומים אפשריים מבחינת הקבוצה ועדיין התקציב היה דומה לשל היום . אבל לבנות כל עונה קבוצה משחקנים של 300K זה בעיה . אין מה לעשות אבל ההנהלה תצטרך לשלם הרבה בשביל להביא \ להשאיר את השחקנים המתאימים .
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי Lirca » 05 ינואר 2012, 08:32

בהחלט מגיע להנדריקש להשתדרג מבחינת השכר. אין הרבה שחקנים שעושים את מה שהוא עושה ועוד ביחס לשכר היחסית זעום שהוא מקבל.
עם זאת אני מניח שגם שדרוג של 150-200 אלף יספיק כדי להשאירו. הנדריקס לא נראה אחד שיש לו תאוות בצע כסף והוא מעריך את דיוויד ואת הבמה שניתנה לו במכבי. נראה לי שהוא עוד יבין שבקבוצות אחרות הוא לא יהיה משמעותי כמו במכבי. אולי אפילו פחות בולט מאשר בתחילת העונה הראשונה שלו (אם למשל צסק"א תיקח אותו, איפה הוא יצליח להיכנס כשחריאפה, קאון וקירילנקו - כמובן אם ימשיך שם גם בעונה הבאה - שהם שחקנים מובילים בכל קנה מידה, מובילים את הקבוצה? או לחילופין אצל ריאל או בארסה שיש להן קו קדמי מאוד עמוס?).
Lirca

הודעהעל ידי yzafrir » 05 ינואר 2012, 08:53

Lirca כתב:בהחלט מגיע להנדריקש להשתדרג מבחינת השכר. אין הרבה שחקנים שעושים את מה שהוא עושה ועוד ביחס לשכר היחסית זעום שהוא מקבל.
עם זאת אני מניח שגם שדרוג של 150-200 אלף יספיק כדי להשאירו. הנדריקס לא נראה אחד שיש לו תאוות בצע כסף והוא מעריך את דיוויד ואת הבמה שניתנה לו במכבי. נראה לי שהוא עוד יבין שבקבוצות אחרות הוא לא יהיה משמעותי כמו במכבי. אולי אפילו פחות בולט מאשר בתחילת העונה הראשונה שלו (אם למשל צסק"א תיקח אותו, איפה הוא יצליח להיכנס כשחריאפה, קאון וקירילנקו - כמובן אם ימשיך שם גם בעונה הבאה - שהם שחקנים מובילים בכל קנה מידה, מובילים את הקבוצה? או לחילופין אצל ריאל או בארסה שיש להן קו קדמי מאוד עמוס?).

לא הייתי אומר על השכר שלו זעום במונחים של מכבי...אחרי שידרוג של 100-200 זה אומר שהשכר שלו יהיה 700-800K וזה ממש לא מעט...
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי Lirca » 05 ינואר 2012, 09:04

תראה אני מניח שבעונה הבאה פאפאס כבר לא יהיה כאן וגם לא יהיה לנו שוב סגל של 13-14 שחקנים. עם השכר של אלה שלא יהיו כאן אני מניח שאפשר יהיה להשאיר אותו מבלי לפגוע בחיפוש אחרי רכז צעיר, אמיתי ואיכותי (שסביר להניח שיעלה די הרבה, לא פחות מ-800-900 אלף).
חוץ מזה איפה נכתב שהוא משתכר 600K? אני זוכר שכשהוא הוחתם בכלל נכתב משהו על סביבות ה-400K.

בלי קשר לכל זה, תסכים איתי שהנדריקס שווה את השדרוג ומגיע לקבל סכום כזה (700-800K) :)
Lirca

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־147 אורחים