המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

סוגרים את שלב הבתים הראשון ביורוליג

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סוגרים את שלב הבתים הראשון ביורוליג

הודעהעל ידי MTA2311 » 24 דצמבר 2011, 20:35

asafb96 כתב:
MTA2311 כתב:
asafb96 כתב:
MTA2311 כתב:
asafb96 כתב:אם בבארסה היה עד עכשיו השנה הזאת את מוריס, לורבק, וואסקאז, נדונג ופרוביץ' (והשנה במקום מוריס בא וואלאס, שהוא לא באותו רמה, אבל עדיין שחקן בכיר ברוטציה), ולפנא יש את סמית', פרקוגלו, קיאמנקוגולו, באטיסט, מאריץ' ו-וויוקאס, ולריאל יש את מירוטיץ', רייס, בגיץ', טומיץ' ו-ווליצ'קוביץ', ולצסק"א יש את חריאפה, וורונצביץ', לברינוביץ', קרסטיץ', קאון וסוקולוב, וכו' וכו', מכבי לא יכולה להחזיק יותר מ4 שחקנים בכירים בעמדות הפנים?
אז מאצ'בן ישחק קצת ב5, ובלו יוריד משמעותית מהדקות שלו ב4 (מה שצריך לקרות לטעמי בלי קשר למאצ'בן) ויקבל קצת יותר ב3, והכל יסתדר.
זה גם מסדר למכבי רוטציה טובה גם אם יש פציעות. תארו לכם שנה הבאה את אליהו שוב נפצע כל שבועיים, מה יהיה?

1. כשמכבי תשלם כמו צסקא או ברצלונה, גם שחקנים שיבואו אלינו יסכימו לקצץ בדקות.
2.בלו יהיה הרבה פחות אפקטיבי ב3. הוא מאוד יתקשה בהגנה, ובהתקפה יהיה לו הרבה יותר קשה לקבל את הכדורים במקומות ובמצבים שהוא אוהב כשמתרוצץ אחריו איזה סמול פורוורד אתלט וזריז.

מה זה יסכימו לקצץ בדקות? למה מישהו שואל אותם בכלל? הם חתומים במכבי, והגיע הזמן שגם אנחנו נהנה מרוטציה איכותית וארוכה
בלו ממש לא יהיה פחות אפקטיבי. זה עוד סטיגמה שנוצרה בפורום. ראינו כבר כמה הוא "תורם" בהגנה בעמדה 4. מירוטיץ' חגג עליו כאילו אין מחר. קלע מעליו שלשות, לקח ריבאונד כאילו אין שם אף אחד, וחדר עליו כאילו זה ילד מהקט סל. בלו מתקשה בהגנה בעמדה 4, והוא לא לוקח ריבאונד.
הוא מספיק זריז לשמור על מספרי 3. זה שטות להגיד שהוא לא זריז על סמך זה שהוא משחק ב4 והוא לא צעיר. הוא שמר גם על רכזים השנה, והוא לא פחות טוב בעמדה 3 מאשר ב4, שם הוא פשוט לא מצליח לעשות כלום בהגנה, והגיע הזמן שדייויד יפנים את זה.

גישה נכונה להגיד "מישהו שואל אותם".. אני רוצה לראות איך ליאור ובלו יגיבו שינחיתו להם עוד שחקן משמעותי על העמדה.
ומה זה "עוד סטיגמה"? רק אתה חכם מספיק בשביל לראות ולהבין דברים בעצמך? כל השאר מבססים את הדברים שלהם על סטיגמות?
אם בלו לא שומר טוב על מספרי 4, ליאור לא קיים בכלל(ותחסוך לי את ענייני הסטיגמה)
נניח שהוא יסתדר בהגנה על שחקנים כמו אידסון, היירסטון, סאן אמטריו ועוד כל מני שחקנים בעמדה 3 באירופה(והוא לא), בהתקפה הוא לא יבוא לידי ביטוי. בלו חי היום משלשות במעבר, או ממצבים חופשיים שמתאפשרים כשיש לו יתרון מהירות על השומרים שלו, כשsf ישמור עליו המצבים האלה לא יהיו.

איך הם יגיבו? יתאמצו יותר כדי לקנות את הדקות שלהם. הם מקצוענים, ולא יתבכיינו אם ינחיתו להם מישהו על הראש. גם כל הקבוצות האחרות שמביאות 5 שחקני פנים טובים עובדות לפי השיטה הזאת? צריך למכור את מאצ'בן ולהוריד מאיכות הקבוצה כדי שליאור ובלו ירגישו טוב?

בקשר לסטגימה, מה הקשר?!
בלו לא שומר טוב על מספרי 4, וזה לא ש"רק אני חכם כדי להבין את זה", זה עובדה. אם אתה רוצה, אני מציע לך לראות את רייס מולו במשחק הראשון, ומירוטיץ' בשני, ואת מאצ'בן מתעלל בו ב2 המשחקים, ופוטסיס שנראה כמו כלום רוב העונה, חוגג בריבאונד הקתפה מולו בנוקיה, וגאלינרי נותן הצגות לפנתאון מולו ומול סמית'. זה לא המצאה שלי, פשוט נוצר פה מצב שבלו מתואר כ4 שתורם הגנה טובה על מספרי 4 ביורוליג, ולא יכול לשמור על מספרי 3 כי הוא "לא זריז", וזה לא נכון. בלו מסתדר יותר טוב מול מספרי 3 באירופה מאשר מספרי 4 שעושים מולו מה שהם רוצים
זה לא שכל מספרי ה3 באירופה הם איזה אצנים מעופפים. לא מעט מהSF באירופה, אולי רובם, לא אתלטיים גדולים, ולא זריזים. מעדיף לראות את בלו שומר את אידסון מאשר את לורבק, או שישמור את סוארז מאשר מירוטיץ', וכו'...

בלו הרוויח את הדקות שלו בשנתיים האחרונות אצל בלאט דרך ההגנה.. אז ברור שהוא לא שומר גדול, אבל הוא עדיף על ליאור באספקט הזה.
אין ספק שאם מילאן יחזור שנה הבאה בלו יצטרך לקבל הרבה יותר דקות בעמדה 3, אני לא רואה אותו מצליח שם, אתה כן. בכל מקרה נקווה לטוב
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי יוסי22 » 24 דצמבר 2011, 20:38

גם לא הבנתי מה זה ינחיתו להם שחקן על הראש ... מה לא ברור בזה שמאצ'באן פשוט חתום פה לעוד שנתיים , אין פה שום הנחתה הוא פשוט חלק אינטגרלי מהקבוצה .

אני פשוט לא מבין את הדיבורים על איזשהו צל של ספק לגבי העונה הבאה , למה בדיוק מכבי החתימה את מילאן ... כקישוט? הרי כשהחתימו אותו בלו וליאור היו בקבוצה ולהרבה שנים .

בנוסף בפעם המיליון בלאט אמר בצורה כזו או אחרת שההשאלה של מאצ'באן היא כורח כלכלי ולו זה היה אפשרי גם העונה היינו רואים את שלושתם ביחד .
יוסי22

הודעהעל ידי MTA2311 » 24 דצמבר 2011, 20:41

יוסי22 כתב:גם לא הבנתי מה זה ינחיתו להם שחקן על הראש ... מה לא ברור בזה שמאצ'באן פשוט חתום פה לעוד שנתיים , אין פה שום הנחתה הוא פשוט חלק אינטגרלי מהקבוצה .

אני פשוט לא מבין את הדיבורים על איזשהו צל של ספק לגבי העונה הבאה , למה בדיוק מכבי החתימה את מילאן ... כקישוט? הרי כשהחתימו אותו בלו וליאור היו בקבוצה ולהרבה שנים .

בנוסף בפעם המיליון בלאט אמר בצורה כזו או אחרת שההשאלה של מאצ'באן היא כורח כלכלי ולו זה היה אפשרי גם העונה היינו רואים את שלושתם ביחד .

למה מכבי החתימה את מילאן שכבר יש שני פורוורדים בכירים בקבוצה? שאלה טובה שצריך להפנות להנהלה.
והכורח הכלכלי שאתה מדבר עליו לא יעלם שנה הבאה, להפך.. לא רואה איך אפשר לצמצם הוצאות שנה הבאה
נערך לאחרונה על ידי MTA2311 בתאריך 24 דצמבר 2011, 20:44, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 24 דצמבר 2011, 20:44

אני חולה על הדיונים האלה של הרכבת סגל העונה הבאה כבר בינואר.
בדרך כלל, אנשים מביכים את עצמם ולכן אני אמנע, למרות שיש לי איזשהו מודל מן הסתם, כמו כולנו.

מה שבטוח, האג'נדה צריכה להתבסס על:
1) להשאיר את המצטיינים (בראש ובראשונה סופו והנדריקס, הלוואי שגם לנגפורד ובין היתר גם החזרה של מצ'באן)
2) צביון ישראלי חזק (שזה מתחיל בליאור, בלו, פניני ואוחיון וצריך להמשיך גם ליותם ו/או ללנדסברג)

אין שום טעם לגעת בשמות ספציפיים שמחוץ לקבוצה (ווימס, היירסטון וכדומה) לפני שנתנו לחבר'ה שבקבוצה את הצ'אנס להוכיח את עצמם.
מי יודע... אולי אנחנו בכלל בדרכנו לעבר גביע אירופה?
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 24 דצמבר 2011, 20:45

בלו הרוויח את הדקות שלו בשנתיים האחרונות אצל בלאט דרך ההגנה.. אז ברור שהוא לא שומר גדול, אבל הוא עדיף על ליאור באספקט הזה.
אין ספק שאם מילאן יחזור שנה הבאה בלו יצטרך לקבל הרבה יותר דקות בעמדה 3, אני לא רואה אותו מצליח שם, אתה כן. בכל מקרה נקווה לטוב

בלו הרוויח את הדקות שלו אצל בלאט קבוע (לטעמי לא בצדק), אולי בגלל ההגנה שעדיפה על ליאור, אבל זה לא משנה איך הוא הרוויח את הדקות.
מבחינת עובדות, בלו מתקשה מאוד מול מספרי 4 ביורוליג, ומאצ'בן מסתדר איתם הרבה יותר טוב ממה שראינו
אני לא רואה שום מצב שביורוליג הוא יהיה חלש יותר בעמדה 3 מאשר ב4, כי קשה לראות מצב פחות טוב מזה. כמעט כל משחק בלו פשוט לא מצליח להסתדר הגנתית מול אף מספר 4 ברמה, והוא מקבל קרדיט אולי בגלל שהוא מאוד מנסה ומשתדל, אבל זה לא מספיק, והוא לא מצליח.
בעמדה 3, יהיה לו יותר קל (לטעמי), בגלל שהוא לא יהיה בנחיתות גדולה בגובה כמו שהוא מול כל מספרי 4 באירופה, ומבחינת סייז, הוא יהיה שווה למספרי 3 באירופה, עם יתרון פיזי כמעט על כל הSF. הרי כמה SF באירופה הם באמת כאלה זריזים ואתלטיים שיכולים לעבור אותו בקלילות בצעד ראשון? באטום וגאלינרי כבר חזרו לNBA, והSF הבולטים באירופה הם סאן אמטריו, סאטו, אידסון, ומולם יהיה לו יותר נוח מאשר מול כל המירוטיצ'ים והלורבקים שהוא צריך לשחק מולם. וזה גם לא שהוא הולך ליהיות שחקן של 20 דקות ב3, כן.. יכול ליהיות שבלאט יעשה אותו שחקן שישחק חצי חצי מבחינת הדקות בין ה4 ל3, או משהו בסגנון
asafb96

הודעהעל ידי חנו'ש » 24 דצמבר 2011, 20:51

יוסי22 כתב:גם לא הבנתי מה זה ינחיתו להם שחקן על הראש ... מה לא ברור בזה שמאצ'באן פשוט חתום פה לעוד שנתיים , אין פה שום הנחתה הוא פשוט חלק אינטגרלי מהקבוצה .

לפי מה שזכור לי, מאצ'באן חתום לעוד 3 שנים מעבר לעונה הזו.
כשהוא חתם באמצע עונה שעברה זה היה ל-4.5 שנים, כלומר מהקיץ הקרוב יישארו לו עוד 3 שנים (לא כולל סעיפי יציאה לנ.ב.א).
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־152 אורחים