המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

מכבי תשחק באדריאטית בעונה הבאה!

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מכבי תשחק באדריאטית בעונה הבאה!

הודעהעל ידי בעל זבוב » 20 מאי 2011, 16:07

טיקי חוזר כתב:ולמה למשהו נראה שבליגה אדריאטית רוצים קבוצה נוספת מישראל ? המנכ"ל שלהם אמר בבירור שהמטרה של התקשרות של מכבי שהעלת רמה , לגייס ספונסרים, יותר עבוד ויקרה . עניין הוא שבאירופה כולה מאוד מחזיקים ממכבי ורוצים להתקרב לרמתינו , לצור פיסגה חדשה כדי שיהיה להן להתתקדם קדימה ולא להוריד את מכבי ברמה לפי שיטת הקופל . אף אחד באירופה לא משתין לכיוון קבוצות ישראליות אחרות גם עם לפני 7 שנים הוא לקחה יול"ב קאפ . מה מאזן של קבוצות ישראליות מול אקס יוגוסלביות בשנים אחרונות :? לא משהו בכלל .
נ.ב. מתברר שטיסות פנים אירופאיות וסידורי לינה הם גם על חשבון הליגה .. אז מדובר על רווח נטו .

מדוייק להפליא. רק חבל לי שלא בורחים מליגת קופל בדרך.
בעל זבוב

הודעהעל ידי yzafrir » 20 מאי 2011, 20:19

אם יוחלט במנהלת הליגה לעבור ל-4 זרים בלבד שזו גזרה שמכבי לא יכולה לעמוד בא , מכבי צריכים להופיע בהרכב זותר לחלוטין , אפילו לקחת בחשבון הפסד אליפות במקרה כזה.
אם תיהיה אפשרות לעזוב את הקופליג במקרה כזה זה עוד יותר טוב .

המצב המסובך מבחינת מכבי זה אם לא יהיו שינויים בחוקי הליגה כלומר 6 זרים וחוק רוסי ופייל פור . במצב כזה מכבי עדיין צריכה לשחק בצורה רצינית בליגה וגם באדריאטית וזו בעיה מקצועית מבחינת מכבי .

כמובן שהפתרון הכי טוב זה לנטוש את הקופליג בכל מקרה .
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 21 מאי 2011, 01:50

מעניין שאף אחד לא זוכר שה"אלופה " גלבוע לא הצליחה להשאר את האולם שלה ןהם ארחו במלחה .... איפו בדיוק היה אבנר קופל ? למה לא עזר להם ? אף אחד לא השתין לכיוון שלהם עד שהם שמעון לא סגר עניין על חשבון הזמן הפרטי שלו . ורק אחרי שהוא היה אחראי על העניין דברים נסגרו . קופל הוא עסקן שעדיין ראשות המסים מנהלת חקירה נגדו , קבוצה שקופל עמד בראשה לא קיימת כבר 20 שנה .
אני מת לראות כמה כסף יגייס קופל מגופים ציבוריים בלי מכבי בליגה שלו ? למה את דוויד כנסו על אמירה לגיטימית ובני השרון שכולם דברו נגד השיפוט לא כנסו ? מתי נותנים לבן אדם עונש בלי לעמיד אותו לדין משמעתי ? אפילו בצה"ל כדי לעניש חייל צריך לשפוט אותו היום עם לא מדובר על איזה שעה ביציאה .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי אבי » 21 מאי 2011, 05:19

yzafrir כתב:אם יוחלט במנהלת הליגה לעבור ל-4 זרים בלבד שזו גזרה שמכבי לא יכולה לעמוד בא , מכבי צריכים להופיע בהרכב זותר לחלוטין , אפילו לקחת בחשבון הפסד אליפות במקרה כזה.
אם תיהיה אפשרות לעזוב את הקופליג במקרה כזה זה עוד יותר טוב .

בדיוק. במקרה של 4 זרים מכבי צריכה להחזיק קבוצה בליגה רק כדי שיתאפשר לה לשחק ביורוליג ובאדריאטית. מכבי צריכה להתייחס לאותה קבוצה כאל סוג של קבוצת בת שהמטרה היחידה שלה היא רק להשאר בליגה הראשונה. עדיף אפילו לתת למאמן אחר במקום בלאט-גודס-אבן לאמן את אותה קבוצה.
כמובן שעזיבת ליגת קופל לגמרי היא פתרון עדיף. הנהלת מכבי צריכה לבוא ליורוליג ולציין בפניהם שמכבי כבר משחקת באדריאטית שהיא ליגה שמשתייכת ליול"ב ולכן ההשתתפות באדריאטית יכולה להחליף השתתפות בליגה הישראלית.
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי Euro_Basket » 21 מאי 2011, 07:36

רק אני לא מבין את ההגיון בכך שמכבי מוחה נגד הפיינל פור בליגת קופל והולכת לשחק בליגה נוספת שמוכרעת בפיינל פור?

וסתם שאלה. על סמך מה נקבע מי תארח את הפיינל פור?
השנה זה התקיים באולם של לובליאנה ולפני כן בזאגרב.
סמל אישי של המשתמש
Euro_Basket

הודעהעל ידי Euro_Basket » 21 מאי 2011, 07:43

Mta_atic כתב:יותר מזה, גם בסדרות זה אפשרי.
לדעתי הפועל ירושלים לא נופלת מפרטיזן ולובליאנה בכל יום נתון (לא ניקח מקרים חריגים כמו פרטיזן של העונה הקודמת שכמה אחת לדור).
המעבר לליגה אירופית סטייל האדריאטית תגרום לה להחתים שחקנים הרבה יותר גבוהים ומתאימים (סם קלנסי לעמדה 5, WTF?).

לגבי האמירה האחרונה:
הדרך היחידה לצאת ממירוץ העכברים של ליגת המחניים שלנו היא לדרבן קבוצות שיצאו לשחק באירופה.
המאמנים פה הם מהשורה הראשונה, וכדורסל הוא ספורט מאד פופולרי בארץ. אני חושב שמגיע לנו ליגה יותר טובה ממה שיש פה
וחלק מזה יגיע כשקבוצות ישתפרו וישחקו במפעלים אירופאים.
לא ראיתי שמישהו האשים/מאשים את ירושלים/גליל/בנה"ש/חיפה שהם שיחקו במפעלים אירופאים.

אתה צוחק? אתה מדבר על קבוצה שלא העפילה אפילו לפיינל 8 של היורוקאפ.

שכחת כנראה שלובליאנה סיימה את השלב הראשון ביורוליג לפני קבוצות כמו אפס פילזן, צסק"א, ולנסיה ומילאנו שנותנות לירושלים 20 הפרש ביום נתון.
גם פרטיזן באולמה הביתי תביס אותם בהפרש דומה.

עריכה על ההודעה הקודמת: לגבי הפיינל פור באדריאטית הבנתי שייתכן מאוד שהוא ייערך בשנה הבאה בתל אביב אם מכבי אכן תשתתף בליגה.
סמל אישי של המשתמש
Euro_Basket

הודעהעל ידי sweety » 21 מאי 2011, 21:30

טעות גדולה לדעתי. אני לא חושבת שנצליח להתמודד עם 3 מסגרות. סתם מיותר...עד שהייתה לנו הזדמנות ליצור המשכיות למשהו טוב שהתגבש כאן מכבי מחרבת את זה כשהיא שמה עומס מיותר על עצמה. we bit off more than we can chew.
הלוואי שאתבדה...
מרגע של עצבות נצא גדולים וחזקים
סמל אישי של המשתמש
sweety

הודעהעל ידי מה מכבי » 21 מאי 2011, 21:48

יש לי שאלה. האם זאת עדיין טעות גדולה במידה וזה מה שיאפשר את ההשארה של פארגו ואידסון? ברור כבר לכל שההצטרפות לאדריאטית היא משיקולים כלכליים ורצון להביא כסף למועדון. האם אנשים פה חושבים שזאת טעות ללכת לאדריאטית בתנאים האלה אם זה למשל מה שמאפשר את הגדלת התקציב ויאפשר להשאיר את פארגו ואידסון? האם אתם מעדיפים לשחרר את אידסון ופארגו ולא ללכת לאדריאטית אבל לבנות קבוצה מחדש?
מה מכבי

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 22 מאי 2011, 00:47

Euro_Basket כתב:רק אני לא מבין את ההגיון בכך שמכבי מוחה נגד הפיינל פור בליגת קופל והולכת לשחק בליגה נוספת שמוכרעת בפיינל פור?

וסתם שאלה. על סמך מה נקבע מי תארח את הפיינל פור?
השנה זה התקיים באולם של לובליאנה ולפני כן בזאגרב.

כנראה שזה רק אתה.
מכבי לא בחרה באדריאטית בגלל שהיא אמורה להיות ליגה ללא פיינל-פור.
הליגה האדריאטית היא ליגה טובה יותר מאשר ליגת קופל, אין בה מגבלות זרים, היא מתגמלת היטב את המשתתפות בה וראשיה לא עסוקים בלמצוא דרכים להחלשת מכבי.
אז יש בה פיינל-פור? הפלא ופלא, כמעט בכל המפעלים האירופאיים יש פיינל-פור (ובאילו שאין, יש משחק גמר בודד).
בהתחשב בעבודה שבאדריאטית יש קבוצות שקולות, אז הפיינל-פור הוא בהחלט פתרון סביר ויחסית פיירי. זה לא שאיזו קבוצה קיקיונית וחלשה כמו מגדל או גליל תגנוב אליפות מקבוצה שעדיפה עליה באלפי מונים.
צריכים גם לזכור שפיינל-פור האדריאטית משוחק בשלב מוקדם יחסית של העונה, כאשר הקבוצות עוד בכושר טוב ולא סוחבות עייפות .
נוסף על כך, פיינל-פור האדריאטית צפוי להיות ביד-אליהו, כך שאין לנו הרבה על מה להתלונן.
את הסיסמא שמכבי לא עושה כלום בכך שהיא הצטרפה לליגה האדריאטית בגלל שיש בה יש פיינל-פור, נשאיר לאלי סהר ולכל מיני שונאי מכבי למניהם.

לפי מה נקבעת מארחת פיינל-פור האדריאטית?
כנראה לפי היכולת של קבוצה מסוימת להרים אירוע נוצץ ולמכור מספר רב של כרטיסים. כזאת, תהיה מכבי.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי טיקי חוזר » 22 מאי 2011, 02:42

אני הסביר מה הבדלים בין פיינל פור : הסיבה שזה קיים הוא פשוטה ומובנת - רוצים לסיים ליגה באפריל כי רוצים לאפשר לקבוצות לחזור לליגה בארץ שלה ולשחק בפלאי אוף מה עוד שפורמט סוכם בזמן הקמת הליגה בלי שום קשר לקבוצות המשתתפות בה .
שקופל המציא את הפיינל פור המטרה היתה מוחרזת והיא להפשר לקבוצה אחרת לזכות באליפות בשוטה הקלה של היום הנתון, לא סתם יש מושג של קבוצת גביע שלקה שזכתה בגביע גרמני השנה והיתה קבוצת פח - הרבה מזכיה בשיתת הגביע זה עניין של המזל .
טיקי חוזר

הודעהעל ידי yzafrir » 22 מאי 2011, 03:37

הסיבה שמכבי הצטרפה לאדריאיטת היא בחלקה כלכלית ובחלקה נסיון להימלט מהגזרות שקופל מתכנן לנו בקיץ . להזכירכם שביתת השחקנים נדחתה בגלל שקופל הבטיח שבקיץ ידונו על אפשרות של 4 זרים , ועם גזרה כזאת מכבי לא יכולה לחיות .
במקרה כזה אני מאמין שמכבי או יפרשו מליגת קופל בקיץ וישארו עם האדריאטית והיורוליג או שיעלו למשחקי הליגנ בהרכב קיקיוני שכל מטרתו לדאוג לא לרדת ליגה ואולי לעלות לפלייאוף אבל מה שבטוח לא להיות קבוצה שכולם רוצים לראות ושהמשחקים נגד מכבי לאיהיו כאלה אטרקטיבים לשידור .
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי gili_n » 22 מאי 2011, 21:38

כבר אמרתי שאני לא אוהבת את ההחלטה הזאת. אבל מכבי החליטו אז שיהיה בהצלחה. אני מאד מקווה
שזה לא יפגע בקבוצה.
gili_n

הודעהעל ידי misha » 23 מאי 2011, 04:27

אפיק ניסים כתב בבלוג שלו קצת על האדריאטית:

בשבועות האחרונות מתעניינים בתקשורת בהצעות שקיבלה מכבי לשחק בעונה הבאה בליגות באירופה. כרגע נראה שמכבי מתלבטת אם לשחק בליגה האדריאטית. העונה שיחקתי בליגה האדריאטית ואני יכול לומר שיש בה דברים חיוביים ושליליים שמכבי צריכה לקחת בחשבון. בצד החיובי, יש את דקות המשחק שיתחלקו בין השחקנים. כשיש הרבה משחקים ברמה גבוהה הרוטציה היא יותר ארוכה וזה אומר ששחקנים, שהיו רגילים להיכנס רק למשחקים בליגה הישראלית, יוכלו לקבל בסיטואציה הזאת יותר דקות משחק. מה שעוד יותר חשוב, שדקות אלו יהיו נגד קבוצות חזקות.
הליגה הזאת מאוד חזקה יש בה שלוש קבוצות יורוליג וארבע קבוצות יורופקאפ. כל משחק, במיוחד משחקי חוץ, הם משחקים מאד קשים. בליגה האדריאטית גם אין הגבלה של זרים, וזה אומר שאם במכבי רוצים להיות מוכנים ליורוליג, אז הנה להם ליגה בלי חוק רוסי.
בצד השלילי, יש את העייפות המצטברת מהטיסות והנסיעות, כי כל משחק חוץ דורש טיסה ולפעמים שתיים. לפעמים אחרי הטיסה יש גם נסיעה באוטובוס של שעה או שעתיים, ואפילו יותר עד היעד. כאשר מכבי תשחק גם ביורוליג יכול להיווצר מצב של שני משחקי חוץ בשבוע ואז זה אומר 4-5 ימים בדרכים. זה מאוד משפיע על הקבוצה כי אין ממש זמן לתרגל דברים באימון. אני מאוד נהניתי לשחק באדריאטית ולנצח קבוצות יורוליג כדוגמת פרטיזן וציבונה, כך שאני חושב שזה יעשה טוב למכבי לנסות שוב ולראות איך היא עומדת באתגר שנקרא ליגה אדריאטית.

http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=b ... 6f&id=2452
תמונה תמונה

"לכל שחקן יש את הגאווה שלו ומה שמביא לי את הגאווה זה לא הדקות או הנקודות אלא הניצחון"
~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

הודעהעל ידי חנו'ש » 23 מאי 2011, 05:56

אבי כתב:בדיוק. במקרה של 4 זרים מכבי צריכה להחזיק קבוצה בליגה רק כדי שיתאפשר לה לשחק ביורוליג ובאדריאטית. מכבי צריכה להתייחס לאותה קבוצה כאל סוג של קבוצת בת שהמטרה היחידה שלה היא רק להשאר בליגה הראשונה. עדיף אפילו לתת למאמן אחר במקום בלאט-גודס-אבן לאמן את אותה קבוצה.

דריק??? :roll: ;)
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי er79 » 23 מאי 2011, 06:17

אני לא חושב שמכבי צריכה לבנות לליגה קבוצה שמטרתה רק להישאר בליגה. מכבי יכולה לשחק בליגה עם שחקני הספסל שלה, שגם הם יותר טובים מכל קבוצה בליגה. למשל, היא יכולה לפתוח בחמישייה עם הרכז שיחליף את פארגו (מי שזה לא יהיה, אפ פרקינס לא ימשיך), בורשטיין, פניני, מאצבן או הנדריקס (מי מהם שיישאר) ושון ג'יימס, ובין לבין מכיוון שהרוטציה שלנו תהיה יותר גדולה השנה כי אנחנו משחקים בשלוש מסגרות- להעלות כמחליפים למחליפים שחקנים צעירים סטייל בר אבן או פוט (אם מכבי יחליטו להשאירו) או אפילו לשלב את שארפ ליותר דקות אם לא יפרוש, אפשר גם לחשוב על החתמת שייר או לנדסברג, רעיונות לא חסר. זה מספיק בהחלט כדי להתברג ברביעייה הראשונה בליגה, שלא לדבר על הפלייאוף. בפלייאוף מכבי כבר תשחק עם החמישייה החזקה שלה, שכן תהיה מחוברת כימית כי היא משחקת יחד בשתי מסגרות. ככה כולם יוצאים מרוצים, גם הצעירים שיקבלו דקות משחק, וגם הבכירים שיזכו לדקות מנוחה. גם באדריאטית אפשר לתת לבכירים לנוח יותר דקות, לא כמו בליגה המקומית, אבל בהחלט פחות דקות משחק מאשר ביורוליג. זה אפשרי בהחלט.
er79

הודעהעל ידי Mta_atic » 23 מאי 2011, 07:55

ONE: מכבי תקבל 2 מיל' יורו לעונה על הכניסה לאדריאטית

כמו"כ, בכתבה מפורט שבכל שנה תהיה למכבי אפשרות להשתחרר מהחוזה.

העובדה שאפשר להשתחרר מהחוזה בסוף כל עונה מרגיעה, ובסה"כ מהצד הכלכלי מדובר במהלך רווחי מאד שיכניס 6 מיליון יורו בשלוש השנים הבאות.

http://www.one.co.il/Article/180193.html
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי felix_r » 23 מאי 2011, 08:34

Mta_atic כתב:ONE: מכבי תקבל 2 מיל' יורו לעונה על הכניסה לאדריאטית

העובדה שאפשר להשתחרר מהחוזה בסוף כל עונה מרגיעה, ובסה"כ מהצד הכלכלי מדובר במהלך רווחי מאד שיכניס 6 מיליון יורו בשלוש השנים הבאות.

ההכנסות תהינה הרבה יותר גבוהות.
2 מיליון יורו (3 ציליון דולר) לעונה זה רק מה שהליגה האדריאטית תשלם למכבי.
חוץ מזה, יש עוד 13 משחקי בית בעונה (מחיר המנוי יעלה בכ 7%), יעלה גם מחיר הפרסום באולם.

אני מאמין שסך הכל מכבי תרוויח מהעניין לפחות 5 מיליון דולר
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי itay92 » 23 מאי 2011, 08:39

felix_r כתב:
Mta_atic כתב:ONE: מכבי תקבל 2 מיל' יורו לעונה על הכניסה לאדריאטית

ההכנסות תהינה הרבה יותר גבוהות.
2 מיליון יורו (3 ציליון דולר) לעונה זה רק מה שהליגה האדריאטית תשלם למכבי.
חוץ מזה, יש עוד 13 משחקי בית בעונה (מחיר המנוי יעלה בכ 7%), יעלה גם מחיר הפרסום באולם.

אני מאמין שסך הכל מכבי תרוויח מהעניין לפחות 5 מיליון דולר

זכויות שידור זה גם נתח גדול
itay92

הודעהעל ידי refael » 23 מאי 2011, 11:50

יכול להיות שמכבי מצטרפת לאדריאטית רק בגלל שהיא רוצה לשחק יותר עם קבוצות ברמה גבוהה
למרות שאני לא מבין את זה הגענו השנה לגמר ושיחקנו בקופליג ככה שהרמה בליגה לא ממש משנה אז אני לא מבין למה להצטרף , האדריאטית סתם תוסיף עומס היתרון של מכבי שהיא יכולה להתאמן חזק ולהשקיע פחות במשחקים בליגה ותגיע יותר רעננה ליורוליג.
תמונה
refael

הודעהעל ידי er79 » 23 מאי 2011, 11:56

המניעים להצטרפות הם יותר מניעים כספיים מחד ומניעים אישיים (הפגנת שרירים) בעקבות הקשחת התנאים בעונה הבאה בקופליגה מאידך, ולא מניעים שקשורים ליכולת המקצועית של מכבי.
er79

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: felix_r, Google [Bot] ו־113 אורחים