המשחק הקרוב: הפועל תל אביב נגד מכבי Playtika ת"א, 15 ביוני, שבת, 21:15

טיולים וחופשות

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: טיולים וחופשות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 מאי 2016, 20:50

רומא זאת עיר שאני לא רואה את עצמי מתקרבת אליה
אני מרגישה תחושת קלאסטרופוביה קשה רק מלחשוב על כמות האנשים ששם
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 04 מאי 2016, 20:51

האמת שגרמתם לי להרהר ואולי לבקר בכמה ערים. אני בדרך כלל אוהב להתמקד בדברים, אבל אולי זה יהיה שווה.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 מאי 2016, 20:52

yanay21 כתב:האמת שגרמתם לי להרהר ואולי לבקר בכמה ערים. אני בדרך כלל אוהב להתמקד בדברים, אבל אולי זה יהיה שווה.

יש רכבת ממינכן לונציה אם אתה רוצה לעשות את זה פשוט ואין לך רכב או משהו
אם אתה בקטע של תיירות והיסטוריה אז אתה לא יכול לותר על ונציה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 04 מאי 2016, 20:53

Holiday_Armadillo כתב:רומא זאת עיר שאני לא רואה את עצמי מתקרבת אליה

לא הרבה יותר מערים אירופאיות אחרות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 מאי 2016, 20:54

שמואל1 כתב:

יש לי תחושה שבגלל האתרים הנוצריים באופן מובהק דווקא כן
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 04 מאי 2016, 20:54

Holiday_Armadillo כתב:
yanay21 כתב:האמת שגרמתם לי להרהר ואולי לבקר בכמה ערים. אני בדרך כלל אוהב להתמקד בדברים, אבל אולי זה יהיה שווה.

רכבת ישירה?מגניב. אז שווה לי מינכן-ונציה-רומא-אמסטרדם. ואני לא אוסיף עוד כי יש גבול לכמה שהעו"ש יכול לסבול, אללה ירחמו.

בתכל'ס האופציה הראשונה שלי היא ניו יורק, אבל לא יאשרו לי ויזה :|
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי שמואל1 » 04 מאי 2016, 20:55

Holiday_Armadillo כתב:
שמואל1 כתב:

יש לי תחושה שבגלל האתרים הנוצריים באופן מובהק דווקא כן

לא יודע, אני הייתי ברומא וגם בערים נוספות (כולל מינכן שהזכרת) ולא שמתי לב להבדל מהותי מבחינת כמות התיירים.
זה אולי תלוי בתקופה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 מאי 2016, 20:55

yanay21 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

רכבת ישירה?מגניב. אז שווה לי מינכן-ונציה-רומא-אמסטרדם. ואני לא אוסיף עוד כי יש גבול לכמה שהעו"ש יכול לסבול, אללה ירחמו.

בתכל'ס האופציה הראשונה שלי היא ניו יורק, אבל לא יאשרו לי ויזה :|

כן, ישירה
הרבה אירופאים משתמשים בה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 21:29

Holiday_Armadillo כתב:
yanay21 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
yanay21 כתב:טוב, אז לראשונה בחיי הבוגרים אני טס לחו"ל בקיץ. המלצות לעיר גדולה באירופה, ומה שווה לעשות שם?(אני יותר בעניין של היסטוריה, תרבות, אוכל, סיורים. לא מסיבות).

אתה יכול טיפה להגיד מה אתה חושב שמסקרן אותך באופן ספציפי מדברים ששמעת? זה יעזור

אממ האמת שלא יודע בדיוק, רוב האנשים שאני מכיר יותר לכיוון של דרום אמריקה והודו, אז לא שמעתי הרבה :oops

הכי חשוב שזו תהיה עיר עם המון אזורים היסטוריים כאלו. פשוט מקום שאפשר להסתובב בו שעות, ולא בקטע של חנויות ולקנות, פשוט לראות. ואם יש אוכל טעים, זה פלוס.
תמליצי על עיר אחת שאהבת, ומעט דברים ששווה לראות שם. בגלל זה שאלתי פה, כדי לקבל מכל אחד קצת, ולא סתם לאכול לאנשים ספציפיים את הראש

מהערים ה''ראשיות'' אני נורא אוהבת את מינכן
עיר מתקדמת ששמרה על הנוף הקלאסי שלה
יש שם את הדויטש מיואיזם שזה המוזיאון הכי גדול באירופה
דיי בטוחה שגם שבועיים לא יעזרו לך לכסות את הכל
יש את האינגליש גארטן שם שזה מקום עם ירוק בגוון שאפילו לא הכרת, אבל אם אתה מתכונן לשבת ליד הנחלים שם אז תתכונן לראות אנשים מחליפים בגדים בלי מגבת (זה לא ביג דיל שם, זה אירופה)
יש את המוזיאון למשחקי מחשב ולגו אבל..יכול להיות שזה מעניין רק אותי
כנסיית סט. מייקל, אחת הכנסיות הגדולות באירופה
וכמובן כמובן, למרות שאמרת שאתה לא בקטע של קניות וזה לא רק קניות בגלל איך שהמקום הזה נראה, אתה תהיה חייב ללכת למריאנפלאץ שזה המדרחוב של מינכן
יש שם את השעון הענקי שכל שעה עגולה מצלצל ויש למעלה דמויות שמתחילות לרקד, וזה בנוסף לדוכנים של מקומיים וחנויות

תמונה

בקשר לפריז - התשובה היא גם וגם
עיר מתויירת למוות ויקרה להחריד שהפכה מעוז לוולדמורטים שליכלכו אותה אפילו עוד יותר ועושים את צרכיהם בשיחים בשביל לא לעזוב את העגלות שלהם

אם אתה רוצה עיר קצת פחות מרכזית אבל עתיקה, מדהימה ועם אוכל שיגרום לך לחזור עם 30 קילו יותר בשביל שיהיה לך על מה לדבר עם אור - מודנה באיטליה

כרמל, אנחנו נהיה במינכן שלושה ימים בקיץ (היינו בה בעבר, אבל ממש קצת). דווקא מעניין אותי לשמוע קצת על דברים, במיוחד
משהו שיכול לעניין את הילדה.
ד"א, היינו כבר בהמון מקומות, אבל מה שאמרת על הצבע הירוק שראינו שם, זה באמת נכון. זה ממש ייחודי. גוונים ירוקים מטורפים...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 מאי 2016, 21:33

המוזיאונים של הלגו והרכבים יהיו טובים כי תמיד יש שם אטרקציות לילדים שהם לא רק צריכים להסתכל ולהיות בשקט
הייתי גם בודקת על הדויטש מוזיאום לפני, איזה תערוכות יש להם כי לפעמים יש דברים לילדים
קח בחשבון שבכל פינה יש איזה פארק ורוב הפעמים גם איזשהו גן משחקים
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 22:03

ינאי, דווקא אני רוצה לתת לך זווית קצת אחרת, גם ממה שאני נוהג בה היום, וגם ממה שהוצע לך כאן.

לרוב, מי שימליץ לך, יהיו אנשים שכבר היו בחו"ל וראו דברים, והם מחפשים את מה שהם לא ראו שיהיה יותר מעניין, ויותר מגוון.
כך למשל, אני באופן אישי אהבתי מאוד את מילאנו, אבל למי שנוסע פעם ראשונה (או כמעט ראשונה) לחו"ל, לא הייתי ממליץ לבקר בה.

אני חושב, שהפעם הראשונה בחו"ל כבוגר, צריכה להיות סוג של וואו. כזה שיגרה אצלך את הרצון לחזור ולנסוע עוד ועוד.
אבל צריך גם להתחשב במגבלות. בן אדם שלא היה בחו"ל, אני לא חושב שאני אמליץ לו לקחת רכב ולנסוע לטייל באלפים האוסטריים,
בעיקר בגלל שנסיעה כזאת, מצריכה קצת יותר לוגיסטיקה וקצת יותר נסיון, ולכן יש יותר סיכוי שמשהו ישתבש והחווייה תהיה פחות טובה
ממה שהיא יכולה להיות.

בנוסף, יש עוד דבר. אפקט הוואו של מישהו שנוסע לראשונה, שונה מאוד מזה שנוסע הרבה.
אני באופן אישי כבר ממעט להיכנס לכנסיות, ואם אני נכנס, זה לא יהיה בהכרח לגדולות והמפורסמות. אחרי שמבקרים בפראג וברומא,
אפשר להגיד שיותר יפה מזה כבר לא יכול להיות, ואני לא מתכנן לעמוד בתור (ובטח לא לשלם כסף, כמו בחלק מהמקומות) בשביל
להיכנס לכנסייה.
אבל, מי שהגיע לראשונה לחו"ל, ונמצא בלונדון, אז אני בהחלט אמליץ לו לשים את הכסף ולבקר בווסטמינסטר אבי ובסנט פול (ואני אישית
לא הייתי בשתיהן).

לכן, אני אישית חושב שכטיול ראשון, כן כדאי לנסוע לעיר חשובה ומרכזית במפת התיירות העולמית.
כזאת יכולה להיות פריז המושמצת (כנראה העיר הכי יפה שהייתי בה בחיים, למעט אולי פירנצה), לונדון, פראג, ברצלונה, אמסטרדם ורומא.
כל אחת מהערים האלה תעשה לך וואו. ברלין היא קצת יוצאת מן הכלל, כי היא עיר שונה, ופחות יפה מאלה שציינתי,
אם כי חוויית הטיול בה היא לא פחות מהנה ומרשימה.
מינכן למשל (שאני כאמור מגיע אליה בקיץ הקרוב), יכולה לעשות לי אולי הרבה יותר וואו, מאשר ביקור בבודפשט נניח (שהיא עיר חשובה
יותר במדרג התיירותי) בה טרם הייתי, אבל אני לא בטוח שלך היא תעשה יותר וואו מאשר לונדון.

הרי צריך גם לזכור, שלא סתם המקומות האלה, נמצאים איפה שהם נמצאים במדרג התיירותי העולמי.

מה שכן, בכל זאת כדאי לזכור שבקיץ כל אתר תיירותי בעולם מתמלא באנשים, והמחירים עולים. כך אתה יכול למצוא את עצמך מדלג
מאטרקציה לאטרקציה, ונדחק בתור ומבזבז זמן ועצבים.
אנחנו למשל היינו בפריז בקיץ ב2009 או 2008. העיר די ריקה מצרפתים (שכולם נמצאים בווקאנס) ומלאה בתיירים. אבל אני מראש ידעתי,
שאנחנו באים לשבוע רק בפריז, בשביל לטייל בנחת.
בן אדם שמגיע ליומיים, מדלג מהאייפל, לפנתאון, לשער הניצחון, למונמארטר וליורודיסני, ושוכח לטייל על גדות הסן, לשבת על האי איל דה לה סיטה,
לטייל ברובע הלטיני, לבקר באחד מבתי הקברות המפורסמים, לרבוץ קצת בפארקים, להיכנס למוזיאונים שאינם הלובר (ד'אורסיי הוא מוזיאון
מרשים בהרבה מהלובר לדעתי) וכו'.

אפשר לתת דוגמאות זהות בהקשר לכל אחת מהערים שציינתי, שכולן יהיו מלאות בתיירים במקומות המרכזיים, אבל אם לא ממהרים,
אפשר למצוא גם בהן פינות שקטות, יפות ורומנטיות.

לסיכום, אם אני צריך להמליץ על יעד יפה, כיפי, לא מחייב ונוח מאוד כיעד ראשון, הייתי ממליץ לך ללכת על אמסטרדם או פראג.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 22:05

Holiday_Armadillo כתב:המוזיאונים של הלגו והרכבים יהיו טובים כי תמיד יש שם אטרקציות לילדים שהם לא רק צריכים להסתכל ולהיות בשקט
הייתי גם בודקת על הדויטש מוזיאום לפני, איזה תערוכות יש להם כי לפעמים יש דברים לילדים
קח בחשבון שבכל פינה יש איזה פארק ורוב הפעמים גם איזשהו גן משחקים

אחלה תודה. נבדוק את העניין.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 מאי 2016, 22:06

אני מסכימה איתך בזה שאם הזמן צפוף, עדיף לבקר בשתי ערים מקסימום, לא להתחיל לעשות טיול חוצה-אירופה, עד כמה שהמקומות מגרים
אבל כן צריך לזכור שלכל בן אדם העדפות משלו ורק בגלל שכל הכבשים הולכות לכיוון אחד, לא אומר שצריך אוטומטית לעקוב אחריהן
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 22:52

Holiday_Armadillo כתב:אני מסכימה איתך בזה שאם הזמן צפוף, עדיף לבקר בשתי ערים מקסימום, לא להתחיל לעשות טיול חוצה-אירופה, עד כמה שהמקומות מגרים
אבל כן צריך לזכור שלכל בן אדם העדפות משלו ורק בגלל שכל הכבשים הולכות לכיוון אחד, לא אומר שצריך אוטומטית לעקוב אחריהן

תראי, אני בשום אופן ואף פעם לא אמליץ על 4 מדינות ב-7 ימים. הטיולים האלה פסו מהעולם, כי לא אמנם מספיקים לראות בטיולים
האלה את המונומנטים והאטרקציות העיקריות בכל מקום, אבל לא באמת חווים את המקום, ולא באמת מכירים אותו.

מצד שני, גם במקומות כמו פריז ולונדון אפשר לטייל קצת אחרת. אני לא אומר לא להגיע למגדל האייפל, אבל אני כן אומר שלא צריך לדלג
מאטרקציה לאטרקציה, ולנסות לעשות היכרות עומק עם המקום, ולייצר שגרה קצרה.
כזאת יכולה להיות ביקור יומי במאפייה ליד המלון, או בפאב השכונתי, טיול בפארק שליד תחנת המטרו הסמוכה, קפה בוקר בעמידה וכו'.

ספציפית לגבי הנושא של מינכן אל מול הערים האחרות, אני רק אומר שמינכן הוא יעד טיפה יותר מתקדם.
למשל, מי שטס לפראג, יכול להזמין דיל עם מלון, וגם העברות למלון. זה מצויין למי שמתחיל, להוריד קצת את מפלס אי הוודאות,
ולצמצם טעויות פוטנציאליות.
וכמובן גם אותו אפקט הוואו שדיברתי עליו.
אני יכול רק להגיד, שכשהיינו בפראג דווקא אהבנו את האווירה התוססת, והצעירה שבה, והעומס של התיירים, לא הפריע לנו בכלל.
המצב שונה בתכלית היום, אבל אני מסתכל על זה במשקפיים של אז, ומה שאני זוכר שהרגשנו אז ולא כעבור 10 שנים של טיולים בעולם.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 מאי 2016, 22:59

אני חושבת שזה תלוי בתושיה של הבן אדם
הפעם האחרונה שהייתי בגרמניה לפני 2012 היה ב-2002 וזה היה כשאבא שלי נהג לכל מקום

אז רק אני ואמא שלי צריכות להגיע לעיירה שנמצאת שעתיים וחצי-שלוש ממינכן כשצריך להחליף 3 רכבות בדרך
עשינו את זה בקלות כי עברנו על זה 800 פעם לפני
אם רוצים באמת, אז אפשר הכל, לא צריך לפחד מהכל כאילו זה השד הכי נורא שיש
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 23:07

אין ספק שזה נכון. אני פשוט אומר שלאדם לא מנוסה יש פחות כלים להתמודד עם תקלות, וגם בדר"כ יש לו פחות
טולרנטיות לאכזבות.
הרי כולנו חווים תקלות ואכזבות במהלך הטיולים, והשאלה היא איך מצליחים to bounce back.

בגלל זה, אני מכוון וממליץ על נסיעות בטוחות יותר מבחינת כמות התקלות והאכזבות הפוטנציאליות, ותסכימי איתי שלהחליף 3 רכבות,
זה וואחד פוטנציאל גדול לתקלה (או לאכזבה מהמקום, שאצלכם לא היה רלוונטי, כי כבר הכרתם אותו לפני).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 04 מאי 2016, 23:13

יוני, אתה צריך לעבור הסבה למדריך טיולים
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 04 מאי 2016, 23:13

הרכבות בלונדון הכי קלות, אתה יורד לאנדרגראונד, ניגש לכושי הראשון עם מדי עובד רכבת, והוא מדקלם לך את התשובה המפורטת עוד לפני שסיימת את השאלה.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 23:18

rc4991 כתב:יוני, אתה צריך לעבור הסבה למדריך טיולים

כן אה... :D
הצטבר כבר די הרבה ידע, מרוב שאני זה שחופר את כל המידע הזה כל הזמן, אז זה יוצא ככה. לא בטוח שלהיות מדריך טיולים זה הג'וב בשבילי
אבל.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 מאי 2016, 23:29

בוא נחשוב על אפליקציה חדשנית בתחום.

אתה תכתוב קצת קוד, תביא את הידע המקצועי בתחום הטיולים, תשווק ותמכור ואני אכין לך חזה עוף פעם ביום.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־9 אורחים