Switch to full style
כאן מדברים על הכל
פרסם תגובה

Re: ת'רד פוליטיקה

21 דצמבר 2014, 12:55

צעיר נורה למוות בתוך תחנת משטרה בצרפת.
הצעיר שהגיע למקום נורה על ידי השלטונות שכעסו שהוא צעק שאלוהים גדול.

מזעזע שדבר כזה קורה מבלי שהאו"ם קורה לוועדת חקירה לטבח הנפשע הזה על ידי השלטונות בצרפת.

22 דצמבר 2014, 11:14

jol9 כתב:תגידו, היא רצינית?? http://news.walla.co.il/item/2812201

טוב שהיא לא מבקשת מקרי להתערב במערכת הבחירות כאן וגם להצביע עבורה. גם פרס כבר מזמן צריך ללכת ולשבת מול האח בבית.
זה נחמד שכשהיתה כביכול התערבות של ביבי בבחירות בארה"ב (בלי קשר לזה שלא היה כלום), היא וחבריה השמאלנים מחו וטענו
שאסור לנו להתערב. כשזה הפוך אז זה בסדר.

אני גם אוהב את הרטוריקה שהיא אימצה לעצמה. בעצם כל מי שימינה ממנה, הוא ימין קיצוני. ביבי הוא ימין קיצוני, בנט הוא ימין קיצוני,
ליברמן הוא ימין קיצוני.... יופי. זה שהיא יושבת במפלגה של סתיו שפיר, מירב מיכאלי ואופנהיימר האנארכיסטים והקיצוניים באמת, זה
בסדר.

אישה מאוסה ודוחה.

הפלסטינים סרבו לדרישת קרי לדחות את ההצעה עד לאחרי הבחירות.

הפסיכית הזאת מספרת שכל מה שהיא מנסה זה להציל את המדינה ולהפעיל את הקשרים שלה לטובתנו, אבל בעצם היא לא מבקשת שיבטלו את הפנייה לאו״ם או שארצות הברית תטיל ווטו מתי שההצבעה תערך בלי קשר לבחירות. היא מבקשת שההצבעה תערך אחרי הבחירות כי היא יודעת שפרטי ההצעה החג צדדית תואמים להשקפתם של השמאל במפלגת העבודה או שהיא תוכל להציג את הווטו האמריקאי כהישג אישי.
היא אפילו לא מסתירה את העובדה שלא טובת המדינה היא שמניעה אותה.

12 פברואר 2015, 15:04

http://news.walla.co.il/item/2828852

12 פברואר 2015, 15:25

rc4991 כתב:http://news.walla.co.il/item/2828852

אני מוכן לקנות את ההסכם הזה אם הפלסטינים מקבלים את זה שהנסיגה הישראלית תהיה מדוגרת ולאוך זמן בכפוף לזה שלא תהיה הסתה במערכת החינוך הפלשתינית ושלא יוקמו שום תשתיות טרור. דבר נוסף - חילופי השטחים יתבצעו עוד 10 שנים, ואז אולי יהיה אפשר להציע את המשולש. כמו כן, שליטה בטחונית מלאה של צה"ל בירושלים. שליטה אזרחית מלאה של הפלשתינאים במזרח העיר.

12 פברואר 2015, 15:46

אני לא חושב שהעם שלנו והפלסטינאים מסוגלים להכיל כרגע איזשהו סוג של הסכם.
לדעתי, הסכם (ולא משנה מי יחתום עליו, ובאילו תנאים) יגרור מייד אחריו מלחמה קשה מאוד, בדומה למה שהיה אחרי אוסלו.

כל מיני חתירות למגע, זה ממש רק למראית עין. לכן גם כל מיני יוזמות מדיניות, הן חסרות סיכוי לדעתי, וחבל לבזבז על זה את הזמן והכסף.
צריכים להגיע לאיזשהי הסדרה, איזשהם שיתופי פעולה כלכליים, וכמובן שקט ביטחוני לאורך זמן.
לדעתי רק אחרי שנהיה במצב של יציבות מהסוג הזה למשך שנים ארוכות (נניח 10-15 שנה), רק אז, אפשר יהיה לדבר על הסכם אמיתי שיחזיק
ויהיהמקובל על כולם.

12 פברואר 2015, 16:30

jol9 כתב:אני לא חושב שהעם שלנו והפלסטינאים מסוגלים להכיל כרגע איזשהו סוג של הסכם.
לדעתי, הסכם (ולא משנה מי יחתום עליו, ובאילו תנאים) יגרור מייד אחריו מלחמה קשה מאוד, בדומה למה שהיה אחרי אוסלו.

כל מיני חתירות למגע, זה ממש רק למראית עין. לכן גם כל מיני יוזמות מדיניות, הן חסרות סיכוי לדעתי, וחבל לבזבז על זה את הזמן והכסף.
צריכים להגיע לאיזשהי הסדרה, איזשהם שיתופי פעולה כלכליים, וכמובן שקט ביטחוני לאורך זמן.
לדעתי רק אחרי שנהיה במצב של יציבות מהסוג הזה למשך שנים ארוכות (נניח 10-15 שנה), רק אז, אפשר יהיה לדבר על הסכם אמיתי שיחזיק
ויהיהמקובל על כולם.

זה לא יילך. צריך להגיע להסכם מסגרת שימומש במשך שנים ארוכות ויהיה מותנה בשקט בטחוני. זו הדרך היחידה.

אני לא יודע למה אתה כל כך דואג לזמן של הפוליטיקאים שעוסקים במו"מ. זה לא שהזמן שלהם היה כל כך מועיל במקום אחר. גם כסף גדול המו"מ לא עולה. להיפך, הוא חוסך המון כסף על הסברה ותביעות בהאג למיניהן.

12 פברואר 2015, 17:06

roy1000 כתב:
jol9 כתב:אני לא חושב שהעם שלנו והפלסטינאים מסוגלים להכיל כרגע איזשהו סוג של הסכם.

ויהיהמקובל על כולם.

זה לא יילך. צריך להגיע להסכם מסגרת שימומש במשך שנים ארוכות ויהיה מותנה בשקט בטחוני. זו הדרך היחידה.

אני לא יודע למה אתה כל כך דואג לזמן של הפוליטיקאים שעוסקים במו"מ. זה לא שהזמן שלהם היה כל כך מועיל במקום אחר. גם כסף גדול המו"מ לא עולה. להיפך, הוא חוסך המון כסף על הסברה ותביעות בהאג למיניהן.

אתה מבלבל בין הרצונות שלך למצב בשטח.
הפלסטינאים לא ביצעו עד היום שום הסכם שנחתם איתם, אבל זה לא מפריע להם לעשות מה שהם רוצים.
כמו שאמר jol9 , המשך הויתורים רק יגרמו לאסון.

12 פברואר 2015, 17:51

felix_r כתב:אתה מבלבל בין הרצונות שלך למצב בשטח.
הפלסטינאים לא ביצעו עד היום שום הסכם שנחתם איתם, אבל זה לא מפריע להם לעשות מה שהם רוצים.
כמו שאמר jol9 , המשך הויתורים רק יגרמו לאסון.

דבר ראשון - אני לא רואה בלצאת משכם שום ויתור. ככה או ככה, אני לא הולך לשם ואין לשטח הזה שום משמעות פרקטית מבחינתי. הבעיה היא בטחונית גרידא. חוץ מבטחון, אני לא רוצה מהפלשתינאים כלום. הגעה להסכם ויישום שלו הם שני דברים שונים לחלוטין. אם הפלשתינאים מוכנים לחתום על הסכם שכולל חילופי שטחים וויתור מעשי על זכות השיבה, אני מוכן לקחת את זה ואז לחשוב איך מיישמים בצורה שתיתן ביטחון ושתבטיח שאירגוני טרור לא ייכנסו לשטח.

צריך ללמוד מהטעויות שנעשו בהסכמים קודמים. אני חושב שכל הסכם צריך להיות עם יישום ארוך טווח כשכל צעד ביישום מותנה בבטחון שיכלול גם פיקוח הדוק על מערכת החינוך הפלשתינאית. צריך גם שורה של הסכמות שיבטיחו שהמדינה הפלשתינאית תישאר מפורזת - לדוגמא, אפשר להעביר חוק בקונגרס והחלטה במועצת הביטחון שכל מדינה שתעביר כסף לאירגוני טרור פלשתינים יופנו נגדה סנקציות אוטומטיות כמו ניתוק מייד מ- SWIFT וחרם מסחר מוחלט. אפשר להיות יצירתי ולחשוב על פתרונות שיבטיחו בטחון, אבל העיקר לדעתי זה לעשות את התהליך מדורג ואורך הרבה זמן. להבדיל מתהליך מיידי, תהליך מדורג לא ייצור ואקום ויאפשר לפלשתינאים לבנות את עצמם לאט לאט.

13 פברואר 2015, 00:39

רוי, אני בכלל לא מתעסק עם שטחים. שטחים זה הדבר האחרון שמעניין אותי בהקשר הזה.
הם כרגע לא מוכנים לקבל שום הסכם - טוב להם, רע להם... שום דבר.
כנ"ל גם אנחנו.

אין שום טעם והגיון לנהל מו"מ לשלום ולהסכם עכשיו. אני לא דואג לזמן של הפוליטיקאים, אלא לזמן שלנו. במקום למשוך זמן
בנסיונות שווא של גברת ציפורה לקבל פרס נובל, כדאי שיפנימו את המציאות, וינסו לעשות איתה משהו.

בכל מקרה, הסכם שלום לא יהיה כאן, ויעבור לא מעט זמן עד שבכלל יהיה אפשר להתחיל לדבר על זה.

13 פברואר 2015, 05:51

jol9 כתב:רוי, אני בכלל לא מתעסק עם שטחים. שטחים זה הדבר האחרון שמעניין אותי בהקשר הזה.
כנ"ל גם אנחנו.

אין שום טעם והגיון לנהל מו"מ לשלום ולהסכם עכשיו. אני לא דואג לזמן של הפוליטיקאים, אלא לזמן שלנו. במקום למשוך זמן
בנסיונות שווא של גברת ציפורה לקבל פרס נובל, כדאי שיפנימו את המציאות, וינסו לעשות איתה משהו.

בכל מקרה, הסכם שלום לא יהיה כאן, ויעבור לא מעט זמן עד שבכלל יהיה אפשר להתחיל לדבר על זה.

לא הבנתי לזמן של מי אתה דואג? במה מפריעים הדיבורים? אין הרבה מה לעשות עם המציאות חוץ מאיזו תוכנית חד-צדדית.

אני גם לא מאמין שהם מוכנים לקבל משהו, אבל הכתבה דיברה על הסכמות שכיבכול כן היו. אני מוכן לקנות את ההסכמות האלה אם הן אמיתיות.

13 פברואר 2015, 15:22

roy1000 כתב:
jol9 כתב:רוי, אני בכלל לא מתעסק עם שטחים. שטחים זה הדבר האחרון שמעניין אותי בהקשר הזה.
כנ"ל גם אנחנו.

לא הבנתי לזמן של מי אתה דואג? במה מפריעים הדיבורים? אין הרבה מה לעשות עם המציאות חוץ מאיזו תוכנית חד-צדדית.

אני גם לא מאמין שהם מוכנים לקבל משהו, אבל הכתבה דיברה על הסכמות שכיבכול כן היו. אני מוכן לקנות את ההסכמות האלה אם הן אמיתיות.

יש בעיה עם לדבר ללא תכלית. לא הזמן שלהם, זה מה שמפריע לי, אלא שדיבורים ללא תכלית, סופם להסתיים במאבק צבאי לא פשוט.
זה היה אחרי הסכמי אוסלו של רבין ופרס, זה היה אחרי המו"מ המאוד מתקדם שניהל אהוד ברק, זה היה אחרי ההתנתקות
של אריק שרון וזה היה אחרי הנסיונות של אולמרט למכור חצי מדינה.

אני לא רוצה שגברת לבני תלטף את האגו המנופח של עצמה ותספר לכולם שהיא ממונה על המו"מ, כשהסיכוי שייצא מזה משהו חוץ ממלחמה
נוספת, הוא אפסי. ובעצם זה גם מה שקרה בצוק איתן.

אני אומר שסדר העדיפות צריך להשתנות. ראשית, מספיק עם המגלמונים סטייל גב' ציפורה. יש לישראל שר חוץ וראש ממשלה, והם מנהלים את
המדיניות שקשורה לעניין הזה.
שנית, המו"מ, לדעתי, לא צריך להתנהל על גבולות והסדר (קבע או זמני), אלא על נורמליזציה של יחסים, על קשרים כלכליים ובעיקר קשרים
ביטחוניים.
על בסיס של שקט, אפשר יהיה לעזור לפתח את הקשרים הכלכליים, ולשפר את החיים של הפלסטינאים, ואם לא יהיה שקט, ולא יהיה נסיון
אמיתי של כוחות הביטחון הפלסטינאים לתחזק את השקט, אז הקשרים הכלכליים מתבטלים ברגע.

אפשר למצוא כל מיני נוסחאות, שלא יכללו דיון על שטחים, פליטים, י-ם ונושאים נוספים, שאין שום סיכוי שאפשר יהיה להסכים עליהם.

13 פברואר 2015, 21:39

jol9 כתב:יש בעיה עם לדבר ללא תכלית. לא הזמן שלהם, זה מה שמפריע לי, אלא שדיבורים ללא תכלית, סופם להסתיים במאבק צבאי לא פשוט.
זה היה אחרי הסכמי אוסלו של רבין ופרס, זה היה אחרי המו"מ המאוד מתקדם שניהל אהוד ברק, זה היה אחרי ההתנתקות
של אריק שרון וזה היה אחרי הנסיונות של אולמרט למכור חצי מדינה.

אני לא רוצה שגברת לבני תלטף את האגו המנופח של עצמה ותספר לכולם שהיא ממונה על המו"מ, כשהסיכוי שייצא מזה משהו חוץ ממלחמה
נוספת, הוא אפסי. ובעצם זה גם מה שקרה בצוק איתן.

אני אומר שסדר העדיפות צריך להשתנות. ראשית, מספיק עם המגלמונים סטייל גב' ציפורה. יש לישראל שר חוץ וראש ממשלה, והם מנהלים את
המדיניות שקשורה לעניין הזה.
שנית, המו"מ, לדעתי, לא צריך להתנהל על גבולות והסדר (קבע או זמני), אלא על נורמליזציה של יחסים, על קשרים כלכליים ובעיקר קשרים
ביטחוניים.רך שתיתן
על בסיס של שקט, אפשר יהיה לעזור לפתח את הקשרים הכלכליים, ולשפר את החיים של הפלסטינאים, ואם לא יהיה שקט, ולא יהיה נסיון
אמיתי של כוחות הביטחון הפלסטינאים לתחזק את השקט, אז הקשרים הכלכליים מתבטלים ברגע.

אפשר למצוא כל מיני נוסחאות, שלא יכללו דיון על שטחים, פליטים, י-ם ונושאים נוספים, שאין שום סיכוי שאפשר יהיה להסכים עליהם.

אני לא חושב שיש ושם קשר בין דיבורים לבין מאבק צבאי. עם עזה אנחנו לא מדברים ויש מאבק בלתי פוסק וגם גם החיזבאללה יש מאבק בלי שום דיבורים.
הדיבורים לא פוגעים באף אחד - הם רק עוזרים ונותנים לנו מטריה בינלאומית מסויימת. בלי דיבורים, הלחץ הבינלאומי גדל. אין לי שום בעיה עם דיבורי סרק - זה עובד רק לטובתנו.

המו"מ צריך להתנהל בשני אפיקים - גבולות מצד אחד ויישום מצד שני. כשהצד של הגבולות די סגור לדעתי. הצד של היישום הוא הבעייתי כי כאן צריכים לביות יצירתיים ולמצוא דרך שתיתן בטחון לישראל מצד אחד, ומצד שני, צריך להבטיח שהמדינה הפלשתינית תוכל לקיים את עצמה מבחינה כלכלית ולא תהיה תלויה ב- 100% בישראל בהכל.

הדרך לאיזשהו שלום לא עוברת רק בהסכם כמו שאמרת. זה חייב לעבור בשיפור המצב של הפלשתינאים בגדה, בפיתוח, בחינוך וביצירת מאזן של אינטרסים שיגרום לכך שאף צד לא ירצה להפר את השקט. אין פתרונות קסם - זו דרך ארוכה וקשה ויש הרבה מה ללמוד מכל הטעויות שנעשו עד עכשיו, אבל מה שבטוח זה שאי אפשר להמשיך בסטטוס קוו כי הסטטוס קוו יוביל אותנו למקום הרבה יותר גרוע.

06 דצמבר 2016, 00:21

בוז'י זו הדמות הכי פתטית שהפוליטיקה בישראל יכלה לייצר..
לא להאמין שהוא כמעט היה רה"מ...

06 דצמבר 2016, 00:26

my man כתב:בוז'י זו הדמות הכי פתטית שהפוליטיקה בישראל יכלה לייצר..
לא להאמין שהוא כמעט היה רה"מ...

הפוליטיקה הישראלית היא יצרנית של דמויות פתטיות
כנראה שאנשים מאוזנים מעדיפים להתרחק מהזירה הזו
פרסם תגובה